POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [17.09.2018, 14:59:29] • Świnoujście

Dziś podpisano umowę z wykonawcą tunelu i inżynierem kontraktu

Dziś podpisano umowę z wykonawcą tunelu i inżynierem kontraktu

fot. Andrzej Ryfczyński

Tunel ma być gotowy 48 miesięcy po podpisaniu umowy. To symboliczny moment połączenia Świnoujścia z Polską - mówił premier Mateusz Morawiecki.

Uroczystość podpisania umowy z wykonawcą i inżynierem kontraktu odbyła się na placu Słowiańskim w Świnoujściu. Uczestniczyli w niej zaproszeni goście, ale także mieszkańcy Świnoujścia. O symbolicznym znaczeniu tego dnia mówił premier RP.

Dziś podpisano umowę z wykonawcą tunelu i inżynierem kontraktu

fot. Andrzej Ryfczyński

- Dziś, 17 września, to smutna i symboliczna data w historii Polski, kiedy Związek Sowiecki napadł w ślad za Niemcami hitlerowskimi na Polskę i to jest symboliczna data rozdarcia Polski. Ale ten ruch, który dziś przeprowadzamy jest działaniem odwrotnym, działaniem scalania Polski. Dla Świnoujścia, to data przyłączenia, scalenia z resztą Polski - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Dziś podpisano umowę z wykonawcą tunelu i inżynierem kontraktu

fot. Andrzej Ryfczyński

Tunel ma zostać wybudowany w ciągu 48 miesięcy. Początkowo planowano, że powstanie do 2021 roku.

- Bardzo dziękuję mieszkańcom Świnoujścia, którzy przez długie lata oczekiwali tej inwestycji i ufali nam, że powstanie - mówił Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia.

Dziś podpisano umowę z wykonawcą tunelu i inżynierem kontraktu

fot. Andrzej Ryfczyński

Okres budowy dla mieszkańców nie będzie łatwy, jednak efekty mają zrekompensować ten czas.

- Będziemy pilnować każdego dnia, żeby za cztery lata tunel został rzeczywiście otwarty - mówił Mateusz Morawiecki.

Premier zapewniał, że rząd przez cały czas miał zabezpieczone środki na budowę tunelu, w razie, gdyby nie powiodła się procedura pozyskania funduszy unijnych.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 240, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 240

Gość • Sobota [22.09.2018, 20:33:07] • [IP: 88.156.235.***]

Od 25 lat przyjeżdżam do Świnoujścia na wczasy.Martwiłem się co będzie za kilkanaście lat-widząc przybywającą liczbę pojazdów mieszkańców, czy to miasto będzie spełniało standardy uzdrowiskowe.Słyszę teraz, że ma powstać tunel.Moje pytanie jest proste-Czy dla paru prominentów, warto zakorkować miasto i wzbogacić o środki toksyczne?.NO, ich mogę zrozumieć, bo przecież swój tyłek muszą wozić, ale żeby ogłupić do tego stopnia mieszkańców, że bez tego tunelu nie będą mogli prosperować-bo przecież muszą raz do roku wyjechać na wczasy, a stać w kolejce do PROMU NIE UCHODZI. Oj przyjdzie Wam kiedyś zapłakać. No cóż, Polak przed i po. ... Dla Waszego szacunku, nigdy nie przeprawiałem się samochodem przez prom.Samochód pozostawiałem na Warszowie i wielu moich przyjaciół tak robiło-bo wiemy co to jest smog.

Gość • Piątek [21.09.2018, 17:40:14] • [IP: 37.47.146.**]

Środa [19.09.2018, 00:47:10] • [IP: 62.69.203.***] A gzie jest obiecane molo?Tak samo będzie z tunelem?He, he, he.Paciorki dla naiwnych.Gdzie jest molo zakłamane cwaniaki? Molo to obiecal wam jlJasiu faSola

Gość • Piątek [21.09.2018, 09:09:59] • [IP: 46.171.240.***]

po wyborach sie rozmyślą i po raz kolejny będą szukać następnego bo to tylko kiełbasa wyborcza

Gość • Środa [19.09.2018, 22:49:04] • [IP: 80.245.190.**]

Jasiu dokonał abordażu na pIs. Stocznia Nasza sprzedana za jakiś obietnice stanowisk. Teraz Karsibor na stoczni w Gdańsku a nie u Nas. Gdzie jest karateka, który powinien bronić naszego podwórka? Ma to w wielkiej d... I jeszcze jedno. Jak zbudują tunel, to i tak nie nazwą imieniem Prezia, tylko Jarka. Panie Jasiu jesteś żałosny.

Gość • Środa [19.09.2018, 19:35:06] • [IP: 188.147.36.***]

A co z naszymi stoczniami? Podobno miały budować już tyle statków ufff

Gość • Środa [19.09.2018, 19:16:47] • [IP: 94.254.239.**]

na poczatku bedzie darmowy pozniej płatny napewno dla turystów wiec beda bramki wiec korek też bedzie taki jak teraz...

Gość • Środa [19.09.2018, 08:43:37] • [IP: 176.221.122.**]

Jakby to ująć..." zobaczę to uwierzę". Aha, to po ilu latach przejazd tunelem stanie się płatny?. Pierwotna koncepcja o jakiej słyszałem, podawała że przez pierwsze pięć lat będzie bezpłatnie. Coś się może zmieniło?.

Gośćpawel • Środa [19.09.2018, 06:16:22] • [IP: 94.254.224.***]

Zobaczycie tunal jak swinia niebo

Gość • Środa [19.09.2018, 00:47:10] • [IP: 62.69.203.***]

A gzie jest obiecane molo?Tak samo będzie z tunelem?He, he, he.Paciorki dla naiwnych.Gdzie jest molo zakłamane cwaniaki?

Gość • Wtorek [18.09.2018, 22:34:02] • [IP: 37.47.166.**]

PROPONUJĘ NAZWĘ TUNEL IM. LECHA KACZYŃSKIEGO, BRZMI DUMNIE :) I PRZED WJAZDEM JAKIŚ POMNIK... ZRESZTĄ PRZY WYJEŹDZIE DRUGI :)

Gość • Wtorek [18.09.2018, 20:17:47] • [IP: 185.210.39.**]

Ja proponuję żeby marudy i nieudaczniki polityczne nie korzystały z tunelu. Ha ha ha

Gość • Wtorek [18.09.2018, 19:31:31] • [IP: 185.210.39.***]

Najlepsze są te dwie mamuśki idące jak by nic się nie stało, nie przeszkadzało, że stoi straż, pogotowie, policja. Nie można iść drugą stroną lepiej się wepcham. Apel do pań z wózkami bycie matką nie zwalnia z myślenia.

Gość • Wtorek [18.09.2018, 19:17:45] • [IP: 164.127.242.**]

17:59 - jest jednak jak napisałem wyraźnie błogosławieństwo rodziców PRZED wyjściem do kościoła, jest UBRANIE się piekne do kościoła, a nawet przedślubne spowiedzi święte - trzymaj sie mojego tekstu, napisałem wyraźnie, że sa pewne czynności PRZED ślubem, mające charakter uroczystych, zdarzających sie tylko raz. Można tez rozszerzyć analogię - do zaręczyn. Czy skoro ma być slub, to zaręczyny nie sa pewną - nienajbogatsza i nienajgłosniejsza, ale uroczystą - formą angazującą nie tylko młodych, ale i innych, którym sie uroczyście oznajmia ów fakt? Psychika ludzka wymaga takiego stopniowania celebracji - ów festyn jest dla mnie całkowicie zrozumiały. natomiast w tym po oddaniu do uzytku - oooo, tu juz trzeba by zaprosic może Golec uOrkiestrę, może Mieczysława Szcześniaka czy Edytę Bartosiewicz i opłacić efekty laserowe, fajerwerki - to tez jest potrzebne.

Gość • Wtorek [18.09.2018, 18:32:28] • [IP: 94.254.143.**]

Morawiecki już wspomniał.Te 85% z UE to...fajnie, że jest...Ale bez tego rząd na pewno by sobie poradził BO SĄ NA TO ŚRODKI!! Kasa bez dna??Jaka obłuda i zakłamanie. Honorowy rząd, ambitny, zwrócił by te środki do UE.Przecież nas stać!! Pisowskie BAGNO.WSZYSCY ZA TO ZAPŁACIMY1

Gość • Wtorek [18.09.2018, 17:59:17] • [IP: 188.146.234.***]

ciekawe sarkastyczne porównanie tematu przez jakiegoś gościa 164.127.242 do ślubu, do dzisiaj do momentu gdy przeczytałem ten post byłem świecie przekonany ze imprezę (fetę) użądza sie po ślubie a nie przed, najwidoczniej się myliłem ;-).

Gość • Wtorek [18.09.2018, 17:53:16] • [IP: 164.127.242.**]

Na ostatnim zdjęciu za premierem Morawieckim, pod niebieska literą" W" Jason Statham - nie wiedziałem, że dorabia jako ochroniarz.

Gość • Wtorek [18.09.2018, 17:50:40] • [IP: 164.127.242.**]

Globtrotter, używaj cudzysłowu, bo nie wiadomo, gdzie kończy sie cytat, a gdzie twoja nań odpowiedź.

Gość • Wtorek [18.09.2018, 17:07:55] • [IP: 188.146.234.***]

Chcę wierzyć w to że faktycznie za rok rozpoczną się prace nad budową tunelu, jednak obserwując ile zostało dotychcza triumfalnie podpisanych dokumentów, wontpię w to że tak się stanie. przez rok może wię wiele wydarzyć 100 różnych powodów może się pojawić uniemożliwiając realizację tej inwestycji. Dla tego drodzy Włodarze zajmijcie się bierzącymi problemami, zadbajcie o dzielnice Świnoujścia które przez lata promenadowo/tunelowej pychy zaniedbaliście, bo wszędzie mieszkają wasi wyborcy, nie tylko w dzielnicy nadmorskiej. Opierając kampanię wyborczą na śnie o tunelu możecie wiecej stracić niż zyskać. Bo wielokrotnie wałkowana obietnica tunelu jest tak samo męcząca nudna jak codzienne pływanie promami.

Gość • Wtorek [18.09.2018, 17:06:45] • [IP: 94.254.231.***]

Był też marszałek Geblewicz z PO który krył te wszystkie wałki Posła Gawłowskiego i udawał że nie widzi ustawianych przetargów na melioracje w zachodniopomorskim.

Gość • Wtorek [18.09.2018, 14:54:28] • [IP: 164.127.242.**]

12:07." .. Jest więcej zdrowo myślących ludzi którzy rozumieją co znaczy informacja dokonana, a co znaczy niedokonana."------ Wyobraź sobie, że matka i ojciec nie błogosławia swojej córki przed pójściem do ołtarza, nie ubierają jej uroczyście w białą suknię, bo... twierdzą, że sprawa jest niedokonana. Nawet zrobili tak: a, pójdą sobie na spacer, i jakby od niechcenia wejda w turystycznym ubraniu, z plecakami do kościoła, aaa, bo tam ma wziąc ślub ich córka, a zaczna wszystko fetować dopiero po slubie, ooo, wedy to taaaak!

Gość • Wtorek [18.09.2018, 14:49:13] • [IP: 188.146.1.***]

czopek dostanie kocie sterydy od prezesa z Kaczogrodu.

Gość • Wtorek [18.09.2018, 14:33:54] • [IP: 178.235.183.***]

Oczywiście tunel dla Świnoujścia to nieszczęście !! Ale jak się nie ma w głowie to się będzie miało w płucach. Zwolennicy sami zobaczą!! A Mieszkańcy …. ?? Decydenci wyjadą w inny rejon kraju albo do pięknych pałacyków w lasach sosnowych, zostawiając nas z problemem. Pewnie zmartwienie na zapas !! Bo tunelu nie będzie!! Normalna wtyka wyborcza. Coś o wykonawcy nie wiele wiadomo !! Powstaje pytanie dlaczego?? Po co dziwne zastrzeżenie, że jak środków nie będzie to pan Morawiecki je zapewni!! Jak to mamy rozumieć?

Globtrotter • Wtorek [18.09.2018, 13:52:43] • [IP: 94.254.249.**]

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 23:04:33] • [IP: 37.47.142.***] żenujące, pisiory wynajęły boty żeby pisać pochwały, te fałszywe śmiejące się facjaty. Świnojiszczanie wyobraźcie sobie że te tłumy wiadą samochodami do miasta, a jak wyjadą, gdzie zaparkują, gdzie rozłożą się z parawanami skoro teraz nie ma gdzie nogi postawić, z jednej strony gazoport a teraz przez wiele lat jeszcze turbiny będą chodzić całymi dniami, hałas, tłumy, jeszcze będziecie płakać za nastrojowym świnoujściem Ty baranie, pewnie lepiej zyc w zasciankowej wiosce gdzie tylko szwaby i szwaby.Wreszcie otworzy sie okno na swiat, z tymi gownianymi promami to jak za krola swieczka. dobrze ze wiosel nie rozdaja po stronie warszowa.

Gość • Wtorek [18.09.2018, 13:46:03] • [IP: 37.248.209.**]

Pastuchy. Nie marudzić

Gość • Wtorek [18.09.2018, 13:40:38] • [IP: 164.127.242.**]

9:30 -" Zapomniano zaprosić BISKUPA, a to w dzisiejszej pisowskiej rzeczywistości grzech" - -- No i widzisz? Powoli docierasz do rzeczywistości, skoro nie zaproszono biskupa, to widocznie wg PiS-u nie jest to grzechem. Warto czasem odejść od ekranu z Tusk Vision Network lub od kartki z Gazetą Aborczą, dotknąc rzeczywistości, otrzeźwieć.

Oglądasz 1-25 z 240
■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■
■ W zachodniej części kraju oraz cześciowo w centrum możliwe są opady marznące powodujące śliskość na nawierzchniach dróg i chodnikach ■ Rada Miasta przyjęła przedstawiony przez Prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na 2019 rok. 16 radnych głosowało „za” nikt nie był przeciw, czterech wstrzymało się od głosu ■ III Sesja Nadzwyczajna Sesja rady Miasta rozpoczęła się od... awarii elektronicznego systemu zliczania głosów. Awarie udało się na szczęście usunąć i radni bez przeszkód kontynuują obrady. najważniejszym projektem uchwały w programie obrad jest propozycja Budżetu Miasta na rok 2019 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■