POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [05.07.2018, 20:36:17] • Świnoujście

Niepełnosprawny właściciel zepsutego wózka opowiedział naszemu reporterowi o bezradności w oczekiwaniu na pomoc. Zobacz film!

Niepełnosprawny właściciel zepsutego wózka opowiedział naszemu reporterowi o  bezradności w oczekiwaniu na pomoc. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

W poniedziałek opisywaliśmy zdarzenie, które miało miejsce przy przeprawie promowej. Niepełnosprawny mężczyzna, po uszkodzeniu opony swojego wózka, dość długo i bezskutecznie czekał a pomoc. Ostatecznie nie pomogli mu ani policjanci ani straż miejska, tylko przypadkowy mężczyzna. Nasz reporter w rozmowie z panem Januszem dowiedział się, jak wyglądała sytuacja widziana oczami osoby zdanej na pomoc innych.



- Jechałem z Warszowa na zakupy dla chorego kolegi. Potem miałem pojechać do lokalu na mecz i piwko,pogadać z kolegami. A tu zdarzyło się, złapałem flaka. Jestem 11. rok na wózku, to 3 raz, dotychczas otrzymywałem pomoc od razu - opowiada pan Janusz.

Niepełnosprawny właściciel zepsutego wózka opowiedział naszemu reporterowi o  bezradności w oczekiwaniu na pomoc. Zobacz film!

fot. Czytelnik

Tym razem siedział bezradnie, dopiero gdy przyszedł młody człowiek, wziął innych mężczyzn i zawiózł do wulkanizatora na Karsiborską.

- Na początku stałem przy ulicy, bałem się, bo po zejściu powietrza z opony wózek się przewraca, musiałem manewrować, żeby nie upaść... - dodaje bezradny mężczyzna.

Najpierw dzwonił na 112, ale dyspozytorka miała problemy z ustaleniem, gdzie się znajduje, trwało to dość długo. Gdy powtórnie zadzwonił, rozmowa przebiegała podobnie. Trwało to długo, był upał. Trzeci telefon zaowocował przyjazdem straży miejskiej. Niestety, po obejrzeniu wózka pracownik poszedł do sklepu wędkarskiego, ostatecznie odjechał nie udzielając pomocy. Po kolejnym telefonie do SM, pan Janusz otrzymał numer autoholowania. Do policji nie ma zarzutów, tylko do straży miejskiej o brak działania i zainteresowania. Kilka lat temu podobna sytuacja zdarzyła mu się w Niemczech w Heringsdorfie - zabrali go do auta, pomogli i zawieźli do wulkanizatora na Karsiborską. Tu musiał czekać naprawdę długo.

zródło: iswinoujscie


komentarzy: 84, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 84

Gość • Sobota [07.07.2018, 19:32:13] • [IP: 83.8.126.*]

Ten pan jeżdzi wózkiem bardzo nieostrożnie.Ludzie zejdżcie z drogi, bo Pan Janusz jedzie.

Gość • Sobota [07.07.2018, 11:46:40] • [IP: 95.222.31.***]

Bardzo serdecznie pozdrawiam Panie Januszu fajny pogodny gosc z Pana.Szkoda ze czlowiek, czlowiekowi nie jest bratem tylko wrogiem.Pozdrowienia i wielkie dzieki dla fajnych pomocnych ludzi. A Pana ze Strazy Miejskiej i Policj przypominam ze waszym obowiaskiem jest sluzycz nam pomoca wszedzie i w kazdej sytuacji.A jak macie jakies ale to prosze poszukac innej pracy

Gość • Sobota [07.07.2018, 09:19:07] • [IP: 62.69.253.***]

22:13:18] • [IP: 94.254.232.**] w UM jest Transit jeśli do Dustera wózek się nie zmieścił - wystarczyło zadzwonić - przecież to wszystko jedna firma... Jeśli nie potrafią pomóc mieszkańcowi w potrzebie to na * ich mamy utrzymywać?

Gość • Sobota [07.07.2018, 08:55:03] • [IP: 164.127.64.**]

• Piątek [06.07.2018, 22:13:18] • [IP: 94.254.232.** Ten post tłumaczy, co sie stało i rozwiewa opary nienawiści rzekomo w imię szczytnych idei. Św. Paweł z Tarsu pisał:" Niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce" - co znaczy, że nawet jeśli budzą się w tobie emocje związane z jakimiś słusznymi ideami, to używaj rozumu i miłości (miłości=życzenia każdemu dobra), co wzniesie ocene danej sytuacji na poziom obiektywizmu. Rozum każe dostrzec, że Straż M. nie mogła przewieźć swoim samochodem tego człowieka z jego wózkiem, ale POMOGŁA mu, dając odpowiedni telefon. Niby w obronie dobra, ale KRZYWDZICIE konkretnych ludzi ze Straży Miejskiej, co pośrednio może uderzyć w nas, bo oni SŁUŻA WSZYSTKIM, a wyzywani publicznie tracą pewną siłę społecznego działania.

Gość • Sobota [07.07.2018, 08:00:10] • [IP: 95.166.56.***]

A nie wpadł pan na pomysł żeby po prostu zamówić taksówkę która zawiozlaby pana razem z wózkiem do wulkanizatora? To takie proste... Ani straż miejska ani policja nie są od takich spraw. Za bardzo jest pan roszczeniowy.

Gość • Sobota [07.07.2018, 07:19:12] • [IP: 93.94.190.***]

SM do likwidacji...szkoda pieniędzy podatników na tych kilku" pracusiow" albo niech gania ja za psami gdzie sraja, proste, tam by się nadali

Gość • Piątek [06.07.2018, 22:13:18] • [IP: 94.254.232.**]

Straż miejska robi swoje! Facet złapał gumę jak jechał na piwko z kolegami, nie miał zapasu i pomysłu na wyjście z tej sytuacji. A winna ma być straż miejska bo... no właśnie, DLACZEGO ? Przyjechali pierwsi i dali numer telefonu panu Januszowi do skorzystania z firmy która mogła wziąć wózek na pakę a pana do szoferki. Dobrze że w pobliżu znalazł się facet z autem do którego zmieścił wózek i" zaskoczonego" pana Janusza. Brawo dla Pana z autem! SM ma dacie duster i nie mogli wziąć wózka do auta - pomogli panu dając numer do kogoś z takim autem. Rozsądne działanie! Nie rozumiem nagonki na SM.

Gość • Piątek [06.07.2018, 20:53:09] • [IP: 31.0.69.***]

Naprawdę nie chcę bronić straży miejskiej... Ale ten twór u nas to jest jakieś nieporozumienie. Pięciu strażników na 40 tyś mieszkańców i 150 tyś wczasowiczów? Kołobrzeg ma 25... także nie ma się co dziwić, że często nie są w stanie czegoś zrobić. Albo zatrudnijcie jeszcze z 10 osób albo dajcie im spokój. Znam jednego strażnika i z tego co wiem to i tak robią co mogą. W ciągu dnia jest ich albo 2 albo tylko jeden!! A wy oczekujecie, że zbawią całe miasto i jeszcze spacyfikują połowę Niemców...

Gość • Piątek [06.07.2018, 20:47:45] • [IP: 80.245.186.***]

SZANOWNI PANIE!OCZEKUJE PAN WSPOLCZUCIA, LITOSCI CZY CZEGO...?MAJAC TAKI WOZEK POWINIEN PAN WOZIC KOLO ZAPASOWE, WTEDY NA PEWNO WIELU CHETNYCH PANU [POMOZE WYMIENIC, PODPOMPOWAC KOLO I JECHAC DALEJ!NIE MOZNA OCZERNIAC INNYCH O ZLA WOLE, PAN NIE MYSLI O TAKICH SYTUACJACH, NIECH SIE MARTWIA INNE, A JA ICH OPISZE!!TAK NIE POWINNO BYC!!

Gość • Piątek [06.07.2018, 18:58:35] • [IP: 62.69.203.***]

Halo służby, Brawo Wy!

Gość • Piątek [06.07.2018, 18:58:34] • [IP: 94.254.226.**]

Pan Janusz wolał mieć podwózkę gratisową na koszt podatnika. Straż miejska załatwiła transport płatny więc zrezygnował. Prawo wyboru.

Gość • Piątek [06.07.2018, 18:21:14] • [IP: 83.23.193.***]

Do malkontentów -wsiądź na wózek, spuść powietrze z kół i nie złaź dopóki ktoś ci nie pomorze... możesz szkitami ruszać to nie rozumiesz co znaczy >>niemoc

Gość • Piątek [06.07.2018, 18:00:57] • [IP: 178.235.181.***]

obok był postój taxi mógł wezwać taksówkę - a nie liczyć na darmową podwózkę. No tak przecież nawet nie potrafił powiedzieć gdzie się znajduje, wiedział tylko, że w Świnoujściu - które to już piwko było ?

Gość • Piątek [06.07.2018, 17:30:59] • [IP: 164.127.206.***]

Twarz pana na wózku jest... dumna. Tym bardziej mi brak głosu Straży M.. I cos mi sie przypomniało - Cejrowski gdzies w Meksyku, na prowincji przechadzał sie, jak to on, na tle biednych domostw z siedzącymi na ławkach przed nimi starcami, w pewnym momencie zwrócił sie do kamery konfidencjonalnie i powiedział:" Tu nie ma żadnej opieki społecznej. Tu każdy każdemu pomaga. Bo pamięta się, że samemu sie było biednym albo w kłopocie i pomaga sie temu, kto ma problemy teraz, bo wie się, że kiedyś tak będzie i z nim." -- Dlatego może ma sens fakt, że służby nie sa zobligowane do pomocy niepełnosprawnym na wózkach, bo one są (zreszta w Ś-ciu bardzo mało liczebne) od największych potrzeb, zapalnych, niebezpiecznych. I co równie ważne: to uruchamia LUDZI, tzw.szarych ludzi - i WCALE NIE MUSI TO WIĄZAC SIĘ Z POTĘPIENIEM SŁUŻB. Mam wrażenie, że my czasem stajemy sie leniami, bo liczymy na służby, a żyjąc w coraz większym dostatku, tracimy to poczucie Meksykanów, że trzeba odwdzięczyć sie Bogu za to, że teraz jest O.K.

Sygnalistka • Piątek [06.07.2018, 17:11:31] • [IP: 92.42.118.***]

Pan Janusz - to bardzo wesoły pan!. Lubi łyknąć, ale kto z nas nie lubi?. A Jego jamnik Pepe jest świetny. Pozdrawiam serdecznie, a temu jamniku ściskam łapę!.

Gość • Piątek [06.07.2018, 16:43:24] • [IP: 213.76.40.**]

Trzech strażników i takie zaangażowanie rodzin w ich obronie zadziwiające!!

Gość • Piątek [06.07.2018, 14:54:47] • [IP: 95.166.56.***]

Ani policja ani straż miejska nie są od pomocy niepełnosprawnym. Jeśli nie ma pan przyznanego opiekuna, to należy skontaktować się z opieką społeczną. Nr 112 nie jest od rozwiązywania problemów z wózkami inwalidzkimi. Nie wymagajmy cudów.

Gość • Piątek [06.07.2018, 14:46:23] • [IP: 176.221.122.***]

Mam pytanie, czy można po piwku, poruszać się takim wózkiem po ulicach.

Gość • Piątek [06.07.2018, 14:35:29] • [IP: 158.26.131.**]

Czy Policja, SM jest od asytowania roszczeniowemu Panu przy jego problemie z opona...nie sadze.Na pewno mogli pomoc, a bylaby to ich dobra wola ktorej zabraklo.Z pewnoscia ma Pan rodzine, znajomych ktorzy pomoga, jest tez Osrodek pomocy Spolecznej (z dedykowanym autem do przewozu ludzi na wozku) z ktroym z pewnoscia ma ten Pan kontakt i jadac wozkiem elektrycznym musi byc przygotowany na awarie techniczna, wiec nie wiem skad ten atak na Policje, SM.Mozna zadzwonic po taxi, mozna zadzwonic bezposrednio do wulkanizacji.

Gość • Piątek [06.07.2018, 14:23:35] • [IP: 80.153.7.***]

super pozytywny facet!

Gość • Piątek [06.07.2018, 13:46:57] • [IP: 37.248.166.***]

A ja mam pytanie do Pana Janusza... skoro to nie pierwszy raz, to czemu pan nie ma zapasowki. Człowiek sam o sobie nie myśli, a potem pretensje do całego świata... pytanie do redakcji, czemu nie skierowali zapytania do straży wiejskiej?

Gość • Piątek [06.07.2018, 13:46:07] • [IP: 31.0.68.***]

Rzeczywiście afera na całego, powinien mieć zapas i tyle

Gość • Piątek [06.07.2018, 13:41:20] • [IP: 178.238.252.***]

Obojetnie, jak bylo, sluzby typu sraz miejska, policja jest dla ludzi i korona im z glowy nie spadnie jak pomoga, wstydzic sie moze kto odwraca sie od potrzebujacego

Gość • Piątek [06.07.2018, 13:13:46] • [IP: 93.94.185.***]

OPIEKUNA MA PAN PRZYZNANEGO PRZY GRUPIE INWALIDZKIEJ I TO ON POWINIEN PANEM SIĘ OPIEKOWAĆ I Z PANEM PRZEBYWAĆ

Gość • Piątek [06.07.2018, 12:54:41] • [IP: 94.254.226.**]

Straż miejska nie jest od pomagania wszystkim w każdej sprawie. Mają swoje obowiązki. Pani Januszowi nic nie groziło w żadnym momencie. Z tego co widzę za swoją nieudolność obciąża sm. Jaki niesmak człowieku! Sam nie wiedziałaś co robić. Załatwili holowanie to nawet nie zadzwoniłeś.

Oglądasz 1-25 z 84
■ Spotkanie z Gen. Markiem Dukaczewskim - POROZMAWIAJMY O POLSCE! W imieniu Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Świnoujściu, Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych oraz Związku Emerytów i Rencistów Straży Granicznej w Świnoujściu serdecznie zapraszam na kolejne spotkanie z cyklu: POROZMAWIAJMY O POLSCE! Naszym Gościem będzie Generał Marek Dukaczewski, żołnierz służb specjalnych, generał brygady Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, dyplomata, były podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego oraz były Szef Wojskowych Służb Informacyjnych. Spotkanie odbędzie się we wtorek 17 lipca 2018 r. o godz. 17:00 w sali konferencyjnej Hotelu Interferie Medical SPA, ul. Uzdrowiskowa 15. Wstęp wolny! Joanna Agatowska Przewodnicząca SLD w Świnoujściu ■
■ W budynku Cechu zapachniało przekrętem. Czyżby sam sobie sprzedał cały Cech za bezcen? ■ Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta znalazł się w szpitalu. Robert Karelus, rzecznik prezydenta Świnoujścia trafił do szpitala. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że doradca prezydenta dostał udaru. Od kilku dni Robert Karelus jest nieobecny w pracy. Dowiedzieliśmy się, że przebywając w rodzinnym domu w Trzebiatowie dostał udaru. Reakcja medyczna była bardzo szybka, co jest niezwykle istotne w tego typu sytuacjach ■ Trwa nabór do służby przygotowawczej. Termin wcielenia od 4.09, 25.09, 29.09.2018r. Wymagane dokumenty: wniosek o powołanie do służby (do pobrania na stronie lub do wypełnienia w WKU w Świnoujściu), kserokopia dowodu osobistego, kserokopia świadectwa ostatnio ukończonej szkoły. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 261-243-324 lub na stronie https://wkuswinoujscie.wp.mil.pl ■ W dniu 9 lipca 2018 zmieniona zostanie stała organizacja ruchu na ulicy Łużyckiej. Zamiana będzie polegała na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na odcinku od ulicy Steyera do ulicy Grunwaldzkiej ■ Dlaczego nikt z władz odpowiedzialnych za utrzymanie zieleni, nie widzi problemu? Dlaczego szansę dostały tylko jednoroczne kwiaty zdobiące klomby, a wieloletnie drzewa obok nich usychają w zapomnieniu? Nasuwa się pytanie, czy nasze władze zamierzają wreszcie podjąć jakieś działania? Pieniądze, wydane na nasadzenia, ulatują wraz z wyschniętą ziemią. ■ Alfa-PVP dotarła do Świnoujścia. Jak bronić się przed zombie którzy nie czują bólu, mają nadnaturalną siłę i są skrajnie agresywni? ■ Tylko dwóch radnych poparło projekt uchwały w sprawie wynagrodzenia prezydenta Świnoujścia. Projekt zakładał obniżenie pensji w związku z koniecznością dostosowania jej wysokości do rozporządzenia rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 936). Tym samym prezydencka pensja pozostaje na dotychczasowy poziomie ■ Podpisanie umowy z wyłonionym wykonawcą tunelu pod Świną nastąpi 4 lipca o godzinie 17.00 w hotelu Radisson Blu. Dzień później, o godzinie 17.00 prezydent miasta zaprasza mieszkańców na festyn na Placu Wolności czyli wspólne świętowanie tego historycznego dla Świnoujścia wydarzenia ■ 4 lipca o godzinie 18.00 w sali teatralnej MDK odbędzie sie otwarte dla mieszkańców sympozjum pod hasłem "dlaczego tunel, a nie most", na którym mieszkańcy mają dowiedzieć się jakie były przesłanki, które zdecydowały o wyborze takiego wariantu stałej przeprawy dla Świnoujścia ■ Miasto dostanie pieniądze z Unii Europejskiej na budowę tunelu. Minister Jerzy Kwieciński mówi, że to już pewne ■ Uwaga na zwierzęta! Dwa psy zmarły po zjedzeniu parówek z trucizną rozrzuconych w Parku Chopina. W Parku Chopina prawdopodobnie ktoś rozrzucił trutkę, którą trują się zwierzęta. Ofiarą zmarły już dwa psy, a są już kolejne przypadki. Właściciel jednego z nich wyznaczył nagrodę za wskazanie osoby, która rozrzuciła pokarm z trucizną ■ Ostra reakcja kapitana żaglowca Kruzensztern. Za wybryk związany z duszeniem papieża, wysadził swoich kadetów na Wyspach Owczych bez pieniędzy! ■ Nikt nie mógł przewidzieć, że losy zarządu Osiedla Karsibór potoczą się w ten sposób. Z dniem 6. czerwca 2018 roku trzech członków zarządu złożyła rezygnację z pełnionych dotychczas funkcji. Z krótkiego oświadczenia możemy dowiedzieć się że przewodniczący Przemysław Witkowski, wraz z Karoliną Kasperską, która pełniła funkcję skarbnika, oraz członkiem Andrzejem Czarnasem zrezygnowali z dalszego działania w zarządzie osiedla Karsibór ■ Pożar trawy w Przytorze. Do gaszenia pożaru wysłano kilka jednostek gaśniczych. Dym jest widoczny z daleka. Dzisiaj (wtorek) po godzinie 13.00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze trawy przy ulicy Pomorskiej. Wysłano kilka jednostek straży. Pożar jest widoczny z kilku kilometrów (z miejscowości Lubin) ■ Kowalski - nowa twarz w muzycznym świecie. Klip do najnowszej piosenki nagrywał w rodzinnym mieście Świnoujściu ■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■