POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [10.08.2018, 21:58:46] • Świnoujście

Pies tak strzegł wstępu do domu, że musieli interweniować strażacy

Pies tak strzegł wstępu do domu, że musieli interweniować strażacy

fot. Sławomir Ryfczyński

W piątek tuż po południu na Placu Wolności nie wybuchł pożar, a mimo to przed jeden z budynków zajechała straż pożarna. Co się wydarzyło?

O godzinie 12.20 strażacy otrzymali wezwanie do budynku w samym centrum miasta. W jednym z mieszkań przebywała kobieta, ale nie otwierała drzwi. Trzeba było dostać się przez balkon, ale tu pojawił się problem, ponieważ strzegł go pies.

Pies tak strzegł wstępu do domu, że musieli interweniować strażacy

fot. Sławomir Ryfczyński

Strażacy, przy użyciu drabiny, mogliby wejść do mieszkania, jednak pies skutecznie to uniemożliwiał. Żeby go spacyfikować, jeden ze strażaków posłużył się bosakiem.

Pies tak strzegł wstępu do domu, że musieli interweniować strażacy

fot. Sławomir Ryfczyński

Wówczas można już było dostać się do wnętrza mieszkania. Następnie przyjechało pogotowie i zajęło się kobietą.

- W dniu 10 sierpnia 2018 roku około godziny 11.55 w Świnoujściu przy Placu Wolności otrzymaliśmy zgłoszenie o ujadającym od dłuższego czasu na balkonie psie. Według zgłaszającego zaniepokoiło go to, gdyż wiedział, że właścicielką psa jest starsza kobieta i podejrzewał, że mogło jej się coś stać. Na miejsce oprócz policji przyjechały też inne służby- straż pożarna i pogotowie ratunkowe. Strażacy w asyście policji weszli do mieszkania, w którym faktycznie znajdowała się starsza, schorowana kobieta. Stan kobiety wymagał przewiezienia jej do szpitala, a psem zaopiekowali się pracownicy schroniska dla bezdomnych zwierząt - asp. Magdalena Figarska KMP w Świnoujściu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Sobota [11.08.2018, 23:55:26]

komentarzy: 57, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 57

Gość • Środa [29.08.2018, 17:14:49] • [IP: 37.47.185.**]

Świetny pies stracił właściciela został sam jak palec smutne

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 10:31:06] • [IP: 185.210.39.*]

Świetny pies dzięki zwierzęciu być może kobieta żyje

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 10:23:28] • [IP: 80.245.190.***]

I ZNOWU STRAŻACY, ZAWSZE POMOCNI, ZAWSZE NA CZAS.LUDZIE , KTÓRZY ZASŁUGUJĄ NA OGROMNY SZACUNEK.

Gość • Niedziela [12.08.2018, 18:14:46] • [IP: 178.238.253.**]

119...pytanie retoryczne, dzieci dziś się nie opiekują rodzicami...bo pracują...tak jakby rodzice nie pracowali iżby ich wykształcić i wychować, przykro pisać ale wiele jest dziś zła, które przyszło do rodzin!

Gość • Niedziela [12.08.2018, 17:56:58] • [IP: 37.248.162.**]

PIES BRONIŁ SWOJEJ PANI ZEBY JEJ NIKT NIE SKRZYWDZIL. skad mial wiedzieć ze strażacy cgca jej pomóc!!Biedny piesek :((((

Gość • Niedziela [12.08.2018, 11:58:58] • [IP: 176.221.123.***]

u nas we Wsi też było chłopak kapał się z psem w wodzie i zaczął tonac pies pilnował Policjanci musieli zastrzelić psa i uratowali życie chłopakowi aRodzice dziękowali Mundurowym za Pomoc

Gość • Niedziela [12.08.2018, 07:23:58] • [IP: 188.146.40.**]

Ciekawe jaki rodowód ma madrala ip. ...118. Mieszaniec czy rasowy osobnik?sądząc po komentarzu to raczej mieszaniec...

Gość • Sobota [11.08.2018, 22:10:55] • [IP: 164.127.218.***]

A cabany z natury dobrze komunikują się ze zwierzętami, bo oni też czworonożni...

Gość • Sobota [11.08.2018, 21:59:50] • [IP: 62.69.252.***]

Do Gość • Sobota [11.08.2018, 15:59:06] • [IP: 92.42.119.*] Jej córka od laaat alkoholiczka potrafi tylko przyjść i pieniądze od niej wyciągać. Woli być bezdomna i na rauszu jak matce pomoc. Nie pamiętam jej trzezwej a Wandzia jej nie potrafi nigdy odmówić... Niestety miłość matki do dziecka zawsze jest silniejsza nie ważne co się mówi i co robi..

Gość • Sobota [11.08.2018, 20:10:49] • [IP: 80.245.186.***]

To bydle od lat ujada na tym balkonie, a jego opiekunka powinna miec malego pieska gdyz nie ma sily go utrzymywac jak wychodzi na spacer.W#ielu z nas chcialoby miec psa, ale jeszcze wiecej nie rozumie, ze mamy alergie na siersc?!!a wtedy czesto ujadajace i paskudzace psy denerwuja!!

Gość • Sobota [11.08.2018, 20:00:17] • [IP: 83.23.245.***]

No super, pelno ujadajacych kundli na osuedlach i ulicach.

Gość • Sobota [11.08.2018, 19:31:40] • [IP: 95.129.229.***]

Taki pies powinien być trzymany tylko w domach z podwórkiem inaczej należy uznać że właściciel znęca się nad zwierzęciem.

Gość • Sobota [11.08.2018, 18:12:59] • [IP: 80.245.179.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [11.08.2018, 17:14:39] • [IP: 94.254.231.**]

Kojarzę tą panią zawsze z pieskiem na spacerze pilnowała sprzątała po nim, spokojna kobieta, oby wyzdrowiała.

Gość • Sobota [11.08.2018, 16:56:09] • [IP: 31.0.67.***]

właściciele psów są bardzo agresywni

Gość • Sobota [11.08.2018, 15:59:06] • [IP: 92.42.119.*]

Kobieta super dobry człowiek. Ale gdzie w takim razie jest córką, która powinna się opiekować matka.

Gość • Sobota [11.08.2018, 14:14:47] • [IP: 93.94.191.***]

Kto nie lubi zwierząt jest zwykłym ludzkim ŚCIERWEM

Gość • Sobota [11.08.2018, 14:09:44] • [IP: 92.42.116.**]

Przydałby się hycel zeby ciebie bucu zabrał do wytrzezwiałki.Takich prymitywów jak ty jet w tym miescie więcej.

Gość • Sobota [11.08.2018, 13:10:44] • [IP: 62.69.251.***]

To bydle od lat funkcjonuje ujadając na balkonie. Dobrze, ze tam nie mieszkam

Gość • Sobota [11.08.2018, 12:39:30] • [IP: 92.42.112.***]

Prawidłowa reakcja psa, strażak również poradził sobie wzorowo... w życiu bywają takie sytuacje, że trzeba rozpatrywać je w szerszym aspekcie a nie tylko przez pryzmat psich kup, czy wyszczerzonych zębów. Nie wzięło się znikąd powiedzenie: " Pokaż mi jaki masz stosunek do zwierząt a powiem ci jakim jesteś człowiekiem" Gdyby wszystko i wszystkich oceniać na podstawie pyskowania, załatwiania potrzeb fizjologicznych pod płotem, spożywania alkoholu w miejscach zabronionych, plucia, palenia papierosów w miejscach niedozwolonych, rzucania petów, śmiecenia, przechodzenia przez jezdnie w miejscach niedozwolonych czy tez na czerwonym świetle, kierowców łamiących przepisy czy też innych zachowań ogólnie uznawanych za nieprzyzwoite lub niedozwolone, to podejrzewam, że więcej ludzi miałoby jakieś występki na swoim sumieniu niż cała populacja psów razem wziętych z yorkami i innymi szczekającymi szczurami.

Gość • Sobota [11.08.2018, 12:22:20] • [IP: 195.205.242.***]

PO OSTATNICH ARTYKUŁACH JESTEM ZASKOCZONA, ŻE POGOTOWIE PODJECHAŁO... NIE BYŁO AKCJI Z MENELAMI?

terka • Sobota [11.08.2018, 12:21:43] • [IP: 89.182.96.***]

nie kocham ludzi, ktorzy nie nawidza psow ale kocham psy, ktore nie nawidza ludzi. ..!!

Gość • Sobota [11.08.2018, 12:11:33] • [IP: 178.238.253.**]

Dlaczego w mieście opieka nad starszymi ludżmi, którzy przepracowali życie w tym mieście nie dział, w końcu nie ma ich tak wiele żeby nie można było zorganizować pomocy zwłaszcza w taką pogodę, kto np.harcerze, jak w całym kraju, wiele mniej pracy by mieli strażacy, przykład proszę bardzo :kiedyś potrzebowałam pomocy w zwykłej sprawie domowej wymagającej męskiej ręki, miejsce uprawnione, wiec zadzwoniłam, dostałam adres do prywatnego wykonawcy co miałam zrobić, zadzwoniłam, okazał się wspaniałym człowiekiem bo nie tylko zlikwidował usterkę drobną, ale dał wizytówkę, a tam gdzie płace duży czynsz kazali mi przepraszam delikatnie mówiąc spadać, to tak apropos tego przypadku!Czy jakieś parę złotych przed wyborami obwarowane przepisami coś załatwi, raczej wątpię!

Gość • Sobota [11.08.2018, 12:06:58] • [IP: 83.20.201.**]

Brawo STRAŻACY. A głupimi i złośliwymi komentarzami się nie przejmujcie. Może ich autorzy się opamiętają kiedy sami będą Waszej pomocy potrzebować.

Gość • Sobota [11.08.2018, 11:59:40] • [IP: 178.238.253.**]

On tam od zawsze widać z przystanku autobusowego, nieraz widać że spragniony i zmęczony upałem, moż e by tak ktoś zainteresował się tym psem?

Oglądasz 1-25 z 57
■ Aneksy do umów trochę nas kosztowały. Promenada historyczna może być gotowa do końca marca? Wykonawca inwestycji złożył wniosek do Urzędu Miasta o wydłużenie terminu zakończenia budowy. Wykonawca inwestycji konsorcjum MCC - Molewski złożył wniosek o wydłużenie terminu zakończenia budowy Promenady Historycznej do końca marca br. ■ Przedszkole na bombie! Kolejny niewypał znaleziony podczas prac budowlanych. Ziemia ujawnia kolejne niewybuchy odkrywane podczas prac budowlanych tym razem na terenie Zakładu Opieki Długoterminowej. Bomba kryła się około 80 metrów od Przedszkola Miejskiego Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi "Tęcza" przy ulicy Bydgoskiej 15. Następnego dnia (środę 22.01.2020) przedszkole funkcjonowało bez zakłóceń, rodzice przyprowadzili rano swoje dzieci. A przed godziną 10.00 saperzy z dziwnowskiego 8. Batalionu Saperów zabezpieczył i zabrał 100-kilogramową bombę. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze ■ Wbrew urzędowej propagandzie w ciągu trzech lat w Świnoujściu zniknęło prawie 100 miejsc parkingowych! Strategia Rozwoju Miasta na lata 2014-2020 dowodzi, że prezydent Janusz Żmurkiewicz, jego zastępcy i naczelnicy powinni natychmiast odejść ze swych stanowisk ■ Do niebezpiecznej sytuacji doszło w piątek około godziny 18.00 na ulicy Chrobrego w Świnoujściu. Ze zbiornika w aucie wyciekało paliwo! Kierowca Skody zaparkował swoje auto w zatoczce ■ Bardzo nietypowe zgłoszenie dotyczące kradzieży mienia otrzymali we wtorkowy wieczór policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Jak ustalili funkcjonariusze będący na miejscu zdarzenia, 20-letni mężczyzna oraz jego 22-letni kompan, najpierw wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego, a następnie w drodze do szpitala w Świnoujściu, okradli kartkę z jej wyposażenia. Cały proceder wyszedł na jaw w szpitalu, gdy mężczyźni wyszli z karetki. Pod odzieżą 20-letniego mężczyzny ratownicy medyczni dostrzegli farelkę pochodzącą z ich pojazdu służbowego, natomiast jego dwa lata starszy kompan pod kurtką posiadał 20 bandaży ■ Niekończący się problem z wodą pitną w Świnoujściu. Zobacz fotogalerię! ■ PEC sprawdza szczelność rur. Zauważyłeś kolorową wodę – zadzwoń pod 993 ■ Coś płoszy ryby. Okonie szaleją. Wygląda to niesamowicie. Jakby w wodzie powstał jakiś wir. Na Basenie Północnym, tuż przy budynku obsługi mariny rybacy zaobserwowali coś na kształt gejzerów… z ryb ■ W Świnoujściu notorycznie brakuje karetek. Bardzo często rolę ratowników przejmują strażacy, którzy udzielają pierwszej pomocy lub zabezpieczają poszkodowanych do czasu przyjazdu ambulansu. W sobotni wieczór znów zabrakło karetki pogotowia. Tuż po godzinie 22.00 na ulicę Bohaterów Września przy Placu Wolności zajechał wóz strażacki. Poproszono strażaków, ponieważ akurat nie było wolnej karetki, a osoba potrzebująca pomocy nie mogła czekać. Z relacji świadka dowiadujemy się: - Na deptak znowu przyjechali strażacy a nie pogotowie, właśnie komuś pomagają. Na chodniku leżał poszkodowany, strażacy na noszach wnieśli go do środka i czekają ■ Pierwsze dziecko urodzone w 2020 roku w Polsce, przyszło na świat w Świnoujściu!!! ■ Nowy, 2020 rok powitaliśmy przeważnie w domach, na prywatnych imprezach i spotkaniach, w gronie rodziny lub znajomych. Byli jednak i tacy, którzy mimo braku przygotowanego, miejskiego Sylwestra, postanowili wyjść naprzeciw nadchodzącemu 2020. Spotkać ich było można na sylwestrowych spacerach, na ulicach miasta oraz nad morzem. Zmierzając ku plaży część liczyła mimo wszystko na bogatsze niż w centrum fajerwerki. I choć pojedyncze wybuchy słychać było do białego rana, to były one efektem „prywatnej inicjatywy” mieszkańców ■ Dramatyczna sytuacja w szpitalu. Czy oddział wewnętrzny zostanie zamknięty? Trudno sobie wyobrazić szpital bez tego oddziału, a jednak to właśnie on ma dziś największe problemy. Na oddziale wewnętrznym szpitala miejskiego w Świnoujściu pracuje za mało lekarzy! Na oddziale chorób wewnętrznych na stałe pracuje trzech lekarzy (w tym jeden w niepełnym wymiarze). Dodatkowo oddział wspiera czterech internistów, którzy przyjeżdżają tylko na dyżury ■ Policjanci pełniący służbę na terenie miasta Świnoujście interweniowali w dniach od 24 grudnia do 27 grudnia, 73 razy, w tym zawartych jest 9 interwencji domowych. Interwencje policjantów dotyczyły przede wszystkim zakłócania spoczynku nocnego, kradzieży, zdarzeń drogowych, osób bezdomnych a także nieporozumień pomiędzy domownikami - informuje st. post. Kamil Zwierzchowski ■ Joanna Agatowska: 180 milionów długu, które pojawi się w budżecie miasta nie może zostać przez nas zbagatelizowanie. Kredyt zaufania jednak, którym obdarzyli prezydenta mieszkańcy w poprzednich wyborach nakazuje nam zaczekać na realizację planów.Stabilność budżetu jest niewielka, musimy wszyscy mocno postarać się by go nie nadwyrężyć ■ Ryszard Teterycz: "Powinniśmy wystąpić do rządu o zmniejszenie obciążeń miasta skalą wkładu własnego miasta w budowę tunelu!" ■ Góreczny do prezydenta: "obiecywał pan prezydent bezpłatne żłobki...". prezydent do Górecznego: "jeśli chodzi o środki na realizację pana pomysłu, czy się znajdą(?)-odpowiadam: nie znajdą się!" ■ Wiesław G óreczny: "zrzucanie odpowiedzialności za utrzymanie sfery edukacji oraz ochrony zdrowia na samorząd jest niekonstytucyjne!" ■ Wiesław góreczny: "kiedyś miasto dotowało edukację finansowaną przez Państwo, obecnie Państwo dofinansowuje utrzymywane przez samorząd szkoły" ■ Najważniejszym projektem nad którym obradują radni jest propozycja budżetu miasta na rok 2020 ■ Szczegóły ograniczeń ruchu na ulicy Wojska Polskiego. We wtorek 17 grudnia 2019r. wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego na ulicy Wojska Polskiego. Wyłączona z ruchu zostanie połowa ulicy Wojska Polskiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Siemiradzkiego do skrzyżowania z ulicą Leśmiana ■ Na terenie ogródków działkowych zmarł mężczyzna. 12 grudnia około godziny 8.00 policja otrzymała zgłoszenie, że na działkach, z prawej strony (jadąc w kierunku Gartz), znajduje się mężczyzna. Nie dawał oznak życia. Policjanci wezwali pogotowie. - Zespół ratownictwa nie podejmował żadnych czynności reanimacyjnych. Mężczyzna już nie żył. Był w wieku 60 lat – mówi rzecznik pogotowia Paulina Targaszewska ■ Kolejna beczka z substancją chemiczną wydobyta z dna. Na torze wodnym Szczecin - Świnoujście oprócz obiektów zawierających w sobie materiały wybuchowe znajdowane są również pojemniki ze środkami chemicznymi. Tym razem marynarze 8. Flotylli Obrony Wybrzeża wydobyli pojemnik z nieznaną zawartością, który zostanie zneutralizowany przez wyspecjalizowane pododdziały wojsk chemicznych. Operacja została przeprowadzona w piątek, 13 grudnia ■ Dorota Mikulska traci mandat radnej. Powodem jest, niedozwolone w ustawie o samorządzie łączenie pracy radnego i ławnika sądu ■ Rząd chce zabrać miliony uzdrowiskom. Protest samorządowców. Do tej pory środki z opłaty uzdrowiskowej trafiały do budżetów gmin, które mają status uzdrowiska. Dla Kołobrzegu wyrwa w finansach wyniesie 33 mln zł, w Świnoujściu to ok. 18 mln zł. Brak konsultacji krytykował również prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz – Nie wyobrażam sobie, żeby Świnoujście nie było uzdrowiskiem. Wolałbym, żebyśmy o tym dokumencie dyskutowali, kiedy był tworzony – mówił prezydent ■ Z każdym rokiem wzrasta liczba turystów, którzy chcą zatrzymać się w Świnoujściu. Przybywa liczba miejsc noclegowych w apartamentach. Nie wzrasta natomiast w pokojach gościnnych ■ Nożownik szalał po ulicy Kochanowskiego. Prawdopodobnie groził mieszkańcom! ■ Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia ■ 14 za, 6 przeciw, jeden z radnych wstrzymał się od głosu. Projekt objęcia centrum miasta strefą płatnego parkowania ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Całoroczna strefa płatnego parkowania lekiem na deficyt miejsc postojowych? 3,90 złotych za pierwszą godzinę postoju, za drugą - 4,60 zł, za trzecią - 5,50 zł. Dziś radni ustalą wielkość strefy płatnego parkowania oraz stawki, które mają w niej obowiązywać ■ Sposób „budowania po świnoujsku” polega na budowaniu nowych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących domów, niezgodnie z zatwierdzoną dokumentacją, w sposób zakłócający spokój mieszkańców, wywołujących hałas i zanieczyszczenie, uniemożliwiając korzystanie z istniejących domów zgodnie z ich przeznaczeniem – pisze nasza Czytelniczka ■