POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [11.09.2018, 18:27:16] • Świnoujście

To rower, motocykl czy rakieta? Niecodzienny pojazd mknął ulicami Świnoujścia!

To rower, motocykl czy rakieta? Niecodzienny pojazd mknął ulicami Świnoujścia!

fot. Edmund Papski

Posiada trzy koła, aerodynamiczny kadłub i jest jednoosobowy. Zdjęcie niecodziennego pojazdu mknącego ulicami naszego miasta wykonał jeden z naszych Czytelników, który zastanawia się, co to właściwie jest?

Wyglądem przypomina rakietę, jednak w środku siedzi człowiek. Pojazd porusza się na trzech kołach i dzięki opływowej konstrukcji, jest w stanie osiągnąć zawrotne prędkości.

Jak udało nam się ustalić, pojazdem na zdjęciu jest Velomobil model DFXL 92, który jest typem obudowanego roweru poziomego, napędzanego siłą ludzkich mięśni lub elektrycznym silnikiem.

Czy to początek nowego trendu na naszych ulicach i rozwiązanie problemu rosnących wciąż cen paliw?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 41, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 41

Gość • Czwartek [13.09.2018, 20:46:40] • [IP: 93.94.190.***]

gosciu nie mow nic o mijaniu bo zeby tacy jak ty nie spacerowali po scierzce rowerowej to nie trz by bylo omijac!!

Gość • Czwartek [13.09.2018, 11:22:25] • [IP: 164.127.242.**]

14:38 Sa w telefonach tzw. słowniki, że jak się zacznie pisac sylabę, to sam system kończy. Ty wyłącz tę funkcję w swojej głowie, zacznij pisac potocznie, nie cytując kodeksu - na użytek forum bardzo dobrze pasuje JEDNO z tych słów, a wszyscy (oprócz ciebie?) wiedzą, o co chodzi.

Gośćwal • Środa [12.09.2018, 15:21:17] • [IP: 166.170.15.**]

Gutkowski bije rekord..! No wlasnie..co z jego jazda na kole.? Tyle szumu i co..

Gość • Środa [12.09.2018, 14:56:38] • [IP: 31.0.43.***]

A mi się podoba!.Też chcę taki.

Gość • Środa [12.09.2018, 14:38:54] • [IP: 164.127.146.***]

Najpierw zapoznajcie się co to są:WYMIJANIE, OMIJANIE, WYPRZEDZANIE, a dopiero komentujcie bo dla was matołki wszystkie manewry na drogach to" MIJANIE".

Gość • Środa [12.09.2018, 13:51:14] • [IP: 164.127.239.***]

Takie jesteście mądrale to może ktoś da namiar gdzie to można kupić ?

haha • Środa [12.09.2018, 10:59:20] • [IP: 78.133.244.**]

dziad ek

Gość • Środa [12.09.2018, 10:46:06] • [IP: 164.127.242.**]

8:52 - Dodam do mojego postu - bo niejasno napisałem, wtrąciłem wątek o seagwayach - że nie nazywam seagwayem tego pojazdu, to jasne, seagwaye mają dwa kółka, stoi sie na takim podeście między ich kółkami - podałem ich przykład, by pokazać, że Niemcy łamią prawo, wjeżdżając na nich do Polski, więc może byc i tak że na tym czymś, na tym aerodynamicznym rowerze też nie wolno, ale nasze słuzby sa bardzo bierne, nie zajmuja się tą częścia kodeksu drogowego, zajmuje ich tylko inna jego część.

Gość • Środa [12.09.2018, 09:40:54] • [IP: 164.127.242.**]

21:21 - A skąd wiesz niePolaku (piszesz:" wy Polacy")? Mieszkasz w Holandii, czytasz tamtejsze fora internetowe, rozmawiasz z ludźmi?

Gość • Środa [12.09.2018, 09:34:25] • [IP: 176.221.123.***]

ten kierowca posiada prawo jazdy na wózki akumulatorowe

rowerzysta • Środa [12.09.2018, 08:52:43] • [IP: 164.127.242.**]

Prawo nie nadąża za zmianami na rynku, zmiany na rynku oferujące wciąż nowe pojazdy wydają sie rządzić kodeksem drogowym. To chyba jest dozwolone (ale czy ten pojazd umożliwi wyminięcie go (bezpieczne) na ścieżce rowerowej?). Lecz dla Niemców obojętne jest, że w Polsce nie można jeździć seagwayami (słuchałem audycji radiowej o tym - nie wolno) - widziałem całą wycieczkę seagwayowców na ścieżce wzdłuż W. Polskiego. Może da się go wyminąc, ale stale widze ROLKARZY, DESKOROLKARZY na ścieżkach- oni sa najgorsi, bo czasem zakładają słuchawki na uszy (za to bym od razu wlepiał podwyższonej wartości mandat), a każdy rolkarz zajmuje więcej miejsca na ścieżce niż rower - i jest mniej obliczalny (wskutek nieregularnych ruchów) niż rower (dodam: zakazana jest jazda po ścieżkach rowerowych przez rolkarzy - czy policja to ściga?!). Kiedyś na ścieżce vis a vis piekarni na Konst. 3 Maja wypadła na mnie rolkarka, gdy wymijałem rowerzystę - ratowała się skręcając nagle w żywopłot oddzielający ścieżkę od chodnika.

Gość • Środa [12.09.2018, 08:38:41] • [IP: 178.238.251.***]

To Paździoch tym jechał po cebulę

Gość • Środa [12.09.2018, 08:23:41] • [IP: 178.235.179.***]

bardzo niebezpieczny na ścieżce rowerowej!! tych co popierają jazdę czymś takim życzę kolizji z tym!!

ExpressYourSelf • Środa [12.09.2018, 08:22:58] • [IP: 95.90.250.***]

COOL 😎 ZERO EMISJI - SZACUNEK DO NATURY

Gość • Środa [12.09.2018, 07:09:05] • [IP: 37.248.160.**]

Nowe V3 testują

Gość • Środa [12.09.2018, 01:08:21] • [IP: 46.134.128.**]

Faktycznie rozwija zawrotne prędkości bo minął mnie na autostradzie

Gość • Środa [12.09.2018, 01:03:40] • [IP: 37.47.176.***]

Paski i wszystko jasne

moondek • Środa [12.09.2018, 00:34:37] • [IP: 178.235.181.***]

To niebieski pojazd. A jak czytelnik daltonista to trudno...

Cicha • Środa [12.09.2018, 00:03:38] • [IP: 31.0.70.**]

A gdzie artykuł o stłuczce Mercedesa na wyb wł. Jestem poza sciem ale chciałam zobaczyc jak to się stanęło?

Gość • Wtorek [11.09.2018, 23:50:30] • [IP: 176.221.122.***]

To niemiec

Gość • Wtorek [11.09.2018, 22:28:46] • [IP: 109.56.114.**]

Przecież Kubica kontrakt podpisał.testy robi.

Gość • Wtorek [11.09.2018, 21:55:13] • [IP: 37.47.123.**]

Gokard w nowej odsłonie.

Gość • Wtorek [11.09.2018, 21:23:53] • [IP: 94.254.230.***]

Mijałam ten pojazd jadąc rowerem w stronę Kamminke. Rzeczywiście jechał dość szybko.

Gość • Wtorek [11.09.2018, 21:21:47] • [IP: 81.204.98.**]

W innych krajacj np. W Holandii jest ich troche...nikt nie robi z tego powodu zadymy. ..takze politycznej...Polacy ogarnijcie sie ze swoja przypadloscia...

Gość • Wtorek [11.09.2018, 21:18:44] • [IP: 188.146.161.***]

To produkt dobrej zmiany dla ich kombatantów.

Oglądasz 1-25 z 41
■ Wzdłuż województw północnych w piątek od samego rana spodziewane są oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników ■ W związku z wydarzeniami w Gdańsku i ogłoszoną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę na najbliższą sobotę (19.01) żałobą narodową, dla uszanowania tego dnia, odwołany został "Koncert noworoczny Orkiestry Wojskowej i zespołów MDK Warszów" w Sali Teatralnej, planowany na 18 stycznia (piątek) ■ Trwający zwykle 10 minut rejs promu na przeprawie „Warszów” przedłużył się do niemal dwóch godzin. Załoga traciła kontrolę nad jednostką na środku kanału portowego. Dla kapitana i załogi i pasażerów były to chwile wielkiego napięcia. Jednostka napędowa promu odmówiła posłuszeństwa. Załoga wezwała pomocy. Na pokładzie, oprócz karetki śpieszącej na sygnale z chorym do szpitala było kilkudziesięciu pasażerów i ponad dwadzieścia samochodów osobowych ■ Mogłoby się wydawać że bobry to całkiem miłe zwierzęta. Nic bardziej mylnego! Przekonał się o tym mieszkaniec Karsiboru, który zauważył że bobry podgryzają drzewo które stoi przy jego działce. Zaniepokojona niedoszła ofiara gryzoni zwróciła się o pomoc do urzędników, którzy stwierdzili że musi wypełnić wniosek ■ W Radzie Miasta powstał Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości, którego przewodniczącym został Jacek Jurkiewicz. W związku z objęciem funkcji przewodniczącego klubu radnych Jacek Jurkiewicz zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta ■ Po ponad póltoragodzinnej dyskusji, wysłuchaniu przedstawicieli związków zawodowych i przedstawicieli władz, Rada Miasta jednogłośnie przyjęła apel do Rządu R.P. w sprawie usamodzielnienia Morskiej Stoczni RemontowejS.A. w Świnoujściu poprzez odłączenie jej od MSR "Gryfia" S.A. w Szczecinie ■ Łukasz Stankiewicz, związkowiec, pracownik stoczni: "naszym marzeniem jest żeby polityka odłączyła się wreszcie od stoczni!" ■ Aneta Stawicka ZZ Stoczni "Gryfia": "Trzy lata dla naszej stoczni zostały bezpowrotnie zmarnowane!" ■ W piątek 21 grudnia o godzinie 14.00 rozpoczęły się obrady nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. W programie posiedzenia znalazł się projekt uchwały w sprawie odłączenia zakładu w Świnoujściu od Morskiej Stoczni remontowej "Gryfia" S.A. z siedziba w Szczecinie ■ Rada Miasta przyjęła przedstawiony przez Prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na 2019 rok. 16 radnych głosowało „za” nikt nie był przeciw, czterech wstrzymało się od głosu ■ III Sesja Nadzwyczajna Sesja rady Miasta rozpoczęła się od... awarii elektronicznego systemu zliczania głosów. Awarie udało się na szczęście usunąć i radni bez przeszkód kontynuują obrady. najważniejszym projektem uchwały w programie obrad jest propozycja Budżetu Miasta na rok 2019 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■