POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [18.08.2018, 18:13:30] • Świnoujście

Turyści najpierw zaalarmowali strażaków, po czym sami zaczęli gasić pożar

Turyści najpierw zaalarmowali strażaków, po czym sami zaczęli gasić pożar

fot. Sławomir Ryfczyński

O płonącej w lesie ściółce powiadomili strażaków turyści. Nie poprzestali jednak na ich wezwaniu i sami przystąpili do walki z ogniem! Użyli tego, co było pod ręką - gałęzi oraz samochodowej gaśnicy. Na miejsce przyjechały dwie jednostki straży pożarnej.

Przed godziną 16.00 w lesie przy ulicy Portowej zapaliła się ściółka. Pożar dostrzegli przejeżdżający tamtędy turyści ze Szczecina. Właśnie wracali z Niemiec, ich dziecko zaczęło płakać, więc skręcili w ulicę Portową i tam ujrzeli, że się pali. Nie znając terenu, posługując się nawigacją, zawiadomili strażaków. Do czasu ich przyjazdu turyści nie stali biernie - sami zaczęli gasić ogień, najpierw użyli gałęzi, potem pan Janusz wyjął samochodową gaśnicę. Jak mówią, zdziwiło ich to, że w tym czasie przejechały tamtędy trzy samochody i żaden kierowca się nie zatrzymał, by pomóc.

Turyści najpierw zaalarmowali strażaków, po czym sami zaczęli gasić pożar

fot. Sławomir Ryfczyński

Pożar został ugaszony przez dwa zastępy strażaków - spłonęło około 20 metrów kwadratowych ściółki.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 27, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 27

Gość • Wtorek [21.08.2018, 15:29:58] • [IP: 83.8.107.**]

brawa dla tych ludzi. Ale dziwi mnie jedno... Do pożaru w lesie przyjechaly dwie straze pozarne, a do spalonego indyka w mieszkaniu, bo babeczka usnela przyjechaly trzy straze i jedna wojskowa... hm...

Gość • Niedziela [19.08.2018, 11:46:43] • [IP: 92.42.119.***]

A trzeba było zostawić przecież mamy świetnych strażaków w Szwecji-emigranci na pewno przyjechaliby i pomogli w gaszeniu bhahahahaha-w życiu nie użyłbym gaśnicy samochodowej do gaszenia jakiegoś je...go lasu bo 5 metrów dalej wjeba...li by mi mandat za jej brak.Życie oj życie i cała prawda o milicji i reszcie tych darmozjadów

Gość • Niedziela [19.08.2018, 10:58:53] • [IP: 80.245.191.***]

oddali mu gaśnicę??

Gość • Niedziela [19.08.2018, 10:56:38] • [IP: 178.238.249.**]

Wielkie podziękowania dla Was. Obyscie byli przykładem dla innych. Wielu niestety nie rozumie, że pożar lasu to jak zwielokrotniony pożar domu.

Gość • Niedziela [19.08.2018, 10:42:25] • [IP: 80.245.189.***]

Do [18.08.2018, 18:19:12] • [IP: 37.47.147.**) oby takich więcej Jesteś niedoinformowanym GlUPKIEM piszesz aby zaistnieć co świadczy o twojej inteligencji.

Gość • Niedziela [19.08.2018, 10:21:10] • [IP: 109.243.156.**]

21:56 - samochodowa gaśnica jest, ściślej biorąc, po to, by ludzie u władzy, którzy w kuluarach Sejmu przed laty rozmawiali z przedstawicielami lobby produkujacego gaśnice, okazali sie ludźmi słownymi, spełniającymi płatne obietnice.

Gość • Niedziela [19.08.2018, 08:56:38] • [IP: 188.146.229.***]

KTO ZAPŁACI ZA GAŚNICĘ JAK TU ŻYĆ? poza portalem nikt im pocałuj w dupę nie powie. Bóg zapłać.

Gość • Sobota [18.08.2018, 23:30:08] • [IP: 31.0.32.***]

Dziękujemy ☺️ Brawo!!

Gość • Sobota [18.08.2018, 22:44:39] • [IP: 37.47.171.***]

to cholerni alberci chodząc tamtą uliczką rzucają pety ostatnio sam opiórkałem jednego z nich barana za rzucenie peta w kierunku lasu

Pazdzioch • Sobota [18.08.2018, 22:14:18] • [IP: 83.23.255.***]

W nagrodę turyści, bedziecie podziwiać ten las 2godziny stojąc w kolejce na prom

Gość • Sobota [18.08.2018, 21:56:13] • [IP: 178.235.179.***]

dokładnie tak jak gość pisze " Gość • Sobota [18.08.2018, 18:19:12] • [IP: 37.47.147.***] Samochodowa gaśnica jest tylko po to żeby nie dostać mandatu za jej brak." nic więcej nam nie daje

maxx • Sobota [18.08.2018, 21:39:23] • [IP: 178.238.249.**]

Te przejeżdżające 3 auta mogły być autami deweloperów, którzy teren kupili po okazyjnej cenie.

Gość • Sobota [18.08.2018, 21:36:06] • [IP: 37.47.157.**]

Brawo

Gość • Sobota [18.08.2018, 21:25:48] • [IP: 88.156.234.***]

Do Gość • Sobota [18.08.2018, 18:19:12] • [IP: 37.47.147.***] Samochodowa gaśnica jest tylko po to żeby nie dostać mandatu za jej brak. 95% ludzi nie wie jak prawidlowo obslugiwac taka gasnice, podstawa to wyrwac zawleczke, nacisnac gwignie i PUSCIC ! ODCZEKAC 7-10 SEKUND I DOPIERO NACISNAC DZWIGNIE I GASIC

Gość • Sobota [18.08.2018, 20:59:23] • [IP: 93.94.191.***]

Brawo dla turystów

Gość • Sobota [18.08.2018, 20:40:26] • [IP: 46.215.32.***]

BRAWO

Gość • Sobota [18.08.2018, 20:11:26] • [IP: 94.254.235.**]

To i tak dobrze, że obok przejechały 3 samochody. Przecież kierowcy mogli wysiąść i telefonami nagrywać przebieg akcji ratowniczej, a później wrzucić to do sieci. To przecież sensacja! A komentujący będą popisywać się znajomością technik gaśniczych. Dla Państwa Nieobojętnych - wielki szacun!

Gość • Sobota [18.08.2018, 20:07:50] • [IP: 178.238.253.***]

Brawka i gratki

Gość • Sobota [18.08.2018, 20:06:10] • [IP: 178.238.252.**]

Brawo, dla Pana Janusza!...oczywiście Tego, gaszącego pożar w lesie.

Gość • Sobota [18.08.2018, 19:59:23] • [IP: 37.248.163.**]

Pochwałka dla PN Janusza :)

Gość • Sobota [18.08.2018, 19:40:10] • [IP: 37.47.171.***]

Brawo panie Januszu dzisiaj ludzie są mało wrażliwi i raczej roszczeniowi

Gość • Sobota [18.08.2018, 19:36:49] • [IP: 92.42.118.*]

Brawo dla tych Państwa! Dziękujemy! :) A wstyd dla tych, co nie zareagowali. Po takich tragediach z pożarami powinniśmy wszyscy być wyczuleni!

Gość • Sobota [18.08.2018, 19:27:08] • [IP: 178.235.183.**]

Brawo, każdy tak powinien reagować!

to turyści,czyli "stonka" • Sobota [18.08.2018, 18:48:50] • [IP: 109.243.156.**]

Jak widać" stonka" niejedno ma imię, ma też imię" żuczki-gaśniczki" (Geotrupes extinctus).

Gość • Sobota [18.08.2018, 18:38:32] • [IP: 83.23.186.***]

I tak się powinno reagować żeby nie było drugiej""Kalifornii"". Brawo!

Oglądasz 1-25 z 27
■ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydata do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub w sekretariacie pod nr telefonu 91-382-38-00 ■
■ Po zmroku, kiedy ruch samochodowy w mieście nie jest już tak natężony, na ulice wyjeżdżają domorośli rajdowcy. Niespełnieni za dnia, wieczorami urządzają sobie wyścigi, często jadąc dwoma równoległymi pasami. Mieszkaniec, który napisał do redakcji iswinoujscie.pl, zastanawia się, gdzie w tym czasie są policjanci? ■ Nie uwierzycie. W Świnoujściu za korzystanie z toalety w jednym z lokali gastronomicznych można zapłacić nawet 20 złotych! Takie rzeczy tylko u nas! Świnoujście restauracja Azjan. Szok! – pisze nasz Czytelnik – Czy jego właściciele mają dość ludzi z zewnątrz i to taki straszak? Kiedyś przeżywaliśmy w Międzyzdrojach 5 złotych za kibelek w jakieś kawiarni, gdzie wszystko było na biało, ściany, fotele, stoły taki exclusive, a tu takie cacko 20 złotych toaleta – nie może wyjść z podziwu nasz Czytelnik ■ W niedzielny poranek Świnoujście wstrzymało oddech. Stanęły promy, ewakuowano mieszkańców przybrzeżnych domów, nawet pracownicy biura mariny-portu jachtowego musieli opuścić swoje miejsce pracy gdy 700 kilogramowy niewybuch przepływał 8.45 przez centrum miasta ■ Żegluga Świnoujska informuje, że do 31 sierpnia 2019 r. ogólnodostępna przeprawa promowa „Centrum” (popularne „Karsibory”) będzie czynna przez całą dobę siedem dni w tygodniu. Jednocześnie przypomina, że do 20 września 2019 r. przeprawę będą obsługiwały trzy promy ■