░ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydatów do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub u Kierownika Inspektoratu pod nr telefonu 91-382-38-02 ░

POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [11.09.2018, 18:27:16] • Świnoujście

To rower, motocykl czy rakieta? Niecodzienny pojazd mknął ulicami Świnoujścia!

To rower, motocykl czy rakieta? Niecodzienny pojazd mknął ulicami Świnoujścia!

fot. Edmund Papski

Posiada trzy koła, aerodynamiczny kadłub i jest jednoosobowy. Zdjęcie niecodziennego pojazdu mknącego ulicami naszego miasta wykonał jeden z naszych Czytelników, który zastanawia się, co to właściwie jest?

Wyglądem przypomina rakietę, jednak w środku siedzi człowiek. Pojazd porusza się na trzech kołach i dzięki opływowej konstrukcji, jest w stanie osiągnąć zawrotne prędkości.

Jak udało nam się ustalić, pojazdem na zdjęciu jest Velomobil model DFXL 92, który jest typem obudowanego roweru poziomego, napędzanego siłą ludzkich mięśni lub elektrycznym silnikiem.

Czy to początek nowego trendu na naszych ulicach i rozwiązanie problemu rosnących wciąż cen paliw?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 41, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 41

Gość • Czwartek [13.09.2018, 20:46:40] • [IP: 93.94.190.***]

gosciu nie mow nic o mijaniu bo zeby tacy jak ty nie spacerowali po scierzce rowerowej to nie trz by bylo omijac!!

Gość • Czwartek [13.09.2018, 11:22:25] • [IP: 164.127.242.**]

14:38 Sa w telefonach tzw. słowniki, że jak się zacznie pisac sylabę, to sam system kończy. Ty wyłącz tę funkcję w swojej głowie, zacznij pisac potocznie, nie cytując kodeksu - na użytek forum bardzo dobrze pasuje JEDNO z tych słów, a wszyscy (oprócz ciebie?) wiedzą, o co chodzi.

Gośćwal • Środa [12.09.2018, 15:21:17] • [IP: 166.170.15.**]

Gutkowski bije rekord..! No wlasnie..co z jego jazda na kole.? Tyle szumu i co..

Gość • Środa [12.09.2018, 14:56:38] • [IP: 31.0.43.***]

A mi się podoba!.Też chcę taki.

Gość • Środa [12.09.2018, 14:38:54] • [IP: 164.127.146.***]

Najpierw zapoznajcie się co to są:WYMIJANIE, OMIJANIE, WYPRZEDZANIE, a dopiero komentujcie bo dla was matołki wszystkie manewry na drogach to" MIJANIE".

Gość • Środa [12.09.2018, 13:51:14] • [IP: 164.127.239.***]

Takie jesteście mądrale to może ktoś da namiar gdzie to można kupić ?

haha • Środa [12.09.2018, 10:59:20] • [IP: 78.133.244.**]

dziad ek

Gość • Środa [12.09.2018, 10:46:06] • [IP: 164.127.242.**]

8:52 - Dodam do mojego postu - bo niejasno napisałem, wtrąciłem wątek o seagwayach - że nie nazywam seagwayem tego pojazdu, to jasne, seagwaye mają dwa kółka, stoi sie na takim podeście między ich kółkami - podałem ich przykład, by pokazać, że Niemcy łamią prawo, wjeżdżając na nich do Polski, więc może byc i tak że na tym czymś, na tym aerodynamicznym rowerze też nie wolno, ale nasze słuzby sa bardzo bierne, nie zajmuja się tą częścia kodeksu drogowego, zajmuje ich tylko inna jego część.

Gość • Środa [12.09.2018, 09:40:54] • [IP: 164.127.242.**]

21:21 - A skąd wiesz niePolaku (piszesz:" wy Polacy")? Mieszkasz w Holandii, czytasz tamtejsze fora internetowe, rozmawiasz z ludźmi?

Gość • Środa [12.09.2018, 09:34:25] • [IP: 176.221.123.***]

ten kierowca posiada prawo jazdy na wózki akumulatorowe

rowerzysta • Środa [12.09.2018, 08:52:43] • [IP: 164.127.242.**]

Prawo nie nadąża za zmianami na rynku, zmiany na rynku oferujące wciąż nowe pojazdy wydają sie rządzić kodeksem drogowym. To chyba jest dozwolone (ale czy ten pojazd umożliwi wyminięcie go (bezpieczne) na ścieżce rowerowej?). Lecz dla Niemców obojętne jest, że w Polsce nie można jeździć seagwayami (słuchałem audycji radiowej o tym - nie wolno) - widziałem całą wycieczkę seagwayowców na ścieżce wzdłuż W. Polskiego. Może da się go wyminąc, ale stale widze ROLKARZY, DESKOROLKARZY na ścieżkach- oni sa najgorsi, bo czasem zakładają słuchawki na uszy (za to bym od razu wlepiał podwyższonej wartości mandat), a każdy rolkarz zajmuje więcej miejsca na ścieżce niż rower - i jest mniej obliczalny (wskutek nieregularnych ruchów) niż rower (dodam: zakazana jest jazda po ścieżkach rowerowych przez rolkarzy - czy policja to ściga?!). Kiedyś na ścieżce vis a vis piekarni na Konst. 3 Maja wypadła na mnie rolkarka, gdy wymijałem rowerzystę - ratowała się skręcając nagle w żywopłot oddzielający ścieżkę od chodnika.

Gość • Środa [12.09.2018, 08:38:41] • [IP: 178.238.251.***]

To Paździoch tym jechał po cebulę

Gość • Środa [12.09.2018, 08:23:41] • [IP: 178.235.179.***]

bardzo niebezpieczny na ścieżce rowerowej!! tych co popierają jazdę czymś takim życzę kolizji z tym!!

ExpressYourSelf • Środa [12.09.2018, 08:22:58] • [IP: 95.90.250.***]

COOL 😎 ZERO EMISJI - SZACUNEK DO NATURY

Gość • Środa [12.09.2018, 07:09:05] • [IP: 37.248.160.**]

Nowe V3 testują

Gość • Środa [12.09.2018, 01:08:21] • [IP: 46.134.128.**]

Faktycznie rozwija zawrotne prędkości bo minął mnie na autostradzie

Gość • Środa [12.09.2018, 01:03:40] • [IP: 37.47.176.***]

Paski i wszystko jasne

moondek • Środa [12.09.2018, 00:34:37] • [IP: 178.235.181.***]

To niebieski pojazd. A jak czytelnik daltonista to trudno...

Cicha • Środa [12.09.2018, 00:03:38] • [IP: 31.0.70.**]

A gdzie artykuł o stłuczce Mercedesa na wyb wł. Jestem poza sciem ale chciałam zobaczyc jak to się stanęło?

Gość • Wtorek [11.09.2018, 23:50:30] • [IP: 176.221.122.***]

To niemiec

Gość • Wtorek [11.09.2018, 22:28:46] • [IP: 109.56.114.**]

Przecież Kubica kontrakt podpisał.testy robi.

Gość • Wtorek [11.09.2018, 21:55:13] • [IP: 37.47.123.**]

Gokard w nowej odsłonie.

Gość • Wtorek [11.09.2018, 21:23:53] • [IP: 94.254.230.***]

Mijałam ten pojazd jadąc rowerem w stronę Kamminke. Rzeczywiście jechał dość szybko.

Gość • Wtorek [11.09.2018, 21:21:47] • [IP: 81.204.98.**]

W innych krajacj np. W Holandii jest ich troche...nikt nie robi z tego powodu zadymy. ..takze politycznej...Polacy ogarnijcie sie ze swoja przypadloscia...

Gość • Wtorek [11.09.2018, 21:18:44] • [IP: 188.146.161.***]

To produkt dobrej zmiany dla ich kombatantów.

Oglądasz 1-25 z 41
■ WOJSKO: 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■