POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [02.07.2018, 22:33:39] • Świnoujście

Straż miejska oraz policja zostawiły niepełnosprawnego na pastwę losu. Mężczyźnie pomogli dopiero świadkowie zdarzenia...

Straż miejska oraz policja zostawiły niepełnosprawnego na pastwę losu. Mężczyźnie pomogli dopiero świadkowie zdarzenia...

fot. Czytelnik

Osoby niepełnosprawne mają trudniej, to wie chyba każdy z nas. Codzienność, zwłaszcza w dużym mieście jest dla nich pełna trudów, przeszkód i często konieczności skorzystania z pomocy przypadkowych ludzi. Wydawałoby się, że zawsze można oczekiwać wsparcia ze strony służb miejskich, takich, jak straż miejska czy policja. Jak się jednak okazało, historia którą opisała nasza Czytelniczka, temu przeczy.

O smutnej historii niepełnosprawnego mężczyzny, który nie otrzymał żadnej pomocy od służb, opowiedziała nam jedna z naszych Czytelniczek.

Straż miejska oraz policja zostawiły niepełnosprawnego na pastwę losu. Mężczyźnie pomogli dopiero świadkowie zdarzenia...

fot. Czytelnik

- Chciałabym zgłosić sprawę wartą rozgłosu. Niedawno, przy ulicy wybrzeże Władysław IV, naprzeciwko promów, starszemu niepełnosprawnemu Panu pękła opona w elektrycznym wózku inwalidzkim. W związku z tym, że musi się tym zająć wulkanizator, potrzebna była interwencja dodatkowych służb co do transportu wózka na miejsce. Niestety, po skontaktowaniu się ze strażą miejską oraz policją, otrzymaliśmy informację, iż nie leży to w ich zakresie obowiązków i w związku z taką sytuacją nie pomogą. Otrzymałam również informację od osób, które obsługują w sklepach obok iż straż miejska była, lecz nie znaleźli rozwiązania i pojechali. Proszę o artykuł i jak będzie możliwość o informację od służb miejskich, co w takiej sytuacji trzeba zrobić, by otrzymać pomoc.

Straż miejska oraz policja zostawiły niepełnosprawnego na pastwę losu. Mężczyźnie pomogli dopiero świadkowie zdarzenia...

fot. Czytelnik

Ostatecznie sprawą zajął się właściciel baru kanapkowego i na własną odpowiedzialność, własnym samochodem przywiózł pana do wulkanizatora, za co należą się wielkie podziękowania – opisuje kobieta.

Straż miejska oraz policja zostawiły niepełnosprawnego na pastwę losu. Mężczyźnie pomogli dopiero świadkowie zdarzenia...

fot. Czytelnik

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 110, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 110

Gość • Poniedziałek [09.07.2018, 10:05:41] • [IP: 178.235.183.***]

Przynajmniej w tym dniu piwka sobie nie wypił i był w miarę trzeźwy.

Gość • Czwartek [05.07.2018, 20:01:54] • [IP: 62.69.203.***]

Niech stoi, psu też nie współczuje cwaniaczek, każe mu lecieć w tych upałach, zamiast wsadzić go na wózek, ten człowiek wcale nie jest taki biedny, naa jakiego wygląda.

Sąsiad • Czwartek [05.07.2018, 19:55:34] • [IP: 80.245.179.**]

widze że mój komentaż nie opublikowany ciekawe czemu, nie było wulgaryzmów obrazy tylko PRAWDA

Gość • Czwartek [05.07.2018, 10:58:29] • [IP: 10.0.2.***]

Wszyscy, którzy bronią służb nie wiedza, że pomoc to nie tylko łapanie złodzieja, czy pijanego kierowcy, ale również właśnie takie interwencje. To właśnie one wpływają na pozytywny wizerunek służb, a takie artykuły wręcz przeciwnie.

Gość • Środa [04.07.2018, 21:44:59] • [IP: 93.94.186.***]

Panie, powierzam się Twojej opatrzności i ich wszystkich, piszących i tego człowieka na wózku..., chciał być między ludzmi. ., ja siedzę w domu, trudno...

Gość • Środa [04.07.2018, 17:52:23] • [IP: 37.47.156.**]

To mógł dzwonić po pomoc drogową a nie na policję.

Turysta • Środa [04.07.2018, 13:22:56] • [IP: 83.23.188.***]

Wszyscy wieszają psy na policji i straży miejskiej... A ja się zapytam, gdzie byli przechodnie? Gdzie była opieka społeczna? Gdzie był Street worker? W tych wszystkich komentarzach wylewacie pomyje na służby porządkowe. A pochylcie się nad swoją znieczulicą. Czemu nikt nie przystanął i nie zainteresował się tą osobą. Jest jasno powiedziane że strażnik miejski zorganizował pomoc. A czemu nikt z przechodniów się panem nie zainteresował? Ale najłatwiej obwiniać innych... jestem naprawdę w szoku ile nienawiści jest w tym mieście. Ile zawiści i złości. Więcej na pewno tu nie przyjadę. Wolę jednak Wiselke i Międzyzdroje. Tam nie ma tego wszystkiego.

Gość • Środa [04.07.2018, 12:34:12] • [IP: 77.65.20.***]

Nas nie powinno interesować jak ten niepełnosprawny człowiek wygląda i się prowadzi. A może nie ma mu kto pomóc i dlatego z bezradności sięga po alkohol.o tym nikt nie pomyślał. Jak by nie było trzeba zawsze pomagać i wszystkim.

Gość • Środa [04.07.2018, 12:29:43] • [IP: 77.65.20.***]

Wielkie Podziękowanie i szacunek dla Pana z baru kanapkowego który jako jedyny pomógł. A tamta wataha jest niestety tylko do wystawiania mandatów.

Gość • Środa [04.07.2018, 08:15:59] • [IP: 94.254.238.**]

Smutna polska rzeczywistość, niestety w wielu dziedzinach.

Gość • Środa [04.07.2018, 01:24:57] • [IP: 178.235.178.***]

[IP: 93.94.191.***] Popieram.

Gość • Środa [04.07.2018, 00:07:54] • [IP: 178.235.178.***]

• [IP: 83.23.255.*** A od czego jest Policja ? Od udzielenia pomocy tym bardziej dla niepełnosprawnego człowieka. Jesteś policjantem i takie bzdury piszesz, a może już wcześniejszy emeryt jesteś. Trochę szacunku dla osoby niepełnosprawnej bo być może znajdziesz się w podobnej sytuacji co niej jest wykluczone. RODO.

Gość • Wtorek [03.07.2018, 23:39:15] • [IP: 178.235.178.***]

[IP: 188.146.231.**] najlepsze życzenie abyś był w podobnej sytuacji. W obsranym i oszczanym fotelu sam bez opiekuna i jak zbierasz swoje kupy. W rowie jest jeszcze miejsce dla ciebie. To na pewno cię czeka to kwestia czasu.

Gość • Wtorek [03.07.2018, 22:36:31] • [IP: 178.235.177.***]

Polecam ADAC

Sąsiad • Wtorek [03.07.2018, 21:37:48] • [IP: 188.146.231.**]

JJ. jest osobą nie zdolną do samodzilnej egzystencji, wiec gdzie jest jego opiekun, ponadto z kim mmay do czynienia widac po obsranym i oszczanym fotelu, bo chory nadużywa alkocholu. Ciejkawe jak zbiera kupy po swoim psie?! Do soób wulgarnie wypowiadających się o tym człowieku niestety jestem" za" bo wiem z kim mamy do czynienia i gdybuście wiedzli kim jest ten człowiek to nie naprawilibyście mu kaoła tylko wepchnelibyści go do rowu bo tam jest jego miejsce.

Gość • Wtorek [03.07.2018, 20:23:43] • [IP: 37.8.215.***]

zaraz każdy komu pęknie opona czy to w rowerze czy to w taczce będzie dzwonił na policję po pomoc... co zrobiła czytelniczka w tej sprawie? Jakiej pomocy udzieliła? Gdzie jej empatia...?

Gość • Wtorek [03.07.2018, 18:40:50] • [IP: 89.12.156.**]

a gdyby to byl prezydent Swinoujscia to jak by bylo? pytanie zadalem czekam na odpowiedzi! Najlepsza bedzie nagrodzona.

BARON • Wtorek [03.07.2018, 17:42:10] • [IP: 37.4.255.***]

RESPEKT dla Pana który pomógł 👍 żałosne jest to że jak by dał w łapę to by" ewentualnie" pomogli...🤬

Gość • Wtorek [03.07.2018, 16:35:38] • [IP: 93.94.184.**]

Gdyby to był prezes no to na rękach by go nieśli.

Gość • Wtorek [03.07.2018, 16:29:58] • [IP: 78.10.206.**]

No i 164.127.218 pokazał swoje prawdziwe partyjniackie oblicze.Zamiast odnieść się merytorycznie do problemy, zamieścił stek obelg do mediów i polityka, którego nienawidzi oraz kolejnej dużej dawki prymitywnej propagandy zaczerpniętej z mediów, które kocha. Spróbuj wykrzsać z siebie chociaż odrobinę empatii dla osób w położeniu, w którym ty na pewno nie chciałbyś się znaleźć. Jeżeli chczesz przekonbać jaka jeszt prawda, znajdź osobę niepełnosprawną w swoim otoczeniu (nie jest to trudne, zapewniam) i pomóż jej załłatwić obiecane przez ten rząd świadczenia, w tym te bez kolejki. Jak zmierzysz się z tym wyzwaniem, wtedy możemy wrócić do dyskusji. Pamiętaj, że kłamstwo zawsze, predzej czy później wyjdzie na jaw.

Gość • Wtorek [03.07.2018, 16:29:51] • [IP: 178.238.253.**]

113..dlaczego tyle złośliwości, wypadki jednak chodzą po ludziach, napisałam prawdę, skąd tyle jadu i nienawiści!Jednemu politykowi nigdy nic się nie uda załatwić pomóc, a drugi załatwia sprawę w ciągu 15 minut!

Gość • Wtorek [03.07.2018, 16:06:29] • [IP: 94.254.231.**]

Straż miejska po każdej interwencji sweet focia i na portal :-)

Gość • Wtorek [03.07.2018, 15:53:16] • [IP: 188.146.238.**]

Skur***yny je*ane i tyle...

Gość • Wtorek [03.07.2018, 15:19:36] • [IP: 93.94.191.***]

To ja byłem uczestnikiem tym człowiekiem na tym wózku razem z moim jamnikiem. Człowieku nie obrażaj byłego stoczniowca elektromontera.Nie nazywaj mnie śmierdzącym menelem.Powinieneś mnie przeprosić jeżeli masz choć trochę honoru.Jutro udam się do redakcji iŚWINOUJŚCIE i wszystko przedstawię jak to było. A wiec ciąg dalszy nastąpi.

Gość • Wtorek [03.07.2018, 15:16:38] • [IP: 95.166.56.***]

Policja ani straż miejska nie są od reperacji pękniętych opon, droga czytelniczko. Czy jak pani zepsuje się rower to tez dzwoni pani na policję?? Trochę zdrowego rozsądku...

Oglądasz 1-25 z 110
■ X edycja Biegu Pawła Dodka (tragicznie zmarłego maratończyka i dziennikarza sportowego ), przekształcona została w Memoriał Pawła Dodka. Dokładnie w dziesiątą rocznicę jego śmierci (25.09.2008 ), a więc we wtorek 25.09.2018 przeprowadzona zostanie I edycja memoriału. Zapisy od 16.00, start o 17.00 na stadionie miejskim. Odbędzie się Test Coopera (wg.tabeli ocena wydolności organizmu -- jaki dystans pokona zawodnik w ciągu 12 minut biegu, z uwzględnieniem wieku i płci). Uczestnicy otrzymają unikatowe medale z oryginalnym, własnoręcznym podpisem Pawła (ufundowane przez żonę Ulę i córkę Agnieszkę). Ci, którzy uzyskają według tabeli maksymalne osiągi, będą mogli wziąć udział w biegu na 10km—tu dla pierwszych pań i panów okazałe trofea ufundowane przez prezesa KBJogging Andrzeja Mrozka . Ponadto wśród wszystkich biegaczy rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe. Klub Biegacza Jogging zaprasza zawodników i kibiców na I Memoriał Pawła Dodka ■
■ Przed szkołą na ulicy Witosa 12 znaleziono kartę do banku na nazwisko Pawłowski Adam. Do odbioru jest w sekretariacie SP1 ul. Witosa w Świnoujściu ■ W dniach 24 -26 września 2018 r., w godzinach od godz. 11.00 do godz. 12.00, w związku z planowanymi ćwiczeniami ratowniczo - pożarniczymi prowadzonymi przez Uzdrowisko Świnoujście S.A., mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na ulicy Słowackiego. Prosimy o rozważną jazdę i przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego. Za utrudnienia przepraszamy ■ W poniedziałek 17 września, na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 doszło do bardzo groźnego zdarzenia, które rzuca cień na bezpieczeństwo naszych dzieci podczas pobytu w szkole. Do budynku szkoły przy ulicy Kościuszki weszli dwaj uzbrojeni w kastety uczniowie i pobili uczniów. Poszkodowani chłopcy zostali przewiezieni do szpitala w Szczecinie ■ Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie ■ W biały dzień niemal w centrum miasta został pobity człowiek ■ Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski ■ Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe! Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz ■ Masowo oszukuje na portalu OLX i twierdzi że zarobił ponad 2 miliony. Kim jest Kacper ze Świnoujścia? Zobacz film! ■ Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie ■ Zderzenie rowerzystów może mieć naprawdę poważne skutki. Do takiego wypadku doszło w piątek na ścieżce rowerowej przy ulicy Matejki, gdzie 13-latek zajechał drogę innemu rowerzyście. Wskutek zderzenia chłopiec upadł na chodnik doznając urazu głowy na tyle poważnego, że został przetransportowany do jednego ze szpitali w Szczecinie. ■ Już dawno przywykliśmy do widoku dzików przechadzających się ulicami, czasem można spotkać wytwornego lisa lub nawet godnego borsuka. Ale lubieżny Łoś, to coś nowego. Ostrzegamy mieszkańców, w mieście grasuje ciekawski łoś, niedyskretnie podglądający mieszkańców przez okna. Chrońmy żony, matki i małe dzieci, prawdziwe zwierzę grasuje po mieście ■ Na jednej z działek znaleziono zwłoki dwóch osób. Oględziny miejsca trwały do późnych godzin nocnych. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Wczoraj w godzinach popołudniowych za świetlicą Ogrody Granica znaleziono ciała dwóch osób. Zwłoki kobiety i mężczyzny były już w stanie rozkładu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że denaci mieli ponad 60 lat. Ciało mężczyzny wisiało wewnątrz, kobiety leżało. Na miejscu zjawił się prokurator, policja, wezwano również strażaków, którzy pomagali w akcji po zmroku, doświetlając teren. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok i zabrane ■