POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [13.08.2018, 18:29:07] • Świnoujście

Czytelniczka: Czy na całe wakacje uciekać z dziećmi z tego miasta?

Czytelniczka: Czy na całe wakacje uciekać z dziećmi z tego miasta?

fot. iswinoujscie.pl

Mieszkanka naszego miasta, która postanowiła wybrać się na plażę, opisuje swoje wrażenia związane z tą "wyprawą". Okazuje się, że brak dostatecznej ilości miejsc parkingowych skutecznie zniechęca do pobytu na naszej wyspie. A gdy się jakieś zwalnia, panuje dziwnie pojęte kumoterstwo. Co spotkało naszą Czytelniczkę?

"Nie wiem już sama czy na całe wakacje uciekać z dziećmi z tego miasta? Gdy uda się wygospodarować godzinę żeby wyskoczyć z dziećmi na plażę to pół godziny jazdy za wolnym miejscem. Prawdę mówiąc parking przy wiatraku mógłby być tylko dla mieszkańców tak jak prom. Dziś miałam tak nieciekawą sytuację. O godz 13.30 naiwnie chciałam znaleźć tam wolne miejsce. Po 2 kółkach zauważyłam wyjeżdżający niemiecki samochód i kobietę kiwającą w moim kierunku aby tam wjechać. Za mną było kilka wozów w tej samej sytuacji. Naturalnym jest, że pierwszy samochód w kolejce powinien wjechać na zwalniające się miejsce. Niestety, gdy podjechałam usłyszałam za sobą klakson i zostałam zablokowana tak by nie wjechać. Okazało się, że Niemiec odstąpił miejsce Niemcowi. Zostałam wyśmiana przez nich i ....nie będę kończyć ...żenada. szpagatowa kultura niemiecka to jedno, ale czy ja mogłam zawołać np.Straż miejską? Pewnie nie. Niemcy tam stoją bez opłat a ja musiałam wrócić do domu z rozgoryczonymi dziećmi. Mieliśmy już dość jeżdżenia 40 minut po parkingu. Dodam, że od co najmniej czerwca stoją tam dwa niemieckie kampery. Czy tak można?"- opisuje pani Wika. Jeszcze mieszkanka.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 163, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 163

Gość • Poniedziałek [20.08.2018, 06:41:21] • [IP: 37.47.168.***]

Na plaże samochodem?! A co pancia się przejść nie może z dziećmi ? To dopiero żenada!

Gość • Czwartek [16.08.2018, 13:56:46] • [IP: 80.245.186.***]

Sami sobie gotujemy ten bigos. Polowa miasta nie szanuje samych siebie i wchodzi w tyłek niemcom dla €, dla € daje się w ten tyłek kopać i poniżać. To się teraz nie dziwmy. Ja pamiętam jak była granica zamknięta, handel miał się dobrze, wczasowiczów też było dużo, a ile kolonii do nas przyjeżdżało. Teraz na plaży to tylko niemieckie oblechy z fujarami na wierzchu, zachowują się jak by byli świętymi krowami - tego ich nauczyliśmy i za to ich głaskamy. Jesteśmy w polsce, zarobki polskie, ceny niemieckie, nawet do pierwsej lepszej pracy wymagany niemiecki... A nasi zagraniczni sąsiedzi - żadnego języka, bo po co? Przyjechałeś do nas to naucz się naszego języka, a jak nie to won. Prawda jest taka, że oni i tak do nas przyjadą, bo jest taniej niż u nich! Nie musimy im słodzić.

Gość • Czwartek [16.08.2018, 13:31:59] • [IP: 92.42.119.***]

jak się wozi wszędzie dupsko samochodem to takie są skutki, współczuję dzieciakom leniwej mamusi, żenada

Gość • Środa [15.08.2018, 21:53:18] • [IP: 94.254.225.***]

niech wybuduja tunel zobaczyny ile bedzie miejsc parkingowych, a Pani jak zwykle przesadza

Gość • Środa [15.08.2018, 14:37:34] • [IP: 178.238.246.**]

A na nogach chodzić to niełaska będziesz zdrowsza ludzie zapomną ze maja nogi!

Gość • Środa [15.08.2018, 14:24:17] • [IP: 94.254.236.**]

Mozna taksowke, przewoz osob, ubera.

Gość • Środa [15.08.2018, 01:59:53] • [IP: 94.254.228.*]

Ludzie czy was porąbało? Nie poto ktoś kupuje auto, żeby teraz przez niemca pieszo czy autobusami latać. A weż się zapakuj z dziecmi na plażę, kółko dmuchane, materac, wiaderko, łopatka, grabki, foremki, dmuchany flaming albo rekin, woda, kanapki, koc, parawan, ręczniki, i gacie na zmianę, i idż z tym wszystkim z zachodniego.zanim dojdziesz do plaży to masz już dość wszystkiego i wracasz do domu. A tak pakujesz cały majdan do auta i wakacyjny luz. ale na drodze stoją niemcy i czar pryska jak bania mydlana.rozumiem nerw u tej pani i wy zrozumcie.

Gość • Środa [15.08.2018, 01:38:35] • [IP: 178.238.246.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

AGENDA 21 • Wtorek [14.08.2018, 23:41:49] • [IP: 80.245.178.***]

AD: Wtorek [14.08.2018, 22:14:22] • [IP: 178.235.178.***] TO NIE RABAN, TYLKO WALKA TEJ PANI I POLAKÓW Z KOMUNIZMEM Z VANTOTENE.

AGENDA 21 • Wtorek [14.08.2018, 22:22:16] • [IP: 80.245.178.***]

KIEDY W KOŃCU MIESZKAŃCY MIASTA BĘDĄ MIELI SWÓJ WŁASNY BEZPŁATNY PARKING NAD MORZEM POZBAWIONY POJAZDÓW PRZYBŁĘDÓW ?

Gość • Wtorek [14.08.2018, 22:14:22] • [IP: 178.235.178.***]

Proszę panią, są autobusy miejskie, wypożyczalnie rowerów i nikt nie jest zobowiązany dla pani przygotowywać miejsca parkingowego! Pieszo będzie zdrowiej i przyjemniej. Mieszkam tu 60 lat i różnie to było, ale zawsze miałem świadomość, że żyję na wyspie i z tego tytułu muszę znosić pewne utrudnienia. Wcale mi nie pasują turyści, którzy z kolei innym przynoszą zyski! Ale to nie znaczy, abym z tego tytułu robił raban. A dla tych wszystkich którzy obrażają gości zagranicznych! Cieszcie się, że oni tu są, bo w innym przypadku by tu było zwykłe badziewie. Polacy by za te pieniądze nie zapełnili hoteli, domów wczasowych i sklepów.Nie noście głów jedynie po to, aby do szyi nie dostała się woda !! Myśleć proszę. Bo jak będziecie się mocno starali to jeszcze trochę i faktycznie wasz sposób myślenie zwycięży!! Z UE nas pogonią, granice zostaną zamknięte. Ciekawe za co kupicie dzieciom chleb.

Gość • Wtorek [14.08.2018, 20:48:24] • [IP: 31.0.40.***]

Ja tam problemu nie widzę , ja jestem u siebie a nie u Niemców nie dał bym się wydymac jak opisuje to czytelnicza notorycznie drę jape na niemraszkow na karsiborskiej przy stacji paliw gdy blokują jezdnię szkoda że policja tego nie widzi... Ale liczę że któryś zacznie pizdzyc i wtedy dam upust :) gonić niemraszkow Pozdrawiam:)

Gość • Wtorek [14.08.2018, 20:32:48] • [IP: 176.221.122.***]

Chyba to czy chce się jechać samochodem czy nie, czy może musi podjechać to sprawa drugorzędna. Nie widzą państwo, że nienormalne stało siè normalne. Czy ta kobieta nie miała prawa pojechać własnym autem, to takie nienormalne?? Przedmiotem sprawy było chyba zachowanie niemieckich kierowców. Czy my pozwolilibyśmy sobie na takie zuchwalstwo tuż za niemieckà ganicą ? Większość z nas napewno nie.

Gość • Wtorek [14.08.2018, 19:27:01] • [IP: 178.238.251.***]

Powinna Pani wjechać na to wolne miejsce i już a nie jak jakaś melepeta słuchać się niemców. Ostatnio w Biedronce taka sytuacja: multum ludzi (głównie niemcy) czynne 2 kasy, mąż prosi by zadzwonić aby trzecią uruchomili. No i uruchomili, z tym że stanęła przy niej mloda niemka i spod kasy nawołuje swojego faceta co lata po sklepie z wózkiem. Myślała, że wszyscy będą czekać. Zaczęliśmy z mężem ostentacyjnie wykladać nasze zakupy na taśmę ona oburzona (faceta jeszcze nie widać) a mój mąż do niej, że rządzić to się może u siebie. My juz zrobiliśmy zakupy a jeszcze ten facet nie przyszedł a ona chciała aby kolejka na niego czekała

Gość • Wtorek [14.08.2018, 17:47:06] • [IP: 109.241.63.**]

Smoła i pierze! Może czas, by radni Świnoujścia zrozumieli w końcu po co zostali radnymi, że mają tak zarządzać miastem, by to nam mieszkańcom żyło się w nim wygodnie, a nie tylko niemieckim turystom. Parking dla mieszkańców należy się jak psu zupa, nikt z urzędników łachy tu nie robi. Może w końcu któryś weźmie się do pracy! Bo skala lenistwa jest porażająca, jak i nieudolność stricte urbanistyczna-wszędzie beton, kontrpasy, tłumienie ruchu narażające nas wszystkich na ogrom spalin, idiotyzm uliczek jednokierunkowych i brak miejsc parkingowych właśnie. Za te narastające przez lata zaniedbania, nie ma teraz winnych. Nie! Winni są, nosili legitymacje PZPR, tylko nikt ich za nic nie rozliczył! Za tą nieudolność, brak wyobraźni, destrukcję urbanistyki miejskiej.

Gość • Wtorek [14.08.2018, 16:25:23] • [IP: 62.69.251.***]

Przejazd w mieście to jak jazda serpentyną -kawałek prosto i ósemka, aaa znów kawałek prosto i ósemeczka

Gość • Wtorek [14.08.2018, 16:03:58] • [IP: 176.221.122.***]

Poznaniak • Wtorek [14.08.2018, 13:49:41] • [IP: 178.42.242.**] Ty Poznaniak, a Ty komu dup.ko liżesz, wypiep..j z wyspy

Gość • Wtorek [14.08.2018, 15:50:54] • [IP: 109.243.156.**]

12:35 - Rower z dziećmi...? czyli po dojechaniu kilkoma rowerami na patelnię namysł: targac ze soba rowery? Jak sie zostawi na patelni przypięte, to za chwile ktoś" odepnie" i bye, bye, rowerki. Chyba że targać rowery przez piasek (zapiaszczać tryby, łańcuch, siłowac sie z rowerami, w tym musiałyby to robić dzieci). -- Czyli sytuacja typowa dla naszego miasta, takie zatrzymanie się w postępie, życie na pół gwizdka w nowoczesnosci, tak jak z Beton Placem -nowocześnie, bo sztuczna rzeczka, ale porażająco biało w słońcu, betonowo, z reliktami zieleni, niebezpiecznie, bo z progami, obniżeniami. Tak jak ze spowolnionymi ulicami, przez które wbrew przepisom przejeżdżają nieuprawnione samochody (na pół gwizdka - niby relaksacyjna uliczka, ale z wzmożonym, niezaplanowanym ruchem intruzów). Miasto na pół gwizdka - nowe apartamentowce, masa przyjezdnych, ale brak piętrowych parkingów, miejsc dla samochodów.

Gość • Wtorek [14.08.2018, 15:26:54] • [IP: 178.238.247.**]

i krzyż na drogę

Gość • Wtorek [14.08.2018, 14:59:34] • [IP: 37.47.160.***]

na plaze jezdzi sie rowerami albo idzie piechota, madam

ptk • Wtorek [14.08.2018, 14:32:44] • [IP: 95.129.225.**]

Ja nie mam dosyć Niemców, ale polaków. Bezwstydnych, chamskich buraków, którzy dostali 500+ i myślą ze są tu najważniejsi. Nikt mi nie powie, że Polak równy kulturą z Niemcem, ale nie przeczę, że zdarzają się wyjątki, tak z jednej, jak i z drugiej strony.

Gość • Wtorek [14.08.2018, 14:20:29] • [IP: 95.166.56.***]

Pretensje nie do Niemców, który tu zostawiają kasę, a do władz miasta. Wstyd, żeby przy plaży nie było, porządnego parkingu!! Jeden apartamentowiec mniej i problem rozwiązany.

POLAK MAŁY :) • Wtorek [14.08.2018, 13:57:42] • [IP: 79.186.50.***]

czytam komenty i widze ze mieszkancy maja dosc niemieckiej oblawy !! podpisuje sie pod tym ZA DUZO NIEMCYYYYY !! dosc dosc dosc karac ich za kazde rpzewinienie drogowe za kazde zle parkowanie i kolegium za kampery bo to juz przesada !! wprowadzic oplaty za promy dla niemcow i skoncza sie kolejki !!

Poznaniak • Wtorek [14.08.2018, 13:49:41] • [IP: 178.42.242.**]

Pamietajcie plebsy ze swinoujscia, bedzie lizac brudne smierdzace nazistowskie dupska niemcom bo sami tego chcecie, oni od was pobieraja pieniadze za oddychanie a wam sraja i pluja w mordy i tak bedzie bo sami sie czujecie jak plebs i kochacie wybierac samorzady ktore was wlasnie tak traktuja, dlatego bez ziewania wracac do mycia kibli po smierdzacych dojczach !

Gość • Wtorek [14.08.2018, 13:48:27] • [IP: 188.29.164.***]

KIEDY W KONCU WYBUDUJA W OKOLICACH PROMENADY PIETROWY PARKING. PREZYDENT MIASTA WYDAJE MNOSTWO ZEZWOLEN NA BUDOWE HOTELI I APARTAMENTOWCOW A NIE POMYSLI O PARKINGU JAKI POWINIEN JUZ DAWNO BYC PRZY PROMENADZIE. Poruszanie sie w dzisiejszych czasach samochodem to chyba normalne. A jak wiadomo turystow jak i samochodow bedzie co roku ckraz wiecej.

Oglądasz 1-25 z 163
■ W niedzielny poranek Świnoujście wstrzymało oddech. Stanęły promy, ewakuowano mieszkańców przybrzeżnych domów, nawet pracownicy biura mariny-portu jachtowego musieli opuścić swoje miejsce pracy gdy 700 kilogramowy niewybuch przepływał 8.45 przez centrum miasta ■ Żegluga Świnoujska informuje, że do 31 sierpnia 2019 r. ogólnodostępna przeprawa promowa „Centrum” (popularne „Karsibory”) będzie czynna przez całą dobę siedem dni w tygodniu. Jednocześnie przypomina, że do 20 września 2019 r. przeprawę będą obsługiwały trzy promy ■ Wieczorem 8 letni Benio zgubił czarny zegarek marki casio. Stało się to na lub przy plaży w okolicy Cafe plażowa. Zegarek dostał na urodziny i ma wartość sentymentalną. Benio jest smutny, więc jeśli ktoś znalazł zegarek bardzo prosimy o kontakt: 531156519 mama Ewa ■ Totalny chaos na Wybrzeżu Władysława IV. Urzędnicy robią z nami co chcą ■ Z dniem 28 czerwca 2019 roku Energopol złożył w szczecińskim Sądzie Rejonowym wniosek o upadłość. Spółka wchodzi w skład konsorcjum, które ma wybudować tunel w Świnoujściu ■ W czwartek na samej północy kraju prognozuje się wystąpienie silnego wiatru z kierunków zachodnich i północno - zachodnich o prędkości średniej około 35-55 km/h, w porywach do 70-80 km/h. ■ Mieszkańcy i turyści przebywający w Międzyzdrojach mają teraz nową atrakcję. W czwartek zostało otwarte Oceanarium. Podczas oficjalnego otwarcia głos zabrali specjalni goście: Krzysztof Ibisz, Ewa Kasprzyk, Joanna Kurowska, Marek Kaliszuk oraz Łukasz Płoszajski. Dlaczego warto wybrać się do nowo otwartego Oceanarium? ■ 16 głosami za przy dwóch wstrzymujących rada Miasta udzieliła prezydentowi miasta Januszowi Żmurkiewiczowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu miasta za rok 2018 ■ Regionalna Izba Obrachunkowa w Szczecinie pozytywnie zaopiniowała sprawozdanie prezydenta Świnoujścia z wykonania budżetu miasta za rok 2018 ■ Prezydent miasta otrzymał votum zaufania. W głosowaniu 14 radnych było za, a 6 wstrzymało sie od głosu ■ Rada Miasta zajmie się ponownie przygotowaniem uchwały w sprawie opłaty uzdrowiskowej. Poprzednią, z kwietnia br. uchyliła regionalna Izba Obrachunkowa. RIO stwierdziła, że dokument jest obarczony wadami prawnymi. Radni postanowili jednogłośnie o ponownym przygotowaniu tego dokumentu ■ Od godziny 9.00 rozpoczęły się obrady XV sesji Rady Miasta Świnoujścia. Najważniejszymi punktami obrad jest dyskusja nad sprawozdaniem prezydenta miasta z wykonania budżetu miasta za rok 2018 i głosowanie nad udzieleniem Januszowi Żmurkiewiczowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu ■ W ciągu dnia w całym kraju temperatura maksymalna będzie przekraczała 30°C, a na zachodzie przekroczy 35°C. Dodatkowo w drugiej części dnia i wieczorem, na północy, możliwe są pojedyncze burze. Pogoda w kraju kształtowana będzie przez rozległy obszar wysokiego ciśnienia nad Europą Środkową i Wschodnią. W nocy swój wpływ zaznaczy niż znad Skandynawii z chłodnym frontem atmosferycznym. Z zachodu napływać będzie ciepła masa powietrza zwrotnikowego-morskiego o równowadze stałej ■ Koszmarne noce, znane nie tylko z horrorów, przeżywają mieszkańcy budynków w pobliżu dawnego Intermarche. Opustoszały sklep, a wokół wielki pusty plac to sceneria, która sprzyja różnym możliwościom. Na pierwszy plan wysunęli się jednak młodzi "mistrzowie kierownicy", którzy zaanektowali pusty parking i prawie każdej nocy urządzają tam sobie autocross. Lokatorzy pobliskich osiedli nie mogą przez to spać i choć zgłosili sprawę na policję, przeżywają koszmarną noc. Napisali do naszej redakcji ■ Z uwagi na upalną pogodę od kilku dni wzrasta zagrożenie pożarowe w lasach. Wilgotność ściółki leśnej utrzymuje się na poziomie 10 %, co oznacza, że nawet najmniejszy bodziec cieplny (iskra, rozgrzany układ wydechowy pojazdu, rzucony niedopałek papierosa) może wywołać pożar. Apelujemy o ostrożność podczas pobytu w lesie. W razie pożaru prosimy o powiadomienie straży pożarnej pod nr 998 lub 112 ■ W dniu wczorajszym w okolicach promenady, plaży został zgubiony telefon Samsung S8 uczciwego znalazcę proszę o kontakt 575487733 Przewidywana nagroda! ■ Nowy prezes ZMPSiŚ SA. Rada Nadzorcza Spółki Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA na posiedzeniu w dniu 17 czerwca br. powołała Pana Krzysztofa Urbasia na stanowisko prezesa zarządu. Nowy prezes swoje obowiązki obejmie z dniem 1 lipca br. - informuje Monika Woźniak-Lewandowska Specjalista ds. komunikacji i PR ■ Rozpoczęła się akcja protestacyjna związków zawodowych, które działają w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. Powodem oflagowania siedzib są między innymi bardzo niskie zarobki. Jak powiedział nam jeden z pracowników, przedstawiciel związków zawodowych SARu - Jesteśmy jedyną grupą pracowniczą, która dotyka wręcz dyskryminacja, bo za każdą godzinę bycia w gotowości by podjąć akcję ratowniczą dostajemy zaledwie 2 zł i 57 groszy. Jest to niezgodne z jakimikolwiek przepisami. Próbujemy rozmawiać z dyrekcją na ten temat od wielu miesięcy. A od lutego jesteśmy w sporze zbiorowym. Niestety od tego czasu dyrekcja nie znalazła czasu na rozmowę z nami ■ Certyfikat przyznawany jest tylko na jeden sezon. Otrzymują go kąpieliska, które spełniają wyśrubowane wymogi czystości środowiska. Ocena jest 3-etapowa – od aplikacji, przez weryfikację po losową międzynarodową kontrolę. Sprawdzane są głównie kryteria czystości i bezpieczeństwa. Kąpielisko musi być strzeżone a także wyposażone w środki pierwszej pomocy. Brany jest również pod uwagę klimat i przyjazność infrastruktury – podjazdy dla niepełnosprawnych czy tablice informacyjne. Ostatecznie o przyznaniu Błękitnej Flagi decyduje krajowe i międzynarodowe jury. Już od jutra od godziny 10, na kąpielisku pojawią się ratownicy by strzec Państwa bezpieczeństwa ■ Znaleziono jacht. Gdzie jest jego załoga? ■ Huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych może być zagrożeniem dla innych użytkowników? Nawet zabawa na bezpiecznym placu może skończyć się wypadkiem. Przekonała się o tym dziewczynka, która postanowiła pohuśtać się na urządzeniu przeznaczonym dla dzieci niepełnosprawnych. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe ■ Agresja rowerzysty - uderzoną kobietę zabrało pogotowie. Zajście z udziałem czterech młodych rowerzystów i właścicieli posesji przy ulicy Rycerskiej miało bardzo nieoczekiwany przebieg. Najpierw jadący na rowerach nie chcieli ustąpić drogi samochodowi, potem jeden z nich wykazał się niepojętą agresją, w wyniku czego kobieta trafiła do szpitala ■ Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali podejrzanego o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu kobiety idącej promenadą. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania obrażeń ciała u pokrzywdzonej w wyniku rzucenia kamieniem oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, tj. o czyn z art. 160 § 1 i art. 157 § 2 kk. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3 ■ Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA zaprasza mieszkańców Świnoujścia na spotkania podczas, których przedstawi koncepcję budowy Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego. Po prezentacjach eksperci będą odpowiadać na pytania zainteresowanych. Spotkania odbędą się: 9 czerwca, godzina 12.00 w Sali Teatralnej MDK przy ul. Matejki, 16 czerwca, godzina 12.00 w filii MDK na Warszowie przy ul. Sosnowej 18. Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę ■ Bez głosów sprzeciwu przy pięciu wstrzymujących się radni przyjęli uchwałę w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty ■ Rada Miasta uchwaliła nowe zasady przyznawania Bonu Seniora. Odtąd miejski Bon Seniora ma być wypłacany w formie świadczenia pieniężnego ■ 2 miliony 200 tysięcy złotych na projekty inwestycyjne oraz 200 tysięcy na tzw. projekty miękkie to kwoty zapisane w uchwale w sprawie ustalenia wysokości środków finansowych na Budżet Obywatelski Miasta, które przyjęła dziś Rada Miasta ■