░ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydatów do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub u Kierownika Inspektoratu pod nr telefonu 91-382-38-02 ░

POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [06.08.2018, 12:14:16] • Świnoujście

500 złotych za parkowanie

500 złotych za parkowanie

fot. Sławomir Ryfczyński

Wyjątkową… niefrasobliwością wykazała się kobieta, która zaparkowała auto na ulicy Trentowskiego. Nie dość, że tuż przed pasami, zasłaniając tym samym widoczność przechodzącym przez przejście, to jeszcze zostawiła samochód na skrzyżowaniu z ulicą Cieszkowskiego.

Jej Ford uniemożliwiał innych pojazdom ominięcie autobusów komunikacji miejskiej, które zatrzymywały się na przystanku tuż obok.

Kobieta została ukarana przez Straż Miejską mandatem w wysokości 500 złotych.

Hanna Lachowska
BIK UM Świnoujście


komentarzy: 47, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 47

Gość • Wtorek [07.08.2018, 16:50:20] • [IP: 176.221.123.***]

NALEŻY ZAPYTAĆ OFICJALNIE POLICJI JAKA JEST PROCEDURA ŚCIĄGNIĘCIA ZAPŁATY ZA MANDAT I DLACZEGO TAK RZADKO SIĘ TO ROBI, BO MYŚLĘ, ŻE SIĘ NIE ROBI, BO ZA DUŻO ZACHODU, A NIEMCY MAJĄ W NOSIE, JEDEN DRUGIEMU PRZEKAZUJE, ŻE SAMOWOLKA W ŚWINOUJŚCIU

Gość • Wtorek [07.08.2018, 09:26:32] • [IP: 164.127.218.***]

Brak miejsc parkingowych nie upoważnia do parkowania w miejscach niedozwolonych(to info do tłumoków, którym się coś tam wydaje).

Gość • Wtorek [07.08.2018, 09:23:27] • [IP: 195.94.214.***]

To nie jest Trentowskiego... jeszcze te 200 metrów należy do Uzdrowiskowej. Przy okazji, fotoreporter może tam namiot sobie rozbić, bo zdjęć tego typu mógłby mieć setki dziennie...

Gość • Wtorek [07.08.2018, 00:32:05] • [IP: 94.254.231.**]

To auto powinno zostać odholowane, kilka takich akcji i zaraz by był porządek na mieście. Ale nie ma kto tego robić, przecież naszemu holującemu z Międzyzdrojów daleko,. ...ehhh

Gość • Poniedziałek [06.08.2018, 23:23:40] • [IP: 92.42.116.***]

Nowo oddana Kościuszki prawie codziennie tuż za pasami od Konstytucji parkuje duzy samochód dostawczy zasłaniając całkowicie widok dla samochodów wyjeżdżających z uliczki gospodarczej. Staszica, przed i za Batalionów samochody parkują przed i za pasami przejścia dla pieszych zasłaniając przejście i to często rodzice odstawiający do tej szkoły swoje dzieci !!

Gość • Poniedziałek [06.08.2018, 21:43:59] • [IP: 31.0.40.***]

A niemcy cały Park Zdrojowy swoimi szrotami rozjeżdżają od ulicy Komandorskiej i co? I nic.

Gość • Poniedziałek [06.08.2018, 21:14:24] • [IP: 176.221.123.**]

Bardzo dobrze! Też jestem kierowcą i zawsze znajduję jakieś wolne miejsce! Jak nie tu to gdzieś w okolicy.

Gość • Poniedziałek [06.08.2018, 21:12:07] • [IP: 80.245.186.***]

ZAPRASZAMY SM PRZED APTEKE PRZY UL.B.CHROBREGO, ZAJETY CHODNIK TAK, ZE MOMENTAMI NIE MA MOWY BY PRZEJECHAC Z WOZKIEM CZY Z INWALIDA!!PRZECIEZ ODLEGLOSC PARKOWANIA NA CZESCI CHODNIKA MA BYC 1, 5 M TAK PO CHODNIKU MOGLI PORUSZAC SIE PIESI.PODOBNIE JEST JEST NA OSIEDLACH NP.SRODMIESCIE-ZROBIONE SA KOPERTY DLA SLUZB SPECJALNYCH, WJAZD DLA KARETKI CZY STRAZY POZARNEJ, ALE BEZMOZGI MYSLA, ZE MAJA LATWE PARKOWANIE I ZASTAWIAJA TE MIESCA TAK POTRZEBNE GDYBY COS SIE DZIALO/WTEDY NIE MA MOWY BY WJECHALO POGOTOWIE ENERGETYCZNE, CZY WODNE/CZY NAPRAWDE NIEKTORZY MYSLA, ZE TZW.KOPERTA NA DRODZE OSIEDLOWEJ TO LIFTING JEZDNI?MANDATY NAPRAWDE PRZYWOLUJA DO PORZADKU!!ZAPRASZAMY, ZARABIAJCIE PANOWIE NA SWOJE PREMIE!!

Gość • Poniedziałek [06.08.2018, 21:01:25] • [IP: 23.226.237.*]

A przed" Złotym Mercedesem" celnik się obsrał..

Gość • Poniedziałek [06.08.2018, 19:28:20] • [IP: 37.8.215.***]

niech sie odezwie ktos kto widzial w ciagu 24 h sm.

Gość • Poniedziałek [06.08.2018, 19:22:32] • [IP: 94.254.225.***]

Częściej widzę interwencje sm niż policji.

Gość • Poniedziałek [06.08.2018, 19:18:31] • [IP: 80.245.183.**]

STRAŻ MIEJSKĄ ZAPRASZAM NA OSIEDLE PRZY LECHICKIEJ.

Gość • Poniedziałek [06.08.2018, 19:17:30] • [IP: 188.146.96.***]

I bardzo dobrze 👍 Więcej takich mandatów poprosimy 😋😎😊

Gość • Poniedziałek [06.08.2018, 17:50:13] • [IP: 176.221.123.***]

KOLEJNY GŁUPI TURYSTA

Gość • Poniedziałek [06.08.2018, 17:47:44] • [IP: 92.42.112.***]

Świnoujście to nie tylko dzielnica nadmorska panowie strażnicy miejscy a w mieście porządki ma robić straż obywatelska ?? do roboty i wysadźcie swoje 4 litery z samochodu bo zapomnicie jak się chodzi

Gość • Poniedziałek [06.08.2018, 17:31:10] • [IP: 93.94.185.***]

JESTEM ZA. DOŚĆ TEGO BEZPRAWIA ZE STRONY KIEROWCÓW

Gość • Poniedziałek [06.08.2018, 17:19:01] • [IP: 185.210.39.**]

500zł... To jest realne stwarzanie zagrożenia na drodze takim parkowaniem przed pasami i na zakrętach i skrzyżowaniach. Czyli laweta i wypad! I wtedy jak zapłaci taki jeden z drugim to będzie konkret a nie 500zł jak za brak świateł czy coś. Do kodeksu drogowego SM.

Gość • Poniedziałek [06.08.2018, 17:01:45] • [IP: 94.254.225.***]

Straż miejska nie jest od zarabiania. Tylko od porządku w mieście.

Gość • Poniedziałek [06.08.2018, 16:52:30] • [IP: 178.238.249.**]

Rozwiązać, z wyliczeń rocznych trzeba z budżetu miasta dokładać

Gość • Poniedziałek [06.08.2018, 16:44:54] • [IP: 80.245.189.***]

a po co te zawali drogi autobusy w rejonie ?

Gość • Poniedziałek [06.08.2018, 16:37:36] • [IP: 62.69.229.**]

Jedne mandat wiosny nie czyni! Gdybyście tak dedeerowców kosili mandatami, to może w końcu nabraliby szacunku dla polskiego prawa! A poza tym, dlaczego nr rej. jest wymazany? Przecież to nie są dane osobowe. Dopiero w połączeniu z twarzą kierowcy jest to chroniony typ danych. Tak samo jak nr dowodu osobistego sam w sobie nie jest niczym szczególnym, dopiero w połączeniu z konkretną osobą jest to rzecz ważna.

Gość • Poniedziałek [06.08.2018, 16:32:36] • [IP: 178.238.245.***]

A przy wejściu na plaże, po lewej stronie basenu miejskiego parkują jak chcą i nic sobie nie robią, jak dzwoniłam po policje to panowie powiedzieli że to teren prywatny i mogą sobie tam stać kto chce i za bez płacenia za postój, kiedyś była tam trawa teraz jest pustynia.

Gość • Poniedziałek [06.08.2018, 16:10:51] • [IP: 176.221.113.**]

Łapać Niemców ktorzy staja na zakazie zatrzymywania i czekaja na tankowanie. Przy okazji można by ich bylo kasowac za oplate klimatyczna.

Gość • Poniedziałek [06.08.2018, 16:06:50] • [IP: 92.42.114.***]

Od czegoś trzeba rozpoczęć pierwszy mandat wakacje 2018.

Gośćgość • Poniedziałek [06.08.2018, 15:56:26] • [IP: 178.238.250.**]

to ul.Uzdrowiskowa po lewej widać hotel

Oglądasz 1-25 z 47
■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■