POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [09.07.2018, 22:48:27] • Świnoujście

Władze zezwalają na wycinanie starych drzew, a młodych nie potrafią upilnować

Władze zezwalają na wycinanie starych drzew, a młodych nie potrafią upilnować

fot. Sławomir Ryfczyński

Temat-rzeka, porównywalny do wiosennej masowej wycinki. Ten rok najwyraźniej nie sprzyja drzewom w naszym mieście. Władze, kierując się swoją polityką, wydały wyrok na setki drzew. Te, które wycięto, dały miejsce pod przyszłe budowy, natomiast te młode, sadzone jakiś czas temu są pozostawione na pastwę losu- w tym przypadku suszy. Jak to jest, że jedni sadzą, drudzy, mający o nie dbać, tego nie robią? Czy ktoś wreszcie zajmie się tą resztką młodych drzewek w naszym mieście?

W zamian za inwestycję, przy sklepie Intermarche nasadzono nowe drzewa. Do pewnego czasu rosły i pewnie w przyszłości mogłyby zastąpić te wycięte, ale zostały skazane na uschnięcie. Władze zarządzające firmą Intermarche spełniły obowiązek, posadziły określoną ilość sadzonek. Potem ktoś powinien dbać o ich warunki. Tym kimś jest chyba miasto...W jakim stanie obecnie są drzewa, widać na zdjęciach...

Władze zezwalają na wycinanie starych drzew, a młodych nie potrafią upilnować

fot. Sławomir Ryfczyński

Podobnie jest przy parkingu na ulicy Legionów, gdzie już padło kilka drzew. Tak samo pozostawione własnemu losowi przegrały z suszą i obojętnością odpowiedzialnych za nie służb. Nasz reporter rozmawiał z taksówkarzami z tamtejszego postoju, kiwali tylko głowami, zastanawiając się, dlaczego nikt z władz nie kontroluje sytuacji.

Władze zezwalają na wycinanie starych drzew, a młodych nie potrafią upilnować

fot. Sławomir Ryfczyński

Wiadomo już, ze straty w miejskim drzewostanie są ogromne - władze zezwalają na wycinanie starych drzew, a młodych nie potrafią upilnować. Zamieniamy się w betonową pustynię!

Władze zezwalają na wycinanie starych drzew, a młodych nie potrafią upilnować

fot. Sławomir Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 31, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 31

Gość • Środa [11.07.2018, 14:58:33] • [IP: 92.42.114.**]

Każdy nowy budynek czy zabetonowany kawałek ziemi powinien posiadać zbiornik na deszczówkę, aby w razie potrzeby skorzystać z darmowej wody, zamiast odprowadzać takową do kanału -kropka.Obudzimy sie z reką w suchym nocniku jak zabraknie nam wody.

Gość • Środa [11.07.2018, 14:22:49] • [IP: 178.5.29.***]

Ludzie te drzewka są piękne inie uschnięte tylko mają czerwone liście. Pozdrawiam

Gość • Wtorek [10.07.2018, 23:35:12] • [IP: 92.42.115.***]

Popieram poprzednika -nawet zwracałam uwagę żeby nie wylewali tych brudów ?? a co Cie to OBCHODZI!!Jak tak będziemy podchodzić do posadzonych drzew --dotyczy to drzewek koło DZIUPLI (spożywka)Karać wła. sklepu!!

Gość • Wtorek [10.07.2018, 23:28:52] • [IP: 92.42.115.***]

Jestem za szanować i nie niszczyć młodych drzewek!!Dotyczy sklepu T.Z. DZIUPLA!! Robię tam zakupy--obecnie tam ocieplają blok a właś. sklepiku myjąc sklep co dziennie wylewaja pod jedno drzewko wodę z DETERGENTAMI. teraz leży tam trochę piachu i to zniszczone drzewko odżyło ale i tak na ten żółty te brudy wylewają prosze coś zrobić pozostałe drzewka ślicznie rosną!!

Gość • Wtorek [10.07.2018, 23:00:05] • [IP: 188.146.226.***]

Szamana wynająć proponuję, bądź posadzić kaktusy i palmy w następnym roku!

Gośćpawel • Wtorek [10.07.2018, 22:21:12] • [IP: 94.254.225.***]

Jaki prezydent takie drzewa

Gość • Wtorek [10.07.2018, 21:02:10] • [IP: 37.47.145.***]

Zamiast pisać podlej

Gość • Wtorek [10.07.2018, 17:06:03] • [IP: 94.254.129.***]

Trzeba było kaktusy posadzić

Gość • Wtorek [10.07.2018, 15:23:24] • [IP: 94.254.232.**]

Zagonić urzędasów do podlewania. Konewki i wiadra w łapy i do roboty !!

Gość • Wtorek [10.07.2018, 13:40:47] • [IP: 23.226.237.*]

Tam książę Gumolep z markizą Betonówą powinni na kolanach podlewać te drzewa, jak nie potrafią upilnować służb im podległych.

Jarząbek😂 • Wtorek [10.07.2018, 13:27:33] • [IP: 94.254.225.***]

Nasz Prezydent zasługuje na pomnik z betonu na miarę tego miasta obsadzony uschniętym i drzewami🤣🤣🤣🤣🤣
; Wielmożny Pan herbu grucha betonu i uschnite drzewo.😂😂😂

Gość • Wtorek [10.07.2018, 12:36:19] • [IP: 178.238.253.**]

Z jakiej paki to ja mam podlewaĆ, to my mieszkańcy z naszych podatków płacimy wszelkiej maści urzędnikom i pracownikom budżetówki...185

Gość • Wtorek [10.07.2018, 12:27:44] • [IP: 178.238.253.**]

Zauważcie kiedyŚ podczas sztormu, słychaĆ było szum morza i nie zawsze wichura rwała okna, dziŚ kiedy OCZYSŚCILI PROMENADę I MIASTO Z DRZEW, PODMUCH, SZARPIE I WYRYWA OKNA., , BO NIE MA NATURALNEJ OCHRONY, CZY TRZEBA JESZCZE TŁUMACZYć ŻE TO NIEWIELKA WYSPA, KTÓRA ULEGA DEGRADACJI OD NAJGORSZEGO WROGA PrzYRODY CZŁOWIEKA I MIESZKMAŃCY SĄ BEZRADNI, NO CHYBA ŻE WYBORY COŚ ZMIENIA!

Gość • Wtorek [10.07.2018, 12:26:37] • [IP: 178.235.177.***]

ja pier... skonczcie juz z tymi aferami i kreceniem gownoburz nie macie sie czym zajac ? to sprzatajcie to miasto z konewkami biegajcie robcie sobie straz z ludzi tego pokroju co wszystko beeeee i wtedy bedzie wam dobrze albo i nieeeee

Gość • Wtorek [10.07.2018, 11:20:52] • [IP: 77.252.46.**]

TO TYLKO W SWINOUJSCIU DRZEWA USYCHAJA?OJ LUDZIE TRZEPCIE SIE BETONOWEGO PLOTU NAPRAWDE NIE MACIE ZADNYCH PROBLEMOW

Gość • Wtorek [10.07.2018, 11:13:11] • [IP: 37.130.229.***]

Jak tam sprawa z drzewami przy Żeromskiego? Pewne tam kara, to też będzie posadzenie paru drzewek na. .." betonie"... i już nikt nie będzie myślał o dbaniu o nie.

Gość • Wtorek [10.07.2018, 10:52:00] • [IP: 93.94.186.**]

ale to jest już nudne admin

Gość • Wtorek [10.07.2018, 10:27:06] • [IP: 92.42.116.***]

Gość • Poniedziałek [09.07.2018, 23:15:02] • [IP: 188.146.103.***] które pomorze ? Nasze Zachodnie ? I co do tego ma komornik ?

Gość • Wtorek [10.07.2018, 09:53:20] • [IP: 94.254.161.**]

Na Grunwaldzkiej piękne kiedyś jarzębiny teraz suche kikuty.Masakra Plac Wolności beton codziennie zlewany tysiącami litrów wody A drzewa usychają to jakaś paranoja😣

Gość • Wtorek [10.07.2018, 09:43:24] • [IP: 83.23.254.**]

Prokurator za wyrzucane w bloto nasze pienadze!!

Gość • Wtorek [10.07.2018, 09:21:38] • [IP: 89.74.216.***]

U nas sp-nia mieszkaniowa posadziła drzewa w miejsce wyciętych. dozorczyni podlewa na kosz mieszkańców i nikt nie protestuje. Wręcz przeciwnie. Blok sąsiedni - inny dozorca i drzewka usychają, bo nikt nie chce płacić za wodę.

Gość • Wtorek [10.07.2018, 09:14:50] • [IP: 94.254.231.***]

Żmur przed odejściem wykończy nam cała przyrodę w mieście! Niech wybory nadchodza jak najszybciej!!

Gość • Wtorek [10.07.2018, 08:15:48] • [IP: 176.221.122.**]

A co to kuzwa za drzewa to sie zalicza do krzakow zeby miasto bylo dobrze dotleniane to sie sadzi konkretne drzewa

Gość • Wtorek [10.07.2018, 06:49:21] • [IP: 37.47.177.***]

Najważniejsze to przeciąć wstążkę wystawić szczękę do kamer i zjeść ciasteczka. Dzewa zdrowe do wycinki, młode do uschnięcia, a jak uschną to stoją latami i straszą. Taki mamy klimat PRL-owski !7

Gość • Wtorek [10.07.2018, 06:48:37] • [IP: 92.42.118.**]

Włodarze którzy zostali wybrani przez mieszkańców a mają żądzę zemsty za wpisy na forum, nigdy nie powinni piastować żadnych stanowisk kierowniczych.

Oglądasz 1-25 z 31
■ Przypadek odry w Świnoujściu? Dziś rano do przychodni wojskowej zgłosiła się obywatelka Ukrainy, wszystkie procedury zostały zachowane - zapewniała w audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" dr Justyna Jakubas - Zawalska z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Świnoujściu ■ W hołdzie zmarłemu Prezydentowi Gdańska Harcerski Sztab 27 Finału WOŚP zaprasza w sobotę o godz. 12.00 na plac Wolności wszystkich członków sztabu WOŚP, wolontariuszy, naszych przyjaciół i mieszkańców miasta. W sobotę o godzinie 12.00, kiedy w gdańskiej bazylice Mariackiej rozpocznie się msza pogrzebowa zamordowanego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, w Świnoujściu i innych miastach rozlegną się syreny. Nasz Sztab dodatkowo zapewni należną temu oprawę, korzystając z uprzejmości Daniela Zyzika z "Pokój 24". Prosimy o przyniesienie ze sobą zniczy. W trakcie tego przedsięwzięcia nie przewidujemy oficjalnych przemówień, bo padło już wstarczająco wiele słów. Czas pokazać, że z tego co się wydarzyło 13 stycznia w Gdańsku wyciągamy wnioski i zaczynamy zmianę od siebie... Harcerski Sztab WOŚP w Świnoujściu ■ W związku z wydarzeniami w Gdańsku i ogłoszoną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę na najbliższą sobotę (19.01) żałobą narodową, dla uszanowania tego dnia, odwołany został "Koncert noworoczny Orkiestry Wojskowej i zespołów MDK Warszów" w Sali Teatralnej, planowany na 18 stycznia (piątek) ■ Trwający zwykle 10 minut rejs promu na przeprawie „Warszów” przedłużył się do niemal dwóch godzin. Załoga traciła kontrolę nad jednostką na środku kanału portowego. Dla kapitana i załogi i pasażerów były to chwile wielkiego napięcia. Jednostka napędowa promu odmówiła posłuszeństwa. Załoga wezwała pomocy. Na pokładzie, oprócz karetki śpieszącej na sygnale z chorym do szpitala było kilkudziesięciu pasażerów i ponad dwadzieścia samochodów osobowych ■ Mogłoby się wydawać że bobry to całkiem miłe zwierzęta. Nic bardziej mylnego! Przekonał się o tym mieszkaniec Karsiboru, który zauważył że bobry podgryzają drzewo które stoi przy jego działce. Zaniepokojona niedoszła ofiara gryzoni zwróciła się o pomoc do urzędników, którzy stwierdzili że musi wypełnić wniosek ■ W Radzie Miasta powstał Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości, którego przewodniczącym został Jacek Jurkiewicz. W związku z objęciem funkcji przewodniczącego klubu radnych Jacek Jurkiewicz zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta ■ Po ponad póltoragodzinnej dyskusji, wysłuchaniu przedstawicieli związków zawodowych i przedstawicieli władz, Rada Miasta jednogłośnie przyjęła apel do Rządu R.P. w sprawie usamodzielnienia Morskiej Stoczni RemontowejS.A. w Świnoujściu poprzez odłączenie jej od MSR "Gryfia" S.A. w Szczecinie ■ Łukasz Stankiewicz, związkowiec, pracownik stoczni: "naszym marzeniem jest żeby polityka odłączyła się wreszcie od stoczni!" ■ Aneta Stawicka ZZ Stoczni "Gryfia": "Trzy lata dla naszej stoczni zostały bezpowrotnie zmarnowane!" ■ W piątek 21 grudnia o godzinie 14.00 rozpoczęły się obrady nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. W programie posiedzenia znalazł się projekt uchwały w sprawie odłączenia zakładu w Świnoujściu od Morskiej Stoczni remontowej "Gryfia" S.A. z siedziba w Szczecinie ■ Rada Miasta przyjęła przedstawiony przez Prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na 2019 rok. 16 radnych głosowało „za” nikt nie był przeciw, czterech wstrzymało się od głosu ■ III Sesja Nadzwyczajna Sesja rady Miasta rozpoczęła się od... awarii elektronicznego systemu zliczania głosów. Awarie udało się na szczęście usunąć i radni bez przeszkód kontynuują obrady. najważniejszym projektem uchwały w programie obrad jest propozycja Budżetu Miasta na rok 2019 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■