POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [31.07.2018, 22:59:07] • Świnoujście

Mieszkańcy: Co z tunelem i kiedy będzie festyn z tej okazji?

Mieszkańcy: Co z tunelem i kiedy będzie festyn z tej okazji?

Autor: chika_milan(fot. Fotolia.com )

W ostatnim czasie otrzymaliśmy wiele pytań od naszych Czytelników na temat tunelu, który ma na stałe połączyć Świnoujście z resztą Polski. Mieszkańcy zapytali także, o festyn z okazji rozpoczęcia inwestycji.

Pytania otrzymane od naszych Czytelników, przesłaliśmy do rzecznika prasowego prezydenta miasta. Jak możemy przeczytać w odpowiedzi, data podpisania umowy na budowę tunelu nie jest jeszcze znana urzędnikom.

- Jeżeli ustalona będzie data podpisania umowy pomiędzy inwestorem a wykonawcą na budowę tunelu, poinformujemy o tym mieszkańców i media – poinformowała Hanna Lachowska z BIK UM Świnoujście.

Niestety, Pani Hanna Lachowska nie odpowiedziała na pytanie dotyczące festynu z okazji podpisania umowy na budowę tunelu. Czyżby urząd miasta nie planował takiej imprezy?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 62, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 62

nawigator • Wtorek [14.08.2018, 08:41:11] • [IP: 178.238.247.**]

juz sie za laska ale ta drewniana ogladam, a przypominam sobie pierwsze bunczuncze zapowiedzi o tunelu to bylem jeszcze ho ho chlopak na 102, tak ze dzisiaj nie jestem juz zainteresowany jak reszta emerytow tunelem bo to tylko bedzie smrod halas i burdel parkingowy.

Gość kibic stary • Poniedziałek [13.08.2018, 19:11:39] • [IP: 178.238.252.***]

Ajednak TUNEL bedzie czy wam to podoba czy nie . ..

Gość kibic stary • Poniedziałek [13.08.2018, 19:03:33] • [IP: 178.238.252.***]

groble rob sobie chlopie na jeziorku w parku , poronione pomysly nie masz gdzie wydawac na glupote pieniadze nie swoje opanuj sie nie pisz glupot . ..

Gość • Niedziela [12.08.2018, 19:10:08] • [IP: 87.199.11.**]

A po co Wam tunel Świnoujście wróci do macierzy niemieckiej, pisiory wyprowadzą Polskę z Uni granica państwa będzie na Świnie więc jaki sens budować ten tunel szczęście Was spotka że będziecie mieszkać w normalnym kraju a nie chorym z nienawiści.

Gość • Sobota [11.08.2018, 22:40:09] • [IP: 178.238.251.***]

Po co ten tunel, mało jeszcze co niektórym tych aut i spalin i problemów z zaparkowaniem ?

Gość • Niedziela [05.08.2018, 15:01:08] • [IP: 23.226.237.*]

Którzy mieszkańcy?! -Nazwiska!!

Gość • Czwartek [02.08.2018, 14:01:40] • [IP: 176.221.123.*]

Hahaha pieniądze podzielone do kieszeni schowane, na festyn zabrało 😂😂😂😂😂

Gość • Środa [01.08.2018, 19:19:57] • [IP: 178.238.253.**]

W nosie mam tunel, wystarczy coroczny koszmar tak zwanego sezonu, jeszcze tunel, dobrze że to tylko bujda przedwyborcza!

Gość • Środa [01.08.2018, 19:18:20] • [IP: 178.238.253.**]

Tunel, już na serio 75 lat rozmowa o tunelu, masakra, widocznie do urzędników miejskich trzeba jedno i to samo mówić co rok na okrągło, administracja w centrum miasta i jak zwykle zamiast ułatwiać utrudniają, co roku piszemy i zwracamy uwagę że wszelkie tak zwane próby przed występami, przy tym skwarze, urzadzanie ryków, wycia na jednej nucie, to masakra dla mieszkańców na ful, zamieszkałych wisa, wi, dla jednych to śpiew, dla innych koszmar...urzędnicy weżcie ich sobie od podwórka, albo do gabinetów i niech wam" próbują nawet 8 godzin, a my chcemy ciszy i spokoju, wystarczy, że cała dobę hałasują nam pod oknami auta!To jest szkoła muzyczna, a nie miejsce to probowania za przeproszeniem, wybudowaliście amfiteatr, który do niczego nie służy, no może raz czy dwa w roku, to niech tam uzrądzają" próby" a nie w centrum miasta przy tej pogodzie!

Gość • Środa [01.08.2018, 16:15:40] • [IP: 80.245.189.***]

Jak to kIedy?? NIGDY !!

Gość • Środa [01.08.2018, 15:36:12] • [IP: 109.243.208.*]

Oj, tego lata wyjątkowo powoli Moderacja przepuszcza wpisy, chyba dużo urlopów macie. Mija np.6 godzin i dopiero pojawiają się wpisy z rana.

Gość • Środa [01.08.2018, 12:29:59] • [IP: 77.112.18.***]

Wcale za tunelem nie tęsknię. Zapchane ulice, brak wody. Coraz więcej domów wczasowych. Żmur wykończy nas mieszkańców. Mam nadzueję że ktoś go z tego rozliczy. Obiecywał festyn i co? Widać ile jego słowa są warte. Moim zdaniem jest niewiarygodny. Mam nadzieje że my mieszkańcy w końcu weźmiemy sprawy w swoje ręce i damy mu czerwoną kartkę w wyborach. Prezesi ważnych spółek to koleżanki lub koledzy obecnego prezydenta. Nasze miasto nie będzie się rozwijało. Spółki są administrowane a nie zarządzane. Niedługo wszyscy młodzi stad wyjada i biada nam mieszkańcom !

Gość • Środa [01.08.2018, 12:25:17] • [IP: 109.243.208.*]

10:58 - Nie nudź. Odłącz się już z tą groblą. Są poważne przeciwskazania (przyrodnicze i inne) w kwestii grobli i NIKT dziś tego nie bierze pod uwagę. Gdyby Świnoujscie miało rozmiary Szczecina, to brałby, ale nie bierze, bo Świnoujście znaczy mniej. A swoją drogą to wyjdzie na dobre przyrodzie, pejzażowi, czyli walorom turystycznym, które mimo ofensywy technokratów chcących nam wszczepić port kontenerowy po gazowym, nadal są najważniejszym atutem Świnoujścia.

Gość • Środa [01.08.2018, 12:20:11] • [IP: 80.245.189.***]

Gość • Środa [01.08.2018, 10:46:47] • [IP: 78.10.206.**] Bylem. ..komuszku pisowski.

cytat z "money pl"z 26 VI • Środa [01.08.2018, 11:57:20] • [IP: 109.243.208.*]

POLSKA DOSTANIE Z UE 776 MLN ZŁ -----"Polska dostanie z Unii 776 milionów złotych na budowę tunelu pod rzeką Świną. Do wtorku (26 VI) Bruksela miała prawo wydać negatywną decyzję w sprawie finansowania albo poprosić polski rząd o dodatkowe wyjaśnienia dotyczące inwestycji. Tak wynika z unijnych procedur - najpierw Polska wysyła informację o inwestycji, a potem unijni urzędnicy mają trzy miesiące na decyzję. Żaden dokument do Warszawy przez ten czas nie wpłynął, co oznacza cichą zgodę na budowę. Pieniądze na tę ważną inwestycję są już w stu procentach pewne - chwali się w środę Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju." ----- Dedykuję różnym zabawnym hejterom, trollom, malkontentom, frustratom, niekochanym w rodzinie, których żona zdradza, a którzy uspokajają się przez bredzenie na tym forum!!

Gość • Środa [01.08.2018, 11:38:59] • [IP: 94.254.227.**]

Festyn ?! Jakby było się z czego cieszyć.

wPISdu • Środa [01.08.2018, 11:38:16] • [IP: 80.245.186.***]

oczywiście, że festyn będzie z naszych pieniędzy! Ale to i tak będzie postęp, gdyż żur doi nasze pieniądze nieustannie i przelewa je do swojego karmana i swoich pacynek. A teraz strach mu w oczy zaglądnął, że źródełko wyschnie bo mieszkańcy spuszczą go do klopa to postanowił, że drobną cząstke zawłaszczonych mieszkańcom pieniędzy zwróci i zrobi festyn.

Gość • Środa [01.08.2018, 11:30:29] • [IP: 80.245.188.**]

ludzie po co wam ten tunel

Gość • Środa [01.08.2018, 11:06:57] • [IP: 94.254.231.**]

I poszła babka choinki nie będzie:D

Gość • Środa [01.08.2018, 10:58:49] • [IP: 46.246.1.***]

Niemiec przed wojną stworzył wspaniały projekt – grobla przez Mały Zalew Szczeciński. To jedyne logiczne i możliwe do realizacji połączenie Świnoujścia ze światem.

Gość • Środa [01.08.2018, 10:48:02] • [IP: 92.42.119.***]

Powinien być most obustronnie podnoszony.Patrz Gdańsk Sobieszewo.10 razy tańszy niż tunel.

Gość • Środa [01.08.2018, 10:46:47] • [IP: 78.10.206.**]

"Gość • Wtorek [31.07.2018, 23:19:58] • [IP: 80.245.189.***] Bo nie ma gwarancji bankowych dla inwestycji.EU przyznala 190 mil.euro a dla brakujacej kwoty nie ma gwarancji od rzadu i miasta.PROSTE??" Idź protestować w obronie sądów.

zgryzliwy_lolek • Środa [01.08.2018, 10:42:59] • [IP: 51.174.76.***]

Festyn jak za PRL, przemowie lokalny sekretarz, odznacza przodownika pracy w swinouscjiu, wystąpi zespol Mazowsze, ale wczesniej bedzie parada, dieci z przedszkoli wykanaja układ taneczny... Ludzie wiem, ze PRL byl" piekny", ale sie skończył...

Gość • Środa [01.08.2018, 10:38:56] • [IP: 178.238.253.**]

Ten tunel to wielka pisowska ściema. Mam nadzieję, że nic z tego nie wyjdzie. Już teraz nie ma gdzie zaparkować,

Gość • Środa [01.08.2018, 10:35:54] • [IP: 178.238.252.**]

Z czego się cieszyć?!Już miasto zapchane...miejscowi nie mają powodu do radości.Festyn, to zrobią Niemcy!

Oglądasz 1-25 z 62
■ X edycja Biegu Pawła Dodka (tragicznie zmarłego maratończyka i dziennikarza sportowego ), przekształcona została w Memoriał Pawła Dodka. Dokładnie w dziesiątą rocznicę jego śmierci (25.09.2008 ), a więc we wtorek 25.09.2018 przeprowadzona zostanie I edycja memoriału. Zapisy od 16.00, start o 17.00 na stadionie miejskim. Odbędzie się Test Coopera (wg.tabeli ocena wydolności organizmu -- jaki dystans pokona zawodnik w ciągu 12 minut biegu, z uwzględnieniem wieku i płci). Uczestnicy otrzymają unikatowe medale z oryginalnym, własnoręcznym podpisem Pawła (ufundowane przez żonę Ulę i córkę Agnieszkę). Ci, którzy uzyskają według tabeli maksymalne osiągi, będą mogli wziąć udział w biegu na 10km—tu dla pierwszych pań i panów okazałe trofea ufundowane przez prezesa KBJogging Andrzeja Mrozka . Ponadto wśród wszystkich biegaczy rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe. Klub Biegacza Jogging zaprasza zawodników i kibiców na I Memoriał Pawła Dodka ■
■ W rejonach północnych od rana będzie rozwijać się konwekcja burzowa z silnymi / bardzo silnymi porywami wiatru do 70-90 km/h, lokalnie 95 km/h. ■ W poniedziałek 17 września, na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 doszło do bardzo groźnego zdarzenia, które rzuca cień na bezpieczeństwo naszych dzieci podczas pobytu w szkole. Do budynku szkoły przy ulicy Kościuszki weszli dwaj uzbrojeni w kastety uczniowie i pobili uczniów. Poszkodowani chłopcy zostali przewiezieni do szpitala w Szczecinie ■ Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie ■ W biały dzień niemal w centrum miasta został pobity człowiek ■ Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski ■ Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe! Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz ■ Masowo oszukuje na portalu OLX i twierdzi że zarobił ponad 2 miliony. Kim jest Kacper ze Świnoujścia? Zobacz film! ■ Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie ■ Zderzenie rowerzystów może mieć naprawdę poważne skutki. Do takiego wypadku doszło w piątek na ścieżce rowerowej przy ulicy Matejki, gdzie 13-latek zajechał drogę innemu rowerzyście. Wskutek zderzenia chłopiec upadł na chodnik doznając urazu głowy na tyle poważnego, że został przetransportowany do jednego ze szpitali w Szczecinie. ■ Już dawno przywykliśmy do widoku dzików przechadzających się ulicami, czasem można spotkać wytwornego lisa lub nawet godnego borsuka. Ale lubieżny Łoś, to coś nowego. Ostrzegamy mieszkańców, w mieście grasuje ciekawski łoś, niedyskretnie podglądający mieszkańców przez okna. Chrońmy żony, matki i małe dzieci, prawdziwe zwierzę grasuje po mieście ■ Na jednej z działek znaleziono zwłoki dwóch osób. Oględziny miejsca trwały do późnych godzin nocnych. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Wczoraj w godzinach popołudniowych za świetlicą Ogrody Granica znaleziono ciała dwóch osób. Zwłoki kobiety i mężczyzny były już w stanie rozkładu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że denaci mieli ponad 60 lat. Ciało mężczyzny wisiało wewnątrz, kobiety leżało. Na miejscu zjawił się prokurator, policja, wezwano również strażaków, którzy pomagali w akcji po zmroku, doświetlając teren. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok i zabrane ■