POGODA

Reklama

Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Wtorek [24.06.2008, 11:43:13] • Świnoujście

Niemiecki naturysta oko kole

Niemiecki naturysta oko kole

fot. Sławomir Ryfczyński

Niemieccy naturyści upodobali sobie plażę przy polsko-niemieckiej granicy w Świnoujściu. Zachętą do takiego rodzaju plażowania jest z pewnością wejście Polski do strefy Schengen - bez granicznych zasieków mogą spacerować w jedną i drugą stronę.

- Widok golasów może zaskoczyć polskich plażowiczów - uważa starszy ratownik na świnoujskim kąpielisku Edward Jańczak. - Prosiłbym osoby, które będą szły plażę, żeby nie zwracały uwagi. To my wchodzimy w ich kulturę, jesteśmy gośćmi i musimy się przystosować.

Nie wszyscy są na taki widok przygotowani. Polscy plażowicze skarżą się, że wśród niemieckich naturystów przeważają starsi, otyli mężczyźni. Plaża dla naturystów ma około pół kilometra długości. Ci, którzy chcą ją obejść, mogą skorzystać z promenady kilkaset metrów od plaży.

Sławomir Orlik
źródło: www.radio.szczecin.pl


komentarzy: 55, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 55

Gość • Środa [08.09.2010, 13:25:51] • [IP: 79.187.217.*]

te kuracjuszki w podeszłym juz wieku specjalnie tam chodzą żeby pozniej o czym plotkować ja tam się opalam już 11lat i wiem jak jest z babciami z sanatoriów.

Gość • Środa [06.08.2008, 12:42:23] • [IP: 82.146.224.*]

Proponuję aby ci wszyscy kturzy przychodzą na plażę naturystów oglądać kilku czy kilkunastoletnie dzieciaki a starsi im przeszkadzają udali się leczyć do poradni psychiatrycznej

Talibowie_w_akcji • Środa [23.07.2008, 18:51:59] • [IP: 213.200.244.*]

Do moherowego towarzystwa Jeszcze Ahlbeck nie lezy w Kato-Talibanistanie

chamski_moher • Środa [23.07.2008, 18:44:28] • [IP: 213.200.244.*]

Co prosze ??!! to juz do tego doszlo, ze chamski bezczelny moher bedzie ustawial Niemcow na niemieckiej plazy ?!

Gość • Wtorek [15.07.2008, 09:39:54] • [IP: 93.94.185.***]

mogą sobie plażować w stroju adama i ewy ale dlaczego ja mam na to patrzeć na plaży gdzie jest zakaz rozbierania się nie jestem zacofana ale chciałabym zaoszczędzić swojej córce widoku podjaranego starego faceta a niestety taka sytuacja miała miejsce

Gość • Czwartek [10.07.2008, 22:23:36] • [IP: 83.16.30.**]

No coz, ciemnogrod mamy w naszym pieknym kraju. Polecam kazdemu zaczerpnac wiedzy astronomicznej. Gwarantuje, ze po kilkudniowej dawce informacji, sprawy, ktore teraz zdaja sie miec jakiekolwiek znaczenie, stana sie calkowicie blache i pokora zapuka do drzwi umyslu.

Gość • Czwartek [26.06.2008, 07:46:51] • [IP: 217.97.199.*]

wszyscy kiedyś będziemy starzy i nieładni a jak chcą chodzić nago niech sobie chodzą nie patrz na nich i już u nich juz dawno nago się opalaja i nic sie nie stalo

Gość • Środa [25.06.2008, 21:20:21] • [IP: 217.97.199.*]

Co za naród nie obyty! Mnie to nie przeszkadzają golasy, dawno tak sie niemcy opalają, a polacy strasznie zbulwersowani! Nie patrzcie na nich i tyle!

Sosik • Środa [25.06.2008, 20:37:05] • [IP: 80.245.184.***]

My jesteśmy gośćmi?W Polsce?ha.ha.ha.A naturyzm, to mógł se być przed tym, jak Adam i Ewa zgrzeszyli w raju.Teraz istnieje coś takiego jak wstyd., i niestety sie trza z tym pogodzić.Niech se beda goli na plażach dla nudystów.

Gość • Środa [25.06.2008, 19:20:30] • [IP: 92.42.118.***]

Bravo gościu z 18. 49 - parę komętów niżej to samo napisałem

Gość • Środa [25.06.2008, 18:49:45] • [IP: 92.42.112.**]

To my wchodzimy w ich kulture?Ciekawe...Niech sobie będą po niemieckiej stonie goli i weseli, ale u nas to chyba oni wchodzą w naszą kulturę i niech swe" ponętne ciała" prezentują po niemieckiej stronie!Czemu ciągle my mamy usttępować i liczyć się z nimi, nawet gdy oni z nami się nie liczą?!!

Paulina N. • Środa [25.06.2008, 16:59:49] • [IP: 217.97.199.*]

A gdyby na tej plaży opalały się nastolatki to byście pisali, że jak one mogą i że nie mają szacunku dla siebie albo, że powinniśmy brać z nich przykład przecież to tylko natura...

Gość • Środa [25.06.2008, 16:25:48] • [IP: 217.97.199.*]

naturalna. .odczep sie od " moherow" ciebie tez to czeka masz to jak w banku, a w dodatku jeszcze głupota, bo tam podgladacze to osoby młode i bardzo młode, małolaty. .wiec jak cos piszesz to z głowaa nie z d--ąi

Gość • Środa [25.06.2008, 15:49:58] • [IP: 217.97.193.***]

Do niczego nie doszło, to normalne zachowania normalnych ludzi na całym świecie. Niestety dla naszego zapyziałego grajdoła stanowią szok kulturowy. Niektórym dzieciom neostrady naturyzm kojarzy się z szałem boskich ciał rodem z fotoszopowanych rozkładówek świerszczyków. Niestety, naturyzm, jak sama nazwa wskazuje pokazuje człowieka w naturze, takim jaki jest naprawdę, niezależnie od wieku. Każdy się zestarzeje i każdemu coś tam obwiśnie. Nasz zaściankowy fałszywy wstyd każde nam się wstydzić takiego ciała i z nim chować, podczas gdy zdrowy człowiek nie widzi niczego złego w tym, by mógł chodzić w stroju Adama i Ewy do końca życia. I to nas różni, na szczęście zdjęty płot pozwoli wkrótce przewietrzyć i nasz katolicko-wstydliwy, buraczany grajdół.

Gość • Środa [25.06.2008, 14:26:05] • [IP: 192.168.118.***]

stary ss-man lata z kaszana na wieszku a przy nim stara torba z cyckami jak muzynka. Do czego to doszlo juz. .

Gość • Środa [25.06.2008, 14:19:50] • [IP: 212.160.162.**]

Moim zdaniem, paradowanie na plaży goło lub w strojach kąpielowych powinno być dozwolone warunkowo. Panie i panowie na rozbieranie się powinni mieć zgodę Plażowej Komisji Estetycznej. Niektóre tłuste purchawy, paskudy, grubasy i śliniące się dziady powinni pojawiać się na plaży wyłącznie kompletnie ubrani, choćby w worek po kartoflach.

Gość • Środa [25.06.2008, 13:03:26] • [IP: 83.21.23.**]

jak im przeszkadza taki widok, to niech ci" polscy plażowicze" sami się rozbiorą i idą na tą plaże. Przecież drogie Polaczki też mogę się tam kąpać

Gość • Środa [25.06.2008, 13:01:22] • [IP: 83.21.23.**]

Nie można napisać, że plażowicze w Ahlbecku a nie Niemcy. Czy drogie buractwo zna inne określenia ludzi mieszkających w RFN. Na tej plaży dla nudystów pewnie będą też ludzie ze Świnoujścia i innych miejscowości nie tylko w Niemczech. I denrwuje mnie to, że takie buraki w Polsce mają głos. Wg. polskich buraków idealną sytuacją na plaży jest jakiś piwny namiot w którym mozna się nachlać - jak na każdego dobrego Polaka i katolika przystało!

naturalna... • Środa [25.06.2008, 11:52:13] • [IP: 83.3.1.**]

no teraz sie zacznie, spodziewalam sie tego!! moze nie przepadam za naszymi sasiadami z innych powodow, ale teraz sie bardzo ciesze!! niech boli tych moherow... golizna, , , , zacofanie i sredniowiecze!! wszystko przeszkadza, a to za gruby...a nie estetyczne..itp...niemoralne.zaraz ojca RYdzyka sciagna moze!! i bedzie olaboga, , hahahahah

Gość • Środa [25.06.2008, 11:14:21] • [IP: 217.97.193.***]

Szok!! Po latach istnienia, gdy przy płocie tłumy z lornetkami podglądały niemieckich naturystów, Radio Szczecin (lepiej Radio Erewań ;) odkryło, że Niemcy lubią się opalać nago. I jest to aż tak straszne, że trzeba ich omijać łukiem. Gratuluję ciemnogrodu.

Gość • Środa [25.06.2008, 11:08:47] • [IP: 80.245.176.***]

Co za glupoty piszecie.Ta plaza jest tam juz od ponad 17 lat.

Gość • Środa [25.06.2008, 00:23:57] • [IP: 92.42.118.***]

to * do * kible czyścić

Gość • Wtorek [24.06.2008, 23:59:16] • [IP: 88.156.232.***]

kocham Niemcy

Gość • Wtorek [24.06.2008, 23:40:41] • [IP: 88.156.232.***]

CO CI FLAGI NIEMIECKIE PRZESZKADZAJA! LEPIEJ TO NIZ POLSKIE SZMATY

Gość • Wtorek [24.06.2008, 23:34:43] • [IP: 93.94.184.**]

Polacy narodem tolerancyjnym?Gdzie?Od lat plaża nudystów tam istnieje i dobrze.bo nie kazdy lubi sie opalic z białymi paskami od stroju...a Ci co dziś piszą o pomarszczonych, jest na świecie sprawiedliwosc jedna dla wszystkich Wy-którym się to teraz nie podoba też bedziecie pomarszczeni...bo taka jest natura ciała...

Oglądasz 1-25 z 55
■ Mieszkaniec o Słowackiego: Nowo wyremontowana ulica, a już zalana. Rzecznik: Kanalizacja deszczowa obecnie dobrze spełnia swoją rolę ■ Afera w świnoujskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej!? Czy z placu przed budynkiem firmy ulotniła się spora część węgla? Jak dotąd to wewnętrzna komisja inwentaryzacyjna Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Świnoujściu sprawdza czy z placu składowego przedsiębiorstwa zniknął węgiel. Gdyby informacje jakie otrzymaliśmy anonimowo od pracownika firmy miały się potwierdzić to ze składu PEC-u zniknąć miał opał wart około 400 tysięcy złotych. Jak dotąd, dyrekcja nie potwierdziła straty, ale z odpowiedzi na nasze zapytanie wynika, że trwa intensywna inwentaryzacja ■ Potrącenie na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Piastowskiej z Piłsudskiego. Część ulicy Piastowskiej była wyłączona z ruchu ■ W imieniu zarządu SLD w Świnoujściu serdecznie zapraszam na otwarte spotkanie z Wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego oraz Wiceprzewodniczącym SLD prof. Bogusławem Liberadzkim z Mieszkańcami Świnoujścia pod tytułem: "Porozmawiajmy o Polsce", które odbędzie się w dniu 27 lipca (czwartek) o godz. 16.00 w Sali Kameralnej MDK (2 piętro) ■ Synoptycy ostrzegają: dziś od godziny 18:00 do godziny 18:00 dnia następnego prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu od umiarkowanego do silnego, chwilami intensywnego. Prognozowana suma opadu wyniesie od 60mm do 85mm, lokalnie może dojść do 100mm ■ Mija 10 lat od chwili, gdy Zachodniopomorskie wstrzymało oddech… Dziś rocznica wypadku autokaru z polskimi pielgrzymami pod Grenoble ■ Czytelnik o nowym Radisson Blu Resort Świnoujście: Kto i za ile dał pozwolenie na przyjęcie gości hotelowych do obiektu, który zagraża ich bezpieczeństwu? ■ Czytelnik: „Idiota świecił laserem”. Domorosły amator mocnych świateł oślepiał z okna. ■ Nasz Czytelnik poszukuje samochodu osobowego koloru seledynowego, jego kierowca bardzo źle potraktował kilkunastoletnią dziewczynkę. Jeżeli ktokolwiek zauważy jasno zieloną osobówkę proszony jest o kontakt z redakcją portalu iswinoujscie.pl 602 - 657- 344. Ostatni raz pojazd był widziany między sklepem Stokrotka, a pasażem Rondo ■ Na zachodzie Polski prognozowane są burze, którym towarzyszyć będzie głównie silny i porywisty wiatr do 70-75 km/h oraz intensywny opad deszczu do 20-30 mm. Dodatkowo na tym terenie oraz częściowo w centrum należy spodziewać się upałów, z temperaturą dochodzącą do 30°C/33°C ■ Kabaret Skeczów Męczących na fali! Nie wiemy, ile stopni będzie miał w tym roku Bałtyk, czy zmieścicie się na plaży ze swoim parawanem i czy rybka w smażalni na rogu nadal jest taka dobra. Wiemy natomiast, że wakacje nad morzem będą w tym roku niepowtarzalne dzięki Kabaretowi Skeczów Męczących ■ Postawmy dzikom pomniki - proponuje Czytelnik. Dziki, podobnie jak bezdomni, wywieźć się nie dają. Stały się symbolem Świnoujścia, trochę jak "wiatrak", tyle że ruchomym i zapewniającym stały kontakt. Może więc umieścić "dziczy akcent" w pejzażu naszego miasta? Na pewien pomysł wpadł jeden z Czytelników ■ Grozi nam susza w kranach? Nadzieja w Zalewie i Mulniku. Zakład Wodociągów i Kanalizacji szykuje się na sytuację, która na razie wydaje się nam abstrakcją. Liczby są jednak nieubłagalne. Za kilka lat w naszym mieście będzie za mało wody pitnej. Czy uda się nam zapobiec tej sytuacji? Oprócz dostawy wody z ujęcia w Kodrąbka rozpatrywane są jeszcze dwa warianty ■ Doprowadzenie wody z Kodrąbka już nie tak korzystne? Położonemu nad Bałtykiem Świnoujściu za kilka lat zacznie brakować pitnej wody. Najgorzej będzie na Lewobrzeżu. - Liczymy się z brakiem możliwości zaspokojenia potrzeb w pełnej dostawie - mówi wprost Radosław Wrzeszcz z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji ■ Z prawie 3 promilami zajmowała się niemowlęciem - policjanci odebrali dziecko pijanej kobiecie. Mogło dojść do tragedii, gdyby nie interweniowała policja. Matka dwumiesięcznego niemowlęcia była kompletnie pijana, gdy policjanci odbierali jej dziecko. Sytuacja miała miejsce w jednym z mieszkań przy ulicy Chopina. W piątek po godzinie 20.00 patrol policji podjechał przed kamienicę przy ulicy Chopina. Na miejsce wezwano również ratowników medycznych z lekarzem ■ Nie może być tak, że ludzie w biały dzień uciekają przed szczurami! - mówi w rozmowie z portalem iswinoujscie.pl wyraźnie zdenerwowana mieszkanka. Pani Jadwiga na własne oczy widziała, jak w sobotnie południe młode małżeństwo z dziećmi na rękach uciekało przed watahą szczurów. Wszystko wydarzyło się w samym centrum miasta, na Placu Słowiańskim. - Nie liczyłam ich, ale było ich dużo. Możliwe, że kilkanaście. Przebiegły przez Plac Słowiański i schowały się w pasie zieleni - opowiada Pani Jadwiga. Czy grozi nam plaga szczurów? ■