POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [19.09.2018, 04:57:59] • Świnoujście

Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Zobacz film!

Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego między ulicami Roosevelta a Kochanowskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie.



Strażacy z PSP w Świnoujściu jako pierwsi podjęli walkę z szalejącym ogniem, jednak wiatr błyskawicznie rozprzestrzenił ogień na sąsiadujące punkty handlowe oraz drzewa. Gdy przybyło wsparcie z Warszowa oraz OSP z Karsiborza, ogień objął już 6 punktów handlowych i zaczął rozprzestrzeniać się na pobliskie drzewa. Strażacy przecinali kłódki oraz blachy stoisk aby stłumić płomienie.

Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Na miejsce skierowane zostały także dwa patrole funkcjonariuszy policji, które zabezpieczyły miejsce zdarzenia oraz kierowały ruchem na ulicy Wojska Polskiego.

Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Łącznie z ogniem walczyło 6 zastępów strażaków. O godzinie 04:30 strażacy nadal walczyli z gaszeniem pożaru a z informacji jakie udało nam się uzyskać, wynika że spłonęło przynajmniej 8 punktów handlowych.

Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Udało nam się porozmawiać także z jednym z mieszkańców ulicy Wojska Polskiego.

Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

- To nie przypadek, w jednym z zaułków notorycznie przesiadywali bezdomni oraz młodzież. Możliwe że ktoś rzucił papierosa i od tego się zaczęła tragedia. Tragedia dla właścicieli punktów które spłonęły. Już nie raz wystosowywane były prośby, aby ten zaułek zamknąć albo jakoś zabezpieczyć. Teraz to bez znaczenia... - mówi Mieszkaniec.

Na miejscu zdarzenia obecny był radny Świnoujścia Wiesław Góreczny.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 164, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 164

Darkness • Poniedziałek [24.09.2018, 07:57:41] • [IP: 88.156.234.***]

No wiadomo interes interesem heh albo na lewo ciągną prąda też może być hmm

Gość • Poniedziałek [24.09.2018, 07:37:47] • [IP: 80.245.182.***]

No cóż stało się Ci UBEZPIECZENI coś zgarną, a pazerni. ...KARMA WRACA nigdy nie wiadomo kiedy zostaniesz UKARANY człowieku Najwyzsza pora te straszydla usuną z W.Polskiego

Gość • Piątek [21.09.2018, 11:51:40] • [IP: 94.254.231.**]

Tu tylko komuchy pisza bo internet mają tani masakra pisory co grochowe zarli na. Festynie elektorat sie znalazł

Gość • Czwartek [20.09.2018, 23:07:55] • [IP: 176.221.113.**]

Te kurtki w paski na ostatnim zdjęciu są wieśniackie.

Tomcio • Czwartek [20.09.2018, 19:34:04] • [IP: 77.113.72.***]

Zdecydowanie słaba akcja straży pożarnej w pierwszym kwadransie. Brak akcji od str Wojska Polskiego i mało efektywne polewanie z zewnątrz oblachowanych pawilonów.

Gość • Czwartek [20.09.2018, 15:19:33] • [IP: 46.134.28.**]

Już czas pozamykać te budy. Psuja wizerunek miasta.

Gość • Czwartek [20.09.2018, 13:53:37] • [IP: 83.13.159.**]

Gdyby zrobiono porządek z tymi budami wcześniej i zrobiono cywilizowane, estetyczne stragany, to nie doszłoby do takiej tragedii właścicieli.

Gość • Czwartek [20.09.2018, 07:51:07] • [IP: 216.130.39.**]

Cieszyć się z czyjegoś nieszczęścia to jednak głupie, podłe i durne. Ot ludzie bez empatii. Ludzie potracili swoje źródło utrzymania i nie ważne czy się lubi czy nie. Sprzedawanie tam nie jest niczym przyjemnym i może jak by ci wszyscy krytykanci popracowali tam to by wiedzieli cóż to za " raj " ………….. co nie zmienia faktu, że teren ten dawno powinien być uporządkowany.

Gość • Czwartek [20.09.2018, 06:54:18] • [IP: 83.11.64.**]

a czemu bratnia straz z niemiec nie przyjechala pomoc...pewnie zadaleko. ...

Gość • Czwartek [20.09.2018, 05:32:50] • [IP: 92.42.116.**]

Ty Niemcem jesteś

Gość • Czwartek [20.09.2018, 05:17:37] • [IP: 188.146.36.**]

Ludzie. Ich decyzja kto tam handluje i czym. Żal wam ściska ze dziennie mają tyle co wy w miesiąc. Ale stoja na mrozie i wietrze. Ja bym się z nimi nie zamienił bo niektórzy po 40 stce wyglądają na 60. Ale dzięki tym budom miasto się rozwija. Przyciąga turystow a o gustach się nie dyakutuje.

Gość • Czwartek [20.09.2018, 00:22:37] • [IP: 87.58.166.**]

UB byla fajna a ty jakis. to cos jakby sluzba w strazy pozarnej a ty jakis nawiedzony jestes

Gość • Czwartek [20.09.2018, 00:16:16] • [IP: 77.88.191.**]

21:04 oczywiscie ze doktoraty nie pomoga lecz zanim sie kogoklwiek skrytykuje za bledy ortograficzne to proponuje walnac sie z calych sil w swoja piers bo niestety nie piszemy" śmię" lecz śmiem. Jakie to polskie zwracac komus o cos uwage robiac samemu te same błedy 😖

Gość • Środa [19.09.2018, 23:36:00] • [IP: 176.221.123.***]

Wielkie nieszczescie ale i znowu potarzajace sie zdania mowiace o brzydocie tego miejsca.Tam sie pracuje i zarabia niemale pienidze.Czy wlasciciele tego tzw."bangladeszu" nie mogli juz dawno postarac sie zeby zmienic" estetyke" tego miejsca.Stworzyc wspolny projekt, wylozyc pieniadze, postarac sie o dotacje i postawic przyzwoite obiekty handlowe?!.To miejsce jest mocno wpisane w krajobraz Swinoujscia czy jednak powinno straszyc?!

Gość • Środa [19.09.2018, 23:10:21] • [IP: 94.254.178.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [19.09.2018, 23:00:11] • [IP: 83.23.244.**]

Przykro

Gość • Środa [19.09.2018, 22:42:58] • [IP: 92.42.112.***]

Oczywiście radny PO nie straci takiej okazji by się móc pokazać. Fajnie patrzeć jak handlarzom palą się miejsca pracy i towar.

Gość • Środa [19.09.2018, 22:40:48] • [IP: 159.205.18.**]

Ludzie opamiętajcie się. Szkoda mi tych, którzy stracili źródło utrzymania - zarówno sprzedawców jak i właścicieli. Urocze to nie było (i nie jest bo przecież coś zostało) ba nawet napiszę, że było z zewnątrz obskurne. Ale ludzie mieli za co żyć - a teraz stracili miejsce pracy i jednak spore wartości materialne. Więc proszę może trochę umiarkowania z komentarzami.

Gość • Środa [19.09.2018, 21:04:55] • [IP: 80.245.177.**]

...Nie pomogą doktoraty, kiedy człowiek chamowaty...Mam na myśli wszystkich tych przemądrzałych komentatorów, piszących z rażącymi błędami ortograficznymi, na temat tragedii, która wydarzyła się ludziom handlującym.Stracili miejsce pracy oraz towar.Współczuję.A jacyś przeciwnicy handlowi z mundurowymi emeryturami tylko piszą, piszą...Zamknąć Bangladesz i Bangladesz, bo jednemu, czy drugiemu to przeszkadza, a śmię twierdzić, że sam wynajmuje po cichu pokoje na Posejdonie w stylu lat 70-tych...Żenada

ALLELUJA I DO PRZODU • Środa [19.09.2018, 20:56:21] • [IP: 5.174.79.***]

A W PISdu z tym bangladeszem !

trx • Środa [19.09.2018, 20:16:22] • [IP: 176.221.122.**]

65 - fakiem jesteś ty ćwoku

Gość • Środa [19.09.2018, 19:53:49] • [IP: 178.235.191.***]

Mieszkańcy Świnoujścia. Pytam skąd w was tyle jadu? Czego zazdrościcie ludziom ciężkiej pracy na tym runku.Pracują ludzie nie dobrze, nie pracują też nie dobrze.Doczekacie się mieszkańcy że rynek zostanie zlikwidowany wtedy to zobaczycie ludzi bez pracy. Straci nie tylko rynkowiec z" Bangladeszu " ale dużo dużo innych punktów też.POWSTRZYMAJCIE SIĘ z tą swoją nienawiścią .

Pazdzioch • Środa [19.09.2018, 19:41:22] • [IP: 83.23.255.***]

239* czemu wmawiacie że ktoś wam czegoś zazdrości? Hehe stania w mrozie i upale? Kobieto albo masz menopauze albo za mało nocnych igraszek Ale pewnie tak tyrasz na tym rynku, 8 godz na krzesełku i albo tel albo krzyżówki, ze w domu nie masz czasu i ochoty na nic

Gość • Środa [19.09.2018, 19:23:32] • [IP: 51.174.134.***]

ten bangladesz dawno powinin byc zamkniety

Gość • Środa [19.09.2018, 19:11:24] • [IP: 185.104.185.**]

18:28:23 Cieszę się, że w Świnoujściu są myślący ludzie. Pozdrawiam.

Oglądasz 1-25 z 164
■ Przytór-Łunowo. Stała organizacja ruchu na ulicy Zalewowej. Od najbliższego piątku 19. października 2018 r. na ulicy Zalewowej, odcinek od ul. Sąsiedzkiej do ul. Szmaragdowej, zostanie wprowadzona stała organizacja ruchu. Prosimy o szczególne zwracanie uwagi na oznakowanie i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. UM Świnoujście ■
■ Z przyczyn organizacyjnych oficjalne ogłoszenie wyników Budżetu Obywatelskiego 2019 zostało przełożone na przyszły tydzień. O dokładnym terminie i miejscu poinformuję Państwa osobnym e-mailem - informuje Hanna Lachowska Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych ■ 71-letnia kobieta zginęła pod kołami TIR-a. Do tragedii doszło kilkanaście minut po godzinie 11 na przejściu dla pieszych ■ Święto Edukacji po świnoujsku, czyli kampania wyborcza na koszt podatnika ■ Dotyczy utrudnień w ruchu na ul. Bydgoskiej. Od 10 października 2018r. do 30 kwietnia 2019r. roku w związku z prowadzonymi pracami dotyczącymi modernizacji i przebudowy, wyłączona z ruchu będzie ulica Bydgoska, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Gdańską poprzez skrzyżowanie z ulicą Olsztyńską, które też będzie objęte przebudową i dalej od skrzyżowania z ulicą Olsztyńską do skrzyżowania z ulicą Zamkową. Prosimy o rozważną jazdę, przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego oraz poleceń wydawanych przez osoby kierujące ruchem. Za utrudnienia przepraszamy. WIM UM ■ Jarosław Kaczyński: Władza absolutna demoralizuje absolutnie. W Polsce jest wiele miast, w których urzędują prezydenci od kilku kadencji. Wieloletnie sprawowanie władzy przez jedną osobę budzi kontrowersje. O tak długo sprawujących władzę prezydencką, wypowiedział się publicznie w dniu 06 października 2018 r. Prezes PiS Jarosław Kaczyński w czasie spotkania przedwyborczego w Krośnie, gdzie PiS walczy o zmianę na funkcji Prezydenta ■ Czy grozi nam zamknięcie przeprawy? 40-letnie pomosty przy promach Karsibór uginają się pod ciężarem dużych pojazdów. Sami pracownicy żeglugi nieraz patrzą na sytuację z niepokojem, jednak zdaniem kierownictwa żeglugi, nie ma powodów do obaw. ■ Bardzo groźny wypadek wydarzył się w środę wieczorem na torach. Pociąg relacji Przemyśl-Świnoujście potrącił mężczyznę który leżał na torach przy tzw. "dzikim przejściu". Jak się nieoficjalnie dowiedziała nasza redakcja, stan około 60-latka jest ciężki ■ Syn kierowcy taksówki, który został pobity w sierpniu tego roku, odebrał z Berlina skradziony samochód ojca. W środku były narkotyki i pałka teleskopowa ■ Mieszkaniec Przytoru: Nie możemy spać przez muczenie krów! Niech ktoś pomoże! Do redakcji portalu iswinoujscie.pl zwrócił się mieszkaniec Przytoru z prośbą o nagłośnienie problemu, który nęka jego oraz sąsiadów. Chodzi o muczenie krów ■ Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie ■ W biały dzień niemal w centrum miasta został pobity człowiek ■ Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski ■ Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe! Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz ■ Masowo oszukuje na portalu OLX i twierdzi że zarobił ponad 2 miliony. Kim jest Kacper ze Świnoujścia? Zobacz film! ■ Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie ■ Zderzenie rowerzystów może mieć naprawdę poważne skutki. Do takiego wypadku doszło w piątek na ścieżce rowerowej przy ulicy Matejki, gdzie 13-latek zajechał drogę innemu rowerzyście. Wskutek zderzenia chłopiec upadł na chodnik doznając urazu głowy na tyle poważnego, że został przetransportowany do jednego ze szpitali w Szczecinie. ■ Już dawno przywykliśmy do widoku dzików przechadzających się ulicami, czasem można spotkać wytwornego lisa lub nawet godnego borsuka. Ale lubieżny Łoś, to coś nowego. Ostrzegamy mieszkańców, w mieście grasuje ciekawski łoś, niedyskretnie podglądający mieszkańców przez okna. Chrońmy żony, matki i małe dzieci, prawdziwe zwierzę grasuje po mieście ■ Na jednej z działek znaleziono zwłoki dwóch osób. Oględziny miejsca trwały do późnych godzin nocnych. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Wczoraj w godzinach popołudniowych za świetlicą Ogrody Granica znaleziono ciała dwóch osób. Zwłoki kobiety i mężczyzny były już w stanie rozkładu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że denaci mieli ponad 60 lat. Ciało mężczyzny wisiało wewnątrz, kobiety leżało. Na miejscu zjawił się prokurator, policja, wezwano również strażaków, którzy pomagali w akcji po zmroku, doświetlając teren. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok i zabrane ■