POGODA

Reklama

Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Piątek [17.08.2018, 14:34:22] • Świnoujście

Niemcy: zatrzymali sprawców napadu na polskiego taksówkarza

Niemcy: zatrzymali sprawców napadu na polskiego taksówkarza

Autor: Tobias Arhelger(fot. Fotolia.com )

Trzej zatrzymani za napaść na taksówkarza na drodze S3 w okolicy Babigoszczy to obywatele Niemiec. Tak wynika z ustaleń policji.

Mężczyźni zaatakowali kierowcę we wtorek, jadąc z nim kursem. Przyłożyli mu nóż do gardła i wyrzucili z auta. Później odjechali kradzionym Citroenem w kierunku Berlina, gdzie zostali zatrzymani.

- Nie są znane jeszcze ich dokładne personalia - mówi o tym Joanna Biranowska-Sochalska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Prokurator skierował w piątek do prokuratury w Berlinie Europejski Nakaz Dochodzeniowy. Celem skierowania tego dokumentu do Niemiec jest uzyskanie materiałów z czynności procesowych, które zostały wykonane z tymi osobami zatrzymanymi na terenie Niemiec. Dopiero, kiedy uzyskamy te dokumenty, będziemy mogli dowiedzieć się, kto tak naprawdę został zatrzymany, jakie konkretnie zarzuty im postawiono. Po uzyskaniu tych dokumentów będziemy procedować dalej.

Kierowca w stanie ciężkim przebywa w szpitalu na Pomorzanach. Oprócz ran na szyi doznał rozległego zawału.

2018-08-17, 14:01
Radosław Jaczmiński

źródło: www.radio.szczecin.pl


komentarzy: 60, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 60

Gość • Sobota [18.08.2018, 16:34:27] • [IP: 37.47.183.***]

Niemcy nie wydają swoich barbarzyńców by im krzywda sie nie stała

Gość • Sobota [18.08.2018, 15:49:49] • [IP: 178.238.251.***]

Mam nadzieję że opinia publiczna otrzyma istotne informacje w tej sprawie, prędzej czy później z uwagi na śledztwo, tak jak na to zasługuje. Natomiast panu z TAXI życzę szybkiego powrotu do zdrowia i zarówno jemu jak i rodzinie satysfakcji z wymiaru sprawiedliwości, na realną krzywdę jaka ich spotkała.

b • Sobota [18.08.2018, 11:43:06] • [IP: 178.232.15.***]

Jak pieknie jestesmy dzieleni przez tajny rzad tego swiata pamietajcie podzial to blokada duchowa :)

Gość • Sobota [18.08.2018, 11:17:17] • [IP: 31.0.125.***]

wymienic ich za pume i dowalić jak kozie za obierki

nawigator • Sobota [18.08.2018, 08:58:03] • [IP: 178.238.247.**]

wynika z tego ze wspolpraca polskiej i niemieckiej policji uklada sie prawidlowo pogratulowac takiego dzialania i szybkiego sukcesu, a bandziory ?? bandziory sa wszedzie u nich u nas i na calym swiecie. jednym slowem : dobra wiadomosc !! kierowcy taxi wypada tylko zyczyc szybiego powrotu do zdrowia !!

Gość • Sobota [18.08.2018, 08:36:15] • [IP: 176.221.123.***]

Życzę powrotu do zdrowia poszkodowanemu a łotrom dożywocia.

JS • Sobota [18.08.2018, 07:56:10] • [IP: 83.23.184.***]

Szybkiego powrotu do zdrowia dla pana taksówkarza. To ciężka i niebezpieczna praca w dzisiejszych czasach. Mój teść był taksówkarzem przez wiele lat, nie miał takiego przypadku napadu. Czasy jak widać robią się bardziej niebezpieczne.Jeszcze raz zdrowia życzę.

Gość • Sobota [18.08.2018, 07:14:11] • [IP: 80.245.178.***]

Niemcy ich nie wydadzą bo w Polsce sądy są nie praworządne

Gość • Sobota [18.08.2018, 00:19:51] • [IP: 92.42.118.*]

Świetna wiadomość. Oby jeszcze tylko poszkodowany wrócił do zdrowia!!

Gość • Piątek [17.08.2018, 23:32:30] • [IP: 37.248.215.**]

ZDROWIA ZDROWIA DLA TATY, BĘDZIE DOBRZE

AGENDA 21 • Piątek [17.08.2018, 22:40:42] • [IP: 80.245.178.***]

MAŁPA AFRYKAŃSKA JUŻ W OKOLICY NASZEGO KIBUCU GRASUJE?

Gość • Piątek [17.08.2018, 21:54:55] • [IP: 94.254.225.*]

tutaj takie chwasty przychodza...95.40.90... co dalej u mamusi na garnuszku siedzisz, zajmij sie w koncu jakas praca

Gość • Piątek [17.08.2018, 20:42:40] • [IP: 80.245.177.***]

Niemcy kradli i będą kradli podczas wojny wszystko kradli polskich żydów okradali ze wszystkiego, dzieła sztuki itp, Dlatego teraz mają wszystko, a my klepiemy biede

Gość • Piątek [17.08.2018, 20:38:52] • [IP: 80.245.189.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Jurgen • Piątek [17.08.2018, 20:16:38] • [IP: 178.43.124.***]

Nawet jak facet umrze (czego mu nie życzę) to nie oskarżą ich o zabójstwo choć powinni bo przez nich doznał zawału. A panu z Taxi życzę zdrowia.

Gość • Piątek [17.08.2018, 20:06:08] • [IP: 176.221.123.**]

a nasza policja nie mogla granicy obstawic ?

Gość • Piątek [17.08.2018, 19:59:22] • [IP: 176.221.123.***]

Nie tak sżybko z ta ekstradycją sad w niemczech moze nie wydac ich podwazajac praworzadnosc polskich sądów i sprawiedliwy proces w polsce. Teraz dopiero bedziecie zauwazac dobrą zmiane. To do wyborców pisu.

Gość • Piątek [17.08.2018, 19:47:32] • [IP: 93.94.186.***]

W POLSKIM PIERDLU DADZĄ IM PO ZAWORACH AŻ IM DUPY BĘDĄ PĘKAĆ OD WIADOMO CZEGO...ŚWIERZYNKA...

Gość • Piątek [17.08.2018, 19:37:46] • [IP: 94.254.225.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [17.08.2018, 19:13:15] • [IP: 95.40.90.**]

ty od baklazana zebys sie nie zdziwil jak przed drzwiami stanie ci pan jarek i wyku...i taka petarde ze najpierw sie zesrasz ze strachu a pozniej poczujesz bol pozdrawiam do zobaczenia w krotce

Gość • Piątek [17.08.2018, 18:48:40] • [IP: 94.254.234.**]

Niemcy pewnikiem zrobią wszystko żeby napastnicy okazali się innej narodowości.Oni nigdy się nie zmienią.Ale dobre jest to że ujęli bandziorów.Taksówkarzowi zyczę szybkiego powrotu do zdrowia i Rodziny.Rodzinie zaś wytrwałości. Wszystkim którzy poniżają taksówkarzy określając ich" złotówą" zyczę aby los ich doświadczył tak ciężką pracą a zmienią wtedy zdanie. Popatrzie ja wy wielcy pasażerowie się zachowujecie.Wyzywacie nie płacicie albo macie za mało pieniędzy.A jak potraficie zanieczyścic samochód. Nie wszyscy sien tak zachowują, są tez bardzo mili klienci.Zapewniam Was że jest to praca ciężka i niebezpieczna.Ale często konieczna.Doceńcie wreszcie taksówkarzy i ich pracę ,

Gość • Piątek [17.08.2018, 18:45:13] • [IP: 83.25.134.***]

Do gościa P: 178.235.182.** ale ty jesteś ścierwo życzę twojej rodzinie i tobie takiej sytuacji

Gość • Piątek [17.08.2018, 18:31:08] • [IP: 2.71.49.***]

TO DOBRE ZE ICH MAJA.Mirek zyczymy ci powrotu do zdrowia.

Gość • Piątek [17.08.2018, 18:29:32] • [IP: 92.42.113.**]

Cieszę się z dobrej współpracy policji sąsiedzkich krajów! Daleko nie ujechali!Mam nadzieje, że kara będzie, tak jak za zamiar zabójstwa.

Gość • Piątek [17.08.2018, 18:05:18] • [IP: 95.41.72.***]

Do polskiej puchy z nimi!! Ale wjada dupy na charem. Dobrze wam Tak!!

Oglądasz 1-25 z 60
■ Na południowym - zachodzie i zachodzie kraju prognozowane są wzrosty temperatury maksymalnej powietrza do 30°C. Ponadto, w rejonach zachodnich i częściowo północnych w drugiej części dnia rozwinie się konwekcja burzowa z silnymi / bardzo silnymi porywami wiatru do 70-95 km/h. ■ Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie ■ W biały dzień niemal w centrum miasta został pobity człowiek ■ Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski ■ Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe! Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz ■ Masowo oszukuje na portalu OLX i twierdzi że zarobił ponad 2 miliony. Kim jest Kacper ze Świnoujścia? Zobacz film! ■ Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie ■ Zderzenie rowerzystów może mieć naprawdę poważne skutki. Do takiego wypadku doszło w piątek na ścieżce rowerowej przy ulicy Matejki, gdzie 13-latek zajechał drogę innemu rowerzyście. Wskutek zderzenia chłopiec upadł na chodnik doznając urazu głowy na tyle poważnego, że został przetransportowany do jednego ze szpitali w Szczecinie. ■ Już dawno przywykliśmy do widoku dzików przechadzających się ulicami, czasem można spotkać wytwornego lisa lub nawet godnego borsuka. Ale lubieżny Łoś, to coś nowego. Ostrzegamy mieszkańców, w mieście grasuje ciekawski łoś, niedyskretnie podglądający mieszkańców przez okna. Chrońmy żony, matki i małe dzieci, prawdziwe zwierzę grasuje po mieście ■ Na jednej z działek znaleziono zwłoki dwóch osób. Oględziny miejsca trwały do późnych godzin nocnych. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Wczoraj w godzinach popołudniowych za świetlicą Ogrody Granica znaleziono ciała dwóch osób. Zwłoki kobiety i mężczyzny były już w stanie rozkładu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że denaci mieli ponad 60 lat. Ciało mężczyzny wisiało wewnątrz, kobiety leżało. Na miejscu zjawił się prokurator, policja, wezwano również strażaków, którzy pomagali w akcji po zmroku, doświetlając teren. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok i zabrane ■