POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [19.09.2018, 04:57:59] • Świnoujście

Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Zobacz film!

Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego między ulicami Roosevelta a Kochanowskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie.



Strażacy z PSP w Świnoujściu jako pierwsi podjęli walkę z szalejącym ogniem, jednak wiatr błyskawicznie rozprzestrzenił ogień na sąsiadujące punkty handlowe oraz drzewa. Gdy przybyło wsparcie z Warszowa oraz OSP z Karsiborza, ogień objął już 6 punktów handlowych i zaczął rozprzestrzeniać się na pobliskie drzewa. Strażacy przecinali kłódki oraz blachy stoisk aby stłumić płomienie.

Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Na miejsce skierowane zostały także dwa patrole funkcjonariuszy policji, które zabezpieczyły miejsce zdarzenia oraz kierowały ruchem na ulicy Wojska Polskiego.

Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Łącznie z ogniem walczyło 6 zastępów strażaków. O godzinie 04:30 strażacy nadal walczyli z gaszeniem pożaru a z informacji jakie udało nam się uzyskać, wynika że spłonęło przynajmniej 8 punktów handlowych.

Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Udało nam się porozmawiać także z jednym z mieszkańców ulicy Wojska Polskiego.

Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

- To nie przypadek, w jednym z zaułków notorycznie przesiadywali bezdomni oraz młodzież. Możliwe że ktoś rzucił papierosa i od tego się zaczęła tragedia. Tragedia dla właścicieli punktów które spłonęły. Już nie raz wystosowywane były prośby, aby ten zaułek zamknąć albo jakoś zabezpieczyć. Teraz to bez znaczenia... - mówi Mieszkaniec.

Na miejscu zdarzenia obecny był radny Świnoujścia Wiesław Góreczny.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 164, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 164

Darkness • Poniedziałek [24.09.2018, 07:57:41] • [IP: 88.156.234.***]

No wiadomo interes interesem heh albo na lewo ciągną prąda też może być hmm

Gość • Poniedziałek [24.09.2018, 07:37:47] • [IP: 80.245.182.***]

No cóż stało się Ci UBEZPIECZENI coś zgarną, a pazerni. ...KARMA WRACA nigdy nie wiadomo kiedy zostaniesz UKARANY człowieku Najwyzsza pora te straszydla usuną z W.Polskiego

Gość • Piątek [21.09.2018, 11:51:40] • [IP: 94.254.231.**]

Tu tylko komuchy pisza bo internet mają tani masakra pisory co grochowe zarli na. Festynie elektorat sie znalazł

Gość • Czwartek [20.09.2018, 23:07:55] • [IP: 176.221.113.**]

Te kurtki w paski na ostatnim zdjęciu są wieśniackie.

Tomcio • Czwartek [20.09.2018, 19:34:04] • [IP: 77.113.72.***]

Zdecydowanie słaba akcja straży pożarnej w pierwszym kwadransie. Brak akcji od str Wojska Polskiego i mało efektywne polewanie z zewnątrz oblachowanych pawilonów.

Gość • Czwartek [20.09.2018, 15:19:33] • [IP: 46.134.28.**]

Już czas pozamykać te budy. Psuja wizerunek miasta.

Gość • Czwartek [20.09.2018, 13:53:37] • [IP: 83.13.159.**]

Gdyby zrobiono porządek z tymi budami wcześniej i zrobiono cywilizowane, estetyczne stragany, to nie doszłoby do takiej tragedii właścicieli.

Gość • Czwartek [20.09.2018, 07:51:07] • [IP: 216.130.39.**]

Cieszyć się z czyjegoś nieszczęścia to jednak głupie, podłe i durne. Ot ludzie bez empatii. Ludzie potracili swoje źródło utrzymania i nie ważne czy się lubi czy nie. Sprzedawanie tam nie jest niczym przyjemnym i może jak by ci wszyscy krytykanci popracowali tam to by wiedzieli cóż to za " raj " ………….. co nie zmienia faktu, że teren ten dawno powinien być uporządkowany.

Gość • Czwartek [20.09.2018, 06:54:18] • [IP: 83.11.64.**]

a czemu bratnia straz z niemiec nie przyjechala pomoc...pewnie zadaleko. ...

Gość • Czwartek [20.09.2018, 05:32:50] • [IP: 92.42.116.**]

Ty Niemcem jesteś

Gość • Czwartek [20.09.2018, 05:17:37] • [IP: 188.146.36.**]

Ludzie. Ich decyzja kto tam handluje i czym. Żal wam ściska ze dziennie mają tyle co wy w miesiąc. Ale stoja na mrozie i wietrze. Ja bym się z nimi nie zamienił bo niektórzy po 40 stce wyglądają na 60. Ale dzięki tym budom miasto się rozwija. Przyciąga turystow a o gustach się nie dyakutuje.

Gość • Czwartek [20.09.2018, 00:22:37] • [IP: 87.58.166.**]

UB byla fajna a ty jakis. to cos jakby sluzba w strazy pozarnej a ty jakis nawiedzony jestes

Gość • Czwartek [20.09.2018, 00:16:16] • [IP: 77.88.191.**]

21:04 oczywiscie ze doktoraty nie pomoga lecz zanim sie kogoklwiek skrytykuje za bledy ortograficzne to proponuje walnac sie z calych sil w swoja piers bo niestety nie piszemy" śmię" lecz śmiem. Jakie to polskie zwracac komus o cos uwage robiac samemu te same błedy 😖

Gość • Środa [19.09.2018, 23:36:00] • [IP: 176.221.123.***]

Wielkie nieszczescie ale i znowu potarzajace sie zdania mowiace o brzydocie tego miejsca.Tam sie pracuje i zarabia niemale pienidze.Czy wlasciciele tego tzw."bangladeszu" nie mogli juz dawno postarac sie zeby zmienic" estetyke" tego miejsca.Stworzyc wspolny projekt, wylozyc pieniadze, postarac sie o dotacje i postawic przyzwoite obiekty handlowe?!.To miejsce jest mocno wpisane w krajobraz Swinoujscia czy jednak powinno straszyc?!

Gość • Środa [19.09.2018, 23:10:21] • [IP: 94.254.178.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [19.09.2018, 23:00:11] • [IP: 83.23.244.**]

Przykro

Gość • Środa [19.09.2018, 22:42:58] • [IP: 92.42.112.***]

Oczywiście radny PO nie straci takiej okazji by się móc pokazać. Fajnie patrzeć jak handlarzom palą się miejsca pracy i towar.

Gość • Środa [19.09.2018, 22:40:48] • [IP: 159.205.18.**]

Ludzie opamiętajcie się. Szkoda mi tych, którzy stracili źródło utrzymania - zarówno sprzedawców jak i właścicieli. Urocze to nie było (i nie jest bo przecież coś zostało) ba nawet napiszę, że było z zewnątrz obskurne. Ale ludzie mieli za co żyć - a teraz stracili miejsce pracy i jednak spore wartości materialne. Więc proszę może trochę umiarkowania z komentarzami.

Gość • Środa [19.09.2018, 21:04:55] • [IP: 80.245.177.**]

...Nie pomogą doktoraty, kiedy człowiek chamowaty...Mam na myśli wszystkich tych przemądrzałych komentatorów, piszących z rażącymi błędami ortograficznymi, na temat tragedii, która wydarzyła się ludziom handlującym.Stracili miejsce pracy oraz towar.Współczuję.A jacyś przeciwnicy handlowi z mundurowymi emeryturami tylko piszą, piszą...Zamknąć Bangladesz i Bangladesz, bo jednemu, czy drugiemu to przeszkadza, a śmię twierdzić, że sam wynajmuje po cichu pokoje na Posejdonie w stylu lat 70-tych...Żenada

ALLELUJA I DO PRZODU • Środa [19.09.2018, 20:56:21] • [IP: 5.174.79.***]

A W PISdu z tym bangladeszem !

trx • Środa [19.09.2018, 20:16:22] • [IP: 176.221.122.**]

65 - fakiem jesteś ty ćwoku

Gość • Środa [19.09.2018, 19:53:49] • [IP: 178.235.191.***]

Mieszkańcy Świnoujścia. Pytam skąd w was tyle jadu? Czego zazdrościcie ludziom ciężkiej pracy na tym runku.Pracują ludzie nie dobrze, nie pracują też nie dobrze.Doczekacie się mieszkańcy że rynek zostanie zlikwidowany wtedy to zobaczycie ludzi bez pracy. Straci nie tylko rynkowiec z" Bangladeszu " ale dużo dużo innych punktów też.POWSTRZYMAJCIE SIĘ z tą swoją nienawiścią .

Pazdzioch • Środa [19.09.2018, 19:41:22] • [IP: 83.23.255.***]

239* czemu wmawiacie że ktoś wam czegoś zazdrości? Hehe stania w mrozie i upale? Kobieto albo masz menopauze albo za mało nocnych igraszek Ale pewnie tak tyrasz na tym rynku, 8 godz na krzesełku i albo tel albo krzyżówki, ze w domu nie masz czasu i ochoty na nic

Gość • Środa [19.09.2018, 19:23:32] • [IP: 51.174.134.***]

ten bangladesz dawno powinin byc zamkniety

Gość • Środa [19.09.2018, 19:11:24] • [IP: 185.104.185.**]

18:28:23 Cieszę się, że w Świnoujściu są myślący ludzie. Pozdrawiam.

Oglądasz 1-25 z 164
■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■
■ W zachodniej części kraju oraz cześciowo w centrum możliwe są opady marznące powodujące śliskość na nawierzchniach dróg i chodnikach ■ Rada Miasta przyjęła przedstawiony przez Prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na 2019 rok. 16 radnych głosowało „za” nikt nie był przeciw, czterech wstrzymało się od głosu ■ Dzisiejsza, III Sesja Nadzwyczajna Sesja rady Miasta rozpoczęła się od... awarii elektronicznego systemu zliczania głosów. Awarie udało się na szczęście usunąć i radni bez przeszkód kontynuują obrady. najważniejszym projektem uchwały w programie obrad jest propozycja Budżetu Miasta na rok 2019 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■