POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [11.08.2018, 13:50:22] • Świnoujście

Warszów organizuje biało-czerwone klomby na stulecie Niepodległości Polski

Warszów organizuje biało-czerwone klomby na stulecie Niepodległości Polski

fot. MDK - Warszów

Nietypowy pomysł na uczczenie wielkiego jubileuszu odzyskania Niepodległości przez Polskę zrodził się na Warszowie. Pomysł mieszkańców znalazł uznanie w Urzędzie Miasta. Mieszkańcom pomogła Violetta Nawrocka-naczelnik Znalazły się środki na organizację kwiatowego klombu pomiędzy ulicami Sosnową, a Barlickiego. W przygotowaniach pomogli fachowcy, do akcji przyłączyły się panie z koła Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. Największą pracę wykonały jednak... przedszkolaki!

Relację otrzymaliśmy z filii Miejskiego Domu Kultury na Warszowie, jednego z koordynatorów akcji. Na załączonych zdjęciach widać jak najmłodsi mieszkańcy warszowa, wraz z rodzicami i babciami sadzą kwiaty w kolorach biało-czerwonych.

Warszów organizuje biało-czerwone klomby na stulecie Niepodległości Polski

fot. MDK - Warszów

Pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem mieszkańców dzielnicy. Wydarzenie rejestrowała Telewizja „Słowianin”, która przygotowuje relację z organizacji biało-czerwonego skweru.

Warszów organizuje biało-czerwone klomby na stulecie Niepodległości Polski

fot. MDK - Warszów

Warszowianie są zadowoleni, że niezagospodarowany zielony teren pomiędzy ulicami Barlickiego, a Sosnową zyskuje nowy wygląd. Liczą, że będzie przyciągał nie tylko mieszkańców ale także gości z zewnątrz. Zadowoleni są także wychowawcy przedszkolaków. Dla większości z nich była to pierwsza w życiu lekcja patriotyzmu. Pierwsza i-co ważne- nie nudna!!!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 38, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 38

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 10:03:26] • [IP: 62.69.203.**]

Dlaczego cały plac nie został wykorzystany tylko ten środek, ławki metr od paskudnych skrzynek i zbyt blisko siebie KATASTROFA ! Poza tym to przygotowała firma zajmująca się zielenią.

Gość • Niedziela [12.08.2018, 23:21:29] • [IP: 95.40.78.***]

Za co bierze kasę firma opiekująca się klombami i nasadzeniami?

Gość • Niedziela [12.08.2018, 20:07:27] • [IP: 93.94.190.**]

Pewnie po wydatkach na promenadę panu Prezydentowi J.Ż. i przewodniczącemu komisji budżetowej S.N. wystarczyło tylko na kwiaty ?

Gość • Niedziela [12.08.2018, 17:37:10] • [IP: 37.47.153.***]

Paskudne.drewniane skrzynie jak trumny i ławki zbyt blisko.a ta co to organizuje to eeee szkoda gadać, ci co znają ją to wiedza

Gość • Niedziela [12.08.2018, 16:58:35] • [IP: 178.238.253.**]

Byłam, widziałam fajnie jest miejsce na kwiaty sezonowe i krzewinki i trawka, >BRAWO DZIEWCZYNY. Najlepiej krytykować, a samemu się nie chce nic robić, nie przejmujcie się malkontentami, którym nic nie pasuje.

Gość • Niedziela [12.08.2018, 15:27:44] • [IP: 77.88.191.**]

Brawo Panie, życzę ludziom dużo optymizmu i radości z okazji 100 LECIA NIEPODLEGŁOŚCI.

Gość • Niedziela [12.08.2018, 13:33:19] • [IP: 188.146.192.**]

Dla mnie ochydnie to wygląda i te dziwne ustawienie ławek ! 🤮

Gość • Niedziela [12.08.2018, 13:21:46] • [IP: 95.40.250.***]

Dlaczego w artykule nie ma ani słowa o tym kto załatwiał sprawę placu?

Gość • Niedziela [12.08.2018, 12:51:25] • [IP: 77.252.46.**]

A nie lepiej na tym skwerze zrobić składowisko zużytych elementów kolejowych i dźwigowych?

Gość • Niedziela [12.08.2018, 12:08:10] • [IP: 77.252.46.***]

Brawo bardzo fajny pomysł!! Współpraca starszych i dzieci bezcenna dla wszystkich lamentującego - weźcie z tych dziewczyn przykład zamiast siedzieć krytykować i narzekać! Brawo pomysłodawcy!

Gość • Niedziela [12.08.2018, 10:38:30] • [IP: 188.146.40.**]

Za ile kler wyświęci?

Gość • Niedziela [12.08.2018, 07:45:39] • [IP: 188.146.40.**]

Całe kółko parafialne razem.

Gość • Niedziela [12.08.2018, 06:30:08] • [IP: 178.238.253.**]

Brawo Dziewczyny, będzie super jadę dzisiaj zobaczyć jak wygląda, tylko trzeba podlewać szkoda by się zmarnowały. Na lewobrzeżu posadzili piękne krzewy i drzewka i większość uschła bo nie było komu o nie dbać SZKODA.

Gość • Sobota [11.08.2018, 23:15:18] • [IP: 37.47.167.*]

Szkoda że tym placem nie zajeto się wcześniej tylko przed wyborami. Pani S. M. się lansuje.

Gość • Sobota [11.08.2018, 22:33:35] • [IP: 109.243.156.**]

20:55- Ha, ha, ta resortowa sierota opłakująca PRL uważa, że niepodległość, święto narodowe jest" polityką" i rzeczą" pisowską". Dziadek z UB chyba za długo bajki do snu sierotce systemu opowiadał...

Gość • Sobota [11.08.2018, 22:25:28] • [IP: 176.221.123.***]

..Jest kilka wpisów, . ..chyba od debili.100 lecie odzyskania niepodległości-to nie sprawa polityki, tylko poszanowania narodu, swoich przodków-głąbie jeden, z drugim-którzy chcieli niepodległości dla swojego narodu.I dla ciebie.Dzieci wszędzie się uczy w ten sposób.Skąd się tacy ludzie biorą z takimi poglądami-nie wie nikt.Może brak miłości od rodziców?Ważne jest, że ojczyzna takich ułomków też kocha

Gość • Sobota [11.08.2018, 21:46:57] • [IP: 83.23.242.***]

Boże pięknie brawo Warszów i Szczesć Boze!!

Gość • Sobota [11.08.2018, 21:33:59] • [IP: 176.221.123.***]

Brawo Warszów, tam się wychowałem, tam zaczynali dorosłe życie rodzice, fajni ludzie, fajna dzielnica widać integrację, chce się żyć!

Gość • Sobota [11.08.2018, 21:23:01] • [IP: 37.248.167.**]

No i dzięki tej inicjatywie znalazły się pieniądze na kwiaty.Pomijając politykę, będzie nieco ładniej. Nieźle wykombinowane.Inaczej nici z upiększania. Gratulacje.

Gość • Sobota [11.08.2018, 21:02:15] • [IP: 93.94.191.**]

ktoś kto mówi żle o Warszowie jest debilem bo Warszów jest częścią Świnoujścia czy ktoś tego chce czy nie czyli wyraża złą opinię o swoim mieście a ci z Modrzejewskiej są ze str.Uznamu czyli ze str.tych krytyków gdzie tych od dynaturatu jest więcej tylko są bardziej rozproszeni

Gość • Sobota [11.08.2018, 20:55:27] • [IP: 92.42.114.***]

Czy nie ma innego zajęcia ? Idiotyczna pisowska propagand także w Świnoujściu znajduje naśladowców ? Zróbcie po prostu klomb, taki zwykły, zgodnie ze swoim gustem, smakiem. Po co do trawnika i kwiatów mieszać politykę ?

Gość • Sobota [11.08.2018, 20:40:55] • [IP: 92.42.114.***]

Brawo Warszów, nareszcie jakas dobra inicjatywa, lepsza niż zakładanie szmat na kamiennego telesfora

Gość • Sobota [11.08.2018, 18:32:16] • [IP: 95.40.78.***]

Kwiatki, hasła, a port to wszystko zakurzy przedszkolaczkom smutno będzie patrzeć na zniszczona siarką naturę!! ZACZNIJCIE OD PODSTAW !

Gość • Sobota [11.08.2018, 17:10:14] • [IP: 87.58.166.**]

stulecie podleglosci pod telaviw