░ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydatów do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub u Kierownika Inspektoratu pod nr telefonu 91-382-38-02 ░

POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [16.07.2018, 18:15:43] • Świnoujście

Rowerowa wyprawa dookoła Polski tym razem ze Świnoujścia

Rowerowa wyprawa dookoła Polski tym razem ze Świnoujścia

fot. Andrzej Ryfczyński

Czterech kolegów i jedna koleżanka już kolejny urlop spędzają na rowerach. Tym razem wybrali trasę wzdłuż zachodniej granicy naszego kraju. Do Świnoujścia przyjechali pociągiem i zaraz ruszyli w drogę. Nasz reporter spotkał ich przy wjeździe do Lubina. Zatrzymali się przy sklepiku w środku Lubina. Wtedy lider grupy Konrad Maguder za zgodą całej grupy udzielił naszemu portalowi krótkiego wywiadu.

Krótką historię o tym wszystkim opowiedział nam Pan Konrad:

Rowerowa wyprawa dookoła Polski tym razem ze Świnoujścia

fot. Andrzej Ryfczyński

- Jesteśmy grupą zorganizowaną, pochodzimy z Tarnawy, Nowej Dęby, Rzeszowa i Krakowa. Znamy się od dawna. Chcemy przejechać trasę ze Świnoujścia wzdłuż granicy zachodniej do Bogatyni, potem do Wodzisławia Śląskiego. W Szczecinie dołączą do nas jeszcze dwie osoby. Od lat jesteśmy przyjaciółmi i wymyśliliśmy sobie, że zorganizujemy taką wyprawę. Trzy lata temu zrobiliśmy już granicę wschodnią z Tarnawy Niżnej do Gołdapi, rok temu ze Świnoujścia do Suwałk, a dwa lata temu z Tarnawy Niżnej do Piwnicznej. Zostanie jeszcze odcinek z Wodzisławia Śląskiego do Piwnicznej i będziemy mieli całą Polskę objechaną wzdłuż granicy. Teraz mamy marzenia by rowerami zwiedzać Estonię, Ukrainę a nawet Rumunię - dodał Pan Konrad.

Rowerowa wyprawa dookoła Polski tym razem ze Świnoujścia

fot. Andrzej Ryfczyński

Po krótkim odpoczynku i uzupełnieniu płynów rowerzyści pojechali dalej ulicą Główną do końca i dalej przez WPN wzdłuż Zalewu Szczecińskiego do Karnocic. Przed pożegnaniem wszyscy byli pozytywnie nastawieni do życia, a na rowerach mieli niemal cały dobytek potrzebny do życia, wszystko co potrzebne do przetrwania na trasie.

Rowerowa wyprawa dookoła Polski tym razem ze Świnoujścia

fot. Andrzej Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 8, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-8 z 8

Gość • Piątek [20.07.2018, 09:04:48] • [IP: 176.221.113.**]

Brawo ŚWIRY.

Gość • Wtorek [17.07.2018, 14:20:32] • [IP: 188.146.100.***]

Szkoda że z takimi trudami projektuje się drogę rowerowo-pieszą dookoła Zalewu Szczecińskiego. Takie trasy na Wyspie Wolin są w powijakach. Prezydent Świnoujścia rządzi od stanu wojennego i w zasadzie figę zrobił. Podobnie jest z burmistrzem Międzyzdrojów. Inni nie lepsi. Taka turystyka jak widać dynamicznie się rozwija. Trzeba bacznie to śledzić i w wyborach wręcz żądać by budowę takich dróg planować i wykonać.

Gość • Wtorek [17.07.2018, 10:09:41] • [IP: 188.146.65.***]

Super sprawa, powodzenia i spełnienia swoich marzeń. Turystka rowerowa.

MaRiO • Wtorek [17.07.2018, 08:40:45] • [IP: 92.42.117.***]

Tylko pogratulować charyzmy i życzyć powodzenia w dążeniu do celu, bo rower to super sprawa.

Gość • Wtorek [17.07.2018, 08:35:25] • [IP: 164.127.64.**]

O, reporter z Lubina, Mistrz Ryfczyński Senior, działa. -- Mam odpowiedzi do dwóch postów: 19:40 - Czasem dociążenie roweru paradoksalnie ułatwia jazdę, bo nie" ślizga" się on na piaskach, a ja kiedys przejechałem tamta trase z Lubina (-nia?) do Karnocic, nie było trudno. 18:31 - Właśnie przykład tych turystów świadczy, że dbają o przyjemność jazdy bez pędzących samochodów, bo jechali od krajówki k.Międzyzdrojów drogą drugorzędna do Lubina, a potem drogami leśnymi i gruntowymi do Karnocic. Ja gdy jade setki, czasem tysiące km rowerem, wybieram drogi drugorzędne, a nawet" trzeciorzędne", bo nie wojewódzkie nawet (ale bywają wojewódzkie bardzo spokojne, aż dziw, bo" wyręczone" jakimiś nowymi ekspresówkami). Spowalnia to jazdę, ale daje przyjemność i większe bezpieczeństwo.

Gość • Poniedziałek [16.07.2018, 19:40:37] • [IP: 178.235.177.**]

Piękna sprawa, ale szlak z Lubinia do Karnocic jest dużym wyzwaniem na tak obciążone rowery.Powodzenia.

Gość • Poniedziałek [16.07.2018, 19:29:46] • [IP: 185.210.39.**]

Ha! Ja w niedzielę jechałem od Karnocic przez WPN do Lubina. Choć" jechałem" to tak średnio gdyż sporo część trasy nad zalewem musiałem przejść z uwagi na wąską i nierówną ścieżkę.

Gość • Poniedziałek [16.07.2018, 18:31:46] • [IP: 88.156.234.**]

co to za przyjemnosc z jazdy na rowerze jak obok pedza auta?

Oglądasz 1-8 z 8
■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■