░ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydatów do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub u Kierownika Inspektoratu pod nr telefonu 91-382-38-02 ░

POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [05.09.2018, 08:45:08] • Świnoujście

"Seniorzy i juniorzy" - festyn rodzinny promujący bezpieczeństwo z udziałem świnoujskich policjantów

"Seniorzy i juniorzy" - festyn rodzinny promujący bezpieczeństwo z udziałem świnoujskich policjantów

fot. Policja

"Seniorzy i juniorzy" - pod takim hasłem w Świnoujściu odbył się rodzinny festyn zorganizowany przez miejscowy klub sportowy, w którym udział wzięli także świnoujscy policjanci. Celem przedsięwzięcia było promowanie bezpieczeństwa wśród dzieci oraz starszych mieszkańców miasta. Dopisała pogoda, humory i duża frekwencja.

Podczas minionego weekendu na osiedlu mieszkaniowym przy ulicy Matejki w Świnoujściu odbył się festyn rodzinny pod hasłem "Seniorzy i juniorzy". Miejscowy klub sportowy, będący głównym organizatorem imprezy, zaprosił do jej udziału także świnoujskich policjantów. Mundurowi promowali bezpieczne zachowania i postawy wśród wśród różnych grup wiekowych, wpisując się tym samym w założenia akcji MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Niewątpliwą atrakcją dla najmłodszych był policyjny radiowóz wykorzystywany przez stróży prawa do patrolowania oraz obsługi zdarzeń drogowych. Policjanci wykorzystali tą okazję do rozmawiania z nimi o bezpieczeństwie w związku z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym. Prelekcję o zasadach bezpiecznych zachowaniach na drodze, w domu, w szkole i na podwórku uzupełniały konkursy i gry. Dla dzieci, które udzieliły prawidłowych odpowiedzi czekały nagrody rzeczowe w postaci opasek odblaskowych, mini zestawów do udzielania pierwszej pomocy oraz książeczek i ulotek profilaktycznych. Dzieci chętnie zadawały mundurowym wiele pytań na nurtujące je zagadnienia. Nie zabrakło także informacji dla młodzieży o cyberzagrożeniach oraz zagrożeniach ze strony używek - alkoholu, narkotyków, dopalaczy czy papierosów.
Zainteresowanym pracą w Policji przekazywano informacje oraz ulotki na temat zasad rekrutacji.

"Seniorzy i juniorzy" - festyn rodzinny promujący bezpieczeństwo z udziałem świnoujskich policjantów

fot. Policja

Z kolei z rodzicami i opiekunami juniorów policjanci rozmawiali o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, uczulali m.in. na prędkość, z jaką przejeżdżają w pobliżu szkół, przypominali o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa i przewożenia dzieci w fotelikach oraz o tym, jak zgubne w skutkach może być używanie telefonu i jednoczesne kierowanie samochodem. Dorośli usłyszeli tez wiele przestróg o skutkach i konsekwencjach wynikających z kierowania pojazdami mechanicznymi pod wpływem alkoholu. Chętni mogli przymierzyć specjalne okulary tzw. alkogogle, imitujące obraz widziany oczami nietrzeźwego kierowcy. Osoby, które przeszły tor przeszkód w alkogoglach na nosie mówiły, że nie zdawały sobie sprawy, że rzeczywistość po alkoholu tak bardzo się zmienia.

Funkcjonariusze rozdawali ulotki promujące Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikację Moja Komenda informując, do czego służą te dwa narzędzia, dzięki którym łatwiej można zadbać o bezpieczeństwo w swojej okolicy i skontaktować się ze swoim dzielnicowym.

W czasie festynu zastrzyk informacji otrzymali także seniorzy. Policjanci przekazali im wiele wskazówek i informacji o oszustach działających metodą "na wnuczka" i "na policjanta", jak unikać sytuacji, w których można stać się ofiarą przestępstwa, zasadach bezpiecznej jazdy rowerem, a także wręczali ulotki profilaktyczne i opaski odblaskowe z napisem "Bezpieczny senior".

"Seniorzy i juniorzy" - festyn rodzinny promujący bezpieczeństwo z udziałem świnoujskich policjantów

fot. Policja


W festynie wzięli udział także strażacy z Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Świnoujściu, którzy zaprezentowali wozy strażackie oraz gaszenie pożaru. Obecny był też przedstawiciel Sanepidu, który przedstawił palaczom papierosów urządzenie smokolajzer, czyli urządzenie do badania ilości tlenku węgla w wydychanym powietrzu, obrazujące jak nikotyna niszczy organizm. Przedstawiciele Szpitala Miejskiego w Świnoujściu badali uczestnikom festynu poziom glukozy, HCV oraz ciśnienie krwi.

Organizatorzy zadbali także, by w czasie rodzinnego spotkania nie zabrakło konkurencji sportowych, jak przeciąganie liny, mecz piłki nożnej dla dzieci, wyścigi na hulajnogach czy chodzenie na szczudłach.

Z pewnością każdy, kto przyszedł na festyn, znalazł coś dla siebie i mógł aktywnie spędzić czas oraz uzyskać wiele informacji o tym, jak być bezpiecznym oraz jak właściwie spędzić wolny czas.

asp. szt. Beata Olszewska
oficer prasowy KMP w Świnoujściu


komentarzy: 13, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-13 z 13

Gość • Czwartek [06.09.2018, 21:00:16] • [IP: 176.221.122.***]

szkoda że tak krótko

Gość • Czwartek [06.09.2018, 14:47:04] • [IP: 37.47.150.*]

Kimono to ma gejsza a to jest karate gi.

Gość • Środa [05.09.2018, 21:56:19] • [IP: 178.235.183.***]

Gość • Środa [05.09.2018, 17:23:15] • [IP: 178.238.253.**]Ćwieku, niektórzy w tych godzinach odpoczywają dlatego racją jest że takie imprezy organizuje się w odpowiednich miejscach -placach, a nie w centrum osiedla mieszkalnego.

Młody Buk • Środa [05.09.2018, 21:54:51] • [IP: 37.248.212.***]

Kiedy prowokacje na zlodzieji rowerow?

Gość • Środa [05.09.2018, 21:41:05] • [IP: 37.47.179.***]

Było świetnie. I dzieciaki fajny mecz zagrały, chociaż nie ma na zdjęciach. I wcale nie było tak głośno jak na niektórych imprezach. 👍

Gość • Środa [05.09.2018, 17:23:15] • [IP: 178.238.253.**]

Świetna impreza, Było radośnie, kolorowo, pokazy, Zespół, który przygrywał był wspaniały.Ludzie, ocknijcie sie, zawsze znajdzie się jakaś maruda co wszystko krytykuje, Festyn był w godz. 15 - 18 więc żadnej ciszy nie zakłócał, Fajnie było.

Gość • Środa [05.09.2018, 16:41:07] • [IP: 176.221.123.***]

Trzeba było być a potem komentować. Po pierwsze:gościu jest w kimono bo były pokazy karate(pokaż jak Ty to robisz w swoim dresiku), po drugie :to nie okulary (chyba, że dla Ciebie wszystko jedno co masz na nosie) tylko gogle. Chcesz coś napisać, poczytaj trochę informacji w internecie na dany temat.

Gość • Środa [05.09.2018, 15:33:09] • [IP: 188.146.174.**]

Najpierw pałują a potem pikniki urządzają?

Gość • Środa [05.09.2018, 15:05:06] • [IP: 188.146.167.**]

Ip 253 jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził.Ja z kolei ucieszyłem się ze nareszcie i na osiedlu jest coś dla nas.

Gość • Środa [05.09.2018, 14:13:32] • [IP: 178.238.252.***]

Zabraklo edukacji o uzywkach szkodliwych jak fas fud, obzeranie sie, to tez prowadzi do smierci

Gość • Środa [05.09.2018, 12:58:23] • [IP: 95.166.56.***]

Policjanci pracują w pocie czoła w tym mieście...

Pazdzioch • Środa [05.09.2018, 10:54:46] • [IP: 83.23.255.***]

Z drugiego zdjęcia zdrowo najeb..ze wyszedł na miasto w kimono, nie potrzebuje okularów

Gość • Środa [05.09.2018, 09:57:07] • [IP: 62.69.253.***]

szkoda tylko że taki festyn odbywa się między blokami, poziom hałasu dosłownie walał z nóg. Sobotnie popołudnie i niestety nijak wypocząć w domu, bo disco polo waliło po uszach niemiłosiernie. Takie festyny trzeba organizować jak najbardziej, ale może troszkę bardziej z dala od bloków. Może Plac Mickiewicza byłby takim dobrym miejscem

Oglądasz 1-13 z 13
■ Astaldi nie chce zapłacić za gadżety. Miało być uroczyście i z gadżetami. Były tylko gadżety. Na 5 lipca ubiegłego roku miasto zaplanowało uroczyste podpisanie umowy o budowie tunelu pod Świną. Zamówiono 1000 breloczków i antystresowych gadżetów w kształcie czapki z daszkiem o wartości 9 tysięcy złotych. Uroczystość tego dnia się jednak nie odbyła, a umowy z firmą Astaldi w ogóle nie podpisano. Kto zapłaci za gadżety? ■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■