POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [04.08.2018, 20:50:07] • Świnoujście

Czujemy się jak w Hiszpanii - mówią klienci restauracji Mistral. Dlaczego? Zobacz film!

Czujemy się jak w Hiszpanii - mówią klienci restauracji Mistral. Dlaczego? Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Gdy na dworze panuje nieznośny upał, a słońce zdaje się płonąć żywym ogniem, wszyscy szukają miejsca, gdzie choć na chwilę można ochłonąć. Najlepiej przy pysznym, lekkim posiłku i szklance zmrożonej lemoniady. Na promenadzie jest mnóstwo takich miejsc, ale tylko jedno gwarantuje prawdziwą ochłodę. Co takiego oferuje restauracja Mistral, że tylko w tamtejszym ogródku poczujemy orzeźwienie? Opowie o tym współwłaściciel lokalu, Paweł Maryńczak.



- Jest to nowość na rynku gastronomicznym, urządzenie ma obniżyć temperaturę w miejscowości nadmorskiej na ogródku o około 3-4 stopnie, ale tak że klient, ani stół nie zostaje zmoczony. Para wodna, która odparowuje na wysokości 1.5 m obniża temperaturę w pomieszczeniu. Jest to rozwiązanie nowatorskie, przyszło z Włoch. Mają już je kurorty nadmorskie typu Sopot, Mielno, rynki dużych miast, w Poznaniu przy Brovarii. Temperatura, która będzie rosła co roku w Polsce, wymusi ten standard na właścicielach lokali, bo będzie to rodzaj jakości, gdzie można zjeść posiłek i nie spocić się przy tym. Są to dysze zamontowane pod dachem na ogródku, w innym pomieszczeniu jest agregat, który pozwala zaprogramować częstotliwość i długość strumienia pary wodnej. Niektórzy klienci już znają z wakacji z Włoch i Hiszpanii, dzieci szaleją, chciałyby doskoczyć, żeby para ich zmoczyła, są zadowoleni, biją brawo. Mam to od zeszłego roku, ale były problemy z rozruchem, od tego roku działa sprawnie. Firma z Opola jest monopolistą na te urządzenia i zapewnia, że w Świnoujściu innego montażu nie było. Na ogródku jest 25 m, co kosztowało 10 tysięcy złotych. Pierwotnie wykorzystywano urządzenie w rolnictwie - są to typowe zraszacze. Zapraszamy, do tego pyszna lemoniada, czujemy się jak w Hiszpanii, cytując słowa klientów - opowiedział Paweł Maryńczak.

Czujemy się jak w Hiszpanii - mówią klienci restauracji Mistral. Dlaczego? Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 29, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 29

Gość • Czwartek [09.08.2018, 08:39:40] • [IP: 178.238.252.**]

Nie stać mnie na takie luksusy.

Gość • Poniedziałek [06.08.2018, 17:46:50] • [IP: 77.88.191.**]

To jest debilizm ludzi z Swinnoujscia ze mogą tacy być zazdrosni zrobili mają zamiast pisać bzdury o tych ludziach zróbcie sami cos pochwalić się A nie krytykować że to reklama itd pyszne jedzenie tam jest i chylę czoła że można gotować tak pysznie tam A nie tylko chemia byle zarobić Puknijcie się w czoło drody ludzie ze Świnoujścia wstyd że tu mieszkam między takimi osobami z nienawiścią

Gość • Poniedziałek [06.08.2018, 17:44:22] • [IP: 77.88.191.**]

To jest debilizm ludzi z Swinnoujscia ze mogą tacy być zawodnik zrobili mają zamiast pisaćbzdury o tych ludziach zróbcie sami cos pochwalić się A nie krytykować że to reklama itd pyszne jedzenie tam jest i chylę czoła że można gotować tak pysznie tam A nie tylko chemia byle zarobić puknijciesię w czoło drody ludzie ze Świnoujścia wstyd że tu mieszkam między takimi osobami z nienawiścią

Gość • Poniedziałek [06.08.2018, 14:08:25] • [IP: 80.245.184.***]

Brawo MISTRAL...super obsoga i pyszne jedzenie.

Gość • Poniedziałek [06.08.2018, 08:48:08] • [IP: 37.47.154.**]

JAK BĘDĘ CHCIAŁA BARANIE CZUĆ SIĘ JAK W HISZPANII LUB WE WŁOSZECH TO SOBIE TAM POJADĘ. TERAZ JESTEM W POLSCE I CZUJĘ SIĘ JAK W POLSCE. KIEDYŚ BYŁY LATA GORĄCE LUDZIE ŻYLI, POZNAWALI SIE, SPĘDZALI MIŁO CZAS I ŻYCIE A TERAZ. ... nie lubię tego lokalu kiedyś miałam tam niemiłe zdarzenie, ja panu podziękuje

Gość • Poniedziałek [06.08.2018, 07:08:01] • [IP: 10.0.2.***]

NAjpierw artykuł, że lokal jest w plebiscycie Głosu, teraz to. Niezła reklama.

Gość • Poniedziałek [06.08.2018, 00:06:53] • [IP: 151.229.195.**]

Porzadni wlasciciele to i porzadna restauracja!Zycze samych sukcesow i samych milych gosci!

Gość • Niedziela [05.08.2018, 13:25:48] • [IP: 178.235.178.***]

Do Hiszpanii nam jeszcze bardzo daleko.

Gość • Niedziela [05.08.2018, 13:05:26] • [IP: 178.235.177.***]

ja opiernicze co za ludzie wszedzie doszukuja sie drugiego dna nigdzie w swinoujsciu niema takiego plaszcza wodnego jak tam jest naprawde cool i jesli mialaby to byc reklama byloby to napewno juz rok temu a nie dopiero teraz to jest tzw informacja zazdrosnicy a do wlascicieli tak trzymac i powodzenia

str • Niedziela [05.08.2018, 13:04:17] • [IP: 176.221.123.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [05.08.2018, 10:27:21] • [IP: 94.254.227.**]

Polecam kurtyna wodna gardeny posiadam takie cudo od początku lata coś niesamowitego

Gość • Niedziela [05.08.2018, 10:22:48] • [IP: 37.47.156.**]

Hahaha jaka REKLAMA ukryta pod płaszczykiem klimatyzacji.W wielu sklepach i kawiarniach jest klima i co ?

Gość • Niedziela [05.08.2018, 10:16:38] • [IP: 176.221.123.***]

Jak zobaczyłem przedramie kucharza trzymającego ośmiorniczkę to mi się już jeść odechciało. Zdjęcie z poprzedniego art. Fuj

Gość • Niedziela [05.08.2018, 09:50:28] • [IP: 176.221.123.***]

Q*a piszcie komentarze bez błędów bo nie wiadomo o co chodzi w tych wypocinach

Gość • Niedziela [05.08.2018, 09:46:17] • [IP: 176.221.123.***]

CYTAT" o kurna jacy swiatowcy, ja pierdziu. a slyszeli o klimatyzaji?"Koniec cyt. A widziałeś klimatyzację w ogródku restauracji

Gość • Niedziela [05.08.2018, 09:36:13] • [IP: 2.247.248.***]

Jedzenie pyszne, a obsługa na dobrym poziomie!

Gość • Niedziela [05.08.2018, 09:03:49] • [IP: 81.204.98.**]

Wspanialy i ambitny pomysl...brawo dla wlascicieli, ze pomysleli o kliencie...ochlodzenie jest tak samo wazne jak ogrzewanie w okresie zimowym...ale wielu tego nie pojmuje albo udaje ze problemu nie ma...ale nie tedy droga do sukcesu...dbalosc o klienta to sprawa priorytetowa.

Gość • Niedziela [05.08.2018, 08:08:44] • [IP: 178.235.176.***]

wszystko pięknie tylko czemu mnie nie stać na to by być klientam a pracuje 10godzin dziennie

Gość • Niedziela [05.08.2018, 08:02:43] • [IP: 178.235.182.***]

Jakim cudem są otwarte te restauracje, to fenomen, tam miały być butiki, lokale nie sa przystosowane do gastronomii, ale kasa kasa. . .

Gość • Niedziela [05.08.2018, 07:59:05] • [IP: 92.42.114.***]

wole polskie restauracje niż niemieckie czy hiszpanskie, a klima jest szkodliwa dla zdrowia

Gość • Niedziela [05.08.2018, 07:59:00] • [IP: 80.245.188.**]

najlepsza knajpeczka na promenadzie

Gość • Niedziela [05.08.2018, 07:50:20] • [IP: 176.221.122.***]

A co to jest Restaurant? Czy Polakom wstęp wzbroniony?

Gość • Niedziela [05.08.2018, 06:42:11] • [IP: 83.8.167.**]

" Na ogródku jest 25 m, co kosztowało 10 tysięcy złotych" - czego jest 25 m ? węża za 10.000 ?

Gość • Niedziela [05.08.2018, 06:17:51] • [IP: 46.134.28.***]

Prawo prasowe nakazywało by jedbak dopisanie gdzies u dolu tekstu" artykul sponsorowany...

Gośćŕ • Niedziela [05.08.2018, 01:05:22] • [IP: 31.0.83.***]

Ja tam nigdy nie bylem ale słyszałem dużo pozytywnych opinii o dobrym jedzeniu. I to mówili ludzie, którzy sami pracują w gastronomii.

Oglądasz 1-25 z 29
■ W Urzędzie Miasta odbyły się zwołane przez prezydenta konsultacje społeczne w sprawie zmiany granic jednostki pomocniczej miasta, jaką jest Dzielnica Uzdrowiskowa. Radni usłyszeli o pomysłach, które mogą budzić niepokój. Urzędnicy wykazywali się dużą powściągliwością przy udzielaniu odpowiedzi ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■