POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [16.07.2018, 18:15:43] • Świnoujście

Rowerowa wyprawa dookoła Polski tym razem ze Świnoujścia

Rowerowa wyprawa dookoła Polski tym razem ze Świnoujścia

fot. Andrzej Ryfczyński

Czterech kolegów i jedna koleżanka już kolejny urlop spędzają na rowerach. Tym razem wybrali trasę wzdłuż zachodniej granicy naszego kraju. Do Świnoujścia przyjechali pociągiem i zaraz ruszyli w drogę. Nasz reporter spotkał ich przy wjeździe do Lubina. Zatrzymali się przy sklepiku w środku Lubina. Wtedy lider grupy Konrad Maguder za zgodą całej grupy udzielił naszemu portalowi krótkiego wywiadu.

Krótką historię o tym wszystkim opowiedział nam Pan Konrad:

Rowerowa wyprawa dookoła Polski tym razem ze Świnoujścia

fot. Andrzej Ryfczyński

- Jesteśmy grupą zorganizowaną, pochodzimy z Tarnawy, Nowej Dęby, Rzeszowa i Krakowa. Znamy się od dawna. Chcemy przejechać trasę ze Świnoujścia wzdłuż granicy zachodniej do Bogatyni, potem do Wodzisławia Śląskiego. W Szczecinie dołączą do nas jeszcze dwie osoby. Od lat jesteśmy przyjaciółmi i wymyśliliśmy sobie, że zorganizujemy taką wyprawę. Trzy lata temu zrobiliśmy już granicę wschodnią z Tarnawy Niżnej do Gołdapi, rok temu ze Świnoujścia do Suwałk, a dwa lata temu z Tarnawy Niżnej do Piwnicznej. Zostanie jeszcze odcinek z Wodzisławia Śląskiego do Piwnicznej i będziemy mieli całą Polskę objechaną wzdłuż granicy. Teraz mamy marzenia by rowerami zwiedzać Estonię, Ukrainę a nawet Rumunię - dodał Pan Konrad.

Rowerowa wyprawa dookoła Polski tym razem ze Świnoujścia

fot. Andrzej Ryfczyński

Po krótkim odpoczynku i uzupełnieniu płynów rowerzyści pojechali dalej ulicą Główną do końca i dalej przez WPN wzdłuż Zalewu Szczecińskiego do Karnocic. Przed pożegnaniem wszyscy byli pozytywnie nastawieni do życia, a na rowerach mieli niemal cały dobytek potrzebny do życia, wszystko co potrzebne do przetrwania na trasie.

Rowerowa wyprawa dookoła Polski tym razem ze Świnoujścia

fot. Andrzej Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 8, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-8 z 8

Gość • Piątek [20.07.2018, 09:04:48] • [IP: 176.221.113.**]

Brawo ŚWIRY.

Gość • Wtorek [17.07.2018, 14:20:32] • [IP: 188.146.100.***]

Szkoda że z takimi trudami projektuje się drogę rowerowo-pieszą dookoła Zalewu Szczecińskiego. Takie trasy na Wyspie Wolin są w powijakach. Prezydent Świnoujścia rządzi od stanu wojennego i w zasadzie figę zrobił. Podobnie jest z burmistrzem Międzyzdrojów. Inni nie lepsi. Taka turystyka jak widać dynamicznie się rozwija. Trzeba bacznie to śledzić i w wyborach wręcz żądać by budowę takich dróg planować i wykonać.

Gość • Wtorek [17.07.2018, 10:09:41] • [IP: 188.146.65.***]

Super sprawa, powodzenia i spełnienia swoich marzeń. Turystka rowerowa.

MaRiO • Wtorek [17.07.2018, 08:40:45] • [IP: 92.42.117.***]

Tylko pogratulować charyzmy i życzyć powodzenia w dążeniu do celu, bo rower to super sprawa.

Gość • Wtorek [17.07.2018, 08:35:25] • [IP: 164.127.64.**]

O, reporter z Lubina, Mistrz Ryfczyński Senior, działa. -- Mam odpowiedzi do dwóch postów: 19:40 - Czasem dociążenie roweru paradoksalnie ułatwia jazdę, bo nie" ślizga" się on na piaskach, a ja kiedys przejechałem tamta trase z Lubina (-nia?) do Karnocic, nie było trudno. 18:31 - Właśnie przykład tych turystów świadczy, że dbają o przyjemność jazdy bez pędzących samochodów, bo jechali od krajówki k.Międzyzdrojów drogą drugorzędna do Lubina, a potem drogami leśnymi i gruntowymi do Karnocic. Ja gdy jade setki, czasem tysiące km rowerem, wybieram drogi drugorzędne, a nawet" trzeciorzędne", bo nie wojewódzkie nawet (ale bywają wojewódzkie bardzo spokojne, aż dziw, bo" wyręczone" jakimiś nowymi ekspresówkami). Spowalnia to jazdę, ale daje przyjemność i większe bezpieczeństwo.

Gość • Poniedziałek [16.07.2018, 19:40:37] • [IP: 178.235.177.**]

Piękna sprawa, ale szlak z Lubinia do Karnocic jest dużym wyzwaniem na tak obciążone rowery.Powodzenia.

Gość • Poniedziałek [16.07.2018, 19:29:46] • [IP: 185.210.39.**]

Ha! Ja w niedzielę jechałem od Karnocic przez WPN do Lubina. Choć" jechałem" to tak średnio gdyż sporo część trasy nad zalewem musiałem przejść z uwagi na wąską i nierówną ścieżkę.

Gość • Poniedziałek [16.07.2018, 18:31:46] • [IP: 88.156.234.**]

co to za przyjemnosc z jazdy na rowerze jak obok pedza auta?

Oglądasz 1-8 z 8
■ Nieznani sprawcy napadli na taksówkarza ze Świnoujścia na drodze DK3. Do zdarzenia doszło między Przybiernowem a Babigoszczą. Sprawcy uciekli, trwa policyjna obawa. Do taksówki pana Mirosława ze Świnoujścia wsiadło dziś rano prawdopodobnie dwóch pasażerów. Samochód udał się w stronę Szczecina. Między Przybiernowem a Babigoszczą taksówkarz został zaatakowany i wyrzucony z auta. Sprawcy ukradli samochód i oddalili się w nieznanym kierunku. Taksówkarza w ciężkim stanie zabrał śmigłowiec LPR. Trwa policyjna obława na sprawców napadu i kradzieży. ■ Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października 2018 r. Zgodnie z terminarzem, druga tura wyborów na wójtów, burmistrzów odbędzie się 2 tygodnie później, czyli 4 listopada. Od dziś - przez 9 dni - partie polityczne, koalicje, stowarzyszenia, organizacje społeczne i sami wyborcy mogą tworzyć komitety wyborcze. 21 października będziemy głosowali na swoich przedstawicieli do rad gmin, powiatów, sejmików wojewódzkich, a także wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Od momentu ogłoszenia aktu zarządzenia wyborów rusza też kampania wyborcza. ■ Mieszkańcy coraz częściej krytycznie oceniają inwestycyjne pomysły i decyzje obecnej władzy. Tym razem wiele emocji wywołało otoczenie Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Kościuszki. To pewne, że najłatwiej się inwestuje kiedy przestrzeń jest pusta, stąd pewnie bezmyślna decyzja o likwidacji całej dotychczasowej zieleni przed szkołą. Urząd co prawda zapowiada, że nie długo pojawią się tam nowe nasadzenia drzewek, ale obecne wrażenia są po prostu złe ■ Powrócili cali i zdrowi. O godzinie 7.30, na pokładzie promu "Gryf" powrócili do Świnoujścia strażacy uczestniczący w akcji gaszenia pożarów lasów w Szwecji. W uroczystości powitania uczestniczyli premier Morawiecki i szef MSWiA ■ Firma Astaldi poinformowała, że nie podpisze umowy na zaprojektowanie i budowę tunelu pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu. Umowa miała być podpisana w wyznaczonym przez Miasto terminie 3 sierpnia. Kilkanaście godzin przed wyznaczonym terminem Włosi podjęli ostateczną decyzję o rezygnacji z kontraktu. W komunikacie na tę okoliczność włoska spółka informuje: "Astaldi odstępuje od podpisania umowy na projekt: „Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu – budowa tunelu pod Świną” z powodu: Upływu prawie dwóch lat od przedstawienia oferty do rozpoczęcia robót Braku rzeczywistej waloryzacji kosztów robót w Polsce, które tylko w ostatnim czasie wzrosły o 30 proc. Dużego ryzyka wydłużania się procedur rozliczania robót dodatkowych Braków w dostępie do zasobów materiałowych i osobowych na polskim rynku" ■