POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [11.09.2018, 22:10:00] • Świnoujście

Prezydent Janusz Żmurkiewicz odebrał już swój BON SENIORA

Prezydent Janusz Żmurkiewicz odebrał już swój BON SENIORA

fot. iswinoujscie.pl

Na sesji nadzwyczaj zwołanej w dniu 5 września przez kilkoro radnych w temacie obniżenia opłat za żłobki publiczne i niepubliczne wywiązała się dyskusja pomiędzy radnymi, a prezydentem Żmurkiewiczem na temat nowej formy pomocy mieszkańcom. Tym razem radni zaproponowali obniżenie opłat dla rodziców dzieci ze żłobka miejskiego i przyznanie bonu opiekuńczego, który przysługiwałby rodzicom dzieci żłobkowych i w przyszłości przedszkolnych w celu pokrycia części wysokich kosztów pobytu malucha w żłobku lub przedszkolu prywatnym. Ideą tego pomysłu jest wyrównanie opłat dla rodziców dzieci uczęszczających do żłobków publicznych i niepublicznych. Pieniądze z bonu opiekuńczego nie mogłyby być przeznaczone na żaden inny cel.

W czasie dyskusji przywołano bon seniora, który został przyznany wszystkim mieszkańcom powyżej 65 roku życia, czyli ma prawo go otrzymać ok. 8000 seniorów. Miasto wydaje na niego 2.5 mln. zł. Nie brane są w tym wypadku pod uwagę dochody seniorów. W czasie dyskusji nad bonem opiekuńczym prezydent stwierdził, że nie zgadza się, aby wszyscy rodzice dzieci żłobkowych otrzymali bon opiekuńczy. Trzeba brać pod uwagę dochody młodych ludzi, gdyż są wśród nich bogaci ludzie.

W tym kontekście publikujemy list mieszkanki:

Szanowny Panie Redaktorze! Jestem wściekła i zdecydowałam się do pana napisać i jeśli pan zechce to proszę opublikować mój list. Specjalnie nie interesuję się miejską polityką ale ponieważ wiedziałam, że nadzwyczajna sesja będzie poświęcona opłatom za żłobki postanowiłam ją oglądać, ponieważ też mnie to dotyczy. Zatkało mnie dosłownie jak słuchałam wywodów pana prezydenta, które zrozumiałam mniej więcej tak, że ponieważ część młodych ludzi są bogaci, to trzeba brać pod uwagę ich dochody, bo niektórzy powinni sobie sami płacić 700 zł miesięcznie za dziecko w żłobku. Później była dyskusja o bonie seniora i chyba pani Agatowska zwróciła uwagę, że tak samo należało oceniać seniorów, bo wśród nich są też bogaci seniorzy. A jednak prezydent tego nie zrobił tylko bon seniora dostają wszyscy. Jak dla mnie to totalna hipokryzja prezydenta. Mój dziadek był bowiem świadkiem jak prezydent Żmurkiewicz razem z żoną odbierali swój bon seniora! no pewnie należy mu się skoro go wziął, ma już 70 lat. Ale czy jako bogaty senior powinien go brać? Pan Teterycz na przykład powiedział na tej sesji, że nie weźmie bonu seniora i że ma nadzieję, że prezydent też nie weźmie. To świetna postawa. Ale prezydent milczał i ja od razu wiedziałam dlaczego, bo on swój bon już po prostu wziął. Dlatego zdecydowałam się napisać, bo nie potrafię takiego czegoś zrozumieć.

I się pytam dlaczego bogaty senior jest przez prezydenta Żmurkiewicza traktowany inaczej niż bogaty młody człowiek? Dlaczego u pana prezydenta są równi i równiejsi jak dotyczy to jego? Pan prezydent nie lubi młodych ludzi, którym ciężko się żyje w drogim Świnoujściu? Ja pracuję w Niemczech i mnie stać na zapłacenie za mojego synka w żłobku prywatnym, nie potrzebuję pomocy. Mam jednak wiele koleżanek, które ledwo wiążą koniec z końcem, jestem za tym żeby im miasto pomogło. Kilku nawet nie stać na posłanie dziecka do żłobka.

Naprawdę nie wiedziałam, że prezydent Żmurkiewicz jest takim człowiekiem i rację mają ci moi znajomi, co mówią, że powinien już przestać w mieście panować, bo chyba nie wie już co mówi i co robi. To że daje jednym, kosztem drugich i skłóca ludzi to zła cecha prezydenta. Przecież to nie są jego prywatne pieniądze, tylko wszystkich, bo wszyscy tu płacimy podatki. A on się jeszcze na nich lansuje przed wyborami.

Na odpowiedź od rzecznika z urzędu miasta czekamy już kilka dni.

My ocenę tej sytuacji zostawiamy naszym czytelnikom.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 88, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 88

Gość • Piątek [14.09.2018, 11:55:46] • [IP: 212.14.7.***]

Murem za Zmurem

Gość • Czwartek [13.09.2018, 23:18:42] • [IP: 178.238.251.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [13.09.2018, 22:20:41] • [IP: 178.235.178.***]

Emerytowany senior!

Gość • Czwartek [13.09.2018, 19:59:13] • [IP: 5.172.255.***]

Skoro pan prezydent odebrał Bon Seniora powinien odejść na emeryturę...

Gość • Czwartek [13.09.2018, 05:40:44] • [IP: 31.1.220.***]

Na imprezy kulturalne też wchodzi bez biletów, a uczestnicy nawet za zajęcia w MDK płacą.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 02:47:22] • [IP: 216.130.39.**]

Do Gość • Środa [12.09.2018, 21:55:49] • [IP: 46.134.128.**] ………….. i właśnie taka jest opinia prezydenta o większości swoich wyborców …………. motłoch. Nie motłoch / czyt. deweloperzy i kolesie od biznesu będą zaproszoni do radisoana. Dobrze to gościu zostało ujęte ….. ale to tylko świadczy o kulturze prezia.

Gość • Środa [12.09.2018, 22:56:25] • [IP: 178.238.249.**]

A ja ciągle marzę, że doczekam męża stanu na tym stanowisku.Oby tylko dożyć, bo z tym asortymentem krucho na dzisiaj.

Gość • Środa [12.09.2018, 22:27:31] • [IP: 62.69.252.***]

no wstydziłby się prezydent brać bon seniora. ..pensja nie malutka i na pewno stać pana na wiele więcej a niżeli seniora co ma emeryturki 1400 -1700. ..wstyd. ..mojego głosu to zdecydowanie pan nie dostanie czas oddać stołek. ..

Gość • Środa [12.09.2018, 21:55:49] • [IP: 46.134.128.**]

Janusz tak trzymaj i śmiej się z motłochu

Gość • Środa [12.09.2018, 21:52:50] • [IP: 185.230.125.***]

Na modły już zbyt późno. Trzeba było być uczciwym, do końca. Życie jest tak zbudowane, że kłamstwa zawsze ujrzą światło dzienne, bez względu na to jak głęboko złoczyńca próbuje je ukryć. Wal się.

Gość • Środa [12.09.2018, 21:10:39] • [IP: 87.78.224.**]

Do 106...i tak ma byc, golo ale wesolo, brawo. Wiekszosc zawistnych nieudacznikow zawsze grzebalo w dupskach ale nigdy w swoich. Takie to Polskie i szczere i po Bozemu..

Gość • Środa [12.09.2018, 20:25:11] • [IP: 92.42.112.***]

ale pazerny!

Gość • Środa [12.09.2018, 20:06:45] • [IP: 62.69.253.**]

Janusz i co z tym bonem zrobisz?? Proszę o podpowiedz co można z tym zrobić...

Gość • Środa [12.09.2018, 17:49:46] • [IP: 98.15.168.***]

a Giertych I reszta to 500+ od rezimu to nie biora panie redaktorze

Gość • Środa [12.09.2018, 17:03:36] • [IP: 93.94.186.***]

i wynocha na emeryturę...

Gość • Środa [12.09.2018, 16:36:24] • [IP: 178.235.178.***]

Skoro bierze BON SENIORA (sam od siebie zresztą), a od kilku lat jest też EMERYTEM, to sam przyznał, że NIE POWINIEN BYĆ JUŻ PREZYDENTEM. Czas na młodszych! Czas na zmianę!

;) • Środa [12.09.2018, 16:05:06] • [IP: 77.65.106.***]

Czyżby Pan Prezydent prowadził podwójne życie ? Chodził do Gospodnika i WYŁUDZAŁ darmowe gary zupy przeznaczone dla +65 ? Na pewno nie ! On nam daje przykład życia nieskażonego hiperkonsumpcjonizmem. I tak trzymać drodzy świnoujścianie ! Tak trzymać !

Gość • Środa [12.09.2018, 15:55:25] • [IP: 94.254.231.**]

Mylić pazerność z promocją. Ludzie naprawdę?

Gość • Środa [12.09.2018, 15:48:55] • [IP: 62.69.252.**]

Może żeby rzetelnie przedstawić obraz sytuacji i dać możliwość wypowiedzenia się na ten temat mieszkańcom, redaktor powinien dokładnie przedstawić fakty, tzn. dokładne liczby w przypadku obydwóch bonów ile osób miałoby otrzymać bon opiekuńczy i jaka to kwota sumaryczna. Można wtedy to porównać z wydatkami i ilością bonów seniora. To czy ktoś weźmie czy nie to już indywidualna sprawa każdego mieszkańca, skoro nie określono tego wyraźnie w zasadach przyznania takiego profitu. Po co zatem drzeć koty..

Gość • Środa [12.09.2018, 14:35:14] • [IP: 216.130.39.**]

Do Gość • Środa [12.09.2018, 10:46:33] • [IP: 178.235.183.***] …….. Witam. Nie oceniam ludzi po tym z jakiej są partii czy ugrupowania, ale jakimi są ludźmi i jaką prezentują postawę. Mogą nawet być i z Marsa. Drogi adwersarzu :) …… dalej nic chyba nie pojmujesz z tej całej dyskusji. Toż to sam prezydent ją wywołał do tablicy twierdząc, że dodatek do żłobów nie powinien być dla wszystkich bo nie wszyscy są mało majętni czyli nie wszystkim jest on niezbędny. Skoro ktoś ma takie standardy to niech nie stosuje do wszystkich grup społecznych a nie tylko wybiórczo ……….. czytaj do niektórych. I o to właśnie jest ten cały ambaras …….. Prezydent jest majętny i raczej nie potrzebny jest mu ten cały bon (pomysł fajny ale bardzo skopany) , na który miał wielki wpływ i oczywiście z racji wieku jest mu należny …… ale czy konieczny. I to jest właśnie etyka …….. Prezydent sam sobie strzelił w kolano po raz już któryś. Nie należę do żadnej partii ani ugrupowania a więc żaden guru tego typu nie jest mi potrzebny.

Gość • Środa [12.09.2018, 14:31:34] • [IP: 95.166.56.***]

Dałby se spokój z tym bonem...

Gośćgość • Środa [12.09.2018, 14:17:29] • [IP: 178.238.250.**]

Panie Prezydencie - mam propozycje aby Pan incognito spróbował rejestracji na podstawie tego bonu na USG w szpitalu.Jeżeli Pana nie rozpoznają to do Świąt Bożego Narodzenia ma Pan szanę.Do cholery czemu inni lekarze nie mogą w tym uczestniczyć? A najlepiej jakby dla męszczyzn był przydział viagry i po kłopocie. Bo większa część tych" zadań to oszustwo

Gość • Środa [12.09.2018, 14:10:08] • [IP: 37.47.129.**]

czerwoni jak wściekłe psy szarpią Żmurkiewicza za nogawki za to że ich zdradził i chodzi do kościoła i nie chce wpuszczenia do miasta imigrantów islamskich a są jeszcze tacy co temu przyklaskują. Czujecie się Polakami czy kim?

Gość • Środa [12.09.2018, 13:53:33] • [IP: 37.47.140.***]

ty 109.71 wolisz czerwone niż pisowskie? jesteś nienormalny?

Gość • Środa [12.09.2018, 13:52:05] • [IP: 77.65.106.***]

Zamiast rozdawnictwa wprowadzic dla najsłabszych ekonomicznie ulgi na energię, wodę itd. pod warunkiem nieprzekroczenia limitu, to będzie lepsza zacheta do oszczedzania niz dodatek energetyczny kilkanascie zł/miesięcznie.

Oglądasz 1-25 z 88
■ Wzdłuż województw północnych w piątek od samego rana spodziewane są oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników ■ W związku z wydarzeniami w Gdańsku i ogłoszoną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę na najbliższą sobotę (19.01) żałobą narodową, dla uszanowania tego dnia, odwołany został "Koncert noworoczny Orkiestry Wojskowej i zespołów MDK Warszów" w Sali Teatralnej, planowany na 18 stycznia (piątek) ■ Trwający zwykle 10 minut rejs promu na przeprawie „Warszów” przedłużył się do niemal dwóch godzin. Załoga traciła kontrolę nad jednostką na środku kanału portowego. Dla kapitana i załogi i pasażerów były to chwile wielkiego napięcia. Jednostka napędowa promu odmówiła posłuszeństwa. Załoga wezwała pomocy. Na pokładzie, oprócz karetki śpieszącej na sygnale z chorym do szpitala było kilkudziesięciu pasażerów i ponad dwadzieścia samochodów osobowych ■ Mogłoby się wydawać że bobry to całkiem miłe zwierzęta. Nic bardziej mylnego! Przekonał się o tym mieszkaniec Karsiboru, który zauważył że bobry podgryzają drzewo które stoi przy jego działce. Zaniepokojona niedoszła ofiara gryzoni zwróciła się o pomoc do urzędników, którzy stwierdzili że musi wypełnić wniosek ■ W Radzie Miasta powstał Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości, którego przewodniczącym został Jacek Jurkiewicz. W związku z objęciem funkcji przewodniczącego klubu radnych Jacek Jurkiewicz zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta ■ Po ponad póltoragodzinnej dyskusji, wysłuchaniu przedstawicieli związków zawodowych i przedstawicieli władz, Rada Miasta jednogłośnie przyjęła apel do Rządu R.P. w sprawie usamodzielnienia Morskiej Stoczni RemontowejS.A. w Świnoujściu poprzez odłączenie jej od MSR "Gryfia" S.A. w Szczecinie ■ Łukasz Stankiewicz, związkowiec, pracownik stoczni: "naszym marzeniem jest żeby polityka odłączyła się wreszcie od stoczni!" ■ Aneta Stawicka ZZ Stoczni "Gryfia": "Trzy lata dla naszej stoczni zostały bezpowrotnie zmarnowane!" ■ W piątek 21 grudnia o godzinie 14.00 rozpoczęły się obrady nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. W programie posiedzenia znalazł się projekt uchwały w sprawie odłączenia zakładu w Świnoujściu od Morskiej Stoczni remontowej "Gryfia" S.A. z siedziba w Szczecinie ■ Rada Miasta przyjęła przedstawiony przez Prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na 2019 rok. 16 radnych głosowało „za” nikt nie był przeciw, czterech wstrzymało się od głosu ■ III Sesja Nadzwyczajna Sesja rady Miasta rozpoczęła się od... awarii elektronicznego systemu zliczania głosów. Awarie udało się na szczęście usunąć i radni bez przeszkód kontynuują obrady. najważniejszym projektem uchwały w programie obrad jest propozycja Budżetu Miasta na rok 2019 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■