POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [22.07.2018, 21:47:20] • Świnoujście

Prezydent nie dał rady. Czy znajdzie się Prometeusz, który oświetli osiedle Platan?

Prezydent nie dał rady. Czy znajdzie się Prometeusz, który oświetli osiedle Platan?

fot. Andrzej Ryfczyński

Na osiedlowych ulicach osiedla Platan, od kwietnia po zmroku panują iście egipskie ciemności. Jak zapewniał rzecznik prezydenta miasta, prezydent miał czynić wszystko, aby jak najszybciej przywrócić światło mieszkańcom osiedla. Jak sprawa się zakończyła? Tak jak większość ważnych dla Mieszkańców spraw, temat ucichł a na ulicach wewnętrznych dalej jest ciemno...

Sprawą zainteresował nas w kwietniu jeden z Mieszkańców osiedla, który nie rozumie, jak na nowym osiedlu o prestiżowym statusie, może nie być światła na wewnętrznych ulicach, zwłaszcza że zaparkowane są tam samochody mieszkańców a idący ludzie, są mało widoczni dla przejeżdżających kierowców.

Postanowiliśmy zwrócić się wtedy do rzecznika prezydenta miasta, który w odpowiedzi na pytanie oświadczył: „Przy przyjmowaniu przez Miasto terenu stanowiącego drogi wewnętrzne osiedla Platan okazało się, że część punktów oświetleniowych nie należy do miasta i są - mówiąc kolokwialnie - podpięte do alternatywnego zasilania i licznika, które operator odłączył. Czynimy wszystko - w porozumieniu ze wspólnotami - aby jak najszybciej przywrócić oświetlenie na tym obszarze miasta."- poinformował kiedyś Robert Karelus.

Takie zapewnienia ze strony rzecznika prezydenta miasta padły w kwietniu. Aktualnie mamy koniec lipca i jak widać, nic się nie zmieniło. Należy zadać sobie pytanie, czy jeżeli prezydent nie podołał, to znajdzie się jakiś Prometeusz, który zapewni Mieszkańcom osiedla światło?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 44, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 44

Gość • Środa [25.07.2018, 00:24:31] • [IP: 176.221.113.**]

PLATAN to blokowisko o niskich standardach robione po najniższych kosztach z wieloma błędami budowlanymi. Jeśli ktoś chce przepłacać za bubla, który nie jest warty połowy tej ceny to dlaczego nie? Kto bogatemu zabroni mieszkać w SLUMSACH?

Gość • Wtorek [24.07.2018, 06:32:39] • [IP: 37.47.134.***]

fajnie jak ciemno, będzie się więcej dzieci rodzić.

Gość • Wtorek [24.07.2018, 00:56:53] • [IP: 95.129.224.***]

Fajnie pisać i obrażać? Jak by jeden z drugim się zainteresował to by wiedział, że ulice należą do miasta a tereny zielone pomiędzy blokami do Pomerani. Wspólnoty nie mają nic do tych terenów. Miasto przejeło uliczki od Pomerani ale nie dogadali się w kwestji oświetlenia. Ulice i tereny zielone zasilane z tego samego licznika. Kto ma wykonać nowe przyłącze?

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 20:36:54] • [IP: 92.42.116.***]

jeśli miasto, czyli my zapłacimy za oświetlenie uliczek osiedlowych na tym osiedlu, to spółdzielnie Słowianin, Odra itp powinny wystąpić do miasta o zwrot kasy za oświetlenie wszystkich uliczek osiedlowych przez które poruszają sie nie tylko samochody mieszkańców. Jak oświetlenie nie działa to sie zgłasza do administratora terenu, a nie Urzędu Miasta !! JKak widać na zdjeciu ulice za które odpowiada miasto są ładnie oświetlone !

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 20:32:13] • [IP: 82.235.66.***]

Co za glupi tytul, to walesa byl elektrykiem haha

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 19:31:58] • [IP: 178.238.247.**]

a może portal sprawdziłby kogo to teren i kto ma dbać za oświetlenie dróg osiedlowych . . ... CHYBA WSPÓLNOTA

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 16:29:47] • [IP: 80.255.42.***]

Te jak nazywacie" osiedlowe ulice" sa uzywane tez przez autokary dowozace turystow do hotelu" Hampton" oraz przez samochosy dostawcze do Biedronki i inne male punkty sprzedazy.Gdyby osiedle bylo zamkniete wspolnoty/mieszkancy placiliby za oswietlenie tych ulic ale z nich korzystaja wszyscy.poczekajmy jak wydarzy sie wypadek to swiatlo przywroca i beda szukac winnych. Prezydent miasta nic nie zrobil w tej sprawie bo co go to interesuje.

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 16:17:13] • [IP: 37.47.174.*]

nie mówi się już" ciemno jak w d.." teraz się mówi ciemno jak na platanie...

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 16:13:40] • [IP: 37.47.171.**]

sprzedam mieszkanie na Platanie. Latarka gratis...

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 14:56:10] • [IP: 23.226.237.*]

Ten Platan, to samowola budowlana...

GośJaś • Poniedziałek [23.07.2018, 13:23:11] • [IP: 95.129.225.**]

Durnowaci pisaki. Nom panie dupe żol ścisko, dobrze żeś taki temat dostarczył. Bo my wimy lepi, jak na tym platonie uny mieszkajum. My wszystko slyszeli. Tam nawet światła nima, bo to po ruskim boisku!!

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 12:06:45] • [IP: 95.129.224.**]

Kurła panieee !! tosz to przecie ruski tfu stadjon był, panie, ruski tfu stadjon jest i będzie ruski tfu panie stadjon - napisał swinoujski nosacz z prestiżowego bloku z plyty. Nastepny z nosaczów dodał : Panieee, tosz to kurła koszary som !! my z halynom za żadne skarby krola salumuna nie przeprowadzim siem na tego platona !! I co jeszcze mamy my do garaza swojego passata 1, 9 tdi schować? nigdy!! Tak to Halyna na zmiane z pioterem na poduszce w oknie spoglodajom okiem na niego czy go z zazdrości nikt nie rysujem. Kolekny z nosaczow stwierdził : Panie kurła no panie to przecież getto jest, tam siem getto beczki non stop palom, w ciemności zlo się czai, panie kurla jam panie mowie, tam czupakabra jest !! Uona to kury panie porywa moim znajomym !! Panie tam ksiundza trzeba by egzorcyzma odprawil !!Panie a jak penkaja te budynki !! kolo kościoła u mnie na osmym slychac !!A grzyb kurła pani jaki! ino tam tylko na grzyby chodzem!! Tfu z tym planktonem !!

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 11:53:51] • [IP: 83.11.232.***]

patrząc na zdjęcie to te budowle wyglądają na slamsy. Jak mieszkańców tych slamsów nie stać na założenie świateł osiedlowych to poszukać lepszych kwater. A właściwie to przecież tylko przechowalnia nocna, rano znowu do roboty.

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 11:29:27] • [IP: 37.8.215.***]

A ja na zdjęciu obok widzę, że cały Platan dookoła jest oświetlony i to chyba wystarczy -, a jak kogoś stać żeby za mieszkanie na tym osiedlu zapłacić 8000 tyś do 10000 tyś na metr kwadrat to niech Wspólnoty Mieszkaniowe tego osiedla zrzucą się na oświetlenie swoich ulic, jeżeli mają takich bogatych mieszkańców.

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 11:15:18] • [IP: 188.146.128.***]

Zazdrość chyba przemawia, bo pewnie najgłośniej krzyczą ci, którzy nie mieszkają na ciemnym Platanie. To są zwykle mieszkania, żadne apartamenty.

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 11:08:00] • [IP: 178.238.253.**]

Platan to prywatne konsorcjum, to niech się martwią o oświetlenie, same budowanie pustaków to za mało, dla mieszkańców!

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 11:04:01] • [IP: 95.129.224.**]

ojoj widać szambo z kawalerki ze ślepą kuchnią wybiło

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 10:45:32] • [IP: 37.47.168.**]

No tak, kartonowe wybudowane gorzej niź, a komuny i to ma być prestiż? Przecież ten teren nie należy do miasta. Wspólnoty niech działają! Albo proszę zainstalować w moim ogródku miejskie oświetlenie.

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 09:28:00] • [IP: 94.254.227.***]

zakomlekione spoleczenstwo mysla ze mieszkaja w apartamentach to tak jak baraki byly na ulicy stejera tez apartamenty i towarzystwo prawie to samo

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 09:26:41] • [IP: 188.146.107.**]

Mieszkam od roku na Platanie i jak jeszcze kupię miejsce garażowe, to na pewno nie zmienię mieszkania. Dobrze się tu mieszka. Ciemno? Przeżyję. Poprzednio wieżowiec z ponad 60 mieszkaniami. Bez porównania.

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 09:21:39] • [IP: 93.94.185.***]

ZA PO BYŁO JESZCZE DORZEJ

AGENDA 21 • Poniedziałek [23.07.2018, 09:09:33] • [IP: 80.245.178.***]

PRZEPRASZAM, A CZY TO MIASTO TE KOSZARY BUDOWAŁO? TO TERAZ MIASTO MA ZAKŁADAĆ KAŻDEMU NA POSESJI ELEKTRYKĘ ? PŁOTAMI I ZASIEKAMI SIĘ POZAGRADZALI I JESZCZE CHCE OD LUDNOŚCI MIASTA GRATISOWEJ ELEKTRYKI, MAJĄ ĆWOKI TUPET.

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 09:08:29] • [IP: 83.23.247.**]

Przez następne 5 lat będzie ciemność. Prezydent tak tez mówił o tunelu i tylko mówił, bo nic z tego gadania mu nie wychodzi. Najlepiej znikać kasę i na stołku swoim siedzieć przez następne 10 lat.

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 08:51:06] • [IP: 77.255.119.*]

Zazwyczaj miasto oświetla drogi miejskie, a nie osiedlowe. Drogi wewnętrzne oświetla ich administrator, a płacą za to właściciele, a nie miasto. Tak trudno to pojąć? Chyba, ze któraś z tych ścieżek zostanie przejęta przez gminę, to gmina zapłaci. Albo znaleźć rozwiązanie kompromisowe, np. udostępnienie w zamian za oświetlenie. Może coś takiego dałoby się uzyskać.

MaRiO • Poniedziałek [23.07.2018, 08:18:50] • [IP: 92.42.117.***]

Ale Sójka ma tam swoje lokum do pomieszkiwania to więc dziw bierze że tam takie ciemności nastały.No ale pod latarnią najciemniej, a w ciemnościach najjaśniej. Jak w tym dowcipie o polskiej fabryce żarówek " Nawet w najjaśniejszy dzień zupełną ciemność zapewni ci CZARNA żarówka"

Oglądasz 1-25 z 44
■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■
■ W zachodniej części kraju oraz cześciowo w centrum możliwe są opady marznące powodujące śliskość na nawierzchniach dróg i chodnikach ■ Rada Miasta przyjęła przedstawiony przez Prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na 2019 rok. 16 radnych głosowało „za” nikt nie był przeciw, czterech wstrzymało się od głosu ■ Dzisiejsza, III Sesja Nadzwyczajna Sesja rady Miasta rozpoczęła się od... awarii elektronicznego systemu zliczania głosów. Awarie udało się na szczęście usunąć i radni bez przeszkód kontynuują obrady. najważniejszym projektem uchwały w programie obrad jest propozycja Budżetu Miasta na rok 2019 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■