POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [19.08.2018, 12:13:42] • Świnoujście

Moc atrakcji czwartego dnia FAMY

Moc atrakcji czwartego dnia FAMY

fot. FAMA

Teatr, koncerty, zabawy dla dzieci oraz butik – takie atrakcje czekają w niedzielę na uczestników 48. Famy w Świnoujściu. Przed nami kolejny dzień imprezy.

19 sierpnia 2018. Już od rana będzie co robić. Od godziny 10:00 do 14:00 na terenie Oflagu przy ul. Piastowskiej ruszy FAMA FASHION. Pod tą nazwą kryje się pracowania artystyczna i butik w wykonaniu absolwentek Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu na kierunku wzornictwo – Malwiny Bil i Pameli Mączyńskiej. Na miejscu będzie można kupić festiwalowe gadżety – m.in. torby czy koszulki. Większość jest wykonana z recyklingu. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Świnoujściu. Z kolei między 12:00 a 14:00 na Osiedlu Warszów (skrzyżowanie ul. Sosnowej i ul. Barlickiego) dzieci będą mogły wziąć udział w grach zabawach oraz PIKNIKU. To w ramach „ZAPROŚ FAMĘ DO SIEBIE”, czyli cyklu wydarzeń festiwalowych odbywających się w miejscach zgłoszonych przez mieszkańców miasta na 44 wyspach.

Kolejne przedsięwzięcie również jest jego elementem. O 15:30 w El Papa – Cafe Hemingway koncert zagra HEY HATO. W sowim solowym projekcie Tadeusz Wnuk łączy gitarę, wokal, looper i sample. Jak sam o sobie pisze jest to pop, a być może również „songwriting przyszłości”. Później Festiwal zagości w Galerii Miejsce sztuki44. Spotkanie autorskie z dwukrotnie uhonorowana nagrodą Grand Press reporterką EWĄ WINNICKĄ rozpocznie się o godzinie 17:00. To w ramach cyklu o nazwie „MIEJSCA LITERATURY. ZŁE MIEJSCE”. Będzie dotyczyć ono książki „Był sobie chłopczyk”.

O godzinie 18:30 w Miejskim Domu monodram „WANDA WASILEWSKA” zaprezentuje KAMILA BANASIAK. Z jednej strony jest to opowieść o tej polskiej i sowieckiej działaczce komunistycznej, a z drugiej zobrazowanie wizji tego jak patrzyłaby ona na rzeczywistość po 54 latach od własnej śmierci. W tym samym miejscu w dalszej kolejności swój spektakl przedstawi teatr improwizowany IRGA. Początek o 19:30.

Następnie Fama przeniesie się na trzy koncerty do Hali w Basenie Północnym. O 21:00 zagra tam grupa KIRSZENBAUM. Jest ona laureatem głównej nagrody na Festiwalu Synestezje. Mocno eklektyczny styl projektu oparty jest na bliskiej współpracy gitar, post-rockowych skrzypiec i nagrywanych na żywo loopów. Następnie – o 22:00 – scenę przejmie Maciej Trifonidis ze swoim nowym projektem 15 CM ABOVE THE GROUND. Grupa wykonuje instrumentalną muzykę akustyczną. Członkowie zespołu sami mówią o niej, że to „dźwięki z drewna”. Koncert odbędzie się w ramach cyklu „LABORATORIUM MUZYKI”. Na koniec dnia publiczność zobaczy w hali występ zespołu WATA. To o 23:15. Swoim graniem zabiorą nas w świat elektroniki i syntezatorów wspartych żywymi instrumentami oraz wokalem.

48. Festiwal Fama odbywa się w terminie 16-26 sierpnia 2018. Aktualizowany harmonogram jest dostępny na stronie internetowej, w zakładce PROGRAM. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Zachęcamy do śledzenia naszych profili na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE.

http://www.fama.org.pl/program
https://www.facebook.com/festiwal.fama
https://www.instagram.com/festiwalfama


19 sierpnia NIEDZIELA

10:00 Oflag | FAMA FASHION – pracowania artystyczna i butik / PK
12:00 Osiedle Warszów | ZAPROŚ FAMĘ DO SIEBIE | PIKNIK, GRY I ZABAWY DLA DZIECI / PT
15:30 El Papa – Cafe Hemingway | ZAPROŚ FAMĘ DO SIEBIE | HEY HATO – koncert / PK
17:00 Galeria Miejsce sztuki44 | MIEJSCA LITERATURY. ZŁE MIEJSCE | EWA WINNICKA – spotkanie autorskie BEZIMIENNY CHŁOPIEC / WS
18:30 Miejski Dom Kultury | KAMILA BANASIAK – monodram WANDA WASILEWSKA, reż. A. Skorupa | Fundacja Rezonanse Kultury / PK
19:30 Miejski Dom Kultury | IRGA – spektakl improwizowany / PK
21:00 Hala w Basenie Północnym | KIRSZENBAUM – koncert / PK
22:00 Hala w Basenie Północnym | LABORATORIUM MUZYKI | 15 CM ABOVE THE GROUND – koncert / WS
23:15 Hala w Basenie Północnym | WATA – koncert / PK

SZCZEGÓŁY

19 SIERPNIA, NIEDZIELA

FAMA FASHION – pracowania artystyczna i butik
PK

10:00
Oflag
ul. Piastowska 55

FAMA FASHION | Duet tworzą absolwentki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu na kierunku wzornictwo. Z Famą związane są od lat, lecz w tym roku zadebiutowały w nowej roli. Dzielące je kilometry nie przeszkodziły w powstaniu projektu, ponieważ łączy je wspólna pasja do szycia i projektowania. Wspólne zainteresowania zrodziły myśl o tworzeniu gadżetów festiwalowych dla wszystkich tych, którzy uczestniczą i śledzą Famę od lat, a także dla tych którzy dopiero zaczynają z nią swoją przygodę. Ich produkty mogą się okazać wspaniałą pamiątką na lata czy prezentem dla kogoś bliskiego.

Ekomoda-to przyszłość – Większość gadżetów festiwalowych jest wykonana z recyklingu, z rzeczy pochodzących second-handów m.in zasłon, obrusów czy pościeli. Oczywiście w trosce o zdrowie przyszłych właścicieli materiały zostały wyczyszczone. Wzory na torbach czy koszulkach zostały zrobione własnoręcznie oraz z wykorzystaniem szablonów opartych na identyfikacji wizualnej Famy z poprzednich edycji (autorstwa Zuzanny Rogatty oraz duetu Kaja i Piotr Depta-Kleśta)

Dobro zawsze wraca – Całkowity dochód ze sprzedaży będzie przekazany na rzecz SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W ŚWINOUJŚCIU. Fama Fashion będzie tym samym kontynuacją projektu PSA MA FAMA, który realizowany był podczas Famy 2017 i zdobył jedną z głównych nagród (Trójząb Neptuna).

SKŁAD | Maliwna Bil, Pamela Mączyńska

CZAS TRWANIA | 10:00-14:00

ZAPROŚ FAMĘ DO SIEBIE | PIKNIK, GRY I ZABAWY DLA DZIECI
PT

12:00
Osiedle Warszów
ul Sosnowa / ul. Barlickiego
Location Latitude: 53.90463965371244
Location Longitude: 14.279124282247949

Cykl działań animacyjnych i zabaw adresowanych do najmłodszych odbiorców Festiwalu.

Wydarzenie realizowane w ramach cyklu „ZAPROŚ FAMĘ DO SIEBIE!”. Dzięki zebraniu od mieszkańców propozycji miejsc na realizację wydarzeń festiwalowych, Fama opuszcza scenę i eksploruje przestrzeń miasta. Cykl jest realizowany od 2015 roku oraz cieszy się dużym zainteresowaniem i przychylnością mieszkańców, którzy aktywnie włączają się w jego tworzenie.

LOKALIZACJA | Wydarzenie odbędzie się na skwerze, skrzyżowanie ul. Sosnowej i ul. Barlickiego

CZAS TRWANIA | 12:00-14:00

ZAPROŚ FAMĘ DO SIEBIE | HEY HATO – koncert
PK

15:30
El Papa – Cafe Hemingway
ul. Bohaterów Września 69

HEY HATO | Solowy projekt na gitarę, wokal, looper i sample (Tadeusz Wnuk). Chwytliwe melodie, nośne refreny i epickie gitarowe solówki. Na żywo to wyjątkowy, wciągający show i niepowtarzalny kontakt z publicznością. HEY HATO nie marnuje czasu i od samego początku bardzo aktywnie koncertuje. W krótkim czasie działalności zagrał koncerty w Polsce, Austrii, Niemczech i na Litwie. Jego nagrana w Wiedniu demówka wyprzedała się w ciągu tygodnia, dzięki czemu artysta może poważnie myśleć o wydaniu debiutanckiego albumu. Człowiek z lasu wyprowadził się do wielkomiejskiej dżungli, by pisać piosenki o wszystkich rzeczach, które trawią jego wnętrze. To jest dzika i prymitywna muzyka pop. To są dobre teksty i emocjonalne gitarowe solówki. Utwory z chwytliwymi refrenami i przekornym charakterem. Songwriting przyszłości w zupełnie nowej odsłonie.

Wydarzenie realizowane w ramach cyklu „ZAPROŚ FAMĘ DO SIEBIE!”. Dzięki zebraniu od mieszkańców propozycji miejsc na realizację wydarzeń festiwalowych, Fama opuszcza scenę i eksploruje przestrzeń miasta. Cykl jest realizowany od 2015 roku oraz cieszy się dużym zainteresowaniem i przychylnością mieszkańców, którzy aktywnie włączają się w jego tworzenie.

www.heyhato.com
www.facebook.com/heyhato
www.instagram.com/hey_hato

https://www.youtube.com/watch?v=FUij3lFvGjw

MIEJSCA LITERATURY. ZŁE MIEJSCE | EWA WINNICKA – spotkanie autorskie BEZIMIENNY CHŁOPIEC
WS

17:00
Galeria Miejsce sztuki44
ul. Armii Krajowej 13

EWA WINNICKA | Reporterka; studiowała dziennikarstwo i amerykanistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Związana z „Polityką” i „Dużym Formatem”, publikowała także w „Tygodniku Powszechnym” i włoskim „Internazionale”. Dwukrotnie uhonorowana nagrodą Grand Press za teksty o tematyce społecznej. Autorka książek: „Londyńczycy”, nominowanej do Nagrody „Gryfia”, „Angole”, za którą otrzymała Nagrodę „Gryfia”, a także nominacje do Nagrody Nike i Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, „Nowy Jork zbuntowany”, „Milionerka. Zagadka Barbary Piaseckiej Johnson” oraz „Był sobie chłopczyk”, za którą otrzymała nominację do Górnośląskiej Nagrody Literackiej „Juliusz”.

Moderator: KONRAD WOJTYŁA – Poeta, dziennikarz, krytyk literacki. Od 2003 roku związany z Polskim Radiem Szczecin. W 2015 roku zdobył tytuł Dziennikarzem Roku Pomorza Zachodniego. W latach 2005-2009 z-ca redaktora naczelnego kwartalnika literacko-filozoficznego „fo:pa”. W latach 2012-2014 redaktor naczelny kwartalnika „eleWator” i wiceprezes Fundacji Literatury imienia Henryka Berezy w Szczecinie.. Od 2015 roku wiceprezes zarządu Fundacji im. Sławomira Mrożka. Gospodarz cyklicznych spotkań literackich. Laureat Lubuskiego Wawrzynu Literackiego 2010 za tom „może boże”. Od 2014 juror Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej dla Autorki Gryfia. W 2018 w Kapitule Lubuskiego Wawrzynu Literackiego.

Kolejna edycja cyklu „MIEJSCA LITERATURY” realizowanego na Famie od roku 2010, poświęconego różnym sposobom ujmowania tematu miejsca przez literaturę. W tym roku temat przewodni projektu brzmi „ZŁE MIEJSCE”. Zakres tematyczny projektu wyznaczają takie zagadnienia, jak: podróż geograficzna i podróż przez historię; pamięć indywidualna i zbiorowa; zderzenie tego, co wspólne z tym, co indywidualne; granice geograficzne, mentalne, duchowe; emigracja, wykorzenienie, wykluczenie; bezdomność duchowa; uniwersalna problematyka wyłaniająca się z zagadnień specyficznych, indywidualnych historii.

KAMILA BANASIAK – monodram WANDA WASILEWSKA, reż. A. Skorupa | Fundacja Rezonanse Kultury
PK

18:30
Miejski Dom Kultury
ul. Wojska Polskiego 1

WANDA WASILEWSKA | Monodram powstał w oparciu o biografię Wandy Wasilewskiej. Wanda postrzegana zazwyczaj stereotypowo jako zdrajczyni ojczyzny czy kochanka Stalina pojawia się 54 lata po swojej śmierci, by powiedzieć o uwikłaniach rodzinnych, uwikłaniach w historię i z dystansu spojrzeć na losy współczesnej Polski. Spektakl jest próbą uczłowieczenia posągu i podania w wątpliwość jednoznaczną ocenę postępowania Wandy Wasilewskiej. Dla pokolenia urodzonego po 1989 roku spektakl może być z kolei okazją do poznania tej postaci, która praktycznie nie pojawia się na lekcjach historii.

Tekst pisany jest z trzech perspektyw. Z jednej strony mamy rok 2018, by za chwilę móc przenieść się w czasy przedwojenne czy lata 50-te, będące okresem największej działalności politycznej Wandy. Tutaj biografia pojedynczego człowieka splata się z biografią państwową. Wanda staje się niejako postacią tragiczną, chociaż autorkom spektaklu nie zależy na jej odbrązawianiu. Ciekawe w tym kontekście staje się zmaganie młodej aktorki, nie znającej wcześniej Wandy, z kimś, kto pokoleniu jej rodziców kojarzy się z najgorszym stalinowskim okresem. Aktorka Kamila Banasiak próbuje wcielić się w postać odległą od niej historycznie i mentalnie. To tutaj łączy się przeszłość z teraźniejszością. Co by się stało, gdyby Wanda Wasilewska przybyła do nas 54 lata od własnej śmierci? Co mogłaby powiedzieć? Za czym tęsknić? Jak patrzyłaby na współczesną Polskę? Takie pytania i wiele innych zadaje spektakl , nie na wszystkie znajdując jednoznaczną odpowiedź.

Monodram / Reżyseria: Aleksandra Skorupa / Występuje: Kamila Banasiak / Światło: Marta Seredyńska / Premiera: 2016 / Produkcja: Fundacja Rezonanse Kultury

KAMILA BANASIAK | Absolwentka Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie. Aktorka Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie. Zadebiutowała w spektaklu „Piaskownica” Michała Walczaka w reż. Jewgienii Boginskiej w Teatrze im. A. Fredry w Gnieźnie rolą Miłki (2016). Zagrała także w spektaklach dyplomowych „Księżniczka na opak wywrócona” w reż. Remigiusza Brzyka oraz „Opowieści lasku wiedeńskiego” w reż. Michała Kotańskiego w krakowskiej PWST oraz w monodramie „Wanda Wasilewska” w reż. Aleksandry Skorupy. Laureatka Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego 2016.

ALEKSANDRA SKORUPA | Studentka V roku Wydziału Reżyserii Dramatu w krakowskim PWST, teatrolożka (absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie), dramaturżka i reżyserka autorskich spektakli. Jej monodram o legendarnej działaczce komunistycznej „Wanda Wasilewska” zdobył główną nagrodę na 14. Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego w Teatrze Studio w Warszawie oraz Nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS na 6. Forum Młodej Reżyserii w PWST w Krakowie, spektakl „Sońka” wg I. Karpowicza został wystawiony w ramach finału Obserwatorium Artystycznego ENTREE w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. W ramach Olimpiady Teatralnej w Instytucie Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu współreżyserowała projekt „Dziady. Lekcja” z udziałem Jerzego Treli. We współpracy z Teatrem Kontrabanda autorka napisała i wyreżyserowała spektakle: „SKUR-WIENIA" (Teatr Kabaret, Kraków), który został finalistą przeglądu monodramów „O Złotą Podkowę Pegaza” w Suwałkach oraz „I że ci nie odpuszczę aż...” (Śródmiejski Ośrodek Kultury, Kraków).

MARTA SEREDYŃSKA | Absolwentka wiedzy o teatrze oraz mediów interaktywnych poznańskiego UAM. Współpracowała m.in. z Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, Malta Festival Poznań, Art Stations Foundation. Recenzentka teatralna („Didaskalia”, TaniecPOLSKA.pl, „Teatralia”). Kuratorka projektu Plus/Minus (+/) podczas festiwalu Nowa Siła Kuratorska 2013. Realizator techniczny spektakli Macieja Kuźmińskiego: „Room 40” i „Różnica i Powtórzenie' (także asystentka reżysera świateł). Twórczyni świateł do spektakli „Herminia, czyli Amazonki” oraz „Sońka” w reżyserii Aleksandry Skorupy.

IRGA – spektakl improwizowany
PK

19:30
Miejski Dom Kultury
ul. Wojska Polskiego 1

IRGA | Teatr improwizacji założony w 2016 roku przez uczniów wrocławskiej Akademii Improwizacji. Od listopada 2016 grają regularnie we Wrocławiu, co zaowocowało ponad 30 spektaklami. Kilkukrotnie grali na imprezach studenckich takich jak Dni Aktywności Studenckiej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu czy Konferencji Matematycznej „O Matko!” na Politechnice Wrocławskiej. Występowali na Maratonie Improwizacji w Warszawie organizowanym przez Szkołę Impro w 2017 roku oraz na Wieczornej Scenie Improwizacji na festiwalu Improfest w tym samym roku. Biorą także udział w innych wydarzeniach kulturalnych, takich jak SLOT Art Festiwal w Lubiążu, gdzie grali na scenie Miejsca Akcji Satyrycznych w 2017 roku oraz nadchodzącym Tygodniu Bredero, gdzie zagrają na zaproszenie Katedry Filologii Niderlandzkiej w ramach obchodów Roku Bredero. Nieustannie doskonalą swój warsztat, m. in. u nauczycieli z warszawskiej Szkoły Impro, Irlandii, Holandii, Austrii i USA. Irga to muzyk jazzowy, ekonomista, psycholog, inżynier, aktor, matematyk, politolog i programista. Spektrum doświadczeń tworzy niepowtarzalną mieszankę, w której każdy widz odnajdzie coś swojego.

„Nasze inspiracje pochodzą z różnych źródeł. Może to być monolog lub jedno słowo wypowiedziane przez publiczność, na bazie którego stworzymy godzinny spektakl fabularny. Może to być przedmiot, który poprowadzi do serii krótszych, dynamicznych historii. Może to być fragment książki bądź mała rzeźba. Może to być cokolwiek.”

SKŁAD (występujący na Famie) | Krzysztof Mikoszewski, Natalia Cyran, Marcin Najman, Przemek Ponikowski, Anna Wołyniec, Piotr Zdebski

www.facebook.com/irga.impro

KIRSZENBAUM – koncert
PK

21:00
Hala w Basenie Północnym
ul. Jachtowa 1

KIRSZENBAUM | Po publikacji siedmiu utworów i towarzyszących im kolaży filmowych, w ciągu pierwszego roku działalności Kirszenbaum wielokrotnie gościł na antenie Radia Kraków, otrzymał główną nagrodę Festiwalu Synestezje, został entuzjastycznie przyjęty przez Krakowską Scenę Muzyczną oraz wystąpił przed takimi artystami jak Bobby the Unicorn, Ania Dąbrowska czy Fisz Emade Tworzywo. Po drodze pojawił się z koncertami w różnych miejscach Polski, na Słowacji oraz w najciekawszych punktach muzycznej mapy Krakowa (Klub Studio, Piękny Pies, Cafe Szafe, Zet Pe Te). Kirszenbaum to wspólne przedsięwzięcie Kacpra Szpyrki (filozofa i skrzypka) oraz Kuby Wiśniewskiego (autora i songwritera), których uprzednia współpraca w zespole Pora Wiatru zaowocowała ponad 150 koncertami, występem w finale programu Must Be the Music, główną nagrodą polskiej edycji Festiwalu Emergenza, serią crowd-fundingowych koncertów w tramwajach czy występem na niemieckim Taubertal Festival. Aktualnie artyści blisko współpracują z perkusistą i producentem Krzyśkiem Zawidowskim (Oversaturate) przy produkcji „Maszyny Trurla” - debiutanckiego minialbumu luźno nawiązującego do tytułowego opowiadania Stanisława Lema (przy błogosławieństwie oficjalnego portalu lem.pl).

W warstwie muzycznej, mocno eklektyczny styl projektu oparty jest na bliskiej współpracy gitar, post-rockowych skrzypiec i nagrywanych na żywo loopów. Wszystko to składa się na współczesną i bardzo specyficzną interpretację słowiańskich, klezmerskich i anglosaskich folków, podlaną dynamicznym, szepcząco-krzyczącym duetem wokalnym. Wprawne ucho wychwyci wpływy takich artystów jak Fink, Andrew Bird, Warren Ellis, późny Tom Waits czy wczesny Nick Cave, wprawne oko dostrzeże zabawę mniej lub bardziej klasycznymi pozycjami kina niemego, wczesnego kina SF i innych (Georges Melies, Buster Keaton, Akira Kurosawa), a wprawny czytelnik dopatrzy się intertekstualnej żonglerki nawiązaniami literackimi w warstwie tekstualnej, od Alberta Camus („Syzyf”) i Franza Kafki („Franz Pukafka”), przez Tove Jansson („Tatuś Muminka na SORze”) i Gombrowicza („Transatlantyk”), po samego Terry’ego Pratchetta („Wolni ciutludzie”).

SKŁAD | Jakub Wiśniewski – wokal, gitara; Kacper Szpyrka – skrzypce, wokal

www.facebook.com/kirszen
www.instagram.com/kirszenkirszen

https://www.youtube.com/watch?v=3Su1JI6dKAY

LABORATORIUM MUZYKI | 15 CM ABOVE THE GROUND – koncert
WS

22:00
Hala w Basenie Północnym
ul. Jachtowa 1

15 CM ABOVE THE GROUND | Nowy projekt Macieja Trifonidisa, muzyka działającego od wielu lat na polskiej scenie muzyki improwizowanej. Grupa wykonuje autorską, instrumentalną muzykę akustyczną. Muzycy wykorzystują naturalne brzmienie instrumentów. Muzyka zespołu jest eklektyczna i różnorodna. Artyści łączą elementy wielu gatunków, tworząc swój indywidualny i niepowtarzalny styl. Sami o swojej muzyce mówią, że to „dźwięki z drewna” lub bardziej encyklopedycznie: new acoustic.

SKŁAD | Maciej Trifonidis – gitara dobro; Janusz Tytman – mandolina; Łukasz Czekała – skrzypce; Tomasz Bogacki – gitara akustyczna; Dominik Jabłkowski – kontrabas

Koncert jest częścią cyklu „LABORATORIUM MUZYKI”, realizowanego na Famie od 2012 roku. Jego celem jest realizacja projektów premierowych, prezentacja renomowanych grup z Polski i zagranicy oraz konfrontacja stylów muzycznych i prezentacja wzajemnych między nimi inspiracji (muzyka poważna, jazzowa, tradycyjna, improwizowana).

https://www.youtube.com/watch?v=50RroyBU5pE

WATA – koncert
PK

23:15
Hala w Basenie Północnym
ul. Jachtowa 1

WATA | Muzyczny projekt założony w 2016 roku przez muzyków Robot House: Krzyśka Birowskiego, Marcina Kucharczyka i Szymona Smolaka oraz wokalistę Karola Ossolińskiego (Sissico, Neurotic Boy). Muzycy chwilowo odłożyli gitary, zafascynowani światem elektroniki i syntezatorów. Z ich klawiatur, jednakże, nie płynie bynajmniej modny synthpop. Muzyka zespołu to wsparte ekstatycznym rytmem perkusji, przeważnie wesołe piosenki o cierpiących jednostkach, skomplikowaniu świata oraz kotach gigantach.

SKŁAD | Karol Ossoliński – voc, melodica, kaoss; Krzysztof Birowski – voc, synth, bass; Marcin Kucharczyk – synth; Szymon Smolak – dr, synth

www.facebook.com/watawroclaw

https://www.youtube.com/watch?v=gFLGtBhdfL0


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Niedziela [19.08.2018, 20:24:30] • [IP: 109.243.156.**]

W imieniu mieszkańców Świnoujścia jak również i swoim pragnę z żalem przeprosic za brak wpisów pod tym materiałem, wynikający, jak mniemam, z tego, że żyjemy swoim życiem, a ta oferta płaszczyzny naszego życia nie przecina...

Oglądasz 1-1 z 1
■ Zmarł ksiądz Andrzej Kamiński. Posługiwał w parafii Chrystusa Króla ■ Tir jechał prosto na Mercedesa Vana. W niedzielę 31 maja kwadrans przed godziną dziewiątą w miejscowości Rzeczyn koło Wolina na DK 3 tir ze Słowacji nagle zjechał na czołówkę na mercedesa ze Świnoujścia. W ułamkach sekundy kierowca mercedesa z żoną przeżył horror ■ Rada Miasta zdecydowała o kontynuacji w roku 2020 programu bezpłatnych szczepień przeciwko grypie ■ Rada Miasta pozytywnie zaopiniowała projekty zmian granic pasa technicznego i pasa technicznego od strony lądu. Projekty mają związek z planami budowy terminala kontenerowego ■ Dotychczasowy Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu st.bryg. mgr inż. Andrzej Lipiński kończy służbę. Uroczyste pożegnanie komendanta w związku z przejściem na emeryturę odbędzie się dziś. 28 maja. W pożegnaniu wezmą udział władze miasta ■ Prezydent miasta: "Mimo ograniczeń Świnoujście dysponuje obecnie dużą rezerwą miejsc dla dzieci, zarówno w żłobku jaki przedszkolach" ■ Kilka minut po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady XXXI sesji Rady Miasta. Posiedzenie odbywa się w trybie zdalnym ■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■