POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [09.10.2018, 18:05:36] • Świnoujście

Sondaż wyborczy. Agatowska na prowadzeniu, a Żmurkiewicz depcze po piętach

Sondaż wyborczy. Agatowska na prowadzeniu, a Żmurkiewicz depcze po piętach

fot. iswinoujscie.pl

Okres przedwyborczy to dziesiątki spotkać, setki obietnic oraz nieunikniony wybór nowego lub starego włodarza. Na ten czas media starają się przekazywać obiektywne informacje, które mają na celu przybliżyć kandydatów oraz pokazać ich faktyczną szansę wyborczą. Redakcja iswinoujscie.pl postanowiła na ten czas przeprowadzić profesjonalny sondaż wyborczy.

W dniach 1-2 października 2474 mieszkańców zagłosowało w internetowej sondzie wyborczej. Badanie było kompleksowo chronione i kontrolowane przez doświadczony zespół osób. Duże zainteresowanie jest spowodowane zbliżającymi się wyborami. Na stanowisko Prezydenta Miasta Świnoujście startuje czterech kandydatów. Jak wynika z sondy, pierwsze miejsce zajmuje Joanna Agatowska - 41% (1015 głosów). Tuż za nią uplasował się Janusz Żmurkiewicz - 39% - 962 głosów. Daleko w tyle są Dariusz Śliwiński - 6% (160 głosów) oraz Paweł Winiarski 4% (96 głosów). Nadal 10% wyborców jeszcze nie jest zdecydowana na kogo zagłosuje. W pierwszym pytaniu zostało zadane pytanie: Gdyby wybory samorządowe odbyły się w najbliższą niedzielę na kogo oddałby/oddałaby Pan/Pani swój głos?

Sondaż wyborczy. Agatowska na prowadzeniu, a Żmurkiewicz depcze po piętach

fot. iswinoujscie.pl

Kolejne zagadnienie dotyczyło komitetów wyborczych. Na pierwszym miejscu jest Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD - Lewica Razem, który zdobył 28% poparcia (692 głosy). Następny Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska uzyskał 17% (415 głosów). Tuż za nim Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość zdobył 16% (386 głosów). Komitet Wyborczy Wyborców Janusza Żmurkiewicza uzyskał 15% (375 głosów). Lokalny Komitet Wyborczy Grupa Morska - Cała Naprzód zdobył 8% poparcia (210 głosów). Na ostatnim miejscu uplasował się Komitet Wyborczy Wyborców Nowa Fala Wolnych i Solidarnych zdobywając 2% (53 głosy). Trzeba dodać, że 14% wyborców nie jest jeszcze zdecydowana na kogo zagłosuje.

Wiele pytań kierowanych w stronę redakcji iswinoujscie.pl dotyczy elektoratów, a dokładniej konkretnych przedziałów wiekowych wyborców jakie brały udział w badaniu. Przedstawiamy poniżej:
18-29 - 9.45 % (213 głosów)
30-39 - 18.33% (413 głosów)
40-49 - 25.08% (565 głosów)
50-59 - 19.44% (438 głosów)
60-69 - 21.3% (480 głosów)
70+ - 6.39% (144 głosów)

Głosy oddawane na grupę wiekową nie były obowiązkowe.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 226, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 226

Gość • Czwartek [18.10.2018, 19:06:51] • [IP: 5.172.255.**]

Żmurkiewicz i Agatowska - tylko oni się liczą w wyborach a reszta Nie, a zwł pan Śliwiński! Zgadzam się z opinią Gościa [17:20:42] • [IP: 178.238.253.**].

Gość • Wtorek [16.10.2018, 16:38:52] • [IP: 176.221.122.**]

Szkoda że nie wiedziałem o tym sondażu. Na pewno czerwona by nie prowadziła. Ludzie daliby silny głos na Polskę!.

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 21:03:10] • [IP: 88.156.235.**]

Agatowska jest młodą ambitną osobą jestem na tak. Pan Żmurkiewicz jest osobą bez skrupuł.Jego ego ostatnia kadencja może być tragedią dla tego miasta. Będzie jak jak kowboj na preri nikt nie będzie miał wpływu będzie hulaj duszo piekła nie ma nasi rządzą.

Gość • Niedziela [14.10.2018, 12:42:13] • [IP: 5.146.249.**]

jak widze pisowiczow to widze klamstwa, oszustwa manipulacji lamanie prawa sniczenie konstytucje, wszystko co jest zlo. mysle, ze obywatele tego miasta nie daja sie na szantarz tego klubu nabrac. to ludzie faszystowskie i nicza polske. bron boze tych dyktatorow. niech wynoszy sie daleko z tego cudownego miasta. do turcji lub do putina, tam ich dom

Gość • Niedziela [14.10.2018, 12:11:43] • [IP: 92.42.112.**]

a, dlaczego nie ma u nas kandydata z PiS! Może warto pomyśleć! Jestem za zmianą !

Gość • Niedziela [14.10.2018, 11:12:08] • [IP: 188.147.105.**]

Agatowska nieeeeee

Gość • Piątek [12.10.2018, 22:34:53] • [IP: 92.42.114.**]

Wybór między dżuma a cholera

Gość • Czwartek [11.10.2018, 14:06:18] • [IP: 78.10.206.*]

Agatowska - NIE, bo to SLD. Niestety, dopoki kandydaci na jakiekolwiek stanowiska nie uwolnia sie od partyjnego ogona, to chcocby najszlachetniejsi byli, piekne rzeczy obiecywali to ja na nich nie zaglosuje, jesli stoi za nimi partia, ktorej program mi sie nie podoba. I juz.

Gość • Środa [10.10.2018, 23:14:09] • [IP: 188.147.100.**]

Agatowska jest szansą dla uwolnienia nas od obecnej ekipy, która przypomina sobie o mieszkańcach tylko przy wyborach.Jeśli nie pasi wam to co wyprawiają to głosujcie na Agatowską.

Gość • Środa [10.10.2018, 20:59:50] • [IP: 37.47.133.**]

rozśmieszyłeś mnie osobo z 18:42" po prostu przestałem mu wierzyć" jako niewierzący SLDowiec macie przecież olewający stosunek do wiary hahahah

Rozsądny • Środa [10.10.2018, 20:39:14] • [IP: 92.42.117.***]

Janusz w drugiej turze z drugiego miejsca? :)

Leser • Środa [10.10.2018, 19:35:07] • [IP: 176.221.122.***]

Szkoda mojego głosu na GM bo raczej zatonie cały komitet. Idę chyba na PIS.

Gość • Środa [10.10.2018, 18:45:25] • [IP: 5.173.160.***]

Agatowska robi za zająca. Po pierwszej turze nie będzie taka hej do przodu :-)

Gość • Środa [10.10.2018, 18:42:20] • [IP: 178.235.188.***]

Pisiory będą głosować jak każe WÓDZ ! Pan Żmurkiewicz mnie osobiści perfidnie zdradził, bratając się z PISEM !! Trudno na takiego człowieka głosować, który przekonania zmienia w zależności co w zamian otrzyma. Po prostu przestałem mu wierzyć !!

Gość • Środa [10.10.2018, 18:28:25] • [IP: 178.238.252.***]

TYLKO ZMURKIEWICZ NIE ZAGROZONY...

Gość • Środa [10.10.2018, 18:27:34] • [IP: 188.146.103.**]

A ja zagłosuję na tego co go biskup wskaże z ambony pewno będzie to mosiek pejsaty.

Gość • Środa [10.10.2018, 18:27:25] • [IP: 5.173.248.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [10.10.2018, 18:22:49] • [IP: 5.173.160.***]

Żmurkiewicz nie płaci za sondy przedwyborcze portalom. Żmurkiewicz wygrywa wybory w pierwszej turze kolejny raz :-)

FIKOŁ • Środa [10.10.2018, 18:18:57] • [IP: 77.115.105.***]

To jest tylko sondaż, czas pokaże kto wygra, bez zbytnich euforii-Żmurkiewicz depcze po piętach i jeszcze dwa kroki i rozdepcze Agatpwską jak żabę na drodze...

Gość • Środa [10.10.2018, 17:34:20] • [IP: 176.221.122.***]

odpowiadam do [10.10.2018, 12:18:38] • [IP: 5.173.136.***] tak tak odbieram P. Prezydenta " z kulturą osobistą " godnie nas reprezentuje jako Miasto … zaznaczam że osobiście nie znam P.Prezydenta

Gość • Środa [10.10.2018, 17:29:36] • [IP: 37.248.160.**]

I pozamiatane. Agatowska wygrywa

Gość • Środa [10.10.2018, 17:20:42] • [IP: 178.238.253.**]

16.21...człowieku chyba cię pogieło, zniszczył Uzdrowisko to mało ?

Bukmacher • Środa [10.10.2018, 17:16:15] • [IP: 176.221.123.**]

Coś czuje że dariusz namiesza.jak donald trump.

Gość 123 tylko Pani Agato • Środa [10.10.2018, 16:53:34] • [IP: 178.238.254.***]

TYLKO PANI AGATOWSKA NA PREZYDENTA POZDRAWIAM