POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [20.09.2018, 14:00:15] • Świnoujście

Statek na mieliźnie, ani drgnie. Zobacz film!

Statek na mieliźnie, ani drgnie. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Wychodząc z portu jednostka trafiła na mieliznę. Nie może się wydostać. To pierwszy taki przypadek.



Dziś o godz. 10.12 statek Peak Bergen wychodził z Euroterminalu i wszedł na mieliznę o 10.26. Tkwi na niej do tej pory. Statek wychodził bez pilota. Z informacji, jakie posiadamy, to pierwszy taki przypadek po wprowadzeniu nowych przepisów. Skąd ten problem?

Od 1.08.18r. w życie weszły nowe przepisy portowe, mówiące o tym, że dopuszczono ruch jednostek bez pilota do 90 m długości. Peak Bergen ma 89,95 m. Od momentu wprowadzenia nowych przepisów. Jak widać zmiana w tym przypadku nie była korzystna.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 56, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 56

Gość • Poniedziałek [24.09.2018, 11:57:35] • [IP: 176.221.122.**]

Od razu widać że przepis jest niedobry. Woda to nie ulica. Im szybciej ten przepis zostanie uchylony tym bezpieczniej będzie w portach. Mam nadzieję że ktoś wróci po rozum do głowy.

www • Niedziela [23.09.2018, 14:52:25] • [IP: 83.8.41.***]

Nowe przepisy portowe pozwalając temu statkowi nie brać pilota wprowadził Dyrektor Urzędu Morskiego, słyszałem że przy bardzo stanowczym sprzeciwie pilotów, więc dużą część odpowiedzialności ponosi właśnie Dyrektor.

Gość • Niedziela [23.09.2018, 14:45:34] • [IP: 196.85.87.***]

Co za mongoly

Gość • Niedziela [23.09.2018, 14:41:01] • [IP: 196.85.87.***]

A to nie ten szyper co byk kucharzem i gotowa zoljanki i erbsen zuppe?

Gość • Sobota [22.09.2018, 13:12:24] • [IP: 80.245.189.***]

mając na statku mape elektroniczną tylko debil wplynie w tym miejscu na mielizne

Gość • Sobota [22.09.2018, 12:15:15] • [IP: 37.47.169.**]

drodzy znawcy oprócz oznakowania nawigacyjnego są również takie coś jak pomoce nawigacyjne, gdzie dokładnie wyjaśniona jest trasa Świnoujście - Szczecin i gdzie są punkty zwrotne. To że kpt nie umie obsługiwać się tym co ma, albo armator nie zapewnił takich rzeczy na statku to już jego problem. Jesteście starymi zgredami którzy nie mają co robić tylko pierdzą w stołek i piszą debilne komentarze. Żal mi was.

Gość • Piątek [21.09.2018, 13:31:57] • [IP: 195.205.242.***]

po co to wszystko nie trzeba było zmieniać przepisów portowych i sprawa załatwiona

Gość • Piątek [21.09.2018, 11:43:27] • [IP: 94.254.231.**]

Ale dzie on popłynął zamiast w bramce a po drugie unas sie nipoglembia tylko stawia boję

Gość • Piątek [21.09.2018, 07:52:55] • [IP: 62.69.253.*]

A dlaczego nie korzystna zmiana?Uważam że bardzo korzystna -nawet jeśli co poniektury wejdzie na mieliźne to tylko więcej zarobia holowniiki, czy też stocznia jeśli coś tam uszkodzą, a ci co dają radę mają taniej-samo życie.

Gość • Piątek [21.09.2018, 04:47:53] • [IP: 79.70.120.***]

co jeden to lepszy znawca to miasto to faktycznie jest miastem idiotow !!

Realista • Piątek [21.09.2018, 02:20:38] • [IP: 46.230.141.***]

Brak oznakowania nawigacyjnego. wi€c Kpt myslal ze wszystko jest ok.Tak mysle oczywiscie

Gość • Czwartek [20.09.2018, 23:03:40] • [IP: 83.20.248.**]

NORMALNE OSZCZĘDNOŚCI FIRMY BOSMAN KTÓRY WYRĘCZA SIĘ PRACOWNIKAMI DO CUMOWANIA BEZ UPRAWNIEŃ ALE KASE ZA CUMOWANIE BIERZE KAPITANOWIE BEZ PILOTÓW NIE SPRAWNE SPRZETY I BRAKI PRZEGLĄDÓW PRZEKREDY NA GODZINACH PRACY ITP

Gość • Czwartek [20.09.2018, 22:34:07] • [IP: 176.221.123.***]

na wszystkich statkach PEAK są kapitanowie z holandii. po prostu dał ciała

AGENDA 21 • Czwartek [20.09.2018, 22:33:53] • [IP: 80.245.178.***]

AD: Czwartek [20.09.2018, 20:53:47] • [IP: 37.47.160.**] PAMIĘTAM JAK DZIŚ, ŻE W TYM SAMYM MIEJSCU NA LĄDZIE, TROCHĘ NA POŁUDNIE OD DZIOBU PROMU CRAKOVIA W CZASIE WOJNY SIEDMIOLETNIEJ W MIEJSCU ZWANYM ONGIŚ Mövenhaken STAŁA BATERIA ARTYLERII SZWEDZKIEJ. MOGŁA ZATOPIĆ KAŻDY OKRĘT I WSZYSTKO CO PO WSI PŁYWAŁO.

Gość • Czwartek [20.09.2018, 22:16:56] • [IP: 77.115.134.***]

Aaaaa! To już wiem ! Temu biedakowi po prostu pomyliły się drogowskazy ! On chciał się koniecznie jakoś dostać na drogę S3 tylko nie wiedział jak tam się na skróty dostać !

Gość • Czwartek [20.09.2018, 22:09:55] • [IP: 77.115.134.***]

Ale to nie był żaden kapitan tylko jakiś wędkarz który przypadkiem dostał się na jakiś pokład gdzie trzeba było wybrać sieci które wczoraj postawił !

Lord Admiralicji. • Czwartek [20.09.2018, 21:37:08] • [IP: 80.245.178.***]

PRZY TOTALNYM BRAKU UMIEJĘTNOŚCI NAWIGOWANIA U TEGO NIEDORAJDY CO TE ŁÓDKĘ PROWADZIŁ TO I TAK SUKCES, ŻE WJECHAŁ TYLKO NA MIELINO, A NIE NA S3.

Gość • Czwartek [20.09.2018, 21:32:02] • [IP: 37.8.215.***]

To miejsce jest dla łódek wędkujących. Gdzie on się pchał poza tor wodny??

Gość • Czwartek [20.09.2018, 20:53:47] • [IP: 37.47.160.**]

w tym samym miejscu dziesiąt lat temu wracając z morza osiadła tam Emilia Gierczak z uczniami na pokładzie

Gość • Czwartek [20.09.2018, 20:27:34] • [IP: 148.122.184.***]

A kapitan gdzie sie uczyl nawigacji widac jak byk boje

Gumiś • Czwartek [20.09.2018, 20:22:13] • [IP: 77.253.27.***]

Ja bym i ich wszystkich nauczył jak się prowadzi małe i wielkie jednostki wszyscy mi zazdroszczą talentu

Gość • Czwartek [20.09.2018, 20:20:20] • [IP: 89.64.52.***]

A tor wodny kiedy ostanio pogłębiano? Jeszcze, jak mówią, " za Niemca"?

Gość • Czwartek [20.09.2018, 20:20:06] • [IP: 94.254.137.**]

przepis ok tylko nasze panstwo dalo d...y czy przypadkiem nie powinno sie poglebiac tego odcinka

Gość • Czwartek [20.09.2018, 19:51:09] • [IP: 164.127.17.***]

Zbieracze złomu! Ostatnia okazja! Spieszcie się kochac blachę, bo tak szybko odchodzi!

Gośćd • Czwartek [20.09.2018, 19:36:23] • [IP: 80.245.184.**]

Debile pierdola bez znajomosci pracy na statku

Oglądasz 1-25 z 56
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie z wybitnym twórcą – aktorem, satyrykiem, autorem – Panem Jackiem Fedorowiczem, który odwiedzi nas w dniu 18 lutego b.r. (poniedziałek) o godz. 17:00. Spotkanie poprowadzi warszawski dziennikarz – Pan Marcin Michrowski. Panowie porozmawiają m.in. o dwóch książkach Autora: „W zasadzie tak”(z 1975r.) i premierowej „Chamo Sapiens” (z 2018r.) Wszystkich miłośników Pana Jacka Fedorowicza zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Konsultacje zostaną przeprowadzone w dniu 18 lutego 2019 roku w formie spotkania Prezydenta Miasta Świnoujście z mieszkańcami Miasta w siedzibie Urzędu Miasta ul. Wojska Polskiego 1/5, sala nr 1 w godz. 14:00 -15:30 ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■