POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [19.09.2018, 04:57:59] • Świnoujście

Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Zobacz film!

Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego między ulicami Roosevelta a Kochanowskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie.



Strażacy z PSP w Świnoujściu jako pierwsi podjęli walkę z szalejącym ogniem, jednak wiatr błyskawicznie rozprzestrzenił ogień na sąsiadujące punkty handlowe oraz drzewa. Gdy przybyło wsparcie z Warszowa oraz OSP z Karsiborza, ogień objął już 6 punktów handlowych i zaczął rozprzestrzeniać się na pobliskie drzewa. Strażacy przecinali kłódki oraz blachy stoisk aby stłumić płomienie.

Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Na miejsce skierowane zostały także dwa patrole funkcjonariuszy policji, które zabezpieczyły miejsce zdarzenia oraz kierowały ruchem na ulicy Wojska Polskiego.

Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Łącznie z ogniem walczyło 6 zastępów strażaków. O godzinie 04:30 strażacy nadal walczyli z gaszeniem pożaru a z informacji jakie udało nam się uzyskać, wynika że spłonęło przynajmniej 8 punktów handlowych.

Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Udało nam się porozmawiać także z jednym z mieszkańców ulicy Wojska Polskiego.

Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

- To nie przypadek, w jednym z zaułków notorycznie przesiadywali bezdomni oraz młodzież. Możliwe że ktoś rzucił papierosa i od tego się zaczęła tragedia. Tragedia dla właścicieli punktów które spłonęły. Już nie raz wystosowywane były prośby, aby ten zaułek zamknąć albo jakoś zabezpieczyć. Teraz to bez znaczenia... - mówi Mieszkaniec.

Na miejscu zdarzenia obecny był radny Świnoujścia Wiesław Góreczny.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 164, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 164

Darkness • Poniedziałek [24.09.2018, 07:57:41] • [IP: 88.156.234.***]

No wiadomo interes interesem heh albo na lewo ciągną prąda też może być hmm

Gość • Poniedziałek [24.09.2018, 07:37:47] • [IP: 80.245.182.***]

No cóż stało się Ci UBEZPIECZENI coś zgarną, a pazerni. ...KARMA WRACA nigdy nie wiadomo kiedy zostaniesz UKARANY człowieku Najwyzsza pora te straszydla usuną z W.Polskiego

Gość • Piątek [21.09.2018, 11:51:40] • [IP: 94.254.231.**]

Tu tylko komuchy pisza bo internet mają tani masakra pisory co grochowe zarli na. Festynie elektorat sie znalazł

Gość • Czwartek [20.09.2018, 23:07:55] • [IP: 176.221.113.**]

Te kurtki w paski na ostatnim zdjęciu są wieśniackie.

Tomcio • Czwartek [20.09.2018, 19:34:04] • [IP: 77.113.72.***]

Zdecydowanie słaba akcja straży pożarnej w pierwszym kwadransie. Brak akcji od str Wojska Polskiego i mało efektywne polewanie z zewnątrz oblachowanych pawilonów.

Gość • Czwartek [20.09.2018, 15:19:33] • [IP: 46.134.28.**]

Już czas pozamykać te budy. Psuja wizerunek miasta.

Gość • Czwartek [20.09.2018, 13:53:37] • [IP: 83.13.159.**]

Gdyby zrobiono porządek z tymi budami wcześniej i zrobiono cywilizowane, estetyczne stragany, to nie doszłoby do takiej tragedii właścicieli.

Gość • Czwartek [20.09.2018, 07:51:07] • [IP: 216.130.39.**]

Cieszyć się z czyjegoś nieszczęścia to jednak głupie, podłe i durne. Ot ludzie bez empatii. Ludzie potracili swoje źródło utrzymania i nie ważne czy się lubi czy nie. Sprzedawanie tam nie jest niczym przyjemnym i może jak by ci wszyscy krytykanci popracowali tam to by wiedzieli cóż to za " raj " ………….. co nie zmienia faktu, że teren ten dawno powinien być uporządkowany.

Gość • Czwartek [20.09.2018, 06:54:18] • [IP: 83.11.64.**]

a czemu bratnia straz z niemiec nie przyjechala pomoc...pewnie zadaleko. ...

Gość • Czwartek [20.09.2018, 05:32:50] • [IP: 92.42.116.**]

Ty Niemcem jesteś

Gość • Czwartek [20.09.2018, 05:17:37] • [IP: 188.146.36.**]

Ludzie. Ich decyzja kto tam handluje i czym. Żal wam ściska ze dziennie mają tyle co wy w miesiąc. Ale stoja na mrozie i wietrze. Ja bym się z nimi nie zamienił bo niektórzy po 40 stce wyglądają na 60. Ale dzięki tym budom miasto się rozwija. Przyciąga turystow a o gustach się nie dyakutuje.

Gość • Czwartek [20.09.2018, 00:22:37] • [IP: 87.58.166.**]

UB byla fajna a ty jakis. to cos jakby sluzba w strazy pozarnej a ty jakis nawiedzony jestes

Gość • Czwartek [20.09.2018, 00:16:16] • [IP: 77.88.191.**]

21:04 oczywiscie ze doktoraty nie pomoga lecz zanim sie kogoklwiek skrytykuje za bledy ortograficzne to proponuje walnac sie z calych sil w swoja piers bo niestety nie piszemy" śmię" lecz śmiem. Jakie to polskie zwracac komus o cos uwage robiac samemu te same błedy 😖

Gość • Środa [19.09.2018, 23:36:00] • [IP: 176.221.123.***]

Wielkie nieszczescie ale i znowu potarzajace sie zdania mowiace o brzydocie tego miejsca.Tam sie pracuje i zarabia niemale pienidze.Czy wlasciciele tego tzw."bangladeszu" nie mogli juz dawno postarac sie zeby zmienic" estetyke" tego miejsca.Stworzyc wspolny projekt, wylozyc pieniadze, postarac sie o dotacje i postawic przyzwoite obiekty handlowe?!.To miejsce jest mocno wpisane w krajobraz Swinoujscia czy jednak powinno straszyc?!

Gość • Środa [19.09.2018, 23:10:21] • [IP: 94.254.178.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [19.09.2018, 23:00:11] • [IP: 83.23.244.**]

Przykro

Gość • Środa [19.09.2018, 22:42:58] • [IP: 92.42.112.***]

Oczywiście radny PO nie straci takiej okazji by się móc pokazać. Fajnie patrzeć jak handlarzom palą się miejsca pracy i towar.

Gość • Środa [19.09.2018, 22:40:48] • [IP: 159.205.18.**]

Ludzie opamiętajcie się. Szkoda mi tych, którzy stracili źródło utrzymania - zarówno sprzedawców jak i właścicieli. Urocze to nie było (i nie jest bo przecież coś zostało) ba nawet napiszę, że było z zewnątrz obskurne. Ale ludzie mieli za co żyć - a teraz stracili miejsce pracy i jednak spore wartości materialne. Więc proszę może trochę umiarkowania z komentarzami.

Gość • Środa [19.09.2018, 21:04:55] • [IP: 80.245.177.**]

...Nie pomogą doktoraty, kiedy człowiek chamowaty...Mam na myśli wszystkich tych przemądrzałych komentatorów, piszących z rażącymi błędami ortograficznymi, na temat tragedii, która wydarzyła się ludziom handlującym.Stracili miejsce pracy oraz towar.Współczuję.A jacyś przeciwnicy handlowi z mundurowymi emeryturami tylko piszą, piszą...Zamknąć Bangladesz i Bangladesz, bo jednemu, czy drugiemu to przeszkadza, a śmię twierdzić, że sam wynajmuje po cichu pokoje na Posejdonie w stylu lat 70-tych...Żenada

ALLELUJA I DO PRZODU • Środa [19.09.2018, 20:56:21] • [IP: 5.174.79.***]

A W PISdu z tym bangladeszem !

trx • Środa [19.09.2018, 20:16:22] • [IP: 176.221.122.**]

65 - fakiem jesteś ty ćwoku

Gość • Środa [19.09.2018, 19:53:49] • [IP: 178.235.191.***]

Mieszkańcy Świnoujścia. Pytam skąd w was tyle jadu? Czego zazdrościcie ludziom ciężkiej pracy na tym runku.Pracują ludzie nie dobrze, nie pracują też nie dobrze.Doczekacie się mieszkańcy że rynek zostanie zlikwidowany wtedy to zobaczycie ludzi bez pracy. Straci nie tylko rynkowiec z" Bangladeszu " ale dużo dużo innych punktów też.POWSTRZYMAJCIE SIĘ z tą swoją nienawiścią .

Pazdzioch • Środa [19.09.2018, 19:41:22] • [IP: 83.23.255.***]

239* czemu wmawiacie że ktoś wam czegoś zazdrości? Hehe stania w mrozie i upale? Kobieto albo masz menopauze albo za mało nocnych igraszek Ale pewnie tak tyrasz na tym rynku, 8 godz na krzesełku i albo tel albo krzyżówki, ze w domu nie masz czasu i ochoty na nic

Gość • Środa [19.09.2018, 19:23:32] • [IP: 51.174.134.***]

ten bangladesz dawno powinin byc zamkniety

Gość • Środa [19.09.2018, 19:11:24] • [IP: 185.104.185.**]

18:28:23 Cieszę się, że w Świnoujściu są myślący ludzie. Pozdrawiam.

Oglądasz 1-25 z 164
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie z wybitnym twórcą – aktorem, satyrykiem, autorem – Panem Jackiem Fedorowiczem, który odwiedzi nas w dniu 18 lutego b.r. (poniedziałek) o godz. 17:00. Spotkanie poprowadzi warszawski dziennikarz – Pan Marcin Michrowski. Panowie porozmawiają m.in. o dwóch książkach Autora: „W zasadzie tak”(z 1975r.) i premierowej „Chamo Sapiens” (z 2018r.) Wszystkich miłośników Pana Jacka Fedorowicza zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Konsultacje zostaną przeprowadzone w dniu 18 lutego 2019 roku w formie spotkania Prezydenta Miasta Świnoujście z mieszkańcami Miasta w siedzibie Urzędu Miasta ul. Wojska Polskiego 1/5, sala nr 1 w godz. 14:00 -15:30 ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■