POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [07.10.2018, 20:12:04] • Świnoujście

Jarosław Kaczyński: Władza absolutna demoralizuje absolutnie

Jarosław Kaczyński: Władza absolutna demoralizuje absolutnie

fot. iswinoujscie.pl

W Polsce jest wiele miast, w których urzędują prezydenci od kilku kadencji. Wieloletnie sprawowanie władzy przez jedną osobę budzi kontrowersje. Tak zwana kadencyjność została wprowadzona dopiero od tej kadencji samorządowej. Każdy w tym roku wybrany prezydent, burmistrz lub wójt, będzie mógł sprawować swoją funkcję maksymalnie przez 2 kadencje, czyli przez w sumie 10 lat.

Przypomnijmy, że Świnoujściem rządzi prezydent Janusz Żmurkieiwcz. Rządzi nieprzerwanie od 2002 r. czyli 16 lat. Jednak już wcześniej w latach 1984 - 1989 był również prezydentem miasta. Razem to już 21 lat. Janusz Żmurkiewicz ma obecnie 70 lat, jeśli wygra kolejne wybory będzie rządził do 75 roku życia.

Janusz Żmurkiewicz po raz pierwszy na urząd prezydenta Świnoujścia został wybrany w wieku 30 lat, i w 1984 roku był najmłodszym prezydentem miasta w Polsce. Wspominając początki swojej prezydentury, przyznaje, że nie było mu łatwo, ale jego wielki entuzjazm pozwalał mu wierzyć, że w krótkim czasie wybuduje nowe Świnoujście. – Byłem wówczas bardzo młodym człowiekiem, praktycznie bez doświadczenia – mówi Janusz Żmurkiewicz. – Na szczęście miałem obok siebie ludzi z doskonałym przygotowaniem merytorycznym i praktycznym, którzy umieli przekazać mi swoją ogromną wiedzę – wspomina. (cytat z Forum Samorządowego nr 12/37)

Potem był wybierany na prezydenta miasta w latach 2002, 2006, 2010, 2014.

O tak długo sprawujących władzę prezydencką, wypowiedział się publicznie w dniu 06 października 2018 r. Prezes PiS Jarosław Kaczyński w czasie spotkania przedwyborczego w Krośnie, gdzie PiS walczy o zmianę na funkcji Prezydenta.

- Władza absolutna demoralizuje absolutnie. Mój świętej pamięci brat mówił zawsze, że jak był prezydentem Polski, to miał wpływy. Jak był prezydentem Warszawy, to miał władzę. Jest w tym żarcie, bo to był żart, wiele prawdy - powiedział w Krośnie Jarosław Kaczyński - Czy ktoś, kto tak długo rządzi, może być sługą? Czy raczej chodzi o coś innego? Jakąś inną służbę, dla innych wpływów? Nie chcę oskarżać obecnego włodarza, ale chcę zadać takie pytanie - stwierdził.

W kontekście tej wypowiedzi naturalnie rodzi się więc pytanie: Czy władza absolutna jaką od ponad 20 lat posiada Janusz Żmurkiewicz w Świnoujściu, nie zdemoralizowała Go absolutnie? Czy i w Świnoujściu nie przydałby się nowy i świeży powiew wiedzy o nowoczesnym zarządzaniu i świecie?

Nam się wydaje, że to już najwyższa pora. A Państwu?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 127, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 127

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 10:15:04] • [IP: 178.235.178.**]

Kaczor Donald ukradł nam tunel - to do gościa/09.10.2018/.Nie jestem zwolennikiem Żmurkiewicza ale nie ma z kim przegrać.Agatowska dożywotnio w Osirze. Inteligencja wygrywa, niestety Pani Agato!!

Gość • Czwartek [11.10.2018, 23:17:45] • [IP: 77.252.46.***]

Farbowanych lis. Jak był PZPR to on był czerwony. Teraz PIS rządzi to on czarny. Miller miał rację, prawdziwego mężczyznę poznać nie po tym jak zaczyna, tylko jak kończy.

Gość • Środa [10.10.2018, 06:40:52] • [IP: 92.42.114.***]

Miotłę co pewien czas należy wymienić na nową ! A dziś DOŚĆ Żmurkiewicza !

Gość • Wtorek [09.10.2018, 14:29:41] • [IP: 37.47.134.***]

Wszystko co robią teraz od 3 tygodni to przez 16 lat nie robili.To jest najgorsze.

Gość • Wtorek [09.10.2018, 02:53:16] • [IP: 109.243.235.***]

14:49:58] • [IP: 188.146.66.**] Powiem więcej, zamiast" Bielików" czy " Kaczorów 1-2" bedziesz miał" Tunel 1" - a to dzieki Kaczorowi (ale nie Kaczorowi Donaldowi).

Gość • Wtorek [09.10.2018, 01:35:42] • [IP: 178.235.180.***]

Otrzymaliśmy, chyba wszyscy mieszkańcy Świnoujścia, wydawnictwo p.n. Świnoujście Kadencja Samorządu 2014-2018. Ile kosztował nas mieszkańców ten patent p.Żmurkiewicza, który od początku swoich kadencji za nasze pieniądze finansuje swoją kampanię wyborczą nie dokkładając do tego ani złotówki. Wyśmienity kąsek dla opozycji: złożyć doniesienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa. Chyba, że w przyszłości zamierza stosować TAKIE SAME OSZUSTWA

Aleksander Skiepko • Poniedziałek [08.10.2018, 23:39:09] • [IP: 83.11.163.***]

Do[08.10.2018, 22:17:06] • [IP: 178.235.180.***] Nie rozumiem twojego rozumowania. Partie polityczne są i będą i to one będą rządzić w kraju, w regionie, miastach. Stowarzyszenia społeczne w demokracji odgrywają dużą rolę ale wiele z nich nie będzie miało zasięgu ogólnokrajowego i takiego wpływu na rządy jak partie. Cele stowarzyszeń są różne i przeważnie nie jest ich celem zdobycie władzy ale mieć wpływ na to co robi władza w dziedzinach które te stowarzyszenia reprezentują. Natomiast Komitet Wyborczy J. Żmurkiewicza nie spełnia warunków stowarzyszenia, bo jest komitetem wyborczym. Ich jedynym celem jest utrzymanie władzy obecnego Prezydenta. Najwyraźniej łączy ich tylko wspólnota interesów, które mogą być zagrożone w przypadku zmiany na tym stanowisku w mieście. Atutem Joanny Agatowskiej jest to, że jest młodsza od J. Żmurkiewicza o 25 lat. Gdyby wygrała zrobiłaby dla mieszkańców wiele aby ją wybrali na następną kadencje. To, że jej partia nie jest nawet w parlamencie w niczym nie przeszkadza.

Gość • Poniedziałek [08.10.2018, 23:34:05] • [IP: 185.210.39.***]

lancuszek trukania i obiecanek...cos za cos...wstyd. ..kumoterstwo

Gość • Poniedziałek [08.10.2018, 22:17:06] • [IP: 178.235.180.***]

A jaką mamy alternatywę podczas wyborów patrząc na scenę polityczna. Przedstawiciele partii politycznych powinny być skazane na porażkę aby bez względu na wynik wyborów nie pogrążyły Naszego Miasta na tzw. banicję. Jeśli zagłosujemy za ruchem Obywatelskim m.in komitetem p. Żmurkiewiicza Wygramy My a nie ONI - i zwykła przyzwoitość powiązana z ludzką wrażliwością dyktuje mi wybór. Chciałbym aby otwarcia stałego połączenia wysp Wolin i Uznam dokonał ten człowiek p. Żmurkiewicz. Zwróćcie uwagę Państwo że partie z kościółem robią wszystko aby Nas podzielić. Będę głosował za. ...

Gość • Poniedziałek [08.10.2018, 20:06:39] • [IP: 37.47.172.***]

Janusz na prezydenta

Gość • Poniedziałek [08.10.2018, 19:51:30] • [IP: 178.235.184.***]

Oglądajcie uważnie, ćwiczcie przed lustrem potakiewicze. Tak ma wyglądać wierno-poddańczy uśmiech.

Gość • Poniedziałek [08.10.2018, 18:54:39] • [IP: 178.238.250.**]

Jeden i drugi ma miejsce na " biretkę / jarmułkę/" . Zmieniać ale nie swoich co w tym dziwnego!

Gość • Poniedziałek [08.10.2018, 18:29:10] • [IP: 5.174.64.***]

Nie patrzy w oczy! Boi się, że Jarek go prześwietli i dostanie zawału!

Gość • Poniedziałek [08.10.2018, 18:23:48] • [IP: 109.243.235.***]

17:55- Jeśli szydziłeś z śmierci Lecha Kaczyńskiego jak np.Palikot, to jesteś mordą zdradziecką - bo do takich łajz Jarosław Kaczyński powiedział te słowa z mównicy sejmowej. Żaden normalny człowiek nigdy nie bedzie szydził i ironizował ze zmarłych tragicznie, w dodatku zmarłych w służbie państwu.

Gość • Poniedziałek [08.10.2018, 17:55:30] • [IP: 93.94.190.**]

Ja gorszy sort i morda zdradziecka nie będę głosować na Żmurkiewicza.

Gość • Poniedziałek [08.10.2018, 17:40:00] • [IP: 5.173.152.***]

Żmurkiewicz a potem długo długo nic. . Agatowska zostanie nadal bezrobotna po wyborach.

Gość • Poniedziałek [08.10.2018, 17:18:30] • [IP: 92.72.177.**]

Zostawcie Zmurkiewicza w spokoju.To jest dobry Prezydent.Zdemoralizowanym od absolutnej wladzy jest Kaczynski i to On powinien odejsc

Gość • Poniedziałek [08.10.2018, 16:48:20] • [IP: 62.69.254.***]

Żmurkiewicz dla mieszkańców NIC nie zrobił.Ci co budowali miasto w latach -60-70 na starość nie mają Domu Opieki Przecież to oni są pionierami Świnoujścia, tutaj rodzili swoje dzieci. W tamtych czasach pracowało się za grosze i trudno było się tak wzbogacić jak nasz Prezydent, który zawarł pakt z deweloperami, biznesmanami a teraz z PIs em.Tylko Agatowska pomoże mieszkańcom. moja rodzina w to wierzy.

Gość • Poniedziałek [08.10.2018, 16:43:39] • [IP: 178.235.176.***]

25 lat zarządza miastem (1984-1989, 1994-1994, 2002-2018) to zdaniem prezesa chyba już kosmiczna demoralizacja, ale właśnie tacy są prezesowi potrzebni. zafajdana biografia zmusi do bycia lojalnym.

Gość Marek • Poniedziałek [08.10.2018, 16:37:40] • [IP: 89.174.73.**]

Ale tunelu nie wybuduje prezydent Żmurkiewicz a Jarek. :)

Gość • Poniedziałek [08.10.2018, 16:26:18] • [IP: 78.55.118.**]

Ciekawi mnie co tak mu truka do ucha?

Gość • Poniedziałek [08.10.2018, 16:23:57] • [IP: 188.147.65.***]

Dwa mośki razem. Ciekawe czy razem strugali Pinokia.

Gość • Poniedziałek [08.10.2018, 16:19:01] • [IP: 78.10.206.**]

niedawno Kaczyński na jednym z wyborczych przemówień jednoznacznie powiedział, że z obecnym prezydentem Świnoujścia można się dogadać, a więc czy jeśli, jak wygra pan Żmurkiewicz to nie przejdzie do PIS albo pisem obsadzi cały Urząd...sprawa dyskusyjna...

Gość • Poniedziałek [08.10.2018, 16:17:11] • [IP: 37.47.152.**]

Będę głosować na obecnego Pana Prezydenta Zmurkiewicza i tylko on jest godny na ten URZ !!

Gość • Poniedziałek [08.10.2018, 16:12:21] • [IP: 188.146.100.***]

Zgadzam z Pnem w zupełnośći!..Dlatego jak Ob.Prezydent tak przyspawał się do żłobu że stracił miarę to po prostu musimy go odspawać od koryta i nie głosować na niego! leksander Skiepko • Poniedziałek [08.10.2018, 10:31:33] • [IP: 83.11.225.**] J. Zmurkiewicz stal się po raz pierwszy Prezydentem miasta w wieku 30 lat. I to jest własnie czas i wiek młodego pokolenia który powinien przejmować powoli ciężar odpowiedzialności za miasto i rządy. To są właśnie zdrowe mechanizmy przekazywania doświadczenia międzypokoleniowego. Czy to znaczy, że w tamtym czasie tamto pokolenie starszych i doświadczonych ludzi było mądrzejsze od nas i od samego J. Żmurkiewicza ? Wiele na to wskazuje.

Oglądasz 1-25 z 127
■ W Urzędzie Miasta odbyły się zwołane przez prezydenta konsultacje społeczne w sprawie zmiany granic jednostki pomocniczej miasta, jaką jest Dzielnica Uzdrowiskowa. Radni usłyszeli o pomysłach, które mogą budzić niepokój. Urzędnicy wykazywali się dużą powściągliwością przy udzielaniu odpowiedzi ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■