POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [05.07.2018, 20:36:17] • Świnoujście

Niepełnosprawny właściciel zepsutego wózka opowiedział naszemu reporterowi o bezradności w oczekiwaniu na pomoc. Zobacz film!

Niepełnosprawny właściciel zepsutego wózka opowiedział naszemu reporterowi o  bezradności w oczekiwaniu na pomoc. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

W poniedziałek opisywaliśmy zdarzenie, które miało miejsce przy przeprawie promowej. Niepełnosprawny mężczyzna, po uszkodzeniu opony swojego wózka, dość długo i bezskutecznie czekał a pomoc. Ostatecznie nie pomogli mu ani policjanci ani straż miejska, tylko przypadkowy mężczyzna. Nasz reporter w rozmowie z panem Januszem dowiedział się, jak wyglądała sytuacja widziana oczami osoby zdanej na pomoc innych.



- Jechałem z Warszowa na zakupy dla chorego kolegi. Potem miałem pojechać do lokalu na mecz i piwko,pogadać z kolegami. A tu zdarzyło się, złapałem flaka. Jestem 11. rok na wózku, to 3 raz, dotychczas otrzymywałem pomoc od razu - opowiada pan Janusz.

Niepełnosprawny właściciel zepsutego wózka opowiedział naszemu reporterowi o  bezradności w oczekiwaniu na pomoc. Zobacz film!

fot. Czytelnik

Tym razem siedział bezradnie, dopiero gdy przyszedł młody człowiek, wziął innych mężczyzn i zawiózł do wulkanizatora na Karsiborską.

- Na początku stałem przy ulicy, bałem się, bo po zejściu powietrza z opony wózek się przewraca, musiałem manewrować, żeby nie upaść... - dodaje bezradny mężczyzna.

Najpierw dzwonił na 112, ale dyspozytorka miała problemy z ustaleniem, gdzie się znajduje, trwało to dość długo. Gdy powtórnie zadzwonił, rozmowa przebiegała podobnie. Trwało to długo, był upał. Trzeci telefon zaowocował przyjazdem straży miejskiej. Niestety, po obejrzeniu wózka pracownik poszedł do sklepu wędkarskiego, ostatecznie odjechał nie udzielając pomocy. Po kolejnym telefonie do SM, pan Janusz otrzymał numer autoholowania. Do policji nie ma zarzutów, tylko do straży miejskiej o brak działania i zainteresowania. Kilka lat temu podobna sytuacja zdarzyła mu się w Niemczech w Heringsdorfie - zabrali go do auta, pomogli i zawieźli do wulkanizatora na Karsiborską. Tu musiał czekać naprawdę długo.

zródło: iswinoujscie


komentarzy: 84, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 84

Gość • Sobota [07.07.2018, 19:32:13] • [IP: 83.8.126.*]

Ten pan jeżdzi wózkiem bardzo nieostrożnie.Ludzie zejdżcie z drogi, bo Pan Janusz jedzie.

Gość • Sobota [07.07.2018, 11:46:40] • [IP: 95.222.31.***]

Bardzo serdecznie pozdrawiam Panie Januszu fajny pogodny gosc z Pana.Szkoda ze czlowiek, czlowiekowi nie jest bratem tylko wrogiem.Pozdrowienia i wielkie dzieki dla fajnych pomocnych ludzi. A Pana ze Strazy Miejskiej i Policj przypominam ze waszym obowiaskiem jest sluzycz nam pomoca wszedzie i w kazdej sytuacji.A jak macie jakies ale to prosze poszukac innej pracy

Gość • Sobota [07.07.2018, 09:19:07] • [IP: 62.69.253.***]

22:13:18] • [IP: 94.254.232.**] w UM jest Transit jeśli do Dustera wózek się nie zmieścił - wystarczyło zadzwonić - przecież to wszystko jedna firma... Jeśli nie potrafią pomóc mieszkańcowi w potrzebie to na * ich mamy utrzymywać?

Gość • Sobota [07.07.2018, 08:55:03] • [IP: 164.127.64.**]

• Piątek [06.07.2018, 22:13:18] • [IP: 94.254.232.** Ten post tłumaczy, co sie stało i rozwiewa opary nienawiści rzekomo w imię szczytnych idei. Św. Paweł z Tarsu pisał:" Niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce" - co znaczy, że nawet jeśli budzą się w tobie emocje związane z jakimiś słusznymi ideami, to używaj rozumu i miłości (miłości=życzenia każdemu dobra), co wzniesie ocene danej sytuacji na poziom obiektywizmu. Rozum każe dostrzec, że Straż M. nie mogła przewieźć swoim samochodem tego człowieka z jego wózkiem, ale POMOGŁA mu, dając odpowiedni telefon. Niby w obronie dobra, ale KRZYWDZICIE konkretnych ludzi ze Straży Miejskiej, co pośrednio może uderzyć w nas, bo oni SŁUŻA WSZYSTKIM, a wyzywani publicznie tracą pewną siłę społecznego działania.

Gość • Sobota [07.07.2018, 08:00:10] • [IP: 95.166.56.***]

A nie wpadł pan na pomysł żeby po prostu zamówić taksówkę która zawiozlaby pana razem z wózkiem do wulkanizatora? To takie proste... Ani straż miejska ani policja nie są od takich spraw. Za bardzo jest pan roszczeniowy.

Gość • Sobota [07.07.2018, 07:19:12] • [IP: 93.94.190.***]

SM do likwidacji...szkoda pieniędzy podatników na tych kilku" pracusiow" albo niech gania ja za psami gdzie sraja, proste, tam by się nadali

Gość • Piątek [06.07.2018, 22:13:18] • [IP: 94.254.232.**]

Straż miejska robi swoje! Facet złapał gumę jak jechał na piwko z kolegami, nie miał zapasu i pomysłu na wyjście z tej sytuacji. A winna ma być straż miejska bo... no właśnie, DLACZEGO ? Przyjechali pierwsi i dali numer telefonu panu Januszowi do skorzystania z firmy która mogła wziąć wózek na pakę a pana do szoferki. Dobrze że w pobliżu znalazł się facet z autem do którego zmieścił wózek i" zaskoczonego" pana Janusza. Brawo dla Pana z autem! SM ma dacie duster i nie mogli wziąć wózka do auta - pomogli panu dając numer do kogoś z takim autem. Rozsądne działanie! Nie rozumiem nagonki na SM.

Gość • Piątek [06.07.2018, 20:53:09] • [IP: 31.0.69.***]

Naprawdę nie chcę bronić straży miejskiej... Ale ten twór u nas to jest jakieś nieporozumienie. Pięciu strażników na 40 tyś mieszkańców i 150 tyś wczasowiczów? Kołobrzeg ma 25... także nie ma się co dziwić, że często nie są w stanie czegoś zrobić. Albo zatrudnijcie jeszcze z 10 osób albo dajcie im spokój. Znam jednego strażnika i z tego co wiem to i tak robią co mogą. W ciągu dnia jest ich albo 2 albo tylko jeden!! A wy oczekujecie, że zbawią całe miasto i jeszcze spacyfikują połowę Niemców...

Gość • Piątek [06.07.2018, 20:47:45] • [IP: 80.245.186.***]

SZANOWNI PANIE!OCZEKUJE PAN WSPOLCZUCIA, LITOSCI CZY CZEGO...?MAJAC TAKI WOZEK POWINIEN PAN WOZIC KOLO ZAPASOWE, WTEDY NA PEWNO WIELU CHETNYCH PANU [POMOZE WYMIENIC, PODPOMPOWAC KOLO I JECHAC DALEJ!NIE MOZNA OCZERNIAC INNYCH O ZLA WOLE, PAN NIE MYSLI O TAKICH SYTUACJACH, NIECH SIE MARTWIA INNE, A JA ICH OPISZE!!TAK NIE POWINNO BYC!!

Gość • Piątek [06.07.2018, 18:58:35] • [IP: 62.69.203.***]

Halo służby, Brawo Wy!

Gość • Piątek [06.07.2018, 18:58:34] • [IP: 94.254.226.**]

Pan Janusz wolał mieć podwózkę gratisową na koszt podatnika. Straż miejska załatwiła transport płatny więc zrezygnował. Prawo wyboru.

Gość • Piątek [06.07.2018, 18:21:14] • [IP: 83.23.193.***]

Do malkontentów -wsiądź na wózek, spuść powietrze z kół i nie złaź dopóki ktoś ci nie pomorze... możesz szkitami ruszać to nie rozumiesz co znaczy >>niemoc

Gość • Piątek [06.07.2018, 18:00:57] • [IP: 178.235.181.***]

obok był postój taxi mógł wezwać taksówkę - a nie liczyć na darmową podwózkę. No tak przecież nawet nie potrafił powiedzieć gdzie się znajduje, wiedział tylko, że w Świnoujściu - które to już piwko było ?

Gość • Piątek [06.07.2018, 17:30:59] • [IP: 164.127.206.***]

Twarz pana na wózku jest... dumna. Tym bardziej mi brak głosu Straży M.. I cos mi sie przypomniało - Cejrowski gdzies w Meksyku, na prowincji przechadzał sie, jak to on, na tle biednych domostw z siedzącymi na ławkach przed nimi starcami, w pewnym momencie zwrócił sie do kamery konfidencjonalnie i powiedział:" Tu nie ma żadnej opieki społecznej. Tu każdy każdemu pomaga. Bo pamięta się, że samemu sie było biednym albo w kłopocie i pomaga sie temu, kto ma problemy teraz, bo wie się, że kiedyś tak będzie i z nim." -- Dlatego może ma sens fakt, że służby nie sa zobligowane do pomocy niepełnosprawnym na wózkach, bo one są (zreszta w Ś-ciu bardzo mało liczebne) od największych potrzeb, zapalnych, niebezpiecznych. I co równie ważne: to uruchamia LUDZI, tzw.szarych ludzi - i WCALE NIE MUSI TO WIĄZAC SIĘ Z POTĘPIENIEM SŁUŻB. Mam wrażenie, że my czasem stajemy sie leniami, bo liczymy na służby, a żyjąc w coraz większym dostatku, tracimy to poczucie Meksykanów, że trzeba odwdzięczyć sie Bogu za to, że teraz jest O.K.

Sygnalistka • Piątek [06.07.2018, 17:11:31] • [IP: 92.42.118.***]

Pan Janusz - to bardzo wesoły pan!. Lubi łyknąć, ale kto z nas nie lubi?. A Jego jamnik Pepe jest świetny. Pozdrawiam serdecznie, a temu jamniku ściskam łapę!.

Gość • Piątek [06.07.2018, 16:43:24] • [IP: 213.76.40.**]

Trzech strażników i takie zaangażowanie rodzin w ich obronie zadziwiające!!

Gość • Piątek [06.07.2018, 14:54:47] • [IP: 95.166.56.***]

Ani policja ani straż miejska nie są od pomocy niepełnosprawnym. Jeśli nie ma pan przyznanego opiekuna, to należy skontaktować się z opieką społeczną. Nr 112 nie jest od rozwiązywania problemów z wózkami inwalidzkimi. Nie wymagajmy cudów.

Gość • Piątek [06.07.2018, 14:46:23] • [IP: 176.221.122.***]

Mam pytanie, czy można po piwku, poruszać się takim wózkiem po ulicach.

Gość • Piątek [06.07.2018, 14:35:29] • [IP: 158.26.131.**]

Czy Policja, SM jest od asytowania roszczeniowemu Panu przy jego problemie z opona...nie sadze.Na pewno mogli pomoc, a bylaby to ich dobra wola ktorej zabraklo.Z pewnoscia ma Pan rodzine, znajomych ktorzy pomoga, jest tez Osrodek pomocy Spolecznej (z dedykowanym autem do przewozu ludzi na wozku) z ktroym z pewnoscia ma ten Pan kontakt i jadac wozkiem elektrycznym musi byc przygotowany na awarie techniczna, wiec nie wiem skad ten atak na Policje, SM.Mozna zadzwonic po taxi, mozna zadzwonic bezposrednio do wulkanizacji.

Gość • Piątek [06.07.2018, 14:23:35] • [IP: 80.153.7.***]

super pozytywny facet!

Gość • Piątek [06.07.2018, 13:46:57] • [IP: 37.248.166.***]

A ja mam pytanie do Pana Janusza... skoro to nie pierwszy raz, to czemu pan nie ma zapasowki. Człowiek sam o sobie nie myśli, a potem pretensje do całego świata... pytanie do redakcji, czemu nie skierowali zapytania do straży wiejskiej?

Gość • Piątek [06.07.2018, 13:46:07] • [IP: 31.0.68.***]

Rzeczywiście afera na całego, powinien mieć zapas i tyle

Gość • Piątek [06.07.2018, 13:41:20] • [IP: 178.238.252.***]

Obojetnie, jak bylo, sluzby typu sraz miejska, policja jest dla ludzi i korona im z glowy nie spadnie jak pomoga, wstydzic sie moze kto odwraca sie od potrzebujacego

Gość • Piątek [06.07.2018, 13:13:46] • [IP: 93.94.185.***]

OPIEKUNA MA PAN PRZYZNANEGO PRZY GRUPIE INWALIDZKIEJ I TO ON POWINIEN PANEM SIĘ OPIEKOWAĆ I Z PANEM PRZEBYWAĆ

Gość • Piątek [06.07.2018, 12:54:41] • [IP: 94.254.226.**]

Straż miejska nie jest od pomagania wszystkim w każdej sprawie. Mają swoje obowiązki. Pani Januszowi nic nie groziło w żadnym momencie. Z tego co widzę za swoją nieudolność obciąża sm. Jaki niesmak człowieku! Sam nie wiedziałaś co robić. Załatwili holowanie to nawet nie zadzwoniłeś.

Oglądasz 1-25 z 84
■ Przypadek odry w Świnoujściu? Dziś rano do przychodni wojskowej zgłosiła się obywatelka Ukrainy, wszystkie procedury zostały zachowane - zapewniała w audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" dr Justyna Jakubas - Zawalska z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Świnoujściu ■ W hołdzie zmarłemu Prezydentowi Gdańska Harcerski Sztab 27 Finału WOŚP zaprasza w sobotę o godz. 12.00 na plac Wolności wszystkich członków sztabu WOŚP, wolontariuszy, naszych przyjaciół i mieszkańców miasta. W sobotę o godzinie 12.00, kiedy w gdańskiej bazylice Mariackiej rozpocznie się msza pogrzebowa zamordowanego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, w Świnoujściu i innych miastach rozlegną się syreny. Nasz Sztab dodatkowo zapewni należną temu oprawę, korzystając z uprzejmości Daniela Zyzika z "Pokój 24". Prosimy o przyniesienie ze sobą zniczy. W trakcie tego przedsięwzięcia nie przewidujemy oficjalnych przemówień, bo padło już wstarczająco wiele słów. Czas pokazać, że z tego co się wydarzyło 13 stycznia w Gdańsku wyciągamy wnioski i zaczynamy zmianę od siebie... Harcerski Sztab WOŚP w Świnoujściu ■ W związku z wydarzeniami w Gdańsku i ogłoszoną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę na najbliższą sobotę (19.01) żałobą narodową, dla uszanowania tego dnia, odwołany został "Koncert noworoczny Orkiestry Wojskowej i zespołów MDK Warszów" w Sali Teatralnej, planowany na 18 stycznia (piątek) ■ Trwający zwykle 10 minut rejs promu na przeprawie „Warszów” przedłużył się do niemal dwóch godzin. Załoga traciła kontrolę nad jednostką na środku kanału portowego. Dla kapitana i załogi i pasażerów były to chwile wielkiego napięcia. Jednostka napędowa promu odmówiła posłuszeństwa. Załoga wezwała pomocy. Na pokładzie, oprócz karetki śpieszącej na sygnale z chorym do szpitala było kilkudziesięciu pasażerów i ponad dwadzieścia samochodów osobowych ■ Mogłoby się wydawać że bobry to całkiem miłe zwierzęta. Nic bardziej mylnego! Przekonał się o tym mieszkaniec Karsiboru, który zauważył że bobry podgryzają drzewo które stoi przy jego działce. Zaniepokojona niedoszła ofiara gryzoni zwróciła się o pomoc do urzędników, którzy stwierdzili że musi wypełnić wniosek ■ W Radzie Miasta powstał Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości, którego przewodniczącym został Jacek Jurkiewicz. W związku z objęciem funkcji przewodniczącego klubu radnych Jacek Jurkiewicz zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta ■ Po ponad póltoragodzinnej dyskusji, wysłuchaniu przedstawicieli związków zawodowych i przedstawicieli władz, Rada Miasta jednogłośnie przyjęła apel do Rządu R.P. w sprawie usamodzielnienia Morskiej Stoczni RemontowejS.A. w Świnoujściu poprzez odłączenie jej od MSR "Gryfia" S.A. w Szczecinie ■ Łukasz Stankiewicz, związkowiec, pracownik stoczni: "naszym marzeniem jest żeby polityka odłączyła się wreszcie od stoczni!" ■ Aneta Stawicka ZZ Stoczni "Gryfia": "Trzy lata dla naszej stoczni zostały bezpowrotnie zmarnowane!" ■ W piątek 21 grudnia o godzinie 14.00 rozpoczęły się obrady nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. W programie posiedzenia znalazł się projekt uchwały w sprawie odłączenia zakładu w Świnoujściu od Morskiej Stoczni remontowej "Gryfia" S.A. z siedziba w Szczecinie ■ Rada Miasta przyjęła przedstawiony przez Prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na 2019 rok. 16 radnych głosowało „za” nikt nie był przeciw, czterech wstrzymało się od głosu ■ III Sesja Nadzwyczajna Sesja rady Miasta rozpoczęła się od... awarii elektronicznego systemu zliczania głosów. Awarie udało się na szczęście usunąć i radni bez przeszkód kontynuują obrady. najważniejszym projektem uchwały w programie obrad jest propozycja Budżetu Miasta na rok 2019 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■