POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [02.07.2018, 22:33:39] • Świnoujście

Straż miejska oraz policja zostawiły niepełnosprawnego na pastwę losu. Mężczyźnie pomogli dopiero świadkowie zdarzenia...

Straż miejska oraz policja zostawiły niepełnosprawnego na pastwę losu. Mężczyźnie pomogli dopiero świadkowie zdarzenia...

fot. Czytelnik

Osoby niepełnosprawne mają trudniej, to wie chyba każdy z nas. Codzienność, zwłaszcza w dużym mieście jest dla nich pełna trudów, przeszkód i często konieczności skorzystania z pomocy przypadkowych ludzi. Wydawałoby się, że zawsze można oczekiwać wsparcia ze strony służb miejskich, takich, jak straż miejska czy policja. Jak się jednak okazało, historia którą opisała nasza Czytelniczka, temu przeczy.

O smutnej historii niepełnosprawnego mężczyzny, który nie otrzymał żadnej pomocy od służb, opowiedziała nam jedna z naszych Czytelniczek.

Straż miejska oraz policja zostawiły niepełnosprawnego na pastwę losu. Mężczyźnie pomogli dopiero świadkowie zdarzenia...

fot. Czytelnik

- Chciałabym zgłosić sprawę wartą rozgłosu. Niedawno, przy ulicy wybrzeże Władysław IV, naprzeciwko promów, starszemu niepełnosprawnemu Panu pękła opona w elektrycznym wózku inwalidzkim. W związku z tym, że musi się tym zająć wulkanizator, potrzebna była interwencja dodatkowych służb co do transportu wózka na miejsce. Niestety, po skontaktowaniu się ze strażą miejską oraz policją, otrzymaliśmy informację, iż nie leży to w ich zakresie obowiązków i w związku z taką sytuacją nie pomogą. Otrzymałam również informację od osób, które obsługują w sklepach obok iż straż miejska była, lecz nie znaleźli rozwiązania i pojechali. Proszę o artykuł i jak będzie możliwość o informację od służb miejskich, co w takiej sytuacji trzeba zrobić, by otrzymać pomoc.

Straż miejska oraz policja zostawiły niepełnosprawnego na pastwę losu. Mężczyźnie pomogli dopiero świadkowie zdarzenia...

fot. Czytelnik

Ostatecznie sprawą zajął się właściciel baru kanapkowego i na własną odpowiedzialność, własnym samochodem przywiózł pana do wulkanizatora, za co należą się wielkie podziękowania – opisuje kobieta.

Straż miejska oraz policja zostawiły niepełnosprawnego na pastwę losu. Mężczyźnie pomogli dopiero świadkowie zdarzenia...

fot. Czytelnik

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 110, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 110

Gość • Poniedziałek [09.07.2018, 10:05:41] • [IP: 178.235.183.***]

Przynajmniej w tym dniu piwka sobie nie wypił i był w miarę trzeźwy.

Gość • Czwartek [05.07.2018, 20:01:54] • [IP: 62.69.203.***]

Niech stoi, psu też nie współczuje cwaniaczek, każe mu lecieć w tych upałach, zamiast wsadzić go na wózek, ten człowiek wcale nie jest taki biedny, naa jakiego wygląda.

Sąsiad • Czwartek [05.07.2018, 19:55:34] • [IP: 80.245.179.**]

widze że mój komentaż nie opublikowany ciekawe czemu, nie było wulgaryzmów obrazy tylko PRAWDA

Gość • Czwartek [05.07.2018, 10:58:29] • [IP: 10.0.2.***]

Wszyscy, którzy bronią służb nie wiedza, że pomoc to nie tylko łapanie złodzieja, czy pijanego kierowcy, ale również właśnie takie interwencje. To właśnie one wpływają na pozytywny wizerunek służb, a takie artykuły wręcz przeciwnie.

Gość • Środa [04.07.2018, 21:44:59] • [IP: 93.94.186.***]

Panie, powierzam się Twojej opatrzności i ich wszystkich, piszących i tego człowieka na wózku..., chciał być między ludzmi. ., ja siedzę w domu, trudno...

Gość • Środa [04.07.2018, 17:52:23] • [IP: 37.47.156.**]

To mógł dzwonić po pomoc drogową a nie na policję.

Turysta • Środa [04.07.2018, 13:22:56] • [IP: 83.23.188.***]

Wszyscy wieszają psy na policji i straży miejskiej... A ja się zapytam, gdzie byli przechodnie? Gdzie była opieka społeczna? Gdzie był Street worker? W tych wszystkich komentarzach wylewacie pomyje na służby porządkowe. A pochylcie się nad swoją znieczulicą. Czemu nikt nie przystanął i nie zainteresował się tą osobą. Jest jasno powiedziane że strażnik miejski zorganizował pomoc. A czemu nikt z przechodniów się panem nie zainteresował? Ale najłatwiej obwiniać innych... jestem naprawdę w szoku ile nienawiści jest w tym mieście. Ile zawiści i złości. Więcej na pewno tu nie przyjadę. Wolę jednak Wiselke i Międzyzdroje. Tam nie ma tego wszystkiego.

Gość • Środa [04.07.2018, 12:34:12] • [IP: 77.65.20.***]

Nas nie powinno interesować jak ten niepełnosprawny człowiek wygląda i się prowadzi. A może nie ma mu kto pomóc i dlatego z bezradności sięga po alkohol.o tym nikt nie pomyślał. Jak by nie było trzeba zawsze pomagać i wszystkim.

Gość • Środa [04.07.2018, 12:29:43] • [IP: 77.65.20.***]

Wielkie Podziękowanie i szacunek dla Pana z baru kanapkowego który jako jedyny pomógł. A tamta wataha jest niestety tylko do wystawiania mandatów.

Gość • Środa [04.07.2018, 08:15:59] • [IP: 94.254.238.**]

Smutna polska rzeczywistość, niestety w wielu dziedzinach.

Gość • Środa [04.07.2018, 01:24:57] • [IP: 178.235.178.***]

[IP: 93.94.191.***] Popieram.

Gość • Środa [04.07.2018, 00:07:54] • [IP: 178.235.178.***]

• [IP: 83.23.255.*** A od czego jest Policja ? Od udzielenia pomocy tym bardziej dla niepełnosprawnego człowieka. Jesteś policjantem i takie bzdury piszesz, a może już wcześniejszy emeryt jesteś. Trochę szacunku dla osoby niepełnosprawnej bo być może znajdziesz się w podobnej sytuacji co niej jest wykluczone. RODO.

Gość • Wtorek [03.07.2018, 23:39:15] • [IP: 178.235.178.***]

[IP: 188.146.231.**] najlepsze życzenie abyś był w podobnej sytuacji. W obsranym i oszczanym fotelu sam bez opiekuna i jak zbierasz swoje kupy. W rowie jest jeszcze miejsce dla ciebie. To na pewno cię czeka to kwestia czasu.

Gość • Wtorek [03.07.2018, 22:36:31] • [IP: 178.235.177.***]

Polecam ADAC

Sąsiad • Wtorek [03.07.2018, 21:37:48] • [IP: 188.146.231.**]

JJ. jest osobą nie zdolną do samodzilnej egzystencji, wiec gdzie jest jego opiekun, ponadto z kim mmay do czynienia widac po obsranym i oszczanym fotelu, bo chory nadużywa alkocholu. Ciejkawe jak zbiera kupy po swoim psie?! Do soób wulgarnie wypowiadających się o tym człowieku niestety jestem" za" bo wiem z kim mamy do czynienia i gdybuście wiedzli kim jest ten człowiek to nie naprawilibyście mu kaoła tylko wepchnelibyści go do rowu bo tam jest jego miejsce.

Gość • Wtorek [03.07.2018, 20:23:43] • [IP: 37.8.215.***]

zaraz każdy komu pęknie opona czy to w rowerze czy to w taczce będzie dzwonił na policję po pomoc... co zrobiła czytelniczka w tej sprawie? Jakiej pomocy udzieliła? Gdzie jej empatia...?

Gość • Wtorek [03.07.2018, 18:40:50] • [IP: 89.12.156.**]

a gdyby to byl prezydent Swinoujscia to jak by bylo? pytanie zadalem czekam na odpowiedzi! Najlepsza bedzie nagrodzona.

BARON • Wtorek [03.07.2018, 17:42:10] • [IP: 37.4.255.***]

RESPEKT dla Pana który pomógł 👍 żałosne jest to że jak by dał w łapę to by" ewentualnie" pomogli...🤬

Gość • Wtorek [03.07.2018, 16:35:38] • [IP: 93.94.184.**]

Gdyby to był prezes no to na rękach by go nieśli.

Gość • Wtorek [03.07.2018, 16:29:58] • [IP: 78.10.206.**]

No i 164.127.218 pokazał swoje prawdziwe partyjniackie oblicze.Zamiast odnieść się merytorycznie do problemy, zamieścił stek obelg do mediów i polityka, którego nienawidzi oraz kolejnej dużej dawki prymitywnej propagandy zaczerpniętej z mediów, które kocha. Spróbuj wykrzsać z siebie chociaż odrobinę empatii dla osób w położeniu, w którym ty na pewno nie chciałbyś się znaleźć. Jeżeli chczesz przekonbać jaka jeszt prawda, znajdź osobę niepełnosprawną w swoim otoczeniu (nie jest to trudne, zapewniam) i pomóż jej załłatwić obiecane przez ten rząd świadczenia, w tym te bez kolejki. Jak zmierzysz się z tym wyzwaniem, wtedy możemy wrócić do dyskusji. Pamiętaj, że kłamstwo zawsze, predzej czy później wyjdzie na jaw.

Gość • Wtorek [03.07.2018, 16:29:51] • [IP: 178.238.253.**]

113..dlaczego tyle złośliwości, wypadki jednak chodzą po ludziach, napisałam prawdę, skąd tyle jadu i nienawiści!Jednemu politykowi nigdy nic się nie uda załatwić pomóc, a drugi załatwia sprawę w ciągu 15 minut!

Gość • Wtorek [03.07.2018, 16:06:29] • [IP: 94.254.231.**]

Straż miejska po każdej interwencji sweet focia i na portal :-)

Gość • Wtorek [03.07.2018, 15:53:16] • [IP: 188.146.238.**]

Skur***yny je*ane i tyle...

Gość • Wtorek [03.07.2018, 15:19:36] • [IP: 93.94.191.***]

To ja byłem uczestnikiem tym człowiekiem na tym wózku razem z moim jamnikiem. Człowieku nie obrażaj byłego stoczniowca elektromontera.Nie nazywaj mnie śmierdzącym menelem.Powinieneś mnie przeprosić jeżeli masz choć trochę honoru.Jutro udam się do redakcji iŚWINOUJŚCIE i wszystko przedstawię jak to było. A wiec ciąg dalszy nastąpi.

Gość • Wtorek [03.07.2018, 15:16:38] • [IP: 95.166.56.***]

Policja ani straż miejska nie są od reperacji pękniętych opon, droga czytelniczko. Czy jak pani zepsuje się rower to tez dzwoni pani na policję?? Trochę zdrowego rozsądku...

Oglądasz 1-25 z 110
■ Spotkanie z Gen. Markiem Dukaczewskim - POROZMAWIAJMY O POLSCE! W imieniu Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Świnoujściu, Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych oraz Związku Emerytów i Rencistów Straży Granicznej w Świnoujściu serdecznie zapraszam na kolejne spotkanie z cyklu: POROZMAWIAJMY O POLSCE! Naszym Gościem będzie Generał Marek Dukaczewski, żołnierz służb specjalnych, generał brygady Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, dyplomata, były podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego oraz były Szef Wojskowych Służb Informacyjnych. Spotkanie odbędzie się we wtorek 17 lipca 2018 r. o godz. 17:00 w sali konferencyjnej Hotelu Interferie Medical SPA, ul. Uzdrowiskowa 15. Wstęp wolny! Joanna Agatowska Przewodnicząca SLD w Świnoujściu ■
■ W budynku Cechu zapachniało przekrętem. Czyżby sam sobie sprzedał cały Cech za bezcen? ■ Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta znalazł się w szpitalu. Robert Karelus, rzecznik prezydenta Świnoujścia trafił do szpitala. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że doradca prezydenta dostał udaru. Od kilku dni Robert Karelus jest nieobecny w pracy. Dowiedzieliśmy się, że przebywając w rodzinnym domu w Trzebiatowie dostał udaru. Reakcja medyczna była bardzo szybka, co jest niezwykle istotne w tego typu sytuacjach ■ Trwa nabór do służby przygotowawczej. Termin wcielenia od 4.09, 25.09, 29.09.2018r. Wymagane dokumenty: wniosek o powołanie do służby (do pobrania na stronie lub do wypełnienia w WKU w Świnoujściu), kserokopia dowodu osobistego, kserokopia świadectwa ostatnio ukończonej szkoły. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 261-243-324 lub na stronie https://wkuswinoujscie.wp.mil.pl ■ W dniu 9 lipca 2018 zmieniona zostanie stała organizacja ruchu na ulicy Łużyckiej. Zamiana będzie polegała na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na odcinku od ulicy Steyera do ulicy Grunwaldzkiej ■ Dlaczego nikt z władz odpowiedzialnych za utrzymanie zieleni, nie widzi problemu? Dlaczego szansę dostały tylko jednoroczne kwiaty zdobiące klomby, a wieloletnie drzewa obok nich usychają w zapomnieniu? Nasuwa się pytanie, czy nasze władze zamierzają wreszcie podjąć jakieś działania? Pieniądze, wydane na nasadzenia, ulatują wraz z wyschniętą ziemią. ■ Alfa-PVP dotarła do Świnoujścia. Jak bronić się przed zombie którzy nie czują bólu, mają nadnaturalną siłę i są skrajnie agresywni? ■ Tylko dwóch radnych poparło projekt uchwały w sprawie wynagrodzenia prezydenta Świnoujścia. Projekt zakładał obniżenie pensji w związku z koniecznością dostosowania jej wysokości do rozporządzenia rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 936). Tym samym prezydencka pensja pozostaje na dotychczasowy poziomie ■ Podpisanie umowy z wyłonionym wykonawcą tunelu pod Świną nastąpi 4 lipca o godzinie 17.00 w hotelu Radisson Blu. Dzień później, o godzinie 17.00 prezydent miasta zaprasza mieszkańców na festyn na Placu Wolności czyli wspólne świętowanie tego historycznego dla Świnoujścia wydarzenia ■ 4 lipca o godzinie 18.00 w sali teatralnej MDK odbędzie sie otwarte dla mieszkańców sympozjum pod hasłem "dlaczego tunel, a nie most", na którym mieszkańcy mają dowiedzieć się jakie były przesłanki, które zdecydowały o wyborze takiego wariantu stałej przeprawy dla Świnoujścia ■ Miasto dostanie pieniądze z Unii Europejskiej na budowę tunelu. Minister Jerzy Kwieciński mówi, że to już pewne ■ Uwaga na zwierzęta! Dwa psy zmarły po zjedzeniu parówek z trucizną rozrzuconych w Parku Chopina. W Parku Chopina prawdopodobnie ktoś rozrzucił trutkę, którą trują się zwierzęta. Ofiarą zmarły już dwa psy, a są już kolejne przypadki. Właściciel jednego z nich wyznaczył nagrodę za wskazanie osoby, która rozrzuciła pokarm z trucizną ■ Ostra reakcja kapitana żaglowca Kruzensztern. Za wybryk związany z duszeniem papieża, wysadził swoich kadetów na Wyspach Owczych bez pieniędzy! ■ Nikt nie mógł przewidzieć, że losy zarządu Osiedla Karsibór potoczą się w ten sposób. Z dniem 6. czerwca 2018 roku trzech członków zarządu złożyła rezygnację z pełnionych dotychczas funkcji. Z krótkiego oświadczenia możemy dowiedzieć się że przewodniczący Przemysław Witkowski, wraz z Karoliną Kasperską, która pełniła funkcję skarbnika, oraz członkiem Andrzejem Czarnasem zrezygnowali z dalszego działania w zarządzie osiedla Karsibór ■ Pożar trawy w Przytorze. Do gaszenia pożaru wysłano kilka jednostek gaśniczych. Dym jest widoczny z daleka. Dzisiaj (wtorek) po godzinie 13.00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze trawy przy ulicy Pomorskiej. Wysłano kilka jednostek straży. Pożar jest widoczny z kilku kilometrów (z miejscowości Lubin) ■ Kowalski - nowa twarz w muzycznym świecie. Klip do najnowszej piosenki nagrywał w rodzinnym mieście Świnoujściu ■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■