POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [09.07.2018, 22:48:27] • Świnoujście

Władze zezwalają na wycinanie starych drzew, a młodych nie potrafią upilnować

Władze zezwalają na wycinanie starych drzew, a młodych nie potrafią upilnować

fot. Sławomir Ryfczyński

Temat-rzeka, porównywalny do wiosennej masowej wycinki. Ten rok najwyraźniej nie sprzyja drzewom w naszym mieście. Władze, kierując się swoją polityką, wydały wyrok na setki drzew. Te, które wycięto, dały miejsce pod przyszłe budowy, natomiast te młode, sadzone jakiś czas temu są pozostawione na pastwę losu- w tym przypadku suszy. Jak to jest, że jedni sadzą, drudzy, mający o nie dbać, tego nie robią? Czy ktoś wreszcie zajmie się tą resztką młodych drzewek w naszym mieście?

W zamian za inwestycję, przy sklepie Intermarche nasadzono nowe drzewa. Do pewnego czasu rosły i pewnie w przyszłości mogłyby zastąpić te wycięte, ale zostały skazane na uschnięcie. Władze zarządzające firmą Intermarche spełniły obowiązek, posadziły określoną ilość sadzonek. Potem ktoś powinien dbać o ich warunki. Tym kimś jest chyba miasto...W jakim stanie obecnie są drzewa, widać na zdjęciach...

Władze zezwalają na wycinanie starych drzew, a młodych nie potrafią upilnować

fot. Sławomir Ryfczyński

Podobnie jest przy parkingu na ulicy Legionów, gdzie już padło kilka drzew. Tak samo pozostawione własnemu losowi przegrały z suszą i obojętnością odpowiedzialnych za nie służb. Nasz reporter rozmawiał z taksówkarzami z tamtejszego postoju, kiwali tylko głowami, zastanawiając się, dlaczego nikt z władz nie kontroluje sytuacji.

Władze zezwalają na wycinanie starych drzew, a młodych nie potrafią upilnować

fot. Sławomir Ryfczyński

Wiadomo już, ze straty w miejskim drzewostanie są ogromne - władze zezwalają na wycinanie starych drzew, a młodych nie potrafią upilnować. Zamieniamy się w betonową pustynię!

Władze zezwalają na wycinanie starych drzew, a młodych nie potrafią upilnować

fot. Sławomir Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 31, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 31

Gość • Środa [11.07.2018, 14:58:33] • [IP: 92.42.114.**]

Każdy nowy budynek czy zabetonowany kawałek ziemi powinien posiadać zbiornik na deszczówkę, aby w razie potrzeby skorzystać z darmowej wody, zamiast odprowadzać takową do kanału -kropka.Obudzimy sie z reką w suchym nocniku jak zabraknie nam wody.

Gość • Środa [11.07.2018, 14:22:49] • [IP: 178.5.29.***]

Ludzie te drzewka są piękne inie uschnięte tylko mają czerwone liście. Pozdrawiam

Gość • Wtorek [10.07.2018, 23:35:12] • [IP: 92.42.115.***]

Popieram poprzednika -nawet zwracałam uwagę żeby nie wylewali tych brudów ?? a co Cie to OBCHODZI!!Jak tak będziemy podchodzić do posadzonych drzew --dotyczy to drzewek koło DZIUPLI (spożywka)Karać wła. sklepu!!

Gość • Wtorek [10.07.2018, 23:28:52] • [IP: 92.42.115.***]

Jestem za szanować i nie niszczyć młodych drzewek!!Dotyczy sklepu T.Z. DZIUPLA!! Robię tam zakupy--obecnie tam ocieplają blok a właś. sklepiku myjąc sklep co dziennie wylewaja pod jedno drzewko wodę z DETERGENTAMI. teraz leży tam trochę piachu i to zniszczone drzewko odżyło ale i tak na ten żółty te brudy wylewają prosze coś zrobić pozostałe drzewka ślicznie rosną!!

Gość • Wtorek [10.07.2018, 23:00:05] • [IP: 188.146.226.***]

Szamana wynająć proponuję, bądź posadzić kaktusy i palmy w następnym roku!

Gośćpawel • Wtorek [10.07.2018, 22:21:12] • [IP: 94.254.225.***]

Jaki prezydent takie drzewa

Gość • Wtorek [10.07.2018, 21:02:10] • [IP: 37.47.145.***]

Zamiast pisać podlej

Gość • Wtorek [10.07.2018, 17:06:03] • [IP: 94.254.129.***]

Trzeba było kaktusy posadzić

Gość • Wtorek [10.07.2018, 15:23:24] • [IP: 94.254.232.**]

Zagonić urzędasów do podlewania. Konewki i wiadra w łapy i do roboty !!

Gość • Wtorek [10.07.2018, 13:40:47] • [IP: 23.226.237.*]

Tam książę Gumolep z markizą Betonówą powinni na kolanach podlewać te drzewa, jak nie potrafią upilnować służb im podległych.

Jarząbek😂 • Wtorek [10.07.2018, 13:27:33] • [IP: 94.254.225.***]

Nasz Prezydent zasługuje na pomnik z betonu na miarę tego miasta obsadzony uschniętym i drzewami🤣🤣🤣🤣🤣
; Wielmożny Pan herbu grucha betonu i uschnite drzewo.😂😂😂

Gość • Wtorek [10.07.2018, 12:36:19] • [IP: 178.238.253.**]

Z jakiej paki to ja mam podlewaĆ, to my mieszkańcy z naszych podatków płacimy wszelkiej maści urzędnikom i pracownikom budżetówki...185

Gość • Wtorek [10.07.2018, 12:27:44] • [IP: 178.238.253.**]

Zauważcie kiedyŚ podczas sztormu, słychaĆ było szum morza i nie zawsze wichura rwała okna, dziŚ kiedy OCZYSŚCILI PROMENADę I MIASTO Z DRZEW, PODMUCH, SZARPIE I WYRYWA OKNA., , BO NIE MA NATURALNEJ OCHRONY, CZY TRZEBA JESZCZE TŁUMACZYć ŻE TO NIEWIELKA WYSPA, KTÓRA ULEGA DEGRADACJI OD NAJGORSZEGO WROGA PrzYRODY CZŁOWIEKA I MIESZKMAŃCY SĄ BEZRADNI, NO CHYBA ŻE WYBORY COŚ ZMIENIA!

Gość • Wtorek [10.07.2018, 12:26:37] • [IP: 178.235.177.***]

ja pier... skonczcie juz z tymi aferami i kreceniem gownoburz nie macie sie czym zajac ? to sprzatajcie to miasto z konewkami biegajcie robcie sobie straz z ludzi tego pokroju co wszystko beeeee i wtedy bedzie wam dobrze albo i nieeeee

Gość • Wtorek [10.07.2018, 11:20:52] • [IP: 77.252.46.**]

TO TYLKO W SWINOUJSCIU DRZEWA USYCHAJA?OJ LUDZIE TRZEPCIE SIE BETONOWEGO PLOTU NAPRAWDE NIE MACIE ZADNYCH PROBLEMOW

Gość • Wtorek [10.07.2018, 11:13:11] • [IP: 37.130.229.***]

Jak tam sprawa z drzewami przy Żeromskiego? Pewne tam kara, to też będzie posadzenie paru drzewek na. .." betonie"... i już nikt nie będzie myślał o dbaniu o nie.

Gość • Wtorek [10.07.2018, 10:52:00] • [IP: 93.94.186.**]

ale to jest już nudne admin

Gość • Wtorek [10.07.2018, 10:27:06] • [IP: 92.42.116.***]

Gość • Poniedziałek [09.07.2018, 23:15:02] • [IP: 188.146.103.***] które pomorze ? Nasze Zachodnie ? I co do tego ma komornik ?

Gość • Wtorek [10.07.2018, 09:53:20] • [IP: 94.254.161.**]

Na Grunwaldzkiej piękne kiedyś jarzębiny teraz suche kikuty.Masakra Plac Wolności beton codziennie zlewany tysiącami litrów wody A drzewa usychają to jakaś paranoja😣

Gość • Wtorek [10.07.2018, 09:43:24] • [IP: 83.23.254.**]

Prokurator za wyrzucane w bloto nasze pienadze!!

Gość • Wtorek [10.07.2018, 09:21:38] • [IP: 89.74.216.***]

U nas sp-nia mieszkaniowa posadziła drzewa w miejsce wyciętych. dozorczyni podlewa na kosz mieszkańców i nikt nie protestuje. Wręcz przeciwnie. Blok sąsiedni - inny dozorca i drzewka usychają, bo nikt nie chce płacić za wodę.

Gość • Wtorek [10.07.2018, 09:14:50] • [IP: 94.254.231.***]

Żmur przed odejściem wykończy nam cała przyrodę w mieście! Niech wybory nadchodza jak najszybciej!!

Gość • Wtorek [10.07.2018, 08:15:48] • [IP: 176.221.122.**]

A co to kuzwa za drzewa to sie zalicza do krzakow zeby miasto bylo dobrze dotleniane to sie sadzi konkretne drzewa

Gość • Wtorek [10.07.2018, 06:49:21] • [IP: 37.47.177.***]

Najważniejsze to przeciąć wstążkę wystawić szczękę do kamer i zjeść ciasteczka. Dzewa zdrowe do wycinki, młode do uschnięcia, a jak uschną to stoją latami i straszą. Taki mamy klimat PRL-owski !7

Gość • Wtorek [10.07.2018, 06:48:37] • [IP: 92.42.118.**]

Włodarze którzy zostali wybrani przez mieszkańców a mają żądzę zemsty za wpisy na forum, nigdy nie powinni piastować żadnych stanowisk kierowniczych.

Oglądasz 1-25 z 31
■ Przytór-Łunowo. Stała organizacja ruchu na ulicy Zalewowej. Od najbliższego piątku 19. października 2018 r. na ulicy Zalewowej, odcinek od ul. Sąsiedzkiej do ul. Szmaragdowej, zostanie wprowadzona stała organizacja ruchu. Prosimy o szczególne zwracanie uwagi na oznakowanie i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. UM Świnoujście ■
■ Z przyczyn organizacyjnych oficjalne ogłoszenie wyników Budżetu Obywatelskiego 2019 zostało przełożone na przyszły tydzień. O dokładnym terminie i miejscu poinformuję Państwa osobnym e-mailem - informuje Hanna Lachowska Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych ■ 71-letnia kobieta zginęła pod kołami TIR-a. Do tragedii doszło kilkanaście minut po godzinie 11 na przejściu dla pieszych ■ Święto Edukacji po świnoujsku, czyli kampania wyborcza na koszt podatnika ■ Dotyczy utrudnień w ruchu na ul. Bydgoskiej. Od 10 października 2018r. do 30 kwietnia 2019r. roku w związku z prowadzonymi pracami dotyczącymi modernizacji i przebudowy, wyłączona z ruchu będzie ulica Bydgoska, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Gdańską poprzez skrzyżowanie z ulicą Olsztyńską, które też będzie objęte przebudową i dalej od skrzyżowania z ulicą Olsztyńską do skrzyżowania z ulicą Zamkową. Prosimy o rozważną jazdę, przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego oraz poleceń wydawanych przez osoby kierujące ruchem. Za utrudnienia przepraszamy. WIM UM ■ Jarosław Kaczyński: Władza absolutna demoralizuje absolutnie. W Polsce jest wiele miast, w których urzędują prezydenci od kilku kadencji. Wieloletnie sprawowanie władzy przez jedną osobę budzi kontrowersje. O tak długo sprawujących władzę prezydencką, wypowiedział się publicznie w dniu 06 października 2018 r. Prezes PiS Jarosław Kaczyński w czasie spotkania przedwyborczego w Krośnie, gdzie PiS walczy o zmianę na funkcji Prezydenta ■ Czy grozi nam zamknięcie przeprawy? 40-letnie pomosty przy promach Karsibór uginają się pod ciężarem dużych pojazdów. Sami pracownicy żeglugi nieraz patrzą na sytuację z niepokojem, jednak zdaniem kierownictwa żeglugi, nie ma powodów do obaw. ■ Bardzo groźny wypadek wydarzył się w środę wieczorem na torach. Pociąg relacji Przemyśl-Świnoujście potrącił mężczyznę który leżał na torach przy tzw. "dzikim przejściu". Jak się nieoficjalnie dowiedziała nasza redakcja, stan około 60-latka jest ciężki ■ Syn kierowcy taksówki, który został pobity w sierpniu tego roku, odebrał z Berlina skradziony samochód ojca. W środku były narkotyki i pałka teleskopowa ■ Mieszkaniec Przytoru: Nie możemy spać przez muczenie krów! Niech ktoś pomoże! Do redakcji portalu iswinoujscie.pl zwrócił się mieszkaniec Przytoru z prośbą o nagłośnienie problemu, który nęka jego oraz sąsiadów. Chodzi o muczenie krów ■ Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie ■ W biały dzień niemal w centrum miasta został pobity człowiek ■ Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski ■ Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe! Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz ■ Masowo oszukuje na portalu OLX i twierdzi że zarobił ponad 2 miliony. Kim jest Kacper ze Świnoujścia? Zobacz film! ■ Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie ■ Zderzenie rowerzystów może mieć naprawdę poważne skutki. Do takiego wypadku doszło w piątek na ścieżce rowerowej przy ulicy Matejki, gdzie 13-latek zajechał drogę innemu rowerzyście. Wskutek zderzenia chłopiec upadł na chodnik doznając urazu głowy na tyle poważnego, że został przetransportowany do jednego ze szpitali w Szczecinie. ■ Już dawno przywykliśmy do widoku dzików przechadzających się ulicami, czasem można spotkać wytwornego lisa lub nawet godnego borsuka. Ale lubieżny Łoś, to coś nowego. Ostrzegamy mieszkańców, w mieście grasuje ciekawski łoś, niedyskretnie podglądający mieszkańców przez okna. Chrońmy żony, matki i małe dzieci, prawdziwe zwierzę grasuje po mieście ■ Na jednej z działek znaleziono zwłoki dwóch osób. Oględziny miejsca trwały do późnych godzin nocnych. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Wczoraj w godzinach popołudniowych za świetlicą Ogrody Granica znaleziono ciała dwóch osób. Zwłoki kobiety i mężczyzny były już w stanie rozkładu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że denaci mieli ponad 60 lat. Ciało mężczyzny wisiało wewnątrz, kobiety leżało. Na miejscu zjawił się prokurator, policja, wezwano również strażaków, którzy pomagali w akcji po zmroku, doświetlając teren. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok i zabrane ■