POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [07.08.2018, 21:13:40] • Świnoujście

Niby nie ukradł, tylko przywłaszczył... Jazda próbna rozpoczęła się w piątek i trwa nadal

Niby nie ukradł, tylko przywłaszczył... Jazda próbna rozpoczęła się w piątek i trwa nadal

fot. Sławomir Ryfczyński

Właściciele komisów samochodowych chętnie udostępniają auta do jazdy próbnej, nie doszukując się w tym żadnych zagrożeń. Potencjalny nabywca dostaje do ręki kluczyki i robi rundkę, potem decyduje się na zakup lub z niego rezygnuje. Tak przedstawia się schemat tego typu transakcji. Jednak bywają odstępstwa, kiedy za najbliższym kandydat na kupującego znika wraz z autem za najbliższym zakrętem. Tak wydarzyło się w jednym z komisów na terenie naszego miasta.

W piątek 3 sierpnia do komisu przyszedł mężczyzna zainteresowany kupnem Skody Superb rocznik 2009, wycenionej na około 30 tysięcy zł. Pracownik komisu dał mu kluczyki oraz samochód w celu odbycia jazdy próbnej. I w tym momencie pożegnał się z autem. Niedoszły nabywca odjechał i ślad po nim zaginął.

W dzień feralnej próbnej jazdy, późnym popołudniem, wszczęto poszukiwania. Zostały sprawdzone zarośla i pobocza wzdłuż ulicy Karsiborskiej, aż do przeprawy promowej. I nic! Samochód jakby zapadł się pod ziemię. Jest to rzadkość, takie kradzieże na wyspie nie należą do prostych, a jednak.

Czym może się tłumaczyć aktualny "posiadacz" Skody Superb? - dostał kluczyki...

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 30, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 30

Gość • Piątek [10.08.2018, 21:30:36] • [IP: 46.169.0.***]

jesli to z komisu kolo szpitala to czlowieku oddaj ten zlom bo sie jeszcze zabijesz

Gość • Czwartek [09.08.2018, 14:53:48] • [IP: 88.79.100.**]

Bierzemy auto na jazde próbną i jedziemy prosto do zaprzyjaznionego warsztatu mechanicznego, podmieniamy nasz wysłużoną część na lepszą z auta komisowego i oddajemy auto spowrotem do komisu.

maxx • Środa [08.08.2018, 18:10:47] • [IP: 178.238.249.**]

W Anglii jazda próbna bez właściciela to normalna sprawa. Ale w Polsce późne lata 80-te nadal w modzie.

Gość • Środa [08.08.2018, 16:01:46] • [IP: 80.245.179.***]

Może tak się zachwycił cofniętym licznikiem że zapomniał zapłacić.

Gość • Środa [08.08.2018, 12:13:38] • [IP: 80.245.176.***]

To auto chyba miało" wyparować" z tego" komisu".

Gość • Środa [08.08.2018, 11:59:40] • [IP: 188.146.97.**]

Na pewno został ukradziony przez Niemca co jak sprzedawał to płakał i szlochał.Szkoda jemu się zrobiło dorobku swojego życia to i odjechał w sina dal.

Gość • Środa [08.08.2018, 11:42:49] • [IP: 178.238.247.**]

Ewidentny błąd pracownika komisu, który na taka jazdę próbną nie pojechał z zainteresowanym :-)

Gość • Środa [08.08.2018, 11:37:13] • [IP: 31.0.41.***]

Trafił swój na swego...przekretas wy*** przez cwaniaczka 🤣🤣

Gość • Środa [08.08.2018, 11:33:40] • [IP: 31.0.123.**]

trzeba było jeszcze na full zatankować

Gość • Środa [08.08.2018, 10:35:53] • [IP: 176.221.113.**]

Właściciele komisów to cwaniaki. Czyli cwaniaka ktoś wycwaniakował?

Gość • Środa [08.08.2018, 10:26:29] • [IP: 83.23.242.***]

2009r 30tyś? Haha co to za komis jest?

Gość • Środa [08.08.2018, 10:14:20] • [IP: 176.221.122.***]

Jak kupowałem auto w Krakowie to to samo miałem gość dał mi kluczyki i mówi że bym sobie sprawdził auto sprawdzałem 30 minut gość nawet nie dzwonił kupiłem bo wszystko było ok też dziwiłam się że fal mi auto i sam nie jedzie. No ale w tym przypadku to trochę długo wyszło te sprawdzanie heh

Gość • Środa [08.08.2018, 09:23:26] • [IP: 88.79.100.**]

Brum, brum, tit, tit, i tyle go widzieli, Ale jaja, bo sprzedawca chyba bez nich jest.

Gość • Środa [08.08.2018, 09:23:06] • [IP: 178.5.24.***]

Polacy ośmieszacie się / nie znacie zasad prawa.

Gość • Środa [08.08.2018, 08:14:41] • [IP: 188.146.38.***]

Ściema nikt nikomu nie da auta... Prędzej razem by pojechali 😉

Gość • Środa [08.08.2018, 07:22:17] • [IP: 188.146.99.***]

JAZDA PRÓBNA BEZ SPRZEDAWCY A AUTO UBEZPIECZONE PRZED KRADZIEŻĄ?

Gość • Środa [08.08.2018, 06:49:51] • [IP: 188.146.168.***]

Zrobi 100 000 km napisze artykuł do gazety moto jeszcze zarobi na tym a komis.będzie miał darmową reklame

Gość • Środa [08.08.2018, 05:57:54] • [IP: 178.235.176.*]

KTÓRY TO KOMIS----BO MUSZĘ POJECHAĆ DO SZCZECINA??

Gość • Środa [08.08.2018, 01:35:25] • [IP: 178.235.182.***]

Jazda próbna bez wlasciciela...?! Hmmm coś mi tu nie pasuje!

Gość • Wtorek [07.08.2018, 23:09:52] • [IP: 178.238.249.**]

Na biednego nie trafiło, od kiedy kupujący sam sprawdza auto?żenada

Gość • Wtorek [07.08.2018, 22:37:39] • [IP: 80.245.190.**]

Po pierwsze!! Auto Komis bez monitoringu? Po drugie!! Samochód z AC czy bez? Po trzecie!! Artykuł sponsorywany? Ogólnie śmierdzi przekrętem.

Gość • Wtorek [07.08.2018, 22:36:12] • [IP: 95.129.228.***]

To z komisu lider na karsiborskiej?

AGENDA 21 • Wtorek [07.08.2018, 22:27:31] • [IP: 80.245.178.***]

TAK SIĘ ROBI INTERESY. TOWAR NIE SCHODZI TO GO KRADNĄ, A ODSZKODOWANIE PEWNIE NALICZA SIĘ PO CENIE SPRZEDAŻY, A NIE NABYCIA.

Gość • Wtorek [07.08.2018, 22:19:23] • [IP: 88.156.234.***]

jaki komis tacy klienci, a wiemy jakie sa komisy, osobiscie nigdy auta tam nie kupie! ale przejechac i pojezdzic sobie za free mozna :D

Gość • Wtorek [07.08.2018, 21:55:10] • [IP: 94.254.133.***]

A od kiedy jazda próbna bez właściciela auta?

Oglądasz 1-25 z 30
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 16 listopada (piątek) o godz.17:00 na „Spotkanie Jubileuszowe Michała Juszczakiewicza”, aktora, reżysera, producenta filmowego, a nade wszystko – Przyjaciela naszej Biblioteki oraz wiernego sympatyka Świnoujścia. Spotkanie, na które złożą się artystyczne upominki od przyjaciół i wielbicieli Michała, poprowadzi red. Mariola Żółtowska. Nie zabraknie również słodkich niespodzianek! Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■