POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [03.08.2018, 21:34:35] • Świnoujście

Bliskie spotkanie z ...łosiem. Zwierzę skonsumowało kilka jabłek i popłynęło w stronę wyspy Mielin. Zobacz film!

Bliskie spotkanie z ...łosiem. Zwierzę skonsumowało kilka jabłek i popłynęło w stronę wyspy Mielin. Zobacz film!

fot. Czytelnik

Dziki, jenoty, lisy - do nich pan Bogdan jest już od dawna przyzwyczajony. Dziś jednak w miejscu jego pracy na Warszowie wizytę złożył łoś. Pan Bogdan zarejestrował to nietypowe spotkanie i opowiedział o wrażeniach naszemu reporterowi.

Pan Bogdan pracuje za Orlenem, w Bazie Oznakowań Nawigacyjnych. Dziś o 5.00 rano kolega uprzedził go, żeby zamknąć bramę, bo chodzi łoś!



- Trochę nie wierzyłem, ale okazało się, że to fakt. Łoś zwiedził trzy przedsiębiorstwa, przylegające do Bazy Oznakowań Nawigacyjnych. Pochodził, pojadł jabłuszek rosnących przy parkingu. Myślałem, że się wydostanie, bo jest ogrodzone wkoło, ale w jednym miejscu jest przerwa. Wszedł tam i popłynął, prawdopodobnie na Mielin. Lisy były, jenoty były, dziki były, ale łosia jeszcze nie było. Teraz jeszcze może słoń przyjdzie. Rozmawiałem z myśliwym, pokazałem mu film i stwierdził, że to dwulatek. Byliśmy za płotem, nie podchodziliśmy bliżej. Łoś był duży, obgryzał jabłka rosnące na wys 2,5 m. Zgłosiłem to policji na Warszowie, przyjęli zgłoszenie, potem zadzwonił łowczy, ale łoś już płynął. Został filmik - o niecodziennym spotkaniu opowiada pan Bogdan.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 38, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 38

Gość • Niedziela [05.08.2018, 20:45:58] • [IP: 88.156.232.**]

Po co zgłaszał na policję? Po co mysliwemu? Czy tak bardzo mu przeszkadza te los, że koniecznie chce aby" służby" go zabiły?! A w czym to zwierze im przeszkadza?! ZOSTAWCIE GO W SPOKOJU!! Cieszcie się, że jeszcze jakaś zwierzynaw tym zabetonowanym Świnoujściu się pokazuje !

Gość • Niedziela [05.08.2018, 11:08:44] • [IP: 46.36.38.**]

rzubra niemcy jusz raz otszczelili

ŁŁP- łoś łamie prawo • Niedziela [05.08.2018, 09:32:54] • [IP: 164.127.2.**]

7:40 -- Ale nie ma licencji sternika. Płynie nielegalnie.W dodatku to złamanie paragrafu kodeksu karnego w kwestii narażania na śmierć zwierząt - łoś sam siebie naraża na śmierć, co stanowi przestepstwo wobec obowiązywania w Polsce od 2001 r. moratorium na polowanie na łosie.

Gość • Niedziela [05.08.2018, 07:40:28] • [IP: 70.31.52.**]

Oby szczesliwie doplynal.

Gość • Sobota [04.08.2018, 20:24:06] • [IP: 77.114.108.***]

Ktoś tu chyba łosia pomylił z łososiem !

Gość • Sobota [04.08.2018, 19:40:55] • [IP: 188.146.131.**]

Haha tez go widzialam chcial zatankowac albo zrobic pauze nie bylo miejsca i poszedl dalej a moze promem z Ystad przeplynal

Gość • Sobota [04.08.2018, 19:11:25] • [IP: 178.235.176.***]

poszedłby na działki tam dużo jabuszek rośnie

Gość • Sobota [04.08.2018, 17:20:31] • [IP: 95.40.107.***]

Ludzie co wy chcecie w końcu są wakacje jemu też się należy urlop

Gość • Sobota [04.08.2018, 15:21:05] • [IP: 31.1.6.**]

A czy łoś to ryba że pływa ?

Gość • Sobota [04.08.2018, 12:58:02] • [IP: 178.235.176.**]

jakie śliczne oczko brązowe na ten zwierzaczek

Gość • Sobota [04.08.2018, 12:44:34] • [IP: 178.238.253.**]

On jest przepiękny...płyń sobie gdzie chcesz!

Gość • Sobota [04.08.2018, 11:01:26] • [IP: 37.47.174.***]

Na Mielinie była tez sarna, i krowa - ale ta była chyba promem wieziona. A lisy nawet 2 były.

Gość • Sobota [04.08.2018, 10:31:59] • [IP: 62.69.229.**]

Kto zeżarł nasze święte jabłka?

Gość • Sobota [04.08.2018, 10:31:22] • [IP: 62.69.229.**]

Ło rany! to łosie i inne bydlęta już konsumują? A nie wystarczy napisać, że zeżarł kilka jabłek? Nie ma to jak pełny pretensjonalizm.

Gość • Sobota [04.08.2018, 10:11:21] • [IP: 79.131.133.**]

p.s. policja też się nie popisała - po co zgłaszać to łowczemu ? nie rozumiem, czy łoś był agresywny i komuś zagrażał ?

chyba wam odbiło • Sobota [04.08.2018, 10:07:35] • [IP: 164.127.74.**]

9:35, 9:31, 9:22, 9:11, 8:57, 8:45, 8:26, 8:17, 6:36, 0:43 Jeśli chodzi o zgłoszenie na policję, to myślę, ze jesli łoś wyrządza szkody, to trzeba zawiadomić policję, bedzie podstawa do odszkodowań ze strony nadleśnictwa. Mogą to byc różne szkody, choć zdaje się, że jest wyznaczony prawem próg szkód, od których można się domagać wyrównań. Poza tym zawsze warto, by policja wiedziała, ze grasuje tak duże zwierzę, bo to niebezpieczne dla ruchu drogowego, dzieci, itd.I w grę przecież nie wchodzi ZABICIE łosia, ale może to byc uspienie a potem transport w głąb lasów, bo przeciez to nie jest normalne, by łoś zwiedzał tereny zamieszkane przez ludzi, to w ogóle płochliwy osobnik. --- Ludzie, wam chyba już odbija od tego ciągłego siedzenia przy ekranie i od wrażenia konieczności oburzenia się czymś pod każdym artykułem. Nie twórzcie wymyślonej rzeczywistości, byście mieli uzasadnienie waszego bluzgania - tym razem akurat na tego Pana Bogdana.

rowerzysta • Sobota [04.08.2018, 09:54:57] • [IP: 164.127.74.**]

Dobrze, dziękuję za sygnał, zwolnię jazdę rowerem ze względu na łosia.

Gość • Sobota [04.08.2018, 09:37:32] • [IP: 62.69.203.***]

No tak myśliwy święty.Oglądałem filmiki z polowań.Bywało i tak że myśliwy zastrzelił myśliwego.Dać przykład?

Gość • Sobota [04.08.2018, 09:35:02] • [IP: 89.74.216.***]

zgłosił na policję łosia, który zeżarł jabłka i uciekł? A ci przyjęli zgłoszenie?! Uważam, że zgłaszający powinien złożyć aplikację do pracy w służbie. Szybko awansuje.

Gość • Sobota [04.08.2018, 09:34:30] • [IP: 94.254.143.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [04.08.2018, 09:31:20] • [IP: 37.47.221.***]

Proponuję także powiadomić łowczego jak sygnalista będzie np. na grzybach w lesie o intryuzie Bogdanie.

Gość • Sobota [04.08.2018, 09:22:59] • [IP: 62.69.251.***]

Pierwsza myśl janusza po zauważeniu dzikiego zwierzęcia - zapierdalam do myśliwego

Gość • Sobota [04.08.2018, 09:16:41] • [IP: 62.69.253.***]

świetnie panie Bogdanie - telefonem na policję załatwił pan dla tego pięknego łosia łowczego...

Gość • Sobota [04.08.2018, 09:11:53] • [IP: 83.20.38.**]

Boguś, dołączyłeś do grona" sygnalistów". Był i poszedł, film zrobiłeś, dowartościowałeś się i ok, ale po co na policje dzwoniłeś, w krwi to masz?

Gość • Sobota [04.08.2018, 08:57:50] • [IP: 37.248.215.**]

Pan Bogdan robi sensację. Młode osobniki odchodzą od swego stada.Szukają własnego terytorium.Muszą też jeść. Zobaczył łosia pierwszy raz i zaraz afera.Co on sobie myśli?, że go zastrzelą? A gdzie te zwierzęta mają żyć? Człowiek zawładnął ich tereny, to szukają nowych miejsc.Łoś potrafi przemieszczać się w nocy na duże odległości. I całe szczęście, może uciec przed czlowiekiem.

Oglądasz 1-25 z 38
■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■
■ Uwaga! Dziś w nocy wypełza na jezdnie najgorszy wróg kierowców -GOŁOLEDŹ! Służby meteorologiczne mają nie najlepsze wiadomości dla kierowców,którzy muszą w ciągu najbliższych godzin pokonywać trasy w kilku regionach Polski. Ostrzeżenie o oblodzeniu i gołoledzi wydano m.in. dla Zachodniopomorskiego ■ UWAGA MIESZKAŃCY - Na ulicy Malczewskiego zgubiono duży czarny portfel marki Wittchen z duża ilością pieniędzy z dokumentami w tym dziecka oraz kartami. Uczciwego znalazcę prosimy o kontakt Iwona na numer telefonu 600375023 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■