POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [14.08.2018, 09:12:31] • Świnoujście

Ze Świnoujścia do Danii. W niedzielę żaglowiec „Zawisza Czarny” wyruszył na trasę onko-rejsu

Ze Świnoujścia do Danii. W niedzielę żaglowiec „Zawisza Czarny” wyruszył na trasę onko-rejsu

fot. Sławomir Ryfczyński

Przy Wybrzeżu Władysława IV na pokład legendarnego żaglowca ZHP zaokrętowało tym razem 28 osób. Wszystkie walczyły lub walczą z chorobą nowotworową. Mimo ograniczeń związanych z chorobą, dla żadnego z żeglarzy nie będzie taryfy ulgowej na pokładzie- zapewniają organizatorzy, wśród nich prezes fundacji "Onkorejs - Wybieram Życie" 39-letnia Magdalena Lesiewicz.

„To jest pokazanie całemu światu, że można żyć dalej pięknie i aktywnie”-powiedziała dziennikarzom nim „Zawisza” odbił od kei.

Ze Świnoujścia do Danii. W niedzielę żaglowiec „Zawisza Czarny” wyruszył na trasę onko-rejsu

fot. Sławomir Ryfczyński

Uczestniczki rejsu nie kryły niepokoju i ekscytacji. Dla większości z nich ten rejs to pierwsza w życiu morska przygoda. Jak podkreślały jednak – mają pełne zaufanie do stałej załogi żaglowca. Bez tego trudno zresztą wyobrazić sobie ich udział w wyprawie. Pani Helena-pełniąca w tym rejsie funkcję oficera wachtowego jest przekonana, że jej koleżanki znakomicie poradzą sobie z morskim wyzwaniem, że „złapią bakcyla”, a ten, pierwszy rejs na pewno nie będzie dla nich ostatnim.

Ze Świnoujścia do Danii. W niedzielę żaglowiec „Zawisza Czarny” wyruszył na trasę onko-rejsu

fot. Sławomir Ryfczyński

„Zawisza Czarny” po wyjściu ze Świnoujścia wziął kurs na Kopenhagę. Czeka tam na nich kilka niespodzianek. Dalszy plan to zameldowanie się „Zawiszy Czarnego” 19 sierpnia na Nabrzeże Prezydenckie w Gdyni. W onkorejsie „Zawiszą Czarnym dowodzi kapitan Tomasz Kulawik pieszczotliwie nazywany przez załogantów „Miśkiem”.

Ze Świnoujścia do Danii. W niedzielę żaglowiec „Zawisza Czarny” wyruszył na trasę onko-rejsu

fot. Sławomir Ryfczyński

Jak zapewnił przed wyjściem ze Świnoujścia „pierwszy po Bogu”, postara się by w trakcie rejsu każdy z jego uczestników miał szansę na zdobycie maksimum żeglarskich umiejętności.

Ze Świnoujścia do Danii. W niedzielę żaglowiec „Zawisza Czarny” wyruszył na trasę onko-rejsu

fot. Sławomir Ryfczyński

Oby tylko jednostką zbyt nie kołysało bo wówczas nawet z nauką plecenia żeglarskich węzłów można mieć kłopoty...

Ze Świnoujścia do Danii. W niedzielę żaglowiec „Zawisza Czarny” wyruszył na trasę onko-rejsu

fot. Sławomir Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 6, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-6 z 6

Gość • Środa [15.08.2018, 20:26:43] • [IP: 80.245.189.***]

STOPY WODY POD KILEM POWODZENIA ORAZ MIŁYCH WRAŻEŃ

Gość • Wtorek [14.08.2018, 18:34:25] • [IP: 81.204.98.**]

Piekna inicjatywa...cudowni ludzie, powodzenia

Gość • Wtorek [14.08.2018, 12:43:32] • [IP: 185.210.39.**]

Najważniejsza i najmądrzejsza persona na swoim miejscu.I to się liczy. Reszta to tło.

Gość • Wtorek [14.08.2018, 11:46:36] • [IP: 176.221.122.***]

Osoby wspaniałe i bardzo serdeczne niech pokonują swoje słabości A w jedności siła rejs życia daje im wiarę i siłę w leczeniu pozdrawiam

GośćRegina • Wtorek [14.08.2018, 11:16:43] • [IP: 77.252.46.***]

Brawo i tak trzymać. Życzę powodzenia.

Gość • Wtorek [14.08.2018, 10:17:18] • [IP: 5.172.234.*]

jest i on w centralnym punkcie

Oglądasz 1-6 z 6
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie z wybitnym twórcą – aktorem, satyrykiem, autorem – Panem Jackiem Fedorowiczem, który odwiedzi nas w dniu 18 lutego b.r. (poniedziałek) o godz. 17:00. Spotkanie poprowadzi warszawski dziennikarz – Pan Marcin Michrowski. Panowie porozmawiają m.in. o dwóch książkach Autora: „W zasadzie tak”(z 1975r.) i premierowej „Chamo Sapiens” (z 2018r.) Wszystkich miłośników Pana Jacka Fedorowicza zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Konsultacje zostaną przeprowadzone w dniu 18 lutego 2019 roku w formie spotkania Prezydenta Miasta Świnoujście z mieszkańcami Miasta w siedzibie Urzędu Miasta ul. Wojska Polskiego 1/5, sala nr 1 w godz. 14:00 -15:30 ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■