POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [15.08.2018, 19:13:35] • Świnoujście

Rowerzystka potrącona przez samochód

Rowerzystka potrącona przez samochód

fot. Czytelnik

Do potrącenia rowerzystki doszło 15 sierpnia na ulicy Grunwaldzkiej. Przed godziną 15.00 kierowca toyoty potrącił jadącą na rowerze kobietę. Zdarzenie miało miejsce na czerwonym przejeździe dla rowerów przy ulicy Grunwaldzkiej.

50-latka jechała prawidłowo. Przyjechali ratownicy medyczni, którzy udzielili pomocy potrąconej kobiecie oraz policja, która ustaliła okoliczności zdarzenia.

Rowerzystka potrącona przez samochód

fot. Edmund Papski

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 79, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 79

Gość • Piątek [31.08.2018, 14:45:27] • [IP: 95.129.224.**]

A w nagłówku brakuje jednego wyrazu- PIJANA ROWERZYSTKA Nie wiem czy szykanujacy kierowcę o tym wiedzą że Pani rowerzystka była pijana i wsiadła na rower, wyjeżdżała z miejsca nie widocznego i od razu wparowała na " PASY"

Modlishka • Wtorek [21.08.2018, 12:32:28] • [IP: 94.254.226.***]

Co za głupia dyskusja, dokladnie na poziomie buractwa! Ludzie, zastanówcie się trochę! Rowerzyści powinni znac zasady ruchu drogowego! To samo skutery, ktorymi mozna jezdzic na dowód osobisty! A gdzie znajomość przepisów??! Karty rowerowe i motorowerowe to podstawa a nie później sie czyta takie wypowiedzi jak te tutaj!

Gość • Niedziela [19.08.2018, 11:56:44] • [IP: 94.254.227.**]

A ja uważam że jak rowerzyści tak i kierowcy powinni zachowywać ostrożność koniec i kropka.!!

Tomcio • Niedziela [19.08.2018, 01:05:59] • [IP: 31.1.199.***]

Arogancja i nieuwaga ida często w parze :(

Gość • Sobota [18.08.2018, 16:39:37] • [IP: 178.235.180.**]

Kierowca jadąc ulicą Grunwaldzką jedzie z pierwszeństwem przejazdu, rowerzysta powinien się zatrzymać jak wcześniej na skrzyżowaniu jest znak Stop a nie bo jest wymalowana czerwona linia to musi kierowca się zatrzymać, przepisy ruchu drogowego obowiązują wszystkich uczestników dróg a nie tylko kierowców!!

Gość • Sobota [18.08.2018, 09:03:42] • [IP: 176.221.123.**]

W tym miejscu niektórzy kierowcy notorycznie łamią przepisy, dot. prędkości, kwestia czasu, ąż ktoś zginie.Policja nawet jak tam stoi, to widac ją jak na widelcu i cwaniaczki zwalniają.Tam jeżdżą po 90km/h.

Anonymous • Piątek [17.08.2018, 10:24:13] • [IP: 31.0.81.**]

Do Rowerzystka. PYTANIE : czy to ścieżka rowerowa przecina ulicę czy ulica przecina ścieżkę rowerową ?? Odpowiedź brzmi... zależy z którego punktu patrzenia (kierowcy auta czy może operatora platform naciskowych" tzw pedałów " w skrócie" ROWERZYST...ka , a. Paradoks ??

Gość • Piątek [17.08.2018, 09:16:18] • [IP: 178.238.245.***]

Pewnie miała smartfona przed oczami i papierosa na kierownicy

Gość • Czwartek [16.08.2018, 23:43:10] • [IP: 92.42.114.***]

co z tego że ma prawo przejechac, lepiej sie zatrzymac i przepuscic idiote w samochodzie, czesto dodają gazu by rowerzysta nie przejechał, majac jeszcze smartfona przed oczami i papierosa na kierownicy

rowerzysta • Czwartek [16.08.2018, 16:56:33] • [IP: 109.243.156.**]

14:46 - Nie, największym problemem sa kierowcy samochodów całkowicie ignorujący pierwszeństwo przejazdu rowerzystów. Wiele razy to w ciągu miesiąca widzę, np.kierując, a wyjeżdżającą spod Kauflandu, przecinającą ściezke rowerową, w ogóle nie parząca, czy ktoś jedzie - zwróciłem jej uwagę. Wcześniej inna kierująca przecinała ściezkę 200 m dalej, k.Husarskiej, w ogóle nie patrzyła czy ktoś jedzie ścieżką, ja na wszelki wypadek przyhamowałem wcześniej, choć miałem pierwszeństwo - dlatego żyję i nie byłem w szpitalu.

Gość • Czwartek [16.08.2018, 15:11:15] • [IP: 37.47.155.***]

Rowerzyści często mylą pierwszeństwo z NIEŚMIERTELNOŚCIA

Gość • Czwartek [16.08.2018, 14:46:01] • [IP: 178.235.178.***]

Notorycznie w mieście dochodzi do takich incydentów właśnie z udziałem rowerzystów!nie ma tyle wypadków z pieszym i jak i z innymi autami co z rowerzystami.o czym to świadczy, ?o tym że największym problemem są właśnie rowerzyści!

Gość • Czwartek [16.08.2018, 13:24:20] • [IP: 62.69.203.***]

Pieszy na pasach jest nietykalny, a rowerzysta na wymalowanych na czerwono pasach również i kropka. Kierowców za ich potrącenie w tym miejscu karać bezwzględnie bez zwracanie uwagi na komentarze idiotów.

Gość • Czwartek [16.08.2018, 13:23:40] • [IP: 178.235.177.***]

no i jak to bylo do przewidzenia nawet czerwony kolor na ulicach nie zmieni mentalnosci kierowcow w tym miescie cokolwiek by nie zrobic i tak nie zmieni to zachowan kierowcow no i niektorych nie rozwaznych rowerzystow ktorym sie wydaje ze sa jedynymi uczestnikami ruchu no i pieszych rowniez to dotyczy

Gość • Czwartek [16.08.2018, 12:42:49] • [IP: 178.235.178.**]

Rowerzysta na pasach dla niego, ma oczywiście pierwszeństwo i to kierowca musi przed pasami zmniejszyć szybkość na tyle, aby móc wyhamować bezpiecznie!! I po co te dyskusje, że rowerzysta" wtargnął" na jezdnię. Głupie tłumaczenie !!

rowerzysta • Czwartek [16.08.2018, 12:35:11] • [IP: 109.243.156.**]

8:34 - Ten post zawiera wszystko w tej dziedzinie, ukazuje kretyńska lekkomyslność kierowców samochodów, niebaczących na pasy, skrzyżowania, niezmieniających tempa jazdy gdy je mijają, ale tez post dotyczy głupich rowerzystów. Każdego tygodnia znajduję się w sytuacji, gdy kierowca albo mnie nie widzi, bo nie patrzy w bok i nie zwalnia, mimo że mam pierwszeństwo, albo wymusza świadomie pierwszeństwo i gdybym nie stosował praktyki permanentnego braku zaufania do kierowców samochodów (rzadziej do rowerzystów, np.niedawno pewna lala nagle staneła na ścieżce rowerowej jadąc rowerem, i szybko z niego zsiadła, ja nie miałem czasu na reakcję) - to bym już nie żył lub spędziłbym w szpitalu wiele miesięcy. Ludzie, zwracam się zwłaszcza do niedzielnych rowerzystów, nigdy nie ufajcie innym! do końca patrzcie na kierowcę, samochód, jak reaguje, np.czy zwalnia, a może nie. W tej ostatniej kwestii najmniej można wyczytac u taksówkarzy, bo oni jeżdżą rutyniarsko, nagle hamują, rozzuchwala ich znajomość każdej dziury.

Gość • Czwartek [16.08.2018, 12:28:49] • [IP: 5.174.216.***]

Nie cierpię samochodów.

Gość • Czwartek [16.08.2018, 12:27:27] • [IP: 88.130.53.**]

Ludzie, ci co maja prawko, powinni wiedziec ze przespisy sa wszedzie takie Same, zblizajac sie do przejscia powinnismy zwolnic, ale nie trzy metry przed tylko wczesniej, a duzo kierowcow jedzie szybko, a potem z piskiem opon po hamulcach, to u nas juz, juz, jezdza jako tako, bo w innych miastach katastrofa, a slyszy sie od turystow, ze w Swinoujsciu jest kultura jazdy, takze, bycmy przykladem das innych, a mimo wszystko my polacy jezdzimy bardzo brawurowo

Gość • Czwartek [16.08.2018, 12:08:45] • [IP: 77.252.153.**]

dokładnie jakiś mongoł dał tutaj przejazd!! tam jadą codziennie setki działkowców !! albo to zabezpieczyć albo zrobić gdzie indziej.

Gość • Czwartek [16.08.2018, 12:07:51] • [IP: 5.174.216.***]

Jechałem rowerem po chodniku i zaraz został wręczony mi mandat, ale czy Policja nie widzi, choć tam jezdzi - chodzi mi o ścieżkę rowerową na Wojska Polskiego, piesi zrobili sobie tam deptak rodzinny, na spacerku z psami, z całymi rodzinkami wózkami, niemcy obładowani zakupami, dlaczego raz na jakiś czas policja tam nie wkroczy i nie wlepi kilka mandatów. Rowerem tak przejachać to już slalom, ale jak dojdzie do wypadku to co ? wina rowerzysty bo nie zachował ostrożności.

Gość • Czwartek [16.08.2018, 12:02:46] • [IP: 5.174.216.***]

Jak bedą jeżdzić 50 km /h to nie będzie wypadków. Wszystko zwalacie na rowery a ktoś widzi jak na Grunwaldzkiej jezdżą samochody. Jest czerwony pas i obowiązkiem kierowcy tak przed pasami jak i czerwonym pasem zwolnić i tyle.

Gość • Czwartek [16.08.2018, 10:57:54] • [IP: 80.153.7.***]

okolo 15?? policja tam siedziala do 18 i badali teren…..

Gość • Czwartek [16.08.2018, 10:51:03] • [IP: 46.171.83.***]

Bardzo często jeżdżę tą trasą rowerem.Faktycznie rowerzyści wyjeżdżając z Krzywej na Grunwaldzką nie zwracają w ogóle uwagi czy jedzie jakiś samochód i czy w ogóle go widzą.Sama czasami jestem przeważona ich jazdą.

Gość • Czwartek [16.08.2018, 10:09:20] • [IP: 178.238.251.***]

Kierowcy to gamonie!w tym miejscu któreś potrącenie bo * ile wlezie.

Gość • Czwartek [16.08.2018, 10:01:42] • [IP: 37.47.173.***]

Uważam, że należy przywrócić kartę rowerową, gdyż jej uzyskanie uzależnione było m.in. od znajomości podstawowych zasad ruchu drogowego. To nie jest tak, że zawsze rowerzysta ma pierwszeństwo nawet na ścieżce rowerowej.

Oglądasz 1-25 z 79
■ W niedzielny poranek Świnoujście wstrzymało oddech. Stanęły promy, ewakuowano mieszkańców przybrzeżnych domów, nawet pracownicy biura mariny-portu jachtowego musieli opuścić swoje miejsce pracy gdy 700 kilogramowy niewybuch przepływał 8.45 przez centrum miasta ■ Żegluga Świnoujska informuje, że do 31 sierpnia 2019 r. ogólnodostępna przeprawa promowa „Centrum” (popularne „Karsibory”) będzie czynna przez całą dobę siedem dni w tygodniu. Jednocześnie przypomina, że do 20 września 2019 r. przeprawę będą obsługiwały trzy promy ■ Wieczorem 8 letni Benio zgubił czarny zegarek marki casio. Stało się to na lub przy plaży w okolicy Cafe plażowa. Zegarek dostał na urodziny i ma wartość sentymentalną. Benio jest smutny, więc jeśli ktoś znalazł zegarek bardzo prosimy o kontakt: 531156519 mama Ewa ■ Totalny chaos na Wybrzeżu Władysława IV. Urzędnicy robią z nami co chcą ■ Z dniem 28 czerwca 2019 roku Energopol złożył w szczecińskim Sądzie Rejonowym wniosek o upadłość. Spółka wchodzi w skład konsorcjum, które ma wybudować tunel w Świnoujściu ■ W czwartek na samej północy kraju prognozuje się wystąpienie silnego wiatru z kierunków zachodnich i północno - zachodnich o prędkości średniej około 35-55 km/h, w porywach do 70-80 km/h. ■ Mieszkańcy i turyści przebywający w Międzyzdrojach mają teraz nową atrakcję. W czwartek zostało otwarte Oceanarium. Podczas oficjalnego otwarcia głos zabrali specjalni goście: Krzysztof Ibisz, Ewa Kasprzyk, Joanna Kurowska, Marek Kaliszuk oraz Łukasz Płoszajski. Dlaczego warto wybrać się do nowo otwartego Oceanarium? ■ 16 głosami za przy dwóch wstrzymujących rada Miasta udzieliła prezydentowi miasta Januszowi Żmurkiewiczowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu miasta za rok 2018 ■ Regionalna Izba Obrachunkowa w Szczecinie pozytywnie zaopiniowała sprawozdanie prezydenta Świnoujścia z wykonania budżetu miasta za rok 2018 ■ Prezydent miasta otrzymał votum zaufania. W głosowaniu 14 radnych było za, a 6 wstrzymało sie od głosu ■ Rada Miasta zajmie się ponownie przygotowaniem uchwały w sprawie opłaty uzdrowiskowej. Poprzednią, z kwietnia br. uchyliła regionalna Izba Obrachunkowa. RIO stwierdziła, że dokument jest obarczony wadami prawnymi. Radni postanowili jednogłośnie o ponownym przygotowaniu tego dokumentu ■ Od godziny 9.00 rozpoczęły się obrady XV sesji Rady Miasta Świnoujścia. Najważniejszymi punktami obrad jest dyskusja nad sprawozdaniem prezydenta miasta z wykonania budżetu miasta za rok 2018 i głosowanie nad udzieleniem Januszowi Żmurkiewiczowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu ■ W ciągu dnia w całym kraju temperatura maksymalna będzie przekraczała 30°C, a na zachodzie przekroczy 35°C. Dodatkowo w drugiej części dnia i wieczorem, na północy, możliwe są pojedyncze burze. Pogoda w kraju kształtowana będzie przez rozległy obszar wysokiego ciśnienia nad Europą Środkową i Wschodnią. W nocy swój wpływ zaznaczy niż znad Skandynawii z chłodnym frontem atmosferycznym. Z zachodu napływać będzie ciepła masa powietrza zwrotnikowego-morskiego o równowadze stałej ■ Koszmarne noce, znane nie tylko z horrorów, przeżywają mieszkańcy budynków w pobliżu dawnego Intermarche. Opustoszały sklep, a wokół wielki pusty plac to sceneria, która sprzyja różnym możliwościom. Na pierwszy plan wysunęli się jednak młodzi "mistrzowie kierownicy", którzy zaanektowali pusty parking i prawie każdej nocy urządzają tam sobie autocross. Lokatorzy pobliskich osiedli nie mogą przez to spać i choć zgłosili sprawę na policję, przeżywają koszmarną noc. Napisali do naszej redakcji ■ Z uwagi na upalną pogodę od kilku dni wzrasta zagrożenie pożarowe w lasach. Wilgotność ściółki leśnej utrzymuje się na poziomie 10 %, co oznacza, że nawet najmniejszy bodziec cieplny (iskra, rozgrzany układ wydechowy pojazdu, rzucony niedopałek papierosa) może wywołać pożar. Apelujemy o ostrożność podczas pobytu w lesie. W razie pożaru prosimy o powiadomienie straży pożarnej pod nr 998 lub 112 ■ W dniu wczorajszym w okolicach promenady, plaży został zgubiony telefon Samsung S8 uczciwego znalazcę proszę o kontakt 575487733 Przewidywana nagroda! ■ Nowy prezes ZMPSiŚ SA. Rada Nadzorcza Spółki Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA na posiedzeniu w dniu 17 czerwca br. powołała Pana Krzysztofa Urbasia na stanowisko prezesa zarządu. Nowy prezes swoje obowiązki obejmie z dniem 1 lipca br. - informuje Monika Woźniak-Lewandowska Specjalista ds. komunikacji i PR ■ Rozpoczęła się akcja protestacyjna związków zawodowych, które działają w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. Powodem oflagowania siedzib są między innymi bardzo niskie zarobki. Jak powiedział nam jeden z pracowników, przedstawiciel związków zawodowych SARu - Jesteśmy jedyną grupą pracowniczą, która dotyka wręcz dyskryminacja, bo za każdą godzinę bycia w gotowości by podjąć akcję ratowniczą dostajemy zaledwie 2 zł i 57 groszy. Jest to niezgodne z jakimikolwiek przepisami. Próbujemy rozmawiać z dyrekcją na ten temat od wielu miesięcy. A od lutego jesteśmy w sporze zbiorowym. Niestety od tego czasu dyrekcja nie znalazła czasu na rozmowę z nami ■ Certyfikat przyznawany jest tylko na jeden sezon. Otrzymują go kąpieliska, które spełniają wyśrubowane wymogi czystości środowiska. Ocena jest 3-etapowa – od aplikacji, przez weryfikację po losową międzynarodową kontrolę. Sprawdzane są głównie kryteria czystości i bezpieczeństwa. Kąpielisko musi być strzeżone a także wyposażone w środki pierwszej pomocy. Brany jest również pod uwagę klimat i przyjazność infrastruktury – podjazdy dla niepełnosprawnych czy tablice informacyjne. Ostatecznie o przyznaniu Błękitnej Flagi decyduje krajowe i międzynarodowe jury. Już od jutra od godziny 10, na kąpielisku pojawią się ratownicy by strzec Państwa bezpieczeństwa ■ Znaleziono jacht. Gdzie jest jego załoga? ■ Huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych może być zagrożeniem dla innych użytkowników? Nawet zabawa na bezpiecznym placu może skończyć się wypadkiem. Przekonała się o tym dziewczynka, która postanowiła pohuśtać się na urządzeniu przeznaczonym dla dzieci niepełnosprawnych. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe ■ Agresja rowerzysty - uderzoną kobietę zabrało pogotowie. Zajście z udziałem czterech młodych rowerzystów i właścicieli posesji przy ulicy Rycerskiej miało bardzo nieoczekiwany przebieg. Najpierw jadący na rowerach nie chcieli ustąpić drogi samochodowi, potem jeden z nich wykazał się niepojętą agresją, w wyniku czego kobieta trafiła do szpitala ■ Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali podejrzanego o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu kobiety idącej promenadą. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania obrażeń ciała u pokrzywdzonej w wyniku rzucenia kamieniem oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, tj. o czyn z art. 160 § 1 i art. 157 § 2 kk. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3 ■ Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA zaprasza mieszkańców Świnoujścia na spotkania podczas, których przedstawi koncepcję budowy Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego. Po prezentacjach eksperci będą odpowiadać na pytania zainteresowanych. Spotkania odbędą się: 9 czerwca, godzina 12.00 w Sali Teatralnej MDK przy ul. Matejki, 16 czerwca, godzina 12.00 w filii MDK na Warszowie przy ul. Sosnowej 18. Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę ■ Bez głosów sprzeciwu przy pięciu wstrzymujących się radni przyjęli uchwałę w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty ■ Rada Miasta uchwaliła nowe zasady przyznawania Bonu Seniora. Odtąd miejski Bon Seniora ma być wypłacany w formie świadczenia pieniężnego ■ 2 miliony 200 tysięcy złotych na projekty inwestycyjne oraz 200 tysięcy na tzw. projekty miękkie to kwoty zapisane w uchwale w sprawie ustalenia wysokości środków finansowych na Budżet Obywatelski Miasta, które przyjęła dziś Rada Miasta ■