POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [13.07.2018, 17:49:02] • Świnoujście

Jutro przypłynie żaglowiec Kruzensztern

Jutro przypłynie żaglowiec Kruzensztern

fot. Sławomir Ryfczyński

STS Kruzensztern - jeden z trzech największych żaglowców świata – już w tę sobotę 14 lipca 2018 r. zacumuje przy Wybrzeżu Władysława IV (na wysokości Kapitanatu Portu). Do portu wpłynie w godzinach od 7.00 do 11.00. Dokładna godzina jest uzależniona od ruchu statków w porcie. Wiadomo jednak na pewno, że jednostkę będzie można za darmo zwiedzać do godziny 20.00.

To już druga w tym roku wizyta Kruzenszterna w Świnoujściu. Po raz pierwszy był od koniec maja. Tym razem przypływa po 35 kadetów Akademii Morskiej w Szczecinie.

Wypłynięcie STS Kruzenszterna planowane jest w niedzielę 15. lipca na godz. 9.00.

BIK UM Świnoujście


komentarzy: 37, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 37

Gość • Sobota [14.07.2018, 20:12:30] • [IP: 83.4.142.***]

Piękny żaglowiec i bardzo uprzejmna załoga. Super atrakcja w Swinoujsciu :)

Gość • Sobota [14.07.2018, 18:12:01] • [IP: 87.58.166.**]

Poczytaj co to syjonizm polityczny to może ci tam cos w lebku zadzwoni

Gość • Sobota [14.07.2018, 18:10:21] • [IP: 87.58.166.**]

Zaden polski rzad po 89 nie dbal o interes polskiej gospodarki. Zaden. Na rozkaz skasowaliśmy swoje stocznie przemysl lotniczy itp itd dlaczego na zachodze oplaca sie robic statki samoloty samochody w polsce nie? To oni nas wykanczaja to ta wasza kochana bruksela

Gość • Sobota [14.07.2018, 17:47:04] • [IP: 164.127.64.**]

13:28 cytat:" okazalo sie ze okupanci z izraela i usa uczylinili wiecej szkod (...)"... ..Ale ci przydzwoniło, tylko nie wiem, co - czy kawałek tynku z sufitu, czy Flakka Zombie, czy nieświeże flaki a la zombie...

Polak • Sobota [14.07.2018, 16:17:20] • [IP: 185.13.106.***]

Ruscy maja fajnego prezydenta w przeciwieństwie do nas. .oni maja swojego a my mamy...no wlasnie czyjego? Bp wszystkie dezycje jakos tak bardzo pasuja dla narodu jego żony...

14:45:46] • Sobota [14.07.2018, 16:12:49] • [IP: 87.58.166.**]

izraelici i amerykanie juz mają tutaj swoj rząd od 89 roku i wojska teraz chca miec swoje na ruskich. zaleznosc polskiej godpodarki od biznesów izraelsko amerykanskich jest taka samą okupacją jak za ruska...

Gość • Sobota [14.07.2018, 14:45:46] • [IP: 46.76.162.**]

Do [13:28] A gdzie ty tu widzisz Izraelskich i Amerykańskich okupantów ? Przecież to obecny rząd stara się o umieszczenie stałej bazy wojsk amerykańskich w Polsce - więc do kogo te pretensje ?

Gość • Sobota [14.07.2018, 13:28:45] • [IP: 87.58.166.**]

Po 30 latach od wyjscia ruskich okazalo sie ze okupanci z izraela i usa uczylinili wiecej szkod naszej gospodarce niz ruscy przez ponad 40laat...

Gość • Sobota [14.07.2018, 13:20:19] • [IP: 80.245.179.***]

Gość • Sobota 12:00 Skąd ty się urwałeś człowieku, z przeszłości ? Interaktywne mapy batymetryczne naszego portu są ogólnodostępne na internecie, nie trzeba nic skanować.

Gość • Sobota [14.07.2018, 12:59:50] • [IP: 5.174.151.***]

Ciekawe czemu do Gdyni tak często nie wpływa - przecież ma tam bliżej ? Acha - już wiem ! Przecież tu jest gazoport który tak bardzo Putina denerwuje ! I wszystko jasne !

Gość • Sobota [14.07.2018, 12:45:06] • [IP: 164.127.64.**]

Agresywne posty nawiązujące do" duszenia Papieża" sa pisane raczej przez trolli, ale i te pełne oburzenia na owe agresywne też bywają na bardzo niskim poziomie (np ten z 11:32:19 • 80.245.179." (...)To wszystko przez śmieszny incydent z podduszeniem Wojtyły ?"). Ostra reakcja kapitana statku, list z przeproszeniem skierowanym do mieszkańców uważam, że załatwia sprawę. To godne wyjście z sytuacji, pokazanie nawet przez ten list, na jak niskim moralnie poziomie są ludzie myślący jak ten zacytowany z 11:32 - bo sam kapitan był oburzony na wybryk kadetów, bardziej niż wielu prymitywnych mieszkańców Świnoujścia i piszących na forum.

Gość • Sobota [14.07.2018, 12:00:11] • [IP: 77.114.109.***]

Czy SKW sprawdziła czy ma aparaturę szpiegowską-np.czy nie scanuje podejścia do portu. Niech nasz Iskra spróbuje zrobić rewizytę w ruskim porcie.

Gość • Sobota [14.07.2018, 11:32:19] • [IP: 80.245.179.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [14.07.2018, 11:31:55] • [IP: 41.146.176.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [14.07.2018, 11:21:55] • [IP: 31.0.124.**]

postawic patrol przy pomniku

Gość • Sobota [14.07.2018, 11:01:50] • [IP: 176.221.122.**]

Znowu? Czyżby testowali nowe, elektroniczne wyposażenie wywiadowcze w bazie NATO?

Gośćy • Sobota [14.07.2018, 10:43:50] • [IP: 94.254.230.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [14.07.2018, 10:36:53] • [IP: 94.254.226.**]

No i fajnie

Gość • Sobota [14.07.2018, 10:14:02] • [IP: 178.238.249.***]

Jak zwykle muszą uaktualnić wszystkie dane dla zielonych ludzików którzy pakują swoje plecaki i meble pokoju.

Gość • Sobota [14.07.2018, 09:51:21] • [IP: 176.221.123.***]

A co tak często ? Czy ma jakąś" misję" ?

Gość • Sobota [14.07.2018, 09:26:09] • [IP: 41.145.75.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Anonymous • Sobota [14.07.2018, 09:18:15] • [IP: 31.0.41.**]

Coś za często ostatnio Ruskie odwiedzają nasz portal. Coś się kręci. Kiedyś też wpłynął taki" szkoleniowy" (w1939 roku) i dużo namieszał w " Historii Świata". Czyżby Wladek coś kombinował ??

Gość • Sobota [14.07.2018, 02:18:52] • [IP: 178.235.179.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [14.07.2018, 01:59:01] • [IP: 92.29.92.***]

Nie za czesto ruscy sie tutaj pojawiaja?? To ta sama zaloga co ostatnio? Chronic papierza!!

Gość • Sobota [14.07.2018, 01:28:43] • [IP: 87.58.166.**]

witamy Ruskich! żegnamy papieża!!

Oglądasz 1-25 z 37
■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■
■ Uwaga! Dziś w nocy wypełza na jezdnie najgorszy wróg kierowców -GOŁOLEDŹ! Służby meteorologiczne mają nie najlepsze wiadomości dla kierowców,którzy muszą w ciągu najbliższych godzin pokonywać trasy w kilku regionach Polski. Ostrzeżenie o oblodzeniu i gołoledzi wydano m.in. dla Zachodniopomorskiego ■ UWAGA MIESZKAŃCY - Na ulicy Malczewskiego zgubiono duży czarny portfel marki Wittchen z duża ilością pieniędzy z dokumentami w tym dziecka oraz kartami. Uczciwego znalazcę prosimy o kontakt Iwona na numer telefonu 600375023 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■