POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [06.08.2018, 12:42:43] • Świnoujście

Strażacy powrócili ze Szwecji. Premier Morawiecki:”Polska jest z Was dumna!” Zobacz film!

Strażacy powrócili ze Szwecji. Premier Morawiecki:”Polska jest z Was dumna!” Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Dziś rano do kei terminalu promów morskich zacumował prom „Gryf” z polskimi strażakami powracającymi z akcji w Szwecji gdzie pomagali w opanowaniu potężnych pożarów lasów. Ich postawą zachwyceni byli nie tylko mieszkańcy Szwecji. Głosy podziwu dla ich postawy napływały z całej Europy. Profesjonalizm i zaangażowanie jakimi wykazali się podczas tej akcji doceniły władze Polski.



Do strażaków powracających z największej akcji gaszenia pożarów przyjechał premier Mateusz Morawiecki wraz z szefem MSWiA Joachimem Brudzińskim i Markiem Gróbarczykiem Ministrem Gospodarki i Żeglugi Śródlądowej. Wśród witających byli także Komendant PSP i Wojewoda Zachodniopomorski. „Jesteśmy niebywale dumni z tego, że po raz kolejny potwierdziliście naszą solidarność europejską” powiedział, zwracając się do strażaków premier Mateusz Morawiecki. „Gdy wyjeżdżaliście, serca nasze drżały z obawy i dumy, dumy bo wiedzieliśmy, że staniecie na wysokości zadania. Drodzy strażacy jestem z Was dumny, Polska jest z Was dumna” - powiedział Mateusz Morawiecki.

Strażacy powrócili ze Szwecji. Premier Morawiecki:”Polska jest z Was dumna!” Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Strażacy otoczyli premiera i przez dłuższa chwilę nikt nie mógł przedostać się do tego kręgu.

Premier dostał naszywkę strażaka i spełniły się jego młodzieńcze wspomnienia.

Strażacy powrócili ze Szwecji. Premier Morawiecki:”Polska jest z Was dumna!” Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Strażaków witał także szef resortu Spraw Wewnętrznych i Administracji. Joachim Brudziński zwrócił uwagę na wielki trud zadania jakiego się podjęli;
– Drodzy funkcjonariusze, ostatnie 2 tygodnie to dla Was olbrzymi wysiłek, stres i zmęczenie. To również najlepsza wizytówka naszego kraju. Dziękuję premierowi za decyzję o program modernizacji Służb Mundurowych, dzięki któremu mogliśmy zaprezentować Szwecji profesjonalnie wyposażonych strażaków. Dzisiaj Polacy mogą czuć się bezpiecznie, bo ich bezpieczeństwo jest w dobrych, Waszych rękach.”

Strażacy powrócili ze Szwecji. Premier Morawiecki:”Polska jest z Was dumna!” Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Dopiero po oficjalnych powitaniach dostęp do strażaków mieli dziennikarze. Chwile potem nadszedł czas pożegnania. Strażacy żegnali się ze sobą serdecznie. Część wozów odjechała wcześniej, ale zasadnicza grupa wyruszyła do domów w konwoju, w eskorcie Policji.

Strażacy powrócili ze Szwecji. Premier Morawiecki:”Polska jest z Was dumna!” Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Strażacy powrócili ze Szwecji. Premier Morawiecki:”Polska jest z Was dumna!” Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Wtorek [07.08.2018, 08:35:43]

komentarzy: 92, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 92

Tango • Poniedziałek [13.08.2018, 21:18:37] • [IP: 78.10.206.**]

Szacunek dla naszych Strażaków! Nie tylko za tą akcję...

Gość • Wtorek [07.08.2018, 15:03:09] • [IP: 188.146.206.***]

sam się podpisałeś jako gość potomku czerwonych a chcesz podpisywania się od innych?

Gość • Wtorek [07.08.2018, 14:59:34] • [IP: 188.146.205.**]

cała mundurówka po cichu popiera obecną władzę bo wcześniej to była kiła i mogiła, stary sprzęt i pic na wodę fotomontaż a policja i straż miejska po krzakach łapała na fotoradary żeby zrobić dzienną normę mandatów.

Gość • Wtorek [07.08.2018, 13:50:03] • [IP: 83.248.46.***]

IP 163 miej odwagę się podpisać, ponieważ w przeciwnym wypadku uznam cię za pisuarowego trolla

Gość • Wtorek [07.08.2018, 13:21:05] • [IP: 178.238.253.**]

BRAWO STRAŻACY, FAJNE CHŁOPAKI, SZWEDKI MIAŁY RADOCHĘ, TAKIE CIACHA, BRAWO UNITY LINE SUPER ZACHOWANIE!

Gość • Wtorek [07.08.2018, 13:04:24] • [IP: 176.221.123.***]

Strażak Powinien Otrzymac Dietę Dzienną i Dietę Nocną w EURO za pobyt za Granicą tak stanowi Prawo Unijne

Gość • Wtorek [07.08.2018, 12:47:47] • [IP: 37.47.167.***]

Bogate kraje zawsze mają pod ręka ubogich, naiwnych Polaków, którzy polecą z bezpłatną pomocą. To bogatej Szwecji nie stać jest na wozy strażackie ? Oczywiście, że stać, lecz rodzina królewska nie będzie poświęcać swojego majątku na jakieś bzdury, tzn. wozy strażackie. Lepiej szpanować swoim bogactwem na salonach, a zawsze znajdzie się naiwny kraj, który pomoże. Żałosne wyrachowanie..

Gość • Wtorek [07.08.2018, 12:06:02] • [IP: 77.252.46.**]

Czytałem, że polscy strażacy pojechali do Szwecji po to, żeby Szwedom oddać wodę za" Potop".

MAM Z WAS ZWALE... • Wtorek [07.08.2018, 11:59:37] • [IP: 37.248.212.***]

SAMI ZNAWCY POLITYKI SADZAC PO KOMENTARZACH. PRZESTANCIE WCIAZ NARZEKAC I ZACZNIJCIE CHODZIC NA WYBORY !! 90% KOMENTUJACYCH W ZYCIU NIE POSTAWILA KRZYZYKA NA SWOJEGO KANDYDATA TYLKO ZZA UKRYCIA SWOICH MONITOROW PISZA BZDURY. JESTESCIE KOZAKI W GEBIE TO WYJDZCIE NA ULICE I MOWCIE CO WAS BOLI. OBYSCIE TYLKO W WARIATKOWIE NIE WYLADOWALI. ZYCIE JEST PIEKNE TYLKO TRZEBA UMIEC ZYC. POZDRAWIAM WSZYSTKICH POGODNYCH I RADOSNYCH OBYWATELI NASZEJ PLANETY. MILEGO DNIA

Gość • Wtorek [07.08.2018, 11:32:38] • [IP: 188.146.46.***]

BRAWO DLA DZIELNYCH STRAŻAKÓW I DLA UNITY LINE, ŻE ICH ZAWIOZŁA I PRZYWIOZŁA BEZ KOSZTÓW!!

Gość • Wtorek [07.08.2018, 11:28:19] • [IP: 178.235.183.*]

Nawet mrozek sie podlaczyl do strazakow chieny polityczne

Gość • Wtorek [07.08.2018, 11:15:44] • [IP: 188.146.163.***]

panie Premierze jest Pan najlepszym Premierem jaki był i my Strażacy jesteśmy z Panem.

Gość • Wtorek [07.08.2018, 10:31:58] • [IP: 109.243.156.**]

22:50 - skąd te dane o 50 Euro, o finansowaniu polskich strażaków przez UE?

Gość • Wtorek [07.08.2018, 10:30:32] • [IP: 109.243.156.**]

6:45 -- Nie każdy wyznaje wiarę w bożka Krzykacza, są tacy, którzy bardziej wierni są zasadom, bezpieczeństwu, a nie ciągłemu naginaniu prawa na rzecz tego krzykliwego bożka w czerwonych gaciach. Niech ich przyboczna telewizja TVN sfinansuje im polewanie i błoto, w którym lubia się nurzać.

jan-osik • Wtorek [07.08.2018, 09:37:41] • [IP: 178.238.247.**]

kino 'oko" sobie te pajace zrobily, pod plaszczykiem podziwu dla strazakow, nedzna banda nieudacznikow, szukaja na sile waznych elementow z przestrzeni publicznej aby sie wykazac i pokazac jacy oni sa cacy!!

Gość • Wtorek [07.08.2018, 09:34:44] • [IP: 188.146.106.***]

to Premier ich tam wysłał więc ma prawo i ich teraz przywitać. Gdzie jest ten wasz Tusk? Powiem- ma domek letniskowy w Alpach i porsche cayenne a Was ma w d.

Gość • Wtorek [07.08.2018, 09:20:20] • [IP: 164.127.218.***]

Wszystko fajnie, tylko dlaczego te wozy zjeżdżały z promu na niebieskich światłach błyskowych nie będąc w akcji czyli nie mając do tego prawa.Oj wiochą pachnie coś takiego i olbrzymimi kompleksami.

Gość • Wtorek [07.08.2018, 08:20:38] • [IP: 92.42.117.***]

Brawo Unity Line, brawo Gryf!

Gość • Wtorek [07.08.2018, 08:18:59] • [IP: 92.42.117.***]

LOL :-)))" spełniły się jego młodzieńcze wspomnienia" WSPOMNIENIA. Kogo wy tam zatrudniacie?

Gość • Wtorek [07.08.2018, 07:13:34] • [IP: 109.243.156.**]

22:39 Lech Kaczyński jeszcze przed wstąpieniem do UE powiedział, że musimy przeprowadzić reformy ustrojowe jeszcze przed wstąpieniem do UE, wtedy to się uda. Niestety, miał rację, że potem to już jest prawie niemożliwe, jak pokazuje nagonka na Polskę po zrobieniu czegoś, co jest oczywiste w Niemczech, Hiszpanii, USA (mianowanie sędziów przez polityków czy wyłonione przez nich osoby piastujące ważne funkcje oraz dekomunizacja sądownictwa, co się dokonało w Niemczech). Mimo to nasza sytuacja jest lepsza niż w RWPG i w Ukł. Warszawskim- na terenie Polski nie stacjonują wojska, które by nas doprowadziły do" porządku", a gdy znajdujemy sprzymierzeńca w UE, to możemy mocno powalczyć (Węgry, a w pewnych sprawach państwa bałtyckie, Bułgaria, Austria). Uważam, ze Polska koniecznie musi wyjść z UE, by odzyskać pełną suwerenność, a mimo jej uszczerbku, przykład klękających przed Bogiem, a nie Berlinem władz PiS pokazuje, że można mówic o wolnym państwie, skoro nadal tak wiele zależy od władzy w Warszawie.

Gość • Wtorek [07.08.2018, 06:45:40] • [IP: 83.21.63.***]

Jak zwykle sukces ma wielu ojców(porażka jest sierotą), więc rządzący przyjechali ogrzać się blaskiem sławy strażaków. Dla mnie ta ekipa rządowa bardziej kojarzy się z tym strażakiem z Kostrzynia, co zabronił polewania uczestników festiwalu.

Gość • Wtorek [07.08.2018, 02:12:30] • [IP: 98.15.168.***]

jak donald z Brutka paradowal I obiecal kryty tor lodowy to lemingi pialy z zachwytu

Gość • Wtorek [07.08.2018, 02:10:41] • [IP: 77.105.218.***]

PANIE MORAWIECKI TUNEL W POWIJAKACH...!! . UMOWA PODPISANA 1, 6 ROKU TEMU Z MIASTEM. PRRZETARG ODWOLANY I CO DALEJ. ??

Gość • Wtorek [07.08.2018, 01:51:46] • [IP: 178.235.177.**]

Komendant Główny wie jak nosić pas umundurowania służbowego.Młody brygadier ma to, na jajach i wita Premiera RP, żenada.Kolejny, błyskotliwy dupek z pagonami /zgrywus/.Zapewne zalążek na Komendanta Głównego, tylko w obecnej opcji politycznej.Zapewniam, że jakby wysłano tych strażaków pod wodzą sekcyjnego, zrobiliby to samo.

wPISdu • Poniedziałek [06.08.2018, 22:50:02] • [IP: 188.146.43.**]

chłopie 19:12:24] • [IP: 109.243.156.włącz myślenie to nie boli. Strażak otrzymywał 50 euro diety niezależnie od narodowości. Więc dla niemca, francuza czy włocha to nie są pieniądze dla których by się zabijali. Natomiast dla polaka, szczególnie, że pensja w domu leci, to jest kupa kasy.Ponieważ zarabiamy 4razy mniej od niemca to euro jest dla nas 4krotnie cenniejsze. Dlatego zgłosiło się najwięcej polaków a z włoch pojechał biedak na marnym sprzęcie.

Oglądasz 1-25 z 92
■ Ruszyły zapisy na 40 Maraton Świnoujście – Wolgast, 29 Półmaraton Wolgast oraz 4 Sztafetę Świnoujście – Wolgast ■ Niedziela Palmowa – to początek Wielkiego Tygodnia Postawiona w oknie domu chroni podobno przed uderzeniem pioruna. Rolnicy mieszali ją z ziarnem do zasiewu aby zapewnić sobie dobre plony, mamy dodawały dzieciom do śniadania aby te cieszyły się dobrym zdrowiem, zasuszona, czuwa nad szczęściem rodzin przez cały rok. Wszystko to jednak pod warunkiem, że dziś zostanie poświęcona. Palma wielkanocna nie jest jednak przedmiotem jakiegoś dziwnego kultu sama z siebie. Zasłużyła sobie na to gdy znalazła się pod stopami Chrystusa wjeżdżającego do Jerozolimy ■ Wielkanocne klimaty na Placu Wolności. Jechały do nas 800 kilometrów! To pierwszy taki jarmark wielkanocny w Świnoujściu. Zaproszenie do zaprezentowania swoich wyrobów nad morzem przyjęli twórcy z Krasnegostawu i okolic, miejscowości położonych między Lublinem, a Chełmie Lubelskim kilkadziesiąt kilometrów od granicy polsko-ukraińskiej. Grupę wystawców zorganizowała Luba Rakiewicz, dyrektor Artystycznego Stowarzyszenia Kosiw, która z dumą pokazuje ilustrowane publikacje o twórczości mieszkańców swoich rodzinnych stron ■ Strajk w oświacie. Informacja na godzinę 10.00 czwartek 11 kwietnia 2019. - ogółem strajkujących nauczycieli 253, w tym 28 w przedszkolach i 225 w szkołach - 401 dzieci/uczniów (bez gimnazjalistów, którzy przystąpili do egzaminów) będących pod opieką, w tym 338 w przedszkolach (razem z przedszkolem nr 10, w którym nauczyciele nie strajkują) i 63 w szkołach ■ PEC. W maju coroczna przerwa Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu informuje, że coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej do centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody nastąpi 20 maja 2019 od godziny 00.00 do 24.00. Przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych ■ Mieszkańcy Świnoujścia, którzy na co dzień zaopatrują się w pieczywo z piekarni przy ul. Monte Cassino czekała w sobotę rano niemiła niespodzianka. Ani w sklepie firmowym ani w żadnym innym na mieście nie dotarło zaopatrzenie od tego wytwórcy. Przyczyną była poważna awaria instalacji w piekarni. Tuż po północy pojawiły się tam wozy Straży Pożarnej i Pogotowie Ratunkowe. Ewakuowano pracowników firmy i mieszkańców posesji ■ Od 4 kwietnia. „Bielik” z Warszowa o 7.35. W związku z prośbami rodziców uczniów, Żegluga Świnoujska informuje, że od jutra, tj. czwartek 4 kwietnia 2019 r., na przeprawie promowej „Warszów”, prom z prawobrzeża (Warszów) będzie odbijał o godzinie 7.35, a nie o 7.40. Pozostałe godziny pozostają bez zmian ■ Odpowiedź na zarzuty jest już w Komisji Europejskiej ■ Spektakularne policyjne zatrzymanie samochodu na ulicy Daszyńskiego. Przeszukano auto, sprawdzano kierowcę i pasażerów. O co poszło? Policja milczy o przyczynach tej niedzielnej akcji ■ Rada Miasta jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie poparcia środowiska nauczycielskiego ■ Zastępca prezydenta Paweł Sujka: "Po referendach, które odbywały się w Świnoujściu mogę powiedzieć, że praktycznie wszystkie placówki edukacyjne w mieście deklarują przystąpienie do strajku ■ Jeśli dojdzie do strajku nauczycieli to także dzieci w przedszkolach pozbawione zostana opieki ■ Astaldi nie chce zapłacić za gadżety. Miało być uroczyście i z gadżetami. Były tylko gadżety. Na 5 lipca ubiegłego roku miasto zaplanowało uroczyste podpisanie umowy o budowie tunelu pod Świną. Zamówiono 1000 breloczków i antystresowych gadżetów w kształcie czapki z daszkiem o wartości 9 tysięcy złotych. Uroczystość tego dnia się jednak nie odbyła, a umowy z firmą Astaldi w ogóle nie podpisano. Kto zapłaci za gadżety? ■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■