POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [10.08.2018, 21:58:46] • Świnoujście

Pies tak strzegł wstępu do domu, że musieli interweniować strażacy

Pies tak strzegł wstępu do domu, że musieli interweniować strażacy

fot. Sławomir Ryfczyński

W piątek tuż po południu na Placu Wolności nie wybuchł pożar, a mimo to przed jeden z budynków zajechała straż pożarna. Co się wydarzyło?

O godzinie 12.20 strażacy otrzymali wezwanie do budynku w samym centrum miasta. W jednym z mieszkań przebywała kobieta, ale nie otwierała drzwi. Trzeba było dostać się przez balkon, ale tu pojawił się problem, ponieważ strzegł go pies.

Pies tak strzegł wstępu do domu, że musieli interweniować strażacy

fot. Sławomir Ryfczyński

Strażacy, przy użyciu drabiny, mogliby wejść do mieszkania, jednak pies skutecznie to uniemożliwiał. Żeby go spacyfikować, jeden ze strażaków posłużył się bosakiem.

Pies tak strzegł wstępu do domu, że musieli interweniować strażacy

fot. Sławomir Ryfczyński

Wówczas można już było dostać się do wnętrza mieszkania. Następnie przyjechało pogotowie i zajęło się kobietą.

- W dniu 10 sierpnia 2018 roku około godziny 11.55 w Świnoujściu przy Placu Wolności otrzymaliśmy zgłoszenie o ujadającym od dłuższego czasu na balkonie psie. Według zgłaszającego zaniepokoiło go to, gdyż wiedział, że właścicielką psa jest starsza kobieta i podejrzewał, że mogło jej się coś stać. Na miejsce oprócz policji przyjechały też inne służby- straż pożarna i pogotowie ratunkowe. Strażacy w asyście policji weszli do mieszkania, w którym faktycznie znajdowała się starsza, schorowana kobieta. Stan kobiety wymagał przewiezienia jej do szpitala, a psem zaopiekowali się pracownicy schroniska dla bezdomnych zwierząt - asp. Magdalena Figarska KMP w Świnoujściu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Sobota [11.08.2018, 23:55:26]

komentarzy: 57, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 57

Gość • Środa [29.08.2018, 17:14:49] • [IP: 37.47.185.**]

Świetny pies stracił właściciela został sam jak palec smutne

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 10:31:06] • [IP: 185.210.39.*]

Świetny pies dzięki zwierzęciu być może kobieta żyje

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 10:23:28] • [IP: 80.245.190.***]

I ZNOWU STRAŻACY, ZAWSZE POMOCNI, ZAWSZE NA CZAS.LUDZIE , KTÓRZY ZASŁUGUJĄ NA OGROMNY SZACUNEK.

Gość • Niedziela [12.08.2018, 18:14:46] • [IP: 178.238.253.**]

119...pytanie retoryczne, dzieci dziś się nie opiekują rodzicami...bo pracują...tak jakby rodzice nie pracowali iżby ich wykształcić i wychować, przykro pisać ale wiele jest dziś zła, które przyszło do rodzin!

Gość • Niedziela [12.08.2018, 17:56:58] • [IP: 37.248.162.**]

PIES BRONIŁ SWOJEJ PANI ZEBY JEJ NIKT NIE SKRZYWDZIL. skad mial wiedzieć ze strażacy cgca jej pomóc!!Biedny piesek :((((

Gość • Niedziela [12.08.2018, 11:58:58] • [IP: 176.221.123.***]

u nas we Wsi też było chłopak kapał się z psem w wodzie i zaczął tonac pies pilnował Policjanci musieli zastrzelić psa i uratowali życie chłopakowi aRodzice dziękowali Mundurowym za Pomoc

Gość • Niedziela [12.08.2018, 07:23:58] • [IP: 188.146.40.**]

Ciekawe jaki rodowód ma madrala ip. ...118. Mieszaniec czy rasowy osobnik?sądząc po komentarzu to raczej mieszaniec...

Gość • Sobota [11.08.2018, 22:10:55] • [IP: 164.127.218.***]

A cabany z natury dobrze komunikują się ze zwierzętami, bo oni też czworonożni...

Gość • Sobota [11.08.2018, 21:59:50] • [IP: 62.69.252.***]

Do Gość • Sobota [11.08.2018, 15:59:06] • [IP: 92.42.119.*] Jej córka od laaat alkoholiczka potrafi tylko przyjść i pieniądze od niej wyciągać. Woli być bezdomna i na rauszu jak matce pomoc. Nie pamiętam jej trzezwej a Wandzia jej nie potrafi nigdy odmówić... Niestety miłość matki do dziecka zawsze jest silniejsza nie ważne co się mówi i co robi..

Gość • Sobota [11.08.2018, 20:10:49] • [IP: 80.245.186.***]

To bydle od lat ujada na tym balkonie, a jego opiekunka powinna miec malego pieska gdyz nie ma sily go utrzymywac jak wychodzi na spacer.W#ielu z nas chcialoby miec psa, ale jeszcze wiecej nie rozumie, ze mamy alergie na siersc?!!a wtedy czesto ujadajace i paskudzace psy denerwuja!!

Gość • Sobota [11.08.2018, 20:00:17] • [IP: 83.23.245.***]

No super, pelno ujadajacych kundli na osuedlach i ulicach.

Gość • Sobota [11.08.2018, 19:31:40] • [IP: 95.129.229.***]

Taki pies powinien być trzymany tylko w domach z podwórkiem inaczej należy uznać że właściciel znęca się nad zwierzęciem.

Gość • Sobota [11.08.2018, 18:12:59] • [IP: 80.245.179.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [11.08.2018, 17:14:39] • [IP: 94.254.231.**]

Kojarzę tą panią zawsze z pieskiem na spacerze pilnowała sprzątała po nim, spokojna kobieta, oby wyzdrowiała.

Gość • Sobota [11.08.2018, 16:56:09] • [IP: 31.0.67.***]

właściciele psów są bardzo agresywni

Gość • Sobota [11.08.2018, 15:59:06] • [IP: 92.42.119.*]

Kobieta super dobry człowiek. Ale gdzie w takim razie jest córką, która powinna się opiekować matka.

Gość • Sobota [11.08.2018, 14:14:47] • [IP: 93.94.191.***]

Kto nie lubi zwierząt jest zwykłym ludzkim ŚCIERWEM

Gość • Sobota [11.08.2018, 14:09:44] • [IP: 92.42.116.**]

Przydałby się hycel zeby ciebie bucu zabrał do wytrzezwiałki.Takich prymitywów jak ty jet w tym miescie więcej.

Gość • Sobota [11.08.2018, 13:10:44] • [IP: 62.69.251.***]

To bydle od lat funkcjonuje ujadając na balkonie. Dobrze, ze tam nie mieszkam

Gość • Sobota [11.08.2018, 12:39:30] • [IP: 92.42.112.***]

Prawidłowa reakcja psa, strażak również poradził sobie wzorowo... w życiu bywają takie sytuacje, że trzeba rozpatrywać je w szerszym aspekcie a nie tylko przez pryzmat psich kup, czy wyszczerzonych zębów. Nie wzięło się znikąd powiedzenie: " Pokaż mi jaki masz stosunek do zwierząt a powiem ci jakim jesteś człowiekiem" Gdyby wszystko i wszystkich oceniać na podstawie pyskowania, załatwiania potrzeb fizjologicznych pod płotem, spożywania alkoholu w miejscach zabronionych, plucia, palenia papierosów w miejscach niedozwolonych, rzucania petów, śmiecenia, przechodzenia przez jezdnie w miejscach niedozwolonych czy tez na czerwonym świetle, kierowców łamiących przepisy czy też innych zachowań ogólnie uznawanych za nieprzyzwoite lub niedozwolone, to podejrzewam, że więcej ludzi miałoby jakieś występki na swoim sumieniu niż cała populacja psów razem wziętych z yorkami i innymi szczekającymi szczurami.

Gość • Sobota [11.08.2018, 12:22:20] • [IP: 195.205.242.***]

PO OSTATNICH ARTYKUŁACH JESTEM ZASKOCZONA, ŻE POGOTOWIE PODJECHAŁO... NIE BYŁO AKCJI Z MENELAMI?

terka • Sobota [11.08.2018, 12:21:43] • [IP: 89.182.96.***]

nie kocham ludzi, ktorzy nie nawidza psow ale kocham psy, ktore nie nawidza ludzi. ..!!

Gość • Sobota [11.08.2018, 12:11:33] • [IP: 178.238.253.**]

Dlaczego w mieście opieka nad starszymi ludżmi, którzy przepracowali życie w tym mieście nie dział, w końcu nie ma ich tak wiele żeby nie można było zorganizować pomocy zwłaszcza w taką pogodę, kto np.harcerze, jak w całym kraju, wiele mniej pracy by mieli strażacy, przykład proszę bardzo :kiedyś potrzebowałam pomocy w zwykłej sprawie domowej wymagającej męskiej ręki, miejsce uprawnione, wiec zadzwoniłam, dostałam adres do prywatnego wykonawcy co miałam zrobić, zadzwoniłam, okazał się wspaniałym człowiekiem bo nie tylko zlikwidował usterkę drobną, ale dał wizytówkę, a tam gdzie płace duży czynsz kazali mi przepraszam delikatnie mówiąc spadać, to tak apropos tego przypadku!Czy jakieś parę złotych przed wyborami obwarowane przepisami coś załatwi, raczej wątpię!

Gość • Sobota [11.08.2018, 12:06:58] • [IP: 83.20.201.**]

Brawo STRAŻACY. A głupimi i złośliwymi komentarzami się nie przejmujcie. Może ich autorzy się opamiętają kiedy sami będą Waszej pomocy potrzebować.

Gość • Sobota [11.08.2018, 11:59:40] • [IP: 178.238.253.**]

On tam od zawsze widać z przystanku autobusowego, nieraz widać że spragniony i zmęczony upałem, moż e by tak ktoś zainteresował się tym psem?

Oglądasz 1-25 z 57
■ Przytór-Łunowo. Stała organizacja ruchu na ulicy Zalewowej. Od najbliższego piątku 19. października 2018 r. na ulicy Zalewowej, odcinek od ul. Sąsiedzkiej do ul. Szmaragdowej, zostanie wprowadzona stała organizacja ruchu. Prosimy o szczególne zwracanie uwagi na oznakowanie i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. UM Świnoujście ■
■ 71-letnia kobieta zginęła pod kołami TIR-a. Do tragedii doszło kilkanaście minut po godzinie 11 na przejściu dla pieszych ■ Święto Edukacji po świnoujsku, czyli kampania wyborcza na koszt podatnika ■ Dotyczy utrudnień w ruchu na ul. Bydgoskiej. Od 10 października 2018r. do 30 kwietnia 2019r. roku w związku z prowadzonymi pracami dotyczącymi modernizacji i przebudowy, wyłączona z ruchu będzie ulica Bydgoska, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Gdańską poprzez skrzyżowanie z ulicą Olsztyńską, które też będzie objęte przebudową i dalej od skrzyżowania z ulicą Olsztyńską do skrzyżowania z ulicą Zamkową. Prosimy o rozważną jazdę, przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego oraz poleceń wydawanych przez osoby kierujące ruchem. Za utrudnienia przepraszamy. WIM UM ■ Jarosław Kaczyński: Władza absolutna demoralizuje absolutnie. W Polsce jest wiele miast, w których urzędują prezydenci od kilku kadencji. Wieloletnie sprawowanie władzy przez jedną osobę budzi kontrowersje. O tak długo sprawujących władzę prezydencką, wypowiedział się publicznie w dniu 06 października 2018 r. Prezes PiS Jarosław Kaczyński w czasie spotkania przedwyborczego w Krośnie, gdzie PiS walczy o zmianę na funkcji Prezydenta ■ Czy grozi nam zamknięcie przeprawy? 40-letnie pomosty przy promach Karsibór uginają się pod ciężarem dużych pojazdów. Sami pracownicy żeglugi nieraz patrzą na sytuację z niepokojem, jednak zdaniem kierownictwa żeglugi, nie ma powodów do obaw. ■ Bardzo groźny wypadek wydarzył się w środę wieczorem na torach. Pociąg relacji Przemyśl-Świnoujście potrącił mężczyznę który leżał na torach przy tzw. "dzikim przejściu". Jak się nieoficjalnie dowiedziała nasza redakcja, stan około 60-latka jest ciężki ■ Syn kierowcy taksówki, który został pobity w sierpniu tego roku, odebrał z Berlina skradziony samochód ojca. W środku były narkotyki i pałka teleskopowa ■ Mieszkaniec Przytoru: Nie możemy spać przez muczenie krów! Niech ktoś pomoże! Do redakcji portalu iswinoujscie.pl zwrócił się mieszkaniec Przytoru z prośbą o nagłośnienie problemu, który nęka jego oraz sąsiadów. Chodzi o muczenie krów ■ Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie ■ W biały dzień niemal w centrum miasta został pobity człowiek ■ Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski ■ Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe! Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz ■ Masowo oszukuje na portalu OLX i twierdzi że zarobił ponad 2 miliony. Kim jest Kacper ze Świnoujścia? Zobacz film! ■ Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie ■ Zderzenie rowerzystów może mieć naprawdę poważne skutki. Do takiego wypadku doszło w piątek na ścieżce rowerowej przy ulicy Matejki, gdzie 13-latek zajechał drogę innemu rowerzyście. Wskutek zderzenia chłopiec upadł na chodnik doznając urazu głowy na tyle poważnego, że został przetransportowany do jednego ze szpitali w Szczecinie. ■ Już dawno przywykliśmy do widoku dzików przechadzających się ulicami, czasem można spotkać wytwornego lisa lub nawet godnego borsuka. Ale lubieżny Łoś, to coś nowego. Ostrzegamy mieszkańców, w mieście grasuje ciekawski łoś, niedyskretnie podglądający mieszkańców przez okna. Chrońmy żony, matki i małe dzieci, prawdziwe zwierzę grasuje po mieście ■ Na jednej z działek znaleziono zwłoki dwóch osób. Oględziny miejsca trwały do późnych godzin nocnych. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Wczoraj w godzinach popołudniowych za świetlicą Ogrody Granica znaleziono ciała dwóch osób. Zwłoki kobiety i mężczyzny były już w stanie rozkładu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że denaci mieli ponad 60 lat. Ciało mężczyzny wisiało wewnątrz, kobiety leżało. Na miejscu zjawił się prokurator, policja, wezwano również strażaków, którzy pomagali w akcji po zmroku, doświetlając teren. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok i zabrane ■