POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [21.07.2018, 15:01:27] • Świnoujście

Grupa świnoujścian demonstrowała w piątek przed budynkiem sądu przywiązanie do demokratycznych swobód. Zobacz film!

Grupa świnoujścian demonstrowała w piątek przed budynkiem sądu przywiązanie do demokratycznych swobód. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Powodem niepokoju i zwołania pikiety było polityczne majstrowanie rządzących przy ustroju sądów, w tym Sądu Najwyższego, mającego być gwarantem przestrzegania podstawowych praw i swobód obywatelskich. Zdaniem organizatorów i uczestników spotkania do tego ideału bardzo nam obecnie daleko. Podobnie więc jak w wielu innych miastach, podobnie jak w samym Sejmie także w Świnoujściu przeciwni pomysłom partii rządzącej mieszkańcy, przyszli dać wyraz swojemu sprzeciwowi wobec takich zmian w ustroju.



Wbrew temu co zarzucają organizatorom podobnych protestów rządzący, w przypadku tej świnoujskiej manifestacji trudno powiedzieć aby była to forma walki sędziów o zachowanie dotychczasowych posad. Wśród demonstrujących byli ludzie różnych zawodów. Przynieśli tablice z hasłami wzywającymi będących u steru władzy do poszanowania reguł demokracji, zapisanych w Konstytucji R.P.

Choć nikt nie wzywał do działań wbrew prawu, to nie wśród uczestników dało się odczuć wyraźne zniecierpliwienie prowadzące do radykalizacji nastrojów. Tłumaczą to przedłużającym się stanem niepewności i coraz mniejszą wolą ze strony rządowej do podjęcia dialogu ze stroną społeczną.

Uczestnicy piątkowej manifestacji przypomnieli Piotra S., młodego mężczyznę, który rok temu, na Placu Defilad w centrum Warszawy dokonał samospalenia w proteście przeciwko ograniczaniu przez rząd wolności obywatelskich. Janusz Dziekoński przypomniał sylwetkę tragicznie zmarłego i zaapelował do zebranych aby przekazali najbliższym Piotra S. wyrazy solidarności. Walczący o demokrację mieszkańcy podpisywali list, który trafi do rodziców Piotra S.

- „Jego walka się skończyła ale nasza – nie”-zapewniają organizatorzy. Na zakończenie piątkowego spotkania wszyscy odśpiewali pod sądem Mazurka Dąbrowskiego. I zaprosili wszystkich na kolejne spotkanie w obronie niezależnych sądów i demokracji. Odbędzie się ono już w najbliższy ponedziałek, 23 lipca o godz. 21.00, także pod budynkiem świnoujskiego sądu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 153, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 153

Gość • Środa [25.07.2018, 23:41:59] • [IP: 37.47.134.***]

Zapytanie. Czy komentujący wiedzą o co w tym wszystkim chodzi? Odnoszę wrażenie że nie bardzo. Komentują by zaistnieć bo po części anonimowo.

Gość • Środa [25.07.2018, 14:20:40] • [IP: 80.245.190.**]

I to jest właśnie to. Właśnie dlatego młodzi uciekają z Polski przez tych starych upierdliwych ludzi co bronią starego. Dobrze że ich coraz mniej

Gość • Wtorek [24.07.2018, 14:17:21] • [IP: 176.221.110.***]

16 osób na 40 tys miasto. Hahahahaah cieszyć się tylko że tak mało osób daje się manipulować TVNowi itp

Gość • Wtorek [24.07.2018, 08:05:00] • [IP: 95.129.225.***]

Jakbyście zakute łby nie mieli demokratycznych swobód, to nie moglibyście demonstrować przed budynkiem sądu!Wstyd, bronicie prawa, któro broni bezprawie, wstyd...

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 22:52:00] • [IP: 178.235.177.***]

Urojenia powinno się leczyć za pomocą elektrowstrzasów.

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 14:57:40] • [IP: 79.187.71.**]

to ta garstka ludzi jest zadowolona z Sądu w w Świnoujściu? A czy mieli kiedykolwiek doczynienie z sądem?

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 12:25:07] • [IP: 88.156.234.***]

Do mlodych ludzi obudzcie sie!!Nie dajcie zniszczyc niezaleznych sadow!!Jak wam zabiora internet i wyjda z UNI bedzie juz zapozno!!STARSI JUZ ZYLI W KOMUNIE I WIEDZA CO TO JEST!!DLATEGO WALCZA!!JEDNA WLADZA PRZEZ WIELE LAT JEDNA SLUSZNA TV!!NIE DZIEKUJE!!

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 11:41:37] • [IP: 92.42.118.***]

garstka ludzi. ..śmiech na sali

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 10:54:04] • [IP: 80.245.178.**]

Posłuchałam tej Pani i jestem w szoku.Co tej kobiecie zabrała obecna władza że tak ich nienawidzi?

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 02:49:51] • [IP: 178.238.246.***]

Do pani 1:28 młodym się nie, nie chcę tylko młodzi mają więcej rozumu w przeciwieństwie do pani i protestujących.

Gość • Niedziela [22.07.2018, 20:54:19] • [IP: 78.10.206.**]

Gość • Niedziela [22.07.2018, 12:44:23] • [IP: 88.156.234.***] Przeczytałem wszystkie wpisy, oczywiście bez usuniętych i wg mnie to JEDYNY AGRESYWNY

Gość • Niedziela [22.07.2018, 20:51:04] • [IP: 78.10.206.**]

Oświadczam tej Pani że tez jestem gotów na to aby zapobiec rzucaniu przez Nią kamieniami.

Gość • Niedziela [22.07.2018, 20:20:19] • [IP: 37.47.165.***]

sędziowie są jednymi z najgorzej wykształconych ludzi po studiach. Już nawet lekarze czy inżynierowie znają dobrze chociażby angielski bo w tych językach też się uczą i często pracują. Sędziowie niestety nie dokształcają się, nie czytają a już w innych językach to w ogóle. Taka jest prawda a jak ktoś się ma dowody to niech przedstawi na przykład wykaz ocen ze studiów któregoś ze znanych sędziów czy aby nie same tróje tam są jak u Iwulskiego- rosyjski słabo, angielski słabo...

Gość • Niedziela [22.07.2018, 19:57:43] • [IP: 77.88.191.***]

ja tez jestem coraz bardziej zaniepokojona i zniecierpliwiona, ze nie stac mnie mimo 65 lat i pracy przez 45 lat, na ladna wille i jaguara. O demokracji moge pisac powiesci a o sedziach i wymiarze sprawiedliwosci tez. I wszystko na podstawie moich i znajomych dalszych i blizszych przezyc. Jakiez to rozne zawody maja demonstrujacy a jakie ich rodziny i znajomi? Tak sie dzieje gdy margines chce przeprowadzic swoja wole. Wiekszosc tego nie chce bo wie co bylo przez ostatnie 30 lat i jeszcze wczesniej

Gość • Niedziela [22.07.2018, 19:33:30] • [IP: 93.94.186.***]

Nie zajmujcie sie bzdurami. RACZEJ ZAJMIJCIE SIE BANDYTAMI, KTORZY W DZIWNY SPOSOB OTRZYMALI KONCESJE NA ALKOHOL, OD WIELU LAT. WOWCZAS POWSTAWALY BARY, W KTORYCH DO DZIS DNIA W GODZINACH DZIENNYCH I NOCNYCH PRACUJA DZIECI, WASZE DZIECI. MLODZI LUDZIE, WSPANIALI. WY MOWICIE TEN BETON, TA OD KANALIZACJI, RUDA I BYLY STRAZNIK MIEJSKI, a gdzie teraz jestescie WY SZLACHEYTNI. SAM mam w tym udzial. To przykre jak widze za barem 16- latke, zupelne dziecko, pytam sie siebie " gdzie bylem" , kiedy to z nimi zrobiono. Czasem mysle, teraz pomyslalem, ze trzeba to zmienic. mam nadzieje, ze Wam i mi sil starczy. Aby tych " red murder bladet" , wiecej nie bylo. Tych z :Boh.Wrzesnia, Armii ludowej, Pllsudskiego and consorses.

Gość • Niedziela [22.07.2018, 19:00:31] • [IP: 178.238.253.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [22.07.2018, 18:43:18] • [IP: 93.94.185.***]

BARDZO DOBRZE, ŻE ROBIĄ PORZĄDEK W SĄDACH

Gość • Niedziela [22.07.2018, 17:53:09] • [IP: 176.221.123.**]

Sądy! Nie sądzcie tych co mają coś za pazurami!

Gość • Niedziela [22.07.2018, 16:34:29] • [IP: 80.245.179.***]

Brońcie tych. ..."jak żyć za 10000 tys miesięcznie ??!!...nie da się - ha ha ha !! - zwykły komizm !! Banda pazerniaków z wykształceniem jak każdy inny po studiach - a różnica między tymi i tymi -, że trzepią kasę ile się da a i tak bidulków udają !! A zwykły Kowalski niech się kamieniami wyżywi szczawiem i mirabelkami. ...!!

Gość • Niedziela [22.07.2018, 16:17:42] • [IP: 88.64.64.***]

Chory mandaryn z Batalionow. ...

Gość • Niedziela [22.07.2018, 15:59:50] • [IP: 176.221.123.***]

Brawo Bronmy niezawisłości sądów Brawa dla was ze potraficie walczyć

Gość • Niedziela [22.07.2018, 15:58:54] • [IP: 178.235.182.***]

Przez tych starych piernikow młodzi uciekają na zmywak do UK. Oni bronia patologii w sadach.

Gość • Niedziela [22.07.2018, 15:17:58] • [IP: 62.69.241.**]

Zamiast grilować na ten przykład :kiełbaską, rybą tudzież innym frykasem, ewentualnie raczyć się chłodnym browarkiem to oni w tym czasie jakieś dziwne zloty uskuteczniają.

Gość • Niedziela [22.07.2018, 15:09:43] • [IP: 83.11.151.***]

Gość • Niedziela [22.07.2018, 09:56:48] • [IP: 176.118.139.***] emerytury nie zabrane. Zrównane z resztą społeczeństwa. Macie i tak więcej jak niektórzy, którzy przepracowali całe życie. A wyście organizowali ścieżki zdrowia.

Gość • Niedziela [22.07.2018, 14:49:56] • [IP: 80.245.183.***]

Powinni założyć firmę" demonstranci do wynajęcia":) 200 zł za dobę by brali i każdy mogłby dowolną pierdole wymyslic a potem wynajac ich by demonstrowali na rzecz tej pierdoły:) postkomuchy powoli są wydalani przez organizm narodowy ale ostatnimi przedsmiertnymi siłami udaje im sie jeszcze zarazić najglupsze warstwy spoleczenstwa i te zatomizowane idą za nimi, bronić sitwy kolesi, ich bogactwa i wpływów. Cóż za głupcy zebrali się na tym zdjeciu to sie w pale nie miesci:) najgłupsi w mieście zdecydowanie.

Oglądasz 1-25 z 153
■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■
■ W zachodniej części kraju oraz cześciowo w centrum możliwe są opady marznące powodujące śliskość na nawierzchniach dróg i chodnikach ■ Rada Miasta przyjęła przedstawiony przez Prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na 2019 rok. 16 radnych głosowało „za” nikt nie był przeciw, czterech wstrzymało się od głosu ■ III Sesja Nadzwyczajna Sesja rady Miasta rozpoczęła się od... awarii elektronicznego systemu zliczania głosów. Awarie udało się na szczęście usunąć i radni bez przeszkód kontynuują obrady. najważniejszym projektem uchwały w programie obrad jest propozycja Budżetu Miasta na rok 2019 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■