POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [04.07.2018, 13:39:33] • Świnoujście

Urzędnicy, wyjdźcie zza biurek i zobaczcie - usychają drzewa i trawniki!

Urzędnicy, wyjdźcie zza biurek i zobaczcie - usychają drzewa i trawniki!

fot. iswinoujscie.pl

Miasto martwych drzew? Czy nasze władze widzą skutki suszy? Szpalery młodych drzew zostały skazane na zagładę! Kto odpowie za zaniedbania?

Trwa susza, wszędzie widać jej skutki. Jednak nasze władze zdają się nie dostrzegać problemu. Choćby w strefie nadmorskiej można zobaczyć, jak bezmyślnie "dba się" o miejską zieleń. Podlewane są sezonowe kwietniki, klomby i trawniki wokół nich. Natomiast na zagładę zostały skazane młode drzewka, zasadzone kilka lat temu. Część z nich uschła lub powoli zamiera. Dlaczego nikt z władz odpowiedzialnych za utrzymanie zieleni, nie widzi problemu? Dlaczego szansę dostały tylko jednoroczne kwiaty zdobiące klomby, a wieloletnie drzewa obok nich usychają w zapomnieniu? Nasuwa się pytanie, czy nasze władze zamierzają wreszcie podjąć jakieś działania? Pieniądze, wydane na nasadzenia, ulatują wraz z wyschniętą ziemią.

Urzędnicy, wyjdźcie zza biurek i zobaczcie - usychają drzewa i trawniki!

fot. iswinoujscie.pl

Reprezentacyjna promenada na pierwszy rzut oka robi wrażenie zadbanej, z kaskadowych donic wylewają się barwne kwiaty, na klombach rosną kolorowe kompozycje. Jednak, gdy spojrzeć dale, straszą kikuty uschniętych, młodych drzewek. Najgorsza sytuacja jest na tzw. nowej promenadzie, gdzie kilka lat temu posadzono nowe drzewa. Większość z nich, pozostawiona własnemu losowi, po prostu uschła.

Urzędnicy, wyjdźcie zza biurek i zobaczcie - usychają drzewa i trawniki!

fot. iswinoujscie.pl

Widać, że nadal służby odpowiedzialne za utrzymanie zieleni, nie otrzymały wytycznych, jak je ratować! Urzędnicy zza biurek nie dostrzegają skutków suszy, ale z pewnością przechodzą lub przejeżdżają obok tych wysepek martwej roślinności. A może liczą się tylko zadbane korty, osłonięte starymi drzewami, o które zadbał ktoś kilkadziesiąt lat temu?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 54, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 54

Gość • Czwartek [05.07.2018, 22:04:10] • [IP: 94.254.136.***]

sorry taki mamy klimat

Gość • Czwartek [05.07.2018, 09:52:00] • [IP: 176.221.123.**]

spokojnie posadzi sie nowe

Gość • Czwartek [05.07.2018, 09:31:34] • [IP: 46.239.160.***]

Zadzwońmy do Żmurkiewicza, to je powycina- w karczowaniu przyrody ma mistrza...!

fororak 🐲 • Czwartek [05.07.2018, 09:14:48] • [IP: 77.111.247.**]

Pretensje można mieć tylko do kleru, że wszystko wysycha...Bo te pasożyty nie potrafią wymodlić u Pana w niebiosach nawet krzty dżdżu...Najlepiej było by opłacić i sprowadzić z" Hameryki" indiańskiego szamana, który rozpali ognisko, pomrucze, poskacze wokół niego i w try miga sprowadzi deszcz na wysuszoną ziemię, a za odpowiednią opłatą ściągnie nawet nawałnicę...amen

Gość • Czwartek [05.07.2018, 08:34:33] • [IP: 185.210.39.**]

Dlaczego w Świnoujściu buduje się domy bez podwórek z trawką, klombami, ławeczkami dla babci i dziadka, piaskownicy dla wnuczków...?

Gość • Czwartek [05.07.2018, 08:21:57] • [IP: 178.238.252.**]

A Niemcy podlewają sobie pola ze zbożem wczoraj widziałem.

Gość • Czwartek [05.07.2018, 07:54:49] • [IP: 62.69.231.***]

Była już o tym mowa na sesji Rady Miasta więc ten news, to odgrzewany kotlet.

Gość • Czwartek [05.07.2018, 06:02:10] • [IP: 207.244.83.***]

Taki mamy klimat-latem susza zimą lód ale nic najważniejszy jest Turniej gwiazd w tenisa pokazanie się na korcie w TV i prasie przed wyborami :) i co Ci nędzni ludzie i tak mnie wybiorą a ja będę szastał ich kasą w lewo i prawo.Miasto rozkwita wszędzie Beton to typowy wzór Komunizmu-zieleń to zło z zachodu trzeba pozbawić mieszkańców zachodnich wzorców

Gość • Czwartek [05.07.2018, 05:58:02] • [IP: 81.228.125.***]

zalać betonem i postawić betonowe ławki i śmietniki w miejsce drzew po uj nam zieleń przecież to szkodliwe-czekać tylko kiedy betong zabetonuje kawałek Bałtyku w celach rekreacyjnych wodna ścieżka zdrowia :)

krzys • Czwartek [05.07.2018, 02:36:31] • [IP: 46.215.112.**]

jak ma tam cos rosnac jak podspodem jest beto i 10 cm ziemi a drzewa posadzone z kupkol ziemi na korzeniach rosliny rzeby rosly muszal czerpac wigoc z korzeni czyli z ziemi a nie cementu(uzdrovisco)powinno sie nazywac cementownia

Gość • Czwartek [05.07.2018, 00:58:32] • [IP: 178.235.179.**]

Damian sam nie da rady od rana do wieczora lac wody gdzie reszta ekipy?? To pytanie do Pani G. A reszta ekipy wali w hu... i sie śmieją. Nie daj sie chlopie wykozystac

MIESZKANIEC • Czwartek [05.07.2018, 00:27:59] • [IP: 77.253.150.***]

a ja Droga Redakcjo zobaczył bym co się dzieje w uliczce w prawo, za Kerguleną … pełno samochodów na zakazie, cuchnące śmietniki na ulicy, barykada ze słupków, namioty, automaty … a miało być tak pięknie, miało być ładnie ?!!?

Gość • Środa [04.07.2018, 23:37:19] • [IP: 178.235.179.**]

Jedno auto szrot niebieskie z beczka 1000L to za malo tylko prowizorka a to nie jedyna firma w tzw. miescie no chyba ze to znowu brak organizacji i meczenie jednego czlowieka z beczka od rana do wieczora w tej firmie. Nie jest sam sa tez inne firmy. A urzedasy nie widza bo 8h za biurkiem klima a potem do domu

Gość • Środa [04.07.2018, 23:33:53] • [IP: 31.0.86.*]

Co za problem kupić starego Stara ze Straży za 5tys i podlewać? W zeszlym roku nasza straż sorzedawała, a co chwile cos jest na sprzedaż na wioskach.

Gość • Środa [04.07.2018, 22:47:58] • [IP: 178.238.252.***]

jade promenadom rano i zraszacze od fontanny do Radisonu smigają. więc kto marudzi niech podlewa;) pesymisci

Gość • Środa [04.07.2018, 22:31:10] • [IP: 92.42.118.**]

Przygotowanie do wycinki, w tym jest dobry !

Gość • Środa [04.07.2018, 21:35:12] • [IP: 92.42.112.***]

[04.07.2018, 20:06:31] • [IP: 77.252.46.**] A POTEM JA OD TEJ ZUŻYTEJ WODY NA PODLEWANIE ZAPŁACĘ TEŻ WIĘCEJ ZA ŚCIEKI I ŚMIECI. Podobno za komuny latem beczkowozem brali wodę z kanału do polewania ulic oraz podlewania trawników i kwiatów.

Gość • Środa [04.07.2018, 21:01:29] • [IP: 37.47.151.***]

EEETAMM ZALEJEMY BETONEM

Gość • Środa [04.07.2018, 20:58:59] • [IP: 178.235.176.***]

A ja mam w ogrodzie siano zamiast trawy i podlewam...sucho jest i tyle. Prezydent i urzędnicy nie są winni suszy, co powinni zrobić ? taniec deszczu czy inne gusła 😄 nie pada, susza jest i po temacie, możesz lać wodę i nawet nie wsiąka w ziemię 😦

Gość • Środa [04.07.2018, 20:27:21] • [IP: 188.146.48.***]

Kozy bym nie dał paść, jak bym miał hodowlę. Czy molo będzie obiecywane od 40 lat udacznicy niezastąpieni. Kto tych mędrców wychował?? Kto? Nie dziwię się że Kaczyński ma dalej poparcie.

Gość • Środa [04.07.2018, 20:06:31] • [IP: 77.252.46.**]

DOBRZE ZE W KRANACH MAMY WODE A PODLEWAC WIECZOREM

Gość • Środa [04.07.2018, 19:41:03] • [IP: 92.42.114.**]

Gość • Środa [04.07.2018, 18:12:02] • [IP: 94.254.225.**]- nie musi być słodka- może być gorzka, śmierdząca, kwaśna, zielona i brązowa.

Gość • Środa [04.07.2018, 19:39:56] • [IP: 80.245.186.***]

zAPRASZAMY POD SKLEP" DZIUPLA" WARTO ZABACZYC TO NIECHLUJSTWO-PIASEK BUDOWLANY ROZSYPANY NA CALYM TRAWNIKU AZ PO WEJSCIE DO APTEKI, PRZYSYPANE JEDNO Z DRZEWEK USYCHA!!sPOLDZIELCY ZGODZILI SIE NA OLBRZYMI KREDYT BY DOCIEPLIC BLOKU, ALE NA PEWNO NIE ZGODZILI SIE NA PATRZENIE NA TAKI BRAK ORGANIZAQCJI PRACY, NISZCZENIE I BAJZEL-TJ CENTRUM-TEDY IDA RZESZE NA PLAZE-WSTYD I HANBA!!

Gość • Środa [04.07.2018, 19:27:56] • [IP: 178.238.252.***]

Acotam!! Pozniej miasto wyda podwojna kase, kase nasza podatnikow, i firmy ogrodnicze beda miec prace, i bedzie zielona trawa za rok,

Gość • Środa [04.07.2018, 18:58:11] • [IP: 94.254.232.**]

Jest lato to musi być sucho :-)

Oglądasz 1-25 z 54
■ Przytór-Łunowo. Stała organizacja ruchu na ulicy Zalewowej. Od najbliższego piątku 19. października 2018 r. na ulicy Zalewowej, odcinek od ul. Sąsiedzkiej do ul. Szmaragdowej, zostanie wprowadzona stała organizacja ruchu. Prosimy o szczególne zwracanie uwagi na oznakowanie i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. UM Świnoujście ■
■ Z przyczyn organizacyjnych oficjalne ogłoszenie wyników Budżetu Obywatelskiego 2019 zostało przełożone na przyszły tydzień. O dokładnym terminie i miejscu poinformuję Państwa osobnym e-mailem - informuje Hanna Lachowska Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych ■ 71-letnia kobieta zginęła pod kołami TIR-a. Do tragedii doszło kilkanaście minut po godzinie 11 na przejściu dla pieszych ■ Święto Edukacji po świnoujsku, czyli kampania wyborcza na koszt podatnika ■ Dotyczy utrudnień w ruchu na ul. Bydgoskiej. Od 10 października 2018r. do 30 kwietnia 2019r. roku w związku z prowadzonymi pracami dotyczącymi modernizacji i przebudowy, wyłączona z ruchu będzie ulica Bydgoska, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Gdańską poprzez skrzyżowanie z ulicą Olsztyńską, które też będzie objęte przebudową i dalej od skrzyżowania z ulicą Olsztyńską do skrzyżowania z ulicą Zamkową. Prosimy o rozważną jazdę, przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego oraz poleceń wydawanych przez osoby kierujące ruchem. Za utrudnienia przepraszamy. WIM UM ■ Jarosław Kaczyński: Władza absolutna demoralizuje absolutnie. W Polsce jest wiele miast, w których urzędują prezydenci od kilku kadencji. Wieloletnie sprawowanie władzy przez jedną osobę budzi kontrowersje. O tak długo sprawujących władzę prezydencką, wypowiedział się publicznie w dniu 06 października 2018 r. Prezes PiS Jarosław Kaczyński w czasie spotkania przedwyborczego w Krośnie, gdzie PiS walczy o zmianę na funkcji Prezydenta ■ Czy grozi nam zamknięcie przeprawy? 40-letnie pomosty przy promach Karsibór uginają się pod ciężarem dużych pojazdów. Sami pracownicy żeglugi nieraz patrzą na sytuację z niepokojem, jednak zdaniem kierownictwa żeglugi, nie ma powodów do obaw. ■ Bardzo groźny wypadek wydarzył się w środę wieczorem na torach. Pociąg relacji Przemyśl-Świnoujście potrącił mężczyznę który leżał na torach przy tzw. "dzikim przejściu". Jak się nieoficjalnie dowiedziała nasza redakcja, stan około 60-latka jest ciężki ■ Syn kierowcy taksówki, który został pobity w sierpniu tego roku, odebrał z Berlina skradziony samochód ojca. W środku były narkotyki i pałka teleskopowa ■ Mieszkaniec Przytoru: Nie możemy spać przez muczenie krów! Niech ktoś pomoże! Do redakcji portalu iswinoujscie.pl zwrócił się mieszkaniec Przytoru z prośbą o nagłośnienie problemu, który nęka jego oraz sąsiadów. Chodzi o muczenie krów ■ Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie ■ W biały dzień niemal w centrum miasta został pobity człowiek ■ Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski ■ Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe! Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz ■ Masowo oszukuje na portalu OLX i twierdzi że zarobił ponad 2 miliony. Kim jest Kacper ze Świnoujścia? Zobacz film! ■ Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie ■ Zderzenie rowerzystów może mieć naprawdę poważne skutki. Do takiego wypadku doszło w piątek na ścieżce rowerowej przy ulicy Matejki, gdzie 13-latek zajechał drogę innemu rowerzyście. Wskutek zderzenia chłopiec upadł na chodnik doznając urazu głowy na tyle poważnego, że został przetransportowany do jednego ze szpitali w Szczecinie. ■ Już dawno przywykliśmy do widoku dzików przechadzających się ulicami, czasem można spotkać wytwornego lisa lub nawet godnego borsuka. Ale lubieżny Łoś, to coś nowego. Ostrzegamy mieszkańców, w mieście grasuje ciekawski łoś, niedyskretnie podglądający mieszkańców przez okna. Chrońmy żony, matki i małe dzieci, prawdziwe zwierzę grasuje po mieście ■ Na jednej z działek znaleziono zwłoki dwóch osób. Oględziny miejsca trwały do późnych godzin nocnych. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Wczoraj w godzinach popołudniowych za świetlicą Ogrody Granica znaleziono ciała dwóch osób. Zwłoki kobiety i mężczyzny były już w stanie rozkładu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że denaci mieli ponad 60 lat. Ciało mężczyzny wisiało wewnątrz, kobiety leżało. Na miejscu zjawił się prokurator, policja, wezwano również strażaków, którzy pomagali w akcji po zmroku, doświetlając teren. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok i zabrane ■