POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [11.09.2018, 22:10:00] • Świnoujście

Prezydent Janusz Żmurkiewicz odebrał już swój BON SENIORA

Prezydent Janusz Żmurkiewicz odebrał już swój BON SENIORA

fot. iswinoujscie.pl

Na sesji nadzwyczaj zwołanej w dniu 5 września przez kilkoro radnych w temacie obniżenia opłat za żłobki publiczne i niepubliczne wywiązała się dyskusja pomiędzy radnymi, a prezydentem Żmurkiewiczem na temat nowej formy pomocy mieszkańcom. Tym razem radni zaproponowali obniżenie opłat dla rodziców dzieci ze żłobka miejskiego i przyznanie bonu opiekuńczego, który przysługiwałby rodzicom dzieci żłobkowych i w przyszłości przedszkolnych w celu pokrycia części wysokich kosztów pobytu malucha w żłobku lub przedszkolu prywatnym. Ideą tego pomysłu jest wyrównanie opłat dla rodziców dzieci uczęszczających do żłobków publicznych i niepublicznych. Pieniądze z bonu opiekuńczego nie mogłyby być przeznaczone na żaden inny cel.

W czasie dyskusji przywołano bon seniora, który został przyznany wszystkim mieszkańcom powyżej 65 roku życia, czyli ma prawo go otrzymać ok. 8000 seniorów. Miasto wydaje na niego 2.5 mln. zł. Nie brane są w tym wypadku pod uwagę dochody seniorów. W czasie dyskusji nad bonem opiekuńczym prezydent stwierdził, że nie zgadza się, aby wszyscy rodzice dzieci żłobkowych otrzymali bon opiekuńczy. Trzeba brać pod uwagę dochody młodych ludzi, gdyż są wśród nich bogaci ludzie.

W tym kontekście publikujemy list mieszkanki:

Szanowny Panie Redaktorze! Jestem wściekła i zdecydowałam się do pana napisać i jeśli pan zechce to proszę opublikować mój list. Specjalnie nie interesuję się miejską polityką ale ponieważ wiedziałam, że nadzwyczajna sesja będzie poświęcona opłatom za żłobki postanowiłam ją oglądać, ponieważ też mnie to dotyczy. Zatkało mnie dosłownie jak słuchałam wywodów pana prezydenta, które zrozumiałam mniej więcej tak, że ponieważ część młodych ludzi są bogaci, to trzeba brać pod uwagę ich dochody, bo niektórzy powinni sobie sami płacić 700 zł miesięcznie za dziecko w żłobku. Później była dyskusja o bonie seniora i chyba pani Agatowska zwróciła uwagę, że tak samo należało oceniać seniorów, bo wśród nich są też bogaci seniorzy. A jednak prezydent tego nie zrobił tylko bon seniora dostają wszyscy. Jak dla mnie to totalna hipokryzja prezydenta. Mój dziadek był bowiem świadkiem jak prezydent Żmurkiewicz razem z żoną odbierali swój bon seniora! no pewnie należy mu się skoro go wziął, ma już 70 lat. Ale czy jako bogaty senior powinien go brać? Pan Teterycz na przykład powiedział na tej sesji, że nie weźmie bonu seniora i że ma nadzieję, że prezydent też nie weźmie. To świetna postawa. Ale prezydent milczał i ja od razu wiedziałam dlaczego, bo on swój bon już po prostu wziął. Dlatego zdecydowałam się napisać, bo nie potrafię takiego czegoś zrozumieć.

I się pytam dlaczego bogaty senior jest przez prezydenta Żmurkiewicza traktowany inaczej niż bogaty młody człowiek? Dlaczego u pana prezydenta są równi i równiejsi jak dotyczy to jego? Pan prezydent nie lubi młodych ludzi, którym ciężko się żyje w drogim Świnoujściu? Ja pracuję w Niemczech i mnie stać na zapłacenie za mojego synka w żłobku prywatnym, nie potrzebuję pomocy. Mam jednak wiele koleżanek, które ledwo wiążą koniec z końcem, jestem za tym żeby im miasto pomogło. Kilku nawet nie stać na posłanie dziecka do żłobka.

Naprawdę nie wiedziałam, że prezydent Żmurkiewicz jest takim człowiekiem i rację mają ci moi znajomi, co mówią, że powinien już przestać w mieście panować, bo chyba nie wie już co mówi i co robi. To że daje jednym, kosztem drugich i skłóca ludzi to zła cecha prezydenta. Przecież to nie są jego prywatne pieniądze, tylko wszystkich, bo wszyscy tu płacimy podatki. A on się jeszcze na nich lansuje przed wyborami.

Na odpowiedź od rzecznika z urzędu miasta czekamy już kilka dni.

My ocenę tej sytuacji zostawiamy naszym czytelnikom.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 88, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 88

Gość • Piątek [14.09.2018, 11:55:46] • [IP: 212.14.7.***]

Murem za Zmurem

Gość • Czwartek [13.09.2018, 23:18:42] • [IP: 178.238.251.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [13.09.2018, 22:20:41] • [IP: 178.235.178.***]

Emerytowany senior!

Gość • Czwartek [13.09.2018, 19:59:13] • [IP: 5.172.255.***]

Skoro pan prezydent odebrał Bon Seniora powinien odejść na emeryturę...

Gość • Czwartek [13.09.2018, 05:40:44] • [IP: 31.1.220.***]

Na imprezy kulturalne też wchodzi bez biletów, a uczestnicy nawet za zajęcia w MDK płacą.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 02:47:22] • [IP: 216.130.39.**]

Do Gość • Środa [12.09.2018, 21:55:49] • [IP: 46.134.128.**] ………….. i właśnie taka jest opinia prezydenta o większości swoich wyborców …………. motłoch. Nie motłoch / czyt. deweloperzy i kolesie od biznesu będą zaproszoni do radisoana. Dobrze to gościu zostało ujęte ….. ale to tylko świadczy o kulturze prezia.

Gość • Środa [12.09.2018, 22:56:25] • [IP: 178.238.249.**]

A ja ciągle marzę, że doczekam męża stanu na tym stanowisku.Oby tylko dożyć, bo z tym asortymentem krucho na dzisiaj.

Gość • Środa [12.09.2018, 22:27:31] • [IP: 62.69.252.***]

no wstydziłby się prezydent brać bon seniora. ..pensja nie malutka i na pewno stać pana na wiele więcej a niżeli seniora co ma emeryturki 1400 -1700. ..wstyd. ..mojego głosu to zdecydowanie pan nie dostanie czas oddać stołek. ..

Gość • Środa [12.09.2018, 21:55:49] • [IP: 46.134.128.**]

Janusz tak trzymaj i śmiej się z motłochu

Gość • Środa [12.09.2018, 21:52:50] • [IP: 185.230.125.***]

Na modły już zbyt późno. Trzeba było być uczciwym, do końca. Życie jest tak zbudowane, że kłamstwa zawsze ujrzą światło dzienne, bez względu na to jak głęboko złoczyńca próbuje je ukryć. Wal się.

Gość • Środa [12.09.2018, 21:10:39] • [IP: 87.78.224.**]

Do 106...i tak ma byc, golo ale wesolo, brawo. Wiekszosc zawistnych nieudacznikow zawsze grzebalo w dupskach ale nigdy w swoich. Takie to Polskie i szczere i po Bozemu..

Gość • Środa [12.09.2018, 20:25:11] • [IP: 92.42.112.***]

ale pazerny!

Gość • Środa [12.09.2018, 20:06:45] • [IP: 62.69.253.**]

Janusz i co z tym bonem zrobisz?? Proszę o podpowiedz co można z tym zrobić...

Gość • Środa [12.09.2018, 17:49:46] • [IP: 98.15.168.***]

a Giertych I reszta to 500+ od rezimu to nie biora panie redaktorze

Gość • Środa [12.09.2018, 17:03:36] • [IP: 93.94.186.***]

i wynocha na emeryturę...

Gość • Środa [12.09.2018, 16:36:24] • [IP: 178.235.178.***]

Skoro bierze BON SENIORA (sam od siebie zresztą), a od kilku lat jest też EMERYTEM, to sam przyznał, że NIE POWINIEN BYĆ JUŻ PREZYDENTEM. Czas na młodszych! Czas na zmianę!

;) • Środa [12.09.2018, 16:05:06] • [IP: 77.65.106.***]

Czyżby Pan Prezydent prowadził podwójne życie ? Chodził do Gospodnika i WYŁUDZAŁ darmowe gary zupy przeznaczone dla +65 ? Na pewno nie ! On nam daje przykład życia nieskażonego hiperkonsumpcjonizmem. I tak trzymać drodzy świnoujścianie ! Tak trzymać !

Gość • Środa [12.09.2018, 15:55:25] • [IP: 94.254.231.**]

Mylić pazerność z promocją. Ludzie naprawdę?

Gość • Środa [12.09.2018, 15:48:55] • [IP: 62.69.252.**]

Może żeby rzetelnie przedstawić obraz sytuacji i dać możliwość wypowiedzenia się na ten temat mieszkańcom, redaktor powinien dokładnie przedstawić fakty, tzn. dokładne liczby w przypadku obydwóch bonów ile osób miałoby otrzymać bon opiekuńczy i jaka to kwota sumaryczna. Można wtedy to porównać z wydatkami i ilością bonów seniora. To czy ktoś weźmie czy nie to już indywidualna sprawa każdego mieszkańca, skoro nie określono tego wyraźnie w zasadach przyznania takiego profitu. Po co zatem drzeć koty..

Gość • Środa [12.09.2018, 14:35:14] • [IP: 216.130.39.**]

Do Gość • Środa [12.09.2018, 10:46:33] • [IP: 178.235.183.***] …….. Witam. Nie oceniam ludzi po tym z jakiej są partii czy ugrupowania, ale jakimi są ludźmi i jaką prezentują postawę. Mogą nawet być i z Marsa. Drogi adwersarzu :) …… dalej nic chyba nie pojmujesz z tej całej dyskusji. Toż to sam prezydent ją wywołał do tablicy twierdząc, że dodatek do żłobów nie powinien być dla wszystkich bo nie wszyscy są mało majętni czyli nie wszystkim jest on niezbędny. Skoro ktoś ma takie standardy to niech nie stosuje do wszystkich grup społecznych a nie tylko wybiórczo ……….. czytaj do niektórych. I o to właśnie jest ten cały ambaras …….. Prezydent jest majętny i raczej nie potrzebny jest mu ten cały bon (pomysł fajny ale bardzo skopany) , na który miał wielki wpływ i oczywiście z racji wieku jest mu należny …… ale czy konieczny. I to jest właśnie etyka …….. Prezydent sam sobie strzelił w kolano po raz już któryś. Nie należę do żadnej partii ani ugrupowania a więc żaden guru tego typu nie jest mi potrzebny.

Gość • Środa [12.09.2018, 14:31:34] • [IP: 95.166.56.***]

Dałby se spokój z tym bonem...

Gośćgość • Środa [12.09.2018, 14:17:29] • [IP: 178.238.250.**]

Panie Prezydencie - mam propozycje aby Pan incognito spróbował rejestracji na podstawie tego bonu na USG w szpitalu.Jeżeli Pana nie rozpoznają to do Świąt Bożego Narodzenia ma Pan szanę.Do cholery czemu inni lekarze nie mogą w tym uczestniczyć? A najlepiej jakby dla męszczyzn był przydział viagry i po kłopocie. Bo większa część tych" zadań to oszustwo

Gość • Środa [12.09.2018, 14:10:08] • [IP: 37.47.129.**]

czerwoni jak wściekłe psy szarpią Żmurkiewicza za nogawki za to że ich zdradził i chodzi do kościoła i nie chce wpuszczenia do miasta imigrantów islamskich a są jeszcze tacy co temu przyklaskują. Czujecie się Polakami czy kim?

Gość • Środa [12.09.2018, 13:53:33] • [IP: 37.47.140.***]

ty 109.71 wolisz czerwone niż pisowskie? jesteś nienormalny?

Gość • Środa [12.09.2018, 13:52:05] • [IP: 77.65.106.***]

Zamiast rozdawnictwa wprowadzic dla najsłabszych ekonomicznie ulgi na energię, wodę itd. pod warunkiem nieprzekroczenia limitu, to będzie lepsza zacheta do oszczedzania niz dodatek energetyczny kilkanascie zł/miesięcznie.

Oglądasz 1-25 z 88
■ Na południowym - zachodzie i zachodzie kraju prognozowane są wzrosty temperatury maksymalnej powietrza do 30°C. Ponadto, w rejonach zachodnich i częściowo północnych w drugiej części dnia rozwinie się konwekcja burzowa z silnymi / bardzo silnymi porywami wiatru do 70-95 km/h. ■ Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie ■ W biały dzień niemal w centrum miasta został pobity człowiek ■ Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski ■ Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe! Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz ■ Masowo oszukuje na portalu OLX i twierdzi że zarobił ponad 2 miliony. Kim jest Kacper ze Świnoujścia? Zobacz film! ■ Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie ■ Zderzenie rowerzystów może mieć naprawdę poważne skutki. Do takiego wypadku doszło w piątek na ścieżce rowerowej przy ulicy Matejki, gdzie 13-latek zajechał drogę innemu rowerzyście. Wskutek zderzenia chłopiec upadł na chodnik doznając urazu głowy na tyle poważnego, że został przetransportowany do jednego ze szpitali w Szczecinie. ■ Już dawno przywykliśmy do widoku dzików przechadzających się ulicami, czasem można spotkać wytwornego lisa lub nawet godnego borsuka. Ale lubieżny Łoś, to coś nowego. Ostrzegamy mieszkańców, w mieście grasuje ciekawski łoś, niedyskretnie podglądający mieszkańców przez okna. Chrońmy żony, matki i małe dzieci, prawdziwe zwierzę grasuje po mieście ■ Na jednej z działek znaleziono zwłoki dwóch osób. Oględziny miejsca trwały do późnych godzin nocnych. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Wczoraj w godzinach popołudniowych za świetlicą Ogrody Granica znaleziono ciała dwóch osób. Zwłoki kobiety i mężczyzny były już w stanie rozkładu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że denaci mieli ponad 60 lat. Ciało mężczyzny wisiało wewnątrz, kobiety leżało. Na miejscu zjawił się prokurator, policja, wezwano również strażaków, którzy pomagali w akcji po zmroku, doświetlając teren. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok i zabrane ■