POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [12.07.2018, 15:05:00] • Świnoujście

Mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość! Ogromne kolejki na bielikach!

Mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość! Ogromne kolejki na bielikach!

fot. Czytelnik

Jak informują mieszkańcy Świnoujścia, olbrzymie kolejki towarzyszą przeprawie miejskiej od kilku godzin, które zaskoczyły niejedną osobę.

Udało nam się skontaktować z dyspozytorem Żeglugi Świnoujskiej, który poinformował o awarii jednego z promów. W godzinach porannych pływały dwa promy po czym jeden uległ awarii. Natychmiast wprowadzono trzeci bielik, który próbował rozładować kolejki. Najnowsze informacje mówią o usunięciu awarii, która pozwoli na normalne funkcjonowanie trzech jednostek.

Mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość! Ogromne kolejki na bielikach!

fot. Czytelnik

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 25, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 25

Gość • Sobota [14.07.2018, 23:54:40] • [IP: 37.47.138.***]

WIADOMOŚĆ DLA = > Gość • Piątek [13.07.2018, 10:09:24] "Te 10 000 tysięcy to w obie strony, nie róbcie ludzą wody z mózgu" CZY NIE POWINNO BYC" LUDZIOM"? ;) POZA TYM PRZECIEŻ WIADOMO, ŻE W OBIE STRONY. WYLICZONO ILE SAMCHODÓW PRZEWOŻĄ PROMY ILE PRZEJEDZIE PRZEZ TUNEL... CO NIE ZMIENIA PROPORCJI 10 TYS VS 8, 1 TYS/DOBĘ... NIESTETY :(

Gość • Sobota [14.07.2018, 23:47:21] • [IP: 37.47.138.***]

INFORMACJA DLA => Gość • Piątek [13.07.2018, 10:36:44] NIE ZGADZAM SIĘ, ŻE NOSENSEM JEST TO CO NAPISAŁEM, CYTOWAŁM TYLKO SŁOWA RZECZNIKA O PRZEPUSTOWSOŚCI TUNELU I PROMÓW... I TYLE. TWIERDZISZ, ŻE MAŁE PROMY BĘDĄ PŁYWAŁY ZAWSZE I ROZŁADUJĄ KORKI Z TUNELU, TO PO CO TUNEL? :) POZA TYM, ZAPEWNE NIE BĘDA PŁYWĆ CO 20 MINUT JAK OBECNIE, BO PO CO? W KOŃCU BĘDZIE TUNEL :) SUGERUJESZ, ŻE W DRUGIM ROKU UŻYTKOWANIA TUNELU ZWIĘKSZY SIĘ PRZEPUSTOWOŚĆ, CIEKAWE JAK? CZY MOŻE ZWIĘKSZY SIĘ PRĘDKOŚĆ DO 100 KM/GODZ? :) TOTALNA PORAŻKA Z TYM TUNELEM!

Gość • Piątek [13.07.2018, 10:58:17] • [IP: 178.238.252.**]

JAK BĘDZIE TUNEL TO NA NASZEJ WYSPIE BĘDĄ TYLKO SAME SAMOCHODY I WIELKI SMOG TO JA WAM STARA BABA PRZEWIDUJE CH . CH. ALE MNIE JUŻ TU NIE BĘDZIE PA P.PA...

Gość • Piątek [13.07.2018, 10:53:48] • [IP: 94.254.130.***]

Zawsze byłem za budową mostu a nie tunelu, który nie będzie dobrym rozwiązaniem w okresie natężonego ruchu nie mówiąc już w okresie wakacji.

Gość • Piątek [13.07.2018, 10:36:44] • [IP: 164.127.64.**]

00:03 - To jest nonsens, co piszesz! Po pierwsze nawet gdyby przyjąć, że tunel będzie przepuszczał 8 000 pojazdów, to niezależnie od liczby samochodów w tunelu, ZAWSZE będą pływały promy w mieście, choćby ze względu na ładunki niebezpieczne i że sa piesi, rowerzyści. Tak więc nawet jedna nitka promu jako wspomagająca tunel rozładuje wszelkie korki, przeciez przewiezienie dodatkowych 2 000 czy 4 000 nie będzie trudne dla promów, skoro to ok. 20% lub 40% maksymalnej dzisiejszej przepustowści promów. Po drugie, sam zacytowałes te słowa i nie zatrzymałes się przy nich:" ...w pierwszym roku po wybudowaniu tunelu...". Bedzie więc większy po tym pierwszym roku, w następnych latach! Zresztą, trudno mi sobie wyobrazić, by tunel - permanentnie otwarta szosa pod korytem cieśniny - nie przepuściłby tyle samochodów, ile przewożą pracujące z przerwami promy! No wyobraź sobie, że o każdej godzinie, minucie, sekundzie może przejechac samochód...

Gość • Piątek [13.07.2018, 10:09:24] • [IP: 188.146.169.***]

Te 10 000 tysięcy to w obie strony, nie róbcie ludzą wody z mózgu

Gość • Piątek [13.07.2018, 09:57:38] • [IP: 176.221.123.***]

Młodzi jak przejmą Władzę to będą Dalej budowac drogi mosty itd. coś będą musieli robic

Gość • Piątek [13.07.2018, 09:06:40] • [IP: 80.245.191.***]

Narzekacie, narzekacie, ale ja jestem bardzo zadowolony z obsług z drugiej, chłopacy którzy wpuszczają na prom, na prawdę robią to PROFESJONALNIE i SKRUPULATNIE, widać po nich, że są bardzo pracowici i lubią swoją pracę.Brawo i jeszcze raz brawo !

Gość • Piątek [13.07.2018, 00:03:28] • [IP: 37.47.132.***]

KTOŚ NAPISAŁ" RÓBCIE TEN TUNEL. .." TYLKO PO CO...? OBECNIE MAX. PRZEPUSTOWOŚĆ PROMÓW TO 10 000, TUNELU TYLKO 8 100 AUT/DOBĘ... WNIOSKI...? PRZYPOMNĘ INFORMACJĘ Z PORTALIU Z 18.01.2018 ROKU: Redakcja zadała pytanie Prezydentowi. Jaka będzie maksymalna przepustowość przejeżdżających aut na dobę, planowanego w budowie jedno rurowego tunelu. Robert Karelus odpisał: - Prognozowany, dobowy przepływ pojazdów w pierwszym roku po wybudowaniu tunelu, ma wynieść około 8100 pojazdów. Na inne pytanie, ile maksymalnie samochodów może przepłynąć na dobę miejskimi promami? Otrzymaliśmy odpowiedź: - Rekordy przepraw padają oczywiście w sezonie letnim, gdy wprowadzane są dodatkowe promy, co oczywiście skutkuje dodatkowymi środkami z budżetu miasta. Takim rekordowym miesiącem jest lipiec. Wciągu doby przeprawia się nawet ponad 10 tysięcy pojazdów. WNIOSEK - BĘDĄ KOLEJKI, TAKIE JAK BYŁY TU ZAWSZE, BO TUNEL BĘDZIE WĄSKIM GARDŁEM KOMUNIKACYJNYM CZYLI PO CO TUNEL...?

Gość • Piątek [13.07.2018, 00:02:56] • [IP: 176.221.113.**]

No tak ludzie wyjeżdżają, bo pogoda do kitu, a ceny droższe niż na Kanarach.

Gość • Czwartek [12.07.2018, 20:08:05] • [IP: 93.94.184.**]

To wina nowych pracowników, tylko otwieranie bramek sie nauczyli

... • Czwartek [12.07.2018, 19:48:43] • [IP: 93.94.191.**]

Po co wam tunel ? Będzie jeszcze gorzej... Postójcie sobie przy przeprawie Karsiborskiej po stronie Ognicy kilka godzin (lub zapytajcie obsługę lądową) i spójrzcie ile aut osobowych jak i ciężarowych się przeprawia, jest tego multum... Tunel wiecznie będzie zapchany, auta wjeżdżające do miasta nie będą miały gdzie się rozjechać i w ten sposób tunel będzie wiecznie zakorkowany... Mieszkańcy oczywiście tego nie widzicie bo wciąż widzicie tylko swoje Bieliczki... Obudzicie się gdy już tunel powstanie i będziecie narzekać, że stoicie 2h w tunelu - niech wrócą promy ;)

Gość • Czwartek [12.07.2018, 19:44:42] • [IP: 178.159.170.***]

dać na bieliki kasibra i będzie po kolejkach

Gość • Czwartek [12.07.2018, 19:11:33] • [IP: 94.254.239.**]

Za 2 zeta to się odlejesz w tunelu

Gość • Czwartek [12.07.2018, 18:54:20] • [IP: 62.69.251.***]

Stałem na Warszowie około 12, kolejka pod Żabkę i do tego debile, którym nie chce się podjechać 5 metrów, żeby nie zostawiać luki. Prawdziwym mistrzem okazał się jakiś jełop, który zostawił odstęp na co najmniej 5 samochodów, ale obudził się z ręką w nocniku, bo kierowcy z sąsiednich pasów wjechali w wolne miejsce, he he

Gość • Czwartek [12.07.2018, 18:27:14] • [IP: 94.254.225.*]

A ja pytam gdzie mamy 4 Bielika... Powinny być sprawne wszystkie. Remontujemy Karsibory za miliony. Które po budowie tunelu sprzedamy. A Bielik 4 jak był tak będzie stał w krzakach zepsuty jako dostarczyciel części dla reszty promów! !!

Gość • Czwartek [12.07.2018, 17:38:52] • [IP: 94.254.231.**]

Właśnie się przyprawiamy- Zero kolejek

Gość • Czwartek [12.07.2018, 16:36:42] • [IP: 94.254.225.***]

Ogromne kolejki są od wczoraj..

jerz • Czwartek [12.07.2018, 15:29:06] • [IP: 78.133.244.**]

na Karsiborach są korki, na bieliku kolejka tylko na warszowie a w Świnoujściu pusto

Gość • Czwartek [12.07.2018, 15:28:06] • [IP: 83.8.124.***]

deszczyk pada to se o autach przyomnieli...

Gość • Czwartek [12.07.2018, 15:25:01] • [IP: 31.0.38.**]

Wczoraj 0qodz15 było to samo kolejki gigant

Gość • Czwartek [12.07.2018, 15:18:11] • [IP: 185.210.39.**]

Godziny, które zaskoczyły... trudny ten polski dla niektórych. Może jednak niech nic nie piszą już...

zar • Czwartek [12.07.2018, 15:17:23] • [IP: 78.133.244.**]

deszczyk pada to ludzie z cukru w samochodziki powsiadali

Gość • Czwartek [12.07.2018, 15:13:30] • [IP: 178.238.253.**]

TAKIE MIEJSCE DO MIESZKANIA, NIE PODOBA SIĘ TO PRZEZ NIEMCY ALBO WYPROWADZIC SIĘ, W CZYM PROBLEM !

Gość • Czwartek [12.07.2018, 15:13:02] • [IP: 37.47.180.***]

Róbcie ten tunel bo to jest średniowiecze, taka technologia takie pieniądze się przez te miasto przewijają i żeby od tylu lat nie dorobić się stałej przeprawy, wole płacić po 2 - 5zł każdorazowo za przejazd tunelem niż stać jak ten czub w kolejce.

Oglądasz 1-25 z 25
■ Wzdłuż województw północnych w piątek od samego rana spodziewane są oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników ■ W związku z wydarzeniami w Gdańsku i ogłoszoną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę na najbliższą sobotę (19.01) żałobą narodową, dla uszanowania tego dnia, odwołany został "Koncert noworoczny Orkiestry Wojskowej i zespołów MDK Warszów" w Sali Teatralnej, planowany na 18 stycznia (piątek) ■ Trwający zwykle 10 minut rejs promu na przeprawie „Warszów” przedłużył się do niemal dwóch godzin. Załoga traciła kontrolę nad jednostką na środku kanału portowego. Dla kapitana i załogi i pasażerów były to chwile wielkiego napięcia. Jednostka napędowa promu odmówiła posłuszeństwa. Załoga wezwała pomocy. Na pokładzie, oprócz karetki śpieszącej na sygnale z chorym do szpitala było kilkudziesięciu pasażerów i ponad dwadzieścia samochodów osobowych ■ Mogłoby się wydawać że bobry to całkiem miłe zwierzęta. Nic bardziej mylnego! Przekonał się o tym mieszkaniec Karsiboru, który zauważył że bobry podgryzają drzewo które stoi przy jego działce. Zaniepokojona niedoszła ofiara gryzoni zwróciła się o pomoc do urzędników, którzy stwierdzili że musi wypełnić wniosek ■ W Radzie Miasta powstał Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości, którego przewodniczącym został Jacek Jurkiewicz. W związku z objęciem funkcji przewodniczącego klubu radnych Jacek Jurkiewicz zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta ■ Po ponad póltoragodzinnej dyskusji, wysłuchaniu przedstawicieli związków zawodowych i przedstawicieli władz, Rada Miasta jednogłośnie przyjęła apel do Rządu R.P. w sprawie usamodzielnienia Morskiej Stoczni RemontowejS.A. w Świnoujściu poprzez odłączenie jej od MSR "Gryfia" S.A. w Szczecinie ■ Łukasz Stankiewicz, związkowiec, pracownik stoczni: "naszym marzeniem jest żeby polityka odłączyła się wreszcie od stoczni!" ■ Aneta Stawicka ZZ Stoczni "Gryfia": "Trzy lata dla naszej stoczni zostały bezpowrotnie zmarnowane!" ■ W piątek 21 grudnia o godzinie 14.00 rozpoczęły się obrady nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. W programie posiedzenia znalazł się projekt uchwały w sprawie odłączenia zakładu w Świnoujściu od Morskiej Stoczni remontowej "Gryfia" S.A. z siedziba w Szczecinie ■ Rada Miasta przyjęła przedstawiony przez Prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na 2019 rok. 16 radnych głosowało „za” nikt nie był przeciw, czterech wstrzymało się od głosu ■ III Sesja Nadzwyczajna Sesja rady Miasta rozpoczęła się od... awarii elektronicznego systemu zliczania głosów. Awarie udało się na szczęście usunąć i radni bez przeszkód kontynuują obrady. najważniejszym projektem uchwały w programie obrad jest propozycja Budżetu Miasta na rok 2019 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■