POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [07.08.2018, 21:13:40] • Świnoujście

Niby nie ukradł, tylko przywłaszczył... Jazda próbna rozpoczęła się w piątek i trwa nadal

Niby nie ukradł, tylko przywłaszczył... Jazda próbna rozpoczęła się w piątek i trwa nadal

fot. Sławomir Ryfczyński

Właściciele komisów samochodowych chętnie udostępniają auta do jazdy próbnej, nie doszukując się w tym żadnych zagrożeń. Potencjalny nabywca dostaje do ręki kluczyki i robi rundkę, potem decyduje się na zakup lub z niego rezygnuje. Tak przedstawia się schemat tego typu transakcji. Jednak bywają odstępstwa, kiedy za najbliższym kandydat na kupującego znika wraz z autem za najbliższym zakrętem. Tak wydarzyło się w jednym z komisów na terenie naszego miasta.

W piątek 3 sierpnia do komisu przyszedł mężczyzna zainteresowany kupnem Skody Superb rocznik 2009, wycenionej na około 30 tysięcy zł. Pracownik komisu dał mu kluczyki oraz samochód w celu odbycia jazdy próbnej. I w tym momencie pożegnał się z autem. Niedoszły nabywca odjechał i ślad po nim zaginął.

W dzień feralnej próbnej jazdy, późnym popołudniem, wszczęto poszukiwania. Zostały sprawdzone zarośla i pobocza wzdłuż ulicy Karsiborskiej, aż do przeprawy promowej. I nic! Samochód jakby zapadł się pod ziemię. Jest to rzadkość, takie kradzieże na wyspie nie należą do prostych, a jednak.

Czym może się tłumaczyć aktualny "posiadacz" Skody Superb? - dostał kluczyki...

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 30, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 30

Gość • Piątek [10.08.2018, 21:30:36] • [IP: 46.169.0.***]

jesli to z komisu kolo szpitala to czlowieku oddaj ten zlom bo sie jeszcze zabijesz

Gość • Czwartek [09.08.2018, 14:53:48] • [IP: 88.79.100.**]

Bierzemy auto na jazde próbną i jedziemy prosto do zaprzyjaznionego warsztatu mechanicznego, podmieniamy nasz wysłużoną część na lepszą z auta komisowego i oddajemy auto spowrotem do komisu.

maxx • Środa [08.08.2018, 18:10:47] • [IP: 178.238.249.**]

W Anglii jazda próbna bez właściciela to normalna sprawa. Ale w Polsce późne lata 80-te nadal w modzie.

Gość • Środa [08.08.2018, 16:01:46] • [IP: 80.245.179.***]

Może tak się zachwycił cofniętym licznikiem że zapomniał zapłacić.

Gość • Środa [08.08.2018, 12:13:38] • [IP: 80.245.176.***]

To auto chyba miało" wyparować" z tego" komisu".

Gość • Środa [08.08.2018, 11:59:40] • [IP: 188.146.97.**]

Na pewno został ukradziony przez Niemca co jak sprzedawał to płakał i szlochał.Szkoda jemu się zrobiło dorobku swojego życia to i odjechał w sina dal.

Gość • Środa [08.08.2018, 11:42:49] • [IP: 178.238.247.**]

Ewidentny błąd pracownika komisu, który na taka jazdę próbną nie pojechał z zainteresowanym :-)

Gość • Środa [08.08.2018, 11:37:13] • [IP: 31.0.41.***]

Trafił swój na swego...przekretas wy*** przez cwaniaczka 🤣🤣

Gość • Środa [08.08.2018, 11:33:40] • [IP: 31.0.123.**]

trzeba było jeszcze na full zatankować

Gość • Środa [08.08.2018, 10:35:53] • [IP: 176.221.113.**]

Właściciele komisów to cwaniaki. Czyli cwaniaka ktoś wycwaniakował?

Gość • Środa [08.08.2018, 10:26:29] • [IP: 83.23.242.***]

2009r 30tyś? Haha co to za komis jest?

Gość • Środa [08.08.2018, 10:14:20] • [IP: 176.221.122.***]

Jak kupowałem auto w Krakowie to to samo miałem gość dał mi kluczyki i mówi że bym sobie sprawdził auto sprawdzałem 30 minut gość nawet nie dzwonił kupiłem bo wszystko było ok też dziwiłam się że fal mi auto i sam nie jedzie. No ale w tym przypadku to trochę długo wyszło te sprawdzanie heh

Gość • Środa [08.08.2018, 09:23:26] • [IP: 88.79.100.**]

Brum, brum, tit, tit, i tyle go widzieli, Ale jaja, bo sprzedawca chyba bez nich jest.

Gość • Środa [08.08.2018, 09:23:06] • [IP: 178.5.24.***]

Polacy ośmieszacie się / nie znacie zasad prawa.

Gość • Środa [08.08.2018, 08:14:41] • [IP: 188.146.38.***]

Ściema nikt nikomu nie da auta... Prędzej razem by pojechali 😉

Gość • Środa [08.08.2018, 07:22:17] • [IP: 188.146.99.***]

JAZDA PRÓBNA BEZ SPRZEDAWCY A AUTO UBEZPIECZONE PRZED KRADZIEŻĄ?

Gość • Środa [08.08.2018, 06:49:51] • [IP: 188.146.168.***]

Zrobi 100 000 km napisze artykuł do gazety moto jeszcze zarobi na tym a komis.będzie miał darmową reklame

Gość • Środa [08.08.2018, 05:57:54] • [IP: 178.235.176.*]

KTÓRY TO KOMIS----BO MUSZĘ POJECHAĆ DO SZCZECINA??

Gość • Środa [08.08.2018, 01:35:25] • [IP: 178.235.182.***]

Jazda próbna bez wlasciciela...?! Hmmm coś mi tu nie pasuje!

Gość • Wtorek [07.08.2018, 23:09:52] • [IP: 178.238.249.**]

Na biednego nie trafiło, od kiedy kupujący sam sprawdza auto?żenada

Gość • Wtorek [07.08.2018, 22:37:39] • [IP: 80.245.190.**]

Po pierwsze!! Auto Komis bez monitoringu? Po drugie!! Samochód z AC czy bez? Po trzecie!! Artykuł sponsorywany? Ogólnie śmierdzi przekrętem.

Gość • Wtorek [07.08.2018, 22:36:12] • [IP: 95.129.228.***]

To z komisu lider na karsiborskiej?

AGENDA 21 • Wtorek [07.08.2018, 22:27:31] • [IP: 80.245.178.***]

TAK SIĘ ROBI INTERESY. TOWAR NIE SCHODZI TO GO KRADNĄ, A ODSZKODOWANIE PEWNIE NALICZA SIĘ PO CENIE SPRZEDAŻY, A NIE NABYCIA.

Gość • Wtorek [07.08.2018, 22:19:23] • [IP: 88.156.234.***]

jaki komis tacy klienci, a wiemy jakie sa komisy, osobiscie nigdy auta tam nie kupie! ale przejechac i pojezdzic sobie za free mozna :D

Gość • Wtorek [07.08.2018, 21:55:10] • [IP: 94.254.133.***]

A od kiedy jazda próbna bez właściciela auta?

Oglądasz 1-25 z 30
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 16 listopada (piątek) o godz.17:00 na „Spotkanie Jubileuszowe Michała Juszczakiewicza”, aktora, reżysera, producenta filmowego, a nade wszystko – Przyjaciela naszej Biblioteki oraz wiernego sympatyka Świnoujścia. Spotkanie, na które złożą się artystyczne upominki od przyjaciół i wielbicieli Michała, poprowadzi red. Mariola Żółtowska. Nie zabraknie również słodkich niespodzianek! Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■