POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [11.09.2018, 18:27:16] • Świnoujście

To rower, motocykl czy rakieta? Niecodzienny pojazd mknął ulicami Świnoujścia!

To rower, motocykl czy rakieta? Niecodzienny pojazd mknął ulicami Świnoujścia!

fot. Edmund Papski

Posiada trzy koła, aerodynamiczny kadłub i jest jednoosobowy. Zdjęcie niecodziennego pojazdu mknącego ulicami naszego miasta wykonał jeden z naszych Czytelników, który zastanawia się, co to właściwie jest?

Wyglądem przypomina rakietę, jednak w środku siedzi człowiek. Pojazd porusza się na trzech kołach i dzięki opływowej konstrukcji, jest w stanie osiągnąć zawrotne prędkości.

Jak udało nam się ustalić, pojazdem na zdjęciu jest Velomobil model DFXL 92, który jest typem obudowanego roweru poziomego, napędzanego siłą ludzkich mięśni lub elektrycznym silnikiem.

Czy to początek nowego trendu na naszych ulicach i rozwiązanie problemu rosnących wciąż cen paliw?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 41, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 41

Gość • Czwartek [13.09.2018, 20:46:40] • [IP: 93.94.190.***]

gosciu nie mow nic o mijaniu bo zeby tacy jak ty nie spacerowali po scierzce rowerowej to nie trz by bylo omijac!!

Gość • Czwartek [13.09.2018, 11:22:25] • [IP: 164.127.242.**]

14:38 Sa w telefonach tzw. słowniki, że jak się zacznie pisac sylabę, to sam system kończy. Ty wyłącz tę funkcję w swojej głowie, zacznij pisac potocznie, nie cytując kodeksu - na użytek forum bardzo dobrze pasuje JEDNO z tych słów, a wszyscy (oprócz ciebie?) wiedzą, o co chodzi.

Gośćwal • Środa [12.09.2018, 15:21:17] • [IP: 166.170.15.**]

Gutkowski bije rekord..! No wlasnie..co z jego jazda na kole.? Tyle szumu i co..

Gość • Środa [12.09.2018, 14:56:38] • [IP: 31.0.43.***]

A mi się podoba!.Też chcę taki.

Gość • Środa [12.09.2018, 14:38:54] • [IP: 164.127.146.***]

Najpierw zapoznajcie się co to są:WYMIJANIE, OMIJANIE, WYPRZEDZANIE, a dopiero komentujcie bo dla was matołki wszystkie manewry na drogach to" MIJANIE".

Gość • Środa [12.09.2018, 13:51:14] • [IP: 164.127.239.***]

Takie jesteście mądrale to może ktoś da namiar gdzie to można kupić ?

haha • Środa [12.09.2018, 10:59:20] • [IP: 78.133.244.**]

dziad ek

Gość • Środa [12.09.2018, 10:46:06] • [IP: 164.127.242.**]

8:52 - Dodam do mojego postu - bo niejasno napisałem, wtrąciłem wątek o seagwayach - że nie nazywam seagwayem tego pojazdu, to jasne, seagwaye mają dwa kółka, stoi sie na takim podeście między ich kółkami - podałem ich przykład, by pokazać, że Niemcy łamią prawo, wjeżdżając na nich do Polski, więc może byc i tak że na tym czymś, na tym aerodynamicznym rowerze też nie wolno, ale nasze słuzby sa bardzo bierne, nie zajmuja się tą częścia kodeksu drogowego, zajmuje ich tylko inna jego część.

Gość • Środa [12.09.2018, 09:40:54] • [IP: 164.127.242.**]

21:21 - A skąd wiesz niePolaku (piszesz:" wy Polacy")? Mieszkasz w Holandii, czytasz tamtejsze fora internetowe, rozmawiasz z ludźmi?

Gość • Środa [12.09.2018, 09:34:25] • [IP: 176.221.123.***]

ten kierowca posiada prawo jazdy na wózki akumulatorowe

rowerzysta • Środa [12.09.2018, 08:52:43] • [IP: 164.127.242.**]

Prawo nie nadąża za zmianami na rynku, zmiany na rynku oferujące wciąż nowe pojazdy wydają sie rządzić kodeksem drogowym. To chyba jest dozwolone (ale czy ten pojazd umożliwi wyminięcie go (bezpieczne) na ścieżce rowerowej?). Lecz dla Niemców obojętne jest, że w Polsce nie można jeździć seagwayami (słuchałem audycji radiowej o tym - nie wolno) - widziałem całą wycieczkę seagwayowców na ścieżce wzdłuż W. Polskiego. Może da się go wyminąc, ale stale widze ROLKARZY, DESKOROLKARZY na ścieżkach- oni sa najgorsi, bo czasem zakładają słuchawki na uszy (za to bym od razu wlepiał podwyższonej wartości mandat), a każdy rolkarz zajmuje więcej miejsca na ścieżce niż rower - i jest mniej obliczalny (wskutek nieregularnych ruchów) niż rower (dodam: zakazana jest jazda po ścieżkach rowerowych przez rolkarzy - czy policja to ściga?!). Kiedyś na ścieżce vis a vis piekarni na Konst. 3 Maja wypadła na mnie rolkarka, gdy wymijałem rowerzystę - ratowała się skręcając nagle w żywopłot oddzielający ścieżkę od chodnika.

Gość • Środa [12.09.2018, 08:38:41] • [IP: 178.238.251.***]

To Paździoch tym jechał po cebulę

Gość • Środa [12.09.2018, 08:23:41] • [IP: 178.235.179.***]

bardzo niebezpieczny na ścieżce rowerowej!! tych co popierają jazdę czymś takim życzę kolizji z tym!!

ExpressYourSelf • Środa [12.09.2018, 08:22:58] • [IP: 95.90.250.***]

COOL 😎 ZERO EMISJI - SZACUNEK DO NATURY

Gość • Środa [12.09.2018, 07:09:05] • [IP: 37.248.160.**]

Nowe V3 testują

Gość • Środa [12.09.2018, 01:08:21] • [IP: 46.134.128.**]

Faktycznie rozwija zawrotne prędkości bo minął mnie na autostradzie

Gość • Środa [12.09.2018, 01:03:40] • [IP: 37.47.176.***]

Paski i wszystko jasne

moondek • Środa [12.09.2018, 00:34:37] • [IP: 178.235.181.***]

To niebieski pojazd. A jak czytelnik daltonista to trudno...

Cicha • Środa [12.09.2018, 00:03:38] • [IP: 31.0.70.**]

A gdzie artykuł o stłuczce Mercedesa na wyb wł. Jestem poza sciem ale chciałam zobaczyc jak to się stanęło?

Gość • Wtorek [11.09.2018, 23:50:30] • [IP: 176.221.122.***]

To niemiec

Gość • Wtorek [11.09.2018, 22:28:46] • [IP: 109.56.114.**]

Przecież Kubica kontrakt podpisał.testy robi.

Gość • Wtorek [11.09.2018, 21:55:13] • [IP: 37.47.123.**]

Gokard w nowej odsłonie.

Gość • Wtorek [11.09.2018, 21:23:53] • [IP: 94.254.230.***]

Mijałam ten pojazd jadąc rowerem w stronę Kamminke. Rzeczywiście jechał dość szybko.

Gość • Wtorek [11.09.2018, 21:21:47] • [IP: 81.204.98.**]

W innych krajacj np. W Holandii jest ich troche...nikt nie robi z tego powodu zadymy. ..takze politycznej...Polacy ogarnijcie sie ze swoja przypadloscia...

Gość • Wtorek [11.09.2018, 21:18:44] • [IP: 188.146.161.***]

To produkt dobrej zmiany dla ich kombatantów.

Oglądasz 1-25 z 41
■ Na południowym - zachodzie i zachodzie kraju prognozowane są wzrosty temperatury maksymalnej powietrza do 30°C. Ponadto, w rejonach zachodnich i częściowo północnych w drugiej części dnia rozwinie się konwekcja burzowa z silnymi / bardzo silnymi porywami wiatru do 70-95 km/h. ■ Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie ■ W biały dzień niemal w centrum miasta został pobity człowiek ■ Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski ■ Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe! Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz ■ Masowo oszukuje na portalu OLX i twierdzi że zarobił ponad 2 miliony. Kim jest Kacper ze Świnoujścia? Zobacz film! ■ Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie ■ Zderzenie rowerzystów może mieć naprawdę poważne skutki. Do takiego wypadku doszło w piątek na ścieżce rowerowej przy ulicy Matejki, gdzie 13-latek zajechał drogę innemu rowerzyście. Wskutek zderzenia chłopiec upadł na chodnik doznając urazu głowy na tyle poważnego, że został przetransportowany do jednego ze szpitali w Szczecinie. ■ Już dawno przywykliśmy do widoku dzików przechadzających się ulicami, czasem można spotkać wytwornego lisa lub nawet godnego borsuka. Ale lubieżny Łoś, to coś nowego. Ostrzegamy mieszkańców, w mieście grasuje ciekawski łoś, niedyskretnie podglądający mieszkańców przez okna. Chrońmy żony, matki i małe dzieci, prawdziwe zwierzę grasuje po mieście ■ Na jednej z działek znaleziono zwłoki dwóch osób. Oględziny miejsca trwały do późnych godzin nocnych. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Wczoraj w godzinach popołudniowych za świetlicą Ogrody Granica znaleziono ciała dwóch osób. Zwłoki kobiety i mężczyzny były już w stanie rozkładu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że denaci mieli ponad 60 lat. Ciało mężczyzny wisiało wewnątrz, kobiety leżało. Na miejscu zjawił się prokurator, policja, wezwano również strażaków, którzy pomagali w akcji po zmroku, doświetlając teren. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok i zabrane ■