POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [05.07.2018, 20:36:17] • Świnoujście

Niepełnosprawny właściciel zepsutego wózka opowiedział naszemu reporterowi o bezradności w oczekiwaniu na pomoc. Zobacz film!

Niepełnosprawny właściciel zepsutego wózka opowiedział naszemu reporterowi o  bezradności w oczekiwaniu na pomoc. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

W poniedziałek opisywaliśmy zdarzenie, które miało miejsce przy przeprawie promowej. Niepełnosprawny mężczyzna, po uszkodzeniu opony swojego wózka, dość długo i bezskutecznie czekał a pomoc. Ostatecznie nie pomogli mu ani policjanci ani straż miejska, tylko przypadkowy mężczyzna. Nasz reporter w rozmowie z panem Januszem dowiedział się, jak wyglądała sytuacja widziana oczami osoby zdanej na pomoc innych.



- Jechałem z Warszowa na zakupy dla chorego kolegi. Potem miałem pojechać do lokalu na mecz i piwko,pogadać z kolegami. A tu zdarzyło się, złapałem flaka. Jestem 11. rok na wózku, to 3 raz, dotychczas otrzymywałem pomoc od razu - opowiada pan Janusz.

Niepełnosprawny właściciel zepsutego wózka opowiedział naszemu reporterowi o  bezradności w oczekiwaniu na pomoc. Zobacz film!

fot. Czytelnik

Tym razem siedział bezradnie, dopiero gdy przyszedł młody człowiek, wziął innych mężczyzn i zawiózł do wulkanizatora na Karsiborską.

- Na początku stałem przy ulicy, bałem się, bo po zejściu powietrza z opony wózek się przewraca, musiałem manewrować, żeby nie upaść... - dodaje bezradny mężczyzna.

Najpierw dzwonił na 112, ale dyspozytorka miała problemy z ustaleniem, gdzie się znajduje, trwało to dość długo. Gdy powtórnie zadzwonił, rozmowa przebiegała podobnie. Trwało to długo, był upał. Trzeci telefon zaowocował przyjazdem straży miejskiej. Niestety, po obejrzeniu wózka pracownik poszedł do sklepu wędkarskiego, ostatecznie odjechał nie udzielając pomocy. Po kolejnym telefonie do SM, pan Janusz otrzymał numer autoholowania. Do policji nie ma zarzutów, tylko do straży miejskiej o brak działania i zainteresowania. Kilka lat temu podobna sytuacja zdarzyła mu się w Niemczech w Heringsdorfie - zabrali go do auta, pomogli i zawieźli do wulkanizatora na Karsiborską. Tu musiał czekać naprawdę długo.

zródło: iswinoujscie


komentarzy: 84, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 84

Gość • Sobota [07.07.2018, 19:32:13] • [IP: 83.8.126.*]

Ten pan jeżdzi wózkiem bardzo nieostrożnie.Ludzie zejdżcie z drogi, bo Pan Janusz jedzie.

Gość • Sobota [07.07.2018, 11:46:40] • [IP: 95.222.31.***]

Bardzo serdecznie pozdrawiam Panie Januszu fajny pogodny gosc z Pana.Szkoda ze czlowiek, czlowiekowi nie jest bratem tylko wrogiem.Pozdrowienia i wielkie dzieki dla fajnych pomocnych ludzi. A Pana ze Strazy Miejskiej i Policj przypominam ze waszym obowiaskiem jest sluzycz nam pomoca wszedzie i w kazdej sytuacji.A jak macie jakies ale to prosze poszukac innej pracy

Gość • Sobota [07.07.2018, 09:19:07] • [IP: 62.69.253.***]

22:13:18] • [IP: 94.254.232.**] w UM jest Transit jeśli do Dustera wózek się nie zmieścił - wystarczyło zadzwonić - przecież to wszystko jedna firma... Jeśli nie potrafią pomóc mieszkańcowi w potrzebie to na * ich mamy utrzymywać?

Gość • Sobota [07.07.2018, 08:55:03] • [IP: 164.127.64.**]

• Piątek [06.07.2018, 22:13:18] • [IP: 94.254.232.** Ten post tłumaczy, co sie stało i rozwiewa opary nienawiści rzekomo w imię szczytnych idei. Św. Paweł z Tarsu pisał:" Niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce" - co znaczy, że nawet jeśli budzą się w tobie emocje związane z jakimiś słusznymi ideami, to używaj rozumu i miłości (miłości=życzenia każdemu dobra), co wzniesie ocene danej sytuacji na poziom obiektywizmu. Rozum każe dostrzec, że Straż M. nie mogła przewieźć swoim samochodem tego człowieka z jego wózkiem, ale POMOGŁA mu, dając odpowiedni telefon. Niby w obronie dobra, ale KRZYWDZICIE konkretnych ludzi ze Straży Miejskiej, co pośrednio może uderzyć w nas, bo oni SŁUŻA WSZYSTKIM, a wyzywani publicznie tracą pewną siłę społecznego działania.

Gość • Sobota [07.07.2018, 08:00:10] • [IP: 95.166.56.***]

A nie wpadł pan na pomysł żeby po prostu zamówić taksówkę która zawiozlaby pana razem z wózkiem do wulkanizatora? To takie proste... Ani straż miejska ani policja nie są od takich spraw. Za bardzo jest pan roszczeniowy.

Gość • Sobota [07.07.2018, 07:19:12] • [IP: 93.94.190.***]

SM do likwidacji...szkoda pieniędzy podatników na tych kilku" pracusiow" albo niech gania ja za psami gdzie sraja, proste, tam by się nadali

Gość • Piątek [06.07.2018, 22:13:18] • [IP: 94.254.232.**]

Straż miejska robi swoje! Facet złapał gumę jak jechał na piwko z kolegami, nie miał zapasu i pomysłu na wyjście z tej sytuacji. A winna ma być straż miejska bo... no właśnie, DLACZEGO ? Przyjechali pierwsi i dali numer telefonu panu Januszowi do skorzystania z firmy która mogła wziąć wózek na pakę a pana do szoferki. Dobrze że w pobliżu znalazł się facet z autem do którego zmieścił wózek i" zaskoczonego" pana Janusza. Brawo dla Pana z autem! SM ma dacie duster i nie mogli wziąć wózka do auta - pomogli panu dając numer do kogoś z takim autem. Rozsądne działanie! Nie rozumiem nagonki na SM.

Gość • Piątek [06.07.2018, 20:53:09] • [IP: 31.0.69.***]

Naprawdę nie chcę bronić straży miejskiej... Ale ten twór u nas to jest jakieś nieporozumienie. Pięciu strażników na 40 tyś mieszkańców i 150 tyś wczasowiczów? Kołobrzeg ma 25... także nie ma się co dziwić, że często nie są w stanie czegoś zrobić. Albo zatrudnijcie jeszcze z 10 osób albo dajcie im spokój. Znam jednego strażnika i z tego co wiem to i tak robią co mogą. W ciągu dnia jest ich albo 2 albo tylko jeden!! A wy oczekujecie, że zbawią całe miasto i jeszcze spacyfikują połowę Niemców...

Gość • Piątek [06.07.2018, 20:47:45] • [IP: 80.245.186.***]

SZANOWNI PANIE!OCZEKUJE PAN WSPOLCZUCIA, LITOSCI CZY CZEGO...?MAJAC TAKI WOZEK POWINIEN PAN WOZIC KOLO ZAPASOWE, WTEDY NA PEWNO WIELU CHETNYCH PANU [POMOZE WYMIENIC, PODPOMPOWAC KOLO I JECHAC DALEJ!NIE MOZNA OCZERNIAC INNYCH O ZLA WOLE, PAN NIE MYSLI O TAKICH SYTUACJACH, NIECH SIE MARTWIA INNE, A JA ICH OPISZE!!TAK NIE POWINNO BYC!!

Gość • Piątek [06.07.2018, 18:58:35] • [IP: 62.69.203.***]

Halo służby, Brawo Wy!

Gość • Piątek [06.07.2018, 18:58:34] • [IP: 94.254.226.**]

Pan Janusz wolał mieć podwózkę gratisową na koszt podatnika. Straż miejska załatwiła transport płatny więc zrezygnował. Prawo wyboru.

Gość • Piątek [06.07.2018, 18:21:14] • [IP: 83.23.193.***]

Do malkontentów -wsiądź na wózek, spuść powietrze z kół i nie złaź dopóki ktoś ci nie pomorze... możesz szkitami ruszać to nie rozumiesz co znaczy >>niemoc

Gość • Piątek [06.07.2018, 18:00:57] • [IP: 178.235.181.***]

obok był postój taxi mógł wezwać taksówkę - a nie liczyć na darmową podwózkę. No tak przecież nawet nie potrafił powiedzieć gdzie się znajduje, wiedział tylko, że w Świnoujściu - które to już piwko było ?

Gość • Piątek [06.07.2018, 17:30:59] • [IP: 164.127.206.***]

Twarz pana na wózku jest... dumna. Tym bardziej mi brak głosu Straży M.. I cos mi sie przypomniało - Cejrowski gdzies w Meksyku, na prowincji przechadzał sie, jak to on, na tle biednych domostw z siedzącymi na ławkach przed nimi starcami, w pewnym momencie zwrócił sie do kamery konfidencjonalnie i powiedział:" Tu nie ma żadnej opieki społecznej. Tu każdy każdemu pomaga. Bo pamięta się, że samemu sie było biednym albo w kłopocie i pomaga sie temu, kto ma problemy teraz, bo wie się, że kiedyś tak będzie i z nim." -- Dlatego może ma sens fakt, że służby nie sa zobligowane do pomocy niepełnosprawnym na wózkach, bo one są (zreszta w Ś-ciu bardzo mało liczebne) od największych potrzeb, zapalnych, niebezpiecznych. I co równie ważne: to uruchamia LUDZI, tzw.szarych ludzi - i WCALE NIE MUSI TO WIĄZAC SIĘ Z POTĘPIENIEM SŁUŻB. Mam wrażenie, że my czasem stajemy sie leniami, bo liczymy na służby, a żyjąc w coraz większym dostatku, tracimy to poczucie Meksykanów, że trzeba odwdzięczyć sie Bogu za to, że teraz jest O.K.

Sygnalistka • Piątek [06.07.2018, 17:11:31] • [IP: 92.42.118.***]

Pan Janusz - to bardzo wesoły pan!. Lubi łyknąć, ale kto z nas nie lubi?. A Jego jamnik Pepe jest świetny. Pozdrawiam serdecznie, a temu jamniku ściskam łapę!.

Gość • Piątek [06.07.2018, 16:43:24] • [IP: 213.76.40.**]

Trzech strażników i takie zaangażowanie rodzin w ich obronie zadziwiające!!

Gość • Piątek [06.07.2018, 14:54:47] • [IP: 95.166.56.***]

Ani policja ani straż miejska nie są od pomocy niepełnosprawnym. Jeśli nie ma pan przyznanego opiekuna, to należy skontaktować się z opieką społeczną. Nr 112 nie jest od rozwiązywania problemów z wózkami inwalidzkimi. Nie wymagajmy cudów.

Gość • Piątek [06.07.2018, 14:46:23] • [IP: 176.221.122.***]

Mam pytanie, czy można po piwku, poruszać się takim wózkiem po ulicach.

Gość • Piątek [06.07.2018, 14:35:29] • [IP: 158.26.131.**]

Czy Policja, SM jest od asytowania roszczeniowemu Panu przy jego problemie z opona...nie sadze.Na pewno mogli pomoc, a bylaby to ich dobra wola ktorej zabraklo.Z pewnoscia ma Pan rodzine, znajomych ktorzy pomoga, jest tez Osrodek pomocy Spolecznej (z dedykowanym autem do przewozu ludzi na wozku) z ktroym z pewnoscia ma ten Pan kontakt i jadac wozkiem elektrycznym musi byc przygotowany na awarie techniczna, wiec nie wiem skad ten atak na Policje, SM.Mozna zadzwonic po taxi, mozna zadzwonic bezposrednio do wulkanizacji.

Gość • Piątek [06.07.2018, 14:23:35] • [IP: 80.153.7.***]

super pozytywny facet!

Gość • Piątek [06.07.2018, 13:46:57] • [IP: 37.248.166.***]

A ja mam pytanie do Pana Janusza... skoro to nie pierwszy raz, to czemu pan nie ma zapasowki. Człowiek sam o sobie nie myśli, a potem pretensje do całego świata... pytanie do redakcji, czemu nie skierowali zapytania do straży wiejskiej?

Gość • Piątek [06.07.2018, 13:46:07] • [IP: 31.0.68.***]

Rzeczywiście afera na całego, powinien mieć zapas i tyle

Gość • Piątek [06.07.2018, 13:41:20] • [IP: 178.238.252.***]

Obojetnie, jak bylo, sluzby typu sraz miejska, policja jest dla ludzi i korona im z glowy nie spadnie jak pomoga, wstydzic sie moze kto odwraca sie od potrzebujacego

Gość • Piątek [06.07.2018, 13:13:46] • [IP: 93.94.185.***]

OPIEKUNA MA PAN PRZYZNANEGO PRZY GRUPIE INWALIDZKIEJ I TO ON POWINIEN PANEM SIĘ OPIEKOWAĆ I Z PANEM PRZEBYWAĆ

Gość • Piątek [06.07.2018, 12:54:41] • [IP: 94.254.226.**]

Straż miejska nie jest od pomagania wszystkim w każdej sprawie. Mają swoje obowiązki. Pani Januszowi nic nie groziło w żadnym momencie. Z tego co widzę za swoją nieudolność obciąża sm. Jaki niesmak człowieku! Sam nie wiedziałaś co robić. Załatwili holowanie to nawet nie zadzwoniłeś.

Oglądasz 1-25 z 84
■ X edycja Biegu Pawła Dodka (tragicznie zmarłego maratończyka i dziennikarza sportowego ), przekształcona została w Memoriał Pawła Dodka. Dokładnie w dziesiątą rocznicę jego śmierci (25.09.2008 ), a więc we wtorek 25.09.2018 przeprowadzona zostanie I edycja memoriału. Zapisy od 16.00, start o 17.00 na stadionie miejskim. Odbędzie się Test Coopera (wg.tabeli ocena wydolności organizmu -- jaki dystans pokona zawodnik w ciągu 12 minut biegu, z uwzględnieniem wieku i płci). Uczestnicy otrzymają unikatowe medale z oryginalnym, własnoręcznym podpisem Pawła (ufundowane przez żonę Ulę i córkę Agnieszkę). Ci, którzy uzyskają według tabeli maksymalne osiągi, będą mogli wziąć udział w biegu na 10km—tu dla pierwszych pań i panów okazałe trofea ufundowane przez prezesa KBJogging Andrzeja Mrozka . Ponadto wśród wszystkich biegaczy rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe. Klub Biegacza Jogging zaprasza zawodników i kibiców na I Memoriał Pawła Dodka ■
■ Przed szkołą na ulicy Witosa 12 znaleziono kartę do banku na nazwisko Pawłowski Adam. Do odbioru jest w sekretariacie SP1 ul. Witosa w Świnoujściu ■ W dniach 24 -26 września 2018 r., w godzinach od godz. 11.00 do godz. 12.00, w związku z planowanymi ćwiczeniami ratowniczo - pożarniczymi prowadzonymi przez Uzdrowisko Świnoujście S.A., mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na ulicy Słowackiego. Prosimy o rozważną jazdę i przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego. Za utrudnienia przepraszamy ■ W poniedziałek 17 września, na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 doszło do bardzo groźnego zdarzenia, które rzuca cień na bezpieczeństwo naszych dzieci podczas pobytu w szkole. Do budynku szkoły przy ulicy Kościuszki weszli dwaj uzbrojeni w kastety uczniowie i pobili uczniów. Poszkodowani chłopcy zostali przewiezieni do szpitala w Szczecinie ■ Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie ■ W biały dzień niemal w centrum miasta został pobity człowiek ■ Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski ■ Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe! Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz ■ Masowo oszukuje na portalu OLX i twierdzi że zarobił ponad 2 miliony. Kim jest Kacper ze Świnoujścia? Zobacz film! ■ Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie ■ Zderzenie rowerzystów może mieć naprawdę poważne skutki. Do takiego wypadku doszło w piątek na ścieżce rowerowej przy ulicy Matejki, gdzie 13-latek zajechał drogę innemu rowerzyście. Wskutek zderzenia chłopiec upadł na chodnik doznając urazu głowy na tyle poważnego, że został przetransportowany do jednego ze szpitali w Szczecinie. ■ Już dawno przywykliśmy do widoku dzików przechadzających się ulicami, czasem można spotkać wytwornego lisa lub nawet godnego borsuka. Ale lubieżny Łoś, to coś nowego. Ostrzegamy mieszkańców, w mieście grasuje ciekawski łoś, niedyskretnie podglądający mieszkańców przez okna. Chrońmy żony, matki i małe dzieci, prawdziwe zwierzę grasuje po mieście ■ Na jednej z działek znaleziono zwłoki dwóch osób. Oględziny miejsca trwały do późnych godzin nocnych. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Wczoraj w godzinach popołudniowych za świetlicą Ogrody Granica znaleziono ciała dwóch osób. Zwłoki kobiety i mężczyzny były już w stanie rozkładu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że denaci mieli ponad 60 lat. Ciało mężczyzny wisiało wewnątrz, kobiety leżało. Na miejscu zjawił się prokurator, policja, wezwano również strażaków, którzy pomagali w akcji po zmroku, doświetlając teren. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok i zabrane ■