POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [06.08.2018, 12:42:43] • Świnoujście

Strażacy powrócili ze Szwecji. Premier Morawiecki:”Polska jest z Was dumna!” Zobacz film!

Strażacy powrócili ze Szwecji. Premier Morawiecki:”Polska jest z Was dumna!” Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Dziś rano do kei terminalu promów morskich zacumował prom „Gryf” z polskimi strażakami powracającymi z akcji w Szwecji gdzie pomagali w opanowaniu potężnych pożarów lasów. Ich postawą zachwyceni byli nie tylko mieszkańcy Szwecji. Głosy podziwu dla ich postawy napływały z całej Europy. Profesjonalizm i zaangażowanie jakimi wykazali się podczas tej akcji doceniły władze Polski.



Do strażaków powracających z największej akcji gaszenia pożarów przyjechał premier Mateusz Morawiecki wraz z szefem MSWiA Joachimem Brudzińskim i Markiem Gróbarczykiem Ministrem Gospodarki i Żeglugi Śródlądowej. Wśród witających byli także Komendant PSP i Wojewoda Zachodniopomorski. „Jesteśmy niebywale dumni z tego, że po raz kolejny potwierdziliście naszą solidarność europejską” powiedział, zwracając się do strażaków premier Mateusz Morawiecki. „Gdy wyjeżdżaliście, serca nasze drżały z obawy i dumy, dumy bo wiedzieliśmy, że staniecie na wysokości zadania. Drodzy strażacy jestem z Was dumny, Polska jest z Was dumna” - powiedział Mateusz Morawiecki.

Strażacy powrócili ze Szwecji. Premier Morawiecki:”Polska jest z Was dumna!” Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Strażacy otoczyli premiera i przez dłuższa chwilę nikt nie mógł przedostać się do tego kręgu.

Premier dostał naszywkę strażaka i spełniły się jego młodzieńcze wspomnienia.

Strażacy powrócili ze Szwecji. Premier Morawiecki:”Polska jest z Was dumna!” Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Strażaków witał także szef resortu Spraw Wewnętrznych i Administracji. Joachim Brudziński zwrócił uwagę na wielki trud zadania jakiego się podjęli;
– Drodzy funkcjonariusze, ostatnie 2 tygodnie to dla Was olbrzymi wysiłek, stres i zmęczenie. To również najlepsza wizytówka naszego kraju. Dziękuję premierowi za decyzję o program modernizacji Służb Mundurowych, dzięki któremu mogliśmy zaprezentować Szwecji profesjonalnie wyposażonych strażaków. Dzisiaj Polacy mogą czuć się bezpiecznie, bo ich bezpieczeństwo jest w dobrych, Waszych rękach.”

Strażacy powrócili ze Szwecji. Premier Morawiecki:”Polska jest z Was dumna!” Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Dopiero po oficjalnych powitaniach dostęp do strażaków mieli dziennikarze. Chwile potem nadszedł czas pożegnania. Strażacy żegnali się ze sobą serdecznie. Część wozów odjechała wcześniej, ale zasadnicza grupa wyruszyła do domów w konwoju, w eskorcie Policji.

Strażacy powrócili ze Szwecji. Premier Morawiecki:”Polska jest z Was dumna!” Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Strażacy powrócili ze Szwecji. Premier Morawiecki:”Polska jest z Was dumna!” Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Wtorek [07.08.2018, 08:35:43]

komentarzy: 92, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 92

Tango • Poniedziałek [13.08.2018, 21:18:37] • [IP: 78.10.206.**]

Szacunek dla naszych Strażaków! Nie tylko za tą akcję...

Gość • Wtorek [07.08.2018, 15:03:09] • [IP: 188.146.206.***]

sam się podpisałeś jako gość potomku czerwonych a chcesz podpisywania się od innych?

Gość • Wtorek [07.08.2018, 14:59:34] • [IP: 188.146.205.**]

cała mundurówka po cichu popiera obecną władzę bo wcześniej to była kiła i mogiła, stary sprzęt i pic na wodę fotomontaż a policja i straż miejska po krzakach łapała na fotoradary żeby zrobić dzienną normę mandatów.

Gość • Wtorek [07.08.2018, 13:50:03] • [IP: 83.248.46.***]

IP 163 miej odwagę się podpisać, ponieważ w przeciwnym wypadku uznam cię za pisuarowego trolla

Gość • Wtorek [07.08.2018, 13:21:05] • [IP: 178.238.253.**]

BRAWO STRAŻACY, FAJNE CHŁOPAKI, SZWEDKI MIAŁY RADOCHĘ, TAKIE CIACHA, BRAWO UNITY LINE SUPER ZACHOWANIE!

Gość • Wtorek [07.08.2018, 13:04:24] • [IP: 176.221.123.***]

Strażak Powinien Otrzymac Dietę Dzienną i Dietę Nocną w EURO za pobyt za Granicą tak stanowi Prawo Unijne

Gość • Wtorek [07.08.2018, 12:47:47] • [IP: 37.47.167.***]

Bogate kraje zawsze mają pod ręka ubogich, naiwnych Polaków, którzy polecą z bezpłatną pomocą. To bogatej Szwecji nie stać jest na wozy strażackie ? Oczywiście, że stać, lecz rodzina królewska nie będzie poświęcać swojego majątku na jakieś bzdury, tzn. wozy strażackie. Lepiej szpanować swoim bogactwem na salonach, a zawsze znajdzie się naiwny kraj, który pomoże. Żałosne wyrachowanie..

Gość • Wtorek [07.08.2018, 12:06:02] • [IP: 77.252.46.**]

Czytałem, że polscy strażacy pojechali do Szwecji po to, żeby Szwedom oddać wodę za" Potop".

MAM Z WAS ZWALE... • Wtorek [07.08.2018, 11:59:37] • [IP: 37.248.212.***]

SAMI ZNAWCY POLITYKI SADZAC PO KOMENTARZACH. PRZESTANCIE WCIAZ NARZEKAC I ZACZNIJCIE CHODZIC NA WYBORY !! 90% KOMENTUJACYCH W ZYCIU NIE POSTAWILA KRZYZYKA NA SWOJEGO KANDYDATA TYLKO ZZA UKRYCIA SWOICH MONITOROW PISZA BZDURY. JESTESCIE KOZAKI W GEBIE TO WYJDZCIE NA ULICE I MOWCIE CO WAS BOLI. OBYSCIE TYLKO W WARIATKOWIE NIE WYLADOWALI. ZYCIE JEST PIEKNE TYLKO TRZEBA UMIEC ZYC. POZDRAWIAM WSZYSTKICH POGODNYCH I RADOSNYCH OBYWATELI NASZEJ PLANETY. MILEGO DNIA

Gość • Wtorek [07.08.2018, 11:32:38] • [IP: 188.146.46.***]

BRAWO DLA DZIELNYCH STRAŻAKÓW I DLA UNITY LINE, ŻE ICH ZAWIOZŁA I PRZYWIOZŁA BEZ KOSZTÓW!!

Gość • Wtorek [07.08.2018, 11:28:19] • [IP: 178.235.183.*]

Nawet mrozek sie podlaczyl do strazakow chieny polityczne

Gość • Wtorek [07.08.2018, 11:15:44] • [IP: 188.146.163.***]

panie Premierze jest Pan najlepszym Premierem jaki był i my Strażacy jesteśmy z Panem.

Gość • Wtorek [07.08.2018, 10:31:58] • [IP: 109.243.156.**]

22:50 - skąd te dane o 50 Euro, o finansowaniu polskich strażaków przez UE?

Gość • Wtorek [07.08.2018, 10:30:32] • [IP: 109.243.156.**]

6:45 -- Nie każdy wyznaje wiarę w bożka Krzykacza, są tacy, którzy bardziej wierni są zasadom, bezpieczeństwu, a nie ciągłemu naginaniu prawa na rzecz tego krzykliwego bożka w czerwonych gaciach. Niech ich przyboczna telewizja TVN sfinansuje im polewanie i błoto, w którym lubia się nurzać.

jan-osik • Wtorek [07.08.2018, 09:37:41] • [IP: 178.238.247.**]

kino 'oko" sobie te pajace zrobily, pod plaszczykiem podziwu dla strazakow, nedzna banda nieudacznikow, szukaja na sile waznych elementow z przestrzeni publicznej aby sie wykazac i pokazac jacy oni sa cacy!!

Gość • Wtorek [07.08.2018, 09:34:44] • [IP: 188.146.106.***]

to Premier ich tam wysłał więc ma prawo i ich teraz przywitać. Gdzie jest ten wasz Tusk? Powiem- ma domek letniskowy w Alpach i porsche cayenne a Was ma w d.

Gość • Wtorek [07.08.2018, 09:20:20] • [IP: 164.127.218.***]

Wszystko fajnie, tylko dlaczego te wozy zjeżdżały z promu na niebieskich światłach błyskowych nie będąc w akcji czyli nie mając do tego prawa.Oj wiochą pachnie coś takiego i olbrzymimi kompleksami.

Gość • Wtorek [07.08.2018, 08:20:38] • [IP: 92.42.117.***]

Brawo Unity Line, brawo Gryf!

Gość • Wtorek [07.08.2018, 08:18:59] • [IP: 92.42.117.***]

LOL :-)))" spełniły się jego młodzieńcze wspomnienia" WSPOMNIENIA. Kogo wy tam zatrudniacie?

Gość • Wtorek [07.08.2018, 07:13:34] • [IP: 109.243.156.**]

22:39 Lech Kaczyński jeszcze przed wstąpieniem do UE powiedział, że musimy przeprowadzić reformy ustrojowe jeszcze przed wstąpieniem do UE, wtedy to się uda. Niestety, miał rację, że potem to już jest prawie niemożliwe, jak pokazuje nagonka na Polskę po zrobieniu czegoś, co jest oczywiste w Niemczech, Hiszpanii, USA (mianowanie sędziów przez polityków czy wyłonione przez nich osoby piastujące ważne funkcje oraz dekomunizacja sądownictwa, co się dokonało w Niemczech). Mimo to nasza sytuacja jest lepsza niż w RWPG i w Ukł. Warszawskim- na terenie Polski nie stacjonują wojska, które by nas doprowadziły do" porządku", a gdy znajdujemy sprzymierzeńca w UE, to możemy mocno powalczyć (Węgry, a w pewnych sprawach państwa bałtyckie, Bułgaria, Austria). Uważam, ze Polska koniecznie musi wyjść z UE, by odzyskać pełną suwerenność, a mimo jej uszczerbku, przykład klękających przed Bogiem, a nie Berlinem władz PiS pokazuje, że można mówic o wolnym państwie, skoro nadal tak wiele zależy od władzy w Warszawie.

Gość • Wtorek [07.08.2018, 06:45:40] • [IP: 83.21.63.***]

Jak zwykle sukces ma wielu ojców(porażka jest sierotą), więc rządzący przyjechali ogrzać się blaskiem sławy strażaków. Dla mnie ta ekipa rządowa bardziej kojarzy się z tym strażakiem z Kostrzynia, co zabronił polewania uczestników festiwalu.

Gość • Wtorek [07.08.2018, 02:12:30] • [IP: 98.15.168.***]

jak donald z Brutka paradowal I obiecal kryty tor lodowy to lemingi pialy z zachwytu

Gość • Wtorek [07.08.2018, 02:10:41] • [IP: 77.105.218.***]

PANIE MORAWIECKI TUNEL W POWIJAKACH...!! . UMOWA PODPISANA 1, 6 ROKU TEMU Z MIASTEM. PRRZETARG ODWOLANY I CO DALEJ. ??

Gość • Wtorek [07.08.2018, 01:51:46] • [IP: 178.235.177.**]

Komendant Główny wie jak nosić pas umundurowania służbowego.Młody brygadier ma to, na jajach i wita Premiera RP, żenada.Kolejny, błyskotliwy dupek z pagonami /zgrywus/.Zapewne zalążek na Komendanta Głównego, tylko w obecnej opcji politycznej.Zapewniam, że jakby wysłano tych strażaków pod wodzą sekcyjnego, zrobiliby to samo.

wPISdu • Poniedziałek [06.08.2018, 22:50:02] • [IP: 188.146.43.**]

chłopie 19:12:24] • [IP: 109.243.156.włącz myślenie to nie boli. Strażak otrzymywał 50 euro diety niezależnie od narodowości. Więc dla niemca, francuza czy włocha to nie są pieniądze dla których by się zabijali. Natomiast dla polaka, szczególnie, że pensja w domu leci, to jest kupa kasy.Ponieważ zarabiamy 4razy mniej od niemca to euro jest dla nas 4krotnie cenniejsze. Dlatego zgłosiło się najwięcej polaków a z włoch pojechał biedak na marnym sprzęcie.

Oglądasz 1-25 z 92
■ Nieznani sprawcy napadli na taksówkarza ze Świnoujścia na drodze DK3. Do zdarzenia doszło między Przybiernowem a Babigoszczą. Sprawcy uciekli, trwa policyjna obawa. Do taksówki pana Mirosława ze Świnoujścia wsiadło dziś rano prawdopodobnie dwóch pasażerów. Samochód udał się w stronę Szczecina. Między Przybiernowem a Babigoszczą taksówkarz został zaatakowany i wyrzucony z auta. Sprawcy ukradli samochód i oddalili się w nieznanym kierunku. Taksówkarza w ciężkim stanie zabrał śmigłowiec LPR. Trwa policyjna obława na sprawców napadu i kradzieży. ■ Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października 2018 r. Zgodnie z terminarzem, druga tura wyborów na wójtów, burmistrzów odbędzie się 2 tygodnie później, czyli 4 listopada. Od dziś - przez 9 dni - partie polityczne, koalicje, stowarzyszenia, organizacje społeczne i sami wyborcy mogą tworzyć komitety wyborcze. 21 października będziemy głosowali na swoich przedstawicieli do rad gmin, powiatów, sejmików wojewódzkich, a także wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Od momentu ogłoszenia aktu zarządzenia wyborów rusza też kampania wyborcza. ■ Mieszkańcy coraz częściej krytycznie oceniają inwestycyjne pomysły i decyzje obecnej władzy. Tym razem wiele emocji wywołało otoczenie Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Kościuszki. To pewne, że najłatwiej się inwestuje kiedy przestrzeń jest pusta, stąd pewnie bezmyślna decyzja o likwidacji całej dotychczasowej zieleni przed szkołą. Urząd co prawda zapowiada, że nie długo pojawią się tam nowe nasadzenia drzewek, ale obecne wrażenia są po prostu złe ■ Powrócili cali i zdrowi. O godzinie 7.30, na pokładzie promu "Gryf" powrócili do Świnoujścia strażacy uczestniczący w akcji gaszenia pożarów lasów w Szwecji. W uroczystości powitania uczestniczyli premier Morawiecki i szef MSWiA ■ Firma Astaldi poinformowała, że nie podpisze umowy na zaprojektowanie i budowę tunelu pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu. Umowa miała być podpisana w wyznaczonym przez Miasto terminie 3 sierpnia. Kilkanaście godzin przed wyznaczonym terminem Włosi podjęli ostateczną decyzję o rezygnacji z kontraktu. W komunikacie na tę okoliczność włoska spółka informuje: "Astaldi odstępuje od podpisania umowy na projekt: „Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu – budowa tunelu pod Świną” z powodu: Upływu prawie dwóch lat od przedstawienia oferty do rozpoczęcia robót Braku rzeczywistej waloryzacji kosztów robót w Polsce, które tylko w ostatnim czasie wzrosły o 30 proc. Dużego ryzyka wydłużania się procedur rozliczania robót dodatkowych Braków w dostępie do zasobów materiałowych i osobowych na polskim rynku" ■