POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [04.08.2018, 20:50:07] • Świnoujście

Czujemy się jak w Hiszpanii - mówią klienci restauracji Mistral. Dlaczego? Zobacz film!

Czujemy się jak w Hiszpanii - mówią klienci restauracji Mistral. Dlaczego? Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Gdy na dworze panuje nieznośny upał, a słońce zdaje się płonąć żywym ogniem, wszyscy szukają miejsca, gdzie choć na chwilę można ochłonąć. Najlepiej przy pysznym, lekkim posiłku i szklance zmrożonej lemoniady. Na promenadzie jest mnóstwo takich miejsc, ale tylko jedno gwarantuje prawdziwą ochłodę. Co takiego oferuje restauracja Mistral, że tylko w tamtejszym ogródku poczujemy orzeźwienie? Opowie o tym współwłaściciel lokalu, Paweł Maryńczak.



- Jest to nowość na rynku gastronomicznym, urządzenie ma obniżyć temperaturę w miejscowości nadmorskiej na ogródku o około 3-4 stopnie, ale tak że klient, ani stół nie zostaje zmoczony. Para wodna, która odparowuje na wysokości 1.5 m obniża temperaturę w pomieszczeniu. Jest to rozwiązanie nowatorskie, przyszło z Włoch. Mają już je kurorty nadmorskie typu Sopot, Mielno, rynki dużych miast, w Poznaniu przy Brovarii. Temperatura, która będzie rosła co roku w Polsce, wymusi ten standard na właścicielach lokali, bo będzie to rodzaj jakości, gdzie można zjeść posiłek i nie spocić się przy tym. Są to dysze zamontowane pod dachem na ogródku, w innym pomieszczeniu jest agregat, który pozwala zaprogramować częstotliwość i długość strumienia pary wodnej. Niektórzy klienci już znają z wakacji z Włoch i Hiszpanii, dzieci szaleją, chciałyby doskoczyć, żeby para ich zmoczyła, są zadowoleni, biją brawo. Mam to od zeszłego roku, ale były problemy z rozruchem, od tego roku działa sprawnie. Firma z Opola jest monopolistą na te urządzenia i zapewnia, że w Świnoujściu innego montażu nie było. Na ogródku jest 25 m, co kosztowało 10 tysięcy złotych. Pierwotnie wykorzystywano urządzenie w rolnictwie - są to typowe zraszacze. Zapraszamy, do tego pyszna lemoniada, czujemy się jak w Hiszpanii, cytując słowa klientów - opowiedział Paweł Maryńczak.

Czujemy się jak w Hiszpanii - mówią klienci restauracji Mistral. Dlaczego? Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 29, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 29

Gość • Czwartek [09.08.2018, 08:39:40] • [IP: 178.238.252.**]

Nie stać mnie na takie luksusy.

Gość • Poniedziałek [06.08.2018, 17:46:50] • [IP: 77.88.191.**]

To jest debilizm ludzi z Swinnoujscia ze mogą tacy być zazdrosni zrobili mają zamiast pisać bzdury o tych ludziach zróbcie sami cos pochwalić się A nie krytykować że to reklama itd pyszne jedzenie tam jest i chylę czoła że można gotować tak pysznie tam A nie tylko chemia byle zarobić Puknijcie się w czoło drody ludzie ze Świnoujścia wstyd że tu mieszkam między takimi osobami z nienawiścią

Gość • Poniedziałek [06.08.2018, 17:44:22] • [IP: 77.88.191.**]

To jest debilizm ludzi z Swinnoujscia ze mogą tacy być zawodnik zrobili mają zamiast pisaćbzdury o tych ludziach zróbcie sami cos pochwalić się A nie krytykować że to reklama itd pyszne jedzenie tam jest i chylę czoła że można gotować tak pysznie tam A nie tylko chemia byle zarobić puknijciesię w czoło drody ludzie ze Świnoujścia wstyd że tu mieszkam między takimi osobami z nienawiścią

Gość • Poniedziałek [06.08.2018, 14:08:25] • [IP: 80.245.184.***]

Brawo MISTRAL...super obsoga i pyszne jedzenie.

Gość • Poniedziałek [06.08.2018, 08:48:08] • [IP: 37.47.154.**]

JAK BĘDĘ CHCIAŁA BARANIE CZUĆ SIĘ JAK W HISZPANII LUB WE WŁOSZECH TO SOBIE TAM POJADĘ. TERAZ JESTEM W POLSCE I CZUJĘ SIĘ JAK W POLSCE. KIEDYŚ BYŁY LATA GORĄCE LUDZIE ŻYLI, POZNAWALI SIE, SPĘDZALI MIŁO CZAS I ŻYCIE A TERAZ. ... nie lubię tego lokalu kiedyś miałam tam niemiłe zdarzenie, ja panu podziękuje

Gość • Poniedziałek [06.08.2018, 07:08:01] • [IP: 10.0.2.***]

NAjpierw artykuł, że lokal jest w plebiscycie Głosu, teraz to. Niezła reklama.

Gość • Poniedziałek [06.08.2018, 00:06:53] • [IP: 151.229.195.**]

Porzadni wlasciciele to i porzadna restauracja!Zycze samych sukcesow i samych milych gosci!

Gość • Niedziela [05.08.2018, 13:25:48] • [IP: 178.235.178.***]

Do Hiszpanii nam jeszcze bardzo daleko.

Gość • Niedziela [05.08.2018, 13:05:26] • [IP: 178.235.177.***]

ja opiernicze co za ludzie wszedzie doszukuja sie drugiego dna nigdzie w swinoujsciu niema takiego plaszcza wodnego jak tam jest naprawde cool i jesli mialaby to byc reklama byloby to napewno juz rok temu a nie dopiero teraz to jest tzw informacja zazdrosnicy a do wlascicieli tak trzymac i powodzenia

str • Niedziela [05.08.2018, 13:04:17] • [IP: 176.221.123.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [05.08.2018, 10:27:21] • [IP: 94.254.227.**]

Polecam kurtyna wodna gardeny posiadam takie cudo od początku lata coś niesamowitego

Gość • Niedziela [05.08.2018, 10:22:48] • [IP: 37.47.156.**]

Hahaha jaka REKLAMA ukryta pod płaszczykiem klimatyzacji.W wielu sklepach i kawiarniach jest klima i co ?

Gość • Niedziela [05.08.2018, 10:16:38] • [IP: 176.221.123.***]

Jak zobaczyłem przedramie kucharza trzymającego ośmiorniczkę to mi się już jeść odechciało. Zdjęcie z poprzedniego art. Fuj

Gość • Niedziela [05.08.2018, 09:50:28] • [IP: 176.221.123.***]

Q*a piszcie komentarze bez błędów bo nie wiadomo o co chodzi w tych wypocinach

Gość • Niedziela [05.08.2018, 09:46:17] • [IP: 176.221.123.***]

CYTAT" o kurna jacy swiatowcy, ja pierdziu. a slyszeli o klimatyzaji?"Koniec cyt. A widziałeś klimatyzację w ogródku restauracji

Gość • Niedziela [05.08.2018, 09:36:13] • [IP: 2.247.248.***]

Jedzenie pyszne, a obsługa na dobrym poziomie!

Gość • Niedziela [05.08.2018, 09:03:49] • [IP: 81.204.98.**]

Wspanialy i ambitny pomysl...brawo dla wlascicieli, ze pomysleli o kliencie...ochlodzenie jest tak samo wazne jak ogrzewanie w okresie zimowym...ale wielu tego nie pojmuje albo udaje ze problemu nie ma...ale nie tedy droga do sukcesu...dbalosc o klienta to sprawa priorytetowa.

Gość • Niedziela [05.08.2018, 08:08:44] • [IP: 178.235.176.***]

wszystko pięknie tylko czemu mnie nie stać na to by być klientam a pracuje 10godzin dziennie

Gość • Niedziela [05.08.2018, 08:02:43] • [IP: 178.235.182.***]

Jakim cudem są otwarte te restauracje, to fenomen, tam miały być butiki, lokale nie sa przystosowane do gastronomii, ale kasa kasa. . .

Gość • Niedziela [05.08.2018, 07:59:05] • [IP: 92.42.114.***]

wole polskie restauracje niż niemieckie czy hiszpanskie, a klima jest szkodliwa dla zdrowia

Gość • Niedziela [05.08.2018, 07:59:00] • [IP: 80.245.188.**]

najlepsza knajpeczka na promenadzie

Gość • Niedziela [05.08.2018, 07:50:20] • [IP: 176.221.122.***]

A co to jest Restaurant? Czy Polakom wstęp wzbroniony?

Gość • Niedziela [05.08.2018, 06:42:11] • [IP: 83.8.167.**]

" Na ogródku jest 25 m, co kosztowało 10 tysięcy złotych" - czego jest 25 m ? węża za 10.000 ?

Gość • Niedziela [05.08.2018, 06:17:51] • [IP: 46.134.28.***]

Prawo prasowe nakazywało by jedbak dopisanie gdzies u dolu tekstu" artykul sponsorowany...

Gośćŕ • Niedziela [05.08.2018, 01:05:22] • [IP: 31.0.83.***]

Ja tam nigdy nie bylem ale słyszałem dużo pozytywnych opinii o dobrym jedzeniu. I to mówili ludzie, którzy sami pracują w gastronomii.

Oglądasz 1-25 z 29
■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■
■ Uwaga! Dziś w nocy wypełza na jezdnie najgorszy wróg kierowców -GOŁOLEDŹ! Służby meteorologiczne mają nie najlepsze wiadomości dla kierowców,którzy muszą w ciągu najbliższych godzin pokonywać trasy w kilku regionach Polski. Ostrzeżenie o oblodzeniu i gołoledzi wydano m.in. dla Zachodniopomorskiego ■ UWAGA MIESZKAŃCY - Na ulicy Malczewskiego zgubiono duży czarny portfel marki Wittchen z duża ilością pieniędzy z dokumentami w tym dziecka oraz kartami. Uczciwego znalazcę prosimy o kontakt Iwona na numer telefonu 600375023 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■