░ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydatów do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub u Kierownika Inspektoratu pod nr telefonu 91-382-38-02 ░

POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [12.07.2018, 14:49:34] • Świnoujście

Te drzewa mogły uschnąć na dobre. Deszcz je uratuje?

Te drzewa mogły uschnąć na dobre. Deszcz je uratuje?

fot. Czytelnik

Na prośbę naszego czytelnika poruszamy temat usychających drzew przy ul. Słowackiego.

Nasza redakcja otrzymała mail wraz ze zdjęciem usychających młodych drzewek przy ul. Słowackiego.

- Te drzewa powinny być podlewane 3 razy dziennie jeżeli chcemy aby przeżyły - pisze nasz czytelnik i zadaje pytanie, dlaczego sytuacja jest tak lekceważona.

Te drzewa mogły uschnąć na dobre. Deszcz je uratuje?

fot. Sławomir Ryfczyński

Drzewa przy Słowackiego nie były jedynymi, które na skutek suszy zaczęły usychać. To zjawisko było można zauważyć u niemal wszystkich młodych drzewek na terenie miasta. Pytanie nasuwa się samo - dlaczego władze miasta nie podjęły decyzji o podlewaniu tych roślin? Przecież młode drzewka miały zastąpić nam, mieszkańcom, te wycięte przy okazji prowadzonych inwestycji.

- Jak to jest, że miasto wie, że trzeba podlewać kwiaty, a nie podlewa drzew, które usychają? - pyta czytelnik. - Dorosłe drzewa korzenie mają głęboko pod ziemią, te młode nie mają zapuszczonych korzeni głęboko w ziemi, więc jest im trudniej przetrwać w czasie suszy. Kiedy już usychają liście trzeba je podlewać, nie raz, tylko trzy razy dziennie, by przetrwały.

Te drzewa mogły uschnąć na dobre. Deszcz je uratuje?

fot. Czytelnik

Na szczęście przyszły deszcze, które mogą uratować rośliny, ale co będzie się działo, jeśli wróci susza? Miasto zacznie dbać o płuca wysp, czy mieszkańcy we własnym zakresie będą musieli organizować wodę do podlewania drzew?

Te drzewa mogły uschnąć na dobre. Deszcz je uratuje?

fot. Czytelnik

- W Świnoujściu jest coraz mniej zieleni, za to coraz więcej betonu. Któregoś dnia możemy się obudzić i nie poznać tego miasta. Szanujmy naturę, która nas otacza i ratujmy to, co się da. - dodaje poruszony czytelnik.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 15, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-15 z 15

Gość • Wtorek [17.07.2018, 19:44:10] • [IP: 77.88.191.**]

Gratuluję postawy władzom naszego miasta. Wodę pitną przede wszystkim zabezpieczyć mieszkańcom.Nie można podlewać drzew wodą z kanału a więc drzewa uratuje natura DESZCZ

Gość • Sobota [14.07.2018, 00:07:18] • [IP: 62.69.203.***]

Zmur ma to w du..e bardzo kocha wycinać zdrowe dorodne drzewa, natura mu się odpłaci.

Gość • Czwartek [12.07.2018, 21:21:37] • [IP: 94.254.225.**]

A czy krasnale w czerwonych kubraczkach zorganizowały już konfe jaki to zły ogrodnik miejski nie podlewa i schną cisy i inne małe drzewka? A wiewiórka jakaś nie padła na którymś z suchym pniaków wyciętych ?

Gość • Czwartek [12.07.2018, 19:20:13] • [IP: 62.69.229.**]

Eeee tam, miasto bogate to se wymieni drzewka! może nawet taniej wyjdzie.

Gość • Czwartek [12.07.2018, 18:42:12] • [IP: 94.254.237.**]

Krasnoludki w czerwonych kubraczkach podlewały nocami każde drzewko i nie chwaliły się nikomu. Koneweczkami małymi tymi małymi rączkami po kropelce podlewały... wiewiórka też podlewała... ale tylko cisy chronione po kropelce koło promenady zdrowia.. na motorku małym podjeżdżała i podlewała...

Gość • Czwartek [12.07.2018, 18:06:44] • [IP: 164.127.64.**]

15:14 --" krasnalki o drzewkach usychających jak deszczyk pada od wczoraj.." ---- A co sie działo z drzewkami, sirotko, gdy deszczyk przez 2 miesiące nie padał? O to chodzi w tym materiale, a jest to już chyba 4. materiał o skutkach suszy, a deszcz pada zaledwie od wczoraj rana.

Gość • Czwartek [12.07.2018, 17:11:53] • [IP: 188.146.110.***]

Panie Prezydencie, trzeba było z wiaderkiem wody być na straży przy tych drzewach. Wtedy był by Pan bohaterem. Może w telewizji by pokazali. Wybory były by pewne.

Gość • Czwartek [12.07.2018, 16:48:57] • [IP: 31.0.81.***]

Gratuluję postawy władzom naszego miasta. Wodę pitną przede wszystkim zabezpieczyć mieszkańcom.Nie można podlewać drzew wodą z kanału a więc drzewa uratuje natura DESZCZ

Anonymous • Czwartek [12.07.2018, 16:38:58] • [IP: 37.248.208.***]

Jak zwykle bywa w takiej sytuacji, natura pomogła bo" ludzi" z UM przerosło podlanie tych drzewek. Wstyd dla UM (wydział zieleni miejskiej). A kandydat na stołek prezydenta gdyby myślał głową a nie. .. wziąłby konewkę i podlał je kiedy potrzebowały wody i w ten prosty sposób uzyskałby Wiele Głosów które pozwoliłyby na wygranie posady. Jak widać" Oni" wolą obiecywać" wybudowanie tunelu" albo próbują śpiewać kolędy na święta. Tym sposobem tracą w oczach mieszkańców i udowadniają, że sprawy miasta (jak nie można na nich zarobić) mają głęboko w" poważaniu" !! Wstyd i hańba mości włodarze !! To na tyle w tym temacie. Pozdrawiam Wszystkich Pozytywnych Ludzi. (Tych mniej również lecz nie wszystkich)

Gość • Czwartek [12.07.2018, 16:17:14] • [IP: 178.235.176.***]

W zasadzie każde drzewko zasada one na terenach miasta mają wkopaną rurę plastikową tak by w razie upałów można było zasilać wodą korzenie. Niestety nasi wieśniacy od zieleni o tym nie wiedzą, a czasami próbują wyrwać z ziemi żółtą rurę. W większości rury zakochane są ziemią i trzeba je udrożnić. Do roboty. Nie dość że deweloperska wyrzyna stare drzewa, to przez lenistwo i głupotę innych młode drzewa usychają.

Gość • Czwartek [12.07.2018, 15:36:56] • [IP: 164.127.64.**]

Dziennikarze, to juz chyba Wasz czwarty materiał o suszy, ale jakoś nigdy dotąd nie zauważyłem żadnej wypowiedzi Imć Karelusa o tej sprawie. Jak tłumaczy sie magistrat? Pamiętam czasy, gdy polewaczki jeździły po ulicach, one wprawdzie redukowały pył na drogach, chłodziły asfalt, ale jeśli to robiły, to pewnie podlewano też" rośliny miejskie". Polewaczki nie widziałem juz kilka lat a może kilkanaście. Co sie dzieje? zapytajcie Imć Karelusa...

Gość • Czwartek [12.07.2018, 15:14:36] • [IP: 94.254.237.**]

Czytelnik - w czerwonym kubraczku krasnoludek. A wiewiórka na tronik się szykuje to krasnalki o drzewkach usychających jak deszczyk pada od wczoraj...

Gość • Czwartek [12.07.2018, 15:09:49] • [IP: 46.215.80.**]

Czepiacie się jak zwykle Miasto nie wyrobiło by sie z opłatom za wodę Mam działkę, wiem jak to jest z podlewaniem

Gość • Czwartek [12.07.2018, 15:04:04] • [IP: 37.47.163.***]

Jeśli strażacy mogą jechać dwoma wozami aby ratować zapchloną mewę, mogliby też napompować wody ze Świny (tańsza) i podlać kilkadziesiąt drzewek.

Gość • Czwartek [12.07.2018, 14:56:58] • [IP: 83.11.146.***]

To bardzo przykry widok i wręcz bolesny.

Oglądasz 1-15 z 15
■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■