POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [31.07.2018, 22:59:07] • Świnoujście

Mieszkańcy: Co z tunelem i kiedy będzie festyn z tej okazji?

Mieszkańcy: Co z tunelem i kiedy będzie festyn z tej okazji?

Autor: chika_milan(fot. Fotolia.com )

W ostatnim czasie otrzymaliśmy wiele pytań od naszych Czytelników na temat tunelu, który ma na stałe połączyć Świnoujście z resztą Polski. Mieszkańcy zapytali także, o festyn z okazji rozpoczęcia inwestycji.

Pytania otrzymane od naszych Czytelników, przesłaliśmy do rzecznika prasowego prezydenta miasta. Jak możemy przeczytać w odpowiedzi, data podpisania umowy na budowę tunelu nie jest jeszcze znana urzędnikom.

- Jeżeli ustalona będzie data podpisania umowy pomiędzy inwestorem a wykonawcą na budowę tunelu, poinformujemy o tym mieszkańców i media – poinformowała Hanna Lachowska z BIK UM Świnoujście.

Niestety, Pani Hanna Lachowska nie odpowiedziała na pytanie dotyczące festynu z okazji podpisania umowy na budowę tunelu. Czyżby urząd miasta nie planował takiej imprezy?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 62, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 62

nawigator • Wtorek [14.08.2018, 08:41:11] • [IP: 178.238.247.**]

juz sie za laska ale ta drewniana ogladam, a przypominam sobie pierwsze bunczuncze zapowiedzi o tunelu to bylem jeszcze ho ho chlopak na 102, tak ze dzisiaj nie jestem juz zainteresowany jak reszta emerytow tunelem bo to tylko bedzie smrod halas i burdel parkingowy.

Gość kibic stary • Poniedziałek [13.08.2018, 19:11:39] • [IP: 178.238.252.***]

Ajednak TUNEL bedzie czy wam to podoba czy nie . ..

Gość kibic stary • Poniedziałek [13.08.2018, 19:03:33] • [IP: 178.238.252.***]

groble rob sobie chlopie na jeziorku w parku , poronione pomysly nie masz gdzie wydawac na glupote pieniadze nie swoje opanuj sie nie pisz glupot . ..

Gość • Niedziela [12.08.2018, 19:10:08] • [IP: 87.199.11.**]

A po co Wam tunel Świnoujście wróci do macierzy niemieckiej, pisiory wyprowadzą Polskę z Uni granica państwa będzie na Świnie więc jaki sens budować ten tunel szczęście Was spotka że będziecie mieszkać w normalnym kraju a nie chorym z nienawiści.

Gość • Sobota [11.08.2018, 22:40:09] • [IP: 178.238.251.***]

Po co ten tunel, mało jeszcze co niektórym tych aut i spalin i problemów z zaparkowaniem ?

Gość • Niedziela [05.08.2018, 15:01:08] • [IP: 23.226.237.*]

Którzy mieszkańcy?! -Nazwiska!!

Gość • Czwartek [02.08.2018, 14:01:40] • [IP: 176.221.123.*]

Hahaha pieniądze podzielone do kieszeni schowane, na festyn zabrało 😂😂😂😂😂

Gość • Środa [01.08.2018, 19:19:57] • [IP: 178.238.253.**]

W nosie mam tunel, wystarczy coroczny koszmar tak zwanego sezonu, jeszcze tunel, dobrze że to tylko bujda przedwyborcza!

Gość • Środa [01.08.2018, 19:18:20] • [IP: 178.238.253.**]

Tunel, już na serio 75 lat rozmowa o tunelu, masakra, widocznie do urzędników miejskich trzeba jedno i to samo mówić co rok na okrągło, administracja w centrum miasta i jak zwykle zamiast ułatwiać utrudniają, co roku piszemy i zwracamy uwagę że wszelkie tak zwane próby przed występami, przy tym skwarze, urzadzanie ryków, wycia na jednej nucie, to masakra dla mieszkańców na ful, zamieszkałych wisa, wi, dla jednych to śpiew, dla innych koszmar...urzędnicy weżcie ich sobie od podwórka, albo do gabinetów i niech wam" próbują nawet 8 godzin, a my chcemy ciszy i spokoju, wystarczy, że cała dobę hałasują nam pod oknami auta!To jest szkoła muzyczna, a nie miejsce to probowania za przeproszeniem, wybudowaliście amfiteatr, który do niczego nie służy, no może raz czy dwa w roku, to niech tam uzrądzają" próby" a nie w centrum miasta przy tej pogodzie!

Gość • Środa [01.08.2018, 16:15:40] • [IP: 80.245.189.***]

Jak to kIedy?? NIGDY !!

Gość • Środa [01.08.2018, 15:36:12] • [IP: 109.243.208.*]

Oj, tego lata wyjątkowo powoli Moderacja przepuszcza wpisy, chyba dużo urlopów macie. Mija np.6 godzin i dopiero pojawiają się wpisy z rana.

Gość • Środa [01.08.2018, 12:29:59] • [IP: 77.112.18.***]

Wcale za tunelem nie tęsknię. Zapchane ulice, brak wody. Coraz więcej domów wczasowych. Żmur wykończy nas mieszkańców. Mam nadzueję że ktoś go z tego rozliczy. Obiecywał festyn i co? Widać ile jego słowa są warte. Moim zdaniem jest niewiarygodny. Mam nadzieje że my mieszkańcy w końcu weźmiemy sprawy w swoje ręce i damy mu czerwoną kartkę w wyborach. Prezesi ważnych spółek to koleżanki lub koledzy obecnego prezydenta. Nasze miasto nie będzie się rozwijało. Spółki są administrowane a nie zarządzane. Niedługo wszyscy młodzi stad wyjada i biada nam mieszkańcom !

Gość • Środa [01.08.2018, 12:25:17] • [IP: 109.243.208.*]

10:58 - Nie nudź. Odłącz się już z tą groblą. Są poważne przeciwskazania (przyrodnicze i inne) w kwestii grobli i NIKT dziś tego nie bierze pod uwagę. Gdyby Świnoujscie miało rozmiary Szczecina, to brałby, ale nie bierze, bo Świnoujście znaczy mniej. A swoją drogą to wyjdzie na dobre przyrodzie, pejzażowi, czyli walorom turystycznym, które mimo ofensywy technokratów chcących nam wszczepić port kontenerowy po gazowym, nadal są najważniejszym atutem Świnoujścia.

Gość • Środa [01.08.2018, 12:20:11] • [IP: 80.245.189.***]

Gość • Środa [01.08.2018, 10:46:47] • [IP: 78.10.206.**] Bylem. ..komuszku pisowski.

cytat z "money pl"z 26 VI • Środa [01.08.2018, 11:57:20] • [IP: 109.243.208.*]

POLSKA DOSTANIE Z UE 776 MLN ZŁ -----"Polska dostanie z Unii 776 milionów złotych na budowę tunelu pod rzeką Świną. Do wtorku (26 VI) Bruksela miała prawo wydać negatywną decyzję w sprawie finansowania albo poprosić polski rząd o dodatkowe wyjaśnienia dotyczące inwestycji. Tak wynika z unijnych procedur - najpierw Polska wysyła informację o inwestycji, a potem unijni urzędnicy mają trzy miesiące na decyzję. Żaden dokument do Warszawy przez ten czas nie wpłynął, co oznacza cichą zgodę na budowę. Pieniądze na tę ważną inwestycję są już w stu procentach pewne - chwali się w środę Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju." ----- Dedykuję różnym zabawnym hejterom, trollom, malkontentom, frustratom, niekochanym w rodzinie, których żona zdradza, a którzy uspokajają się przez bredzenie na tym forum!!

Gość • Środa [01.08.2018, 11:38:59] • [IP: 94.254.227.**]

Festyn ?! Jakby było się z czego cieszyć.

wPISdu • Środa [01.08.2018, 11:38:16] • [IP: 80.245.186.***]

oczywiście, że festyn będzie z naszych pieniędzy! Ale to i tak będzie postęp, gdyż żur doi nasze pieniądze nieustannie i przelewa je do swojego karmana i swoich pacynek. A teraz strach mu w oczy zaglądnął, że źródełko wyschnie bo mieszkańcy spuszczą go do klopa to postanowił, że drobną cząstke zawłaszczonych mieszkańcom pieniędzy zwróci i zrobi festyn.

Gość • Środa [01.08.2018, 11:30:29] • [IP: 80.245.188.**]

ludzie po co wam ten tunel

Gość • Środa [01.08.2018, 11:06:57] • [IP: 94.254.231.**]

I poszła babka choinki nie będzie:D

Gość • Środa [01.08.2018, 10:58:49] • [IP: 46.246.1.***]

Niemiec przed wojną stworzył wspaniały projekt – grobla przez Mały Zalew Szczeciński. To jedyne logiczne i możliwe do realizacji połączenie Świnoujścia ze światem.

Gość • Środa [01.08.2018, 10:48:02] • [IP: 92.42.119.***]

Powinien być most obustronnie podnoszony.Patrz Gdańsk Sobieszewo.10 razy tańszy niż tunel.

Gość • Środa [01.08.2018, 10:46:47] • [IP: 78.10.206.**]

"Gość • Wtorek [31.07.2018, 23:19:58] • [IP: 80.245.189.***] Bo nie ma gwarancji bankowych dla inwestycji.EU przyznala 190 mil.euro a dla brakujacej kwoty nie ma gwarancji od rzadu i miasta.PROSTE??" Idź protestować w obronie sądów.

zgryzliwy_lolek • Środa [01.08.2018, 10:42:59] • [IP: 51.174.76.***]

Festyn jak za PRL, przemowie lokalny sekretarz, odznacza przodownika pracy w swinouscjiu, wystąpi zespol Mazowsze, ale wczesniej bedzie parada, dieci z przedszkoli wykanaja układ taneczny... Ludzie wiem, ze PRL byl" piekny", ale sie skończył...

Gość • Środa [01.08.2018, 10:38:56] • [IP: 178.238.253.**]

Ten tunel to wielka pisowska ściema. Mam nadzieję, że nic z tego nie wyjdzie. Już teraz nie ma gdzie zaparkować,

Gość • Środa [01.08.2018, 10:35:54] • [IP: 178.238.252.**]

Z czego się cieszyć?!Już miasto zapchane...miejscowi nie mają powodu do radości.Festyn, to zrobią Niemcy!

Oglądasz 1-25 z 62
■ Wzdłuż województw północnych w piątek od samego rana spodziewane są oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników ■ W związku z wydarzeniami w Gdańsku i ogłoszoną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę na najbliższą sobotę (19.01) żałobą narodową, dla uszanowania tego dnia, odwołany został "Koncert noworoczny Orkiestry Wojskowej i zespołów MDK Warszów" w Sali Teatralnej, planowany na 18 stycznia (piątek) ■ Trwający zwykle 10 minut rejs promu na przeprawie „Warszów” przedłużył się do niemal dwóch godzin. Załoga traciła kontrolę nad jednostką na środku kanału portowego. Dla kapitana i załogi i pasażerów były to chwile wielkiego napięcia. Jednostka napędowa promu odmówiła posłuszeństwa. Załoga wezwała pomocy. Na pokładzie, oprócz karetki śpieszącej na sygnale z chorym do szpitala było kilkudziesięciu pasażerów i ponad dwadzieścia samochodów osobowych ■ Mogłoby się wydawać że bobry to całkiem miłe zwierzęta. Nic bardziej mylnego! Przekonał się o tym mieszkaniec Karsiboru, który zauważył że bobry podgryzają drzewo które stoi przy jego działce. Zaniepokojona niedoszła ofiara gryzoni zwróciła się o pomoc do urzędników, którzy stwierdzili że musi wypełnić wniosek ■ W Radzie Miasta powstał Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości, którego przewodniczącym został Jacek Jurkiewicz. W związku z objęciem funkcji przewodniczącego klubu radnych Jacek Jurkiewicz zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta ■ Po ponad póltoragodzinnej dyskusji, wysłuchaniu przedstawicieli związków zawodowych i przedstawicieli władz, Rada Miasta jednogłośnie przyjęła apel do Rządu R.P. w sprawie usamodzielnienia Morskiej Stoczni RemontowejS.A. w Świnoujściu poprzez odłączenie jej od MSR "Gryfia" S.A. w Szczecinie ■ Łukasz Stankiewicz, związkowiec, pracownik stoczni: "naszym marzeniem jest żeby polityka odłączyła się wreszcie od stoczni!" ■ Aneta Stawicka ZZ Stoczni "Gryfia": "Trzy lata dla naszej stoczni zostały bezpowrotnie zmarnowane!" ■ W piątek 21 grudnia o godzinie 14.00 rozpoczęły się obrady nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. W programie posiedzenia znalazł się projekt uchwały w sprawie odłączenia zakładu w Świnoujściu od Morskiej Stoczni remontowej "Gryfia" S.A. z siedziba w Szczecinie ■ Rada Miasta przyjęła przedstawiony przez Prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na 2019 rok. 16 radnych głosowało „za” nikt nie był przeciw, czterech wstrzymało się od głosu ■ III Sesja Nadzwyczajna Sesja rady Miasta rozpoczęła się od... awarii elektronicznego systemu zliczania głosów. Awarie udało się na szczęście usunąć i radni bez przeszkód kontynuują obrady. najważniejszym projektem uchwały w programie obrad jest propozycja Budżetu Miasta na rok 2019 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■