POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [30.09.2018, 11:55:22] • Świnoujście

Jesienny 116. parkrun

Jesienny 116. parkrun

fot. Organizator

Typowo jesienna aura przywitała dzisiaj uczestników porannego biegu organizowanego przez zespół parkrun Świnoujście. Była to już 116 odsłona pięciokilometrowego biegu alejkami Parku Zdrojowego.

Na linii startu stanęło dzisiaj 65 zawodników z czego 28 osób to były panie, a 37 to panowie. O profesjonalną rozgrzewkę przed startem zadbał trener LA Janusz WALKOWIAK, dzięki czemu nikt nie doznał dzisiaj żadnego uszczerbku na zdrowiu. Gdy już wszyscy stanęli na linii startu na prośbę koordynatora uczczono minutą ciszy niedawno zmarłego kolegę ze sportowych ścieżek i stadionów, kajakarza (wielokrotnego medalistę Mistrzostw Polski), popularyzatora biegania Jerzego OCHOTĘ – żegnaj i biegaj dalej już po innych ścieżkach.

Następnie zawodnicy ruszyli do biegu, w którym najlepszą kondycją i formą wśród pań popisały się Natalia KĘDZIORA, Sandra LAUDIEN oraz Monika MURAWSKA. W gronie panów niedoścignieni byli Mikołaj ANTKOWIAK, Przemysław STEFAŃCZYK i Adam GAJEWSKI. Zwycięzcom gratulujemy wyników, a pozostałym uczestnikom gratulujemy wytrwałości i ukończenia biegu. Więcej informacji o rezultatach i osiągnięciach na:

www.parkrun.pl/swinoujscie/rezultaty/ostatnierezultaty/
Gorące i serdeczne podziękowania należą się także naszym wolontariuszom, bez których nie mogłyby się odbywać nasze biegi a było ich dzisiaj 13 – wielkie dzięki. Tradycyjne podziękowania należą się także naszym stałym partnerom - Hotelowi „Trzy Wyspy", Uzdrowisku Świnoujście S.A. oraz Stowarzyszeniu Trzeźwościowemu "HOL" za wsparcie i zabezpieczenie biegów w wodę i słodycze dla zawodników.

A za tydzień znów pobiegamy. Zatem już dzisiaj zapraszamy wszystkich chętnych na darmowe biegi z pomiarem czasu po parkowych alejkach. 117 parkrun Świnoujście zaprasza – naprawdę warto rozpocząć dzień aktywnie. Do zobaczenia w parku. (tekst: Zbigniew Kosel)

Zespół parkrun Świnoujście


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Poniedziałek [01.10.2018, 14:32:17] • [IP: 92.42.113.**]

Po gościnnych występach chętnie wrócę do Was-syn marnotrawny.

Oglądasz 1-1 z 1
■ Fundacja Logos wynajmie od 01.09.2019r. lokal użytkowy (dawna Karpatka) z przeznaczeniem na bufet szkolny – sklepik. Informacje w sprawie wynajmu – tel. 91 – 321 23 66 – dyrektor Małgorzata Gołębiowska ■
■ 90-latek wypadł z balkonu. Sąsiedzi podczas snu usłyszeli wołanie o pomoc dochodzące od strony podwórka przy ulicy Marynarzy 7. Jak się okazuje, starszy mężczyzna wypadł z balkonu. Na miejsce przyjechali ratownicy medyczni i policjanci ■ Niedawno pisaliśmy, że lista darczyńców na komitet wyborczy Janusza Żmurkiewicza pokrywa się w części z tym których zwolnił z podatków. Dziś głos w sprawie zabrał sam Janusz Żmurkiewicz ■ Lista darczyńców na komitet wyborczy Janusza Żmurkiewicza pokrywa się w części z tą o firmach, które prezydent Świnoujścia zwolnił z podatku od nieruchomości i nie tylko – zauważa jeden z naszych Czytelników. Inni mieszkańcy zwracają uwagę na relacje prezydenta z właścicielami firm zwolnionych z podatku ■ Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym ■ Mężczyzna wpadł do kanału portowego. Wyszedł z niego o własnych siłach. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Mężczyzna zagapił się i wpadł do wody. Wyszedł z niej o własnych siłach. Na miejsce przyjechała policja. Około godziny 1.30 przy przeprawie promowej Bielik, po stronie Warszowa, do wody wpadł mężczyzna. Dopłynął on do drabinek i wyszedł z wody o własnych siłach. Po tym, jak wydostał się na powierzchnię, na miejsce dojechała policja ■ Z Terminala w Świnoujściu PGNiG wyekspediowało już 5000 cystern z ładunkiem skroplonego gazu ziemnego (LNG). Największym odbiorcą LNG są stacje regazyfikacji obsługujące miejscowości, które nie mają dostępu do ogólnopolskiej sieci dystrybucji gazu ■ W ubiegłym roku z podatku od nieruchomości prezydent Janusz Żmurkiewicz zwolnił 7 firm. Bywały lata, kiedy przedsiębiorców, którzy skorzystali na takim zwolnieniu, było dwa razy tyle. W ciągu 10 lat z tego powodu do miejskiego budżetu nie wpłynęło ponad 7,5 mln złotych ■