POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [04.08.2018, 20:50:07] • Świnoujście

Czujemy się jak w Hiszpanii - mówią klienci restauracji Mistral. Dlaczego? Zobacz film!

Czujemy się jak w Hiszpanii - mówią klienci restauracji Mistral. Dlaczego? Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Gdy na dworze panuje nieznośny upał, a słońce zdaje się płonąć żywym ogniem, wszyscy szukają miejsca, gdzie choć na chwilę można ochłonąć. Najlepiej przy pysznym, lekkim posiłku i szklance zmrożonej lemoniady. Na promenadzie jest mnóstwo takich miejsc, ale tylko jedno gwarantuje prawdziwą ochłodę. Co takiego oferuje restauracja Mistral, że tylko w tamtejszym ogródku poczujemy orzeźwienie? Opowie o tym współwłaściciel lokalu, Paweł Maryńczak.



- Jest to nowość na rynku gastronomicznym, urządzenie ma obniżyć temperaturę w miejscowości nadmorskiej na ogródku o około 3-4 stopnie, ale tak że klient, ani stół nie zostaje zmoczony. Para wodna, która odparowuje na wysokości 1.5 m obniża temperaturę w pomieszczeniu. Jest to rozwiązanie nowatorskie, przyszło z Włoch. Mają już je kurorty nadmorskie typu Sopot, Mielno, rynki dużych miast, w Poznaniu przy Brovarii. Temperatura, która będzie rosła co roku w Polsce, wymusi ten standard na właścicielach lokali, bo będzie to rodzaj jakości, gdzie można zjeść posiłek i nie spocić się przy tym. Są to dysze zamontowane pod dachem na ogródku, w innym pomieszczeniu jest agregat, który pozwala zaprogramować częstotliwość i długość strumienia pary wodnej. Niektórzy klienci już znają z wakacji z Włoch i Hiszpanii, dzieci szaleją, chciałyby doskoczyć, żeby para ich zmoczyła, są zadowoleni, biją brawo. Mam to od zeszłego roku, ale były problemy z rozruchem, od tego roku działa sprawnie. Firma z Opola jest monopolistą na te urządzenia i zapewnia, że w Świnoujściu innego montażu nie było. Na ogródku jest 25 m, co kosztowało 10 tysięcy złotych. Pierwotnie wykorzystywano urządzenie w rolnictwie - są to typowe zraszacze. Zapraszamy, do tego pyszna lemoniada, czujemy się jak w Hiszpanii, cytując słowa klientów - opowiedział Paweł Maryńczak.

Czujemy się jak w Hiszpanii - mówią klienci restauracji Mistral. Dlaczego? Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 29, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 29

Gość • Czwartek [09.08.2018, 08:39:40] • [IP: 178.238.252.**]

Nie stać mnie na takie luksusy.

Gość • Poniedziałek [06.08.2018, 17:46:50] • [IP: 77.88.191.**]

To jest debilizm ludzi z Swinnoujscia ze mogą tacy być zazdrosni zrobili mają zamiast pisać bzdury o tych ludziach zróbcie sami cos pochwalić się A nie krytykować że to reklama itd pyszne jedzenie tam jest i chylę czoła że można gotować tak pysznie tam A nie tylko chemia byle zarobić Puknijcie się w czoło drody ludzie ze Świnoujścia wstyd że tu mieszkam między takimi osobami z nienawiścią

Gość • Poniedziałek [06.08.2018, 17:44:22] • [IP: 77.88.191.**]

To jest debilizm ludzi z Swinnoujscia ze mogą tacy być zawodnik zrobili mają zamiast pisaćbzdury o tych ludziach zróbcie sami cos pochwalić się A nie krytykować że to reklama itd pyszne jedzenie tam jest i chylę czoła że można gotować tak pysznie tam A nie tylko chemia byle zarobić puknijciesię w czoło drody ludzie ze Świnoujścia wstyd że tu mieszkam między takimi osobami z nienawiścią

Gość • Poniedziałek [06.08.2018, 14:08:25] • [IP: 80.245.184.***]

Brawo MISTRAL...super obsoga i pyszne jedzenie.

Gość • Poniedziałek [06.08.2018, 08:48:08] • [IP: 37.47.154.**]

JAK BĘDĘ CHCIAŁA BARANIE CZUĆ SIĘ JAK W HISZPANII LUB WE WŁOSZECH TO SOBIE TAM POJADĘ. TERAZ JESTEM W POLSCE I CZUJĘ SIĘ JAK W POLSCE. KIEDYŚ BYŁY LATA GORĄCE LUDZIE ŻYLI, POZNAWALI SIE, SPĘDZALI MIŁO CZAS I ŻYCIE A TERAZ. ... nie lubię tego lokalu kiedyś miałam tam niemiłe zdarzenie, ja panu podziękuje

Gość • Poniedziałek [06.08.2018, 07:08:01] • [IP: 10.0.2.***]

NAjpierw artykuł, że lokal jest w plebiscycie Głosu, teraz to. Niezła reklama.

Gość • Poniedziałek [06.08.2018, 00:06:53] • [IP: 151.229.195.**]

Porzadni wlasciciele to i porzadna restauracja!Zycze samych sukcesow i samych milych gosci!

Gość • Niedziela [05.08.2018, 13:25:48] • [IP: 178.235.178.***]

Do Hiszpanii nam jeszcze bardzo daleko.

Gość • Niedziela [05.08.2018, 13:05:26] • [IP: 178.235.177.***]

ja opiernicze co za ludzie wszedzie doszukuja sie drugiego dna nigdzie w swinoujsciu niema takiego plaszcza wodnego jak tam jest naprawde cool i jesli mialaby to byc reklama byloby to napewno juz rok temu a nie dopiero teraz to jest tzw informacja zazdrosnicy a do wlascicieli tak trzymac i powodzenia

str • Niedziela [05.08.2018, 13:04:17] • [IP: 176.221.123.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [05.08.2018, 10:27:21] • [IP: 94.254.227.**]

Polecam kurtyna wodna gardeny posiadam takie cudo od początku lata coś niesamowitego

Gość • Niedziela [05.08.2018, 10:22:48] • [IP: 37.47.156.**]

Hahaha jaka REKLAMA ukryta pod płaszczykiem klimatyzacji.W wielu sklepach i kawiarniach jest klima i co ?

Gość • Niedziela [05.08.2018, 10:16:38] • [IP: 176.221.123.***]

Jak zobaczyłem przedramie kucharza trzymającego ośmiorniczkę to mi się już jeść odechciało. Zdjęcie z poprzedniego art. Fuj

Gość • Niedziela [05.08.2018, 09:50:28] • [IP: 176.221.123.***]

Q*a piszcie komentarze bez błędów bo nie wiadomo o co chodzi w tych wypocinach

Gość • Niedziela [05.08.2018, 09:46:17] • [IP: 176.221.123.***]

CYTAT" o kurna jacy swiatowcy, ja pierdziu. a slyszeli o klimatyzaji?"Koniec cyt. A widziałeś klimatyzację w ogródku restauracji

Gość • Niedziela [05.08.2018, 09:36:13] • [IP: 2.247.248.***]

Jedzenie pyszne, a obsługa na dobrym poziomie!

Gość • Niedziela [05.08.2018, 09:03:49] • [IP: 81.204.98.**]

Wspanialy i ambitny pomysl...brawo dla wlascicieli, ze pomysleli o kliencie...ochlodzenie jest tak samo wazne jak ogrzewanie w okresie zimowym...ale wielu tego nie pojmuje albo udaje ze problemu nie ma...ale nie tedy droga do sukcesu...dbalosc o klienta to sprawa priorytetowa.

Gość • Niedziela [05.08.2018, 08:08:44] • [IP: 178.235.176.***]

wszystko pięknie tylko czemu mnie nie stać na to by być klientam a pracuje 10godzin dziennie

Gość • Niedziela [05.08.2018, 08:02:43] • [IP: 178.235.182.***]

Jakim cudem są otwarte te restauracje, to fenomen, tam miały być butiki, lokale nie sa przystosowane do gastronomii, ale kasa kasa. . .

Gość • Niedziela [05.08.2018, 07:59:05] • [IP: 92.42.114.***]

wole polskie restauracje niż niemieckie czy hiszpanskie, a klima jest szkodliwa dla zdrowia

Gość • Niedziela [05.08.2018, 07:59:00] • [IP: 80.245.188.**]

najlepsza knajpeczka na promenadzie

Gość • Niedziela [05.08.2018, 07:50:20] • [IP: 176.221.122.***]

A co to jest Restaurant? Czy Polakom wstęp wzbroniony?

Gość • Niedziela [05.08.2018, 06:42:11] • [IP: 83.8.167.**]

" Na ogródku jest 25 m, co kosztowało 10 tysięcy złotych" - czego jest 25 m ? węża za 10.000 ?

Gość • Niedziela [05.08.2018, 06:17:51] • [IP: 46.134.28.***]

Prawo prasowe nakazywało by jedbak dopisanie gdzies u dolu tekstu" artykul sponsorowany...

Gośćŕ • Niedziela [05.08.2018, 01:05:22] • [IP: 31.0.83.***]

Ja tam nigdy nie bylem ale słyszałem dużo pozytywnych opinii o dobrym jedzeniu. I to mówili ludzie, którzy sami pracują w gastronomii.

Oglądasz 1-25 z 29
■ Przytór-Łunowo. Stała organizacja ruchu na ulicy Zalewowej. Od najbliższego piątku 19. października 2018 r. na ulicy Zalewowej, odcinek od ul. Sąsiedzkiej do ul. Szmaragdowej, zostanie wprowadzona stała organizacja ruchu. Prosimy o szczególne zwracanie uwagi na oznakowanie i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. UM Świnoujście ■
■ 71-letnia kobieta zginęła pod kołami TIR-a. Do tragedii doszło kilkanaście minut po godzinie 11 na przejściu dla pieszych ■ Święto Edukacji po świnoujsku, czyli kampania wyborcza na koszt podatnika ■ Dotyczy utrudnień w ruchu na ul. Bydgoskiej. Od 10 października 2018r. do 30 kwietnia 2019r. roku w związku z prowadzonymi pracami dotyczącymi modernizacji i przebudowy, wyłączona z ruchu będzie ulica Bydgoska, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Gdańską poprzez skrzyżowanie z ulicą Olsztyńską, które też będzie objęte przebudową i dalej od skrzyżowania z ulicą Olsztyńską do skrzyżowania z ulicą Zamkową. Prosimy o rozważną jazdę, przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego oraz poleceń wydawanych przez osoby kierujące ruchem. Za utrudnienia przepraszamy. WIM UM ■ Jarosław Kaczyński: Władza absolutna demoralizuje absolutnie. W Polsce jest wiele miast, w których urzędują prezydenci od kilku kadencji. Wieloletnie sprawowanie władzy przez jedną osobę budzi kontrowersje. O tak długo sprawujących władzę prezydencką, wypowiedział się publicznie w dniu 06 października 2018 r. Prezes PiS Jarosław Kaczyński w czasie spotkania przedwyborczego w Krośnie, gdzie PiS walczy o zmianę na funkcji Prezydenta ■ Czy grozi nam zamknięcie przeprawy? 40-letnie pomosty przy promach Karsibór uginają się pod ciężarem dużych pojazdów. Sami pracownicy żeglugi nieraz patrzą na sytuację z niepokojem, jednak zdaniem kierownictwa żeglugi, nie ma powodów do obaw. ■ Bardzo groźny wypadek wydarzył się w środę wieczorem na torach. Pociąg relacji Przemyśl-Świnoujście potrącił mężczyznę który leżał na torach przy tzw. "dzikim przejściu". Jak się nieoficjalnie dowiedziała nasza redakcja, stan około 60-latka jest ciężki ■ Syn kierowcy taksówki, który został pobity w sierpniu tego roku, odebrał z Berlina skradziony samochód ojca. W środku były narkotyki i pałka teleskopowa ■ Mieszkaniec Przytoru: Nie możemy spać przez muczenie krów! Niech ktoś pomoże! Do redakcji portalu iswinoujscie.pl zwrócił się mieszkaniec Przytoru z prośbą o nagłośnienie problemu, który nęka jego oraz sąsiadów. Chodzi o muczenie krów ■ Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie ■ W biały dzień niemal w centrum miasta został pobity człowiek ■ Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski ■ Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe! Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz ■ Masowo oszukuje na portalu OLX i twierdzi że zarobił ponad 2 miliony. Kim jest Kacper ze Świnoujścia? Zobacz film! ■ Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie ■ Zderzenie rowerzystów może mieć naprawdę poważne skutki. Do takiego wypadku doszło w piątek na ścieżce rowerowej przy ulicy Matejki, gdzie 13-latek zajechał drogę innemu rowerzyście. Wskutek zderzenia chłopiec upadł na chodnik doznając urazu głowy na tyle poważnego, że został przetransportowany do jednego ze szpitali w Szczecinie. ■ Już dawno przywykliśmy do widoku dzików przechadzających się ulicami, czasem można spotkać wytwornego lisa lub nawet godnego borsuka. Ale lubieżny Łoś, to coś nowego. Ostrzegamy mieszkańców, w mieście grasuje ciekawski łoś, niedyskretnie podglądający mieszkańców przez okna. Chrońmy żony, matki i małe dzieci, prawdziwe zwierzę grasuje po mieście ■ Na jednej z działek znaleziono zwłoki dwóch osób. Oględziny miejsca trwały do późnych godzin nocnych. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Wczoraj w godzinach popołudniowych za świetlicą Ogrody Granica znaleziono ciała dwóch osób. Zwłoki kobiety i mężczyzny były już w stanie rozkładu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że denaci mieli ponad 60 lat. Ciało mężczyzny wisiało wewnątrz, kobiety leżało. Na miejscu zjawił się prokurator, policja, wezwano również strażaków, którzy pomagali w akcji po zmroku, doświetlając teren. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok i zabrane ■