░ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydatów do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub u Kierownika Inspektoratu pod nr telefonu 91-382-38-02 ░

POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [21.07.2018, 15:01:27] • Świnoujście

Grupa świnoujścian demonstrowała w piątek przed budynkiem sądu przywiązanie do demokratycznych swobód. Zobacz film!

Grupa świnoujścian demonstrowała w piątek przed budynkiem sądu przywiązanie do demokratycznych swobód. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Powodem niepokoju i zwołania pikiety było polityczne majstrowanie rządzących przy ustroju sądów, w tym Sądu Najwyższego, mającego być gwarantem przestrzegania podstawowych praw i swobód obywatelskich. Zdaniem organizatorów i uczestników spotkania do tego ideału bardzo nam obecnie daleko. Podobnie więc jak w wielu innych miastach, podobnie jak w samym Sejmie także w Świnoujściu przeciwni pomysłom partii rządzącej mieszkańcy, przyszli dać wyraz swojemu sprzeciwowi wobec takich zmian w ustroju.



Wbrew temu co zarzucają organizatorom podobnych protestów rządzący, w przypadku tej świnoujskiej manifestacji trudno powiedzieć aby była to forma walki sędziów o zachowanie dotychczasowych posad. Wśród demonstrujących byli ludzie różnych zawodów. Przynieśli tablice z hasłami wzywającymi będących u steru władzy do poszanowania reguł demokracji, zapisanych w Konstytucji R.P.

Choć nikt nie wzywał do działań wbrew prawu, to nie wśród uczestników dało się odczuć wyraźne zniecierpliwienie prowadzące do radykalizacji nastrojów. Tłumaczą to przedłużającym się stanem niepewności i coraz mniejszą wolą ze strony rządowej do podjęcia dialogu ze stroną społeczną.

Uczestnicy piątkowej manifestacji przypomnieli Piotra S., młodego mężczyznę, który rok temu, na Placu Defilad w centrum Warszawy dokonał samospalenia w proteście przeciwko ograniczaniu przez rząd wolności obywatelskich. Janusz Dziekoński przypomniał sylwetkę tragicznie zmarłego i zaapelował do zebranych aby przekazali najbliższym Piotra S. wyrazy solidarności. Walczący o demokrację mieszkańcy podpisywali list, który trafi do rodziców Piotra S.

- „Jego walka się skończyła ale nasza – nie”-zapewniają organizatorzy. Na zakończenie piątkowego spotkania wszyscy odśpiewali pod sądem Mazurka Dąbrowskiego. I zaprosili wszystkich na kolejne spotkanie w obronie niezależnych sądów i demokracji. Odbędzie się ono już w najbliższy ponedziałek, 23 lipca o godz. 21.00, także pod budynkiem świnoujskiego sądu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 153, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 153

Gość • Środa [25.07.2018, 23:41:59] • [IP: 37.47.134.***]

Zapytanie. Czy komentujący wiedzą o co w tym wszystkim chodzi? Odnoszę wrażenie że nie bardzo. Komentują by zaistnieć bo po części anonimowo.

Gość • Środa [25.07.2018, 14:20:40] • [IP: 80.245.190.**]

I to jest właśnie to. Właśnie dlatego młodzi uciekają z Polski przez tych starych upierdliwych ludzi co bronią starego. Dobrze że ich coraz mniej

Gość • Wtorek [24.07.2018, 14:17:21] • [IP: 176.221.110.***]

16 osób na 40 tys miasto. Hahahahaah cieszyć się tylko że tak mało osób daje się manipulować TVNowi itp

Gość • Wtorek [24.07.2018, 08:05:00] • [IP: 95.129.225.***]

Jakbyście zakute łby nie mieli demokratycznych swobód, to nie moglibyście demonstrować przed budynkiem sądu!Wstyd, bronicie prawa, któro broni bezprawie, wstyd...

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 22:52:00] • [IP: 178.235.177.***]

Urojenia powinno się leczyć za pomocą elektrowstrzasów.

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 14:57:40] • [IP: 79.187.71.**]

to ta garstka ludzi jest zadowolona z Sądu w w Świnoujściu? A czy mieli kiedykolwiek doczynienie z sądem?

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 12:25:07] • [IP: 88.156.234.***]

Do mlodych ludzi obudzcie sie!!Nie dajcie zniszczyc niezaleznych sadow!!Jak wam zabiora internet i wyjda z UNI bedzie juz zapozno!!STARSI JUZ ZYLI W KOMUNIE I WIEDZA CO TO JEST!!DLATEGO WALCZA!!JEDNA WLADZA PRZEZ WIELE LAT JEDNA SLUSZNA TV!!NIE DZIEKUJE!!

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 11:41:37] • [IP: 92.42.118.***]

garstka ludzi. ..śmiech na sali

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 10:54:04] • [IP: 80.245.178.**]

Posłuchałam tej Pani i jestem w szoku.Co tej kobiecie zabrała obecna władza że tak ich nienawidzi?

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 02:49:51] • [IP: 178.238.246.***]

Do pani 1:28 młodym się nie, nie chcę tylko młodzi mają więcej rozumu w przeciwieństwie do pani i protestujących.

Gość • Niedziela [22.07.2018, 20:54:19] • [IP: 78.10.206.**]

Gość • Niedziela [22.07.2018, 12:44:23] • [IP: 88.156.234.***] Przeczytałem wszystkie wpisy, oczywiście bez usuniętych i wg mnie to JEDYNY AGRESYWNY

Gość • Niedziela [22.07.2018, 20:51:04] • [IP: 78.10.206.**]

Oświadczam tej Pani że tez jestem gotów na to aby zapobiec rzucaniu przez Nią kamieniami.

Gość • Niedziela [22.07.2018, 20:20:19] • [IP: 37.47.165.***]

sędziowie są jednymi z najgorzej wykształconych ludzi po studiach. Już nawet lekarze czy inżynierowie znają dobrze chociażby angielski bo w tych językach też się uczą i często pracują. Sędziowie niestety nie dokształcają się, nie czytają a już w innych językach to w ogóle. Taka jest prawda a jak ktoś się ma dowody to niech przedstawi na przykład wykaz ocen ze studiów któregoś ze znanych sędziów czy aby nie same tróje tam są jak u Iwulskiego- rosyjski słabo, angielski słabo...

Gość • Niedziela [22.07.2018, 19:57:43] • [IP: 77.88.191.***]

ja tez jestem coraz bardziej zaniepokojona i zniecierpliwiona, ze nie stac mnie mimo 65 lat i pracy przez 45 lat, na ladna wille i jaguara. O demokracji moge pisac powiesci a o sedziach i wymiarze sprawiedliwosci tez. I wszystko na podstawie moich i znajomych dalszych i blizszych przezyc. Jakiez to rozne zawody maja demonstrujacy a jakie ich rodziny i znajomi? Tak sie dzieje gdy margines chce przeprowadzic swoja wole. Wiekszosc tego nie chce bo wie co bylo przez ostatnie 30 lat i jeszcze wczesniej

Gość • Niedziela [22.07.2018, 19:33:30] • [IP: 93.94.186.***]

Nie zajmujcie sie bzdurami. RACZEJ ZAJMIJCIE SIE BANDYTAMI, KTORZY W DZIWNY SPOSOB OTRZYMALI KONCESJE NA ALKOHOL, OD WIELU LAT. WOWCZAS POWSTAWALY BARY, W KTORYCH DO DZIS DNIA W GODZINACH DZIENNYCH I NOCNYCH PRACUJA DZIECI, WASZE DZIECI. MLODZI LUDZIE, WSPANIALI. WY MOWICIE TEN BETON, TA OD KANALIZACJI, RUDA I BYLY STRAZNIK MIEJSKI, a gdzie teraz jestescie WY SZLACHEYTNI. SAM mam w tym udzial. To przykre jak widze za barem 16- latke, zupelne dziecko, pytam sie siebie " gdzie bylem" , kiedy to z nimi zrobiono. Czasem mysle, teraz pomyslalem, ze trzeba to zmienic. mam nadzieje, ze Wam i mi sil starczy. Aby tych " red murder bladet" , wiecej nie bylo. Tych z :Boh.Wrzesnia, Armii ludowej, Pllsudskiego and consorses.

Gość • Niedziela [22.07.2018, 19:00:31] • [IP: 178.238.253.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [22.07.2018, 18:43:18] • [IP: 93.94.185.***]

BARDZO DOBRZE, ŻE ROBIĄ PORZĄDEK W SĄDACH

Gość • Niedziela [22.07.2018, 17:53:09] • [IP: 176.221.123.**]

Sądy! Nie sądzcie tych co mają coś za pazurami!

Gość • Niedziela [22.07.2018, 16:34:29] • [IP: 80.245.179.***]

Brońcie tych. ..."jak żyć za 10000 tys miesięcznie ??!!...nie da się - ha ha ha !! - zwykły komizm !! Banda pazerniaków z wykształceniem jak każdy inny po studiach - a różnica między tymi i tymi -, że trzepią kasę ile się da a i tak bidulków udają !! A zwykły Kowalski niech się kamieniami wyżywi szczawiem i mirabelkami. ...!!

Gość • Niedziela [22.07.2018, 16:17:42] • [IP: 88.64.64.***]

Chory mandaryn z Batalionow. ...

Gość • Niedziela [22.07.2018, 15:59:50] • [IP: 176.221.123.***]

Brawo Bronmy niezawisłości sądów Brawa dla was ze potraficie walczyć

Gość • Niedziela [22.07.2018, 15:58:54] • [IP: 178.235.182.***]

Przez tych starych piernikow młodzi uciekają na zmywak do UK. Oni bronia patologii w sadach.

Gość • Niedziela [22.07.2018, 15:17:58] • [IP: 62.69.241.**]

Zamiast grilować na ten przykład :kiełbaską, rybą tudzież innym frykasem, ewentualnie raczyć się chłodnym browarkiem to oni w tym czasie jakieś dziwne zloty uskuteczniają.

Gość • Niedziela [22.07.2018, 15:09:43] • [IP: 83.11.151.***]

Gość • Niedziela [22.07.2018, 09:56:48] • [IP: 176.118.139.***] emerytury nie zabrane. Zrównane z resztą społeczeństwa. Macie i tak więcej jak niektórzy, którzy przepracowali całe życie. A wyście organizowali ścieżki zdrowia.

Gość • Niedziela [22.07.2018, 14:49:56] • [IP: 80.245.183.***]

Powinni założyć firmę" demonstranci do wynajęcia":) 200 zł za dobę by brali i każdy mogłby dowolną pierdole wymyslic a potem wynajac ich by demonstrowali na rzecz tej pierdoły:) postkomuchy powoli są wydalani przez organizm narodowy ale ostatnimi przedsmiertnymi siłami udaje im sie jeszcze zarazić najglupsze warstwy spoleczenstwa i te zatomizowane idą za nimi, bronić sitwy kolesi, ich bogactwa i wpływów. Cóż za głupcy zebrali się na tym zdjeciu to sie w pale nie miesci:) najgłupsi w mieście zdecydowanie.

Oglądasz 1-25 z 153
■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■