POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [03.08.2018, 21:34:35] • Świnoujście

Bliskie spotkanie z ...łosiem. Zwierzę skonsumowało kilka jabłek i popłynęło w stronę wyspy Mielin. Zobacz film!

Bliskie spotkanie z ...łosiem. Zwierzę skonsumowało kilka jabłek i popłynęło w stronę wyspy Mielin. Zobacz film!

fot. Czytelnik

Dziki, jenoty, lisy - do nich pan Bogdan jest już od dawna przyzwyczajony. Dziś jednak w miejscu jego pracy na Warszowie wizytę złożył łoś. Pan Bogdan zarejestrował to nietypowe spotkanie i opowiedział o wrażeniach naszemu reporterowi.

Pan Bogdan pracuje za Orlenem, w Bazie Oznakowań Nawigacyjnych. Dziś o 5.00 rano kolega uprzedził go, żeby zamknąć bramę, bo chodzi łoś!



- Trochę nie wierzyłem, ale okazało się, że to fakt. Łoś zwiedził trzy przedsiębiorstwa, przylegające do Bazy Oznakowań Nawigacyjnych. Pochodził, pojadł jabłuszek rosnących przy parkingu. Myślałem, że się wydostanie, bo jest ogrodzone wkoło, ale w jednym miejscu jest przerwa. Wszedł tam i popłynął, prawdopodobnie na Mielin. Lisy były, jenoty były, dziki były, ale łosia jeszcze nie było. Teraz jeszcze może słoń przyjdzie. Rozmawiałem z myśliwym, pokazałem mu film i stwierdził, że to dwulatek. Byliśmy za płotem, nie podchodziliśmy bliżej. Łoś był duży, obgryzał jabłka rosnące na wys 2,5 m. Zgłosiłem to policji na Warszowie, przyjęli zgłoszenie, potem zadzwonił łowczy, ale łoś już płynął. Został filmik - o niecodziennym spotkaniu opowiada pan Bogdan.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 38, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 38

Gość • Niedziela [05.08.2018, 20:45:58] • [IP: 88.156.232.**]

Po co zgłaszał na policję? Po co mysliwemu? Czy tak bardzo mu przeszkadza te los, że koniecznie chce aby" służby" go zabiły?! A w czym to zwierze im przeszkadza?! ZOSTAWCIE GO W SPOKOJU!! Cieszcie się, że jeszcze jakaś zwierzynaw tym zabetonowanym Świnoujściu się pokazuje !

Gość • Niedziela [05.08.2018, 11:08:44] • [IP: 46.36.38.**]

rzubra niemcy jusz raz otszczelili

ŁŁP- łoś łamie prawo • Niedziela [05.08.2018, 09:32:54] • [IP: 164.127.2.**]

7:40 -- Ale nie ma licencji sternika. Płynie nielegalnie.W dodatku to złamanie paragrafu kodeksu karnego w kwestii narażania na śmierć zwierząt - łoś sam siebie naraża na śmierć, co stanowi przestepstwo wobec obowiązywania w Polsce od 2001 r. moratorium na polowanie na łosie.

Gość • Niedziela [05.08.2018, 07:40:28] • [IP: 70.31.52.**]

Oby szczesliwie doplynal.

Gość • Sobota [04.08.2018, 20:24:06] • [IP: 77.114.108.***]

Ktoś tu chyba łosia pomylił z łososiem !

Gość • Sobota [04.08.2018, 19:40:55] • [IP: 188.146.131.**]

Haha tez go widzialam chcial zatankowac albo zrobic pauze nie bylo miejsca i poszedl dalej a moze promem z Ystad przeplynal

Gość • Sobota [04.08.2018, 19:11:25] • [IP: 178.235.176.***]

poszedłby na działki tam dużo jabuszek rośnie

Gość • Sobota [04.08.2018, 17:20:31] • [IP: 95.40.107.***]

Ludzie co wy chcecie w końcu są wakacje jemu też się należy urlop

Gość • Sobota [04.08.2018, 15:21:05] • [IP: 31.1.6.**]

A czy łoś to ryba że pływa ?

Gość • Sobota [04.08.2018, 12:58:02] • [IP: 178.235.176.**]

jakie śliczne oczko brązowe na ten zwierzaczek

Gość • Sobota [04.08.2018, 12:44:34] • [IP: 178.238.253.**]

On jest przepiękny...płyń sobie gdzie chcesz!

Gość • Sobota [04.08.2018, 11:01:26] • [IP: 37.47.174.***]

Na Mielinie była tez sarna, i krowa - ale ta była chyba promem wieziona. A lisy nawet 2 były.

Gość • Sobota [04.08.2018, 10:31:59] • [IP: 62.69.229.**]

Kto zeżarł nasze święte jabłka?

Gość • Sobota [04.08.2018, 10:31:22] • [IP: 62.69.229.**]

Ło rany! to łosie i inne bydlęta już konsumują? A nie wystarczy napisać, że zeżarł kilka jabłek? Nie ma to jak pełny pretensjonalizm.

Gość • Sobota [04.08.2018, 10:11:21] • [IP: 79.131.133.**]

p.s. policja też się nie popisała - po co zgłaszać to łowczemu ? nie rozumiem, czy łoś był agresywny i komuś zagrażał ?

chyba wam odbiło • Sobota [04.08.2018, 10:07:35] • [IP: 164.127.74.**]

9:35, 9:31, 9:22, 9:11, 8:57, 8:45, 8:26, 8:17, 6:36, 0:43 Jeśli chodzi o zgłoszenie na policję, to myślę, ze jesli łoś wyrządza szkody, to trzeba zawiadomić policję, bedzie podstawa do odszkodowań ze strony nadleśnictwa. Mogą to byc różne szkody, choć zdaje się, że jest wyznaczony prawem próg szkód, od których można się domagać wyrównań. Poza tym zawsze warto, by policja wiedziała, ze grasuje tak duże zwierzę, bo to niebezpieczne dla ruchu drogowego, dzieci, itd.I w grę przecież nie wchodzi ZABICIE łosia, ale może to byc uspienie a potem transport w głąb lasów, bo przeciez to nie jest normalne, by łoś zwiedzał tereny zamieszkane przez ludzi, to w ogóle płochliwy osobnik. --- Ludzie, wam chyba już odbija od tego ciągłego siedzenia przy ekranie i od wrażenia konieczności oburzenia się czymś pod każdym artykułem. Nie twórzcie wymyślonej rzeczywistości, byście mieli uzasadnienie waszego bluzgania - tym razem akurat na tego Pana Bogdana.

rowerzysta • Sobota [04.08.2018, 09:54:57] • [IP: 164.127.74.**]

Dobrze, dziękuję za sygnał, zwolnię jazdę rowerem ze względu na łosia.

Gość • Sobota [04.08.2018, 09:37:32] • [IP: 62.69.203.***]

No tak myśliwy święty.Oglądałem filmiki z polowań.Bywało i tak że myśliwy zastrzelił myśliwego.Dać przykład?

Gość • Sobota [04.08.2018, 09:35:02] • [IP: 89.74.216.***]

zgłosił na policję łosia, który zeżarł jabłka i uciekł? A ci przyjęli zgłoszenie?! Uważam, że zgłaszający powinien złożyć aplikację do pracy w służbie. Szybko awansuje.

Gość • Sobota [04.08.2018, 09:34:30] • [IP: 94.254.143.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [04.08.2018, 09:31:20] • [IP: 37.47.221.***]

Proponuję także powiadomić łowczego jak sygnalista będzie np. na grzybach w lesie o intryuzie Bogdanie.

Gość • Sobota [04.08.2018, 09:22:59] • [IP: 62.69.251.***]

Pierwsza myśl janusza po zauważeniu dzikiego zwierzęcia - zapierdalam do myśliwego

Gość • Sobota [04.08.2018, 09:16:41] • [IP: 62.69.253.***]

świetnie panie Bogdanie - telefonem na policję załatwił pan dla tego pięknego łosia łowczego...

Gość • Sobota [04.08.2018, 09:11:53] • [IP: 83.20.38.**]

Boguś, dołączyłeś do grona" sygnalistów". Był i poszedł, film zrobiłeś, dowartościowałeś się i ok, ale po co na policje dzwoniłeś, w krwi to masz?

Gość • Sobota [04.08.2018, 08:57:50] • [IP: 37.248.215.**]

Pan Bogdan robi sensację. Młode osobniki odchodzą od swego stada.Szukają własnego terytorium.Muszą też jeść. Zobaczył łosia pierwszy raz i zaraz afera.Co on sobie myśli?, że go zastrzelą? A gdzie te zwierzęta mają żyć? Człowiek zawładnął ich tereny, to szukają nowych miejsc.Łoś potrafi przemieszczać się w nocy na duże odległości. I całe szczęście, może uciec przed czlowiekiem.

Oglądasz 1-25 z 38
■ Na przeprawie „Centrum”. Dodatkowy, trzeci prom. Jak informuje Żegluga Świnoujska, do 20 września 2019 r. przeprawę promową „Centrum” (popularne „Karsibory) będą obsługiwały trzy promy. Dodatkowa jednostka będzie wprowadzana w przypadku długich kolejek oczekujących na przeprawę w godzinach od 7.45 do 18.15. Dwa promy będą kursowały do godziny 20.20, a nie jak dotychczas do 18.20 ■
■ W ciągu dnia w całym kraju temperatura maksymalna będzie przekraczała 30°C, a na zachodzie przekroczy 35°C. Dodatkowo w drugiej części dnia i wieczorem, na północy, możliwe są pojedyncze burze. Pogoda w kraju kształtowana będzie przez rozległy obszar wysokiego ciśnienia nad Europą Środkową i Wschodnią. W nocy swój wpływ zaznaczy niż znad Skandynawii z chłodnym frontem atmosferycznym. Z zachodu napływać będzie ciepła masa powietrza zwrotnikowego-morskiego o równowadze stałej ■ Koszmarne noce, znane nie tylko z horrorów, przeżywają mieszkańcy budynków w pobliżu dawnego Intermarche. Opustoszały sklep, a wokół wielki pusty plac to sceneria, która sprzyja różnym możliwościom. Na pierwszy plan wysunęli się jednak młodzi "mistrzowie kierownicy", którzy zaanektowali pusty parking i prawie każdej nocy urządzają tam sobie autocross. Lokatorzy pobliskich osiedli nie mogą przez to spać i choć zgłosili sprawę na policję, przeżywają koszmarną noc. Napisali do naszej redakcji ■ Z uwagi na upalną pogodę od kilku dni wzrasta zagrożenie pożarowe w lasach. Wilgotność ściółki leśnej utrzymuje się na poziomie 10 %, co oznacza, że nawet najmniejszy bodziec cieplny (iskra, rozgrzany układ wydechowy pojazdu, rzucony niedopałek papierosa) może wywołać pożar. Apelujemy o ostrożność podczas pobytu w lesie. W razie pożaru prosimy o powiadomienie straży pożarnej pod nr 998 lub 112 ■ W dniu wczorajszym w okolicach promenady, plaży został zgubiony telefon Samsung S8 uczciwego znalazcę proszę o kontakt 575487733 Przewidywana nagroda! ■ Nowy prezes ZMPSiŚ SA. Rada Nadzorcza Spółki Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA na posiedzeniu w dniu 17 czerwca br. powołała Pana Krzysztofa Urbasia na stanowisko prezesa zarządu. Nowy prezes swoje obowiązki obejmie z dniem 1 lipca br. - informuje Monika Woźniak-Lewandowska Specjalista ds. komunikacji i PR ■ Rozpoczęła się akcja protestacyjna związków zawodowych, które działają w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. Powodem oflagowania siedzib są między innymi bardzo niskie zarobki. Jak powiedział nam jeden z pracowników, przedstawiciel związków zawodowych SARu - Jesteśmy jedyną grupą pracowniczą, która dotyka wręcz dyskryminacja, bo za każdą godzinę bycia w gotowości by podjąć akcję ratowniczą dostajemy zaledwie 2 zł i 57 groszy. Jest to niezgodne z jakimikolwiek przepisami. Próbujemy rozmawiać z dyrekcją na ten temat od wielu miesięcy. A od lutego jesteśmy w sporze zbiorowym. Niestety od tego czasu dyrekcja nie znalazła czasu na rozmowę z nami ■ Certyfikat przyznawany jest tylko na jeden sezon. Otrzymują go kąpieliska, które spełniają wyśrubowane wymogi czystości środowiska. Ocena jest 3-etapowa – od aplikacji, przez weryfikację po losową międzynarodową kontrolę. Sprawdzane są głównie kryteria czystości i bezpieczeństwa. Kąpielisko musi być strzeżone a także wyposażone w środki pierwszej pomocy. Brany jest również pod uwagę klimat i przyjazność infrastruktury – podjazdy dla niepełnosprawnych czy tablice informacyjne. Ostatecznie o przyznaniu Błękitnej Flagi decyduje krajowe i międzynarodowe jury. Już od jutra od godziny 10, na kąpielisku pojawią się ratownicy by strzec Państwa bezpieczeństwa ■ Znaleziono jacht. Gdzie jest jego załoga? ■ Huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych może być zagrożeniem dla innych użytkowników? Nawet zabawa na bezpiecznym placu może skończyć się wypadkiem. Przekonała się o tym dziewczynka, która postanowiła pohuśtać się na urządzeniu przeznaczonym dla dzieci niepełnosprawnych. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe ■ Agresja rowerzysty - uderzoną kobietę zabrało pogotowie. Zajście z udziałem czterech młodych rowerzystów i właścicieli posesji przy ulicy Rycerskiej miało bardzo nieoczekiwany przebieg. Najpierw jadący na rowerach nie chcieli ustąpić drogi samochodowi, potem jeden z nich wykazał się niepojętą agresją, w wyniku czego kobieta trafiła do szpitala ■ Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali podejrzanego o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu kobiety idącej promenadą. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania obrażeń ciała u pokrzywdzonej w wyniku rzucenia kamieniem oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, tj. o czyn z art. 160 § 1 i art. 157 § 2 kk. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3 ■ Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA zaprasza mieszkańców Świnoujścia na spotkania podczas, których przedstawi koncepcję budowy Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego. Po prezentacjach eksperci będą odpowiadać na pytania zainteresowanych. Spotkania odbędą się: 9 czerwca, godzina 12.00 w Sali Teatralnej MDK przy ul. Matejki, 16 czerwca, godzina 12.00 w filii MDK na Warszowie przy ul. Sosnowej 18. Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę ■ Bez głosów sprzeciwu przy pięciu wstrzymujących się radni przyjęli uchwałę w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty ■ Rada Miasta uchwaliła nowe zasady przyznawania Bonu Seniora. Odtąd miejski Bon Seniora ma być wypłacany w formie świadczenia pieniężnego ■ 2 miliony 200 tysięcy złotych na projekty inwestycyjne oraz 200 tysięcy na tzw. projekty miękkie to kwoty zapisane w uchwale w sprawie ustalenia wysokości środków finansowych na Budżet Obywatelski Miasta, które przyjęła dziś Rada Miasta ■