POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [02.07.2018, 22:33:39] • Świnoujście

Straż miejska oraz policja zostawiły niepełnosprawnego na pastwę losu. Mężczyźnie pomogli dopiero świadkowie zdarzenia...

Straż miejska oraz policja zostawiły niepełnosprawnego na pastwę losu. Mężczyźnie pomogli dopiero świadkowie zdarzenia...

fot. Czytelnik

Osoby niepełnosprawne mają trudniej, to wie chyba każdy z nas. Codzienność, zwłaszcza w dużym mieście jest dla nich pełna trudów, przeszkód i często konieczności skorzystania z pomocy przypadkowych ludzi. Wydawałoby się, że zawsze można oczekiwać wsparcia ze strony służb miejskich, takich, jak straż miejska czy policja. Jak się jednak okazało, historia którą opisała nasza Czytelniczka, temu przeczy.

O smutnej historii niepełnosprawnego mężczyzny, który nie otrzymał żadnej pomocy od służb, opowiedziała nam jedna z naszych Czytelniczek.

Straż miejska oraz policja zostawiły niepełnosprawnego na pastwę losu. Mężczyźnie pomogli dopiero świadkowie zdarzenia...

fot. Czytelnik

- Chciałabym zgłosić sprawę wartą rozgłosu. Niedawno, przy ulicy wybrzeże Władysław IV, naprzeciwko promów, starszemu niepełnosprawnemu Panu pękła opona w elektrycznym wózku inwalidzkim. W związku z tym, że musi się tym zająć wulkanizator, potrzebna była interwencja dodatkowych służb co do transportu wózka na miejsce. Niestety, po skontaktowaniu się ze strażą miejską oraz policją, otrzymaliśmy informację, iż nie leży to w ich zakresie obowiązków i w związku z taką sytuacją nie pomogą. Otrzymałam również informację od osób, które obsługują w sklepach obok iż straż miejska była, lecz nie znaleźli rozwiązania i pojechali. Proszę o artykuł i jak będzie możliwość o informację od służb miejskich, co w takiej sytuacji trzeba zrobić, by otrzymać pomoc.

Straż miejska oraz policja zostawiły niepełnosprawnego na pastwę losu. Mężczyźnie pomogli dopiero świadkowie zdarzenia...

fot. Czytelnik

Ostatecznie sprawą zajął się właściciel baru kanapkowego i na własną odpowiedzialność, własnym samochodem przywiózł pana do wulkanizatora, za co należą się wielkie podziękowania – opisuje kobieta.

Straż miejska oraz policja zostawiły niepełnosprawnego na pastwę losu. Mężczyźnie pomogli dopiero świadkowie zdarzenia...

fot. Czytelnik

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 110, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 110

Gość • Poniedziałek [09.07.2018, 10:05:41] • [IP: 178.235.183.***]

Przynajmniej w tym dniu piwka sobie nie wypił i był w miarę trzeźwy.

Gość • Czwartek [05.07.2018, 20:01:54] • [IP: 62.69.203.***]

Niech stoi, psu też nie współczuje cwaniaczek, każe mu lecieć w tych upałach, zamiast wsadzić go na wózek, ten człowiek wcale nie jest taki biedny, naa jakiego wygląda.

Sąsiad • Czwartek [05.07.2018, 19:55:34] • [IP: 80.245.179.**]

widze że mój komentaż nie opublikowany ciekawe czemu, nie było wulgaryzmów obrazy tylko PRAWDA

Gość • Czwartek [05.07.2018, 10:58:29] • [IP: 10.0.2.***]

Wszyscy, którzy bronią służb nie wiedza, że pomoc to nie tylko łapanie złodzieja, czy pijanego kierowcy, ale również właśnie takie interwencje. To właśnie one wpływają na pozytywny wizerunek służb, a takie artykuły wręcz przeciwnie.

Gość • Środa [04.07.2018, 21:44:59] • [IP: 93.94.186.***]

Panie, powierzam się Twojej opatrzności i ich wszystkich, piszących i tego człowieka na wózku..., chciał być między ludzmi. ., ja siedzę w domu, trudno...

Gość • Środa [04.07.2018, 17:52:23] • [IP: 37.47.156.**]

To mógł dzwonić po pomoc drogową a nie na policję.

Turysta • Środa [04.07.2018, 13:22:56] • [IP: 83.23.188.***]

Wszyscy wieszają psy na policji i straży miejskiej... A ja się zapytam, gdzie byli przechodnie? Gdzie była opieka społeczna? Gdzie był Street worker? W tych wszystkich komentarzach wylewacie pomyje na służby porządkowe. A pochylcie się nad swoją znieczulicą. Czemu nikt nie przystanął i nie zainteresował się tą osobą. Jest jasno powiedziane że strażnik miejski zorganizował pomoc. A czemu nikt z przechodniów się panem nie zainteresował? Ale najłatwiej obwiniać innych... jestem naprawdę w szoku ile nienawiści jest w tym mieście. Ile zawiści i złości. Więcej na pewno tu nie przyjadę. Wolę jednak Wiselke i Międzyzdroje. Tam nie ma tego wszystkiego.

Gość • Środa [04.07.2018, 12:34:12] • [IP: 77.65.20.***]

Nas nie powinno interesować jak ten niepełnosprawny człowiek wygląda i się prowadzi. A może nie ma mu kto pomóc i dlatego z bezradności sięga po alkohol.o tym nikt nie pomyślał. Jak by nie było trzeba zawsze pomagać i wszystkim.

Gość • Środa [04.07.2018, 12:29:43] • [IP: 77.65.20.***]

Wielkie Podziękowanie i szacunek dla Pana z baru kanapkowego który jako jedyny pomógł. A tamta wataha jest niestety tylko do wystawiania mandatów.

Gość • Środa [04.07.2018, 08:15:59] • [IP: 94.254.238.**]

Smutna polska rzeczywistość, niestety w wielu dziedzinach.

Gość • Środa [04.07.2018, 01:24:57] • [IP: 178.235.178.***]

[IP: 93.94.191.***] Popieram.

Gość • Środa [04.07.2018, 00:07:54] • [IP: 178.235.178.***]

• [IP: 83.23.255.*** A od czego jest Policja ? Od udzielenia pomocy tym bardziej dla niepełnosprawnego człowieka. Jesteś policjantem i takie bzdury piszesz, a może już wcześniejszy emeryt jesteś. Trochę szacunku dla osoby niepełnosprawnej bo być może znajdziesz się w podobnej sytuacji co niej jest wykluczone. RODO.

Gość • Wtorek [03.07.2018, 23:39:15] • [IP: 178.235.178.***]

[IP: 188.146.231.**] najlepsze życzenie abyś był w podobnej sytuacji. W obsranym i oszczanym fotelu sam bez opiekuna i jak zbierasz swoje kupy. W rowie jest jeszcze miejsce dla ciebie. To na pewno cię czeka to kwestia czasu.

Gość • Wtorek [03.07.2018, 22:36:31] • [IP: 178.235.177.***]

Polecam ADAC

Sąsiad • Wtorek [03.07.2018, 21:37:48] • [IP: 188.146.231.**]

JJ. jest osobą nie zdolną do samodzilnej egzystencji, wiec gdzie jest jego opiekun, ponadto z kim mmay do czynienia widac po obsranym i oszczanym fotelu, bo chory nadużywa alkocholu. Ciejkawe jak zbiera kupy po swoim psie?! Do soób wulgarnie wypowiadających się o tym człowieku niestety jestem" za" bo wiem z kim mamy do czynienia i gdybuście wiedzli kim jest ten człowiek to nie naprawilibyście mu kaoła tylko wepchnelibyści go do rowu bo tam jest jego miejsce.

Gość • Wtorek [03.07.2018, 20:23:43] • [IP: 37.8.215.***]

zaraz każdy komu pęknie opona czy to w rowerze czy to w taczce będzie dzwonił na policję po pomoc... co zrobiła czytelniczka w tej sprawie? Jakiej pomocy udzieliła? Gdzie jej empatia...?

Gość • Wtorek [03.07.2018, 18:40:50] • [IP: 89.12.156.**]

a gdyby to byl prezydent Swinoujscia to jak by bylo? pytanie zadalem czekam na odpowiedzi! Najlepsza bedzie nagrodzona.

BARON • Wtorek [03.07.2018, 17:42:10] • [IP: 37.4.255.***]

RESPEKT dla Pana który pomógł 👍 żałosne jest to że jak by dał w łapę to by" ewentualnie" pomogli...🤬

Gość • Wtorek [03.07.2018, 16:35:38] • [IP: 93.94.184.**]

Gdyby to był prezes no to na rękach by go nieśli.

Gość • Wtorek [03.07.2018, 16:29:58] • [IP: 78.10.206.**]

No i 164.127.218 pokazał swoje prawdziwe partyjniackie oblicze.Zamiast odnieść się merytorycznie do problemy, zamieścił stek obelg do mediów i polityka, którego nienawidzi oraz kolejnej dużej dawki prymitywnej propagandy zaczerpniętej z mediów, które kocha. Spróbuj wykrzsać z siebie chociaż odrobinę empatii dla osób w położeniu, w którym ty na pewno nie chciałbyś się znaleźć. Jeżeli chczesz przekonbać jaka jeszt prawda, znajdź osobę niepełnosprawną w swoim otoczeniu (nie jest to trudne, zapewniam) i pomóż jej załłatwić obiecane przez ten rząd świadczenia, w tym te bez kolejki. Jak zmierzysz się z tym wyzwaniem, wtedy możemy wrócić do dyskusji. Pamiętaj, że kłamstwo zawsze, predzej czy później wyjdzie na jaw.

Gość • Wtorek [03.07.2018, 16:29:51] • [IP: 178.238.253.**]

113..dlaczego tyle złośliwości, wypadki jednak chodzą po ludziach, napisałam prawdę, skąd tyle jadu i nienawiści!Jednemu politykowi nigdy nic się nie uda załatwić pomóc, a drugi załatwia sprawę w ciągu 15 minut!

Gość • Wtorek [03.07.2018, 16:06:29] • [IP: 94.254.231.**]

Straż miejska po każdej interwencji sweet focia i na portal :-)

Gość • Wtorek [03.07.2018, 15:53:16] • [IP: 188.146.238.**]

Skur***yny je*ane i tyle...

Gość • Wtorek [03.07.2018, 15:19:36] • [IP: 93.94.191.***]

To ja byłem uczestnikiem tym człowiekiem na tym wózku razem z moim jamnikiem. Człowieku nie obrażaj byłego stoczniowca elektromontera.Nie nazywaj mnie śmierdzącym menelem.Powinieneś mnie przeprosić jeżeli masz choć trochę honoru.Jutro udam się do redakcji iŚWINOUJŚCIE i wszystko przedstawię jak to było. A wiec ciąg dalszy nastąpi.

Gość • Wtorek [03.07.2018, 15:16:38] • [IP: 95.166.56.***]

Policja ani straż miejska nie są od reperacji pękniętych opon, droga czytelniczko. Czy jak pani zepsuje się rower to tez dzwoni pani na policję?? Trochę zdrowego rozsądku...

Oglądasz 1-25 z 110
■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■
■ Uwaga! Dziś w nocy wypełza na jezdnie najgorszy wróg kierowców -GOŁOLEDŹ! Służby meteorologiczne mają nie najlepsze wiadomości dla kierowców,którzy muszą w ciągu najbliższych godzin pokonywać trasy w kilku regionach Polski. Ostrzeżenie o oblodzeniu i gołoledzi wydano m.in. dla Zachodniopomorskiego ■ UWAGA MIESZKAŃCY - Na ulicy Malczewskiego zgubiono duży czarny portfel marki Wittchen z duża ilością pieniędzy z dokumentami w tym dziecka oraz kartami. Uczciwego znalazcę prosimy o kontakt Iwona na numer telefonu 600375023 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■