POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [03.08.2018, 21:34:35] • Świnoujście

Bliskie spotkanie z ...łosiem. Zwierzę skonsumowało kilka jabłek i popłynęło w stronę wyspy Mielin. Zobacz film!

Bliskie spotkanie z ...łosiem. Zwierzę skonsumowało kilka jabłek i popłynęło w stronę wyspy Mielin. Zobacz film!

fot. Czytelnik

Dziki, jenoty, lisy - do nich pan Bogdan jest już od dawna przyzwyczajony. Dziś jednak w miejscu jego pracy na Warszowie wizytę złożył łoś. Pan Bogdan zarejestrował to nietypowe spotkanie i opowiedział o wrażeniach naszemu reporterowi.

Pan Bogdan pracuje za Orlenem, w Bazie Oznakowań Nawigacyjnych. Dziś o 5.00 rano kolega uprzedził go, żeby zamknąć bramę, bo chodzi łoś!



- Trochę nie wierzyłem, ale okazało się, że to fakt. Łoś zwiedził trzy przedsiębiorstwa, przylegające do Bazy Oznakowań Nawigacyjnych. Pochodził, pojadł jabłuszek rosnących przy parkingu. Myślałem, że się wydostanie, bo jest ogrodzone wkoło, ale w jednym miejscu jest przerwa. Wszedł tam i popłynął, prawdopodobnie na Mielin. Lisy były, jenoty były, dziki były, ale łosia jeszcze nie było. Teraz jeszcze może słoń przyjdzie. Rozmawiałem z myśliwym, pokazałem mu film i stwierdził, że to dwulatek. Byliśmy za płotem, nie podchodziliśmy bliżej. Łoś był duży, obgryzał jabłka rosnące na wys 2,5 m. Zgłosiłem to policji na Warszowie, przyjęli zgłoszenie, potem zadzwonił łowczy, ale łoś już płynął. Został filmik - o niecodziennym spotkaniu opowiada pan Bogdan.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 38, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 38

Gość • Niedziela [05.08.2018, 20:45:58] • [IP: 88.156.232.**]

Po co zgłaszał na policję? Po co mysliwemu? Czy tak bardzo mu przeszkadza te los, że koniecznie chce aby" służby" go zabiły?! A w czym to zwierze im przeszkadza?! ZOSTAWCIE GO W SPOKOJU!! Cieszcie się, że jeszcze jakaś zwierzynaw tym zabetonowanym Świnoujściu się pokazuje !

Gość • Niedziela [05.08.2018, 11:08:44] • [IP: 46.36.38.**]

rzubra niemcy jusz raz otszczelili

ŁŁP- łoś łamie prawo • Niedziela [05.08.2018, 09:32:54] • [IP: 164.127.2.**]

7:40 -- Ale nie ma licencji sternika. Płynie nielegalnie.W dodatku to złamanie paragrafu kodeksu karnego w kwestii narażania na śmierć zwierząt - łoś sam siebie naraża na śmierć, co stanowi przestepstwo wobec obowiązywania w Polsce od 2001 r. moratorium na polowanie na łosie.

Gość • Niedziela [05.08.2018, 07:40:28] • [IP: 70.31.52.**]

Oby szczesliwie doplynal.

Gość • Sobota [04.08.2018, 20:24:06] • [IP: 77.114.108.***]

Ktoś tu chyba łosia pomylił z łososiem !

Gość • Sobota [04.08.2018, 19:40:55] • [IP: 188.146.131.**]

Haha tez go widzialam chcial zatankowac albo zrobic pauze nie bylo miejsca i poszedl dalej a moze promem z Ystad przeplynal

Gość • Sobota [04.08.2018, 19:11:25] • [IP: 178.235.176.***]

poszedłby na działki tam dużo jabuszek rośnie

Gość • Sobota [04.08.2018, 17:20:31] • [IP: 95.40.107.***]

Ludzie co wy chcecie w końcu są wakacje jemu też się należy urlop

Gość • Sobota [04.08.2018, 15:21:05] • [IP: 31.1.6.**]

A czy łoś to ryba że pływa ?

Gość • Sobota [04.08.2018, 12:58:02] • [IP: 178.235.176.**]

jakie śliczne oczko brązowe na ten zwierzaczek

Gość • Sobota [04.08.2018, 12:44:34] • [IP: 178.238.253.**]

On jest przepiękny...płyń sobie gdzie chcesz!

Gość • Sobota [04.08.2018, 11:01:26] • [IP: 37.47.174.***]

Na Mielinie była tez sarna, i krowa - ale ta była chyba promem wieziona. A lisy nawet 2 były.

Gość • Sobota [04.08.2018, 10:31:59] • [IP: 62.69.229.**]

Kto zeżarł nasze święte jabłka?

Gość • Sobota [04.08.2018, 10:31:22] • [IP: 62.69.229.**]

Ło rany! to łosie i inne bydlęta już konsumują? A nie wystarczy napisać, że zeżarł kilka jabłek? Nie ma to jak pełny pretensjonalizm.

Gość • Sobota [04.08.2018, 10:11:21] • [IP: 79.131.133.**]

p.s. policja też się nie popisała - po co zgłaszać to łowczemu ? nie rozumiem, czy łoś był agresywny i komuś zagrażał ?

chyba wam odbiło • Sobota [04.08.2018, 10:07:35] • [IP: 164.127.74.**]

9:35, 9:31, 9:22, 9:11, 8:57, 8:45, 8:26, 8:17, 6:36, 0:43 Jeśli chodzi o zgłoszenie na policję, to myślę, ze jesli łoś wyrządza szkody, to trzeba zawiadomić policję, bedzie podstawa do odszkodowań ze strony nadleśnictwa. Mogą to byc różne szkody, choć zdaje się, że jest wyznaczony prawem próg szkód, od których można się domagać wyrównań. Poza tym zawsze warto, by policja wiedziała, ze grasuje tak duże zwierzę, bo to niebezpieczne dla ruchu drogowego, dzieci, itd.I w grę przecież nie wchodzi ZABICIE łosia, ale może to byc uspienie a potem transport w głąb lasów, bo przeciez to nie jest normalne, by łoś zwiedzał tereny zamieszkane przez ludzi, to w ogóle płochliwy osobnik. --- Ludzie, wam chyba już odbija od tego ciągłego siedzenia przy ekranie i od wrażenia konieczności oburzenia się czymś pod każdym artykułem. Nie twórzcie wymyślonej rzeczywistości, byście mieli uzasadnienie waszego bluzgania - tym razem akurat na tego Pana Bogdana.

rowerzysta • Sobota [04.08.2018, 09:54:57] • [IP: 164.127.74.**]

Dobrze, dziękuję za sygnał, zwolnię jazdę rowerem ze względu na łosia.

Gość • Sobota [04.08.2018, 09:37:32] • [IP: 62.69.203.***]

No tak myśliwy święty.Oglądałem filmiki z polowań.Bywało i tak że myśliwy zastrzelił myśliwego.Dać przykład?

Gość • Sobota [04.08.2018, 09:35:02] • [IP: 89.74.216.***]

zgłosił na policję łosia, który zeżarł jabłka i uciekł? A ci przyjęli zgłoszenie?! Uważam, że zgłaszający powinien złożyć aplikację do pracy w służbie. Szybko awansuje.

Gość • Sobota [04.08.2018, 09:34:30] • [IP: 94.254.143.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [04.08.2018, 09:31:20] • [IP: 37.47.221.***]

Proponuję także powiadomić łowczego jak sygnalista będzie np. na grzybach w lesie o intryuzie Bogdanie.

Gość • Sobota [04.08.2018, 09:22:59] • [IP: 62.69.251.***]

Pierwsza myśl janusza po zauważeniu dzikiego zwierzęcia - zapierdalam do myśliwego

Gość • Sobota [04.08.2018, 09:16:41] • [IP: 62.69.253.***]

świetnie panie Bogdanie - telefonem na policję załatwił pan dla tego pięknego łosia łowczego...

Gość • Sobota [04.08.2018, 09:11:53] • [IP: 83.20.38.**]

Boguś, dołączyłeś do grona" sygnalistów". Był i poszedł, film zrobiłeś, dowartościowałeś się i ok, ale po co na policje dzwoniłeś, w krwi to masz?

Gość • Sobota [04.08.2018, 08:57:50] • [IP: 37.248.215.**]

Pan Bogdan robi sensację. Młode osobniki odchodzą od swego stada.Szukają własnego terytorium.Muszą też jeść. Zobaczył łosia pierwszy raz i zaraz afera.Co on sobie myśli?, że go zastrzelą? A gdzie te zwierzęta mają żyć? Człowiek zawładnął ich tereny, to szukają nowych miejsc.Łoś potrafi przemieszczać się w nocy na duże odległości. I całe szczęście, może uciec przed czlowiekiem.

Oglądasz 1-25 z 38
■ Nieznani sprawcy napadli na taksówkarza ze Świnoujścia na drodze DK3. Do zdarzenia doszło między Przybiernowem a Babigoszczą. Sprawcy uciekli, trwa policyjna obawa. Do taksówki pana Mirosława ze Świnoujścia wsiadło dziś rano prawdopodobnie dwóch pasażerów. Samochód udał się w stronę Szczecina. Między Przybiernowem a Babigoszczą taksówkarz został zaatakowany i wyrzucony z auta. Sprawcy ukradli samochód i oddalili się w nieznanym kierunku. Taksówkarza w ciężkim stanie zabrał śmigłowiec LPR. Trwa policyjna obława na sprawców napadu i kradzieży. ■ Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października 2018 r. Zgodnie z terminarzem, druga tura wyborów na wójtów, burmistrzów odbędzie się 2 tygodnie później, czyli 4 listopada. Od dziś - przez 9 dni - partie polityczne, koalicje, stowarzyszenia, organizacje społeczne i sami wyborcy mogą tworzyć komitety wyborcze. 21 października będziemy głosowali na swoich przedstawicieli do rad gmin, powiatów, sejmików wojewódzkich, a także wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Od momentu ogłoszenia aktu zarządzenia wyborów rusza też kampania wyborcza. ■ Mieszkańcy coraz częściej krytycznie oceniają inwestycyjne pomysły i decyzje obecnej władzy. Tym razem wiele emocji wywołało otoczenie Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Kościuszki. To pewne, że najłatwiej się inwestuje kiedy przestrzeń jest pusta, stąd pewnie bezmyślna decyzja o likwidacji całej dotychczasowej zieleni przed szkołą. Urząd co prawda zapowiada, że nie długo pojawią się tam nowe nasadzenia drzewek, ale obecne wrażenia są po prostu złe ■ Powrócili cali i zdrowi. O godzinie 7.30, na pokładzie promu "Gryf" powrócili do Świnoujścia strażacy uczestniczący w akcji gaszenia pożarów lasów w Szwecji. W uroczystości powitania uczestniczyli premier Morawiecki i szef MSWiA ■ Firma Astaldi poinformowała, że nie podpisze umowy na zaprojektowanie i budowę tunelu pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu. Umowa miała być podpisana w wyznaczonym przez Miasto terminie 3 sierpnia. Kilkanaście godzin przed wyznaczonym terminem Włosi podjęli ostateczną decyzję o rezygnacji z kontraktu. W komunikacie na tę okoliczność włoska spółka informuje: "Astaldi odstępuje od podpisania umowy na projekt: „Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu – budowa tunelu pod Świną” z powodu: Upływu prawie dwóch lat od przedstawienia oferty do rozpoczęcia robót Braku rzeczywistej waloryzacji kosztów robót w Polsce, które tylko w ostatnim czasie wzrosły o 30 proc. Dużego ryzyka wydłużania się procedur rozliczania robót dodatkowych Braków w dostępie do zasobów materiałowych i osobowych na polskim rynku" ■