░ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydatów do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub u Kierownika Inspektoratu pod nr telefonu 91-382-38-02 ░

POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [07.08.2018, 14:43:11] • Świnoujście

Ukazała się trzydziesta książka w dorobku Jarosława Molendy!

Ukazała się trzydziesta książka w dorobku Jarosława Molendy!

fot. Organizator

Świnoujski pisarz nie zwalnia tempa, do księgarń w całej Polsce i na świecie trafiła jego trzydziesta w dorobku książka „Historia owoców tropikalnych. Od awokado do zapote”. To kontynuacja bardzo dobrze przyjętego „Zadziwiającego życia owoców”, którego pierwszy nakład rozszedł się w ciągu trzech miesięcy!

W naszych supermarketach pojawia się coraz więcej egzotycznych owoców, o pochodzeniu których, a także o ich walorach smakowych czy zdrowotnych wiemy niezbyt wiele. Mijamy je obojętnie często dlatego, że nie wiemy, jak jeść czerymoje lub kaki. Oto opracowanie, które uzmysłowi nam, jak wiele tracimy, podchodząc nieufnie do fizalisu, pigwy, męczennicy, lepiej znanej jako marakuja. Z tej książki dowiesz się ponadto między innymi:

co to jest gruszka aligatora
za jakim owocem tęsknił na emigracji Gabriel García Márquez
jakie drzewo Indianie uważają za palmę życia
czy pieniądze rzeczywiście nie śmierdzą
tego, że kiwi wcale nie pochodzi z Nowej Zelandii
kto przepada za słoniowymi wszami
gdzie rosną owoce zwane „ogniem Zeusa”
skąd się wzięła nazwa marmolada

Ukazała się trzydziesta książka w dorobku Jarosława Molendy!

fot. Organizator

„Historia owoców tropikalnych. Od awokado do zapote”, Wydawnictwo Bellona, Warszawa 2018, stron 310, cena detaliczna 34,90 zł.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 18, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-18 z 18

życzliwy_lolek • Środa [08.08.2018, 19:42:24] • [IP: 51.174.76.***]

Uprzedzę czytelników: 1. gruszka aligatora - owoc awokado 2. G.G.Marquez tęsknił za zapachem/owocem guawy 3. Tutaj nie wiem co autor mógł mieć na myśli, dla Indian z Ameryki Śr. i Płd. świętym drzewem jest Palo Santo (Bursera graveolens), a w Indiach Mango indyjskie. 4. Zależy od rodzaju waluty: owoce (durian śmierdzi) 5.Kiwi-agrest chiński, aktinidia chińska pochodzi z Chin.6 słoniowe wszy? Prędzej taro, czyli kolokazja jadalna, a nie Wszoły bezgłaszczkowe. 6. Hurma, persymona hebanowiec gr. Dios pyros czyli ogień Zeusa 7. Marmolada pochodzi od portugalskiej nazwy pigwy: marmelo. Przepraszam za spojler.

Gość • Środa [08.08.2018, 15:59:25] • [IP: 80.245.188.**]

Zaliczenie napisanych książek a ich pisanie to wielka różnica.

Zgryźliwy_lolek • Środa [08.08.2018, 13:46:48] • [IP: 51.174.76.***]

O Panu Jarosławie Molendzie piszą, ze jest podróżnikiem, odkrywcą. Z całym szacunkiem do pisarza, ale google scholar nie posiada wyników bazie danych nt odkryć pana J.Molendy w Ameryce Południowej.

Gość • Środa [08.08.2018, 10:49:26] • [IP: 31.0.70.***]

Jarosław pan da Molenda herbu awokado ;-)

Gość • Środa [08.08.2018, 08:35:47] • [IP: 94.254.225.***]

PAN DA za promocję miasta... Za google ad words?

Gość • Wtorek [07.08.2018, 23:25:12] • [IP: 62.69.229.**]

To może jakiś pulicer albo inny nobel się należy?

Gość • Wtorek [07.08.2018, 23:08:24] • [IP: 37.47.134.***]

Jarosław Molenda wspaniały pisarz i wizytówka Świnoujścia.

Gość • Wtorek [07.08.2018, 22:43:20] • [IP: 80.245.178.**]

Ma kasę to się bawi, ja muszę pomykać do roboty, aby przeżyć.

Gość • Wtorek [07.08.2018, 21:44:33] • [IP: 178.235.181.***]

Jarek nie przejmuj się głupimi komentarzami. Dopóki ktoś to kupuje jedziesz z " kopiuj-wklej" dalej.

Gość • Wtorek [07.08.2018, 19:23:43] • [IP: 80.52.188.**]

To już, chyba z 79 książka w dorobku tego niezwykle płodnego autora. Przeczytałem kiedyś, niestety jego Wojny Guarańskie i wolałbym zjeść tą książkę niż przeczytać ja ponownie.

Gość • Wtorek [07.08.2018, 17:57:41] • [IP: 178.235.182.***]

W naszych supermarketach pojawia się coraz więcej egzotycznych owoców, o których pochodzeniu, a także walorach smakowych czy zdrowotnych wiemy niezbyt wiele. Mijamy je obojętnie często dlatego, że nie wiemy, jak je jeść. Oto opracowanie, które uzmysłowi nam, jak wiele tracimy, podchodząc nieufnie do czerymoi, kaki, chinoli, lepiej znanej jako marakuja, czy zapote. Z tej książki dowiesz się między innymi: co to jest gruszka aligatora? za jakim owocem tęsknił na emigracji Gabriel García Márquez? jakie drzewo Indianie uważają za palmę życia? czy pieniądze rzeczywiście nie śmierdzą? tego, że kiwi wcale nie pochodzi z Nowej Zelandii kto przepada za słoniowymi wszami? gdzie rosną owoce zwane „ogniem Zeusa”? od kiedy Amerykanie żują gumę? Tekst ze strony Znak.

Gość • Wtorek [07.08.2018, 17:48:06] • [IP: 62.69.251.**]

A ten Molenda to kto?

Gość • Wtorek [07.08.2018, 17:20:39] • [IP: 178.235.177.***]

Brawo p.Jarosławie.Czytam wszystko.

Gość • Wtorek [07.08.2018, 16:06:19] • [IP: 31.0.82.**]

Nie ilość a jakość się liczy, misiu

Gość • Wtorek [07.08.2018, 15:52:20] • [IP: 37.47.142.**]

Dajcie spokój już z tym Molenda !! Bo albo kuchcinski albo Molenda u was są hahaha

Gość • Wtorek [07.08.2018, 15:43:08] • [IP: 37.47.145.**]

No to będą ciasteczka u burmistrza i promocja przed wyborami, bo to że mamy tak wspaniałą osobe w tym miasteczku, to WIELKI wkład burmistrza !! , .

Gość • Wtorek [07.08.2018, 14:56:35] • [IP: 92.42.116.**]

Jakiś Grafoman zna się na wszystkim

Gość • Wtorek [07.08.2018, 14:47:18] • [IP: 94.254.225.***]

Pogooglował i napisał :-). Mistrz Molenda A dla Prezydenta miasta PANDA:-)

Oglądasz 1-18 z 18
■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■