POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [04.07.2018, 13:39:33] • Świnoujście

Urzędnicy, wyjdźcie zza biurek i zobaczcie - usychają drzewa i trawniki!

Urzędnicy, wyjdźcie zza biurek i zobaczcie - usychają drzewa i trawniki!

fot. iswinoujscie.pl

Miasto martwych drzew? Czy nasze władze widzą skutki suszy? Szpalery młodych drzew zostały skazane na zagładę! Kto odpowie za zaniedbania?

Trwa susza, wszędzie widać jej skutki. Jednak nasze władze zdają się nie dostrzegać problemu. Choćby w strefie nadmorskiej można zobaczyć, jak bezmyślnie "dba się" o miejską zieleń. Podlewane są sezonowe kwietniki, klomby i trawniki wokół nich. Natomiast na zagładę zostały skazane młode drzewka, zasadzone kilka lat temu. Część z nich uschła lub powoli zamiera. Dlaczego nikt z władz odpowiedzialnych za utrzymanie zieleni, nie widzi problemu? Dlaczego szansę dostały tylko jednoroczne kwiaty zdobiące klomby, a wieloletnie drzewa obok nich usychają w zapomnieniu? Nasuwa się pytanie, czy nasze władze zamierzają wreszcie podjąć jakieś działania? Pieniądze, wydane na nasadzenia, ulatują wraz z wyschniętą ziemią.

Urzędnicy, wyjdźcie zza biurek i zobaczcie - usychają drzewa i trawniki!

fot. iswinoujscie.pl

Reprezentacyjna promenada na pierwszy rzut oka robi wrażenie zadbanej, z kaskadowych donic wylewają się barwne kwiaty, na klombach rosną kolorowe kompozycje. Jednak, gdy spojrzeć dale, straszą kikuty uschniętych, młodych drzewek. Najgorsza sytuacja jest na tzw. nowej promenadzie, gdzie kilka lat temu posadzono nowe drzewa. Większość z nich, pozostawiona własnemu losowi, po prostu uschła.

Urzędnicy, wyjdźcie zza biurek i zobaczcie - usychają drzewa i trawniki!

fot. iswinoujscie.pl

Widać, że nadal służby odpowiedzialne za utrzymanie zieleni, nie otrzymały wytycznych, jak je ratować! Urzędnicy zza biurek nie dostrzegają skutków suszy, ale z pewnością przechodzą lub przejeżdżają obok tych wysepek martwej roślinności. A może liczą się tylko zadbane korty, osłonięte starymi drzewami, o które zadbał ktoś kilkadziesiąt lat temu?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 54, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 54

Gość • Czwartek [05.07.2018, 22:04:10] • [IP: 94.254.136.***]

sorry taki mamy klimat

Gość • Czwartek [05.07.2018, 09:52:00] • [IP: 176.221.123.**]

spokojnie posadzi sie nowe

Gość • Czwartek [05.07.2018, 09:31:34] • [IP: 46.239.160.***]

Zadzwońmy do Żmurkiewicza, to je powycina- w karczowaniu przyrody ma mistrza...!

fororak 🐲 • Czwartek [05.07.2018, 09:14:48] • [IP: 77.111.247.**]

Pretensje można mieć tylko do kleru, że wszystko wysycha...Bo te pasożyty nie potrafią wymodlić u Pana w niebiosach nawet krzty dżdżu...Najlepiej było by opłacić i sprowadzić z" Hameryki" indiańskiego szamana, który rozpali ognisko, pomrucze, poskacze wokół niego i w try miga sprowadzi deszcz na wysuszoną ziemię, a za odpowiednią opłatą ściągnie nawet nawałnicę...amen

Gość • Czwartek [05.07.2018, 08:34:33] • [IP: 185.210.39.**]

Dlaczego w Świnoujściu buduje się domy bez podwórek z trawką, klombami, ławeczkami dla babci i dziadka, piaskownicy dla wnuczków...?

Gość • Czwartek [05.07.2018, 08:21:57] • [IP: 178.238.252.**]

A Niemcy podlewają sobie pola ze zbożem wczoraj widziałem.

Gość • Czwartek [05.07.2018, 07:54:49] • [IP: 62.69.231.***]

Była już o tym mowa na sesji Rady Miasta więc ten news, to odgrzewany kotlet.

Gość • Czwartek [05.07.2018, 06:02:10] • [IP: 207.244.83.***]

Taki mamy klimat-latem susza zimą lód ale nic najważniejszy jest Turniej gwiazd w tenisa pokazanie się na korcie w TV i prasie przed wyborami :) i co Ci nędzni ludzie i tak mnie wybiorą a ja będę szastał ich kasą w lewo i prawo.Miasto rozkwita wszędzie Beton to typowy wzór Komunizmu-zieleń to zło z zachodu trzeba pozbawić mieszkańców zachodnich wzorców

Gość • Czwartek [05.07.2018, 05:58:02] • [IP: 81.228.125.***]

zalać betonem i postawić betonowe ławki i śmietniki w miejsce drzew po uj nam zieleń przecież to szkodliwe-czekać tylko kiedy betong zabetonuje kawałek Bałtyku w celach rekreacyjnych wodna ścieżka zdrowia :)

krzys • Czwartek [05.07.2018, 02:36:31] • [IP: 46.215.112.**]

jak ma tam cos rosnac jak podspodem jest beto i 10 cm ziemi a drzewa posadzone z kupkol ziemi na korzeniach rosliny rzeby rosly muszal czerpac wigoc z korzeni czyli z ziemi a nie cementu(uzdrovisco)powinno sie nazywac cementownia

Gość • Czwartek [05.07.2018, 00:58:32] • [IP: 178.235.179.**]

Damian sam nie da rady od rana do wieczora lac wody gdzie reszta ekipy?? To pytanie do Pani G. A reszta ekipy wali w hu... i sie śmieją. Nie daj sie chlopie wykozystac

MIESZKANIEC • Czwartek [05.07.2018, 00:27:59] • [IP: 77.253.150.***]

a ja Droga Redakcjo zobaczył bym co się dzieje w uliczce w prawo, za Kerguleną … pełno samochodów na zakazie, cuchnące śmietniki na ulicy, barykada ze słupków, namioty, automaty … a miało być tak pięknie, miało być ładnie ?!!?

Gość • Środa [04.07.2018, 23:37:19] • [IP: 178.235.179.**]

Jedno auto szrot niebieskie z beczka 1000L to za malo tylko prowizorka a to nie jedyna firma w tzw. miescie no chyba ze to znowu brak organizacji i meczenie jednego czlowieka z beczka od rana do wieczora w tej firmie. Nie jest sam sa tez inne firmy. A urzedasy nie widza bo 8h za biurkiem klima a potem do domu

Gość • Środa [04.07.2018, 23:33:53] • [IP: 31.0.86.*]

Co za problem kupić starego Stara ze Straży za 5tys i podlewać? W zeszlym roku nasza straż sorzedawała, a co chwile cos jest na sprzedaż na wioskach.

Gość • Środa [04.07.2018, 22:47:58] • [IP: 178.238.252.***]

jade promenadom rano i zraszacze od fontanny do Radisonu smigają. więc kto marudzi niech podlewa;) pesymisci

Gość • Środa [04.07.2018, 22:31:10] • [IP: 92.42.118.**]

Przygotowanie do wycinki, w tym jest dobry !

Gość • Środa [04.07.2018, 21:35:12] • [IP: 92.42.112.***]

[04.07.2018, 20:06:31] • [IP: 77.252.46.**] A POTEM JA OD TEJ ZUŻYTEJ WODY NA PODLEWANIE ZAPŁACĘ TEŻ WIĘCEJ ZA ŚCIEKI I ŚMIECI. Podobno za komuny latem beczkowozem brali wodę z kanału do polewania ulic oraz podlewania trawników i kwiatów.

Gość • Środa [04.07.2018, 21:01:29] • [IP: 37.47.151.***]

EEETAMM ZALEJEMY BETONEM

Gość • Środa [04.07.2018, 20:58:59] • [IP: 178.235.176.***]

A ja mam w ogrodzie siano zamiast trawy i podlewam...sucho jest i tyle. Prezydent i urzędnicy nie są winni suszy, co powinni zrobić ? taniec deszczu czy inne gusła 😄 nie pada, susza jest i po temacie, możesz lać wodę i nawet nie wsiąka w ziemię 😦

Gość • Środa [04.07.2018, 20:27:21] • [IP: 188.146.48.***]

Kozy bym nie dał paść, jak bym miał hodowlę. Czy molo będzie obiecywane od 40 lat udacznicy niezastąpieni. Kto tych mędrców wychował?? Kto? Nie dziwię się że Kaczyński ma dalej poparcie.

Gość • Środa [04.07.2018, 20:06:31] • [IP: 77.252.46.**]

DOBRZE ZE W KRANACH MAMY WODE A PODLEWAC WIECZOREM

Gość • Środa [04.07.2018, 19:41:03] • [IP: 92.42.114.**]

Gość • Środa [04.07.2018, 18:12:02] • [IP: 94.254.225.**]- nie musi być słodka- może być gorzka, śmierdząca, kwaśna, zielona i brązowa.

Gość • Środa [04.07.2018, 19:39:56] • [IP: 80.245.186.***]

zAPRASZAMY POD SKLEP" DZIUPLA" WARTO ZABACZYC TO NIECHLUJSTWO-PIASEK BUDOWLANY ROZSYPANY NA CALYM TRAWNIKU AZ PO WEJSCIE DO APTEKI, PRZYSYPANE JEDNO Z DRZEWEK USYCHA!!sPOLDZIELCY ZGODZILI SIE NA OLBRZYMI KREDYT BY DOCIEPLIC BLOKU, ALE NA PEWNO NIE ZGODZILI SIE NA PATRZENIE NA TAKI BRAK ORGANIZAQCJI PRACY, NISZCZENIE I BAJZEL-TJ CENTRUM-TEDY IDA RZESZE NA PLAZE-WSTYD I HANBA!!

Gość • Środa [04.07.2018, 19:27:56] • [IP: 178.238.252.***]

Acotam!! Pozniej miasto wyda podwojna kase, kase nasza podatnikow, i firmy ogrodnicze beda miec prace, i bedzie zielona trawa za rok,

Gość • Środa [04.07.2018, 18:58:11] • [IP: 94.254.232.**]

Jest lato to musi być sucho :-)

Oglądasz 1-25 z 54
■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■
■ W zachodniej części kraju oraz cześciowo w centrum możliwe są opady marznące powodujące śliskość na nawierzchniach dróg i chodnikach ■ Rada Miasta przyjęła przedstawiony przez Prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na 2019 rok. 16 radnych głosowało „za” nikt nie był przeciw, czterech wstrzymało się od głosu ■ Dzisiejsza, III Sesja Nadzwyczajna Sesja rady Miasta rozpoczęła się od... awarii elektronicznego systemu zliczania głosów. Awarie udało się na szczęście usunąć i radni bez przeszkód kontynuują obrady. najważniejszym projektem uchwały w programie obrad jest propozycja Budżetu Miasta na rok 2019 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■