POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [19.08.2018, 12:43:40] • Świnoujście

Sobotnia kulminacja „Wiatraka”, zabawa na żaglowcach, radosna keja. Zobacz filmy!

Sobotnia kulminacja „Wiatraka”, zabawa na żaglowcach, radosna keja. Zobacz filmy!

fot. Bartosz Szymański

Tłum ludzi na Wybrzeżu Władysława IV jeszcze o północy, zabawa nie tylko przed sceną ale także na pokładach żaglowców przycumowanych do kei, oblegane stoiska jarmarku pasażerowie na pokładach promów i statków morskich wpływających i wypływających ze Świnoujścia, obserwujący z perspektywy wody rozśpiewane nabrzeże, a wreszcie załogi żaglowców, urządzające na swoich pokładach spotkania dla załóg, a nawet zabawy taneczne… Tak wyglądało nadbrzeżne Świnoujście w sobotni wieczór , w kulminacyjnym momencie zlotu żaglowców Sail 2018. Gwiazdami wieczoru na scenie były dobrze znane miłośnikom szanty grupy „Klang” oraz „Stary Szmugler”.







Po piątkowych atrakcjach, , sobota miała być kulminacyjnym dniem zlotu żaglowców i tak też się stało. Dopisała pogoda i goście. Tysiące osób odwiedzało przez cały dzień stoiska jarmarku morskiego.

Sobotnia kulminacja „Wiatraka”, zabawa na żaglowcach, radosna keja. Zobacz filmy!

fot. Bartosz Szymański

Co chwila, przy nabrzeżu pojawiały się żaglowce powracające z rejsów po zatoce bądź przyjmujących na pokład nowych załogantów. Pasażerowie nie brali udziału w tych rejsach jedyne dla podziwiania pięknych widoków. Każdy mógł chwycić za liny, stawiać żagle, rzucać cumy itp. Oczywiście, na pokładach czekały też na nich barki z napojami. A wszystko to przy dźwiękach szanty bowiem na żaglowcach pływały zespoły uczestniczące w festiwalu „Wiatrak” i dodawały klimatu morskim podróżom.

Na samym nabrzeżu też było bardzo muzycznie. Pojawiła się nawet Orkiestra Marynarki Wojennej. Muzycy w mundurach wzbudzili podziw fantastycznym pokazem musztry paradnej.

Sobotnia kulminacja „Wiatraka”, zabawa na żaglowcach, radosna keja. Zobacz filmy!

fot. Bartosz Szymański

Po południu na scenę główną „Wiatraka” powróciły gwiazdy morskiego śpiewania, zespoły dobrze znane publiczność festiwalu „Wiatrak” dla wielu przyjezdnych były prawdziwym odkryciem wieczoru.

Zespól „Klang” z Rzeszowa” zachwycił dynamicznymi pieśniami na mocne głosy ale w repertuarze tej grupy znalazły się też brawurowo zaaranżowane przeboje okresu międzywojennego.

Sobotnia kulminacja „Wiatraka”, zabawa na żaglowcach, radosna keja. Zobacz filmy!

fot. Bartosz Szymański

Szczeciński „Stary Szmugler” z kolei przeniósł nas w świat folkowego brzmienia. Witając się z publicznością członkowie tej szczecińskiej grupy mówili, że zawsze chętnie wracają na Wiatraka”.

I trudno się dziwić gdy przypomnimy, że właśnie tutaj zespół odnosił jedne z największych sukcesów w swojej dotychczasowej karierze. Dwukrotnie wyjeżdżali ze Świnoujścia z tytułem Barda Bałtyku.

Tym razem, to właśnie im organizatorzy powierzyli muzyczne wprowadzenie do wystrzałowej kulminacji „Wiatraka” i zlotu żaglowców Sail . Tuż po 23.00 muzycy ze sceny rozpoczęli odliczanie i niebo nad Świną zajaśniało od fajerwerków.

Po pokazie nikomu nie na pokladach żaglowców nie przyszło do głowy iść spać. Na niektórych odbywały się wręcz regularne zabawy taneczne. Udany zlot świętowano do późnej nocy. Jeszcze długo po północy czynne były stoiska jarmarku.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 26, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 26

Gość • Wtorek [21.08.2018, 11:56:33] • [IP: 37.47.141.**]

Rewelacja pozdrawiam z Radomska! :)

Gość • Poniedziałek [20.08.2018, 18:34:29] • [IP: 80.50.26.***]

jktos wie jak się nazywało to stoisko z bułeczkami prosto z pieca oplanego drewnem?

Gość • Poniedziałek [20.08.2018, 15:09:57] • [IP: 176.221.123.***]

z roku na rok coraz gorzej. .. 10 edycja nie mozna bylo zaprosic jakis duzych żaglowców ? fajne wesole miasteczko z duzym mlynem ? nie bo po co

Gość • Poniedziałek [20.08.2018, 14:34:01] • [IP: 94.254.228.**]

Czy wy tylko potraficie marudzić? Było super piękny pokaz sztucznych ogni, morski klimat i najlepsza edycja Sail :))

Gość • Poniedziałek [20.08.2018, 14:31:22] • [IP: 94.254.165.**]

Czy wy tylko potraficie marudzić? Było super piękny pokaz sztucznych ogni, morski klimat i najlepsza edycja Sail :))

Emil • Poniedziałek [20.08.2018, 12:02:26] • [IP: 37.47.168.**]

Brawo miasto! Świetne wydarzenie :) wiadomo krytykowaqc będą bo wybory. Fajerwerki rewelacja! Nie mogę się doczekać kolejnej edycji!!

eda • Poniedziałek [20.08.2018, 11:36:42] • [IP: 89.182.28.***]

wiecznie narzekania. ...!!

Gość • Poniedziałek [20.08.2018, 08:52:25] • [IP: 62.69.253.***]

tragicznie wyglądał ten odpustowy jarmark nie mający nic wspólnego z odbywającą się imprezą... czy naprawdę musi być tak badziewnie jak na wiejskim festynie?

Gość • Poniedziałek [20.08.2018, 07:00:32] • [IP: 193.200.150.**]

super impreza, fajerwerki rewelacja, generalnie coś dla oka i dla ducha, tak powinna właśnie wyglądać tego typu impreza, brawo !!

Gość • Niedziela [19.08.2018, 21:45:32] • [IP: 178.235.176.***]

Wiatrak, Sułomino, Vikingi w Wolinie to wszystko na jedno kopyto aby tylko kasę wydębić za jakieś ochłapy niby sztuki!Sama oprawa do straganów i piwiarni- nic ciekawego i strata pieniędzy.

Gość • Niedziela [19.08.2018, 20:57:48] • [IP: 80.245.179.***]

Wizualnie wszystko coraz lepiej wygląda. Ale boli brak szant poza konkursem. W piątek, w sobote cały dzień do 17.00 nie było zadnej klimatycznej muzyki. Same beznadziejne kawałki z wesołego miasteczka. W tamtym roku dużo lepiej.

Gość • Niedziela [19.08.2018, 20:02:00] • [IP: 94.254.232.**]

Oscypki, pościel, chińskie zabawki w stronę morza pełną gębą 😂😂😂

Gość • Niedziela [19.08.2018, 19:21:03] • [IP: 93.94.190.***]

drozyzna i nic ciekawego

Gość • Niedziela [19.08.2018, 18:22:25] • [IP: 83.8.168.***]

te petardy to największa patologia. mam dosyć ciągłego huku w nocy. mamy XXI wiek. pora wymyslic jakies nowe atrakcje widowiskowego. ludziom chce już się rzygać na fajerwerki.

Gość • Niedziela [19.08.2018, 18:16:51] • [IP: 176.221.122.***]

Na stoiskach tego pseudo jarmarku kapcie góralskie, sery z podlasia, chińskie zabawki. A gdzie np rybka? gdzie stoiska z pamiątkami z nad morza? Może czas przewietrzyć wydział promocji miasta skoro fundują nam co roku takie badziewie? I jeszcze łupanina disco polo zamiast szant

Gość • Niedziela [19.08.2018, 18:07:11] • [IP: 188.147.98.**]

Po co wesołe miasteczko?? Nie dość że hałasuje to jeszcze paskudnie wygląda. I jest na każdych " dniach miasta" w całym kraju. Natomiast morze jest tylko nad morzem. Warto o tym pamiętać i to wykorzystać.

Gość • Niedziela [19.08.2018, 17:44:32] • [IP: 176.221.123.**]

Zalosna karukatura dawnego wiatrakakoryta. Jesli na morskim jarmarku moge kupic jedynie pajde chleba, oscypka albo goralskie kapcie i zapictoto niebotycznie drogim tyskaczem to ciekawejest dlla kogo ten festyn... kiedys Wiatrak mial klimat, nie byldla kazdego ale byl dla miosnikow morza, szant i kultury zeglarskiej. Teraz byl dla nikogo.. cenniki pseudo wesolego miasteczka z przebitymi cenami o 1/3... jeszcze chamsko przemalowane markerami... nigdy nie widzialam zeby sprzedajacy piwo siedzielii znudzeni. .. ale jak piwo kosztuje 10 zl za sikacza z beczki... dramat dla plebstwa

Gość • Niedziela [19.08.2018, 16:44:55] • [IP: 188.146.239.***]

Żenada, z roku na rok coraz większe badziewie.

Gość • Niedziela [19.08.2018, 16:03:29] • [IP: 92.42.118.**]

Świetne zdjęcie - zaglowiec + fajerwerki.

Gość • Niedziela [19.08.2018, 14:52:04] • [IP: 83.26.246.***]

Fajne zdjęcie.

Gość • Niedziela [19.08.2018, 14:24:36] • [IP: 93.94.185.***]

SUPER BYŁO

Gość • Niedziela [19.08.2018, 13:58:29] • [IP: 176.221.122.***]

I znowu nikt nie pomyślał żeby wyłaczyć tą muzykę w wesołym miasteczku skaro grają szanty😦. Naprawdę organizatorzy nie mają nic do powiedzenia?? To jakieś nieporozumienie.

Gość • Niedziela [19.08.2018, 13:34:57] • [IP: 178.238.252.***]

Atrakcje dla turystow !! A CO DLA MIESZKANCA ??KOEJKI do p. ...ch SpecjaliSTOW, K...a, ze tego bur...u JESZCZE nikt w tym swinoujsciu nie uporzadkowal ??

Gość • Niedziela [19.08.2018, 13:29:31] • [IP: 37.47.131.***]

Jeśli obowiązuje cisza nocna od 22.00 to dla wszystkich a nie wybrani robią co chcą-napierd...fajerwerkami o 24 nie jest chyba elementem ciszy nocnej-rozumiem że nie jestem Niemieckim emerytem i mam uj do powiedzenia ale przepis to przepis, obudziły mnie fajerwerki i co teraz?? ja nie mam prawa narzekać ??

Gość • Niedziela [19.08.2018, 12:54:37] • [IP: 92.42.113.***]

Trzydzieści lat temu Komuna upadła... podobno:) A Janusz ciągle na czele pochodu, podobno idąc pod nosem mruczał" Międzynarodówkę".

Oglądasz 1-25 z 26
■ Na południowym - zachodzie i zachodzie kraju prognozowane są wzrosty temperatury maksymalnej powietrza do 30°C. Ponadto, w rejonach zachodnich i częściowo północnych w drugiej części dnia rozwinie się konwekcja burzowa z silnymi / bardzo silnymi porywami wiatru do 70-95 km/h. ■ Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie ■ W biały dzień niemal w centrum miasta został pobity człowiek ■ Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski ■ Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe! Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz ■ Masowo oszukuje na portalu OLX i twierdzi że zarobił ponad 2 miliony. Kim jest Kacper ze Świnoujścia? Zobacz film! ■ Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie ■ Zderzenie rowerzystów może mieć naprawdę poważne skutki. Do takiego wypadku doszło w piątek na ścieżce rowerowej przy ulicy Matejki, gdzie 13-latek zajechał drogę innemu rowerzyście. Wskutek zderzenia chłopiec upadł na chodnik doznając urazu głowy na tyle poważnego, że został przetransportowany do jednego ze szpitali w Szczecinie. ■ Już dawno przywykliśmy do widoku dzików przechadzających się ulicami, czasem można spotkać wytwornego lisa lub nawet godnego borsuka. Ale lubieżny Łoś, to coś nowego. Ostrzegamy mieszkańców, w mieście grasuje ciekawski łoś, niedyskretnie podglądający mieszkańców przez okna. Chrońmy żony, matki i małe dzieci, prawdziwe zwierzę grasuje po mieście ■ Na jednej z działek znaleziono zwłoki dwóch osób. Oględziny miejsca trwały do późnych godzin nocnych. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Wczoraj w godzinach popołudniowych za świetlicą Ogrody Granica znaleziono ciała dwóch osób. Zwłoki kobiety i mężczyzny były już w stanie rozkładu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że denaci mieli ponad 60 lat. Ciało mężczyzny wisiało wewnątrz, kobiety leżało. Na miejscu zjawił się prokurator, policja, wezwano również strażaków, którzy pomagali w akcji po zmroku, doświetlając teren. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok i zabrane ■