POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [05.09.2018, 08:45:08] • Świnoujście

"Seniorzy i juniorzy" - festyn rodzinny promujący bezpieczeństwo z udziałem świnoujskich policjantów

"Seniorzy i juniorzy" - festyn rodzinny promujący bezpieczeństwo z udziałem świnoujskich policjantów

fot. Policja

"Seniorzy i juniorzy" - pod takim hasłem w Świnoujściu odbył się rodzinny festyn zorganizowany przez miejscowy klub sportowy, w którym udział wzięli także świnoujscy policjanci. Celem przedsięwzięcia było promowanie bezpieczeństwa wśród dzieci oraz starszych mieszkańców miasta. Dopisała pogoda, humory i duża frekwencja.

Podczas minionego weekendu na osiedlu mieszkaniowym przy ulicy Matejki w Świnoujściu odbył się festyn rodzinny pod hasłem "Seniorzy i juniorzy". Miejscowy klub sportowy, będący głównym organizatorem imprezy, zaprosił do jej udziału także świnoujskich policjantów. Mundurowi promowali bezpieczne zachowania i postawy wśród wśród różnych grup wiekowych, wpisując się tym samym w założenia akcji MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Niewątpliwą atrakcją dla najmłodszych był policyjny radiowóz wykorzystywany przez stróży prawa do patrolowania oraz obsługi zdarzeń drogowych. Policjanci wykorzystali tą okazję do rozmawiania z nimi o bezpieczeństwie w związku z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym. Prelekcję o zasadach bezpiecznych zachowaniach na drodze, w domu, w szkole i na podwórku uzupełniały konkursy i gry. Dla dzieci, które udzieliły prawidłowych odpowiedzi czekały nagrody rzeczowe w postaci opasek odblaskowych, mini zestawów do udzielania pierwszej pomocy oraz książeczek i ulotek profilaktycznych. Dzieci chętnie zadawały mundurowym wiele pytań na nurtujące je zagadnienia. Nie zabrakło także informacji dla młodzieży o cyberzagrożeniach oraz zagrożeniach ze strony używek - alkoholu, narkotyków, dopalaczy czy papierosów.
Zainteresowanym pracą w Policji przekazywano informacje oraz ulotki na temat zasad rekrutacji.

"Seniorzy i juniorzy" - festyn rodzinny promujący bezpieczeństwo z udziałem świnoujskich policjantów

fot. Policja

Z kolei z rodzicami i opiekunami juniorów policjanci rozmawiali o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, uczulali m.in. na prędkość, z jaką przejeżdżają w pobliżu szkół, przypominali o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa i przewożenia dzieci w fotelikach oraz o tym, jak zgubne w skutkach może być używanie telefonu i jednoczesne kierowanie samochodem. Dorośli usłyszeli tez wiele przestróg o skutkach i konsekwencjach wynikających z kierowania pojazdami mechanicznymi pod wpływem alkoholu. Chętni mogli przymierzyć specjalne okulary tzw. alkogogle, imitujące obraz widziany oczami nietrzeźwego kierowcy. Osoby, które przeszły tor przeszkód w alkogoglach na nosie mówiły, że nie zdawały sobie sprawy, że rzeczywistość po alkoholu tak bardzo się zmienia.

Funkcjonariusze rozdawali ulotki promujące Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikację Moja Komenda informując, do czego służą te dwa narzędzia, dzięki którym łatwiej można zadbać o bezpieczeństwo w swojej okolicy i skontaktować się ze swoim dzielnicowym.

W czasie festynu zastrzyk informacji otrzymali także seniorzy. Policjanci przekazali im wiele wskazówek i informacji o oszustach działających metodą "na wnuczka" i "na policjanta", jak unikać sytuacji, w których można stać się ofiarą przestępstwa, zasadach bezpiecznej jazdy rowerem, a także wręczali ulotki profilaktyczne i opaski odblaskowe z napisem "Bezpieczny senior".

"Seniorzy i juniorzy" - festyn rodzinny promujący bezpieczeństwo z udziałem świnoujskich policjantów

fot. Policja


W festynie wzięli udział także strażacy z Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Świnoujściu, którzy zaprezentowali wozy strażackie oraz gaszenie pożaru. Obecny był też przedstawiciel Sanepidu, który przedstawił palaczom papierosów urządzenie smokolajzer, czyli urządzenie do badania ilości tlenku węgla w wydychanym powietrzu, obrazujące jak nikotyna niszczy organizm. Przedstawiciele Szpitala Miejskiego w Świnoujściu badali uczestnikom festynu poziom glukozy, HCV oraz ciśnienie krwi.

Organizatorzy zadbali także, by w czasie rodzinnego spotkania nie zabrakło konkurencji sportowych, jak przeciąganie liny, mecz piłki nożnej dla dzieci, wyścigi na hulajnogach czy chodzenie na szczudłach.

Z pewnością każdy, kto przyszedł na festyn, znalazł coś dla siebie i mógł aktywnie spędzić czas oraz uzyskać wiele informacji o tym, jak być bezpiecznym oraz jak właściwie spędzić wolny czas.

asp. szt. Beata Olszewska
oficer prasowy KMP w Świnoujściu


komentarzy: 13, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-13 z 13

Gość • Czwartek [06.09.2018, 21:00:16] • [IP: 176.221.122.***]

szkoda że tak krótko

Gość • Czwartek [06.09.2018, 14:47:04] • [IP: 37.47.150.*]

Kimono to ma gejsza a to jest karate gi.

Gość • Środa [05.09.2018, 21:56:19] • [IP: 178.235.183.***]

Gość • Środa [05.09.2018, 17:23:15] • [IP: 178.238.253.**]Ćwieku, niektórzy w tych godzinach odpoczywają dlatego racją jest że takie imprezy organizuje się w odpowiednich miejscach -placach, a nie w centrum osiedla mieszkalnego.

Młody Buk • Środa [05.09.2018, 21:54:51] • [IP: 37.248.212.***]

Kiedy prowokacje na zlodzieji rowerow?

Gość • Środa [05.09.2018, 21:41:05] • [IP: 37.47.179.***]

Było świetnie. I dzieciaki fajny mecz zagrały, chociaż nie ma na zdjęciach. I wcale nie było tak głośno jak na niektórych imprezach. 👍

Gość • Środa [05.09.2018, 17:23:15] • [IP: 178.238.253.**]

Świetna impreza, Było radośnie, kolorowo, pokazy, Zespół, który przygrywał był wspaniały.Ludzie, ocknijcie sie, zawsze znajdzie się jakaś maruda co wszystko krytykuje, Festyn był w godz. 15 - 18 więc żadnej ciszy nie zakłócał, Fajnie było.

Gość • Środa [05.09.2018, 16:41:07] • [IP: 176.221.123.***]

Trzeba było być a potem komentować. Po pierwsze:gościu jest w kimono bo były pokazy karate(pokaż jak Ty to robisz w swoim dresiku), po drugie :to nie okulary (chyba, że dla Ciebie wszystko jedno co masz na nosie) tylko gogle. Chcesz coś napisać, poczytaj trochę informacji w internecie na dany temat.

Gość • Środa [05.09.2018, 15:33:09] • [IP: 188.146.174.**]

Najpierw pałują a potem pikniki urządzają?

Gość • Środa [05.09.2018, 15:05:06] • [IP: 188.146.167.**]

Ip 253 jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził.Ja z kolei ucieszyłem się ze nareszcie i na osiedlu jest coś dla nas.

Gość • Środa [05.09.2018, 14:13:32] • [IP: 178.238.252.***]

Zabraklo edukacji o uzywkach szkodliwych jak fas fud, obzeranie sie, to tez prowadzi do smierci

Gość • Środa [05.09.2018, 12:58:23] • [IP: 95.166.56.***]

Policjanci pracują w pocie czoła w tym mieście...

Pazdzioch • Środa [05.09.2018, 10:54:46] • [IP: 83.23.255.***]

Z drugiego zdjęcia zdrowo najeb..ze wyszedł na miasto w kimono, nie potrzebuje okularów

Gość • Środa [05.09.2018, 09:57:07] • [IP: 62.69.253.***]

szkoda tylko że taki festyn odbywa się między blokami, poziom hałasu dosłownie walał z nóg. Sobotnie popołudnie i niestety nijak wypocząć w domu, bo disco polo waliło po uszach niemiłosiernie. Takie festyny trzeba organizować jak najbardziej, ale może troszkę bardziej z dala od bloków. Może Plac Mickiewicza byłby takim dobrym miejscem

Oglądasz 1-13 z 13
■ PEC. W maju coroczna przerwa Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu informuje, że coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej do centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody nastąpi 20 maja 2019 od godziny 00.00 do 24.00. Przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych. BIK UM Świnoujście ■
■ W imieniu i z upoważnienia Komitetu Organizacyjnego Przeciwników Budowy Terminala Kontenerowego na terenach nadmorskich Wyspy Wolin - zapraszam na Spotkanie w sprawie aktualnej sytuacji i planów, jakie zostaną przedstawione przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście w temacie budowy Portu Kontenerowego (część informacyjna spotkania) oraz następnie I Debatę Społeczną: Jaki rozwój Świnoujścia?. Spotkanie odbędzie się we wtorek 21 maja, o godz. 18:00 w kawiarni SONATA. Serdecznie zapraszamy! ■ Wyścigi samochodowe uliczkami Platanu są uciążliwe dla mieszkańców. Osiedle Platan ma wielu mieszkańców i chyba każdy z nich chciałby mieć bezpieczne i spokojne otoczenie. Tymczasem, jak informuje jeden z lokatorów budynku na Platanie, z balkonu można "podziwiać" samochody ścigające się po osiedlowych drogach, szczególnie dotyczy to ul. Chełmońskiego i Malczewskiego ■ STS Siedow nie wpłynie do Świnoujścia Kapitanat Portu Świnoujście informuje, że decyzją Pana Premiera RP (informacja od MSZ i MSWiA ) STS Siedow nie otrzymał zgody na wejście do Portu Świnoujście. Żaglowiec miał wpłynąć 18 maja ■ Niemieccy policjanci zatrzymali mieszkankę Neu Sallenthin na wyspie Uznam, która może mieć związek ze śmiercią znanego sportowca i ochroniarza 60-letniego Daga S. Jak donosi niemiecka gazeta Ostsee Zeitung przed śmiercią Dag S. prawdopodobnie wypił jakąś substancję. Czy była to trucizna, nie wiadomo. Wykaże to dopiero sekcja zwłok mężczyzny. Gazeta dodaje, że policja bierze również pod uwagę nieumyślne spowodowanie śmierci. Prokuratura w Stralsundzie nie potwierdza ani nie zaprzecza tym informacjom ■ Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa zakończyła poszukiwanie zaginionego na Bałtyku na wysokości Mrzeżyna kutra ŚWI 82. Na pokładzie były cztery osoby ■ Do 14 maja miasto czeka na chętnych, którzy zaprojektują drogi prawobrzeża. Cel inwestycji to usprawnienie połączenia portu z siecią krajową i międzynarodową. Zgodnie z procedurami dotyczącymi wykorzystania środków unijnych, inwestycja musi być zrealizowana do końca 2022 r ■ W środę przed godziną 11.00 na wyspie Wolin w lesie na terenie Przytoru zostały znalezione zwłoki mężczyzny. Z informacji wynika, że było to niedaleko wysypiska śmieci. Policjanci powiadomili stronę niemiecką. Trwa dochodzenie ■ Alarmy bombowe w kilku świnoujskich szkołach. Drugi dzień matur rozpoczął się niespokojnie. Policja otrzymała zgłoszenia o bombach znajdujących się na terenie pięciu szkół średnich. Informacje nadeszły około godziny 6.00. Wynikało z nich, że ładunki wybuchowe podłożone są w dwóch szkołach na Warszowie oraz trzech na lewobrzeżu. agrożone miały być: ZDZ, Zespół Szkół Morskich, LO im. Mieszka I oraz LO Logos ■ O 30 kwietnia do dzisiejszego poranka w Zachodniopomorskiem odnotowaliśmy 9 wypadków drogowych, 2 osoby zginęły, 8 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 86 nietrzeźwych kierowców, 29 po spożyciu alkoholu oraz 8 po narkotykach. Trwają powroty z majówki apelujemy o ostrożność i rozwagę na drodze ■ Do tragedii doszło w sobotę na promie Unity Line Gryf. Z pokładu dla samochodów spadło dwóch mężczyzn. Jeden nie przeżył, drugi jest w ciężkim stanie. Wypadek miał miejsce po godzinie 16.00. Mężczyźni pracujący na pokładzie samochodowym promu Gryf spadli z wysokości. Niestety, dla jednego z nich upadek okazał się śmiertelny. Drugiego z poszkodowanych mężczyzn, w stanie ciężkim, przetransportowano do szpitala śmigłowcem LPR ■ Młodociany nożownik zaatakował na placu zabaw przy Platanie. Prawdopodobnie tylko dzięki przytomnej reakcji dorosłych udało się uniknąć tragedii. Będąca prywatnie na placu zabaw jedna z nauczycielek Szkoły Podstawowej nr 1 zachowała zimną krew i dzięki jej interwencji nic się nie stało ■ 15 lat po wejściu do UE. Czy pamiętacie jeszcze jak w Świnoujściu świętowaliśmy integrację? ■ Radny chce „martwego pola” na ulicy Staszica ale urzędnicy nie chcą się zgodzić ■ Dyskusja nad projektem uchwały w sprawie zasad i trybu przeprowadzenia Budżetu Obywatelskiego zajęła radnym ponad półtorej godziny. Ostatecznie uchwała została jednogłośnie przyjęta ■ Po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady X sesji VIII kadencji Rady Miasta Świnoujścia. W proponowanym gramie obrad znalazły się m.in. uchwały wprowadzające zmiany do dotychczasowej sieci szkół publicznych w mieście oraz ustanowienia specjalnej strefy rewitalizacji na Warszowie ■ Jak informuje Wydział Edukacji Urzędu Miasta Świnoujście, dziś 24 kwietnia 2019 r. pracownicy Przedszkola Miejskiego nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi „Tęcza” przy ulicy Gdyńskiej w Świnoujściu zawiesili strajk. Tym samym placówka rozpoczęła normalną działalność. Od jutra 25 kwietnia 2019 r. normalną pracę rozpocznie również Przedszkole Miejskie nr 3 „Pod żaglami” przy ulicy Batalionów Chłopskich w Świnoujściu ■ 24 kwietnia 2019 roku (środa) o godz. 11.30 Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda weźmie udział w uroczystości podpisania umowy o dofinansowanie dla projektu „Rozbudowa Funkcjonalności Terminalu LNG w Świnoujściu” (Polskie LNG S.A.) ul. Ku Morzu 1■ Pogoda wymalowała nam wymarzone dni do spędzenia prawdziwie radosnych Świąt Wielkanocnych. Oby w blaskach słońca nie zginął prawdziwy sens tych Cudownych dni. Radosnych chwil w gronie najbliższych życzy wszystkim redakcja portalu iswinoujscie.pl ■ Na pamiątkę świętej nocy zmartwychwstania ogień zapłonął przed kościołem Chrystusa Króla ■ Ruszyły zapisy na 40 Maraton Świnoujście – Wolgast, 29 Półmaraton Wolgast oraz 4 Sztafetę Świnoujście – Wolgast ■ Niedziela Palmowa – to początek Wielkiego Tygodnia Postawiona w oknie domu chroni podobno przed uderzeniem pioruna. Rolnicy mieszali ją z ziarnem do zasiewu aby zapewnić sobie dobre plony, mamy dodawały dzieciom do śniadania aby te cieszyły się dobrym zdrowiem, zasuszona, czuwa nad szczęściem rodzin przez cały rok. Wszystko to jednak pod warunkiem, że dziś zostanie poświęcona. Palma wielkanocna nie jest jednak przedmiotem jakiegoś dziwnego kultu sama z siebie. Zasłużyła sobie na to gdy znalazła się pod stopami Chrystusa wjeżdżającego do Jerozolimy ■ Wielkanocne klimaty na Placu Wolności. Jechały do nas 800 kilometrów! To pierwszy taki jarmark wielkanocny w Świnoujściu. Zaproszenie do zaprezentowania swoich wyrobów nad morzem przyjęli twórcy z Krasnegostawu i okolic, miejscowości położonych między Lublinem, a Chełmie Lubelskim kilkadziesiąt kilometrów od granicy polsko-ukraińskiej. Grupę wystawców zorganizowała Luba Rakiewicz, dyrektor Artystycznego Stowarzyszenia Kosiw, która z dumą pokazuje ilustrowane publikacje o twórczości mieszkańców swoich rodzinnych stron ■ Strajk w oświacie. Informacja na godzinę 10.00 czwartek 11 kwietnia 2019. - ogółem strajkujących nauczycieli 253, w tym 28 w przedszkolach i 225 w szkołach - 401 dzieci/uczniów (bez gimnazjalistów, którzy przystąpili do egzaminów) będących pod opieką, w tym 338 w przedszkolach (razem z przedszkolem nr 10, w którym nauczyciele nie strajkują) i 63 w szkołach ■ PEC. W maju coroczna przerwa Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu informuje, że coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej do centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody nastąpi 20 maja 2019 od godziny 00.00 do 24.00. Przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych ■ Mieszkańcy Świnoujścia, którzy na co dzień zaopatrują się w pieczywo z piekarni przy ul. Monte Cassino czekała w sobotę rano niemiła niespodzianka. Ani w sklepie firmowym ani w żadnym innym na mieście nie dotarło zaopatrzenie od tego wytwórcy. Przyczyną była poważna awaria instalacji w piekarni. Tuż po północy pojawiły się tam wozy Straży Pożarnej i Pogotowie Ratunkowe. Ewakuowano pracowników firmy i mieszkańców posesji ■ Od 4 kwietnia. „Bielik” z Warszowa o 7.35. W związku z prośbami rodziców uczniów, Żegluga Świnoujska informuje, że od jutra, tj. czwartek 4 kwietnia 2019 r., na przeprawie promowej „Warszów”, prom z prawobrzeża (Warszów) będzie odbijał o godzinie 7.35, a nie o 7.40. Pozostałe godziny pozostają bez zmian ■ Odpowiedź na zarzuty jest już w Komisji Europejskiej ■ Spektakularne policyjne zatrzymanie samochodu na ulicy Daszyńskiego. Przeszukano auto, sprawdzano kierowcę i pasażerów. O co poszło? Policja milczy o przyczynach tej niedzielnej akcji ■ Rada Miasta jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie poparcia środowiska nauczycielskiego ■ Zastępca prezydenta Paweł Sujka: "Po referendach, które odbywały się w Świnoujściu mogę powiedzieć, że praktycznie wszystkie placówki edukacyjne w mieście deklarują przystąpienie do strajku ■ Jeśli dojdzie do strajku nauczycieli to także dzieci w przedszkolach pozbawione zostana opieki ■ Astaldi nie chce zapłacić za gadżety. Miało być uroczyście i z gadżetami. Były tylko gadżety. Na 5 lipca ubiegłego roku miasto zaplanowało uroczyste podpisanie umowy o budowie tunelu pod Świną. Zamówiono 1000 breloczków i antystresowych gadżetów w kształcie czapki z daszkiem o wartości 9 tysięcy złotych. Uroczystość tego dnia się jednak nie odbyła, a umowy z firmą Astaldi w ogóle nie podpisano. Kto zapłaci za gadżety? ■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■