POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [07.08.2018, 21:13:40] • Świnoujście

Niby nie ukradł, tylko przywłaszczył... Jazda próbna rozpoczęła się w piątek i trwa nadal

Niby nie ukradł, tylko przywłaszczył... Jazda próbna rozpoczęła się w piątek i trwa nadal

fot. Sławomir Ryfczyński

Właściciele komisów samochodowych chętnie udostępniają auta do jazdy próbnej, nie doszukując się w tym żadnych zagrożeń. Potencjalny nabywca dostaje do ręki kluczyki i robi rundkę, potem decyduje się na zakup lub z niego rezygnuje. Tak przedstawia się schemat tego typu transakcji. Jednak bywają odstępstwa, kiedy za najbliższym kandydat na kupującego znika wraz z autem za najbliższym zakrętem. Tak wydarzyło się w jednym z komisów na terenie naszego miasta.

W piątek 3 sierpnia do komisu przyszedł mężczyzna zainteresowany kupnem Skody Superb rocznik 2009, wycenionej na około 30 tysięcy zł. Pracownik komisu dał mu kluczyki oraz samochód w celu odbycia jazdy próbnej. I w tym momencie pożegnał się z autem. Niedoszły nabywca odjechał i ślad po nim zaginął.

W dzień feralnej próbnej jazdy, późnym popołudniem, wszczęto poszukiwania. Zostały sprawdzone zarośla i pobocza wzdłuż ulicy Karsiborskiej, aż do przeprawy promowej. I nic! Samochód jakby zapadł się pod ziemię. Jest to rzadkość, takie kradzieże na wyspie nie należą do prostych, a jednak.

Czym może się tłumaczyć aktualny "posiadacz" Skody Superb? - dostał kluczyki...

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 30, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 30

Gość • Piątek [10.08.2018, 21:30:36] • [IP: 46.169.0.***]

jesli to z komisu kolo szpitala to czlowieku oddaj ten zlom bo sie jeszcze zabijesz

Gość • Czwartek [09.08.2018, 14:53:48] • [IP: 88.79.100.**]

Bierzemy auto na jazde próbną i jedziemy prosto do zaprzyjaznionego warsztatu mechanicznego, podmieniamy nasz wysłużoną część na lepszą z auta komisowego i oddajemy auto spowrotem do komisu.

maxx • Środa [08.08.2018, 18:10:47] • [IP: 178.238.249.**]

W Anglii jazda próbna bez właściciela to normalna sprawa. Ale w Polsce późne lata 80-te nadal w modzie.

Gość • Środa [08.08.2018, 16:01:46] • [IP: 80.245.179.***]

Może tak się zachwycił cofniętym licznikiem że zapomniał zapłacić.

Gość • Środa [08.08.2018, 12:13:38] • [IP: 80.245.176.***]

To auto chyba miało" wyparować" z tego" komisu".

Gość • Środa [08.08.2018, 11:59:40] • [IP: 188.146.97.**]

Na pewno został ukradziony przez Niemca co jak sprzedawał to płakał i szlochał.Szkoda jemu się zrobiło dorobku swojego życia to i odjechał w sina dal.

Gość • Środa [08.08.2018, 11:42:49] • [IP: 178.238.247.**]

Ewidentny błąd pracownika komisu, który na taka jazdę próbną nie pojechał z zainteresowanym :-)

Gość • Środa [08.08.2018, 11:37:13] • [IP: 31.0.41.***]

Trafił swój na swego...przekretas wy*** przez cwaniaczka 🤣🤣

Gość • Środa [08.08.2018, 11:33:40] • [IP: 31.0.123.**]

trzeba było jeszcze na full zatankować

Gość • Środa [08.08.2018, 10:35:53] • [IP: 176.221.113.**]

Właściciele komisów to cwaniaki. Czyli cwaniaka ktoś wycwaniakował?

Gość • Środa [08.08.2018, 10:26:29] • [IP: 83.23.242.***]

2009r 30tyś? Haha co to za komis jest?

Gość • Środa [08.08.2018, 10:14:20] • [IP: 176.221.122.***]

Jak kupowałem auto w Krakowie to to samo miałem gość dał mi kluczyki i mówi że bym sobie sprawdził auto sprawdzałem 30 minut gość nawet nie dzwonił kupiłem bo wszystko było ok też dziwiłam się że fal mi auto i sam nie jedzie. No ale w tym przypadku to trochę długo wyszło te sprawdzanie heh

Gość • Środa [08.08.2018, 09:23:26] • [IP: 88.79.100.**]

Brum, brum, tit, tit, i tyle go widzieli, Ale jaja, bo sprzedawca chyba bez nich jest.

Gość • Środa [08.08.2018, 09:23:06] • [IP: 178.5.24.***]

Polacy ośmieszacie się / nie znacie zasad prawa.

Gość • Środa [08.08.2018, 08:14:41] • [IP: 188.146.38.***]

Ściema nikt nikomu nie da auta... Prędzej razem by pojechali 😉

Gość • Środa [08.08.2018, 07:22:17] • [IP: 188.146.99.***]

JAZDA PRÓBNA BEZ SPRZEDAWCY A AUTO UBEZPIECZONE PRZED KRADZIEŻĄ?

Gość • Środa [08.08.2018, 06:49:51] • [IP: 188.146.168.***]

Zrobi 100 000 km napisze artykuł do gazety moto jeszcze zarobi na tym a komis.będzie miał darmową reklame

Gość • Środa [08.08.2018, 05:57:54] • [IP: 178.235.176.*]

KTÓRY TO KOMIS----BO MUSZĘ POJECHAĆ DO SZCZECINA??

Gość • Środa [08.08.2018, 01:35:25] • [IP: 178.235.182.***]

Jazda próbna bez wlasciciela...?! Hmmm coś mi tu nie pasuje!

Gość • Wtorek [07.08.2018, 23:09:52] • [IP: 178.238.249.**]

Na biednego nie trafiło, od kiedy kupujący sam sprawdza auto?żenada

Gość • Wtorek [07.08.2018, 22:37:39] • [IP: 80.245.190.**]

Po pierwsze!! Auto Komis bez monitoringu? Po drugie!! Samochód z AC czy bez? Po trzecie!! Artykuł sponsorywany? Ogólnie śmierdzi przekrętem.

Gość • Wtorek [07.08.2018, 22:36:12] • [IP: 95.129.228.***]

To z komisu lider na karsiborskiej?

AGENDA 21 • Wtorek [07.08.2018, 22:27:31] • [IP: 80.245.178.***]

TAK SIĘ ROBI INTERESY. TOWAR NIE SCHODZI TO GO KRADNĄ, A ODSZKODOWANIE PEWNIE NALICZA SIĘ PO CENIE SPRZEDAŻY, A NIE NABYCIA.

Gość • Wtorek [07.08.2018, 22:19:23] • [IP: 88.156.234.***]

jaki komis tacy klienci, a wiemy jakie sa komisy, osobiscie nigdy auta tam nie kupie! ale przejechac i pojezdzic sobie za free mozna :D

Gość • Wtorek [07.08.2018, 21:55:10] • [IP: 94.254.133.***]

A od kiedy jazda próbna bez właściciela auta?

Oglądasz 1-25 z 30
■ X edycja Biegu Pawła Dodka (tragicznie zmarłego maratończyka i dziennikarza sportowego ), przekształcona została w Memoriał Pawła Dodka. Dokładnie w dziesiątą rocznicę jego śmierci (25.09.2008 ), a więc we wtorek 25.09.2018 przeprowadzona zostanie I edycja memoriału. Zapisy od 16.00, start o 17.00 na stadionie miejskim. Odbędzie się Test Coopera (wg.tabeli ocena wydolności organizmu -- jaki dystans pokona zawodnik w ciągu 12 minut biegu, z uwzględnieniem wieku i płci). Uczestnicy otrzymają unikatowe medale z oryginalnym, własnoręcznym podpisem Pawła (ufundowane przez żonę Ulę i córkę Agnieszkę). Ci, którzy uzyskają według tabeli maksymalne osiągi, będą mogli wziąć udział w biegu na 10km—tu dla pierwszych pań i panów okazałe trofea ufundowane przez prezesa KBJogging Andrzeja Mrozka . Ponadto wśród wszystkich biegaczy rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe. Klub Biegacza Jogging zaprasza zawodników i kibiców na I Memoriał Pawła Dodka ■
■ W rejonach północnych od rana będzie rozwijać się konwekcja burzowa z silnymi / bardzo silnymi porywami wiatru do 70-90 km/h, lokalnie 95 km/h. ■ W poniedziałek 17 września, na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 doszło do bardzo groźnego zdarzenia, które rzuca cień na bezpieczeństwo naszych dzieci podczas pobytu w szkole. Do budynku szkoły przy ulicy Kościuszki weszli dwaj uzbrojeni w kastety uczniowie i pobili uczniów. Poszkodowani chłopcy zostali przewiezieni do szpitala w Szczecinie ■ Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie ■ W biały dzień niemal w centrum miasta został pobity człowiek ■ Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski ■ Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe! Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz ■ Masowo oszukuje na portalu OLX i twierdzi że zarobił ponad 2 miliony. Kim jest Kacper ze Świnoujścia? Zobacz film! ■ Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie ■ Zderzenie rowerzystów może mieć naprawdę poważne skutki. Do takiego wypadku doszło w piątek na ścieżce rowerowej przy ulicy Matejki, gdzie 13-latek zajechał drogę innemu rowerzyście. Wskutek zderzenia chłopiec upadł na chodnik doznając urazu głowy na tyle poważnego, że został przetransportowany do jednego ze szpitali w Szczecinie. ■ Już dawno przywykliśmy do widoku dzików przechadzających się ulicami, czasem można spotkać wytwornego lisa lub nawet godnego borsuka. Ale lubieżny Łoś, to coś nowego. Ostrzegamy mieszkańców, w mieście grasuje ciekawski łoś, niedyskretnie podglądający mieszkańców przez okna. Chrońmy żony, matki i małe dzieci, prawdziwe zwierzę grasuje po mieście ■ Na jednej z działek znaleziono zwłoki dwóch osób. Oględziny miejsca trwały do późnych godzin nocnych. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Wczoraj w godzinach popołudniowych za świetlicą Ogrody Granica znaleziono ciała dwóch osób. Zwłoki kobiety i mężczyzny były już w stanie rozkładu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że denaci mieli ponad 60 lat. Ciało mężczyzny wisiało wewnątrz, kobiety leżało. Na miejscu zjawił się prokurator, policja, wezwano również strażaków, którzy pomagali w akcji po zmroku, doświetlając teren. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok i zabrane ■