░ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydatów do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub u Kierownika Inspektoratu pod nr telefonu 91-382-38-02 ░

POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [05.07.2018, 10:33:09] • Świnoujście

Drzewa schną na potęgę... Niedawno posadzone, teraz umierają

Drzewa schną na potęgę... Niedawno posadzone, teraz umierają

fot. iswinoujscie.pl

Susza zaczyna zmieniać pejzaż naszego miasta. Jeszcze jakoś trzymają się ozdobne rośliny zraszane i podlewane przez służby zieleni miejskiej, stare drzewa, które maja rozbudowany system korzeniowy też sobie jakoś radzą. Gorzej jest z tymi zupełnie młodymi, posadzonymi niedawno, rachitycznymi teraz i z dnia na dzień żółknącymi. Sprawę schnących drzewek z niedawnych nasadzeń poruszył jeden z mieszkańców miasta.

"Po co sadzicie, jak nie umiecie utrzymać czy upilnować tych młodych drzewek?"- pyta Czytelnik, informując o stanie drzew rosnących jeszcze przy ulicy Wojska Polskiego przy hotelu Hilton By Hampton oraz przy budynku "12".

Drzewa schną na potęgę... Niedawno posadzone, teraz umierają

fot. iswinoujscie.pl

Drzewa schną na potęgę... Niedawno posadzone, teraz umierają

fot. iswinoujscie.pl

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 18, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-18 z 18

Gość • Czwartek [05.07.2018, 22:04:14] • [IP: 37.47.174.***]

w dawnych czasach w takiej sytuacji jeździły polewaczki które wodę czerpały z kanału i było po problemie, pan Rywczyński senior na pewno pamięta te czasy

Gość • Czwartek [05.07.2018, 19:49:17] • [IP: 62.69.203.***]

Po co się męczyć z podlewaniem, lepiej posadzić nowe, prezio przyzwyczajony do wycinki, tak sprawnie mu to idzie to i z tymi biednymi drewkami sobie poradzi.

Gość • Czwartek [05.07.2018, 19:32:49] • [IP: 5.172.255.***]

Nie wiem na co czekają. Żmurek nic nie robi z problemem suchych trawników i schnących drzew. Włodarze powinni już dano ogłosić konkurs na szamana, który sprowadziłby nam deszcz.

Gość • Czwartek [05.07.2018, 17:50:22] • [IP: 94.254.227.***]

Woda w kanale slona, nie nadaje sie do podlewania.

Gość • Czwartek [05.07.2018, 14:46:11] • [IP: 86.150.246.***]

Brak wody/deszczu plus psi mocz robią robote... ... A wszystko za pieniadze podatnika wiec wywalone jaja

Gość • Czwartek [05.07.2018, 14:35:56] • [IP: 185.210.39.***]

DRZEWA UMNIERAJĄ ?? (*)

Gość • Czwartek [05.07.2018, 13:04:07] • [IP: 178.235.177.***]

TO SIĘ NAZYWA NIEGOSPODARNOŚĆ I PODLEGA KODEKSM KARNYM. DRZEWA ZAKUPIONE Z NASZYCH PODATKÓW.

Gość • Czwartek [05.07.2018, 12:49:06] • [IP: 178.235.177.***]

nie srajcie juz ogniem rolnicy nie narzekaja az tak jak wy na te krzaki wyslac takich do afryki i wtedy moze by wam przeszlo

Gość • Czwartek [05.07.2018, 12:16:07] • [IP: 77.111.247.*]

Sluzby miejskie podlewac... Pamietacie. ..kiedys zraszano ulice, jezdzily polewaczki Mamy w naszym miescie nieograniczony dostep do wody z kanalu, Napelniac beczkowozy i do roboty

Gość • Czwartek [05.07.2018, 11:56:21] • [IP: 93.94.185.***]

PROPONUJĘ WZIĄĆ KONEWKĘ I IŚĆ PODLEWAĆ

Gość • Czwartek [05.07.2018, 11:53:06] • [IP: 178.235.177.***]

Kiedyś na etacie był tzw. ogrodnik miasta, który w bezlitosny sposób ogaławiał korony drzew czyli po prostu wandalizował.Nie wiem czy teraz jest to stanowisko, a jeżeli jest to znaczy, że ma tyle wspólnego z zielenią miasta co wilk z pilnowaniem stada owiec !

MaRiO • Czwartek [05.07.2018, 11:40:31] • [IP: 92.42.117.***]

Taki Mamy Klimat

Gość • Czwartek [05.07.2018, 11:31:41] • [IP: 188.146.65.***]

Urzędasy do konewek każdy jeden.

Gość • Czwartek [05.07.2018, 11:08:37] • [IP: 94.254.232.**]

Mam pytanie, co jest tańsze, pozwolić aby te drzewka uschły i później kupienie i posadzenie nowych czy parę ton wody i zlecenie do jakiejś firmy aby podlać ?

Gość • Czwartek [05.07.2018, 10:59:59] • [IP: 178.8.89.***]

Każde drzewko powinno mieć wkopaną rure razem przy pierwszym w sadzeniu - podjeżdża samochud z wodą i wlewa wtą rure 5 litra tak jest w pożądnym Państwie. Pozdrawiam

Gość • Czwartek [05.07.2018, 10:58:11] • [IP: 176.221.123.**]

trzeba je wyciac zanim uschna po co podlewac ?

Gość • Czwartek [05.07.2018, 10:43:56] • [IP: 62.69.229.**]

Jak cała woda idzie na potrzeby pożal się Boże apartamentowców i hoteli, to nie ma wody na pustyni. A poza tym drzewa i trawniki są bezczelne, że nie przystosowały się do słonej wody!

Gość • Czwartek [05.07.2018, 10:42:16] • [IP: 95.129.226.**]

Psy regularnie podlewają.

Oglądasz 1-18 z 18
■ WOJSKO: Wczoraj, 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■