POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [04.07.2018, 13:39:33] • Świnoujście

Urzędnicy, wyjdźcie zza biurek i zobaczcie - usychają drzewa i trawniki!

Urzędnicy, wyjdźcie zza biurek i zobaczcie - usychają drzewa i trawniki!

fot. iswinoujscie.pl

Miasto martwych drzew? Czy nasze władze widzą skutki suszy? Szpalery młodych drzew zostały skazane na zagładę! Kto odpowie za zaniedbania?

Trwa susza, wszędzie widać jej skutki. Jednak nasze władze zdają się nie dostrzegać problemu. Choćby w strefie nadmorskiej można zobaczyć, jak bezmyślnie "dba się" o miejską zieleń. Podlewane są sezonowe kwietniki, klomby i trawniki wokół nich. Natomiast na zagładę zostały skazane młode drzewka, zasadzone kilka lat temu. Część z nich uschła lub powoli zamiera. Dlaczego nikt z władz odpowiedzialnych za utrzymanie zieleni, nie widzi problemu? Dlaczego szansę dostały tylko jednoroczne kwiaty zdobiące klomby, a wieloletnie drzewa obok nich usychają w zapomnieniu? Nasuwa się pytanie, czy nasze władze zamierzają wreszcie podjąć jakieś działania? Pieniądze, wydane na nasadzenia, ulatują wraz z wyschniętą ziemią.

Urzędnicy, wyjdźcie zza biurek i zobaczcie - usychają drzewa i trawniki!

fot. iswinoujscie.pl

Reprezentacyjna promenada na pierwszy rzut oka robi wrażenie zadbanej, z kaskadowych donic wylewają się barwne kwiaty, na klombach rosną kolorowe kompozycje. Jednak, gdy spojrzeć dale, straszą kikuty uschniętych, młodych drzewek. Najgorsza sytuacja jest na tzw. nowej promenadzie, gdzie kilka lat temu posadzono nowe drzewa. Większość z nich, pozostawiona własnemu losowi, po prostu uschła.

Urzędnicy, wyjdźcie zza biurek i zobaczcie - usychają drzewa i trawniki!

fot. iswinoujscie.pl

Widać, że nadal służby odpowiedzialne za utrzymanie zieleni, nie otrzymały wytycznych, jak je ratować! Urzędnicy zza biurek nie dostrzegają skutków suszy, ale z pewnością przechodzą lub przejeżdżają obok tych wysepek martwej roślinności. A może liczą się tylko zadbane korty, osłonięte starymi drzewami, o które zadbał ktoś kilkadziesiąt lat temu?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 54, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 54

Gość • Czwartek [05.07.2018, 22:04:10] • [IP: 94.254.136.***]

sorry taki mamy klimat

Gość • Czwartek [05.07.2018, 09:52:00] • [IP: 176.221.123.**]

spokojnie posadzi sie nowe

Gość • Czwartek [05.07.2018, 09:31:34] • [IP: 46.239.160.***]

Zadzwońmy do Żmurkiewicza, to je powycina- w karczowaniu przyrody ma mistrza...!

fororak 🐲 • Czwartek [05.07.2018, 09:14:48] • [IP: 77.111.247.**]

Pretensje można mieć tylko do kleru, że wszystko wysycha...Bo te pasożyty nie potrafią wymodlić u Pana w niebiosach nawet krzty dżdżu...Najlepiej było by opłacić i sprowadzić z" Hameryki" indiańskiego szamana, który rozpali ognisko, pomrucze, poskacze wokół niego i w try miga sprowadzi deszcz na wysuszoną ziemię, a za odpowiednią opłatą ściągnie nawet nawałnicę...amen

Gość • Czwartek [05.07.2018, 08:34:33] • [IP: 185.210.39.**]

Dlaczego w Świnoujściu buduje się domy bez podwórek z trawką, klombami, ławeczkami dla babci i dziadka, piaskownicy dla wnuczków...?

Gość • Czwartek [05.07.2018, 08:21:57] • [IP: 178.238.252.**]

A Niemcy podlewają sobie pola ze zbożem wczoraj widziałem.

Gość • Czwartek [05.07.2018, 07:54:49] • [IP: 62.69.231.***]

Była już o tym mowa na sesji Rady Miasta więc ten news, to odgrzewany kotlet.

Gość • Czwartek [05.07.2018, 06:02:10] • [IP: 207.244.83.***]

Taki mamy klimat-latem susza zimą lód ale nic najważniejszy jest Turniej gwiazd w tenisa pokazanie się na korcie w TV i prasie przed wyborami :) i co Ci nędzni ludzie i tak mnie wybiorą a ja będę szastał ich kasą w lewo i prawo.Miasto rozkwita wszędzie Beton to typowy wzór Komunizmu-zieleń to zło z zachodu trzeba pozbawić mieszkańców zachodnich wzorców

Gość • Czwartek [05.07.2018, 05:58:02] • [IP: 81.228.125.***]

zalać betonem i postawić betonowe ławki i śmietniki w miejsce drzew po uj nam zieleń przecież to szkodliwe-czekać tylko kiedy betong zabetonuje kawałek Bałtyku w celach rekreacyjnych wodna ścieżka zdrowia :)

krzys • Czwartek [05.07.2018, 02:36:31] • [IP: 46.215.112.**]

jak ma tam cos rosnac jak podspodem jest beto i 10 cm ziemi a drzewa posadzone z kupkol ziemi na korzeniach rosliny rzeby rosly muszal czerpac wigoc z korzeni czyli z ziemi a nie cementu(uzdrovisco)powinno sie nazywac cementownia

Gość • Czwartek [05.07.2018, 00:58:32] • [IP: 178.235.179.**]

Damian sam nie da rady od rana do wieczora lac wody gdzie reszta ekipy?? To pytanie do Pani G. A reszta ekipy wali w hu... i sie śmieją. Nie daj sie chlopie wykozystac

MIESZKANIEC • Czwartek [05.07.2018, 00:27:59] • [IP: 77.253.150.***]

a ja Droga Redakcjo zobaczył bym co się dzieje w uliczce w prawo, za Kerguleną … pełno samochodów na zakazie, cuchnące śmietniki na ulicy, barykada ze słupków, namioty, automaty … a miało być tak pięknie, miało być ładnie ?!!?

Gość • Środa [04.07.2018, 23:37:19] • [IP: 178.235.179.**]

Jedno auto szrot niebieskie z beczka 1000L to za malo tylko prowizorka a to nie jedyna firma w tzw. miescie no chyba ze to znowu brak organizacji i meczenie jednego czlowieka z beczka od rana do wieczora w tej firmie. Nie jest sam sa tez inne firmy. A urzedasy nie widza bo 8h za biurkiem klima a potem do domu

Gość • Środa [04.07.2018, 23:33:53] • [IP: 31.0.86.*]

Co za problem kupić starego Stara ze Straży za 5tys i podlewać? W zeszlym roku nasza straż sorzedawała, a co chwile cos jest na sprzedaż na wioskach.

Gość • Środa [04.07.2018, 22:47:58] • [IP: 178.238.252.***]

jade promenadom rano i zraszacze od fontanny do Radisonu smigają. więc kto marudzi niech podlewa;) pesymisci

Gość • Środa [04.07.2018, 22:31:10] • [IP: 92.42.118.**]

Przygotowanie do wycinki, w tym jest dobry !

Gość • Środa [04.07.2018, 21:35:12] • [IP: 92.42.112.***]

[04.07.2018, 20:06:31] • [IP: 77.252.46.**] A POTEM JA OD TEJ ZUŻYTEJ WODY NA PODLEWANIE ZAPŁACĘ TEŻ WIĘCEJ ZA ŚCIEKI I ŚMIECI. Podobno za komuny latem beczkowozem brali wodę z kanału do polewania ulic oraz podlewania trawników i kwiatów.

Gość • Środa [04.07.2018, 21:01:29] • [IP: 37.47.151.***]

EEETAMM ZALEJEMY BETONEM

Gość • Środa [04.07.2018, 20:58:59] • [IP: 178.235.176.***]

A ja mam w ogrodzie siano zamiast trawy i podlewam...sucho jest i tyle. Prezydent i urzędnicy nie są winni suszy, co powinni zrobić ? taniec deszczu czy inne gusła 😄 nie pada, susza jest i po temacie, możesz lać wodę i nawet nie wsiąka w ziemię 😦

Gość • Środa [04.07.2018, 20:27:21] • [IP: 188.146.48.***]

Kozy bym nie dał paść, jak bym miał hodowlę. Czy molo będzie obiecywane od 40 lat udacznicy niezastąpieni. Kto tych mędrców wychował?? Kto? Nie dziwię się że Kaczyński ma dalej poparcie.

Gość • Środa [04.07.2018, 20:06:31] • [IP: 77.252.46.**]

DOBRZE ZE W KRANACH MAMY WODE A PODLEWAC WIECZOREM

Gość • Środa [04.07.2018, 19:41:03] • [IP: 92.42.114.**]

Gość • Środa [04.07.2018, 18:12:02] • [IP: 94.254.225.**]- nie musi być słodka- może być gorzka, śmierdząca, kwaśna, zielona i brązowa.

Gość • Środa [04.07.2018, 19:39:56] • [IP: 80.245.186.***]

zAPRASZAMY POD SKLEP" DZIUPLA" WARTO ZABACZYC TO NIECHLUJSTWO-PIASEK BUDOWLANY ROZSYPANY NA CALYM TRAWNIKU AZ PO WEJSCIE DO APTEKI, PRZYSYPANE JEDNO Z DRZEWEK USYCHA!!sPOLDZIELCY ZGODZILI SIE NA OLBRZYMI KREDYT BY DOCIEPLIC BLOKU, ALE NA PEWNO NIE ZGODZILI SIE NA PATRZENIE NA TAKI BRAK ORGANIZAQCJI PRACY, NISZCZENIE I BAJZEL-TJ CENTRUM-TEDY IDA RZESZE NA PLAZE-WSTYD I HANBA!!

Gość • Środa [04.07.2018, 19:27:56] • [IP: 178.238.252.***]

Acotam!! Pozniej miasto wyda podwojna kase, kase nasza podatnikow, i firmy ogrodnicze beda miec prace, i bedzie zielona trawa za rok,

Gość • Środa [04.07.2018, 18:58:11] • [IP: 94.254.232.**]

Jest lato to musi być sucho :-)

Oglądasz 1-25 z 54
■ Spotkanie z Gen. Markiem Dukaczewskim - POROZMAWIAJMY O POLSCE! W imieniu Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Świnoujściu, Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych oraz Związku Emerytów i Rencistów Straży Granicznej w Świnoujściu serdecznie zapraszam na kolejne spotkanie z cyklu: POROZMAWIAJMY O POLSCE! Naszym Gościem będzie Generał Marek Dukaczewski, żołnierz służb specjalnych, generał brygady Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, dyplomata, były podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego oraz były Szef Wojskowych Służb Informacyjnych. Spotkanie odbędzie się we wtorek 17 lipca 2018 r. o godz. 17:00 w sali konferencyjnej Hotelu Interferie Medical SPA, ul. Uzdrowiskowa 15. Wstęp wolny! Joanna Agatowska Przewodnicząca SLD w Świnoujściu ■
■ W budynku Cechu zapachniało przekrętem. Czyżby sam sobie sprzedał cały Cech za bezcen? ■ Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta znalazł się w szpitalu. Robert Karelus, rzecznik prezydenta Świnoujścia trafił do szpitala. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że doradca prezydenta dostał udaru. Od kilku dni Robert Karelus jest nieobecny w pracy. Dowiedzieliśmy się, że przebywając w rodzinnym domu w Trzebiatowie dostał udaru. Reakcja medyczna była bardzo szybka, co jest niezwykle istotne w tego typu sytuacjach ■ Trwa nabór do służby przygotowawczej. Termin wcielenia od 4.09, 25.09, 29.09.2018r. Wymagane dokumenty: wniosek o powołanie do służby (do pobrania na stronie lub do wypełnienia w WKU w Świnoujściu), kserokopia dowodu osobistego, kserokopia świadectwa ostatnio ukończonej szkoły. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 261-243-324 lub na stronie https://wkuswinoujscie.wp.mil.pl ■ W dniu 9 lipca 2018 zmieniona zostanie stała organizacja ruchu na ulicy Łużyckiej. Zamiana będzie polegała na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na odcinku od ulicy Steyera do ulicy Grunwaldzkiej ■ Dlaczego nikt z władz odpowiedzialnych za utrzymanie zieleni, nie widzi problemu? Dlaczego szansę dostały tylko jednoroczne kwiaty zdobiące klomby, a wieloletnie drzewa obok nich usychają w zapomnieniu? Nasuwa się pytanie, czy nasze władze zamierzają wreszcie podjąć jakieś działania? Pieniądze, wydane na nasadzenia, ulatują wraz z wyschniętą ziemią. ■ Alfa-PVP dotarła do Świnoujścia. Jak bronić się przed zombie którzy nie czują bólu, mają nadnaturalną siłę i są skrajnie agresywni? ■ Tylko dwóch radnych poparło projekt uchwały w sprawie wynagrodzenia prezydenta Świnoujścia. Projekt zakładał obniżenie pensji w związku z koniecznością dostosowania jej wysokości do rozporządzenia rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 936). Tym samym prezydencka pensja pozostaje na dotychczasowy poziomie ■ Podpisanie umowy z wyłonionym wykonawcą tunelu pod Świną nastąpi 4 lipca o godzinie 17.00 w hotelu Radisson Blu. Dzień później, o godzinie 17.00 prezydent miasta zaprasza mieszkańców na festyn na Placu Wolności czyli wspólne świętowanie tego historycznego dla Świnoujścia wydarzenia ■ 4 lipca o godzinie 18.00 w sali teatralnej MDK odbędzie sie otwarte dla mieszkańców sympozjum pod hasłem "dlaczego tunel, a nie most", na którym mieszkańcy mają dowiedzieć się jakie były przesłanki, które zdecydowały o wyborze takiego wariantu stałej przeprawy dla Świnoujścia ■ Miasto dostanie pieniądze z Unii Europejskiej na budowę tunelu. Minister Jerzy Kwieciński mówi, że to już pewne ■ Uwaga na zwierzęta! Dwa psy zmarły po zjedzeniu parówek z trucizną rozrzuconych w Parku Chopina. W Parku Chopina prawdopodobnie ktoś rozrzucił trutkę, którą trują się zwierzęta. Ofiarą zmarły już dwa psy, a są już kolejne przypadki. Właściciel jednego z nich wyznaczył nagrodę za wskazanie osoby, która rozrzuciła pokarm z trucizną ■ Ostra reakcja kapitana żaglowca Kruzensztern. Za wybryk związany z duszeniem papieża, wysadził swoich kadetów na Wyspach Owczych bez pieniędzy! ■ Nikt nie mógł przewidzieć, że losy zarządu Osiedla Karsibór potoczą się w ten sposób. Z dniem 6. czerwca 2018 roku trzech członków zarządu złożyła rezygnację z pełnionych dotychczas funkcji. Z krótkiego oświadczenia możemy dowiedzieć się że przewodniczący Przemysław Witkowski, wraz z Karoliną Kasperską, która pełniła funkcję skarbnika, oraz członkiem Andrzejem Czarnasem zrezygnowali z dalszego działania w zarządzie osiedla Karsibór ■ Pożar trawy w Przytorze. Do gaszenia pożaru wysłano kilka jednostek gaśniczych. Dym jest widoczny z daleka. Dzisiaj (wtorek) po godzinie 13.00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze trawy przy ulicy Pomorskiej. Wysłano kilka jednostek straży. Pożar jest widoczny z kilku kilometrów (z miejscowości Lubin) ■ Kowalski - nowa twarz w muzycznym świecie. Klip do najnowszej piosenki nagrywał w rodzinnym mieście Świnoujściu ■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■