POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [04.08.2018, 13:58:17] • Świnoujście

Wypożyczył, pojeździł i zapomniał oddać? - od dłuższego czasu przy przeprawie promowej stoi porzucony rower

Wypożyczył, pojeździł i zapomniał oddać? - od dłuższego czasu przy przeprawie promowej stoi porzucony rower

fot. Czytelnik

Rowery w naszym mieście są stałym elementem codzienności, nie ma żadnego problemu z ich wypożyczeniem, powstało mnóstwo punktów, w których łatwo i szybko można otrzymać rower na określony czas. Trzeba je tylko potem oddać. Tymczasem zdarza się, że nie wszyscy rowerzyści o tym pamiętają, czego dowodzi sytuacja opisana przez naszego Czytelnika.

"Wielokrotnie pisali Państwo o pojazdach porzuconych w różnych punktach miasta. Jednak niedawno trafiłem na porzucony... rower. Przesyłam Państwu zdjęcie porzuconego roweru, który ktoś wypożyczył dzięki systemowi Usedom Rad. Rower stoi przypięty do płotu przed przeprawą promową Bielik naprzeciwko kiosku Ruchu przy ul. Wybrzeże Władysława IV, za barem

Bułki z Bibułki. Rower ten stoi tam już od minimum 2 tygodni. Może najwyższy czas rower ten odstawić we właściwe miejsce jakim niewątpliwie są stoiska, w których rowery te można wypożyczyć na całej wyspie Uznam. Być może ktoś o tym rowerze po prostu zapomniał a być może ktoś jest bogaty na tyle, by płacić za wypożyczenie roweru, którym nikt nie może jeździć.

Proszę o opublikowanie zdjęcia na portalu iswinoujscie.pl - liczę na to, że rower ten zniknie wkrótce z tego miejsca lub uda się znaleźć kogoś kto ten rower zostawił."

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Gość • Niedziela [05.08.2018, 00:47:53] • [IP: 93.94.185.***]

No właśnie, skuter

Gość • Sobota [04.08.2018, 16:49:11] • [IP: 188.146.97.***]

Rower już tam nie stoi. Chyba go zabrali.

Gość • Sobota [04.08.2018, 15:53:26] • [IP: 164.127.74.**]

Kiedyś obserwowałem chyba 1, 5 miesiąca przytwierdzony zapięciem do stojaka koło biblioteki rower, aż wreszcie poszedłem na Komendę i powiedziałem dyżurującemu, że to wydaje mi sie dziwne. Na to trochę sie obruszył policjant, nie widział w tym nic specjalnego, ale zaoponowałem, powiedziałem, ze może kradziony, może pomoże to rozwiązać jakąś sprawę - skoro dalej nie powiedział nic przeciw, uznałem to za dobrą monetę, ale nie wiem, czy coś zrobił. Po 2 tygodniach juz tam ten rower nie stał. A może został ukradziony? Przeciąć standardowe zapięcie nie jest trudno.

Gość • Sobota [04.08.2018, 14:39:07] • [IP: 37.47.143.***]

Skuter tez stoi juz tam pare tygodni

Oglądasz 1-4 z 4
■ Nieznani sprawcy napadli na taksówkarza ze Świnoujścia na drodze DK3. Do zdarzenia doszło między Przybiernowem a Babigoszczą. Sprawcy uciekli, trwa policyjna obawa. Do taksówki pana Mirosława ze Świnoujścia wsiadło dziś rano prawdopodobnie dwóch pasażerów. Samochód udał się w stronę Szczecina. Między Przybiernowem a Babigoszczą taksówkarz został zaatakowany i wyrzucony z auta. Sprawcy ukradli samochód i oddalili się w nieznanym kierunku. Taksówkarza w ciężkim stanie zabrał śmigłowiec LPR. Trwa policyjna obława na sprawców napadu i kradzieży. ■ Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października 2018 r. Zgodnie z terminarzem, druga tura wyborów na wójtów, burmistrzów odbędzie się 2 tygodnie później, czyli 4 listopada. Od dziś - przez 9 dni - partie polityczne, koalicje, stowarzyszenia, organizacje społeczne i sami wyborcy mogą tworzyć komitety wyborcze. 21 października będziemy głosowali na swoich przedstawicieli do rad gmin, powiatów, sejmików wojewódzkich, a także wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Od momentu ogłoszenia aktu zarządzenia wyborów rusza też kampania wyborcza. ■ Mieszkańcy coraz częściej krytycznie oceniają inwestycyjne pomysły i decyzje obecnej władzy. Tym razem wiele emocji wywołało otoczenie Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Kościuszki. To pewne, że najłatwiej się inwestuje kiedy przestrzeń jest pusta, stąd pewnie bezmyślna decyzja o likwidacji całej dotychczasowej zieleni przed szkołą. Urząd co prawda zapowiada, że nie długo pojawią się tam nowe nasadzenia drzewek, ale obecne wrażenia są po prostu złe ■ Powrócili cali i zdrowi. O godzinie 7.30, na pokładzie promu "Gryf" powrócili do Świnoujścia strażacy uczestniczący w akcji gaszenia pożarów lasów w Szwecji. W uroczystości powitania uczestniczyli premier Morawiecki i szef MSWiA ■ Firma Astaldi poinformowała, że nie podpisze umowy na zaprojektowanie i budowę tunelu pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu. Umowa miała być podpisana w wyznaczonym przez Miasto terminie 3 sierpnia. Kilkanaście godzin przed wyznaczonym terminem Włosi podjęli ostateczną decyzję o rezygnacji z kontraktu. W komunikacie na tę okoliczność włoska spółka informuje: "Astaldi odstępuje od podpisania umowy na projekt: „Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu – budowa tunelu pod Świną” z powodu: Upływu prawie dwóch lat od przedstawienia oferty do rozpoczęcia robót Braku rzeczywistej waloryzacji kosztów robót w Polsce, które tylko w ostatnim czasie wzrosły o 30 proc. Dużego ryzyka wydłużania się procedur rozliczania robót dodatkowych Braków w dostępie do zasobów materiałowych i osobowych na polskim rynku" ■