POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [20.08.2018, 22:03:37] • Świnoujście

Tunel - nadzieja czy zagłada dla miasta?

Tunel - nadzieja czy zagłada dla miasta?

fot. Sławomir Ryfczyński

Planowana budowa tunelu, budzi wśród mieszkańców coraz więcej obaw. Tegoroczny sezon, szczególnie atrakcyjny dla turystów, spowodował że miasto wypełniło się samochodami parkującymi w każdym miejscu. Ten letni samochodowy potop, dobitnie pokazał że Świnoujście jest nieprzygotowane na tak duży ruch samochodowy.

Brak jest parkingów, dróg objazdowych i stref buforowych powstrzymujących przed wjazdem turystów do miasta. Coraz więcej mieszkańców pyta co stanie się kiedy do Świnoujścia w chwili uruchomienia tunelu, wleją się trzy strumienie samochodów. Ze strony tunelu i dodatkowe dwa, tranzytowe, ze strony Niemiec? Czy nie skończy się to kompletnym paraliżem miasta? Czy mamy się bać? A może swobodny dostęp do Świnoujścia wspomoże rozwój miasta, przyczyniając się do jego pełniejszego rozwoju? Przecież więcej samochodów to większy ruch turystów i zapotrzebowanie na zwiększoną sferę usług. A więc pobudzenie rozwoju miasta.

A co Państwo o tym sądzicie?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 119, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 119

Gość • Poniedziałek [27.08.2018, 11:43:53] • [IP: 62.69.231.***]

tańsze paliwo, tańsze produkty, mniej niemców, szybszy transport, lepsza komunikacja międzymiastowa...

Gość • Piątek [24.08.2018, 19:34:08] • [IP: 176.221.122.***]

zaglada miasta i dotrze wieksza ilosc tirow przez miasto, dodatkowy smrod do tego co juz jest, brrrr nie chce tego tunelu...mam nadzieje ze sie nie uda !!

Gość • Piątek [24.08.2018, 15:34:41] • [IP: 37.47.166.***]

Więcej turystów to więcej domów wypoczynkowych, więcej spalin i mnie drzew. ... Wytną co się da i gdzie się da byle tylko budować. Oby Świnoujście nie stało się betonowym molochem.

Gość • Środa [22.08.2018, 21:45:25] • [IP: 88.156.232.**]

Ja nie chcę!! Miasto już nie będzie nasze.Nazjezdza się rozdartego, chamskiego 500+ bez kultury i niemieckich emerytów. ..Tak jak tego lata jest wystarczająco uciazliwie...

Gość • Środa [22.08.2018, 18:22:24] • [IP: 80.245.191.***]

Tunel kiełbasą wyborczą?:)

Gość • Środa [22.08.2018, 18:19:06] • [IP: 178.235.183.***]

Świnoujście nie jest przygotowane na najazd turystów samochodowych, tak samo jak nie było przygotowane na wjazd Niemców, ale przecież nasz pożal się Boże prezydent- Mówią o nim - JAŚ FASOLA dał pozwolenie, no bo jak by urzędasy żyli? Z tego miasto ma biznes, a jak ma miasto to mają też zachłanni urzędasy.

Gość • Środa [22.08.2018, 14:24:04] • [IP: 46.169.115.***]

Tylko tunel i to jak najszybciej ! To wreszcie pozwoli aby to miasto się rozwijało a nie tkwiło w takim marazmie w takiej małomiasteczkowej stagnacji ! Wreszcie będziemy tu Metropolią Pomorza Zachodniego !

Gość • Środa [22.08.2018, 13:38:51] • [IP: 88.156.234.***]

co za jałowa dyskusja, tyle lat czekamy na przeprawowe stalą a kilku osobom przeszkadza ruch i turyści z których miasto żyje, szansa na rozwój prawobrzeża miasto ma szanse się rozrosnąć, uatrakcyjnić a parę pierdół znowu narzeka, to na rozbudowę promenady bo im gdzieś drzewko wycieli to na tunel, bo autka przyjadą itp. leczyć się albo wyprowadzić jak nie pasuje

Gość • Środa [22.08.2018, 13:24:40] • [IP: 37.47.169.**]

Cebulki że sklepów będą mogli je zamknąć ot jest tajemnicą.

Gość • Środa [22.08.2018, 11:48:23] • [IP: 83.19.31.*]

Świnoujście kiedyś w końcu będzie zakorkowane od samochodów. Przecież ich przybywa, na rodzinę 4-osobową mieszkającą w Świnoujściu przypadają po 2, 3 samochody. Po co mówić o turystach przybywających na wakacje. Wiadomo jest, że w wakacje ruch jest większy, brak parkingów. ... I to nic nie zmieni. Tak już będzie a nawet będzie jeszcze gorzej. Nie będzie już tutaj jak sprzed 10 laty. Kraj, Świnoujście się rozwija, a tunel jest potrzebny mimo takiej ilości aut mieszkańców czy turystów. Trzeba Prezydencie myśleć było wcześniej o parkingach, a nie budować apartamentowce i robić nową promenadę do Niemiec. Ile poszło na to pieniędzy?? Może redakcja zapyta prezydenta. A może nie - bo nigdy nie dowiemy się prawdy.

Gość • Środa [22.08.2018, 11:45:01] • [IP: 77.255.121.*]

Czytam wpisy na tym forum i widzę tu więcej emocji niż rzeczowości. Widać tak musi być, a forum dla niektórych służy ukierunkowaniu dyskusji. Ja krótko - moim zdaniem tunel nie zakorkuje lecz ODKORKUJE miasto. Część samochodów, dla których teraz miasto jest celem będzie przezeń przejeżdżać tranzytem. Np. do Międzyzdrojów.

Gość • Środa [22.08.2018, 11:35:12] • [IP: 176.221.121.***]

powinna być jakaś obwodnica w strone niemiec żeby kawalkada aut od nie ciagneła się przez miasto. Niemcy z pewnościa będą chcieli jeżdzić w strone Międzyzdrojów i dalej wiec tu widzę większy problem. A tak miasto by objeżdżali. Tylko czy są takie mozliwości ??

Gość • Środa [22.08.2018, 02:18:20] • [IP: 31.0.86.***]

Ja sądzę że pis przegra wybory i pójdzie siedzieć. Czego im życzę

Gość • Wtorek [21.08.2018, 22:16:00] • [IP: 37.47.174.***]

Tunel zakorkuje miasto całkowicie.

Gość • Wtorek [21.08.2018, 22:05:02] • [IP: 176.221.123.***]

hm więcej czasu człowiek spędza nad czytaniem tych komentarzy niż nad samym artykułem

Gość • Wtorek [21.08.2018, 20:50:22] • [IP: 94.254.229.***]

Mieszkancy Swinoujscia po H.. wam tunel

Gośćpawel • Wtorek [21.08.2018, 20:34:29] • [IP: 94.254.229.***]

4 promy na dobe i problem rozwiozany i kupe kasy na remont drug i chodnikow w miescie

Gość • Wtorek [21.08.2018, 19:40:09] • [IP: 81.204.98.**]

Tunel to nadzieja na wszystko co pozytywne...

Gość • Wtorek [21.08.2018, 18:04:22] • [IP: 37.47.150.***]

Niech promy 3 chodzą do 23 cały czas od nawet 5 rano. jak będzie mało niech chodzą 4 jak ma nie być tunelu

Gość • Wtorek [21.08.2018, 16:50:06] • [IP: 94.254.239.**]

a ja bym chcial aby byl tunel przy takim kontrakcie sadze ze tez bym cos wyrwal po starej znajomosci z UM a jesli misto by chcialo ograniczyc naplyw 500+ wystarczy aby we wszystkich smazalniach zrobili cene za rybke 20 zl za 100g, wynajem apartamentu nie za 300 a za 600 zlotych, lokale czynne do 22 wowczas nie trzeba wiecej pparkingow przyjada tylko ci ktorzy wiedza co to wypoczynek i uszanuja to co nasze

Gość • Wtorek [21.08.2018, 16:17:22] • [IP: 95.129.225.**]

Podzielam obawy związane z tunelem... nie ułatwi on nam życia: korki, spaliny, hałas...??

Gość • Wtorek [21.08.2018, 14:36:11] • [IP: 178.238.253.**]

Kolejny raz drodzy mieszkańcy daliście się wrobić w KIT ZWANY TUNELEM, POMYśLCIE CHWILĘ, pOLSCE POTZREBNE SĄ DROGI, OBWODNICE, ABY PRODUCENCI I PRZEDSIĘBIORCY MIELI DOSTEP Z PÓŁNOCY NA POŁUDNIE A ZWŁASZCZA ZE WSCHODU NA ZACHÓD, , s-CIE TO TEREN MOWIĄC PZRYSŁOWIOWO BERECIKU, JAKI MĄDRY GOSPODARZ WYDA WAGON SZMALU, ŻEBY POŁĄCZYĆ DWIE MALUTKIE PRZESTŻENIE, GDYBY TO BYŁO OPŁACALNE TYEN TUNEL JUŻ BY WYUBUDOWAŁ TFU7 ZGINI SIŁO NIECZYSTA , ZA PRZEPROSZENIEM Hityler!

Świnoujścianin • Wtorek [21.08.2018, 14:33:04] • [IP: 37.8.215.***]

Kiedyś kiedy miasto Świnoujście miało bardziej wyraziste i prawie jednoznacznie morskie oblicze, zamieszkiwali tutaj ludzie bardziej światli, pragmatyczni- bardziej otwarci i sobie przyjaźni. Teraz jak się czyta te komentarze to aż się wierzyć nie chce że jest to jest to samo miasto, a raczej ten sam punkt na mapie!. Co się w tych głowach poprzewracało to Bóg raczy wiedzieć! Kiedyś było to raczej zapyziałe miasto i wielu się to nie podobało i słusznie; teraz jak się rozwinęło, stało się popularnie turystycznie to dla wielu jak czytam - to zagłada.Nie ważne, ze na tym się zarabia!. Remontuje się i przedłuża promenadę - to dla wielu betonuje się miasto. Chyba spodziewali się bruku i kocich łbów!. Tunel którego domagały się pokolenia mieszkańców- nagle dla wielu komentujących tutaj mieszkańców staje się też potencjalną przyczyną zagłady!. Ludzie są upały-może trzeba mniej przebywać na słońcu i starać się nosić nakrycia głowy! Po wielu komentarzach widać wyraźny deficyt zdrowego rozsądku i przegrzanie mózgu.

Gość • Wtorek [21.08.2018, 14:28:09] • [IP: 178.238.253.**]

Długa kolejka, same pozytywy, świeże powietrze, rowerki i per-pedes, tunel potrzebny jak tarka do d---y!

Gość • Wtorek [21.08.2018, 14:16:30] • [IP: 92.5.100.**]

do idioty Gość • Wtorek [21.08.2018, 12:07:47] • [IP: 94.254.237.**] mine to wsadzic tobie w doope !!

Oglądasz 1-25 z 119
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie z wybitnym twórcą – aktorem, satyrykiem, autorem – Panem Jackiem Fedorowiczem, który odwiedzi nas w dniu 18 lutego b.r. (poniedziałek) o godz. 17:00. Spotkanie poprowadzi warszawski dziennikarz – Pan Marcin Michrowski. Panowie porozmawiają m.in. o dwóch książkach Autora: „W zasadzie tak”(z 1975r.) i premierowej „Chamo Sapiens” (z 2018r.) Wszystkich miłośników Pana Jacka Fedorowicza zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Konsultacje zostaną przeprowadzone w dniu 18 lutego 2019 roku w formie spotkania Prezydenta Miasta Świnoujście z mieszkańcami Miasta w siedzibie Urzędu Miasta ul. Wojska Polskiego 1/5, sala nr 1 w godz. 14:00 -15:30 ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■