POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [09.08.2018, 07:23:06] • Świnoujście

Lekarz nie pojawił się na 5 dyżurach POZ w szpitalu

Lekarz nie pojawił się na 5 dyżurach POZ w szpitalu

fot. Sławomir Ryfczyński

Redakcja portalu otrzymała od Czytelników kilka niepokojących informacji. Dotyczyły braku dyżurującego lekarza w szpitalu miejskim. Rzecz miała miejsce w lipcu, podczas dyżurów nocnych. Z pytaniem o szczegóły zwróciliśmy się do Zarządu Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły.

"Zarząd Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, iż w miesiącu lipcu 2018 r. jeden z lekarzy dyżurujących w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej świątecznej i nocnej nie zgłosił się na 5 ujętych w grafiku dyżurów. Podjęte działania ze strony kadry zarządzającej skutkowały w większości dyżurów zastępstwem 24 godzinnym dla dyżurów weekendowych lub 14 godzinnym dla dyżurów w dni powszednie. W dwóch terminach tj. 20.07.2018 r. i 28.07.2018 r. od godz. 23.00 do 8.00 dnia następnego z uwagi na brak pełnego zastępstwa dyżur przejęli lekarze dyżurni oddziałów szpitalnych (chirurgii ogólnej, chorób wewnętrznych i pediatrii). Żaden z pacjentów wymagających pomocy w ramach świadczeń zdrowotnych wymienionych w podstawowej opiece świątecznej i nocnej nie został odesłany. Uciążliwością w tym zakresie dla pacjentów był zapewne czas oczekiwania, bowiem pierwszeństwo w opiece mieli pacjenci oddziału i Izby Przyjęć a dopiero następnie pacjenci POZ. Lekarz nie stawił się na zaplanowane dyżury nie podając przyczyn. Nie podejmował kontaktu telefonicznego, smsem lub emailem. Lekarzowi wypowiedziano umowę w trybie natychmiastowym, nałożono kary umowne za niewywiązanie się z uzgodnionych warunków. Ponadto w przygotowaniu jest pisemna skarga na lekarza do Komisji Etyki w Naczelnej Izbie Lekarskiej."- odpowiada Prezes Dorota Konkolewska.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 59, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 59

Gość • Piątek [10.08.2018, 19:09:00] • [IP: 92.42.112.**]

. .. Tym czasem życie toczy się dalej. Jak mi lekarz nie odpowiada to go po prostu zmieniam. No i nawet ktoś obiektywny MUSI być KIMŚ z Zarządu bądź ZNAJOMYM kardiologa bo inaczej dramatu by nie było. Żałosne.

Gość • Piątek [10.08.2018, 18:39:44] • [IP: 77.253.159.***]

Nie napisze nic złego ani dobrego.Mieszkańcy do wyborów zmian nam trzeba i to bardzo dużych.

Gość • Piątek [10.08.2018, 17:39:10] • [IP: 37.47.181.***]

To śmiech na sali a nie szpital.Pare dni temu w godzinach nocnych poszłam do szpitala z silnym uczuleniem Pani która mnie przyjmowała raz że była bardzo niemiła, dwa że nawet mnie nie zbadała nie przeprowadziła podstawowych pytań ani badań miała mnie po prostu gdzieś.Zamiast tego stała bokiem i sobie smarkała (rozumiem że trzeba się wysmarkać kiedy jest tego potrzeba)ale nie kiedy stoję i coś mówię.To było ignorowanie na poziomie hipokryzji.Gdy poinformowałam Panią że jestem w ciąży pani odpowiedziała" i co ja poradzę " Słyszałam cały czas tylko że ona mi nie pomoże i ona nie wie co ma zrobic.To po co ona tam jest?Usłyszałam jeszcze na koniec że ona mi nie pomoże inaczej mam wybierasz albo moje zdrowie albo dziecka.to ma być lekarz?Jeśli się nie mylę lekarz jest po to by pomagać w każdej i sytuacji a nie powtarza że nie wie co ma zrobić bo jestem w ciąży.Jestem również uczulona na ukaszenia i co jak mnie ugryzie któraś z os? Też usłyszę że nie wiedzą co mają zrobić bo jestem w ciąży? Lub że mam wybierać? 😂

Gość • Piątek [10.08.2018, 14:30:21] • [IP: 37.47.175.***]

DO 92.42.112 - Przeszkadza ci, że ktoś wskazuje na nieprawidłowości w tym szpitalu zagrażające zdrowiu pacjentów ? Masz w tym jakiś interes ? Jesteś członkiem zarządu czy znajomym kardiologa ? Nie kompromituj się.

Gość • Piątek [10.08.2018, 14:03:45] • [IP: 37.47.175.***]

DO 92.42.112 - Jeśli nie masz pojęcia o temacie, nie odzywaj się. Taka wypowiedź sugeruje że masz coś wspólnego z zarządem i kardiologiem.

Gość • Piątek [10.08.2018, 13:15:32] • [IP: 37.248.166.***]

PANI PRSZES. PRZECIEŻ TO PLACÓWKA PRZYJAZNA MIESZKAŃCOM.ŁADNIE SIĘ PANI WYBRONIŁA. DYPLOMATYCZNIE. PROSZĘ BOGA WSZECHOOBECNEGO, ABY AGATOWSKA WYGRAŁA WYBORY.

Gość • Piątek [10.08.2018, 11:19:33] • [IP: 193.200.150.***]

Pani prezes pisze o karach umownych, pisze o komisji etyki. .. Czy ma pani podpisaną umowę z rezerwowymi lekarzami w takich przypadkach? Lekarz może nie dojechać z powodu wypadku, choroby itd. Co wtedy?? Wysyłanie lekarza z oddziału w sytuacji gdy nie ma tam innego lekarza?? Wysyłanie potencjalnie chorych dzieci z grypą czy innymi zakaźnymi chorobami na oddziały gdzie lerzą chorzy, oslabieni ludzie? Na litość boską, nie trzeba być lekarzem żeby widzieć, że to coś nie tak.

ABC • Piątek [10.08.2018, 11:13:10] • [IP: 193.200.150.**]

Redakcjo, proszę oficjalnie zapytać Szpital czy w sytuacji w której" dyżur przejęli lekarze dyżurni oddziałów szpitalnych (chirurgii ogólnej, chorób wewnętrznych i pediatrii). " w godzinach nocnych: 1. Oddziały zostawały bez jedynego lekarza który przyjmował w POZ na parterze budynku? czy 2. Chorzy pacjenci POZ przyjmowani byli w oddziałach narażając przebywających tam pacjentów (przecież nie wiadomo z jaką chorobą zakaźną mogą przyjść pacjenci POZ)? Redakcjo proszę zapytać w NFZ czy w jednym i drugim przypadku są to odpowiedzialne a i zgodne z prawem działania.

Gość • Piątek [10.08.2018, 08:26:04] • [IP: 85.232.245.***]

NFZ płaci za jednego lekarze na 50tyś mieszkańców i tyle. Lekarz ma obowiazek wykonywać wtedy wizyty na miejscu i domowe- co jest idiotyzmem, ale NFZ taką usługę stworzył. NFZ ma gdieś, że istnieją miasta turystyczne i pacjentów może być więcej. Jedyne rozwiązanie, to zatrudnienie dodatkowych lekarzy na koszt miasta, miasto żyje z turystów, więc taką akcję mogłoby finansować, jednocześnie skorzystaliby mieszkańcy.

Gość • Piątek [10.08.2018, 06:24:19] • [IP: 37.248.166.***]

Jeszcze niedawno pani prezes się lansowała mówiąc o przyjaznym szpitalu. Jak widać po komentarzach, raczej jest on naszym wrogiem niż przyjacielem. Szanowna Pani Prezes. Coś tu jest nie tak. Skoro tylu ludzi narzeka, to może warto się zastanowić. Błędem i to bardzo dużym są pańskie komentarze, szczególnie z dziedziny medycyny, z którą ma Pani niewiele wspólnego. Mieszkańcy bardziej oczekują wypowiedzi od strony administracji szpitala. (spóźnienia lekarzy, brak specjalistów, kolejki do POZ) Ja chciałbym usłyszeć wyjaśnienie. Jak to możliwe, że w dwustutysięcznym mieście, bo tyle Świnoujście ma mieszkańców w sezonie, po godz.18:00 przyjmuje jeden lekarz. Rozumiem, że lekarze nie chcą tu przyjeżdżać. Ale z czegoś to wynika. Prawda? Dlatego, skoro nie potrafi Pani sobie poraadzić z tą sytuacją, potrzebne są zmiany. Proszę mi wierzyć, każda władza będzie lepsza, niż ta - zła, arogancka i nieprzyjazna mieszkańcom.

Gość • Czwartek [09.08.2018, 22:25:25] • [IP: 95.40.78.***]

A w której placówce podległej preziowi pojawiają się pracownicy? Teraz się lansują na listy wyborcze!

Gość • Czwartek [09.08.2018, 22:16:13] • [IP: 37.47.129.***]

A MÓJ KOMENTARZ BĘDZIE POZYTYWNY :) SPĘDZIŁEM W SZPITALU TYDZIEŃ W ZWIĄZKU Z OPERACJĄ. PROFESJONALNA I MIŁA OPIEKA ZE STRONY PERSONELU MEDYCZNEGO, SZPITAL CZYSTY I NOWOCZESNY. ROZMAWIAŁEM TAKŻE Z OSOBAMI Z ADMINISTRACJI SZPITALA I TU RÓWNIEŻ PROFESJONALNA OBSŁUGA. ZAZNACZĘ, ŻE JESTEM TURYSTĄ, A MALKONTENCI TO CHYBA TYLKO MIESZKAŃCY, KTÓRZY OCZEKUJĄ NIE WIADOMO CZEGO...

Gość • Czwartek [09.08.2018, 19:30:11] • [IP: 62.69.241.**]

Wygląda na to, że zmiany są niezbędne wręcz konieczne.

Gość • Czwartek [09.08.2018, 18:38:36] • [IP: 81.204.98.**]

Czy znajdzie sie ktos odwazny...i w kampani wyborczej zajmie sie szpitalem?Nie ma czlowieka, ktory by sie zajal kompleksowo szpitalem...a te informacje o tym jak szpital wspaniale funkcjonuje to podlosc i chamstwo...

Gość • Czwartek [09.08.2018, 18:36:39] • [IP: 188.146.47.**]

Tam tylko jeden z lekarzy przyzwoicie pracuje. Ame nie pisze kto, wiedza ci co musieli z tej pomocy korzystac.

Gość • Czwartek [09.08.2018, 18:29:44] • [IP: 79.186.48.***]

Dodam że to ma być szpital...przyjechałam z córka bo do bo w głowie miała kleszcza. .dosyć ze czekałam godz. .a jak przyjechała to nawet nie zobaczyła i jej odp była ze nie mają takich przyrządów. .masakra jakaś. ..

Gość • Czwartek [09.08.2018, 18:26:32] • [IP: 185.210.39.**]

z tym mężem to dobre i prawdziwe..

Gość • Czwartek [09.08.2018, 17:28:29] • [IP: 212.156.83.**]

No to czekamy nana riposte meża pani Kąkolewskiej...on wypowiada ssie jakby byl rzecznikiem prasowym szpitala a jest tylki jej mezem...czlowieku obudz sie i zrozum ze bronic to jej mozesz na ulicy przed chuliganami, a nie byc jej adwokatem.

Gość • Czwartek [09.08.2018, 16:27:03] • [IP: 93.94.186.***]

Szpital wymaga prawdziwego zarządcy, który zadba o szpital i jego obsługę., lekarzy, pielęgniarki, salowe, kuchnię, karetki itp.Obecna prezes to celebrytka na usługach urzędu. Dlaczego nie ma środków na szpital??są na koncerty, tenis, bony i inne lansiarskie imprezy. Szpital to serce miasta i jego mieszkańców.Kogo to interesuje??Czy władze miasta ??Straż Pożarna bardziej niż szpital pomaga w nagłych wypadkach!!Szpital to atrapa, tak jak nasza władza!!

Gość • Czwartek [09.08.2018, 16:17:31] • [IP: 92.42.112.**]

Ha ha człowiecze smęcący o kardiologu w każdym możliwym temacie dotyczącym szpitala: Daj już na luz!! Po prostu zmieniasz lekarza i żyjesz dalej, a nie smęcisz od x lat o tym samym, nie masz ewidentnie innych problemów - zazdroszczę :D

Gość • Czwartek [09.08.2018, 15:23:44] • [IP: 94.254.227.**]

Ostatnio byłam z dzieckiem doktor chorobom zamiast być już o 18 w gabinecie zjawila się o 19.30 i jeszcze w swoim kantorku vonajmiej 20 minut z kimś przez służbowy telefon rozmawiała i chichotki urządzała

Gość • Czwartek [09.08.2018, 15:20:23] • [IP: 93.94.186.***]

Prezydent Żmurkiewicz na każdej imprezie w amfiteatrze lansuje siebie i swoich kumpli i przekonuje, że jest naj, naj, naj, -nawet Newsweek dopisuje mu zasługi.Taki ważny jest nasz Prezio -zbieracz nagród wszelakich. Mieszkańcy i ich problemy -to zło konieczne dla tej władzy, oni mają swoje priorytety.Podobnie jest w Gdańsku-długa kadencja bardzo rozzuchwala władze!!

Gość • Czwartek [09.08.2018, 15:08:04] • [IP: 178.238.253.**]

ŻEBY ZMIENIĆ UKŁAD W TYM SZPITALU, NALEŻY ZMIENIĆ ZARZĄD MIASTA WIEC MIESZKAŃCY MYSLCIE KIEDY BĘDZIECIE WRZUCAĆ KARTKĘ DO URNY, BO TO SIĘ NIE DA NAWET KOMENTOWAĆ!

Gość • Czwartek [09.08.2018, 14:48:59] • [IP: 80.245.186.***]

sldowo zawsze przekonywało, że ich priorytetem jest służba zdrowia i edukacja. Tymczasem po 16 latach pierdzenia w stołki mamy karykaturę, dno i kilo mułu. Szpitala nie ma. Stoi jedynie budynek z wywieszką" szpital". Oświata leży i kwiczy. Wody pitnej niema. Ale za to mamy zabetonowane miasto, zadowolonego z siebie prezydencine. A któż byłby niezadowolony mając 17 apartamentów, wypchane karmany i otoczony kobitkami spijającymi słodycz z jego ust. Taka beton lejdi czy prezesinka szpitala nie mówiąc o prezeskach niższego sortu, wodociągi, pec czy autobusy to skoczyłyby by za nim aż do samego piekła. Dlatego odtrącona ruda uniosła się swą kobiecą ambicią i rozpoczęła w sldowie walkę frakcyjną, nie mylić z walką frykcyjną. Niestety te gry i zabawy w magistracie ludziom egzystencji nie poprawią. Tunel przez to nie powstanie. Woda się nie dostarczy. Ale przynajmniej będzie wesoło.

Gość • Czwartek [09.08.2018, 13:49:59] • [IP: 188.146.47.**]

Ludziska ze Swinoujscia! Glosowac grzecznie na kwiatuszki a nie zajmowac sie szpitalem! Zapominacie sie! Nie po to jestescie. Licza sie wlodarze miasta, reszta cicho!

Oglądasz 1-25 z 59
■ Przytór-Łunowo. Stała organizacja ruchu na ulicy Zalewowej. Od najbliższego piątku 19. października 2018 r. na ulicy Zalewowej, odcinek od ul. Sąsiedzkiej do ul. Szmaragdowej, zostanie wprowadzona stała organizacja ruchu. Prosimy o szczególne zwracanie uwagi na oznakowanie i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. UM Świnoujście ■
■ Z przyczyn organizacyjnych oficjalne ogłoszenie wyników Budżetu Obywatelskiego 2019 zostało przełożone na przyszły tydzień. O dokładnym terminie i miejscu poinformuję Państwa osobnym e-mailem - informuje Hanna Lachowska Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych ■ 71-letnia kobieta zginęła pod kołami TIR-a. Do tragedii doszło kilkanaście minut po godzinie 11 na przejściu dla pieszych ■ Święto Edukacji po świnoujsku, czyli kampania wyborcza na koszt podatnika ■ Dotyczy utrudnień w ruchu na ul. Bydgoskiej. Od 10 października 2018r. do 30 kwietnia 2019r. roku w związku z prowadzonymi pracami dotyczącymi modernizacji i przebudowy, wyłączona z ruchu będzie ulica Bydgoska, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Gdańską poprzez skrzyżowanie z ulicą Olsztyńską, które też będzie objęte przebudową i dalej od skrzyżowania z ulicą Olsztyńską do skrzyżowania z ulicą Zamkową. Prosimy o rozważną jazdę, przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego oraz poleceń wydawanych przez osoby kierujące ruchem. Za utrudnienia przepraszamy. WIM UM ■ Jarosław Kaczyński: Władza absolutna demoralizuje absolutnie. W Polsce jest wiele miast, w których urzędują prezydenci od kilku kadencji. Wieloletnie sprawowanie władzy przez jedną osobę budzi kontrowersje. O tak długo sprawujących władzę prezydencką, wypowiedział się publicznie w dniu 06 października 2018 r. Prezes PiS Jarosław Kaczyński w czasie spotkania przedwyborczego w Krośnie, gdzie PiS walczy o zmianę na funkcji Prezydenta ■ Czy grozi nam zamknięcie przeprawy? 40-letnie pomosty przy promach Karsibór uginają się pod ciężarem dużych pojazdów. Sami pracownicy żeglugi nieraz patrzą na sytuację z niepokojem, jednak zdaniem kierownictwa żeglugi, nie ma powodów do obaw. ■ Bardzo groźny wypadek wydarzył się w środę wieczorem na torach. Pociąg relacji Przemyśl-Świnoujście potrącił mężczyznę który leżał na torach przy tzw. "dzikim przejściu". Jak się nieoficjalnie dowiedziała nasza redakcja, stan około 60-latka jest ciężki ■ Syn kierowcy taksówki, który został pobity w sierpniu tego roku, odebrał z Berlina skradziony samochód ojca. W środku były narkotyki i pałka teleskopowa ■ Mieszkaniec Przytoru: Nie możemy spać przez muczenie krów! Niech ktoś pomoże! Do redakcji portalu iswinoujscie.pl zwrócił się mieszkaniec Przytoru z prośbą o nagłośnienie problemu, który nęka jego oraz sąsiadów. Chodzi o muczenie krów ■ Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie ■ W biały dzień niemal w centrum miasta został pobity człowiek ■ Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski ■ Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe! Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz ■ Masowo oszukuje na portalu OLX i twierdzi że zarobił ponad 2 miliony. Kim jest Kacper ze Świnoujścia? Zobacz film! ■ Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie ■ Zderzenie rowerzystów może mieć naprawdę poważne skutki. Do takiego wypadku doszło w piątek na ścieżce rowerowej przy ulicy Matejki, gdzie 13-latek zajechał drogę innemu rowerzyście. Wskutek zderzenia chłopiec upadł na chodnik doznając urazu głowy na tyle poważnego, że został przetransportowany do jednego ze szpitali w Szczecinie. ■ Już dawno przywykliśmy do widoku dzików przechadzających się ulicami, czasem można spotkać wytwornego lisa lub nawet godnego borsuka. Ale lubieżny Łoś, to coś nowego. Ostrzegamy mieszkańców, w mieście grasuje ciekawski łoś, niedyskretnie podglądający mieszkańców przez okna. Chrońmy żony, matki i małe dzieci, prawdziwe zwierzę grasuje po mieście ■ Na jednej z działek znaleziono zwłoki dwóch osób. Oględziny miejsca trwały do późnych godzin nocnych. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Wczoraj w godzinach popołudniowych za świetlicą Ogrody Granica znaleziono ciała dwóch osób. Zwłoki kobiety i mężczyzny były już w stanie rozkładu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że denaci mieli ponad 60 lat. Ciało mężczyzny wisiało wewnątrz, kobiety leżało. Na miejscu zjawił się prokurator, policja, wezwano również strażaków, którzy pomagali w akcji po zmroku, doświetlając teren. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok i zabrane ■