░ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydatów do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub u Kierownika Inspektoratu pod nr telefonu 91-382-38-02 ░

POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [31.07.2018, 22:59:07] • Świnoujście

Mieszkańcy: Co z tunelem i kiedy będzie festyn z tej okazji?

Mieszkańcy: Co z tunelem i kiedy będzie festyn z tej okazji?

Autor: chika_milan(fot. Fotolia.com )

W ostatnim czasie otrzymaliśmy wiele pytań od naszych Czytelników na temat tunelu, który ma na stałe połączyć Świnoujście z resztą Polski. Mieszkańcy zapytali także, o festyn z okazji rozpoczęcia inwestycji.

Pytania otrzymane od naszych Czytelników, przesłaliśmy do rzecznika prasowego prezydenta miasta. Jak możemy przeczytać w odpowiedzi, data podpisania umowy na budowę tunelu nie jest jeszcze znana urzędnikom.

- Jeżeli ustalona będzie data podpisania umowy pomiędzy inwestorem a wykonawcą na budowę tunelu, poinformujemy o tym mieszkańców i media – poinformowała Hanna Lachowska z BIK UM Świnoujście.

Niestety, Pani Hanna Lachowska nie odpowiedziała na pytanie dotyczące festynu z okazji podpisania umowy na budowę tunelu. Czyżby urząd miasta nie planował takiej imprezy?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 62, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 62

nawigator • Wtorek [14.08.2018, 08:41:11] • [IP: 178.238.247.**]

juz sie za laska ale ta drewniana ogladam, a przypominam sobie pierwsze bunczuncze zapowiedzi o tunelu to bylem jeszcze ho ho chlopak na 102, tak ze dzisiaj nie jestem juz zainteresowany jak reszta emerytow tunelem bo to tylko bedzie smrod halas i burdel parkingowy.

Gość kibic stary • Poniedziałek [13.08.2018, 19:11:39] • [IP: 178.238.252.***]

Ajednak TUNEL bedzie czy wam to podoba czy nie . ..

Gość kibic stary • Poniedziałek [13.08.2018, 19:03:33] • [IP: 178.238.252.***]

groble rob sobie chlopie na jeziorku w parku , poronione pomysly nie masz gdzie wydawac na glupote pieniadze nie swoje opanuj sie nie pisz glupot . ..

Gość • Niedziela [12.08.2018, 19:10:08] • [IP: 87.199.11.**]

A po co Wam tunel Świnoujście wróci do macierzy niemieckiej, pisiory wyprowadzą Polskę z Uni granica państwa będzie na Świnie więc jaki sens budować ten tunel szczęście Was spotka że będziecie mieszkać w normalnym kraju a nie chorym z nienawiści.

Gość • Sobota [11.08.2018, 22:40:09] • [IP: 178.238.251.***]

Po co ten tunel, mało jeszcze co niektórym tych aut i spalin i problemów z zaparkowaniem ?

Gość • Niedziela [05.08.2018, 15:01:08] • [IP: 23.226.237.*]

Którzy mieszkańcy?! -Nazwiska!!

Gość • Czwartek [02.08.2018, 14:01:40] • [IP: 176.221.123.*]

Hahaha pieniądze podzielone do kieszeni schowane, na festyn zabrało 😂😂😂😂😂

Gość • Środa [01.08.2018, 19:19:57] • [IP: 178.238.253.**]

W nosie mam tunel, wystarczy coroczny koszmar tak zwanego sezonu, jeszcze tunel, dobrze że to tylko bujda przedwyborcza!

Gość • Środa [01.08.2018, 19:18:20] • [IP: 178.238.253.**]

Tunel, już na serio 75 lat rozmowa o tunelu, masakra, widocznie do urzędników miejskich trzeba jedno i to samo mówić co rok na okrągło, administracja w centrum miasta i jak zwykle zamiast ułatwiać utrudniają, co roku piszemy i zwracamy uwagę że wszelkie tak zwane próby przed występami, przy tym skwarze, urzadzanie ryków, wycia na jednej nucie, to masakra dla mieszkańców na ful, zamieszkałych wisa, wi, dla jednych to śpiew, dla innych koszmar...urzędnicy weżcie ich sobie od podwórka, albo do gabinetów i niech wam" próbują nawet 8 godzin, a my chcemy ciszy i spokoju, wystarczy, że cała dobę hałasują nam pod oknami auta!To jest szkoła muzyczna, a nie miejsce to probowania za przeproszeniem, wybudowaliście amfiteatr, który do niczego nie służy, no może raz czy dwa w roku, to niech tam uzrądzają" próby" a nie w centrum miasta przy tej pogodzie!

Gość • Środa [01.08.2018, 16:15:40] • [IP: 80.245.189.***]

Jak to kIedy?? NIGDY !!

Gość • Środa [01.08.2018, 15:36:12] • [IP: 109.243.208.*]

Oj, tego lata wyjątkowo powoli Moderacja przepuszcza wpisy, chyba dużo urlopów macie. Mija np.6 godzin i dopiero pojawiają się wpisy z rana.

Gość • Środa [01.08.2018, 12:29:59] • [IP: 77.112.18.***]

Wcale za tunelem nie tęsknię. Zapchane ulice, brak wody. Coraz więcej domów wczasowych. Żmur wykończy nas mieszkańców. Mam nadzueję że ktoś go z tego rozliczy. Obiecywał festyn i co? Widać ile jego słowa są warte. Moim zdaniem jest niewiarygodny. Mam nadzieje że my mieszkańcy w końcu weźmiemy sprawy w swoje ręce i damy mu czerwoną kartkę w wyborach. Prezesi ważnych spółek to koleżanki lub koledzy obecnego prezydenta. Nasze miasto nie będzie się rozwijało. Spółki są administrowane a nie zarządzane. Niedługo wszyscy młodzi stad wyjada i biada nam mieszkańcom !

Gość • Środa [01.08.2018, 12:25:17] • [IP: 109.243.208.*]

10:58 - Nie nudź. Odłącz się już z tą groblą. Są poważne przeciwskazania (przyrodnicze i inne) w kwestii grobli i NIKT dziś tego nie bierze pod uwagę. Gdyby Świnoujscie miało rozmiary Szczecina, to brałby, ale nie bierze, bo Świnoujście znaczy mniej. A swoją drogą to wyjdzie na dobre przyrodzie, pejzażowi, czyli walorom turystycznym, które mimo ofensywy technokratów chcących nam wszczepić port kontenerowy po gazowym, nadal są najważniejszym atutem Świnoujścia.

Gość • Środa [01.08.2018, 12:20:11] • [IP: 80.245.189.***]

Gość • Środa [01.08.2018, 10:46:47] • [IP: 78.10.206.**] Bylem. ..komuszku pisowski.

cytat z "money pl"z 26 VI • Środa [01.08.2018, 11:57:20] • [IP: 109.243.208.*]

POLSKA DOSTANIE Z UE 776 MLN ZŁ -----"Polska dostanie z Unii 776 milionów złotych na budowę tunelu pod rzeką Świną. Do wtorku (26 VI) Bruksela miała prawo wydać negatywną decyzję w sprawie finansowania albo poprosić polski rząd o dodatkowe wyjaśnienia dotyczące inwestycji. Tak wynika z unijnych procedur - najpierw Polska wysyła informację o inwestycji, a potem unijni urzędnicy mają trzy miesiące na decyzję. Żaden dokument do Warszawy przez ten czas nie wpłynął, co oznacza cichą zgodę na budowę. Pieniądze na tę ważną inwestycję są już w stu procentach pewne - chwali się w środę Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju." ----- Dedykuję różnym zabawnym hejterom, trollom, malkontentom, frustratom, niekochanym w rodzinie, których żona zdradza, a którzy uspokajają się przez bredzenie na tym forum!!

Gość • Środa [01.08.2018, 11:38:59] • [IP: 94.254.227.**]

Festyn ?! Jakby było się z czego cieszyć.

wPISdu • Środa [01.08.2018, 11:38:16] • [IP: 80.245.186.***]

oczywiście, że festyn będzie z naszych pieniędzy! Ale to i tak będzie postęp, gdyż żur doi nasze pieniądze nieustannie i przelewa je do swojego karmana i swoich pacynek. A teraz strach mu w oczy zaglądnął, że źródełko wyschnie bo mieszkańcy spuszczą go do klopa to postanowił, że drobną cząstke zawłaszczonych mieszkańcom pieniędzy zwróci i zrobi festyn.

Gość • Środa [01.08.2018, 11:30:29] • [IP: 80.245.188.**]

ludzie po co wam ten tunel

Gość • Środa [01.08.2018, 11:06:57] • [IP: 94.254.231.**]

I poszła babka choinki nie będzie:D

Gość • Środa [01.08.2018, 10:58:49] • [IP: 46.246.1.***]

Niemiec przed wojną stworzył wspaniały projekt – grobla przez Mały Zalew Szczeciński. To jedyne logiczne i możliwe do realizacji połączenie Świnoujścia ze światem.

Gość • Środa [01.08.2018, 10:48:02] • [IP: 92.42.119.***]

Powinien być most obustronnie podnoszony.Patrz Gdańsk Sobieszewo.10 razy tańszy niż tunel.

Gość • Środa [01.08.2018, 10:46:47] • [IP: 78.10.206.**]

"Gość • Wtorek [31.07.2018, 23:19:58] • [IP: 80.245.189.***] Bo nie ma gwarancji bankowych dla inwestycji.EU przyznala 190 mil.euro a dla brakujacej kwoty nie ma gwarancji od rzadu i miasta.PROSTE??" Idź protestować w obronie sądów.

zgryzliwy_lolek • Środa [01.08.2018, 10:42:59] • [IP: 51.174.76.***]

Festyn jak za PRL, przemowie lokalny sekretarz, odznacza przodownika pracy w swinouscjiu, wystąpi zespol Mazowsze, ale wczesniej bedzie parada, dieci z przedszkoli wykanaja układ taneczny... Ludzie wiem, ze PRL byl" piekny", ale sie skończył...

Gość • Środa [01.08.2018, 10:38:56] • [IP: 178.238.253.**]

Ten tunel to wielka pisowska ściema. Mam nadzieję, że nic z tego nie wyjdzie. Już teraz nie ma gdzie zaparkować,

Gość • Środa [01.08.2018, 10:35:54] • [IP: 178.238.252.**]

Z czego się cieszyć?!Już miasto zapchane...miejscowi nie mają powodu do radości.Festyn, to zrobią Niemcy!

Oglądasz 1-25 z 62
■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■