POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [04.07.2018, 13:39:33] • Świnoujście

Urzędnicy, wyjdźcie zza biurek i zobaczcie - usychają drzewa i trawniki!

Urzędnicy, wyjdźcie zza biurek i zobaczcie - usychają drzewa i trawniki!

fot. iswinoujscie.pl

Miasto martwych drzew? Czy nasze władze widzą skutki suszy? Szpalery młodych drzew zostały skazane na zagładę! Kto odpowie za zaniedbania?

Trwa susza, wszędzie widać jej skutki. Jednak nasze władze zdają się nie dostrzegać problemu. Choćby w strefie nadmorskiej można zobaczyć, jak bezmyślnie "dba się" o miejską zieleń. Podlewane są sezonowe kwietniki, klomby i trawniki wokół nich. Natomiast na zagładę zostały skazane młode drzewka, zasadzone kilka lat temu. Część z nich uschła lub powoli zamiera. Dlaczego nikt z władz odpowiedzialnych za utrzymanie zieleni, nie widzi problemu? Dlaczego szansę dostały tylko jednoroczne kwiaty zdobiące klomby, a wieloletnie drzewa obok nich usychają w zapomnieniu? Nasuwa się pytanie, czy nasze władze zamierzają wreszcie podjąć jakieś działania? Pieniądze, wydane na nasadzenia, ulatują wraz z wyschniętą ziemią.

Urzędnicy, wyjdźcie zza biurek i zobaczcie - usychają drzewa i trawniki!

fot. iswinoujscie.pl

Reprezentacyjna promenada na pierwszy rzut oka robi wrażenie zadbanej, z kaskadowych donic wylewają się barwne kwiaty, na klombach rosną kolorowe kompozycje. Jednak, gdy spojrzeć dale, straszą kikuty uschniętych, młodych drzewek. Najgorsza sytuacja jest na tzw. nowej promenadzie, gdzie kilka lat temu posadzono nowe drzewa. Większość z nich, pozostawiona własnemu losowi, po prostu uschła.

Urzędnicy, wyjdźcie zza biurek i zobaczcie - usychają drzewa i trawniki!

fot. iswinoujscie.pl

Widać, że nadal służby odpowiedzialne za utrzymanie zieleni, nie otrzymały wytycznych, jak je ratować! Urzędnicy zza biurek nie dostrzegają skutków suszy, ale z pewnością przechodzą lub przejeżdżają obok tych wysepek martwej roślinności. A może liczą się tylko zadbane korty, osłonięte starymi drzewami, o które zadbał ktoś kilkadziesiąt lat temu?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 54, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 54

Gość • Czwartek [05.07.2018, 22:04:10] • [IP: 94.254.136.***]

sorry taki mamy klimat

Gość • Czwartek [05.07.2018, 09:52:00] • [IP: 176.221.123.**]

spokojnie posadzi sie nowe

Gość • Czwartek [05.07.2018, 09:31:34] • [IP: 46.239.160.***]

Zadzwońmy do Żmurkiewicza, to je powycina- w karczowaniu przyrody ma mistrza...!

fororak 🐲 • Czwartek [05.07.2018, 09:14:48] • [IP: 77.111.247.**]

Pretensje można mieć tylko do kleru, że wszystko wysycha...Bo te pasożyty nie potrafią wymodlić u Pana w niebiosach nawet krzty dżdżu...Najlepiej było by opłacić i sprowadzić z" Hameryki" indiańskiego szamana, który rozpali ognisko, pomrucze, poskacze wokół niego i w try miga sprowadzi deszcz na wysuszoną ziemię, a za odpowiednią opłatą ściągnie nawet nawałnicę...amen

Gość • Czwartek [05.07.2018, 08:34:33] • [IP: 185.210.39.**]

Dlaczego w Świnoujściu buduje się domy bez podwórek z trawką, klombami, ławeczkami dla babci i dziadka, piaskownicy dla wnuczków...?

Gość • Czwartek [05.07.2018, 08:21:57] • [IP: 178.238.252.**]

A Niemcy podlewają sobie pola ze zbożem wczoraj widziałem.

Gość • Czwartek [05.07.2018, 07:54:49] • [IP: 62.69.231.***]

Była już o tym mowa na sesji Rady Miasta więc ten news, to odgrzewany kotlet.

Gość • Czwartek [05.07.2018, 06:02:10] • [IP: 207.244.83.***]

Taki mamy klimat-latem susza zimą lód ale nic najważniejszy jest Turniej gwiazd w tenisa pokazanie się na korcie w TV i prasie przed wyborami :) i co Ci nędzni ludzie i tak mnie wybiorą a ja będę szastał ich kasą w lewo i prawo.Miasto rozkwita wszędzie Beton to typowy wzór Komunizmu-zieleń to zło z zachodu trzeba pozbawić mieszkańców zachodnich wzorców

Gość • Czwartek [05.07.2018, 05:58:02] • [IP: 81.228.125.***]

zalać betonem i postawić betonowe ławki i śmietniki w miejsce drzew po uj nam zieleń przecież to szkodliwe-czekać tylko kiedy betong zabetonuje kawałek Bałtyku w celach rekreacyjnych wodna ścieżka zdrowia :)

krzys • Czwartek [05.07.2018, 02:36:31] • [IP: 46.215.112.**]

jak ma tam cos rosnac jak podspodem jest beto i 10 cm ziemi a drzewa posadzone z kupkol ziemi na korzeniach rosliny rzeby rosly muszal czerpac wigoc z korzeni czyli z ziemi a nie cementu(uzdrovisco)powinno sie nazywac cementownia

Gość • Czwartek [05.07.2018, 00:58:32] • [IP: 178.235.179.**]

Damian sam nie da rady od rana do wieczora lac wody gdzie reszta ekipy?? To pytanie do Pani G. A reszta ekipy wali w hu... i sie śmieją. Nie daj sie chlopie wykozystac

MIESZKANIEC • Czwartek [05.07.2018, 00:27:59] • [IP: 77.253.150.***]

a ja Droga Redakcjo zobaczył bym co się dzieje w uliczce w prawo, za Kerguleną … pełno samochodów na zakazie, cuchnące śmietniki na ulicy, barykada ze słupków, namioty, automaty … a miało być tak pięknie, miało być ładnie ?!!?

Gość • Środa [04.07.2018, 23:37:19] • [IP: 178.235.179.**]

Jedno auto szrot niebieskie z beczka 1000L to za malo tylko prowizorka a to nie jedyna firma w tzw. miescie no chyba ze to znowu brak organizacji i meczenie jednego czlowieka z beczka od rana do wieczora w tej firmie. Nie jest sam sa tez inne firmy. A urzedasy nie widza bo 8h za biurkiem klima a potem do domu

Gość • Środa [04.07.2018, 23:33:53] • [IP: 31.0.86.*]

Co za problem kupić starego Stara ze Straży za 5tys i podlewać? W zeszlym roku nasza straż sorzedawała, a co chwile cos jest na sprzedaż na wioskach.

Gość • Środa [04.07.2018, 22:47:58] • [IP: 178.238.252.***]

jade promenadom rano i zraszacze od fontanny do Radisonu smigają. więc kto marudzi niech podlewa;) pesymisci

Gość • Środa [04.07.2018, 22:31:10] • [IP: 92.42.118.**]

Przygotowanie do wycinki, w tym jest dobry !

Gość • Środa [04.07.2018, 21:35:12] • [IP: 92.42.112.***]

[04.07.2018, 20:06:31] • [IP: 77.252.46.**] A POTEM JA OD TEJ ZUŻYTEJ WODY NA PODLEWANIE ZAPŁACĘ TEŻ WIĘCEJ ZA ŚCIEKI I ŚMIECI. Podobno za komuny latem beczkowozem brali wodę z kanału do polewania ulic oraz podlewania trawników i kwiatów.

Gość • Środa [04.07.2018, 21:01:29] • [IP: 37.47.151.***]

EEETAMM ZALEJEMY BETONEM

Gość • Środa [04.07.2018, 20:58:59] • [IP: 178.235.176.***]

A ja mam w ogrodzie siano zamiast trawy i podlewam...sucho jest i tyle. Prezydent i urzędnicy nie są winni suszy, co powinni zrobić ? taniec deszczu czy inne gusła 😄 nie pada, susza jest i po temacie, możesz lać wodę i nawet nie wsiąka w ziemię 😦

Gość • Środa [04.07.2018, 20:27:21] • [IP: 188.146.48.***]

Kozy bym nie dał paść, jak bym miał hodowlę. Czy molo będzie obiecywane od 40 lat udacznicy niezastąpieni. Kto tych mędrców wychował?? Kto? Nie dziwię się że Kaczyński ma dalej poparcie.

Gość • Środa [04.07.2018, 20:06:31] • [IP: 77.252.46.**]

DOBRZE ZE W KRANACH MAMY WODE A PODLEWAC WIECZOREM

Gość • Środa [04.07.2018, 19:41:03] • [IP: 92.42.114.**]

Gość • Środa [04.07.2018, 18:12:02] • [IP: 94.254.225.**]- nie musi być słodka- może być gorzka, śmierdząca, kwaśna, zielona i brązowa.

Gość • Środa [04.07.2018, 19:39:56] • [IP: 80.245.186.***]

zAPRASZAMY POD SKLEP" DZIUPLA" WARTO ZABACZYC TO NIECHLUJSTWO-PIASEK BUDOWLANY ROZSYPANY NA CALYM TRAWNIKU AZ PO WEJSCIE DO APTEKI, PRZYSYPANE JEDNO Z DRZEWEK USYCHA!!sPOLDZIELCY ZGODZILI SIE NA OLBRZYMI KREDYT BY DOCIEPLIC BLOKU, ALE NA PEWNO NIE ZGODZILI SIE NA PATRZENIE NA TAKI BRAK ORGANIZAQCJI PRACY, NISZCZENIE I BAJZEL-TJ CENTRUM-TEDY IDA RZESZE NA PLAZE-WSTYD I HANBA!!

Gość • Środa [04.07.2018, 19:27:56] • [IP: 178.238.252.***]

Acotam!! Pozniej miasto wyda podwojna kase, kase nasza podatnikow, i firmy ogrodnicze beda miec prace, i bedzie zielona trawa za rok,

Gość • Środa [04.07.2018, 18:58:11] • [IP: 94.254.232.**]

Jest lato to musi być sucho :-)

Oglądasz 1-25 z 54
■ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydata do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub w sekretariacie pod nr telefonu 91-382-38-00 ■
■ Następna bomba na dnie Zalewu Szczecińskiego. Płetwonurkowie przerpowadzą ekspertyzę. Czekamy na więcej informacji ■ Uwaga. Przerwa w dostawie wody. Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu informuje, że we wtorek 23 lipca 2019r. w godz. 8-14 nastąpi przerwa w dostawie wody przy ulicach: • Wojska Polskiego ; 8A-8E; 10A-10B;12A-12B; 14(hotel Hampton by Hilton);16A-16G;18A-18D • 11 Listopada:2A-2F;3A-3E; 5(LIDL);12A-12B; 14A-14C; • Osiedle Przylesie; Osiedle Dębina • Chełmońskiego: Osiedle PLATAN ■ Po zmroku, kiedy ruch samochodowy w mieście nie jest już tak natężony, na ulice wyjeżdżają domorośli rajdowcy. Niespełnieni za dnia, wieczorami urządzają sobie wyścigi, często jadąc dwoma równoległymi pasami. Mieszkaniec, który napisał do redakcji iswinoujscie.pl, zastanawia się, gdzie w tym czasie są policjanci? ■ Nie uwierzycie. W Świnoujściu za korzystanie z toalety w jednym z lokali gastronomicznych można zapłacić nawet 20 złotych! Takie rzeczy tylko u nas! Świnoujście restauracja Azjan. Szok! – pisze nasz Czytelnik – Czy jego właściciele mają dość ludzi z zewnątrz i to taki straszak? Kiedyś przeżywaliśmy w Międzyzdrojach 5 złotych za kibelek w jakieś kawiarni, gdzie wszystko było na biało, ściany, fotele, stoły taki exclusive, a tu takie cacko 20 złotych toaleta – nie może wyjść z podziwu nasz Czytelnik ■ W niedzielny poranek Świnoujście wstrzymało oddech. Stanęły promy, ewakuowano mieszkańców przybrzeżnych domów, nawet pracownicy biura mariny-portu jachtowego musieli opuścić swoje miejsce pracy gdy 700 kilogramowy niewybuch przepływał 8.45 przez centrum miasta ■ Żegluga Świnoujska informuje, że do 31 sierpnia 2019 r. ogólnodostępna przeprawa promowa „Centrum” (popularne „Karsibory”) będzie czynna przez całą dobę siedem dni w tygodniu. Jednocześnie przypomina, że do 20 września 2019 r. przeprawę będą obsługiwały trzy promy ■