POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [07.08.2018, 21:26:44] • Świnoujście

Dyrektor Żeglugi Świnoujskiej wyjaśnia szczegóły na temat awarii Karsiborów

Dyrektor Żeglugi Świnoujskiej wyjaśnia szczegóły na temat awarii Karsiborów

fot. Sławomir Ryfczyński

Redakcja portalu iswinoujscie.pl zapytała Dyrektora Żeglugi Świnoujskiej, Pawła Szynkaruka, o szczegóły związane z funkcjonowaniem promów Karsibór.

Z udzielonych odpowiedzi dowiadujemy się, że Karsibór II ma awarię oprogramowania sterowania silnika elektrycznego pędnika, zaś Karsibór IV - nieszczelność na pochwie wału napędowego.

Awaria K II trwa od piątku wieczorem, a konieczność wyłączenia z eksploatacji K IV nastąpiła w zeszłym tygodniu.

- Na K IV jest serwis od poniedziałku i mamy nadzieję, że w dniu dzisiejszym tj, we wtorek zakończy pracę, na K II serwis będzie dzisiaj i wtedy będzie można określić termin naprawy. Sądzimy, że też we środę.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 42, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 42

Gość • Czwartek [09.08.2018, 14:51:56] • [IP: 95.129.229.***]

Tego nie można zrozumieć, wiadomo, kasę brać trzeba.To tylko w kraju pisowskim tak jest.Dyrektor z łaski prezesa jest, ale biada Wam!

Gość • Czwartek [09.08.2018, 13:10:49] • [IP: 92.42.116.**]

Panie Bary wracaj Pan.

Gość • Czwartek [09.08.2018, 00:20:23] • [IP: 178.235.183.*]

dyra nie lubie mam go gdzies i niewazne ze nie stad ale co On ma wspolnego za awarie. CZY to ON byl za takimi rozwiazaniami technicznymi?? Bo gumis ma to wyrabane i qurfa zadnego mrozka

Gość • Czwartek [09.08.2018, 00:18:30] • [IP: 109.243.156.**]

14:16 - naprawdę wierzysz trollowemu wpisowi? Że niby to jeden z wielu mieszkańców miasta? Pisane to jest tak jaskrawo, ostentacyjnie chamsko, że nie uważam tego ciołka za kogoś typowego, no chyba że typowego dla niedorozwojów umysłowych. A tacy zawsze są marginesem. Niepokojąca jednak jest twoja łatwowierność i nabzdyczanie się plus moralizowanie. Trolli jak ten z 8:29 nie warto komentować.

Gość • Środa [08.08.2018, 17:55:09] • [IP: 188.146.161.**]

Przeniesc inz. Panmrozka z Terminalu do do firmy i wszystko bedziie jak trzeba.

Gość • Środa [08.08.2018, 16:29:09] • [IP: 217.144.243.***]

Widac ze gosc dyrektor po ukladach sie nie sprawdza! Zrujnowal PZM rujnuje teraz nam ZS! Za p. Barczaka takie rzeczy nigdy nie mialy miejsca!

AGATA • Środa [08.08.2018, 16:05:42] • [IP: 188.146.36.**]

CZYLI W KOŃCU CO, CZY TURYŚCI MOGĄ PŁYWAĆ BIELIKAMI CZY NIE MOGĄ? JAK TO WYGLĄDA BO JUŻ SIĘ POGUBIŁAM.

Gość • Środa [08.08.2018, 15:43:40] • [IP: 37.47.181.**]

Dlaczego ze Świnoujścia nie wzięto dyrektora tej nie rynkowej firmy? To są przyczyny problemów.

Gość • Środa [08.08.2018, 14:33:13] • [IP: 173.243.103.***]

Większość komentarzy to chyba od osób, które maja problem z szarymi komórkami ……………... Właśnie ta garstka pokazuje jaki jest przekrój umysłowy całego społeczeństwa. po prostu buractwo, pieniactwo, roszczeniowość zwykłe chamstwo ………… ot nowe pokolenie. Ale żeby użyć szarych komórek ………. to już za duży wysiłek.

Gość • Środa [08.08.2018, 14:16:39] • [IP: 37.47.136.***]

Jeden z mieszkańców napisał: POMIJAM FAKT AWARII. NIE INTERESUJE MNIE JEDNAK PROBLEM TURYSTÓW. DLA MNIE JEST TO ZBĘDNY BALAST.. ...PASZOŁ WON W BIESZCZADY! Potwierdza tylko swój" wysoki" poziom intelektualny... i poniekąd kulturę niektórych mieszkańców względem turystów, notabene bez których miasto byłoby prowincjonalna dziurą z mizernym budżetem!

Gość • Środa [08.08.2018, 13:24:46] • [IP: 188.146.41.***]

SINONOSY NAPRAWI.

Gość • Środa [08.08.2018, 12:27:31] • [IP: 188.146.40.**]

PREMIE ODEBRAĆ I PO SPRAWIE.

Gość • Środa [08.08.2018, 11:50:11] • [IP: 176.221.123.***]

3 promy kursują a 4 ty się remontuje

Gość • Środa [08.08.2018, 11:37:51] • [IP: 83.20.248.***]

Nie marudzić kanał kopać maślaki Świnoujskie. Promów się zachciało. Jak nie kanał to most i problem dla pojazdów rozwiązany.

Gość • Środa [08.08.2018, 11:26:09] • [IP: 23.226.237.*]

Chytry dwa razy traci. Mongoły napaliły się na pseudo oszczędności, montując jakieś badziewie a teraz rozdziawiają japy, że się popsuło.

Gość • Środa [08.08.2018, 11:00:32] • [IP: 31.0.123.**]

lepiej niech wyjasni jak to było z tym PŻM...

Gość • Środa [08.08.2018, 10:57:33] • [IP: 23.226.237.*]

Powinni te promy już dawno przerobić na smołę chłodzoną papą z dachu.

Gość • Środa [08.08.2018, 10:46:02] • [IP: 93.94.185.***]

BRAWO DLA 242.WIĘKSZOŚĆ TURYSTÓW TO NIEMCY, UTRUDNIAJĄCY NAM ŻYCIE, WSZYSTKIE PARKINGI NIMI POZASTAWIANE, MIEJSCOWY NIE MA GDZIE POSTAWIĆ SWOJEGO AUTA

Gość • Środa [08.08.2018, 10:43:18] • [IP: 109.243.156.**]

23:18:32 - No właśnie nie w doskonałym stanie... .. .. .. .. .. .. .. .. .. .. . 22:45:25. ..138 - prostak.

Gość • Środa [08.08.2018, 10:35:48] • [IP: 109.243.156.**]

Tyle się * o tablicy elektronicznej z komunikatami, a tu trzeba czytac lokalny portal, by z opóźnieniem dowiedziec sie, co zamyślił dyrektor Żeglugi! To takie trudne podłączyc dyspozytora z tablicą? Czy to takie trudne kupić monitor za 2000 zł i zawiesić przy promach, by komunikować, co należy zrobić?

Gość • Środa [08.08.2018, 09:41:55] • [IP: 92.42.115.***]

Nie może być pojemników na mydło w WC-gdyż wtedy zaistnieje problem braku mydła

anja • Środa [08.08.2018, 09:07:00] • [IP: 78.133.244.**]

te promy to masakra

Gość • Środa [08.08.2018, 09:00:00] • [IP: 188.146.174.**]

Ten badacz pisma grzebał co będzie jak tu pogrzebie.

Gość • Środa [08.08.2018, 08:56:44] • [IP: 92.42.115.***]

Dyrektorku * w bambus dlaczego nie można puścić umyślnego wzdłuż kolejki żeby informował kierowców o awarii a nie ludzie kwitli ponad 3 godziny w kolejce z małymi dziećmi. Za Jurka Barczaka było chyba lepiej.

Gość • Środa [08.08.2018, 08:40:02] • [IP: 89.74.216.***]

kilka lat temu stałem w b.długiej kolejce na karsibory, bo najpierw jedna a potem druga jednostka były stoczni remontowej. Czy to te promy po generalnym remoncie stoją zamiast pływać?

Oglądasz 1-25 z 42
■ Nieznani sprawcy napadli na taksówkarza ze Świnoujścia na drodze DK3. Do zdarzenia doszło między Przybiernowem a Babigoszczą. Sprawcy uciekli, trwa policyjna obawa. Do taksówki pana Mirosława ze Świnoujścia wsiadło dziś rano prawdopodobnie dwóch pasażerów. Samochód udał się w stronę Szczecina. Między Przybiernowem a Babigoszczą taksówkarz został zaatakowany i wyrzucony z auta. Sprawcy ukradli samochód i oddalili się w nieznanym kierunku. Taksówkarza w ciężkim stanie zabrał śmigłowiec LPR. Trwa policyjna obława na sprawców napadu i kradzieży. ■ Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października 2018 r. Zgodnie z terminarzem, druga tura wyborów na wójtów, burmistrzów odbędzie się 2 tygodnie później, czyli 4 listopada. Od dziś - przez 9 dni - partie polityczne, koalicje, stowarzyszenia, organizacje społeczne i sami wyborcy mogą tworzyć komitety wyborcze. 21 października będziemy głosowali na swoich przedstawicieli do rad gmin, powiatów, sejmików wojewódzkich, a także wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Od momentu ogłoszenia aktu zarządzenia wyborów rusza też kampania wyborcza. ■ Mieszkańcy coraz częściej krytycznie oceniają inwestycyjne pomysły i decyzje obecnej władzy. Tym razem wiele emocji wywołało otoczenie Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Kościuszki. To pewne, że najłatwiej się inwestuje kiedy przestrzeń jest pusta, stąd pewnie bezmyślna decyzja o likwidacji całej dotychczasowej zieleni przed szkołą. Urząd co prawda zapowiada, że nie długo pojawią się tam nowe nasadzenia drzewek, ale obecne wrażenia są po prostu złe ■ Powrócili cali i zdrowi. O godzinie 7.30, na pokładzie promu "Gryf" powrócili do Świnoujścia strażacy uczestniczący w akcji gaszenia pożarów lasów w Szwecji. W uroczystości powitania uczestniczyli premier Morawiecki i szef MSWiA ■ Firma Astaldi poinformowała, że nie podpisze umowy na zaprojektowanie i budowę tunelu pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu. Umowa miała być podpisana w wyznaczonym przez Miasto terminie 3 sierpnia. Kilkanaście godzin przed wyznaczonym terminem Włosi podjęli ostateczną decyzję o rezygnacji z kontraktu. W komunikacie na tę okoliczność włoska spółka informuje: "Astaldi odstępuje od podpisania umowy na projekt: „Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu – budowa tunelu pod Świną” z powodu: Upływu prawie dwóch lat od przedstawienia oferty do rozpoczęcia robót Braku rzeczywistej waloryzacji kosztów robót w Polsce, które tylko w ostatnim czasie wzrosły o 30 proc. Dużego ryzyka wydłużania się procedur rozliczania robót dodatkowych Braków w dostępie do zasobów materiałowych i osobowych na polskim rynku" ■