POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [03.08.2018, 21:34:35] • Świnoujście

Bliskie spotkanie z ...łosiem. Zwierzę skonsumowało kilka jabłek i popłynęło w stronę wyspy Mielin. Zobacz film!

Bliskie spotkanie z ...łosiem. Zwierzę skonsumowało kilka jabłek i popłynęło w stronę wyspy Mielin. Zobacz film!

fot. Czytelnik

Dziki, jenoty, lisy - do nich pan Bogdan jest już od dawna przyzwyczajony. Dziś jednak w miejscu jego pracy na Warszowie wizytę złożył łoś. Pan Bogdan zarejestrował to nietypowe spotkanie i opowiedział o wrażeniach naszemu reporterowi.

Pan Bogdan pracuje za Orlenem, w Bazie Oznakowań Nawigacyjnych. Dziś o 5.00 rano kolega uprzedził go, żeby zamknąć bramę, bo chodzi łoś!



- Trochę nie wierzyłem, ale okazało się, że to fakt. Łoś zwiedził trzy przedsiębiorstwa, przylegające do Bazy Oznakowań Nawigacyjnych. Pochodził, pojadł jabłuszek rosnących przy parkingu. Myślałem, że się wydostanie, bo jest ogrodzone wkoło, ale w jednym miejscu jest przerwa. Wszedł tam i popłynął, prawdopodobnie na Mielin. Lisy były, jenoty były, dziki były, ale łosia jeszcze nie było. Teraz jeszcze może słoń przyjdzie. Rozmawiałem z myśliwym, pokazałem mu film i stwierdził, że to dwulatek. Byliśmy za płotem, nie podchodziliśmy bliżej. Łoś był duży, obgryzał jabłka rosnące na wys 2,5 m. Zgłosiłem to policji na Warszowie, przyjęli zgłoszenie, potem zadzwonił łowczy, ale łoś już płynął. Został filmik - o niecodziennym spotkaniu opowiada pan Bogdan.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 38, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 38

Gość • Niedziela [05.08.2018, 20:45:58] • [IP: 88.156.232.**]

Po co zgłaszał na policję? Po co mysliwemu? Czy tak bardzo mu przeszkadza te los, że koniecznie chce aby" służby" go zabiły?! A w czym to zwierze im przeszkadza?! ZOSTAWCIE GO W SPOKOJU!! Cieszcie się, że jeszcze jakaś zwierzynaw tym zabetonowanym Świnoujściu się pokazuje !

Gość • Niedziela [05.08.2018, 11:08:44] • [IP: 46.36.38.**]

rzubra niemcy jusz raz otszczelili

ŁŁP- łoś łamie prawo • Niedziela [05.08.2018, 09:32:54] • [IP: 164.127.2.**]

7:40 -- Ale nie ma licencji sternika. Płynie nielegalnie.W dodatku to złamanie paragrafu kodeksu karnego w kwestii narażania na śmierć zwierząt - łoś sam siebie naraża na śmierć, co stanowi przestepstwo wobec obowiązywania w Polsce od 2001 r. moratorium na polowanie na łosie.

Gość • Niedziela [05.08.2018, 07:40:28] • [IP: 70.31.52.**]

Oby szczesliwie doplynal.

Gość • Sobota [04.08.2018, 20:24:06] • [IP: 77.114.108.***]

Ktoś tu chyba łosia pomylił z łososiem !

Gość • Sobota [04.08.2018, 19:40:55] • [IP: 188.146.131.**]

Haha tez go widzialam chcial zatankowac albo zrobic pauze nie bylo miejsca i poszedl dalej a moze promem z Ystad przeplynal

Gość • Sobota [04.08.2018, 19:11:25] • [IP: 178.235.176.***]

poszedłby na działki tam dużo jabuszek rośnie

Gość • Sobota [04.08.2018, 17:20:31] • [IP: 95.40.107.***]

Ludzie co wy chcecie w końcu są wakacje jemu też się należy urlop

Gość • Sobota [04.08.2018, 15:21:05] • [IP: 31.1.6.**]

A czy łoś to ryba że pływa ?

Gość • Sobota [04.08.2018, 12:58:02] • [IP: 178.235.176.**]

jakie śliczne oczko brązowe na ten zwierzaczek

Gość • Sobota [04.08.2018, 12:44:34] • [IP: 178.238.253.**]

On jest przepiękny...płyń sobie gdzie chcesz!

Gość • Sobota [04.08.2018, 11:01:26] • [IP: 37.47.174.***]

Na Mielinie była tez sarna, i krowa - ale ta była chyba promem wieziona. A lisy nawet 2 były.

Gość • Sobota [04.08.2018, 10:31:59] • [IP: 62.69.229.**]

Kto zeżarł nasze święte jabłka?

Gość • Sobota [04.08.2018, 10:31:22] • [IP: 62.69.229.**]

Ło rany! to łosie i inne bydlęta już konsumują? A nie wystarczy napisać, że zeżarł kilka jabłek? Nie ma to jak pełny pretensjonalizm.

Gość • Sobota [04.08.2018, 10:11:21] • [IP: 79.131.133.**]

p.s. policja też się nie popisała - po co zgłaszać to łowczemu ? nie rozumiem, czy łoś był agresywny i komuś zagrażał ?

chyba wam odbiło • Sobota [04.08.2018, 10:07:35] • [IP: 164.127.74.**]

9:35, 9:31, 9:22, 9:11, 8:57, 8:45, 8:26, 8:17, 6:36, 0:43 Jeśli chodzi o zgłoszenie na policję, to myślę, ze jesli łoś wyrządza szkody, to trzeba zawiadomić policję, bedzie podstawa do odszkodowań ze strony nadleśnictwa. Mogą to byc różne szkody, choć zdaje się, że jest wyznaczony prawem próg szkód, od których można się domagać wyrównań. Poza tym zawsze warto, by policja wiedziała, ze grasuje tak duże zwierzę, bo to niebezpieczne dla ruchu drogowego, dzieci, itd.I w grę przecież nie wchodzi ZABICIE łosia, ale może to byc uspienie a potem transport w głąb lasów, bo przeciez to nie jest normalne, by łoś zwiedzał tereny zamieszkane przez ludzi, to w ogóle płochliwy osobnik. --- Ludzie, wam chyba już odbija od tego ciągłego siedzenia przy ekranie i od wrażenia konieczności oburzenia się czymś pod każdym artykułem. Nie twórzcie wymyślonej rzeczywistości, byście mieli uzasadnienie waszego bluzgania - tym razem akurat na tego Pana Bogdana.

rowerzysta • Sobota [04.08.2018, 09:54:57] • [IP: 164.127.74.**]

Dobrze, dziękuję za sygnał, zwolnię jazdę rowerem ze względu na łosia.

Gość • Sobota [04.08.2018, 09:37:32] • [IP: 62.69.203.***]

No tak myśliwy święty.Oglądałem filmiki z polowań.Bywało i tak że myśliwy zastrzelił myśliwego.Dać przykład?

Gość • Sobota [04.08.2018, 09:35:02] • [IP: 89.74.216.***]

zgłosił na policję łosia, który zeżarł jabłka i uciekł? A ci przyjęli zgłoszenie?! Uważam, że zgłaszający powinien złożyć aplikację do pracy w służbie. Szybko awansuje.

Gość • Sobota [04.08.2018, 09:34:30] • [IP: 94.254.143.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [04.08.2018, 09:31:20] • [IP: 37.47.221.***]

Proponuję także powiadomić łowczego jak sygnalista będzie np. na grzybach w lesie o intryuzie Bogdanie.

Gość • Sobota [04.08.2018, 09:22:59] • [IP: 62.69.251.***]

Pierwsza myśl janusza po zauważeniu dzikiego zwierzęcia - zapierdalam do myśliwego

Gość • Sobota [04.08.2018, 09:16:41] • [IP: 62.69.253.***]

świetnie panie Bogdanie - telefonem na policję załatwił pan dla tego pięknego łosia łowczego...

Gość • Sobota [04.08.2018, 09:11:53] • [IP: 83.20.38.**]

Boguś, dołączyłeś do grona" sygnalistów". Był i poszedł, film zrobiłeś, dowartościowałeś się i ok, ale po co na policje dzwoniłeś, w krwi to masz?

Gość • Sobota [04.08.2018, 08:57:50] • [IP: 37.248.215.**]

Pan Bogdan robi sensację. Młode osobniki odchodzą od swego stada.Szukają własnego terytorium.Muszą też jeść. Zobaczył łosia pierwszy raz i zaraz afera.Co on sobie myśli?, że go zastrzelą? A gdzie te zwierzęta mają żyć? Człowiek zawładnął ich tereny, to szukają nowych miejsc.Łoś potrafi przemieszczać się w nocy na duże odległości. I całe szczęście, może uciec przed czlowiekiem.

Oglądasz 1-25 z 38
■ W Urzędzie Miasta odbyły się zwołane przez prezydenta konsultacje społeczne w sprawie zmiany granic jednostki pomocniczej miasta, jaką jest Dzielnica Uzdrowiskowa. Radni usłyszeli o pomysłach, które mogą budzić niepokój. Urzędnicy wykazywali się dużą powściągliwością przy udzielaniu odpowiedzi ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■