POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [17.09.2018, 14:59:29] • Świnoujście

Dziś podpisano umowę z wykonawcą tunelu i inżynierem kontraktu

Dziś podpisano umowę z wykonawcą tunelu i inżynierem kontraktu

fot. Andrzej Ryfczyński

Tunel ma być gotowy 48 miesięcy po podpisaniu umowy. To symboliczny moment połączenia Świnoujścia z Polską - mówił premier Mateusz Morawiecki.

Uroczystość podpisania umowy z wykonawcą i inżynierem kontraktu odbyła się na placu Słowiańskim w Świnoujściu. Uczestniczyli w niej zaproszeni goście, ale także mieszkańcy Świnoujścia. O symbolicznym znaczeniu tego dnia mówił premier RP.

Dziś podpisano umowę z wykonawcą tunelu i inżynierem kontraktu

fot. Andrzej Ryfczyński

- Dziś, 17 września, to smutna i symboliczna data w historii Polski, kiedy Związek Sowiecki napadł w ślad za Niemcami hitlerowskimi na Polskę i to jest symboliczna data rozdarcia Polski. Ale ten ruch, który dziś przeprowadzamy jest działaniem odwrotnym, działaniem scalania Polski. Dla Świnoujścia, to data przyłączenia, scalenia z resztą Polski - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Dziś podpisano umowę z wykonawcą tunelu i inżynierem kontraktu

fot. Andrzej Ryfczyński

Tunel ma zostać wybudowany w ciągu 48 miesięcy. Początkowo planowano, że powstanie do 2021 roku.

- Bardzo dziękuję mieszkańcom Świnoujścia, którzy przez długie lata oczekiwali tej inwestycji i ufali nam, że powstanie - mówił Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia.

Dziś podpisano umowę z wykonawcą tunelu i inżynierem kontraktu

fot. Andrzej Ryfczyński

Okres budowy dla mieszkańców nie będzie łatwy, jednak efekty mają zrekompensować ten czas.

- Będziemy pilnować każdego dnia, żeby za cztery lata tunel został rzeczywiście otwarty - mówił Mateusz Morawiecki.

Premier zapewniał, że rząd przez cały czas miał zabezpieczone środki na budowę tunelu, w razie, gdyby nie powiodła się procedura pozyskania funduszy unijnych.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 240, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 240

Gość • Sobota [22.09.2018, 20:33:07] • [IP: 88.156.235.***]

Od 25 lat przyjeżdżam do Świnoujścia na wczasy.Martwiłem się co będzie za kilkanaście lat-widząc przybywającą liczbę pojazdów mieszkańców, czy to miasto będzie spełniało standardy uzdrowiskowe.Słyszę teraz, że ma powstać tunel.Moje pytanie jest proste-Czy dla paru prominentów, warto zakorkować miasto i wzbogacić o środki toksyczne?.NO, ich mogę zrozumieć, bo przecież swój tyłek muszą wozić, ale żeby ogłupić do tego stopnia mieszkańców, że bez tego tunelu nie będą mogli prosperować-bo przecież muszą raz do roku wyjechać na wczasy, a stać w kolejce do PROMU NIE UCHODZI. Oj przyjdzie Wam kiedyś zapłakać. No cóż, Polak przed i po. ... Dla Waszego szacunku, nigdy nie przeprawiałem się samochodem przez prom.Samochód pozostawiałem na Warszowie i wielu moich przyjaciół tak robiło-bo wiemy co to jest smog.

Gość • Piątek [21.09.2018, 17:40:14] • [IP: 37.47.146.**]

Środa [19.09.2018, 00:47:10] • [IP: 62.69.203.***] A gzie jest obiecane molo?Tak samo będzie z tunelem?He, he, he.Paciorki dla naiwnych.Gdzie jest molo zakłamane cwaniaki? Molo to obiecal wam jlJasiu faSola

Gość • Piątek [21.09.2018, 09:09:59] • [IP: 46.171.240.***]

po wyborach sie rozmyślą i po raz kolejny będą szukać następnego bo to tylko kiełbasa wyborcza

Gość • Środa [19.09.2018, 22:49:04] • [IP: 80.245.190.**]

Jasiu dokonał abordażu na pIs. Stocznia Nasza sprzedana za jakiś obietnice stanowisk. Teraz Karsibor na stoczni w Gdańsku a nie u Nas. Gdzie jest karateka, który powinien bronić naszego podwórka? Ma to w wielkiej d... I jeszcze jedno. Jak zbudują tunel, to i tak nie nazwą imieniem Prezia, tylko Jarka. Panie Jasiu jesteś żałosny.

Gość • Środa [19.09.2018, 19:35:06] • [IP: 188.147.36.***]

A co z naszymi stoczniami? Podobno miały budować już tyle statków ufff

Gość • Środa [19.09.2018, 19:16:47] • [IP: 94.254.239.**]

na poczatku bedzie darmowy pozniej płatny napewno dla turystów wiec beda bramki wiec korek też bedzie taki jak teraz...

Gość • Środa [19.09.2018, 08:43:37] • [IP: 176.221.122.**]

Jakby to ująć..." zobaczę to uwierzę". Aha, to po ilu latach przejazd tunelem stanie się płatny?. Pierwotna koncepcja o jakiej słyszałem, podawała że przez pierwsze pięć lat będzie bezpłatnie. Coś się może zmieniło?.

Gośćpawel • Środa [19.09.2018, 06:16:22] • [IP: 94.254.224.***]

Zobaczycie tunal jak swinia niebo

Gość • Środa [19.09.2018, 00:47:10] • [IP: 62.69.203.***]

A gzie jest obiecane molo?Tak samo będzie z tunelem?He, he, he.Paciorki dla naiwnych.Gdzie jest molo zakłamane cwaniaki?

Gość • Wtorek [18.09.2018, 22:34:02] • [IP: 37.47.166.**]

PROPONUJĘ NAZWĘ TUNEL IM. LECHA KACZYŃSKIEGO, BRZMI DUMNIE :) I PRZED WJAZDEM JAKIŚ POMNIK... ZRESZTĄ PRZY WYJEŹDZIE DRUGI :)

Gość • Wtorek [18.09.2018, 20:17:47] • [IP: 185.210.39.**]

Ja proponuję żeby marudy i nieudaczniki polityczne nie korzystały z tunelu. Ha ha ha

Gość • Wtorek [18.09.2018, 19:31:31] • [IP: 185.210.39.***]

Najlepsze są te dwie mamuśki idące jak by nic się nie stało, nie przeszkadzało, że stoi straż, pogotowie, policja. Nie można iść drugą stroną lepiej się wepcham. Apel do pań z wózkami bycie matką nie zwalnia z myślenia.

Gość • Wtorek [18.09.2018, 19:17:45] • [IP: 164.127.242.**]

17:59 - jest jednak jak napisałem wyraźnie błogosławieństwo rodziców PRZED wyjściem do kościoła, jest UBRANIE się piekne do kościoła, a nawet przedślubne spowiedzi święte - trzymaj sie mojego tekstu, napisałem wyraźnie, że sa pewne czynności PRZED ślubem, mające charakter uroczystych, zdarzających sie tylko raz. Można tez rozszerzyć analogię - do zaręczyn. Czy skoro ma być slub, to zaręczyny nie sa pewną - nienajbogatsza i nienajgłosniejsza, ale uroczystą - formą angazującą nie tylko młodych, ale i innych, którym sie uroczyście oznajmia ów fakt? Psychika ludzka wymaga takiego stopniowania celebracji - ów festyn jest dla mnie całkowicie zrozumiały. natomiast w tym po oddaniu do uzytku - oooo, tu juz trzeba by zaprosic może Golec uOrkiestrę, może Mieczysława Szcześniaka czy Edytę Bartosiewicz i opłacić efekty laserowe, fajerwerki - to tez jest potrzebne.

Gość • Wtorek [18.09.2018, 18:32:28] • [IP: 94.254.143.**]

Morawiecki już wspomniał.Te 85% z UE to...fajnie, że jest...Ale bez tego rząd na pewno by sobie poradził BO SĄ NA TO ŚRODKI!! Kasa bez dna??Jaka obłuda i zakłamanie. Honorowy rząd, ambitny, zwrócił by te środki do UE.Przecież nas stać!! Pisowskie BAGNO.WSZYSCY ZA TO ZAPŁACIMY1

Gość • Wtorek [18.09.2018, 17:59:17] • [IP: 188.146.234.***]

ciekawe sarkastyczne porównanie tematu przez jakiegoś gościa 164.127.242 do ślubu, do dzisiaj do momentu gdy przeczytałem ten post byłem świecie przekonany ze imprezę (fetę) użądza sie po ślubie a nie przed, najwidoczniej się myliłem ;-).

Gość • Wtorek [18.09.2018, 17:53:16] • [IP: 164.127.242.**]

Na ostatnim zdjęciu za premierem Morawieckim, pod niebieska literą" W" Jason Statham - nie wiedziałem, że dorabia jako ochroniarz.

Gość • Wtorek [18.09.2018, 17:50:40] • [IP: 164.127.242.**]

Globtrotter, używaj cudzysłowu, bo nie wiadomo, gdzie kończy sie cytat, a gdzie twoja nań odpowiedź.

Gość • Wtorek [18.09.2018, 17:07:55] • [IP: 188.146.234.***]

Chcę wierzyć w to że faktycznie za rok rozpoczną się prace nad budową tunelu, jednak obserwując ile zostało dotychcza triumfalnie podpisanych dokumentów, wontpię w to że tak się stanie. przez rok może wię wiele wydarzyć 100 różnych powodów może się pojawić uniemożliwiając realizację tej inwestycji. Dla tego drodzy Włodarze zajmijcie się bierzącymi problemami, zadbajcie o dzielnice Świnoujścia które przez lata promenadowo/tunelowej pychy zaniedbaliście, bo wszędzie mieszkają wasi wyborcy, nie tylko w dzielnicy nadmorskiej. Opierając kampanię wyborczą na śnie o tunelu możecie wiecej stracić niż zyskać. Bo wielokrotnie wałkowana obietnica tunelu jest tak samo męcząca nudna jak codzienne pływanie promami.

Gość • Wtorek [18.09.2018, 17:06:45] • [IP: 94.254.231.***]

Był też marszałek Geblewicz z PO który krył te wszystkie wałki Posła Gawłowskiego i udawał że nie widzi ustawianych przetargów na melioracje w zachodniopomorskim.

Gość • Wtorek [18.09.2018, 14:54:28] • [IP: 164.127.242.**]

12:07." .. Jest więcej zdrowo myślących ludzi którzy rozumieją co znaczy informacja dokonana, a co znaczy niedokonana."------ Wyobraź sobie, że matka i ojciec nie błogosławia swojej córki przed pójściem do ołtarza, nie ubierają jej uroczyście w białą suknię, bo... twierdzą, że sprawa jest niedokonana. Nawet zrobili tak: a, pójdą sobie na spacer, i jakby od niechcenia wejda w turystycznym ubraniu, z plecakami do kościoła, aaa, bo tam ma wziąc ślub ich córka, a zaczna wszystko fetować dopiero po slubie, ooo, wedy to taaaak!

Gość • Wtorek [18.09.2018, 14:49:13] • [IP: 188.146.1.***]

czopek dostanie kocie sterydy od prezesa z Kaczogrodu.

Gość • Wtorek [18.09.2018, 14:33:54] • [IP: 178.235.183.***]

Oczywiście tunel dla Świnoujścia to nieszczęście !! Ale jak się nie ma w głowie to się będzie miało w płucach. Zwolennicy sami zobaczą!! A Mieszkańcy …. ?? Decydenci wyjadą w inny rejon kraju albo do pięknych pałacyków w lasach sosnowych, zostawiając nas z problemem. Pewnie zmartwienie na zapas !! Bo tunelu nie będzie!! Normalna wtyka wyborcza. Coś o wykonawcy nie wiele wiadomo !! Powstaje pytanie dlaczego?? Po co dziwne zastrzeżenie, że jak środków nie będzie to pan Morawiecki je zapewni!! Jak to mamy rozumieć?

Globtrotter • Wtorek [18.09.2018, 13:52:43] • [IP: 94.254.249.**]

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 23:04:33] • [IP: 37.47.142.***] żenujące, pisiory wynajęły boty żeby pisać pochwały, te fałszywe śmiejące się facjaty. Świnojiszczanie wyobraźcie sobie że te tłumy wiadą samochodami do miasta, a jak wyjadą, gdzie zaparkują, gdzie rozłożą się z parawanami skoro teraz nie ma gdzie nogi postawić, z jednej strony gazoport a teraz przez wiele lat jeszcze turbiny będą chodzić całymi dniami, hałas, tłumy, jeszcze będziecie płakać za nastrojowym świnoujściem Ty baranie, pewnie lepiej zyc w zasciankowej wiosce gdzie tylko szwaby i szwaby.Wreszcie otworzy sie okno na swiat, z tymi gownianymi promami to jak za krola swieczka. dobrze ze wiosel nie rozdaja po stronie warszowa.

Gość • Wtorek [18.09.2018, 13:46:03] • [IP: 37.248.209.**]

Pastuchy. Nie marudzić

Gość • Wtorek [18.09.2018, 13:40:38] • [IP: 164.127.242.**]

9:30 -" Zapomniano zaprosić BISKUPA, a to w dzisiejszej pisowskiej rzeczywistości grzech" - -- No i widzisz? Powoli docierasz do rzeczywistości, skoro nie zaproszono biskupa, to widocznie wg PiS-u nie jest to grzechem. Warto czasem odejść od ekranu z Tusk Vision Network lub od kartki z Gazetą Aborczą, dotknąc rzeczywistości, otrzeźwieć.

Oglądasz 1-25 z 240
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie z wybitnym twórcą – aktorem, satyrykiem, autorem – Panem Jackiem Fedorowiczem, który odwiedzi nas w dniu 18 lutego b.r. (poniedziałek) o godz. 17:00. Spotkanie poprowadzi warszawski dziennikarz – Pan Marcin Michrowski. Panowie porozmawiają m.in. o dwóch książkach Autora: „W zasadzie tak”(z 1975r.) i premierowej „Chamo Sapiens” (z 2018r.) Wszystkich miłośników Pana Jacka Fedorowicza zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Konsultacje zostaną przeprowadzone w dniu 18 lutego 2019 roku w formie spotkania Prezydenta Miasta Świnoujście z mieszkańcami Miasta w siedzibie Urzędu Miasta ul. Wojska Polskiego 1/5, sala nr 1 w godz. 14:00 -15:30 ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■