░ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydatów do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub u Kierownika Inspektoratu pod nr telefonu 91-382-38-02 ░

POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [22.07.2018, 21:47:20] • Świnoujście

Prezydent nie dał rady. Czy znajdzie się Prometeusz, który oświetli osiedle Platan?

Prezydent nie dał rady. Czy znajdzie się Prometeusz, który oświetli osiedle Platan?

fot. Andrzej Ryfczyński

Na osiedlowych ulicach osiedla Platan, od kwietnia po zmroku panują iście egipskie ciemności. Jak zapewniał rzecznik prezydenta miasta, prezydent miał czynić wszystko, aby jak najszybciej przywrócić światło mieszkańcom osiedla. Jak sprawa się zakończyła? Tak jak większość ważnych dla Mieszkańców spraw, temat ucichł a na ulicach wewnętrznych dalej jest ciemno...

Sprawą zainteresował nas w kwietniu jeden z Mieszkańców osiedla, który nie rozumie, jak na nowym osiedlu o prestiżowym statusie, może nie być światła na wewnętrznych ulicach, zwłaszcza że zaparkowane są tam samochody mieszkańców a idący ludzie, są mało widoczni dla przejeżdżających kierowców.

Postanowiliśmy zwrócić się wtedy do rzecznika prezydenta miasta, który w odpowiedzi na pytanie oświadczył: „Przy przyjmowaniu przez Miasto terenu stanowiącego drogi wewnętrzne osiedla Platan okazało się, że część punktów oświetleniowych nie należy do miasta i są - mówiąc kolokwialnie - podpięte do alternatywnego zasilania i licznika, które operator odłączył. Czynimy wszystko - w porozumieniu ze wspólnotami - aby jak najszybciej przywrócić oświetlenie na tym obszarze miasta."- poinformował kiedyś Robert Karelus.

Takie zapewnienia ze strony rzecznika prezydenta miasta padły w kwietniu. Aktualnie mamy koniec lipca i jak widać, nic się nie zmieniło. Należy zadać sobie pytanie, czy jeżeli prezydent nie podołał, to znajdzie się jakiś Prometeusz, który zapewni Mieszkańcom osiedla światło?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 44, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 44

Gość • Środa [25.07.2018, 00:24:31] • [IP: 176.221.113.**]

PLATAN to blokowisko o niskich standardach robione po najniższych kosztach z wieloma błędami budowlanymi. Jeśli ktoś chce przepłacać za bubla, który nie jest warty połowy tej ceny to dlaczego nie? Kto bogatemu zabroni mieszkać w SLUMSACH?

Gość • Wtorek [24.07.2018, 06:32:39] • [IP: 37.47.134.***]

fajnie jak ciemno, będzie się więcej dzieci rodzić.

Gość • Wtorek [24.07.2018, 00:56:53] • [IP: 95.129.224.***]

Fajnie pisać i obrażać? Jak by jeden z drugim się zainteresował to by wiedział, że ulice należą do miasta a tereny zielone pomiędzy blokami do Pomerani. Wspólnoty nie mają nic do tych terenów. Miasto przejeło uliczki od Pomerani ale nie dogadali się w kwestji oświetlenia. Ulice i tereny zielone zasilane z tego samego licznika. Kto ma wykonać nowe przyłącze?

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 20:36:54] • [IP: 92.42.116.***]

jeśli miasto, czyli my zapłacimy za oświetlenie uliczek osiedlowych na tym osiedlu, to spółdzielnie Słowianin, Odra itp powinny wystąpić do miasta o zwrot kasy za oświetlenie wszystkich uliczek osiedlowych przez które poruszają sie nie tylko samochody mieszkańców. Jak oświetlenie nie działa to sie zgłasza do administratora terenu, a nie Urzędu Miasta !! JKak widać na zdjeciu ulice za które odpowiada miasto są ładnie oświetlone !

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 20:32:13] • [IP: 82.235.66.***]

Co za glupi tytul, to walesa byl elektrykiem haha

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 19:31:58] • [IP: 178.238.247.**]

a może portal sprawdziłby kogo to teren i kto ma dbać za oświetlenie dróg osiedlowych . . ... CHYBA WSPÓLNOTA

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 16:29:47] • [IP: 80.255.42.***]

Te jak nazywacie" osiedlowe ulice" sa uzywane tez przez autokary dowozace turystow do hotelu" Hampton" oraz przez samochosy dostawcze do Biedronki i inne male punkty sprzedazy.Gdyby osiedle bylo zamkniete wspolnoty/mieszkancy placiliby za oswietlenie tych ulic ale z nich korzystaja wszyscy.poczekajmy jak wydarzy sie wypadek to swiatlo przywroca i beda szukac winnych. Prezydent miasta nic nie zrobil w tej sprawie bo co go to interesuje.

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 16:17:13] • [IP: 37.47.174.*]

nie mówi się już" ciemno jak w d.." teraz się mówi ciemno jak na platanie...

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 16:13:40] • [IP: 37.47.171.**]

sprzedam mieszkanie na Platanie. Latarka gratis...

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 14:56:10] • [IP: 23.226.237.*]

Ten Platan, to samowola budowlana...

GośJaś • Poniedziałek [23.07.2018, 13:23:11] • [IP: 95.129.225.**]

Durnowaci pisaki. Nom panie dupe żol ścisko, dobrze żeś taki temat dostarczył. Bo my wimy lepi, jak na tym platonie uny mieszkajum. My wszystko slyszeli. Tam nawet światła nima, bo to po ruskim boisku!!

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 12:06:45] • [IP: 95.129.224.**]

Kurła panieee !! tosz to przecie ruski tfu stadjon był, panie, ruski tfu stadjon jest i będzie ruski tfu panie stadjon - napisał swinoujski nosacz z prestiżowego bloku z plyty. Nastepny z nosaczów dodał : Panieee, tosz to kurła koszary som !! my z halynom za żadne skarby krola salumuna nie przeprowadzim siem na tego platona !! I co jeszcze mamy my do garaza swojego passata 1, 9 tdi schować? nigdy!! Tak to Halyna na zmiane z pioterem na poduszce w oknie spoglodajom okiem na niego czy go z zazdrości nikt nie rysujem. Kolekny z nosaczow stwierdził : Panie kurła no panie to przecież getto jest, tam siem getto beczki non stop palom, w ciemności zlo się czai, panie kurla jam panie mowie, tam czupakabra jest !! Uona to kury panie porywa moim znajomym !! Panie tam ksiundza trzeba by egzorcyzma odprawil !!Panie a jak penkaja te budynki !! kolo kościoła u mnie na osmym slychac !!A grzyb kurła pani jaki! ino tam tylko na grzyby chodzem!! Tfu z tym planktonem !!

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 11:53:51] • [IP: 83.11.232.***]

patrząc na zdjęcie to te budowle wyglądają na slamsy. Jak mieszkańców tych slamsów nie stać na założenie świateł osiedlowych to poszukać lepszych kwater. A właściwie to przecież tylko przechowalnia nocna, rano znowu do roboty.

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 11:29:27] • [IP: 37.8.215.***]

A ja na zdjęciu obok widzę, że cały Platan dookoła jest oświetlony i to chyba wystarczy -, a jak kogoś stać żeby za mieszkanie na tym osiedlu zapłacić 8000 tyś do 10000 tyś na metr kwadrat to niech Wspólnoty Mieszkaniowe tego osiedla zrzucą się na oświetlenie swoich ulic, jeżeli mają takich bogatych mieszkańców.

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 11:15:18] • [IP: 188.146.128.***]

Zazdrość chyba przemawia, bo pewnie najgłośniej krzyczą ci, którzy nie mieszkają na ciemnym Platanie. To są zwykle mieszkania, żadne apartamenty.

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 11:08:00] • [IP: 178.238.253.**]

Platan to prywatne konsorcjum, to niech się martwią o oświetlenie, same budowanie pustaków to za mało, dla mieszkańców!

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 11:04:01] • [IP: 95.129.224.**]

ojoj widać szambo z kawalerki ze ślepą kuchnią wybiło

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 10:45:32] • [IP: 37.47.168.**]

No tak, kartonowe wybudowane gorzej niź, a komuny i to ma być prestiż? Przecież ten teren nie należy do miasta. Wspólnoty niech działają! Albo proszę zainstalować w moim ogródku miejskie oświetlenie.

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 09:28:00] • [IP: 94.254.227.***]

zakomlekione spoleczenstwo mysla ze mieszkaja w apartamentach to tak jak baraki byly na ulicy stejera tez apartamenty i towarzystwo prawie to samo

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 09:26:41] • [IP: 188.146.107.**]

Mieszkam od roku na Platanie i jak jeszcze kupię miejsce garażowe, to na pewno nie zmienię mieszkania. Dobrze się tu mieszka. Ciemno? Przeżyję. Poprzednio wieżowiec z ponad 60 mieszkaniami. Bez porównania.

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 09:21:39] • [IP: 93.94.185.***]

ZA PO BYŁO JESZCZE DORZEJ

AGENDA 21 • Poniedziałek [23.07.2018, 09:09:33] • [IP: 80.245.178.***]

PRZEPRASZAM, A CZY TO MIASTO TE KOSZARY BUDOWAŁO? TO TERAZ MIASTO MA ZAKŁADAĆ KAŻDEMU NA POSESJI ELEKTRYKĘ ? PŁOTAMI I ZASIEKAMI SIĘ POZAGRADZALI I JESZCZE CHCE OD LUDNOŚCI MIASTA GRATISOWEJ ELEKTRYKI, MAJĄ ĆWOKI TUPET.

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 09:08:29] • [IP: 83.23.247.**]

Przez następne 5 lat będzie ciemność. Prezydent tak tez mówił o tunelu i tylko mówił, bo nic z tego gadania mu nie wychodzi. Najlepiej znikać kasę i na stołku swoim siedzieć przez następne 10 lat.

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 08:51:06] • [IP: 77.255.119.*]

Zazwyczaj miasto oświetla drogi miejskie, a nie osiedlowe. Drogi wewnętrzne oświetla ich administrator, a płacą za to właściciele, a nie miasto. Tak trudno to pojąć? Chyba, ze któraś z tych ścieżek zostanie przejęta przez gminę, to gmina zapłaci. Albo znaleźć rozwiązanie kompromisowe, np. udostępnienie w zamian za oświetlenie. Może coś takiego dałoby się uzyskać.

MaRiO • Poniedziałek [23.07.2018, 08:18:50] • [IP: 92.42.117.***]

Ale Sójka ma tam swoje lokum do pomieszkiwania to więc dziw bierze że tam takie ciemności nastały.No ale pod latarnią najciemniej, a w ciemnościach najjaśniej. Jak w tym dowcipie o polskiej fabryce żarówek " Nawet w najjaśniejszy dzień zupełną ciemność zapewni ci CZARNA żarówka"

Oglądasz 1-25 z 44
■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■