POGODA

Reklama

Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Wtorek [24.06.2008, 11:43:13] • Świnoujście

Niemiecki naturysta oko kole

Niemiecki naturysta oko kole

fot. Sławomir Ryfczyński

Niemieccy naturyści upodobali sobie plażę przy polsko-niemieckiej granicy w Świnoujściu. Zachętą do takiego rodzaju plażowania jest z pewnością wejście Polski do strefy Schengen - bez granicznych zasieków mogą spacerować w jedną i drugą stronę.

- Widok golasów może zaskoczyć polskich plażowiczów - uważa starszy ratownik na świnoujskim kąpielisku Edward Jańczak. - Prosiłbym osoby, które będą szły plażę, żeby nie zwracały uwagi. To my wchodzimy w ich kulturę, jesteśmy gośćmi i musimy się przystosować.

Nie wszyscy są na taki widok przygotowani. Polscy plażowicze skarżą się, że wśród niemieckich naturystów przeważają starsi, otyli mężczyźni. Plaża dla naturystów ma około pół kilometra długości. Ci, którzy chcą ją obejść, mogą skorzystać z promenady kilkaset metrów od plaży.

Sławomir Orlik
źródło: www.radio.szczecin.pl


komentarzy: 55, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 55

Gość • Środa [08.09.2010, 13:25:51] • [IP: 79.187.217.*]

te kuracjuszki w podeszłym juz wieku specjalnie tam chodzą żeby pozniej o czym plotkować ja tam się opalam już 11lat i wiem jak jest z babciami z sanatoriów.

Gość • Środa [06.08.2008, 12:42:23] • [IP: 82.146.224.*]

Proponuję aby ci wszyscy kturzy przychodzą na plażę naturystów oglądać kilku czy kilkunastoletnie dzieciaki a starsi im przeszkadzają udali się leczyć do poradni psychiatrycznej

Talibowie_w_akcji • Środa [23.07.2008, 18:51:59] • [IP: 213.200.244.*]

Do moherowego towarzystwa Jeszcze Ahlbeck nie lezy w Kato-Talibanistanie

chamski_moher • Środa [23.07.2008, 18:44:28] • [IP: 213.200.244.*]

Co prosze ??!! to juz do tego doszlo, ze chamski bezczelny moher bedzie ustawial Niemcow na niemieckiej plazy ?!

Gość • Wtorek [15.07.2008, 09:39:54] • [IP: 93.94.185.***]

mogą sobie plażować w stroju adama i ewy ale dlaczego ja mam na to patrzeć na plaży gdzie jest zakaz rozbierania się nie jestem zacofana ale chciałabym zaoszczędzić swojej córce widoku podjaranego starego faceta a niestety taka sytuacja miała miejsce

Gość • Czwartek [10.07.2008, 22:23:36] • [IP: 83.16.30.**]

No coz, ciemnogrod mamy w naszym pieknym kraju. Polecam kazdemu zaczerpnac wiedzy astronomicznej. Gwarantuje, ze po kilkudniowej dawce informacji, sprawy, ktore teraz zdaja sie miec jakiekolwiek znaczenie, stana sie calkowicie blache i pokora zapuka do drzwi umyslu.

Gość • Czwartek [26.06.2008, 07:46:51] • [IP: 217.97.199.*]

wszyscy kiedyś będziemy starzy i nieładni a jak chcą chodzić nago niech sobie chodzą nie patrz na nich i już u nich juz dawno nago się opalaja i nic sie nie stalo

Gość • Środa [25.06.2008, 21:20:21] • [IP: 217.97.199.*]

Co za naród nie obyty! Mnie to nie przeszkadzają golasy, dawno tak sie niemcy opalają, a polacy strasznie zbulwersowani! Nie patrzcie na nich i tyle!

Sosik • Środa [25.06.2008, 20:37:05] • [IP: 80.245.184.***]

My jesteśmy gośćmi?W Polsce?ha.ha.ha.A naturyzm, to mógł se być przed tym, jak Adam i Ewa zgrzeszyli w raju.Teraz istnieje coś takiego jak wstyd., i niestety sie trza z tym pogodzić.Niech se beda goli na plażach dla nudystów.

Gość • Środa [25.06.2008, 19:20:30] • [IP: 92.42.118.***]

Bravo gościu z 18. 49 - parę komętów niżej to samo napisałem

Gość • Środa [25.06.2008, 18:49:45] • [IP: 92.42.112.**]

To my wchodzimy w ich kulture?Ciekawe...Niech sobie będą po niemieckiej stonie goli i weseli, ale u nas to chyba oni wchodzą w naszą kulturę i niech swe" ponętne ciała" prezentują po niemieckiej stronie!Czemu ciągle my mamy usttępować i liczyć się z nimi, nawet gdy oni z nami się nie liczą?!!

Paulina N. • Środa [25.06.2008, 16:59:49] • [IP: 217.97.199.*]

A gdyby na tej plaży opalały się nastolatki to byście pisali, że jak one mogą i że nie mają szacunku dla siebie albo, że powinniśmy brać z nich przykład przecież to tylko natura...

Gość • Środa [25.06.2008, 16:25:48] • [IP: 217.97.199.*]

naturalna. .odczep sie od " moherow" ciebie tez to czeka masz to jak w banku, a w dodatku jeszcze głupota, bo tam podgladacze to osoby młode i bardzo młode, małolaty. .wiec jak cos piszesz to z głowaa nie z d--ąi

Gość • Środa [25.06.2008, 15:49:58] • [IP: 217.97.193.***]

Do niczego nie doszło, to normalne zachowania normalnych ludzi na całym świecie. Niestety dla naszego zapyziałego grajdoła stanowią szok kulturowy. Niektórym dzieciom neostrady naturyzm kojarzy się z szałem boskich ciał rodem z fotoszopowanych rozkładówek świerszczyków. Niestety, naturyzm, jak sama nazwa wskazuje pokazuje człowieka w naturze, takim jaki jest naprawdę, niezależnie od wieku. Każdy się zestarzeje i każdemu coś tam obwiśnie. Nasz zaściankowy fałszywy wstyd każde nam się wstydzić takiego ciała i z nim chować, podczas gdy zdrowy człowiek nie widzi niczego złego w tym, by mógł chodzić w stroju Adama i Ewy do końca życia. I to nas różni, na szczęście zdjęty płot pozwoli wkrótce przewietrzyć i nasz katolicko-wstydliwy, buraczany grajdół.

Gość • Środa [25.06.2008, 14:26:05] • [IP: 192.168.118.***]

stary ss-man lata z kaszana na wieszku a przy nim stara torba z cyckami jak muzynka. Do czego to doszlo juz. .

Gość • Środa [25.06.2008, 14:19:50] • [IP: 212.160.162.**]

Moim zdaniem, paradowanie na plaży goło lub w strojach kąpielowych powinno być dozwolone warunkowo. Panie i panowie na rozbieranie się powinni mieć zgodę Plażowej Komisji Estetycznej. Niektóre tłuste purchawy, paskudy, grubasy i śliniące się dziady powinni pojawiać się na plaży wyłącznie kompletnie ubrani, choćby w worek po kartoflach.

Gość • Środa [25.06.2008, 13:03:26] • [IP: 83.21.23.**]

jak im przeszkadza taki widok, to niech ci" polscy plażowicze" sami się rozbiorą i idą na tą plaże. Przecież drogie Polaczki też mogę się tam kąpać

Gość • Środa [25.06.2008, 13:01:22] • [IP: 83.21.23.**]

Nie można napisać, że plażowicze w Ahlbecku a nie Niemcy. Czy drogie buractwo zna inne określenia ludzi mieszkających w RFN. Na tej plaży dla nudystów pewnie będą też ludzie ze Świnoujścia i innych miejscowości nie tylko w Niemczech. I denrwuje mnie to, że takie buraki w Polsce mają głos. Wg. polskich buraków idealną sytuacją na plaży jest jakiś piwny namiot w którym mozna się nachlać - jak na każdego dobrego Polaka i katolika przystało!

naturalna... • Środa [25.06.2008, 11:52:13] • [IP: 83.3.1.**]

no teraz sie zacznie, spodziewalam sie tego!! moze nie przepadam za naszymi sasiadami z innych powodow, ale teraz sie bardzo ciesze!! niech boli tych moherow... golizna, , , , zacofanie i sredniowiecze!! wszystko przeszkadza, a to za gruby...a nie estetyczne..itp...niemoralne.zaraz ojca RYdzyka sciagna moze!! i bedzie olaboga, , hahahahah

Gość • Środa [25.06.2008, 11:14:21] • [IP: 217.97.193.***]

Szok!! Po latach istnienia, gdy przy płocie tłumy z lornetkami podglądały niemieckich naturystów, Radio Szczecin (lepiej Radio Erewań ;) odkryło, że Niemcy lubią się opalać nago. I jest to aż tak straszne, że trzeba ich omijać łukiem. Gratuluję ciemnogrodu.

Gość • Środa [25.06.2008, 11:08:47] • [IP: 80.245.176.***]

Co za glupoty piszecie.Ta plaza jest tam juz od ponad 17 lat.

Gość • Środa [25.06.2008, 00:23:57] • [IP: 92.42.118.***]

to * do * kible czyścić

Gość • Wtorek [24.06.2008, 23:59:16] • [IP: 88.156.232.***]

kocham Niemcy

Gość • Wtorek [24.06.2008, 23:40:41] • [IP: 88.156.232.***]

CO CI FLAGI NIEMIECKIE PRZESZKADZAJA! LEPIEJ TO NIZ POLSKIE SZMATY

Gość • Wtorek [24.06.2008, 23:34:43] • [IP: 93.94.184.**]

Polacy narodem tolerancyjnym?Gdzie?Od lat plaża nudystów tam istnieje i dobrze.bo nie kazdy lubi sie opalic z białymi paskami od stroju...a Ci co dziś piszą o pomarszczonych, jest na świecie sprawiedliwosc jedna dla wszystkich Wy-którym się to teraz nie podoba też bedziecie pomarszczeni...bo taka jest natura ciała...

Oglądasz 1-25 z 55
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza na „Dzień Dziecka z Michałem Juszczakiewiczem”. To okolicznościowe spotkanie odbędzie się w dniu 2 czerwca 2016 r. (czwartek) o godz. 11:00 w Bibliotece Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Koło brydżowe Roberek przyjmie dziesięciu brydżystów. Spotkania: w poniedziałki, środy i soboty są bezpłatne. Kontakt pod numerem telefonu: 603-373-617. Zapraszamy ■
■ Świnoujście po 10 latach dobrej passy, nie otrzyma Błękitnej Flagi? Wszystko rozstrzygnie się już 7 czerwca! Czy dobra passa Świnoujścia miałaby się po 10 latach skończyć? Chodzi dokładnie o Błękitną Flagę, którą Świnoujście otrzymywało co roku już od 10 lat! Ziarno niepewności zasiał ogólnopolski portal informacyjny Onet.pl, który w swoim artykule wymienił miejscowości w Zachodniopomorskiem, które mają otrzymać Błękitną Flagę, na liście nie znalazło się jednak Świnoujście.. ■ Platforma Obywatelska zamieniła Fort Anioła w twierdzę dzieci! Zrobić festyn na dzień dziecka wydaje się dziś łatwą sztuką. Wystarczy zamówić pogodę, nagrody w jednym sklepie, słodycze w drugim, zaprosić dzieci… Ale zorganizować Dzień Dziecka z pomysłem, dostarczyć tysiąca okazji do uśmiechu i zapewnić atrakcje, o których trudno na co dzień marzyć; połączyć spotkanie z historią z zabawą i rodzinnym festynem to już prawdziwe wyzwanie. Taką próbę podjęli działacze świnoujskiej Platformy Obywatelskiej. Udało się bo znaleźli wielu przyjaciół, którzy pomogli ten pomysł zrealizować. Festyn z okazji Dnia dziecka na Forcie Anioła zorganizowany przez działaczy świnoujskiej Platformy Obywatelskiej znalazł fantastyczną bazę i kreatywnych gospodarzy-to przede wszystkim dzięki Elżbiecie i Piotrowi Kośmider – dzierżawcom fortu udało się połączyć historią miejsca z radosną zabawą. Ale na ten sukces zapracowało tym razem znacznie więcej osób ■ Mając 2,7 promila, 38-latek włamał się do punktu handlowego i wyniósł towar za 3 tysiące! Tłumaczył, że chciał zrobić prezent żonie! Niedługo łupem cieszył się mężczyzna, który w nocy włamał się do punktu handlowego na targowisku w Świnoujściu, skąd ukradł odzież. 38-latek został zatrzymany przez policjantów, kiedy oddalał się z wypchanym kradzionymi przedmiotami workiem. Uprzednio skazanemu recydywiście grożą surowe konsekwencje karne. ■ Chcesz rozpocząć przygodę z siatkówką? Gimnazjum i Liceum Mistrzostwa Sportowego ogłasza nabór! Gimnazjum i Liceum Szkoły Mistrzostwa Sportowego Świnoujście ogłasza nabór na rok szkolny 2016/17. Zapraszamy do szkoły chłopców z roczników 1998, 1999, 2000, 2001, 2002 i 2003. ■ Dzień Dziecka na wyspach, czyli co, gdzie i o której…Widowisko Akademia Pana Kleksa, spotkanie z ulubieńcem najmłodszych Michałem Juszczakiewiczem, a może coś na sportowo? Poniżej publikujemy kalendarz imprez, które z okazji Dnia Dziecka odbędą się w naszym mieście. Na wszystkie serdecznie zapraszamy ■ Czy już niedługo widok mieszkańców Świnoujścia z butlami tlenowymi zmierzających do Cesarskich Uzdrowisk na terenie Niemiec, może już nikogo nie dziwić? Postanowiliśmy poruszyć koszmar mieszkańców naszego miasta, czyli opłatę uzdrowiskową kryjącą się pod groźnie brzmiącym słowem "kurtaxe", która za przebywanie na terenie Cesarskich Uzdrowisk, uszczupla nasz portfel o 3 euro za dobę! ■ Deptak przy Bohaterów Września w nowym, wiosennym wydaniu! Piękne kwiaty umilą spacery przechodniom. Wyjątkowo słoneczny maj zachęcił przechodniów do wyjścia. Aby wiosenne spacery były bardziej przyjemne, miasto zadbało o więcej kolorów i przyjemnych zapachów na ulicach. Po posadzeniu kwiatów w Parku Zdrojowym, przyszedł czas na deptak przy ulicy bohaterów Września, gdzie sztuczne ozdoby zostały zastąpione żywymi kwiatami! ■