POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [11.09.2018, 17:47:13] • Świnoujście

Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie

Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie

fot. Czytelnik

Drodzy Państwo, 23 sierpnia 2018 r. zwróciłam się do Was z rozpaczliwym apelem w sprawie oddawania krwi dla mojej Mamy, która na skutek niefortunnego upadku w domu złamała szyjkę kości udowej Mama przebywała w Szpitalu Miejskim w Gryficach na oddziale ortopedycznym, gdzie oczekiwała na krew, którą na tamten czas szpital nie dysponował, a chodzi tu o rzadką grupę O RH-.

Pragnę Państwa poinformować, że na moja prośbę zareagowało wiele osób. Otrzymałam mnóstwo smsów oraz telefonów od ludzi, którzy byli gotowi oddać swoją krew. Wszystkim tym wspaniałym ,szlachetnym osobom w imieniu swoim i rodziny dziękuję. Dziękuję również swoim znajomym i przyjaciołom, którzy pomogli mi rozpowszechnić moje wołanie o pomoc. Mama po tym apelu została zabezpieczona odpowiednią ilością krwi. Zabieg operacyjny lekarze wykonali 24 sierpnia 2018 r.

Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie

fot. Czytelnik

Dziś minął 8 dzień od kiedy Mama jest już w domu.

Dzień szczególny, bo miałam zaszczyt osobiście poznać jedną z dawczyń panią Ewę Liro mieszkankę Golczewa ,która po przeczytaniu informacji, że potrzebna jest krew 0 RH - zadzwoniła do mnie i oświadczyła, że jest gotowa oddać swoją krew. Pani Ewa po raz pierwszy stała się dawczynią krwi i jak mi powiedziała będzie nadal krew oddawać bo przypadek mojej Mamy uświadomił jej, jak bardzo swoją postawą ma się wpływ na życie innych ludzi. Pani Ewie, personelowi szpitala oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do powrotu do zdrowia mojej Mamy raz jeszcze gorąco dziękuję.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 20, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-20 z 20

Gość • Czwartek [13.09.2018, 08:23:36] • [IP: 83.13.54.***]

w Gryficach nie ma szpitala miejskiego

Gość • Środa [12.09.2018, 17:10:17] • [IP: 88.109.8.***]

Szybkiego powrotu do zdrowia :)

Gość • Środa [12.09.2018, 14:33:31] • [IP: 80.245.182.***]

Budujące takie postawy wśród całkiem sobie obcych ludzi... dobro powraca...

Gość • Środa [12.09.2018, 12:33:34] • [IP: 164.127.242.**]

Świadkowie Jehowy przeżywają trudne chwile, czytając ten materiał - oni zakazują transfuzji, bo wyczytali w Biblii (przez siebie przetłumaczonej), że transfuzja krwi rzekomo jest zakazana w Starym Testamencie i w NT, w Dz. Sprostowanie błędów w takim odczytaniu Biblii znajdziecie po wpisaniu w Google" zakaz transfuzji - przerywamy milczenie" - w punktach tu wyliczono, na czym polega tragiczna w skutkach pomyłka ŚJ.

Gość • Środa [12.09.2018, 10:50:41] • [IP: 37.47.132.***]

Tak, a potem idzie taki zasłużony krwiodawca do przychodni bo coś się dzieje i chce szybko wyzdrowieć aby znowu móc być w pełni zdrowym dawcą krwi, to wszyscy robią wielki problem, że bez kolejki... i to nie tylko pacjenci a także pracownicy recepcji. Chcecie krwi a nie robicie nic aby ułatwić krwiodawcom korzystanie z przywilejów, które im się należą. Bo przecież zdrowy krwiodawca to częste donacje! Zdrówka dla Pani! I pozdrowienia dla wszystkich krwiodawców. Bo pamiętajcie KRWI NIE DA SIĘ WYPRODUKOWAĆ!

Gość • Środa [12.09.2018, 10:07:07] • [IP: 164.127.242.**]

Pozdrowienia dla Szanownej Mamy, nie mniejsze dla tak kochającej Córki! ja wprawdzie mam krew innej grupy, grupy też raczej rzadko spotykanej, ale ta opowieść zmotywowała mnie do oddania krwi (by też wynagrodzić za niedoskonałości mojego życia, taka forma pokuty).

Gość • Środa [12.09.2018, 08:21:36] • [IP: 178.238.252.***]

ciesze sie ze moglem pomoc ma pani wspaniala corke zycze powrotu do zdrowia

małagosia • Środa [12.09.2018, 07:15:14] • [IP: 94.254.230.***]

Super wiadomość. Powodzenia

Kamil matuL • Środa [12.09.2018, 05:54:56] • [IP: 37.47.140.**]

Cieszę się ze mogłem pomóc

Gość • Środa [12.09.2018, 03:45:41] • [IP: 50.100.187.***]

Duzo zdrowka dla Mamy, oraz Pani jak cieszy, ze sa jeszcze ludzie o tak wspanialym sercu.

Gość • Wtorek [11.09.2018, 22:08:42] • [IP: 93.94.191.***]

Swietnie, zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia dla wszystkich życzę !

Kamil matuL • Wtorek [11.09.2018, 22:06:39] • [IP: 83.8.112.**]

Cieszę się ze mogłem pomóc

Gość • Wtorek [11.09.2018, 20:42:18] • [IP: 93.94.186.**]

Tez chcialem oddac krew dla tej pani bo mam taka grupe krwi.Ale niestety troche mialem za niski poziom plytek we krwi wiec nie dopuscili mnie, nie moglem sie z tym pogodzic.

Gość • Wtorek [11.09.2018, 20:24:16] • [IP: 178.235.182.***]

BRAWO WY!!

Gość • Wtorek [11.09.2018, 20:22:03] • [IP: 185.104.185.*]

Pani Mamo, musisz być dumna ze swojej córki. Wielkie serce.

Gość • Wtorek [11.09.2018, 19:50:04] • [IP: 80.243.50.***]

Fajnje się czyta dobre informacje :)

Gość • Wtorek [11.09.2018, 19:06:30] • [IP: 94.254.224.***]

Wspaniała wiadomość. Dużo zdrowia dla mamy.

Gość • Wtorek [11.09.2018, 18:48:07] • [IP: 92.42.112.**]

Wspaniale :) Zdrówka życzę :)

Gość • Wtorek [11.09.2018, 18:47:42] • [IP: 92.42.112.***]

Niech teraz Mama żyje długo i szczęśliwie! Ja mam krew AB RH+

Gość • Wtorek [11.09.2018, 18:34:37] • [IP: 94.254.142.**]

Zachodniopomorski Szpital Specjalistyczny w Gryficach - tak gwoli ścisłości...

Oglądasz 1-20 z 20
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie z wybitnym twórcą – aktorem, satyrykiem, autorem – Panem Jackiem Fedorowiczem, który odwiedzi nas w dniu 18 lutego b.r. (poniedziałek) o godz. 17:00. Spotkanie poprowadzi warszawski dziennikarz – Pan Marcin Michrowski. Panowie porozmawiają m.in. o dwóch książkach Autora: „W zasadzie tak”(z 1975r.) i premierowej „Chamo Sapiens” (z 2018r.) Wszystkich miłośników Pana Jacka Fedorowicza zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Konsultacje zostaną przeprowadzone w dniu 18 lutego 2019 roku w formie spotkania Prezydenta Miasta Świnoujście z mieszkańcami Miasta w siedzibie Urzędu Miasta ul. Wojska Polskiego 1/5, sala nr 1 w godz. 14:00 -15:30 ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■