POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [22.07.2018, 21:47:20] • Świnoujście

Prezydent nie dał rady. Czy znajdzie się Prometeusz, który oświetli osiedle Platan?

Prezydent nie dał rady. Czy znajdzie się Prometeusz, który oświetli osiedle Platan?

fot. Andrzej Ryfczyński

Na osiedlowych ulicach osiedla Platan, od kwietnia po zmroku panują iście egipskie ciemności. Jak zapewniał rzecznik prezydenta miasta, prezydent miał czynić wszystko, aby jak najszybciej przywrócić światło mieszkańcom osiedla. Jak sprawa się zakończyła? Tak jak większość ważnych dla Mieszkańców spraw, temat ucichł a na ulicach wewnętrznych dalej jest ciemno...

Sprawą zainteresował nas w kwietniu jeden z Mieszkańców osiedla, który nie rozumie, jak na nowym osiedlu o prestiżowym statusie, może nie być światła na wewnętrznych ulicach, zwłaszcza że zaparkowane są tam samochody mieszkańców a idący ludzie, są mało widoczni dla przejeżdżających kierowców.

Postanowiliśmy zwrócić się wtedy do rzecznika prezydenta miasta, który w odpowiedzi na pytanie oświadczył: „Przy przyjmowaniu przez Miasto terenu stanowiącego drogi wewnętrzne osiedla Platan okazało się, że część punktów oświetleniowych nie należy do miasta i są - mówiąc kolokwialnie - podpięte do alternatywnego zasilania i licznika, które operator odłączył. Czynimy wszystko - w porozumieniu ze wspólnotami - aby jak najszybciej przywrócić oświetlenie na tym obszarze miasta."- poinformował kiedyś Robert Karelus.

Takie zapewnienia ze strony rzecznika prezydenta miasta padły w kwietniu. Aktualnie mamy koniec lipca i jak widać, nic się nie zmieniło. Należy zadać sobie pytanie, czy jeżeli prezydent nie podołał, to znajdzie się jakiś Prometeusz, który zapewni Mieszkańcom osiedla światło?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 44, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 44

Gość • Środa [25.07.2018, 00:24:31] • [IP: 176.221.113.**]

PLATAN to blokowisko o niskich standardach robione po najniższych kosztach z wieloma błędami budowlanymi. Jeśli ktoś chce przepłacać za bubla, który nie jest warty połowy tej ceny to dlaczego nie? Kto bogatemu zabroni mieszkać w SLUMSACH?

Gość • Wtorek [24.07.2018, 06:32:39] • [IP: 37.47.134.***]

fajnie jak ciemno, będzie się więcej dzieci rodzić.

Gość • Wtorek [24.07.2018, 00:56:53] • [IP: 95.129.224.***]

Fajnie pisać i obrażać? Jak by jeden z drugim się zainteresował to by wiedział, że ulice należą do miasta a tereny zielone pomiędzy blokami do Pomerani. Wspólnoty nie mają nic do tych terenów. Miasto przejeło uliczki od Pomerani ale nie dogadali się w kwestji oświetlenia. Ulice i tereny zielone zasilane z tego samego licznika. Kto ma wykonać nowe przyłącze?

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 20:36:54] • [IP: 92.42.116.***]

jeśli miasto, czyli my zapłacimy za oświetlenie uliczek osiedlowych na tym osiedlu, to spółdzielnie Słowianin, Odra itp powinny wystąpić do miasta o zwrot kasy za oświetlenie wszystkich uliczek osiedlowych przez które poruszają sie nie tylko samochody mieszkańców. Jak oświetlenie nie działa to sie zgłasza do administratora terenu, a nie Urzędu Miasta !! JKak widać na zdjeciu ulice za które odpowiada miasto są ładnie oświetlone !

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 20:32:13] • [IP: 82.235.66.***]

Co za glupi tytul, to walesa byl elektrykiem haha

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 19:31:58] • [IP: 178.238.247.**]

a może portal sprawdziłby kogo to teren i kto ma dbać za oświetlenie dróg osiedlowych . . ... CHYBA WSPÓLNOTA

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 16:29:47] • [IP: 80.255.42.***]

Te jak nazywacie" osiedlowe ulice" sa uzywane tez przez autokary dowozace turystow do hotelu" Hampton" oraz przez samochosy dostawcze do Biedronki i inne male punkty sprzedazy.Gdyby osiedle bylo zamkniete wspolnoty/mieszkancy placiliby za oswietlenie tych ulic ale z nich korzystaja wszyscy.poczekajmy jak wydarzy sie wypadek to swiatlo przywroca i beda szukac winnych. Prezydent miasta nic nie zrobil w tej sprawie bo co go to interesuje.

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 16:17:13] • [IP: 37.47.174.*]

nie mówi się już" ciemno jak w d.." teraz się mówi ciemno jak na platanie...

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 16:13:40] • [IP: 37.47.171.**]

sprzedam mieszkanie na Platanie. Latarka gratis...

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 14:56:10] • [IP: 23.226.237.*]

Ten Platan, to samowola budowlana...

GośJaś • Poniedziałek [23.07.2018, 13:23:11] • [IP: 95.129.225.**]

Durnowaci pisaki. Nom panie dupe żol ścisko, dobrze żeś taki temat dostarczył. Bo my wimy lepi, jak na tym platonie uny mieszkajum. My wszystko slyszeli. Tam nawet światła nima, bo to po ruskim boisku!!

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 12:06:45] • [IP: 95.129.224.**]

Kurła panieee !! tosz to przecie ruski tfu stadjon był, panie, ruski tfu stadjon jest i będzie ruski tfu panie stadjon - napisał swinoujski nosacz z prestiżowego bloku z plyty. Nastepny z nosaczów dodał : Panieee, tosz to kurła koszary som !! my z halynom za żadne skarby krola salumuna nie przeprowadzim siem na tego platona !! I co jeszcze mamy my do garaza swojego passata 1, 9 tdi schować? nigdy!! Tak to Halyna na zmiane z pioterem na poduszce w oknie spoglodajom okiem na niego czy go z zazdrości nikt nie rysujem. Kolekny z nosaczow stwierdził : Panie kurła no panie to przecież getto jest, tam siem getto beczki non stop palom, w ciemności zlo się czai, panie kurla jam panie mowie, tam czupakabra jest !! Uona to kury panie porywa moim znajomym !! Panie tam ksiundza trzeba by egzorcyzma odprawil !!Panie a jak penkaja te budynki !! kolo kościoła u mnie na osmym slychac !!A grzyb kurła pani jaki! ino tam tylko na grzyby chodzem!! Tfu z tym planktonem !!

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 11:53:51] • [IP: 83.11.232.***]

patrząc na zdjęcie to te budowle wyglądają na slamsy. Jak mieszkańców tych slamsów nie stać na założenie świateł osiedlowych to poszukać lepszych kwater. A właściwie to przecież tylko przechowalnia nocna, rano znowu do roboty.

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 11:29:27] • [IP: 37.8.215.***]

A ja na zdjęciu obok widzę, że cały Platan dookoła jest oświetlony i to chyba wystarczy -, a jak kogoś stać żeby za mieszkanie na tym osiedlu zapłacić 8000 tyś do 10000 tyś na metr kwadrat to niech Wspólnoty Mieszkaniowe tego osiedla zrzucą się na oświetlenie swoich ulic, jeżeli mają takich bogatych mieszkańców.

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 11:15:18] • [IP: 188.146.128.***]

Zazdrość chyba przemawia, bo pewnie najgłośniej krzyczą ci, którzy nie mieszkają na ciemnym Platanie. To są zwykle mieszkania, żadne apartamenty.

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 11:08:00] • [IP: 178.238.253.**]

Platan to prywatne konsorcjum, to niech się martwią o oświetlenie, same budowanie pustaków to za mało, dla mieszkańców!

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 11:04:01] • [IP: 95.129.224.**]

ojoj widać szambo z kawalerki ze ślepą kuchnią wybiło

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 10:45:32] • [IP: 37.47.168.**]

No tak, kartonowe wybudowane gorzej niź, a komuny i to ma być prestiż? Przecież ten teren nie należy do miasta. Wspólnoty niech działają! Albo proszę zainstalować w moim ogródku miejskie oświetlenie.

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 09:28:00] • [IP: 94.254.227.***]

zakomlekione spoleczenstwo mysla ze mieszkaja w apartamentach to tak jak baraki byly na ulicy stejera tez apartamenty i towarzystwo prawie to samo

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 09:26:41] • [IP: 188.146.107.**]

Mieszkam od roku na Platanie i jak jeszcze kupię miejsce garażowe, to na pewno nie zmienię mieszkania. Dobrze się tu mieszka. Ciemno? Przeżyję. Poprzednio wieżowiec z ponad 60 mieszkaniami. Bez porównania.

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 09:21:39] • [IP: 93.94.185.***]

ZA PO BYŁO JESZCZE DORZEJ

AGENDA 21 • Poniedziałek [23.07.2018, 09:09:33] • [IP: 80.245.178.***]

PRZEPRASZAM, A CZY TO MIASTO TE KOSZARY BUDOWAŁO? TO TERAZ MIASTO MA ZAKŁADAĆ KAŻDEMU NA POSESJI ELEKTRYKĘ ? PŁOTAMI I ZASIEKAMI SIĘ POZAGRADZALI I JESZCZE CHCE OD LUDNOŚCI MIASTA GRATISOWEJ ELEKTRYKI, MAJĄ ĆWOKI TUPET.

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 09:08:29] • [IP: 83.23.247.**]

Przez następne 5 lat będzie ciemność. Prezydent tak tez mówił o tunelu i tylko mówił, bo nic z tego gadania mu nie wychodzi. Najlepiej znikać kasę i na stołku swoim siedzieć przez następne 10 lat.

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 08:51:06] • [IP: 77.255.119.*]

Zazwyczaj miasto oświetla drogi miejskie, a nie osiedlowe. Drogi wewnętrzne oświetla ich administrator, a płacą za to właściciele, a nie miasto. Tak trudno to pojąć? Chyba, ze któraś z tych ścieżek zostanie przejęta przez gminę, to gmina zapłaci. Albo znaleźć rozwiązanie kompromisowe, np. udostępnienie w zamian za oświetlenie. Może coś takiego dałoby się uzyskać.

MaRiO • Poniedziałek [23.07.2018, 08:18:50] • [IP: 92.42.117.***]

Ale Sójka ma tam swoje lokum do pomieszkiwania to więc dziw bierze że tam takie ciemności nastały.No ale pod latarnią najciemniej, a w ciemnościach najjaśniej. Jak w tym dowcipie o polskiej fabryce żarówek " Nawet w najjaśniejszy dzień zupełną ciemność zapewni ci CZARNA żarówka"

Oglądasz 1-25 z 44
■ Przytór-Łunowo. Stała organizacja ruchu na ulicy Zalewowej. Od najbliższego piątku 19. października 2018 r. na ulicy Zalewowej, odcinek od ul. Sąsiedzkiej do ul. Szmaragdowej, zostanie wprowadzona stała organizacja ruchu. Prosimy o szczególne zwracanie uwagi na oznakowanie i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. UM Świnoujście ■
■ Z przyczyn organizacyjnych oficjalne ogłoszenie wyników Budżetu Obywatelskiego 2019 zostało przełożone na przyszły tydzień. O dokładnym terminie i miejscu poinformuję Państwa osobnym e-mailem - informuje Hanna Lachowska Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych ■ 71-letnia kobieta zginęła pod kołami TIR-a. Do tragedii doszło kilkanaście minut po godzinie 11 na przejściu dla pieszych ■ Święto Edukacji po świnoujsku, czyli kampania wyborcza na koszt podatnika ■ Dotyczy utrudnień w ruchu na ul. Bydgoskiej. Od 10 października 2018r. do 30 kwietnia 2019r. roku w związku z prowadzonymi pracami dotyczącymi modernizacji i przebudowy, wyłączona z ruchu będzie ulica Bydgoska, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Gdańską poprzez skrzyżowanie z ulicą Olsztyńską, które też będzie objęte przebudową i dalej od skrzyżowania z ulicą Olsztyńską do skrzyżowania z ulicą Zamkową. Prosimy o rozważną jazdę, przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego oraz poleceń wydawanych przez osoby kierujące ruchem. Za utrudnienia przepraszamy. WIM UM ■ Jarosław Kaczyński: Władza absolutna demoralizuje absolutnie. W Polsce jest wiele miast, w których urzędują prezydenci od kilku kadencji. Wieloletnie sprawowanie władzy przez jedną osobę budzi kontrowersje. O tak długo sprawujących władzę prezydencką, wypowiedział się publicznie w dniu 06 października 2018 r. Prezes PiS Jarosław Kaczyński w czasie spotkania przedwyborczego w Krośnie, gdzie PiS walczy o zmianę na funkcji Prezydenta ■ Czy grozi nam zamknięcie przeprawy? 40-letnie pomosty przy promach Karsibór uginają się pod ciężarem dużych pojazdów. Sami pracownicy żeglugi nieraz patrzą na sytuację z niepokojem, jednak zdaniem kierownictwa żeglugi, nie ma powodów do obaw. ■ Bardzo groźny wypadek wydarzył się w środę wieczorem na torach. Pociąg relacji Przemyśl-Świnoujście potrącił mężczyznę który leżał na torach przy tzw. "dzikim przejściu". Jak się nieoficjalnie dowiedziała nasza redakcja, stan około 60-latka jest ciężki ■ Syn kierowcy taksówki, który został pobity w sierpniu tego roku, odebrał z Berlina skradziony samochód ojca. W środku były narkotyki i pałka teleskopowa ■ Mieszkaniec Przytoru: Nie możemy spać przez muczenie krów! Niech ktoś pomoże! Do redakcji portalu iswinoujscie.pl zwrócił się mieszkaniec Przytoru z prośbą o nagłośnienie problemu, który nęka jego oraz sąsiadów. Chodzi o muczenie krów ■ Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie ■ W biały dzień niemal w centrum miasta został pobity człowiek ■ Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski ■ Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe! Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz ■ Masowo oszukuje na portalu OLX i twierdzi że zarobił ponad 2 miliony. Kim jest Kacper ze Świnoujścia? Zobacz film! ■ Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie ■ Zderzenie rowerzystów może mieć naprawdę poważne skutki. Do takiego wypadku doszło w piątek na ścieżce rowerowej przy ulicy Matejki, gdzie 13-latek zajechał drogę innemu rowerzyście. Wskutek zderzenia chłopiec upadł na chodnik doznając urazu głowy na tyle poważnego, że został przetransportowany do jednego ze szpitali w Szczecinie. ■ Już dawno przywykliśmy do widoku dzików przechadzających się ulicami, czasem można spotkać wytwornego lisa lub nawet godnego borsuka. Ale lubieżny Łoś, to coś nowego. Ostrzegamy mieszkańców, w mieście grasuje ciekawski łoś, niedyskretnie podglądający mieszkańców przez okna. Chrońmy żony, matki i małe dzieci, prawdziwe zwierzę grasuje po mieście ■ Na jednej z działek znaleziono zwłoki dwóch osób. Oględziny miejsca trwały do późnych godzin nocnych. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Wczoraj w godzinach popołudniowych za świetlicą Ogrody Granica znaleziono ciała dwóch osób. Zwłoki kobiety i mężczyzny były już w stanie rozkładu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że denaci mieli ponad 60 lat. Ciało mężczyzny wisiało wewnątrz, kobiety leżało. Na miejscu zjawił się prokurator, policja, wezwano również strażaków, którzy pomagali w akcji po zmroku, doświetlając teren. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok i zabrane ■