POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [06.08.2018, 12:42:43] • Świnoujście

Strażacy powrócili ze Szwecji. Premier Morawiecki:”Polska jest z Was dumna!” Zobacz film!

Strażacy powrócili ze Szwecji. Premier Morawiecki:”Polska jest z Was dumna!” Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Dziś rano do kei terminalu promów morskich zacumował prom „Gryf” z polskimi strażakami powracającymi z akcji w Szwecji gdzie pomagali w opanowaniu potężnych pożarów lasów. Ich postawą zachwyceni byli nie tylko mieszkańcy Szwecji. Głosy podziwu dla ich postawy napływały z całej Europy. Profesjonalizm i zaangażowanie jakimi wykazali się podczas tej akcji doceniły władze Polski.



Do strażaków powracających z największej akcji gaszenia pożarów przyjechał premier Mateusz Morawiecki wraz z szefem MSWiA Joachimem Brudzińskim i Markiem Gróbarczykiem Ministrem Gospodarki i Żeglugi Śródlądowej. Wśród witających byli także Komendant PSP i Wojewoda Zachodniopomorski. „Jesteśmy niebywale dumni z tego, że po raz kolejny potwierdziliście naszą solidarność europejską” powiedział, zwracając się do strażaków premier Mateusz Morawiecki. „Gdy wyjeżdżaliście, serca nasze drżały z obawy i dumy, dumy bo wiedzieliśmy, że staniecie na wysokości zadania. Drodzy strażacy jestem z Was dumny, Polska jest z Was dumna” - powiedział Mateusz Morawiecki.

Strażacy powrócili ze Szwecji. Premier Morawiecki:”Polska jest z Was dumna!” Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Strażacy otoczyli premiera i przez dłuższa chwilę nikt nie mógł przedostać się do tego kręgu.

Premier dostał naszywkę strażaka i spełniły się jego młodzieńcze wspomnienia.

Strażacy powrócili ze Szwecji. Premier Morawiecki:”Polska jest z Was dumna!” Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Strażaków witał także szef resortu Spraw Wewnętrznych i Administracji. Joachim Brudziński zwrócił uwagę na wielki trud zadania jakiego się podjęli;
– Drodzy funkcjonariusze, ostatnie 2 tygodnie to dla Was olbrzymi wysiłek, stres i zmęczenie. To również najlepsza wizytówka naszego kraju. Dziękuję premierowi za decyzję o program modernizacji Służb Mundurowych, dzięki któremu mogliśmy zaprezentować Szwecji profesjonalnie wyposażonych strażaków. Dzisiaj Polacy mogą czuć się bezpiecznie, bo ich bezpieczeństwo jest w dobrych, Waszych rękach.”

Strażacy powrócili ze Szwecji. Premier Morawiecki:”Polska jest z Was dumna!” Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Dopiero po oficjalnych powitaniach dostęp do strażaków mieli dziennikarze. Chwile potem nadszedł czas pożegnania. Strażacy żegnali się ze sobą serdecznie. Część wozów odjechała wcześniej, ale zasadnicza grupa wyruszyła do domów w konwoju, w eskorcie Policji.

Strażacy powrócili ze Szwecji. Premier Morawiecki:”Polska jest z Was dumna!” Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Strażacy powrócili ze Szwecji. Premier Morawiecki:”Polska jest z Was dumna!” Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Wtorek [07.08.2018, 08:35:43]

komentarzy: 92, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 92

Tango • Poniedziałek [13.08.2018, 21:18:37] • [IP: 78.10.206.**]

Szacunek dla naszych Strażaków! Nie tylko za tą akcję...

Gość • Wtorek [07.08.2018, 15:03:09] • [IP: 188.146.206.***]

sam się podpisałeś jako gość potomku czerwonych a chcesz podpisywania się od innych?

Gość • Wtorek [07.08.2018, 14:59:34] • [IP: 188.146.205.**]

cała mundurówka po cichu popiera obecną władzę bo wcześniej to była kiła i mogiła, stary sprzęt i pic na wodę fotomontaż a policja i straż miejska po krzakach łapała na fotoradary żeby zrobić dzienną normę mandatów.

Gość • Wtorek [07.08.2018, 13:50:03] • [IP: 83.248.46.***]

IP 163 miej odwagę się podpisać, ponieważ w przeciwnym wypadku uznam cię za pisuarowego trolla

Gość • Wtorek [07.08.2018, 13:21:05] • [IP: 178.238.253.**]

BRAWO STRAŻACY, FAJNE CHŁOPAKI, SZWEDKI MIAŁY RADOCHĘ, TAKIE CIACHA, BRAWO UNITY LINE SUPER ZACHOWANIE!

Gość • Wtorek [07.08.2018, 13:04:24] • [IP: 176.221.123.***]

Strażak Powinien Otrzymac Dietę Dzienną i Dietę Nocną w EURO za pobyt za Granicą tak stanowi Prawo Unijne

Gość • Wtorek [07.08.2018, 12:47:47] • [IP: 37.47.167.***]

Bogate kraje zawsze mają pod ręka ubogich, naiwnych Polaków, którzy polecą z bezpłatną pomocą. To bogatej Szwecji nie stać jest na wozy strażackie ? Oczywiście, że stać, lecz rodzina królewska nie będzie poświęcać swojego majątku na jakieś bzdury, tzn. wozy strażackie. Lepiej szpanować swoim bogactwem na salonach, a zawsze znajdzie się naiwny kraj, który pomoże. Żałosne wyrachowanie..

Gość • Wtorek [07.08.2018, 12:06:02] • [IP: 77.252.46.**]

Czytałem, że polscy strażacy pojechali do Szwecji po to, żeby Szwedom oddać wodę za" Potop".

MAM Z WAS ZWALE... • Wtorek [07.08.2018, 11:59:37] • [IP: 37.248.212.***]

SAMI ZNAWCY POLITYKI SADZAC PO KOMENTARZACH. PRZESTANCIE WCIAZ NARZEKAC I ZACZNIJCIE CHODZIC NA WYBORY !! 90% KOMENTUJACYCH W ZYCIU NIE POSTAWILA KRZYZYKA NA SWOJEGO KANDYDATA TYLKO ZZA UKRYCIA SWOICH MONITOROW PISZA BZDURY. JESTESCIE KOZAKI W GEBIE TO WYJDZCIE NA ULICE I MOWCIE CO WAS BOLI. OBYSCIE TYLKO W WARIATKOWIE NIE WYLADOWALI. ZYCIE JEST PIEKNE TYLKO TRZEBA UMIEC ZYC. POZDRAWIAM WSZYSTKICH POGODNYCH I RADOSNYCH OBYWATELI NASZEJ PLANETY. MILEGO DNIA

Gość • Wtorek [07.08.2018, 11:32:38] • [IP: 188.146.46.***]

BRAWO DLA DZIELNYCH STRAŻAKÓW I DLA UNITY LINE, ŻE ICH ZAWIOZŁA I PRZYWIOZŁA BEZ KOSZTÓW!!

Gość • Wtorek [07.08.2018, 11:28:19] • [IP: 178.235.183.*]

Nawet mrozek sie podlaczyl do strazakow chieny polityczne

Gość • Wtorek [07.08.2018, 11:15:44] • [IP: 188.146.163.***]

panie Premierze jest Pan najlepszym Premierem jaki był i my Strażacy jesteśmy z Panem.

Gość • Wtorek [07.08.2018, 10:31:58] • [IP: 109.243.156.**]

22:50 - skąd te dane o 50 Euro, o finansowaniu polskich strażaków przez UE?

Gość • Wtorek [07.08.2018, 10:30:32] • [IP: 109.243.156.**]

6:45 -- Nie każdy wyznaje wiarę w bożka Krzykacza, są tacy, którzy bardziej wierni są zasadom, bezpieczeństwu, a nie ciągłemu naginaniu prawa na rzecz tego krzykliwego bożka w czerwonych gaciach. Niech ich przyboczna telewizja TVN sfinansuje im polewanie i błoto, w którym lubia się nurzać.

jan-osik • Wtorek [07.08.2018, 09:37:41] • [IP: 178.238.247.**]

kino 'oko" sobie te pajace zrobily, pod plaszczykiem podziwu dla strazakow, nedzna banda nieudacznikow, szukaja na sile waznych elementow z przestrzeni publicznej aby sie wykazac i pokazac jacy oni sa cacy!!

Gość • Wtorek [07.08.2018, 09:34:44] • [IP: 188.146.106.***]

to Premier ich tam wysłał więc ma prawo i ich teraz przywitać. Gdzie jest ten wasz Tusk? Powiem- ma domek letniskowy w Alpach i porsche cayenne a Was ma w d.

Gość • Wtorek [07.08.2018, 09:20:20] • [IP: 164.127.218.***]

Wszystko fajnie, tylko dlaczego te wozy zjeżdżały z promu na niebieskich światłach błyskowych nie będąc w akcji czyli nie mając do tego prawa.Oj wiochą pachnie coś takiego i olbrzymimi kompleksami.

Gość • Wtorek [07.08.2018, 08:20:38] • [IP: 92.42.117.***]

Brawo Unity Line, brawo Gryf!

Gość • Wtorek [07.08.2018, 08:18:59] • [IP: 92.42.117.***]

LOL :-)))" spełniły się jego młodzieńcze wspomnienia" WSPOMNIENIA. Kogo wy tam zatrudniacie?

Gość • Wtorek [07.08.2018, 07:13:34] • [IP: 109.243.156.**]

22:39 Lech Kaczyński jeszcze przed wstąpieniem do UE powiedział, że musimy przeprowadzić reformy ustrojowe jeszcze przed wstąpieniem do UE, wtedy to się uda. Niestety, miał rację, że potem to już jest prawie niemożliwe, jak pokazuje nagonka na Polskę po zrobieniu czegoś, co jest oczywiste w Niemczech, Hiszpanii, USA (mianowanie sędziów przez polityków czy wyłonione przez nich osoby piastujące ważne funkcje oraz dekomunizacja sądownictwa, co się dokonało w Niemczech). Mimo to nasza sytuacja jest lepsza niż w RWPG i w Ukł. Warszawskim- na terenie Polski nie stacjonują wojska, które by nas doprowadziły do" porządku", a gdy znajdujemy sprzymierzeńca w UE, to możemy mocno powalczyć (Węgry, a w pewnych sprawach państwa bałtyckie, Bułgaria, Austria). Uważam, ze Polska koniecznie musi wyjść z UE, by odzyskać pełną suwerenność, a mimo jej uszczerbku, przykład klękających przed Bogiem, a nie Berlinem władz PiS pokazuje, że można mówic o wolnym państwie, skoro nadal tak wiele zależy od władzy w Warszawie.

Gość • Wtorek [07.08.2018, 06:45:40] • [IP: 83.21.63.***]

Jak zwykle sukces ma wielu ojców(porażka jest sierotą), więc rządzący przyjechali ogrzać się blaskiem sławy strażaków. Dla mnie ta ekipa rządowa bardziej kojarzy się z tym strażakiem z Kostrzynia, co zabronił polewania uczestników festiwalu.

Gość • Wtorek [07.08.2018, 02:12:30] • [IP: 98.15.168.***]

jak donald z Brutka paradowal I obiecal kryty tor lodowy to lemingi pialy z zachwytu

Gość • Wtorek [07.08.2018, 02:10:41] • [IP: 77.105.218.***]

PANIE MORAWIECKI TUNEL W POWIJAKACH...!! . UMOWA PODPISANA 1, 6 ROKU TEMU Z MIASTEM. PRRZETARG ODWOLANY I CO DALEJ. ??

Gość • Wtorek [07.08.2018, 01:51:46] • [IP: 178.235.177.**]

Komendant Główny wie jak nosić pas umundurowania służbowego.Młody brygadier ma to, na jajach i wita Premiera RP, żenada.Kolejny, błyskotliwy dupek z pagonami /zgrywus/.Zapewne zalążek na Komendanta Głównego, tylko w obecnej opcji politycznej.Zapewniam, że jakby wysłano tych strażaków pod wodzą sekcyjnego, zrobiliby to samo.

wPISdu • Poniedziałek [06.08.2018, 22:50:02] • [IP: 188.146.43.**]

chłopie 19:12:24] • [IP: 109.243.156.włącz myślenie to nie boli. Strażak otrzymywał 50 euro diety niezależnie od narodowości. Więc dla niemca, francuza czy włocha to nie są pieniądze dla których by się zabijali. Natomiast dla polaka, szczególnie, że pensja w domu leci, to jest kupa kasy.Ponieważ zarabiamy 4razy mniej od niemca to euro jest dla nas 4krotnie cenniejsze. Dlatego zgłosiło się najwięcej polaków a z włoch pojechał biedak na marnym sprzęcie.

Oglądasz 1-25 z 92
■ Przytór-Łunowo. Stała organizacja ruchu na ulicy Zalewowej. Od najbliższego piątku 19. października 2018 r. na ulicy Zalewowej, odcinek od ul. Sąsiedzkiej do ul. Szmaragdowej, zostanie wprowadzona stała organizacja ruchu. Prosimy o szczególne zwracanie uwagi na oznakowanie i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. UM Świnoujście ■
■ Z przyczyn organizacyjnych oficjalne ogłoszenie wyników Budżetu Obywatelskiego 2019 zostało przełożone na przyszły tydzień. O dokładnym terminie i miejscu poinformuję Państwa osobnym e-mailem - informuje Hanna Lachowska Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych ■ 71-letnia kobieta zginęła pod kołami TIR-a. Do tragedii doszło kilkanaście minut po godzinie 11 na przejściu dla pieszych ■ Święto Edukacji po świnoujsku, czyli kampania wyborcza na koszt podatnika ■ Dotyczy utrudnień w ruchu na ul. Bydgoskiej. Od 10 października 2018r. do 30 kwietnia 2019r. roku w związku z prowadzonymi pracami dotyczącymi modernizacji i przebudowy, wyłączona z ruchu będzie ulica Bydgoska, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Gdańską poprzez skrzyżowanie z ulicą Olsztyńską, które też będzie objęte przebudową i dalej od skrzyżowania z ulicą Olsztyńską do skrzyżowania z ulicą Zamkową. Prosimy o rozważną jazdę, przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego oraz poleceń wydawanych przez osoby kierujące ruchem. Za utrudnienia przepraszamy. WIM UM ■ Jarosław Kaczyński: Władza absolutna demoralizuje absolutnie. W Polsce jest wiele miast, w których urzędują prezydenci od kilku kadencji. Wieloletnie sprawowanie władzy przez jedną osobę budzi kontrowersje. O tak długo sprawujących władzę prezydencką, wypowiedział się publicznie w dniu 06 października 2018 r. Prezes PiS Jarosław Kaczyński w czasie spotkania przedwyborczego w Krośnie, gdzie PiS walczy o zmianę na funkcji Prezydenta ■ Czy grozi nam zamknięcie przeprawy? 40-letnie pomosty przy promach Karsibór uginają się pod ciężarem dużych pojazdów. Sami pracownicy żeglugi nieraz patrzą na sytuację z niepokojem, jednak zdaniem kierownictwa żeglugi, nie ma powodów do obaw. ■ Bardzo groźny wypadek wydarzył się w środę wieczorem na torach. Pociąg relacji Przemyśl-Świnoujście potrącił mężczyznę który leżał na torach przy tzw. "dzikim przejściu". Jak się nieoficjalnie dowiedziała nasza redakcja, stan około 60-latka jest ciężki ■ Syn kierowcy taksówki, który został pobity w sierpniu tego roku, odebrał z Berlina skradziony samochód ojca. W środku były narkotyki i pałka teleskopowa ■ Mieszkaniec Przytoru: Nie możemy spać przez muczenie krów! Niech ktoś pomoże! Do redakcji portalu iswinoujscie.pl zwrócił się mieszkaniec Przytoru z prośbą o nagłośnienie problemu, który nęka jego oraz sąsiadów. Chodzi o muczenie krów ■ Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie ■ W biały dzień niemal w centrum miasta został pobity człowiek ■ Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski ■ Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe! Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz ■ Masowo oszukuje na portalu OLX i twierdzi że zarobił ponad 2 miliony. Kim jest Kacper ze Świnoujścia? Zobacz film! ■ Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie ■ Zderzenie rowerzystów może mieć naprawdę poważne skutki. Do takiego wypadku doszło w piątek na ścieżce rowerowej przy ulicy Matejki, gdzie 13-latek zajechał drogę innemu rowerzyście. Wskutek zderzenia chłopiec upadł na chodnik doznając urazu głowy na tyle poważnego, że został przetransportowany do jednego ze szpitali w Szczecinie. ■ Już dawno przywykliśmy do widoku dzików przechadzających się ulicami, czasem można spotkać wytwornego lisa lub nawet godnego borsuka. Ale lubieżny Łoś, to coś nowego. Ostrzegamy mieszkańców, w mieście grasuje ciekawski łoś, niedyskretnie podglądający mieszkańców przez okna. Chrońmy żony, matki i małe dzieci, prawdziwe zwierzę grasuje po mieście ■ Na jednej z działek znaleziono zwłoki dwóch osób. Oględziny miejsca trwały do późnych godzin nocnych. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Wczoraj w godzinach popołudniowych za świetlicą Ogrody Granica znaleziono ciała dwóch osób. Zwłoki kobiety i mężczyzny były już w stanie rozkładu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że denaci mieli ponad 60 lat. Ciało mężczyzny wisiało wewnątrz, kobiety leżało. Na miejscu zjawił się prokurator, policja, wezwano również strażaków, którzy pomagali w akcji po zmroku, doświetlając teren. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok i zabrane ■