POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [12.07.2018, 15:05:00] • Świnoujście

Mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość! Ogromne kolejki na bielikach!

Mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość! Ogromne kolejki na bielikach!

fot. Czytelnik

Jak informują mieszkańcy Świnoujścia, olbrzymie kolejki towarzyszą przeprawie miejskiej od kilku godzin, które zaskoczyły niejedną osobę.

Udało nam się skontaktować z dyspozytorem Żeglugi Świnoujskiej, który poinformował o awarii jednego z promów. W godzinach porannych pływały dwa promy po czym jeden uległ awarii. Natychmiast wprowadzono trzeci bielik, który próbował rozładować kolejki. Najnowsze informacje mówią o usunięciu awarii, która pozwoli na normalne funkcjonowanie trzech jednostek.

Mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość! Ogromne kolejki na bielikach!

fot. Czytelnik

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 25, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 25

Gość • Sobota [14.07.2018, 23:54:40] • [IP: 37.47.138.***]

WIADOMOŚĆ DLA = > Gość • Piątek [13.07.2018, 10:09:24] "Te 10 000 tysięcy to w obie strony, nie róbcie ludzą wody z mózgu" CZY NIE POWINNO BYC" LUDZIOM"? ;) POZA TYM PRZECIEŻ WIADOMO, ŻE W OBIE STRONY. WYLICZONO ILE SAMCHODÓW PRZEWOŻĄ PROMY ILE PRZEJEDZIE PRZEZ TUNEL... CO NIE ZMIENIA PROPORCJI 10 TYS VS 8, 1 TYS/DOBĘ... NIESTETY :(

Gość • Sobota [14.07.2018, 23:47:21] • [IP: 37.47.138.***]

INFORMACJA DLA => Gość • Piątek [13.07.2018, 10:36:44] NIE ZGADZAM SIĘ, ŻE NOSENSEM JEST TO CO NAPISAŁEM, CYTOWAŁM TYLKO SŁOWA RZECZNIKA O PRZEPUSTOWSOŚCI TUNELU I PROMÓW... I TYLE. TWIERDZISZ, ŻE MAŁE PROMY BĘDĄ PŁYWAŁY ZAWSZE I ROZŁADUJĄ KORKI Z TUNELU, TO PO CO TUNEL? :) POZA TYM, ZAPEWNE NIE BĘDA PŁYWĆ CO 20 MINUT JAK OBECNIE, BO PO CO? W KOŃCU BĘDZIE TUNEL :) SUGERUJESZ, ŻE W DRUGIM ROKU UŻYTKOWANIA TUNELU ZWIĘKSZY SIĘ PRZEPUSTOWOŚĆ, CIEKAWE JAK? CZY MOŻE ZWIĘKSZY SIĘ PRĘDKOŚĆ DO 100 KM/GODZ? :) TOTALNA PORAŻKA Z TYM TUNELEM!

Gość • Piątek [13.07.2018, 10:58:17] • [IP: 178.238.252.**]

JAK BĘDZIE TUNEL TO NA NASZEJ WYSPIE BĘDĄ TYLKO SAME SAMOCHODY I WIELKI SMOG TO JA WAM STARA BABA PRZEWIDUJE CH . CH. ALE MNIE JUŻ TU NIE BĘDZIE PA P.PA...

Gość • Piątek [13.07.2018, 10:53:48] • [IP: 94.254.130.***]

Zawsze byłem za budową mostu a nie tunelu, który nie będzie dobrym rozwiązaniem w okresie natężonego ruchu nie mówiąc już w okresie wakacji.

Gość • Piątek [13.07.2018, 10:36:44] • [IP: 164.127.64.**]

00:03 - To jest nonsens, co piszesz! Po pierwsze nawet gdyby przyjąć, że tunel będzie przepuszczał 8 000 pojazdów, to niezależnie od liczby samochodów w tunelu, ZAWSZE będą pływały promy w mieście, choćby ze względu na ładunki niebezpieczne i że sa piesi, rowerzyści. Tak więc nawet jedna nitka promu jako wspomagająca tunel rozładuje wszelkie korki, przeciez przewiezienie dodatkowych 2 000 czy 4 000 nie będzie trudne dla promów, skoro to ok. 20% lub 40% maksymalnej dzisiejszej przepustowści promów. Po drugie, sam zacytowałes te słowa i nie zatrzymałes się przy nich:" ...w pierwszym roku po wybudowaniu tunelu...". Bedzie więc większy po tym pierwszym roku, w następnych latach! Zresztą, trudno mi sobie wyobrazić, by tunel - permanentnie otwarta szosa pod korytem cieśniny - nie przepuściłby tyle samochodów, ile przewożą pracujące z przerwami promy! No wyobraź sobie, że o każdej godzinie, minucie, sekundzie może przejechac samochód...

Gość • Piątek [13.07.2018, 10:09:24] • [IP: 188.146.169.***]

Te 10 000 tysięcy to w obie strony, nie róbcie ludzą wody z mózgu

Gość • Piątek [13.07.2018, 09:57:38] • [IP: 176.221.123.***]

Młodzi jak przejmą Władzę to będą Dalej budowac drogi mosty itd. coś będą musieli robic

Gość • Piątek [13.07.2018, 09:06:40] • [IP: 80.245.191.***]

Narzekacie, narzekacie, ale ja jestem bardzo zadowolony z obsług z drugiej, chłopacy którzy wpuszczają na prom, na prawdę robią to PROFESJONALNIE i SKRUPULATNIE, widać po nich, że są bardzo pracowici i lubią swoją pracę.Brawo i jeszcze raz brawo !

Gość • Piątek [13.07.2018, 00:03:28] • [IP: 37.47.132.***]

KTOŚ NAPISAŁ" RÓBCIE TEN TUNEL. .." TYLKO PO CO...? OBECNIE MAX. PRZEPUSTOWOŚĆ PROMÓW TO 10 000, TUNELU TYLKO 8 100 AUT/DOBĘ... WNIOSKI...? PRZYPOMNĘ INFORMACJĘ Z PORTALIU Z 18.01.2018 ROKU: Redakcja zadała pytanie Prezydentowi. Jaka będzie maksymalna przepustowość przejeżdżających aut na dobę, planowanego w budowie jedno rurowego tunelu. Robert Karelus odpisał: - Prognozowany, dobowy przepływ pojazdów w pierwszym roku po wybudowaniu tunelu, ma wynieść około 8100 pojazdów. Na inne pytanie, ile maksymalnie samochodów może przepłynąć na dobę miejskimi promami? Otrzymaliśmy odpowiedź: - Rekordy przepraw padają oczywiście w sezonie letnim, gdy wprowadzane są dodatkowe promy, co oczywiście skutkuje dodatkowymi środkami z budżetu miasta. Takim rekordowym miesiącem jest lipiec. Wciągu doby przeprawia się nawet ponad 10 tysięcy pojazdów. WNIOSEK - BĘDĄ KOLEJKI, TAKIE JAK BYŁY TU ZAWSZE, BO TUNEL BĘDZIE WĄSKIM GARDŁEM KOMUNIKACYJNYM CZYLI PO CO TUNEL...?

Gość • Piątek [13.07.2018, 00:02:56] • [IP: 176.221.113.**]

No tak ludzie wyjeżdżają, bo pogoda do kitu, a ceny droższe niż na Kanarach.

Gość • Czwartek [12.07.2018, 20:08:05] • [IP: 93.94.184.**]

To wina nowych pracowników, tylko otwieranie bramek sie nauczyli

... • Czwartek [12.07.2018, 19:48:43] • [IP: 93.94.191.**]

Po co wam tunel ? Będzie jeszcze gorzej... Postójcie sobie przy przeprawie Karsiborskiej po stronie Ognicy kilka godzin (lub zapytajcie obsługę lądową) i spójrzcie ile aut osobowych jak i ciężarowych się przeprawia, jest tego multum... Tunel wiecznie będzie zapchany, auta wjeżdżające do miasta nie będą miały gdzie się rozjechać i w ten sposób tunel będzie wiecznie zakorkowany... Mieszkańcy oczywiście tego nie widzicie bo wciąż widzicie tylko swoje Bieliczki... Obudzicie się gdy już tunel powstanie i będziecie narzekać, że stoicie 2h w tunelu - niech wrócą promy ;)

Gość • Czwartek [12.07.2018, 19:44:42] • [IP: 178.159.170.***]

dać na bieliki kasibra i będzie po kolejkach

Gość • Czwartek [12.07.2018, 19:11:33] • [IP: 94.254.239.**]

Za 2 zeta to się odlejesz w tunelu

Gość • Czwartek [12.07.2018, 18:54:20] • [IP: 62.69.251.***]

Stałem na Warszowie około 12, kolejka pod Żabkę i do tego debile, którym nie chce się podjechać 5 metrów, żeby nie zostawiać luki. Prawdziwym mistrzem okazał się jakiś jełop, który zostawił odstęp na co najmniej 5 samochodów, ale obudził się z ręką w nocniku, bo kierowcy z sąsiednich pasów wjechali w wolne miejsce, he he

Gość • Czwartek [12.07.2018, 18:27:14] • [IP: 94.254.225.*]

A ja pytam gdzie mamy 4 Bielika... Powinny być sprawne wszystkie. Remontujemy Karsibory za miliony. Które po budowie tunelu sprzedamy. A Bielik 4 jak był tak będzie stał w krzakach zepsuty jako dostarczyciel części dla reszty promów! !!

Gość • Czwartek [12.07.2018, 17:38:52] • [IP: 94.254.231.**]

Właśnie się przyprawiamy- Zero kolejek

Gość • Czwartek [12.07.2018, 16:36:42] • [IP: 94.254.225.***]

Ogromne kolejki są od wczoraj..

jerz • Czwartek [12.07.2018, 15:29:06] • [IP: 78.133.244.**]

na Karsiborach są korki, na bieliku kolejka tylko na warszowie a w Świnoujściu pusto

Gość • Czwartek [12.07.2018, 15:28:06] • [IP: 83.8.124.***]

deszczyk pada to se o autach przyomnieli...

Gość • Czwartek [12.07.2018, 15:25:01] • [IP: 31.0.38.**]

Wczoraj 0qodz15 było to samo kolejki gigant

Gość • Czwartek [12.07.2018, 15:18:11] • [IP: 185.210.39.**]

Godziny, które zaskoczyły... trudny ten polski dla niektórych. Może jednak niech nic nie piszą już...

zar • Czwartek [12.07.2018, 15:17:23] • [IP: 78.133.244.**]

deszczyk pada to ludzie z cukru w samochodziki powsiadali

Gość • Czwartek [12.07.2018, 15:13:30] • [IP: 178.238.253.**]

TAKIE MIEJSCE DO MIESZKANIA, NIE PODOBA SIĘ TO PRZEZ NIEMCY ALBO WYPROWADZIC SIĘ, W CZYM PROBLEM !

Gość • Czwartek [12.07.2018, 15:13:02] • [IP: 37.47.180.***]

Róbcie ten tunel bo to jest średniowiecze, taka technologia takie pieniądze się przez te miasto przewijają i żeby od tylu lat nie dorobić się stałej przeprawy, wole płacić po 2 - 5zł każdorazowo za przejazd tunelem niż stać jak ten czub w kolejce.

Oglądasz 1-25 z 25
■ PEC. W maju coroczna przerwa Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu informuje, że coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej do centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody nastąpi 20 maja 2019 od godziny 00.00 do 24.00. Przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych. BIK UM Świnoujście ■
■ Wyścigi samochodowe uliczkami Platanu są uciążliwe dla mieszkańców. Osiedle Platan ma wielu mieszkańców i chyba każdy z nich chciałby mieć bezpieczne i spokojne otoczenie. Tymczasem, jak informuje jeden z lokatorów budynku na Platanie, z balkonu można "podziwiać" samochody ścigające się po osiedlowych drogach, szczególnie dotyczy to ul. Chełmońskiego i Malczewskiego ■ STS Siedow nie wpłynie do Świnoujścia Kapitanat Portu Świnoujście informuje, że decyzją Pana Premiera RP (informacja od MSZ i MSWiA ) STS Siedow nie otrzymał zgody na wejście do Portu Świnoujście. Żaglowiec miał wpłynąć 18 maja ■ Niemieccy policjanci zatrzymali mieszkankę Neu Sallenthin na wyspie Uznam, która może mieć związek ze śmiercią znanego sportowca i ochroniarza 60-letniego Daga S. Jak donosi niemiecka gazeta Ostsee Zeitung przed śmiercią Dag S. prawdopodobnie wypił jakąś substancję. Czy była to trucizna, nie wiadomo. Wykaże to dopiero sekcja zwłok mężczyzny. Gazeta dodaje, że policja bierze również pod uwagę nieumyślne spowodowanie śmierci. Prokuratura w Stralsundzie nie potwierdza ani nie zaprzecza tym informacjom ■ Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa zakończyła poszukiwanie zaginionego na Bałtyku na wysokości Mrzeżyna kutra ŚWI 82. Na pokładzie były cztery osoby ■ Do 14 maja miasto czeka na chętnych, którzy zaprojektują drogi prawobrzeża. Cel inwestycji to usprawnienie połączenia portu z siecią krajową i międzynarodową. Zgodnie z procedurami dotyczącymi wykorzystania środków unijnych, inwestycja musi być zrealizowana do końca 2022 r ■ W środę przed godziną 11.00 na wyspie Wolin w lesie na terenie Przytoru zostały znalezione zwłoki mężczyzny. Z informacji wynika, że było to niedaleko wysypiska śmieci. Policjanci powiadomili stronę niemiecką. Trwa dochodzenie ■ Alarmy bombowe w kilku świnoujskich szkołach. Drugi dzień matur rozpoczął się niespokojnie. Policja otrzymała zgłoszenia o bombach znajdujących się na terenie pięciu szkół średnich. Informacje nadeszły około godziny 6.00. Wynikało z nich, że ładunki wybuchowe podłożone są w dwóch szkołach na Warszowie oraz trzech na lewobrzeżu. agrożone miały być: ZDZ, Zespół Szkół Morskich, LO im. Mieszka I oraz LO Logos ■ O 30 kwietnia do dzisiejszego poranka w Zachodniopomorskiem odnotowaliśmy 9 wypadków drogowych, 2 osoby zginęły, 8 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 86 nietrzeźwych kierowców, 29 po spożyciu alkoholu oraz 8 po narkotykach. Trwają powroty z majówki apelujemy o ostrożność i rozwagę na drodze ■ Do tragedii doszło w sobotę na promie Unity Line Gryf. Z pokładu dla samochodów spadło dwóch mężczyzn. Jeden nie przeżył, drugi jest w ciężkim stanie. Wypadek miał miejsce po godzinie 16.00. Mężczyźni pracujący na pokładzie samochodowym promu Gryf spadli z wysokości. Niestety, dla jednego z nich upadek okazał się śmiertelny. Drugiego z poszkodowanych mężczyzn, w stanie ciężkim, przetransportowano do szpitala śmigłowcem LPR ■ Młodociany nożownik zaatakował na placu zabaw przy Platanie. Prawdopodobnie tylko dzięki przytomnej reakcji dorosłych udało się uniknąć tragedii. Będąca prywatnie na placu zabaw jedna z nauczycielek Szkoły Podstawowej nr 1 zachowała zimną krew i dzięki jej interwencji nic się nie stało ■ 15 lat po wejściu do UE. Czy pamiętacie jeszcze jak w Świnoujściu świętowaliśmy integrację? ■ Radny chce „martwego pola” na ulicy Staszica ale urzędnicy nie chcą się zgodzić ■ Dyskusja nad projektem uchwały w sprawie zasad i trybu przeprowadzenia Budżetu Obywatelskiego zajęła radnym ponad półtorej godziny. Ostatecznie uchwała została jednogłośnie przyjęta ■ Po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady X sesji VIII kadencji Rady Miasta Świnoujścia. W proponowanym gramie obrad znalazły się m.in. uchwały wprowadzające zmiany do dotychczasowej sieci szkół publicznych w mieście oraz ustanowienia specjalnej strefy rewitalizacji na Warszowie ■ Jak informuje Wydział Edukacji Urzędu Miasta Świnoujście, dziś 24 kwietnia 2019 r. pracownicy Przedszkola Miejskiego nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi „Tęcza” przy ulicy Gdyńskiej w Świnoujściu zawiesili strajk. Tym samym placówka rozpoczęła normalną działalność. Od jutra 25 kwietnia 2019 r. normalną pracę rozpocznie również Przedszkole Miejskie nr 3 „Pod żaglami” przy ulicy Batalionów Chłopskich w Świnoujściu ■ 24 kwietnia 2019 roku (środa) o godz. 11.30 Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda weźmie udział w uroczystości podpisania umowy o dofinansowanie dla projektu „Rozbudowa Funkcjonalności Terminalu LNG w Świnoujściu” (Polskie LNG S.A.) ul. Ku Morzu 1■ Pogoda wymalowała nam wymarzone dni do spędzenia prawdziwie radosnych Świąt Wielkanocnych. Oby w blaskach słońca nie zginął prawdziwy sens tych Cudownych dni. Radosnych chwil w gronie najbliższych życzy wszystkim redakcja portalu iswinoujscie.pl ■ Na pamiątkę świętej nocy zmartwychwstania ogień zapłonął przed kościołem Chrystusa Króla ■ Ruszyły zapisy na 40 Maraton Świnoujście – Wolgast, 29 Półmaraton Wolgast oraz 4 Sztafetę Świnoujście – Wolgast ■ Niedziela Palmowa – to początek Wielkiego Tygodnia Postawiona w oknie domu chroni podobno przed uderzeniem pioruna. Rolnicy mieszali ją z ziarnem do zasiewu aby zapewnić sobie dobre plony, mamy dodawały dzieciom do śniadania aby te cieszyły się dobrym zdrowiem, zasuszona, czuwa nad szczęściem rodzin przez cały rok. Wszystko to jednak pod warunkiem, że dziś zostanie poświęcona. Palma wielkanocna nie jest jednak przedmiotem jakiegoś dziwnego kultu sama z siebie. Zasłużyła sobie na to gdy znalazła się pod stopami Chrystusa wjeżdżającego do Jerozolimy ■ Wielkanocne klimaty na Placu Wolności. Jechały do nas 800 kilometrów! To pierwszy taki jarmark wielkanocny w Świnoujściu. Zaproszenie do zaprezentowania swoich wyrobów nad morzem przyjęli twórcy z Krasnegostawu i okolic, miejscowości położonych między Lublinem, a Chełmie Lubelskim kilkadziesiąt kilometrów od granicy polsko-ukraińskiej. Grupę wystawców zorganizowała Luba Rakiewicz, dyrektor Artystycznego Stowarzyszenia Kosiw, która z dumą pokazuje ilustrowane publikacje o twórczości mieszkańców swoich rodzinnych stron ■ Strajk w oświacie. Informacja na godzinę 10.00 czwartek 11 kwietnia 2019. - ogółem strajkujących nauczycieli 253, w tym 28 w przedszkolach i 225 w szkołach - 401 dzieci/uczniów (bez gimnazjalistów, którzy przystąpili do egzaminów) będących pod opieką, w tym 338 w przedszkolach (razem z przedszkolem nr 10, w którym nauczyciele nie strajkują) i 63 w szkołach ■ PEC. W maju coroczna przerwa Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu informuje, że coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej do centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody nastąpi 20 maja 2019 od godziny 00.00 do 24.00. Przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych ■ Mieszkańcy Świnoujścia, którzy na co dzień zaopatrują się w pieczywo z piekarni przy ul. Monte Cassino czekała w sobotę rano niemiła niespodzianka. Ani w sklepie firmowym ani w żadnym innym na mieście nie dotarło zaopatrzenie od tego wytwórcy. Przyczyną była poważna awaria instalacji w piekarni. Tuż po północy pojawiły się tam wozy Straży Pożarnej i Pogotowie Ratunkowe. Ewakuowano pracowników firmy i mieszkańców posesji ■ Od 4 kwietnia. „Bielik” z Warszowa o 7.35. W związku z prośbami rodziców uczniów, Żegluga Świnoujska informuje, że od jutra, tj. czwartek 4 kwietnia 2019 r., na przeprawie promowej „Warszów”, prom z prawobrzeża (Warszów) będzie odbijał o godzinie 7.35, a nie o 7.40. Pozostałe godziny pozostają bez zmian ■ Odpowiedź na zarzuty jest już w Komisji Europejskiej ■ Spektakularne policyjne zatrzymanie samochodu na ulicy Daszyńskiego. Przeszukano auto, sprawdzano kierowcę i pasażerów. O co poszło? Policja milczy o przyczynach tej niedzielnej akcji ■ Rada Miasta jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie poparcia środowiska nauczycielskiego ■ Zastępca prezydenta Paweł Sujka: "Po referendach, które odbywały się w Świnoujściu mogę powiedzieć, że praktycznie wszystkie placówki edukacyjne w mieście deklarują przystąpienie do strajku ■ Jeśli dojdzie do strajku nauczycieli to także dzieci w przedszkolach pozbawione zostana opieki ■ Astaldi nie chce zapłacić za gadżety. Miało być uroczyście i z gadżetami. Były tylko gadżety. Na 5 lipca ubiegłego roku miasto zaplanowało uroczyste podpisanie umowy o budowie tunelu pod Świną. Zamówiono 1000 breloczków i antystresowych gadżetów w kształcie czapki z daszkiem o wartości 9 tysięcy złotych. Uroczystość tego dnia się jednak nie odbyła, a umowy z firmą Astaldi w ogóle nie podpisano. Kto zapłaci za gadżety? ■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■