POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [04.08.2018, 20:50:07] • Świnoujście

Czujemy się jak w Hiszpanii - mówią klienci restauracji Mistral. Dlaczego? Zobacz film!

Czujemy się jak w Hiszpanii - mówią klienci restauracji Mistral. Dlaczego? Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Gdy na dworze panuje nieznośny upał, a słońce zdaje się płonąć żywym ogniem, wszyscy szukają miejsca, gdzie choć na chwilę można ochłonąć. Najlepiej przy pysznym, lekkim posiłku i szklance zmrożonej lemoniady. Na promenadzie jest mnóstwo takich miejsc, ale tylko jedno gwarantuje prawdziwą ochłodę. Co takiego oferuje restauracja Mistral, że tylko w tamtejszym ogródku poczujemy orzeźwienie? Opowie o tym współwłaściciel lokalu, Paweł Maryńczak.



- Jest to nowość na rynku gastronomicznym, urządzenie ma obniżyć temperaturę w miejscowości nadmorskiej na ogródku o około 3-4 stopnie, ale tak że klient, ani stół nie zostaje zmoczony. Para wodna, która odparowuje na wysokości 1.5 m obniża temperaturę w pomieszczeniu. Jest to rozwiązanie nowatorskie, przyszło z Włoch. Mają już je kurorty nadmorskie typu Sopot, Mielno, rynki dużych miast, w Poznaniu przy Brovarii. Temperatura, która będzie rosła co roku w Polsce, wymusi ten standard na właścicielach lokali, bo będzie to rodzaj jakości, gdzie można zjeść posiłek i nie spocić się przy tym. Są to dysze zamontowane pod dachem na ogródku, w innym pomieszczeniu jest agregat, który pozwala zaprogramować częstotliwość i długość strumienia pary wodnej. Niektórzy klienci już znają z wakacji z Włoch i Hiszpanii, dzieci szaleją, chciałyby doskoczyć, żeby para ich zmoczyła, są zadowoleni, biją brawo. Mam to od zeszłego roku, ale były problemy z rozruchem, od tego roku działa sprawnie. Firma z Opola jest monopolistą na te urządzenia i zapewnia, że w Świnoujściu innego montażu nie było. Na ogródku jest 25 m, co kosztowało 10 tysięcy złotych. Pierwotnie wykorzystywano urządzenie w rolnictwie - są to typowe zraszacze. Zapraszamy, do tego pyszna lemoniada, czujemy się jak w Hiszpanii, cytując słowa klientów - opowiedział Paweł Maryńczak.

Czujemy się jak w Hiszpanii - mówią klienci restauracji Mistral. Dlaczego? Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 29, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 29

Gość • Czwartek [09.08.2018, 08:39:40] • [IP: 178.238.252.**]

Nie stać mnie na takie luksusy.

Gość • Poniedziałek [06.08.2018, 17:46:50] • [IP: 77.88.191.**]

To jest debilizm ludzi z Swinnoujscia ze mogą tacy być zazdrosni zrobili mają zamiast pisać bzdury o tych ludziach zróbcie sami cos pochwalić się A nie krytykować że to reklama itd pyszne jedzenie tam jest i chylę czoła że można gotować tak pysznie tam A nie tylko chemia byle zarobić Puknijcie się w czoło drody ludzie ze Świnoujścia wstyd że tu mieszkam między takimi osobami z nienawiścią

Gość • Poniedziałek [06.08.2018, 17:44:22] • [IP: 77.88.191.**]

To jest debilizm ludzi z Swinnoujscia ze mogą tacy być zawodnik zrobili mają zamiast pisaćbzdury o tych ludziach zróbcie sami cos pochwalić się A nie krytykować że to reklama itd pyszne jedzenie tam jest i chylę czoła że można gotować tak pysznie tam A nie tylko chemia byle zarobić puknijciesię w czoło drody ludzie ze Świnoujścia wstyd że tu mieszkam między takimi osobami z nienawiścią

Gość • Poniedziałek [06.08.2018, 14:08:25] • [IP: 80.245.184.***]

Brawo MISTRAL...super obsoga i pyszne jedzenie.

Gość • Poniedziałek [06.08.2018, 08:48:08] • [IP: 37.47.154.**]

JAK BĘDĘ CHCIAŁA BARANIE CZUĆ SIĘ JAK W HISZPANII LUB WE WŁOSZECH TO SOBIE TAM POJADĘ. TERAZ JESTEM W POLSCE I CZUJĘ SIĘ JAK W POLSCE. KIEDYŚ BYŁY LATA GORĄCE LUDZIE ŻYLI, POZNAWALI SIE, SPĘDZALI MIŁO CZAS I ŻYCIE A TERAZ. ... nie lubię tego lokalu kiedyś miałam tam niemiłe zdarzenie, ja panu podziękuje

Gość • Poniedziałek [06.08.2018, 07:08:01] • [IP: 10.0.2.***]

NAjpierw artykuł, że lokal jest w plebiscycie Głosu, teraz to. Niezła reklama.

Gość • Poniedziałek [06.08.2018, 00:06:53] • [IP: 151.229.195.**]

Porzadni wlasciciele to i porzadna restauracja!Zycze samych sukcesow i samych milych gosci!

Gość • Niedziela [05.08.2018, 13:25:48] • [IP: 178.235.178.***]

Do Hiszpanii nam jeszcze bardzo daleko.

Gość • Niedziela [05.08.2018, 13:05:26] • [IP: 178.235.177.***]

ja opiernicze co za ludzie wszedzie doszukuja sie drugiego dna nigdzie w swinoujsciu niema takiego plaszcza wodnego jak tam jest naprawde cool i jesli mialaby to byc reklama byloby to napewno juz rok temu a nie dopiero teraz to jest tzw informacja zazdrosnicy a do wlascicieli tak trzymac i powodzenia

str • Niedziela [05.08.2018, 13:04:17] • [IP: 176.221.123.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [05.08.2018, 10:27:21] • [IP: 94.254.227.**]

Polecam kurtyna wodna gardeny posiadam takie cudo od początku lata coś niesamowitego

Gość • Niedziela [05.08.2018, 10:22:48] • [IP: 37.47.156.**]

Hahaha jaka REKLAMA ukryta pod płaszczykiem klimatyzacji.W wielu sklepach i kawiarniach jest klima i co ?

Gość • Niedziela [05.08.2018, 10:16:38] • [IP: 176.221.123.***]

Jak zobaczyłem przedramie kucharza trzymającego ośmiorniczkę to mi się już jeść odechciało. Zdjęcie z poprzedniego art. Fuj

Gość • Niedziela [05.08.2018, 09:50:28] • [IP: 176.221.123.***]

Q*a piszcie komentarze bez błędów bo nie wiadomo o co chodzi w tych wypocinach

Gość • Niedziela [05.08.2018, 09:46:17] • [IP: 176.221.123.***]

CYTAT" o kurna jacy swiatowcy, ja pierdziu. a slyszeli o klimatyzaji?"Koniec cyt. A widziałeś klimatyzację w ogródku restauracji

Gość • Niedziela [05.08.2018, 09:36:13] • [IP: 2.247.248.***]

Jedzenie pyszne, a obsługa na dobrym poziomie!

Gość • Niedziela [05.08.2018, 09:03:49] • [IP: 81.204.98.**]

Wspanialy i ambitny pomysl...brawo dla wlascicieli, ze pomysleli o kliencie...ochlodzenie jest tak samo wazne jak ogrzewanie w okresie zimowym...ale wielu tego nie pojmuje albo udaje ze problemu nie ma...ale nie tedy droga do sukcesu...dbalosc o klienta to sprawa priorytetowa.

Gość • Niedziela [05.08.2018, 08:08:44] • [IP: 178.235.176.***]

wszystko pięknie tylko czemu mnie nie stać na to by być klientam a pracuje 10godzin dziennie

Gość • Niedziela [05.08.2018, 08:02:43] • [IP: 178.235.182.***]

Jakim cudem są otwarte te restauracje, to fenomen, tam miały być butiki, lokale nie sa przystosowane do gastronomii, ale kasa kasa. . .

Gość • Niedziela [05.08.2018, 07:59:05] • [IP: 92.42.114.***]

wole polskie restauracje niż niemieckie czy hiszpanskie, a klima jest szkodliwa dla zdrowia

Gość • Niedziela [05.08.2018, 07:59:00] • [IP: 80.245.188.**]

najlepsza knajpeczka na promenadzie

Gość • Niedziela [05.08.2018, 07:50:20] • [IP: 176.221.122.***]

A co to jest Restaurant? Czy Polakom wstęp wzbroniony?

Gość • Niedziela [05.08.2018, 06:42:11] • [IP: 83.8.167.**]

" Na ogródku jest 25 m, co kosztowało 10 tysięcy złotych" - czego jest 25 m ? węża za 10.000 ?

Gość • Niedziela [05.08.2018, 06:17:51] • [IP: 46.134.28.***]

Prawo prasowe nakazywało by jedbak dopisanie gdzies u dolu tekstu" artykul sponsorowany...

Gośćŕ • Niedziela [05.08.2018, 01:05:22] • [IP: 31.0.83.***]

Ja tam nigdy nie bylem ale słyszałem dużo pozytywnych opinii o dobrym jedzeniu. I to mówili ludzie, którzy sami pracują w gastronomii.

Oglądasz 1-25 z 29
■ Na przeprawie „Centrum”. Dodatkowy, trzeci prom. Jak informuje Żegluga Świnoujska, do 20 września 2019 r. przeprawę promową „Centrum” (popularne „Karsibory) będą obsługiwały trzy promy. Dodatkowa jednostka będzie wprowadzana w przypadku długich kolejek oczekujących na przeprawę w godzinach od 7.45 do 18.15. Dwa promy będą kursowały do godziny 20.20, a nie jak dotychczas do 18.20 ■
■ W ciągu dnia w całym kraju temperatura maksymalna będzie przekraczała 30°C, a na zachodzie przekroczy 35°C. Dodatkowo w drugiej części dnia i wieczorem, na północy, możliwe są pojedyncze burze. Pogoda w kraju kształtowana będzie przez rozległy obszar wysokiego ciśnienia nad Europą Środkową i Wschodnią. W nocy swój wpływ zaznaczy niż znad Skandynawii z chłodnym frontem atmosferycznym. Z zachodu napływać będzie ciepła masa powietrza zwrotnikowego-morskiego o równowadze stałej ■ Koszmarne noce, znane nie tylko z horrorów, przeżywają mieszkańcy budynków w pobliżu dawnego Intermarche. Opustoszały sklep, a wokół wielki pusty plac to sceneria, która sprzyja różnym możliwościom. Na pierwszy plan wysunęli się jednak młodzi "mistrzowie kierownicy", którzy zaanektowali pusty parking i prawie każdej nocy urządzają tam sobie autocross. Lokatorzy pobliskich osiedli nie mogą przez to spać i choć zgłosili sprawę na policję, przeżywają koszmarną noc. Napisali do naszej redakcji ■ Z uwagi na upalną pogodę od kilku dni wzrasta zagrożenie pożarowe w lasach. Wilgotność ściółki leśnej utrzymuje się na poziomie 10 %, co oznacza, że nawet najmniejszy bodziec cieplny (iskra, rozgrzany układ wydechowy pojazdu, rzucony niedopałek papierosa) może wywołać pożar. Apelujemy o ostrożność podczas pobytu w lesie. W razie pożaru prosimy o powiadomienie straży pożarnej pod nr 998 lub 112 ■ W dniu wczorajszym w okolicach promenady, plaży został zgubiony telefon Samsung S8 uczciwego znalazcę proszę o kontakt 575487733 Przewidywana nagroda! ■ Nowy prezes ZMPSiŚ SA. Rada Nadzorcza Spółki Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA na posiedzeniu w dniu 17 czerwca br. powołała Pana Krzysztofa Urbasia na stanowisko prezesa zarządu. Nowy prezes swoje obowiązki obejmie z dniem 1 lipca br. - informuje Monika Woźniak-Lewandowska Specjalista ds. komunikacji i PR ■ Rozpoczęła się akcja protestacyjna związków zawodowych, które działają w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. Powodem oflagowania siedzib są między innymi bardzo niskie zarobki. Jak powiedział nam jeden z pracowników, przedstawiciel związków zawodowych SARu - Jesteśmy jedyną grupą pracowniczą, która dotyka wręcz dyskryminacja, bo za każdą godzinę bycia w gotowości by podjąć akcję ratowniczą dostajemy zaledwie 2 zł i 57 groszy. Jest to niezgodne z jakimikolwiek przepisami. Próbujemy rozmawiać z dyrekcją na ten temat od wielu miesięcy. A od lutego jesteśmy w sporze zbiorowym. Niestety od tego czasu dyrekcja nie znalazła czasu na rozmowę z nami ■ Certyfikat przyznawany jest tylko na jeden sezon. Otrzymują go kąpieliska, które spełniają wyśrubowane wymogi czystości środowiska. Ocena jest 3-etapowa – od aplikacji, przez weryfikację po losową międzynarodową kontrolę. Sprawdzane są głównie kryteria czystości i bezpieczeństwa. Kąpielisko musi być strzeżone a także wyposażone w środki pierwszej pomocy. Brany jest również pod uwagę klimat i przyjazność infrastruktury – podjazdy dla niepełnosprawnych czy tablice informacyjne. Ostatecznie o przyznaniu Błękitnej Flagi decyduje krajowe i międzynarodowe jury. Już od jutra od godziny 10, na kąpielisku pojawią się ratownicy by strzec Państwa bezpieczeństwa ■ Znaleziono jacht. Gdzie jest jego załoga? ■ Huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych może być zagrożeniem dla innych użytkowników? Nawet zabawa na bezpiecznym placu może skończyć się wypadkiem. Przekonała się o tym dziewczynka, która postanowiła pohuśtać się na urządzeniu przeznaczonym dla dzieci niepełnosprawnych. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe ■ Agresja rowerzysty - uderzoną kobietę zabrało pogotowie. Zajście z udziałem czterech młodych rowerzystów i właścicieli posesji przy ulicy Rycerskiej miało bardzo nieoczekiwany przebieg. Najpierw jadący na rowerach nie chcieli ustąpić drogi samochodowi, potem jeden z nich wykazał się niepojętą agresją, w wyniku czego kobieta trafiła do szpitala ■ Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali podejrzanego o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu kobiety idącej promenadą. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania obrażeń ciała u pokrzywdzonej w wyniku rzucenia kamieniem oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, tj. o czyn z art. 160 § 1 i art. 157 § 2 kk. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3 ■ Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA zaprasza mieszkańców Świnoujścia na spotkania podczas, których przedstawi koncepcję budowy Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego. Po prezentacjach eksperci będą odpowiadać na pytania zainteresowanych. Spotkania odbędą się: 9 czerwca, godzina 12.00 w Sali Teatralnej MDK przy ul. Matejki, 16 czerwca, godzina 12.00 w filii MDK na Warszowie przy ul. Sosnowej 18. Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę ■ Bez głosów sprzeciwu przy pięciu wstrzymujących się radni przyjęli uchwałę w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty ■ Rada Miasta uchwaliła nowe zasady przyznawania Bonu Seniora. Odtąd miejski Bon Seniora ma być wypłacany w formie świadczenia pieniężnego ■ 2 miliony 200 tysięcy złotych na projekty inwestycyjne oraz 200 tysięcy na tzw. projekty miękkie to kwoty zapisane w uchwale w sprawie ustalenia wysokości środków finansowych na Budżet Obywatelski Miasta, które przyjęła dziś Rada Miasta ■