POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [21.07.2018, 15:01:27] • Świnoujście

Grupa świnoujścian demonstrowała w piątek przed budynkiem sądu przywiązanie do demokratycznych swobód. Zobacz film!

Grupa świnoujścian demonstrowała w piątek przed budynkiem sądu przywiązanie do demokratycznych swobód. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Powodem niepokoju i zwołania pikiety było polityczne majstrowanie rządzących przy ustroju sądów, w tym Sądu Najwyższego, mającego być gwarantem przestrzegania podstawowych praw i swobód obywatelskich. Zdaniem organizatorów i uczestników spotkania do tego ideału bardzo nam obecnie daleko. Podobnie więc jak w wielu innych miastach, podobnie jak w samym Sejmie także w Świnoujściu przeciwni pomysłom partii rządzącej mieszkańcy, przyszli dać wyraz swojemu sprzeciwowi wobec takich zmian w ustroju.



Wbrew temu co zarzucają organizatorom podobnych protestów rządzący, w przypadku tej świnoujskiej manifestacji trudno powiedzieć aby była to forma walki sędziów o zachowanie dotychczasowych posad. Wśród demonstrujących byli ludzie różnych zawodów. Przynieśli tablice z hasłami wzywającymi będących u steru władzy do poszanowania reguł demokracji, zapisanych w Konstytucji R.P.

Choć nikt nie wzywał do działań wbrew prawu, to nie wśród uczestników dało się odczuć wyraźne zniecierpliwienie prowadzące do radykalizacji nastrojów. Tłumaczą to przedłużającym się stanem niepewności i coraz mniejszą wolą ze strony rządowej do podjęcia dialogu ze stroną społeczną.

Uczestnicy piątkowej manifestacji przypomnieli Piotra S., młodego mężczyznę, który rok temu, na Placu Defilad w centrum Warszawy dokonał samospalenia w proteście przeciwko ograniczaniu przez rząd wolności obywatelskich. Janusz Dziekoński przypomniał sylwetkę tragicznie zmarłego i zaapelował do zebranych aby przekazali najbliższym Piotra S. wyrazy solidarności. Walczący o demokrację mieszkańcy podpisywali list, który trafi do rodziców Piotra S.

- „Jego walka się skończyła ale nasza – nie”-zapewniają organizatorzy. Na zakończenie piątkowego spotkania wszyscy odśpiewali pod sądem Mazurka Dąbrowskiego. I zaprosili wszystkich na kolejne spotkanie w obronie niezależnych sądów i demokracji. Odbędzie się ono już w najbliższy ponedziałek, 23 lipca o godz. 21.00, także pod budynkiem świnoujskiego sądu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 153, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 153

Gość • Środa [25.07.2018, 23:41:59] • [IP: 37.47.134.***]

Zapytanie. Czy komentujący wiedzą o co w tym wszystkim chodzi? Odnoszę wrażenie że nie bardzo. Komentują by zaistnieć bo po części anonimowo.

Gość • Środa [25.07.2018, 14:20:40] • [IP: 80.245.190.**]

I to jest właśnie to. Właśnie dlatego młodzi uciekają z Polski przez tych starych upierdliwych ludzi co bronią starego. Dobrze że ich coraz mniej

Gość • Wtorek [24.07.2018, 14:17:21] • [IP: 176.221.110.***]

16 osób na 40 tys miasto. Hahahahaah cieszyć się tylko że tak mało osób daje się manipulować TVNowi itp

Gość • Wtorek [24.07.2018, 08:05:00] • [IP: 95.129.225.***]

Jakbyście zakute łby nie mieli demokratycznych swobód, to nie moglibyście demonstrować przed budynkiem sądu!Wstyd, bronicie prawa, któro broni bezprawie, wstyd...

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 22:52:00] • [IP: 178.235.177.***]

Urojenia powinno się leczyć za pomocą elektrowstrzasów.

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 14:57:40] • [IP: 79.187.71.**]

to ta garstka ludzi jest zadowolona z Sądu w w Świnoujściu? A czy mieli kiedykolwiek doczynienie z sądem?

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 12:25:07] • [IP: 88.156.234.***]

Do mlodych ludzi obudzcie sie!!Nie dajcie zniszczyc niezaleznych sadow!!Jak wam zabiora internet i wyjda z UNI bedzie juz zapozno!!STARSI JUZ ZYLI W KOMUNIE I WIEDZA CO TO JEST!!DLATEGO WALCZA!!JEDNA WLADZA PRZEZ WIELE LAT JEDNA SLUSZNA TV!!NIE DZIEKUJE!!

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 11:41:37] • [IP: 92.42.118.***]

garstka ludzi. ..śmiech na sali

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 10:54:04] • [IP: 80.245.178.**]

Posłuchałam tej Pani i jestem w szoku.Co tej kobiecie zabrała obecna władza że tak ich nienawidzi?

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 02:49:51] • [IP: 178.238.246.***]

Do pani 1:28 młodym się nie, nie chcę tylko młodzi mają więcej rozumu w przeciwieństwie do pani i protestujących.

Gość • Niedziela [22.07.2018, 20:54:19] • [IP: 78.10.206.**]

Gość • Niedziela [22.07.2018, 12:44:23] • [IP: 88.156.234.***] Przeczytałem wszystkie wpisy, oczywiście bez usuniętych i wg mnie to JEDYNY AGRESYWNY

Gość • Niedziela [22.07.2018, 20:51:04] • [IP: 78.10.206.**]

Oświadczam tej Pani że tez jestem gotów na to aby zapobiec rzucaniu przez Nią kamieniami.

Gość • Niedziela [22.07.2018, 20:20:19] • [IP: 37.47.165.***]

sędziowie są jednymi z najgorzej wykształconych ludzi po studiach. Już nawet lekarze czy inżynierowie znają dobrze chociażby angielski bo w tych językach też się uczą i często pracują. Sędziowie niestety nie dokształcają się, nie czytają a już w innych językach to w ogóle. Taka jest prawda a jak ktoś się ma dowody to niech przedstawi na przykład wykaz ocen ze studiów któregoś ze znanych sędziów czy aby nie same tróje tam są jak u Iwulskiego- rosyjski słabo, angielski słabo...

Gość • Niedziela [22.07.2018, 19:57:43] • [IP: 77.88.191.***]

ja tez jestem coraz bardziej zaniepokojona i zniecierpliwiona, ze nie stac mnie mimo 65 lat i pracy przez 45 lat, na ladna wille i jaguara. O demokracji moge pisac powiesci a o sedziach i wymiarze sprawiedliwosci tez. I wszystko na podstawie moich i znajomych dalszych i blizszych przezyc. Jakiez to rozne zawody maja demonstrujacy a jakie ich rodziny i znajomi? Tak sie dzieje gdy margines chce przeprowadzic swoja wole. Wiekszosc tego nie chce bo wie co bylo przez ostatnie 30 lat i jeszcze wczesniej

Gość • Niedziela [22.07.2018, 19:33:30] • [IP: 93.94.186.***]

Nie zajmujcie sie bzdurami. RACZEJ ZAJMIJCIE SIE BANDYTAMI, KTORZY W DZIWNY SPOSOB OTRZYMALI KONCESJE NA ALKOHOL, OD WIELU LAT. WOWCZAS POWSTAWALY BARY, W KTORYCH DO DZIS DNIA W GODZINACH DZIENNYCH I NOCNYCH PRACUJA DZIECI, WASZE DZIECI. MLODZI LUDZIE, WSPANIALI. WY MOWICIE TEN BETON, TA OD KANALIZACJI, RUDA I BYLY STRAZNIK MIEJSKI, a gdzie teraz jestescie WY SZLACHEYTNI. SAM mam w tym udzial. To przykre jak widze za barem 16- latke, zupelne dziecko, pytam sie siebie " gdzie bylem" , kiedy to z nimi zrobiono. Czasem mysle, teraz pomyslalem, ze trzeba to zmienic. mam nadzieje, ze Wam i mi sil starczy. Aby tych " red murder bladet" , wiecej nie bylo. Tych z :Boh.Wrzesnia, Armii ludowej, Pllsudskiego and consorses.

Gość • Niedziela [22.07.2018, 19:00:31] • [IP: 178.238.253.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [22.07.2018, 18:43:18] • [IP: 93.94.185.***]

BARDZO DOBRZE, ŻE ROBIĄ PORZĄDEK W SĄDACH

Gość • Niedziela [22.07.2018, 17:53:09] • [IP: 176.221.123.**]

Sądy! Nie sądzcie tych co mają coś za pazurami!

Gość • Niedziela [22.07.2018, 16:34:29] • [IP: 80.245.179.***]

Brońcie tych. ..."jak żyć za 10000 tys miesięcznie ??!!...nie da się - ha ha ha !! - zwykły komizm !! Banda pazerniaków z wykształceniem jak każdy inny po studiach - a różnica między tymi i tymi -, że trzepią kasę ile się da a i tak bidulków udają !! A zwykły Kowalski niech się kamieniami wyżywi szczawiem i mirabelkami. ...!!

Gość • Niedziela [22.07.2018, 16:17:42] • [IP: 88.64.64.***]

Chory mandaryn z Batalionow. ...

Gość • Niedziela [22.07.2018, 15:59:50] • [IP: 176.221.123.***]

Brawo Bronmy niezawisłości sądów Brawa dla was ze potraficie walczyć

Gość • Niedziela [22.07.2018, 15:58:54] • [IP: 178.235.182.***]

Przez tych starych piernikow młodzi uciekają na zmywak do UK. Oni bronia patologii w sadach.

Gość • Niedziela [22.07.2018, 15:17:58] • [IP: 62.69.241.**]

Zamiast grilować na ten przykład :kiełbaską, rybą tudzież innym frykasem, ewentualnie raczyć się chłodnym browarkiem to oni w tym czasie jakieś dziwne zloty uskuteczniają.

Gość • Niedziela [22.07.2018, 15:09:43] • [IP: 83.11.151.***]

Gość • Niedziela [22.07.2018, 09:56:48] • [IP: 176.118.139.***] emerytury nie zabrane. Zrównane z resztą społeczeństwa. Macie i tak więcej jak niektórzy, którzy przepracowali całe życie. A wyście organizowali ścieżki zdrowia.

Gość • Niedziela [22.07.2018, 14:49:56] • [IP: 80.245.183.***]

Powinni założyć firmę" demonstranci do wynajęcia":) 200 zł za dobę by brali i każdy mogłby dowolną pierdole wymyslic a potem wynajac ich by demonstrowali na rzecz tej pierdoły:) postkomuchy powoli są wydalani przez organizm narodowy ale ostatnimi przedsmiertnymi siłami udaje im sie jeszcze zarazić najglupsze warstwy spoleczenstwa i te zatomizowane idą za nimi, bronić sitwy kolesi, ich bogactwa i wpływów. Cóż za głupcy zebrali się na tym zdjeciu to sie w pale nie miesci:) najgłupsi w mieście zdecydowanie.

Oglądasz 1-25 z 153
■ Przytór-Łunowo. Stała organizacja ruchu na ulicy Zalewowej. Od najbliższego piątku 19. października 2018 r. na ulicy Zalewowej, odcinek od ul. Sąsiedzkiej do ul. Szmaragdowej, zostanie wprowadzona stała organizacja ruchu. Prosimy o szczególne zwracanie uwagi na oznakowanie i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. UM Świnoujście ■
■ Z przyczyn organizacyjnych oficjalne ogłoszenie wyników Budżetu Obywatelskiego 2019 zostało przełożone na przyszły tydzień. O dokładnym terminie i miejscu poinformuję Państwa osobnym e-mailem - informuje Hanna Lachowska Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych ■ 71-letnia kobieta zginęła pod kołami TIR-a. Do tragedii doszło kilkanaście minut po godzinie 11 na przejściu dla pieszych ■ Święto Edukacji po świnoujsku, czyli kampania wyborcza na koszt podatnika ■ Dotyczy utrudnień w ruchu na ul. Bydgoskiej. Od 10 października 2018r. do 30 kwietnia 2019r. roku w związku z prowadzonymi pracami dotyczącymi modernizacji i przebudowy, wyłączona z ruchu będzie ulica Bydgoska, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Gdańską poprzez skrzyżowanie z ulicą Olsztyńską, które też będzie objęte przebudową i dalej od skrzyżowania z ulicą Olsztyńską do skrzyżowania z ulicą Zamkową. Prosimy o rozważną jazdę, przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego oraz poleceń wydawanych przez osoby kierujące ruchem. Za utrudnienia przepraszamy. WIM UM ■ Jarosław Kaczyński: Władza absolutna demoralizuje absolutnie. W Polsce jest wiele miast, w których urzędują prezydenci od kilku kadencji. Wieloletnie sprawowanie władzy przez jedną osobę budzi kontrowersje. O tak długo sprawujących władzę prezydencką, wypowiedział się publicznie w dniu 06 października 2018 r. Prezes PiS Jarosław Kaczyński w czasie spotkania przedwyborczego w Krośnie, gdzie PiS walczy o zmianę na funkcji Prezydenta ■ Czy grozi nam zamknięcie przeprawy? 40-letnie pomosty przy promach Karsibór uginają się pod ciężarem dużych pojazdów. Sami pracownicy żeglugi nieraz patrzą na sytuację z niepokojem, jednak zdaniem kierownictwa żeglugi, nie ma powodów do obaw. ■ Bardzo groźny wypadek wydarzył się w środę wieczorem na torach. Pociąg relacji Przemyśl-Świnoujście potrącił mężczyznę który leżał na torach przy tzw. "dzikim przejściu". Jak się nieoficjalnie dowiedziała nasza redakcja, stan około 60-latka jest ciężki ■ Syn kierowcy taksówki, który został pobity w sierpniu tego roku, odebrał z Berlina skradziony samochód ojca. W środku były narkotyki i pałka teleskopowa ■ Mieszkaniec Przytoru: Nie możemy spać przez muczenie krów! Niech ktoś pomoże! Do redakcji portalu iswinoujscie.pl zwrócił się mieszkaniec Przytoru z prośbą o nagłośnienie problemu, który nęka jego oraz sąsiadów. Chodzi o muczenie krów ■ Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie ■ W biały dzień niemal w centrum miasta został pobity człowiek ■ Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski ■ Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe! Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz ■ Masowo oszukuje na portalu OLX i twierdzi że zarobił ponad 2 miliony. Kim jest Kacper ze Świnoujścia? Zobacz film! ■ Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie ■ Zderzenie rowerzystów może mieć naprawdę poważne skutki. Do takiego wypadku doszło w piątek na ścieżce rowerowej przy ulicy Matejki, gdzie 13-latek zajechał drogę innemu rowerzyście. Wskutek zderzenia chłopiec upadł na chodnik doznając urazu głowy na tyle poważnego, że został przetransportowany do jednego ze szpitali w Szczecinie. ■ Już dawno przywykliśmy do widoku dzików przechadzających się ulicami, czasem można spotkać wytwornego lisa lub nawet godnego borsuka. Ale lubieżny Łoś, to coś nowego. Ostrzegamy mieszkańców, w mieście grasuje ciekawski łoś, niedyskretnie podglądający mieszkańców przez okna. Chrońmy żony, matki i małe dzieci, prawdziwe zwierzę grasuje po mieście ■ Na jednej z działek znaleziono zwłoki dwóch osób. Oględziny miejsca trwały do późnych godzin nocnych. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Wczoraj w godzinach popołudniowych za świetlicą Ogrody Granica znaleziono ciała dwóch osób. Zwłoki kobiety i mężczyzny były już w stanie rozkładu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że denaci mieli ponad 60 lat. Ciało mężczyzny wisiało wewnątrz, kobiety leżało. Na miejscu zjawił się prokurator, policja, wezwano również strażaków, którzy pomagali w akcji po zmroku, doświetlając teren. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok i zabrane ■