POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [08.10.2018, 21:05:05] • Świnoujście

W podziemiach naprzeciwko cmentarza PO, Nowoczesna i KOD szykują się do kampanii. Nocami korygują ulotki wyborcze. Zobacz film!

W podziemiach naprzeciwko cmentarza PO, Nowoczesna  i  KOD szykują się do kampanii. Nocami korygują ulotki wyborcze. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Członkowie Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej Polski i KOD-u musieli markerami zamazywać logo KOD z kilku tysięcy ulotek wyborczych! Chcecie dowiedzieć się, dlaczego? Koniecznie przeczytajcie!



Nietypowy widok zastaliśmy w pomieszczeniach wynajmowanych przez PO. W piwnicy naprzeciwko cmentarza, grupa społecznych działaczy i kandydatów do nadchodzących wyborów, mozolnie zamazywała markerem logo KOD, widniejące przy jednym z kandydatów ich listy. Dlaczego są do tego zmuszeni?

W podziemiach naprzeciwko cmentarza PO, Nowoczesna  i  KOD szykują się do kampanii. Nocami korygują ulotki wyborcze. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Nadchodzące wybory samorządowe odbywały się będą pod kontrolą obserwatorów społecznych z KODU. Projekt Obywatelskiej Kontroli Wyborów polega na tym, że w każdej komisji obwodowej znajdzie się przeszkolony obserwator społeczny. KOD w całej Polsce od miesięcy w tej sprawie prowadzi rekrutacje i szkolenia.

W podziemiach naprzeciwko cmentarza PO, Nowoczesna  i  KOD szykują się do kampanii. Nocami korygują ulotki wyborcze. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Zaangażowanie w pracę obwodowych komisji nie wyklucza startu członków KOD-u w wyborach, jednak zakazuje umieszczania na plakatach, ulotkach i innych afiszach logo KOD. To doprowadziło do tej niecodziennej sytuacji, w której członkowie PO, Nowoczesnej i KOD-u musieli pochylić się nad tysiącami ulotek w kilku kartonach, by zadbać o zgodność z ustalonymi przepisami...

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 92, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 92

Gość • Środa [10.10.2018, 10:50:12] • [IP: 185.210.36.***]

Ile niepokoju w komentarzach. Czuć oddech na plecach? Nie bójcie się, PiSiaki cały czas mają pracę i nie zanosi się żeby ją stracili,

Gość • Środa [10.10.2018, 09:43:38] • [IP: 23.226.237.*]

Ten magazyn już jest skażony ☢ ☣. Należy go jak najszybciej zniszczyć i spalić i zalać rtęcią... 🔥

Gość • Wtorek [09.10.2018, 20:29:10] • [IP: 92.42.114.**]

He he he ale oni są fajni i żartujo i naprawiajo co zepsuli... takie harcerzyki co chco być ważne ale nie wiedzo jak. Nudni jesteście i jałowi jak sprana szmata- przy myciu puszcza kłaki, i już się nie nadaje do niczego.Grabicie grabiami z jednym zębem.

Gość • Wtorek [09.10.2018, 20:24:02] • [IP: 80.245.189.***]

Anka?? i ty w tym cyrku??

Gość • Wtorek [09.10.2018, 20:02:06] • [IP: 176.221.122.***]

JAKIE DEBILE TO JEST TOTALNA OPOZYCJA WSZYSTKO IM PRZESZKADZA. JAKI WSTYD TACY MĄDRZY A TACY DURNI TO KARA ZA WALKĘ Z KRZYŻEM I LUDZMI TERAZ SIEDZĄ W PODZIEMIACH OBOK TYSIĘCY KRZYŻY A MSWOJA BROŃ I STAĆ SIĘ CZŁOWIEKIEM JUŻ CZAS ZOSTAWIĆ PO NA CMENTARZU HISTORII

Gość • Wtorek [09.10.2018, 19:46:06] • [IP: 80.245.189.***]

NO CÓŻ WYNOCHA. FORA ZE DWORA W TEM GROBOWCU TO ICH OSTATNIA WIECZERZA NIESTETY SAJONARA BURAKI

Gość • Wtorek [09.10.2018, 19:08:02] • [IP: 109.243.235.***]

14:50 - Nie skorzystam - wedle znanej sentencji" Mądry głupiemu ustępuje".

Gość • Wtorek [09.10.2018, 18:40:50] • [IP: 178.238.249.***]

Podziemia to ich naturalne środowisko. Mogą tam pozostać...

Gość • Wtorek [09.10.2018, 18:39:10] • [IP: 62.69.254.***]

w czyim grobowcu w końcu się zadekowali, bo nie doczytałem

Gość • Wtorek [09.10.2018, 17:09:46] • [IP: 62.69.254.***]

To ich Ostatnia Wieczerza

Gość • Wtorek [09.10.2018, 16:43:47] • [IP: 151.248.62.***]

Proszę tu nie obrażać Polskiego Państwa Podziemnego!

Gość • Wtorek [09.10.2018, 16:29:34] • [IP: 78.10.206.**]

Zdecydowanie na nich na pewno nie zagłosuję

Gość • Wtorek [09.10.2018, 16:13:38] • [IP: 77.88.191.**]

Jeśli chodzi o pedofilów to jest ich w każdym środowisku po trosze, księża, nauczyciele, psycholodzy itd. więc po co ta dyskusja. Jest to choroba, należy izolować tych ludzi, pilnować aby nigdy nie piastowali zawodów, gdzie będą mieli z dziećmi do czynienia i tyle. Gdyby powstał film o pedofilach winnej grupie społecznej byłoby równie dużo krzyku i wielkie oburzenie.

FIKOŁ • Wtorek [09.10.2018, 15:40:58] • [IP: 95.40.5.***]

A PO co tak się męczą w tych ciasnych podziemnych pomieszczeniach naprzeciw cmentarza? Czyż nie lepiej było by im się przenieść do lochów Tora Bora w Afganistanie, tam gdzie Jankesi nie mogli wypruć OSAMY BIN LADENA...Kimat górski, świeże powietrze oraz sucho i bezpiecznie.

BS • Wtorek [09.10.2018, 15:12:47] • [IP: 62.216.207.***]

Wstydu nie mają nazywać się Polakami i należeć do tak śmiesznego i lewackiego ugrupowania jak Nowoczesna czy PO do wora razem z SLD. Porażka i kompromitacja chowają się w podziemiach koło zmarłych. Obrzydzenie to mało żeby to określić. Zapamiętajcie twarze tych ludzi z plakatów wyborczych na ulicy będzie wiadomo kto za kim jest i kto chcę sprzedać Polskę i zasiedlić ją najeźdźcami z trzeciego świata. To są ludzie którzy nie myśląc racjonalnie jeżeli w ogóle o czymś myślą konstruktywnie.

Gość • Wtorek [09.10.2018, 14:50:44] • [IP: 185.210.39.**]

.235 może sam kandyduj do Rady Miasta. Taki mądry by się przydał

Gość • Wtorek [09.10.2018, 14:19:08] • [IP: 78.10.206.**]

A ja i tak będę głosowała na PO i Nowoczesną...możecie pisuary pisać sobie co chcecie, możecie sobie ulżyć...żal mi was !!

Gość • Wtorek [09.10.2018, 13:53:41] • [IP: 178.235.191.**]

No tak" Młodzi, wykształceni z wielkich mist" i jak widać na załączonym obrazku dokonale zorientowani w przepisach wyborczych. Czy może bbyć jeszcze durniej ??

Gość • Wtorek [09.10.2018, 13:42:16] • [IP: 139.59.83.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [09.10.2018, 13:33:47] • [IP: 5.173.128.**]

Ale nachodzenie w domu i namawianie na głos to już PRZESADA ! Panie maciejwwski !!

Gość • Wtorek [09.10.2018, 13:17:16] • [IP: 176.221.122.***]

Trawę na zielono malują he, he he

Gość • Wtorek [09.10.2018, 12:55:01] • [IP: 109.243.235.***]

Wśrod zebranych dostrzegłem tęskniącego do PRL, czyli walczącego z krzyżem (który zresztą sromotnie przegrał tę walkę orzeczeniami sądów, potwierdzajacych, że krzyż może wisieć na sali Rady Miasta). Jak on musi sie fatalnie czuć tam, vis a vis ich miejsca zebrania, na cmentarzu niby komunalnym, a pełnym krzyży... Jak on to znosi? W co sie wgryza, gdy ból na widok nieparafialnego cmentarza pełnego krzyży szarpie mu trzewia?! Jak tłumi niszczący nawet szklanki skowyt jego gardła, gdy widzi krzyże na cmentarzu komunalnym, niekatolickim?!!

Gość • Wtorek [09.10.2018, 12:48:38] • [IP: 178.62.208.**]

Afera reprywatyzacjna w Warszawie spowodowała że aby zagłosować na Platforme Obywatelską kiedyś Milicję Obywatelską trzeba być etyczno-moralnym degeneratem dodam że nie jestem fanem Pis-u

fororak 🐲 • Wtorek [09.10.2018, 12:36:03] • [IP: 77.111.245.***]

A nie lepiej byłoby aby PO, Platforma, (po arabsku znaczy ALKAIDA) zrobiła swoją siedzibę centralnie na cmentarzu, a nocami się przebierali i straszyli na cmentarzu wyskakując nagle z podziemia...P O Podziemna Organizacja schodzi coraz głębiej, aby po przegranych wyborach tunelami uciec do HAMERYKI...amen

Gość • Wtorek [09.10.2018, 12:34:08] • [IP: 92.42.113.***]

POlitycy ZDRAJCY!!

Oglądasz 1-25 z 92
■ W czwartek ćwiczenia służb ratowniczych na obwodnicy Dargobądza na DK3 - utrudnienia. W dniu 21.11.2019 r., na obwodnicy Dargobądza na DK3 (między Wolinem i Międzyzdrojami) zostaną przeprowadzone ćwiczenia służb ratowniczych. Z tego powodu w godzinach 07.00-14.00 obwodnica Dargobądza będzie zamknięta, a ruch pojazdów będzie się odbywał przez miejscowość. Organizatorem ćwiczeń jest Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie. W ćwiczeniach wezmą udział: Policja, Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna, jednostki Państwowego Ratownictwa Medycznego, siły i środki Oddziału GDDKiA w Szczecinie oraz inne jednostki organizacyjne Wojewódzkiego Systemu Zarządzania Kryzysowego ■ Niebawem, 23 listopada w ms44, zaprezentujemy twórczość Beaty Ewy Białeckiej, na której wystawę serdecznie zapraszamy. Jej prace to wspaniałe, głębokie malarstwo, charakteryzujące się znakomitym warsztatem malarskim budującym realistyczne ale pełnych symboli obrazy. Prezentowane będą prace powstałe w latach 2010 – 2018, pod wspólnym tytułem: „ Moje ręce głodne są dokładności”. Twórczość Białeckiej to sztuka głęboko sakralna, ale niekoniecznie religijna ■ Policjanci ze Świnoujścia będą mogli dogadać się z każdym na świecie! ■ Szok mieszkańców po prezentacji koncepcji ruchu w mieście. Po co budujemy tunel!? Zobacz film! ■ Niepokojący wpis o sytuacji w świnoujskiej komendzie Państwowej Straży Pożarnej zamieszczono na Facebooku. Są konflikty, braki kadrowe, opóźnienia w wypłacie wynagrodzeń, pluskwy i zachowania „podchodzące pod mobbing" – czytamy w poście ■ Wracamy do tematu znaleziska w Kanale Piastowskim. Wbrew wcześniejszym twierdzeniom, wygląda na to, że coś większego jest jednak na dnie. Podobno znaleziono zatopioną barkę, całą wypełnioną amunicją zaraz przy "grzybku" obok przystani Karsibór po stronie Świnoujścia, a promy i statki dalej pływają jakby nigdy nic – pisał niedawno nasz Czytelnik. - Fajnie jakbyście potwierdzili te informacje ■ 15 radnych poparło sprzeciw, a tylko trzech wstrzymało się od głosu. W czasie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Świnoujścia, 7 listopada Rada Miasta podjęła uchwałę dot. oświadczenia w sprawie lokalizacji inwestycji związanej z wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego ■ Prezydent wycofuje się z ulg dla przedsiębiorców. Wiele emocji społecznych wzbudziły nasze informacje o ulgach udzielanych przez Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza niektórym lokalnym przedsiębiorcom. Przypomnijmy więc, że w latach 2007 - 2019 (do miesiąca IV) Prezydent Miasta udzielił ulg różnym firmom na kwotę 8.596.726,23 zł ■ Po 42 latach stacjonowania wojsk sowieckich na wyspie Uznam, w Świnoujściu pozostały smutne zagubione psy. Porzucone zwierzęta były w szoku. Ich przyjaciele nagle zniknęli. Nikt już nie mówił po rosyjsku ■ Zakończyła się przebudowa ul. Szmaragdowej w Przytorze-Łunowie, a wraz z finalizacją tego zadania wprowadzona została nowa organizacja ruchu. Kierowcy: uwaga na znaki, bo ulica jest jednokierunkowa, podobnie, jak fragment ul. Zalewowej ■ Nietypowy problem mieli świnoujscy policjanci. Kajdanki, które nałożyli zatrzymanemu mężczyźnie odmówiły posłuszeństwa i nie chciały się otworzyć. Policjanci na pomoc wezwali strażaków, którzy przecięli kajdanki za pomocą szlifierki kątowej (fleks) ■ Zmiana terminu wystawy w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Informujemy, że planowana w Muzeum Rybołówstwa Morskiego, na najbliższy piątek, 25 października, wystawa: „Świnoujście w przedwojennej grafice” z przyczyn niezależnych od organizatora została przeniesiona na 7 listopada 2019 r, na godz. 18.00 ■ 16 głosami „za” Rada Miasta zdecydowała o podwyżce wysokości stawek podatku od nieruchomości ■ Podatek od nieruchomości w nowym roku: w planach „górne stawki maksymalne”. W czwartek radni podejmą uchwałę o wysokości stawek podatku od nieruchomości. Z projektu uchwały wynika, że będzie zdrożej. Chyba, że ktoś ma komórkę, chlew lub kurnik i nie prowadzi w niej działalności gospodarczej ■ Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o. o informuje, iż rozpoczął prace modernizacyjne i remontowe pracowni RTG w budynku przy ulicy Mieszka I 7. Finansowanie działań inwestycyjnych odbywa się w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2019 ■ Z uwagi na brak na krajowym rynku szczepionek przeciwko grypie Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, że w dniach od 17.10.2019r. do 28.10.2019r. zawiesza akcję szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców miasta w wieku powyżej 60 roku życia ■ Agatowska i Kochan wygrały w Świnoujściu ■ Mężczyzna na wózku inwalidzkim, zaopatrzony w butelkę z łatwopalnym materiałem i zapalniczkę, został zatrzymany przez policję przed jednym z lokali gastronomicznych w Świnoujściu. Mogło dojść do tragedii ■ W czwartkowy wieczór tuż przy Kościele Chrystusa Króla rozegrała się dramatyczna walka o życie mężczyzny. Po godzinie 19:00 pod kościele zatrzymały się dwie karetki pogotowia oraz dwa wozy strażackie. Ratownicy zaczęli reanimować 67-latka, u którego nastąpiło zatrzymanie krążenia. Niestety, ponad 40-minutowa akcja reanimacyjna nie przywróciła czynności życiowych ■ Ponad 1,5 mln zł wynosi łączna kwota kar, jakie miasto naliczyło wykonawcy Promenady Zdrowia za niedotrzymanie terminu wykonania inwestycji ■