POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [20.08.2018, 22:03:37] • Świnoujście

Tunel - nadzieja czy zagłada dla miasta?

Tunel - nadzieja czy zagłada dla miasta?

fot. Sławomir Ryfczyński

Planowana budowa tunelu, budzi wśród mieszkańców coraz więcej obaw. Tegoroczny sezon, szczególnie atrakcyjny dla turystów, spowodował że miasto wypełniło się samochodami parkującymi w każdym miejscu. Ten letni samochodowy potop, dobitnie pokazał że Świnoujście jest nieprzygotowane na tak duży ruch samochodowy.

Brak jest parkingów, dróg objazdowych i stref buforowych powstrzymujących przed wjazdem turystów do miasta. Coraz więcej mieszkańców pyta co stanie się kiedy do Świnoujścia w chwili uruchomienia tunelu, wleją się trzy strumienie samochodów. Ze strony tunelu i dodatkowe dwa, tranzytowe, ze strony Niemiec? Czy nie skończy się to kompletnym paraliżem miasta? Czy mamy się bać? A może swobodny dostęp do Świnoujścia wspomoże rozwój miasta, przyczyniając się do jego pełniejszego rozwoju? Przecież więcej samochodów to większy ruch turystów i zapotrzebowanie na zwiększoną sferę usług. A więc pobudzenie rozwoju miasta.

A co Państwo o tym sądzicie?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 119, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 119

Gość • Poniedziałek [27.08.2018, 11:43:53] • [IP: 62.69.231.***]

tańsze paliwo, tańsze produkty, mniej niemców, szybszy transport, lepsza komunikacja międzymiastowa...

Gość • Piątek [24.08.2018, 19:34:08] • [IP: 176.221.122.***]

zaglada miasta i dotrze wieksza ilosc tirow przez miasto, dodatkowy smrod do tego co juz jest, brrrr nie chce tego tunelu...mam nadzieje ze sie nie uda !!

Gość • Piątek [24.08.2018, 15:34:41] • [IP: 37.47.166.***]

Więcej turystów to więcej domów wypoczynkowych, więcej spalin i mnie drzew. ... Wytną co się da i gdzie się da byle tylko budować. Oby Świnoujście nie stało się betonowym molochem.

Gość • Środa [22.08.2018, 21:45:25] • [IP: 88.156.232.**]

Ja nie chcę!! Miasto już nie będzie nasze.Nazjezdza się rozdartego, chamskiego 500+ bez kultury i niemieckich emerytów. ..Tak jak tego lata jest wystarczająco uciazliwie...

Gość • Środa [22.08.2018, 18:22:24] • [IP: 80.245.191.***]

Tunel kiełbasą wyborczą?:)

Gość • Środa [22.08.2018, 18:19:06] • [IP: 178.235.183.***]

Świnoujście nie jest przygotowane na najazd turystów samochodowych, tak samo jak nie było przygotowane na wjazd Niemców, ale przecież nasz pożal się Boże prezydent- Mówią o nim - JAŚ FASOLA dał pozwolenie, no bo jak by urzędasy żyli? Z tego miasto ma biznes, a jak ma miasto to mają też zachłanni urzędasy.

Gość • Środa [22.08.2018, 14:24:04] • [IP: 46.169.115.***]

Tylko tunel i to jak najszybciej ! To wreszcie pozwoli aby to miasto się rozwijało a nie tkwiło w takim marazmie w takiej małomiasteczkowej stagnacji ! Wreszcie będziemy tu Metropolią Pomorza Zachodniego !

Gość • Środa [22.08.2018, 13:38:51] • [IP: 88.156.234.***]

co za jałowa dyskusja, tyle lat czekamy na przeprawowe stalą a kilku osobom przeszkadza ruch i turyści z których miasto żyje, szansa na rozwój prawobrzeża miasto ma szanse się rozrosnąć, uatrakcyjnić a parę pierdół znowu narzeka, to na rozbudowę promenady bo im gdzieś drzewko wycieli to na tunel, bo autka przyjadą itp. leczyć się albo wyprowadzić jak nie pasuje

Gość • Środa [22.08.2018, 13:24:40] • [IP: 37.47.169.**]

Cebulki że sklepów będą mogli je zamknąć ot jest tajemnicą.

Gość • Środa [22.08.2018, 11:48:23] • [IP: 83.19.31.*]

Świnoujście kiedyś w końcu będzie zakorkowane od samochodów. Przecież ich przybywa, na rodzinę 4-osobową mieszkającą w Świnoujściu przypadają po 2, 3 samochody. Po co mówić o turystach przybywających na wakacje. Wiadomo jest, że w wakacje ruch jest większy, brak parkingów. ... I to nic nie zmieni. Tak już będzie a nawet będzie jeszcze gorzej. Nie będzie już tutaj jak sprzed 10 laty. Kraj, Świnoujście się rozwija, a tunel jest potrzebny mimo takiej ilości aut mieszkańców czy turystów. Trzeba Prezydencie myśleć było wcześniej o parkingach, a nie budować apartamentowce i robić nową promenadę do Niemiec. Ile poszło na to pieniędzy?? Może redakcja zapyta prezydenta. A może nie - bo nigdy nie dowiemy się prawdy.

Gość • Środa [22.08.2018, 11:45:01] • [IP: 77.255.121.*]

Czytam wpisy na tym forum i widzę tu więcej emocji niż rzeczowości. Widać tak musi być, a forum dla niektórych służy ukierunkowaniu dyskusji. Ja krótko - moim zdaniem tunel nie zakorkuje lecz ODKORKUJE miasto. Część samochodów, dla których teraz miasto jest celem będzie przezeń przejeżdżać tranzytem. Np. do Międzyzdrojów.

Gość • Środa [22.08.2018, 11:35:12] • [IP: 176.221.121.***]

powinna być jakaś obwodnica w strone niemiec żeby kawalkada aut od nie ciagneła się przez miasto. Niemcy z pewnościa będą chcieli jeżdzić w strone Międzyzdrojów i dalej wiec tu widzę większy problem. A tak miasto by objeżdżali. Tylko czy są takie mozliwości ??

Gość • Środa [22.08.2018, 02:18:20] • [IP: 31.0.86.***]

Ja sądzę że pis przegra wybory i pójdzie siedzieć. Czego im życzę

Gość • Wtorek [21.08.2018, 22:16:00] • [IP: 37.47.174.***]

Tunel zakorkuje miasto całkowicie.

Gość • Wtorek [21.08.2018, 22:05:02] • [IP: 176.221.123.***]

hm więcej czasu człowiek spędza nad czytaniem tych komentarzy niż nad samym artykułem

Gość • Wtorek [21.08.2018, 20:50:22] • [IP: 94.254.229.***]

Mieszkancy Swinoujscia po H.. wam tunel

Gośćpawel • Wtorek [21.08.2018, 20:34:29] • [IP: 94.254.229.***]

4 promy na dobe i problem rozwiozany i kupe kasy na remont drug i chodnikow w miescie

Gość • Wtorek [21.08.2018, 19:40:09] • [IP: 81.204.98.**]

Tunel to nadzieja na wszystko co pozytywne...

Gość • Wtorek [21.08.2018, 18:04:22] • [IP: 37.47.150.***]

Niech promy 3 chodzą do 23 cały czas od nawet 5 rano. jak będzie mało niech chodzą 4 jak ma nie być tunelu

Gość • Wtorek [21.08.2018, 16:50:06] • [IP: 94.254.239.**]

a ja bym chcial aby byl tunel przy takim kontrakcie sadze ze tez bym cos wyrwal po starej znajomosci z UM a jesli misto by chcialo ograniczyc naplyw 500+ wystarczy aby we wszystkich smazalniach zrobili cene za rybke 20 zl za 100g, wynajem apartamentu nie za 300 a za 600 zlotych, lokale czynne do 22 wowczas nie trzeba wiecej pparkingow przyjada tylko ci ktorzy wiedza co to wypoczynek i uszanuja to co nasze

Gość • Wtorek [21.08.2018, 16:17:22] • [IP: 95.129.225.**]

Podzielam obawy związane z tunelem... nie ułatwi on nam życia: korki, spaliny, hałas...??

Gość • Wtorek [21.08.2018, 14:36:11] • [IP: 178.238.253.**]

Kolejny raz drodzy mieszkańcy daliście się wrobić w KIT ZWANY TUNELEM, POMYśLCIE CHWILĘ, pOLSCE POTZREBNE SĄ DROGI, OBWODNICE, ABY PRODUCENCI I PRZEDSIĘBIORCY MIELI DOSTEP Z PÓŁNOCY NA POŁUDNIE A ZWŁASZCZA ZE WSCHODU NA ZACHÓD, , s-CIE TO TEREN MOWIĄC PZRYSŁOWIOWO BERECIKU, JAKI MĄDRY GOSPODARZ WYDA WAGON SZMALU, ŻEBY POŁĄCZYĆ DWIE MALUTKIE PRZESTŻENIE, GDYBY TO BYŁO OPŁACALNE TYEN TUNEL JUŻ BY WYUBUDOWAŁ TFU7 ZGINI SIŁO NIECZYSTA , ZA PRZEPROSZENIEM Hityler!

Świnoujścianin • Wtorek [21.08.2018, 14:33:04] • [IP: 37.8.215.***]

Kiedyś kiedy miasto Świnoujście miało bardziej wyraziste i prawie jednoznacznie morskie oblicze, zamieszkiwali tutaj ludzie bardziej światli, pragmatyczni- bardziej otwarci i sobie przyjaźni. Teraz jak się czyta te komentarze to aż się wierzyć nie chce że jest to jest to samo miasto, a raczej ten sam punkt na mapie!. Co się w tych głowach poprzewracało to Bóg raczy wiedzieć! Kiedyś było to raczej zapyziałe miasto i wielu się to nie podobało i słusznie; teraz jak się rozwinęło, stało się popularnie turystycznie to dla wielu jak czytam - to zagłada.Nie ważne, ze na tym się zarabia!. Remontuje się i przedłuża promenadę - to dla wielu betonuje się miasto. Chyba spodziewali się bruku i kocich łbów!. Tunel którego domagały się pokolenia mieszkańców- nagle dla wielu komentujących tutaj mieszkańców staje się też potencjalną przyczyną zagłady!. Ludzie są upały-może trzeba mniej przebywać na słońcu i starać się nosić nakrycia głowy! Po wielu komentarzach widać wyraźny deficyt zdrowego rozsądku i przegrzanie mózgu.

Gość • Wtorek [21.08.2018, 14:28:09] • [IP: 178.238.253.**]

Długa kolejka, same pozytywy, świeże powietrze, rowerki i per-pedes, tunel potrzebny jak tarka do d---y!

Gość • Wtorek [21.08.2018, 14:16:30] • [IP: 92.5.100.**]

do idioty Gość • Wtorek [21.08.2018, 12:07:47] • [IP: 94.254.237.**] mine to wsadzic tobie w doope !!

Oglądasz 1-25 z 119
■ W niedzielny poranek Świnoujście wstrzymało oddech. Stanęły promy, ewakuowano mieszkańców przybrzeżnych domów, nawet pracownicy biura mariny-portu jachtowego musieli opuścić swoje miejsce pracy gdy 700 kilogramowy niewybuch przepływał 8.45 przez centrum miasta ■ Żegluga Świnoujska informuje, że do 31 sierpnia 2019 r. ogólnodostępna przeprawa promowa „Centrum” (popularne „Karsibory”) będzie czynna przez całą dobę siedem dni w tygodniu. Jednocześnie przypomina, że do 20 września 2019 r. przeprawę będą obsługiwały trzy promy ■ Wieczorem 8 letni Benio zgubił czarny zegarek marki casio. Stało się to na lub przy plaży w okolicy Cafe plażowa. Zegarek dostał na urodziny i ma wartość sentymentalną. Benio jest smutny, więc jeśli ktoś znalazł zegarek bardzo prosimy o kontakt: 531156519 mama Ewa ■ Totalny chaos na Wybrzeżu Władysława IV. Urzędnicy robią z nami co chcą ■ Z dniem 28 czerwca 2019 roku Energopol złożył w szczecińskim Sądzie Rejonowym wniosek o upadłość. Spółka wchodzi w skład konsorcjum, które ma wybudować tunel w Świnoujściu ■ W czwartek na samej północy kraju prognozuje się wystąpienie silnego wiatru z kierunków zachodnich i północno - zachodnich o prędkości średniej około 35-55 km/h, w porywach do 70-80 km/h. ■ Mieszkańcy i turyści przebywający w Międzyzdrojach mają teraz nową atrakcję. W czwartek zostało otwarte Oceanarium. Podczas oficjalnego otwarcia głos zabrali specjalni goście: Krzysztof Ibisz, Ewa Kasprzyk, Joanna Kurowska, Marek Kaliszuk oraz Łukasz Płoszajski. Dlaczego warto wybrać się do nowo otwartego Oceanarium? ■ 16 głosami za przy dwóch wstrzymujących rada Miasta udzieliła prezydentowi miasta Januszowi Żmurkiewiczowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu miasta za rok 2018 ■ Regionalna Izba Obrachunkowa w Szczecinie pozytywnie zaopiniowała sprawozdanie prezydenta Świnoujścia z wykonania budżetu miasta za rok 2018 ■ Prezydent miasta otrzymał votum zaufania. W głosowaniu 14 radnych było za, a 6 wstrzymało sie od głosu ■ Rada Miasta zajmie się ponownie przygotowaniem uchwały w sprawie opłaty uzdrowiskowej. Poprzednią, z kwietnia br. uchyliła regionalna Izba Obrachunkowa. RIO stwierdziła, że dokument jest obarczony wadami prawnymi. Radni postanowili jednogłośnie o ponownym przygotowaniu tego dokumentu ■ Od godziny 9.00 rozpoczęły się obrady XV sesji Rady Miasta Świnoujścia. Najważniejszymi punktami obrad jest dyskusja nad sprawozdaniem prezydenta miasta z wykonania budżetu miasta za rok 2018 i głosowanie nad udzieleniem Januszowi Żmurkiewiczowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu ■ W ciągu dnia w całym kraju temperatura maksymalna będzie przekraczała 30°C, a na zachodzie przekroczy 35°C. Dodatkowo w drugiej części dnia i wieczorem, na północy, możliwe są pojedyncze burze. Pogoda w kraju kształtowana będzie przez rozległy obszar wysokiego ciśnienia nad Europą Środkową i Wschodnią. W nocy swój wpływ zaznaczy niż znad Skandynawii z chłodnym frontem atmosferycznym. Z zachodu napływać będzie ciepła masa powietrza zwrotnikowego-morskiego o równowadze stałej ■ Koszmarne noce, znane nie tylko z horrorów, przeżywają mieszkańcy budynków w pobliżu dawnego Intermarche. Opustoszały sklep, a wokół wielki pusty plac to sceneria, która sprzyja różnym możliwościom. Na pierwszy plan wysunęli się jednak młodzi "mistrzowie kierownicy", którzy zaanektowali pusty parking i prawie każdej nocy urządzają tam sobie autocross. Lokatorzy pobliskich osiedli nie mogą przez to spać i choć zgłosili sprawę na policję, przeżywają koszmarną noc. Napisali do naszej redakcji ■ Z uwagi na upalną pogodę od kilku dni wzrasta zagrożenie pożarowe w lasach. Wilgotność ściółki leśnej utrzymuje się na poziomie 10 %, co oznacza, że nawet najmniejszy bodziec cieplny (iskra, rozgrzany układ wydechowy pojazdu, rzucony niedopałek papierosa) może wywołać pożar. Apelujemy o ostrożność podczas pobytu w lesie. W razie pożaru prosimy o powiadomienie straży pożarnej pod nr 998 lub 112 ■ W dniu wczorajszym w okolicach promenady, plaży został zgubiony telefon Samsung S8 uczciwego znalazcę proszę o kontakt 575487733 Przewidywana nagroda! ■ Nowy prezes ZMPSiŚ SA. Rada Nadzorcza Spółki Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA na posiedzeniu w dniu 17 czerwca br. powołała Pana Krzysztofa Urbasia na stanowisko prezesa zarządu. Nowy prezes swoje obowiązki obejmie z dniem 1 lipca br. - informuje Monika Woźniak-Lewandowska Specjalista ds. komunikacji i PR ■ Rozpoczęła się akcja protestacyjna związków zawodowych, które działają w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. Powodem oflagowania siedzib są między innymi bardzo niskie zarobki. Jak powiedział nam jeden z pracowników, przedstawiciel związków zawodowych SARu - Jesteśmy jedyną grupą pracowniczą, która dotyka wręcz dyskryminacja, bo za każdą godzinę bycia w gotowości by podjąć akcję ratowniczą dostajemy zaledwie 2 zł i 57 groszy. Jest to niezgodne z jakimikolwiek przepisami. Próbujemy rozmawiać z dyrekcją na ten temat od wielu miesięcy. A od lutego jesteśmy w sporze zbiorowym. Niestety od tego czasu dyrekcja nie znalazła czasu na rozmowę z nami ■ Certyfikat przyznawany jest tylko na jeden sezon. Otrzymują go kąpieliska, które spełniają wyśrubowane wymogi czystości środowiska. Ocena jest 3-etapowa – od aplikacji, przez weryfikację po losową międzynarodową kontrolę. Sprawdzane są głównie kryteria czystości i bezpieczeństwa. Kąpielisko musi być strzeżone a także wyposażone w środki pierwszej pomocy. Brany jest również pod uwagę klimat i przyjazność infrastruktury – podjazdy dla niepełnosprawnych czy tablice informacyjne. Ostatecznie o przyznaniu Błękitnej Flagi decyduje krajowe i międzynarodowe jury. Już od jutra od godziny 10, na kąpielisku pojawią się ratownicy by strzec Państwa bezpieczeństwa ■ Znaleziono jacht. Gdzie jest jego załoga? ■ Huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych może być zagrożeniem dla innych użytkowników? Nawet zabawa na bezpiecznym placu może skończyć się wypadkiem. Przekonała się o tym dziewczynka, która postanowiła pohuśtać się na urządzeniu przeznaczonym dla dzieci niepełnosprawnych. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe ■ Agresja rowerzysty - uderzoną kobietę zabrało pogotowie. Zajście z udziałem czterech młodych rowerzystów i właścicieli posesji przy ulicy Rycerskiej miało bardzo nieoczekiwany przebieg. Najpierw jadący na rowerach nie chcieli ustąpić drogi samochodowi, potem jeden z nich wykazał się niepojętą agresją, w wyniku czego kobieta trafiła do szpitala ■ Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali podejrzanego o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu kobiety idącej promenadą. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania obrażeń ciała u pokrzywdzonej w wyniku rzucenia kamieniem oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, tj. o czyn z art. 160 § 1 i art. 157 § 2 kk. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3 ■ Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA zaprasza mieszkańców Świnoujścia na spotkania podczas, których przedstawi koncepcję budowy Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego. Po prezentacjach eksperci będą odpowiadać na pytania zainteresowanych. Spotkania odbędą się: 9 czerwca, godzina 12.00 w Sali Teatralnej MDK przy ul. Matejki, 16 czerwca, godzina 12.00 w filii MDK na Warszowie przy ul. Sosnowej 18. Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę ■ Bez głosów sprzeciwu przy pięciu wstrzymujących się radni przyjęli uchwałę w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty ■ Rada Miasta uchwaliła nowe zasady przyznawania Bonu Seniora. Odtąd miejski Bon Seniora ma być wypłacany w formie świadczenia pieniężnego ■ 2 miliony 200 tysięcy złotych na projekty inwestycyjne oraz 200 tysięcy na tzw. projekty miękkie to kwoty zapisane w uchwale w sprawie ustalenia wysokości środków finansowych na Budżet Obywatelski Miasta, które przyjęła dziś Rada Miasta ■