POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [07.08.2018, 14:43:11] • Świnoujście

Ukazała się trzydziesta książka w dorobku Jarosława Molendy!

Ukazała się trzydziesta książka w dorobku Jarosława Molendy!

fot. Organizator

Świnoujski pisarz nie zwalnia tempa, do księgarń w całej Polsce i na świecie trafiła jego trzydziesta w dorobku książka „Historia owoców tropikalnych. Od awokado do zapote”. To kontynuacja bardzo dobrze przyjętego „Zadziwiającego życia owoców”, którego pierwszy nakład rozszedł się w ciągu trzech miesięcy!

W naszych supermarketach pojawia się coraz więcej egzotycznych owoców, o pochodzeniu których, a także o ich walorach smakowych czy zdrowotnych wiemy niezbyt wiele. Mijamy je obojętnie często dlatego, że nie wiemy, jak jeść czerymoje lub kaki. Oto opracowanie, które uzmysłowi nam, jak wiele tracimy, podchodząc nieufnie do fizalisu, pigwy, męczennicy, lepiej znanej jako marakuja. Z tej książki dowiesz się ponadto między innymi:

co to jest gruszka aligatora
za jakim owocem tęsknił na emigracji Gabriel García Márquez
jakie drzewo Indianie uważają za palmę życia
czy pieniądze rzeczywiście nie śmierdzą
tego, że kiwi wcale nie pochodzi z Nowej Zelandii
kto przepada za słoniowymi wszami
gdzie rosną owoce zwane „ogniem Zeusa”
skąd się wzięła nazwa marmolada

Ukazała się trzydziesta książka w dorobku Jarosława Molendy!

fot. Organizator

„Historia owoców tropikalnych. Od awokado do zapote”, Wydawnictwo Bellona, Warszawa 2018, stron 310, cena detaliczna 34,90 zł.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 18, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-18 z 18

życzliwy_lolek • Środa [08.08.2018, 19:42:24] • [IP: 51.174.76.***]

Uprzedzę czytelników: 1. gruszka aligatora - owoc awokado 2. G.G.Marquez tęsknił za zapachem/owocem guawy 3. Tutaj nie wiem co autor mógł mieć na myśli, dla Indian z Ameryki Śr. i Płd. świętym drzewem jest Palo Santo (Bursera graveolens), a w Indiach Mango indyjskie. 4. Zależy od rodzaju waluty: owoce (durian śmierdzi) 5.Kiwi-agrest chiński, aktinidia chińska pochodzi z Chin.6 słoniowe wszy? Prędzej taro, czyli kolokazja jadalna, a nie Wszoły bezgłaszczkowe. 6. Hurma, persymona hebanowiec gr. Dios pyros czyli ogień Zeusa 7. Marmolada pochodzi od portugalskiej nazwy pigwy: marmelo. Przepraszam za spojler.

Gość • Środa [08.08.2018, 15:59:25] • [IP: 80.245.188.**]

Zaliczenie napisanych książek a ich pisanie to wielka różnica.

Zgryźliwy_lolek • Środa [08.08.2018, 13:46:48] • [IP: 51.174.76.***]

O Panu Jarosławie Molendzie piszą, ze jest podróżnikiem, odkrywcą. Z całym szacunkiem do pisarza, ale google scholar nie posiada wyników bazie danych nt odkryć pana J.Molendy w Ameryce Południowej.

Gość • Środa [08.08.2018, 10:49:26] • [IP: 31.0.70.***]

Jarosław pan da Molenda herbu awokado ;-)

Gość • Środa [08.08.2018, 08:35:47] • [IP: 94.254.225.***]

PAN DA za promocję miasta... Za google ad words?

Gość • Wtorek [07.08.2018, 23:25:12] • [IP: 62.69.229.**]

To może jakiś pulicer albo inny nobel się należy?

Gość • Wtorek [07.08.2018, 23:08:24] • [IP: 37.47.134.***]

Jarosław Molenda wspaniały pisarz i wizytówka Świnoujścia.

Gość • Wtorek [07.08.2018, 22:43:20] • [IP: 80.245.178.**]

Ma kasę to się bawi, ja muszę pomykać do roboty, aby przeżyć.

Gość • Wtorek [07.08.2018, 21:44:33] • [IP: 178.235.181.***]

Jarek nie przejmuj się głupimi komentarzami. Dopóki ktoś to kupuje jedziesz z " kopiuj-wklej" dalej.

Gość • Wtorek [07.08.2018, 19:23:43] • [IP: 80.52.188.**]

To już, chyba z 79 książka w dorobku tego niezwykle płodnego autora. Przeczytałem kiedyś, niestety jego Wojny Guarańskie i wolałbym zjeść tą książkę niż przeczytać ja ponownie.

Gość • Wtorek [07.08.2018, 17:57:41] • [IP: 178.235.182.***]

W naszych supermarketach pojawia się coraz więcej egzotycznych owoców, o których pochodzeniu, a także walorach smakowych czy zdrowotnych wiemy niezbyt wiele. Mijamy je obojętnie często dlatego, że nie wiemy, jak je jeść. Oto opracowanie, które uzmysłowi nam, jak wiele tracimy, podchodząc nieufnie do czerymoi, kaki, chinoli, lepiej znanej jako marakuja, czy zapote. Z tej książki dowiesz się między innymi: co to jest gruszka aligatora? za jakim owocem tęsknił na emigracji Gabriel García Márquez? jakie drzewo Indianie uważają za palmę życia? czy pieniądze rzeczywiście nie śmierdzą? tego, że kiwi wcale nie pochodzi z Nowej Zelandii kto przepada za słoniowymi wszami? gdzie rosną owoce zwane „ogniem Zeusa”? od kiedy Amerykanie żują gumę? Tekst ze strony Znak.

Gość • Wtorek [07.08.2018, 17:48:06] • [IP: 62.69.251.**]

A ten Molenda to kto?

Gość • Wtorek [07.08.2018, 17:20:39] • [IP: 178.235.177.***]

Brawo p.Jarosławie.Czytam wszystko.

Gość • Wtorek [07.08.2018, 16:06:19] • [IP: 31.0.82.**]

Nie ilość a jakość się liczy, misiu

Gość • Wtorek [07.08.2018, 15:52:20] • [IP: 37.47.142.**]

Dajcie spokój już z tym Molenda !! Bo albo kuchcinski albo Molenda u was są hahaha

Gość • Wtorek [07.08.2018, 15:43:08] • [IP: 37.47.145.**]

No to będą ciasteczka u burmistrza i promocja przed wyborami, bo to że mamy tak wspaniałą osobe w tym miasteczku, to WIELKI wkład burmistrza !! , .

Gość • Wtorek [07.08.2018, 14:56:35] • [IP: 92.42.116.**]

Jakiś Grafoman zna się na wszystkim

Gość • Wtorek [07.08.2018, 14:47:18] • [IP: 94.254.225.***]

Pogooglował i napisał :-). Mistrz Molenda A dla Prezydenta miasta PANDA:-)

Oglądasz 1-18 z 18
■ Nieznani sprawcy napadli na taksówkarza ze Świnoujścia na drodze DK3. Do zdarzenia doszło między Przybiernowem a Babigoszczą. Sprawcy uciekli, trwa policyjna obawa. Do taksówki pana Mirosława ze Świnoujścia wsiadło dziś rano prawdopodobnie dwóch pasażerów. Samochód udał się w stronę Szczecina. Między Przybiernowem a Babigoszczą taksówkarz został zaatakowany i wyrzucony z auta. Sprawcy ukradli samochód i oddalili się w nieznanym kierunku. Taksówkarza w ciężkim stanie zabrał śmigłowiec LPR. Trwa policyjna obława na sprawców napadu i kradzieży. ■ Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października 2018 r. Zgodnie z terminarzem, druga tura wyborów na wójtów, burmistrzów odbędzie się 2 tygodnie później, czyli 4 listopada. Od dziś - przez 9 dni - partie polityczne, koalicje, stowarzyszenia, organizacje społeczne i sami wyborcy mogą tworzyć komitety wyborcze. 21 października będziemy głosowali na swoich przedstawicieli do rad gmin, powiatów, sejmików wojewódzkich, a także wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Od momentu ogłoszenia aktu zarządzenia wyborów rusza też kampania wyborcza. ■ Mieszkańcy coraz częściej krytycznie oceniają inwestycyjne pomysły i decyzje obecnej władzy. Tym razem wiele emocji wywołało otoczenie Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Kościuszki. To pewne, że najłatwiej się inwestuje kiedy przestrzeń jest pusta, stąd pewnie bezmyślna decyzja o likwidacji całej dotychczasowej zieleni przed szkołą. Urząd co prawda zapowiada, że nie długo pojawią się tam nowe nasadzenia drzewek, ale obecne wrażenia są po prostu złe ■ Powrócili cali i zdrowi. O godzinie 7.30, na pokładzie promu "Gryf" powrócili do Świnoujścia strażacy uczestniczący w akcji gaszenia pożarów lasów w Szwecji. W uroczystości powitania uczestniczyli premier Morawiecki i szef MSWiA ■ Firma Astaldi poinformowała, że nie podpisze umowy na zaprojektowanie i budowę tunelu pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu. Umowa miała być podpisana w wyznaczonym przez Miasto terminie 3 sierpnia. Kilkanaście godzin przed wyznaczonym terminem Włosi podjęli ostateczną decyzję o rezygnacji z kontraktu. W komunikacie na tę okoliczność włoska spółka informuje: "Astaldi odstępuje od podpisania umowy na projekt: „Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu – budowa tunelu pod Świną” z powodu: Upływu prawie dwóch lat od przedstawienia oferty do rozpoczęcia robót Braku rzeczywistej waloryzacji kosztów robót w Polsce, które tylko w ostatnim czasie wzrosły o 30 proc. Dużego ryzyka wydłużania się procedur rozliczania robót dodatkowych Braków w dostępie do zasobów materiałowych i osobowych na polskim rynku" ■