POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [12.10.2018, 14:38:46] • Świnoujście

Gospodarka odpadami komunalnymi wymaga pilnej zmiany

Gospodarka odpadami komunalnymi wymaga pilnej zmiany

fot. Koalicja Obywatelska

W Regulaminie odbioru i wywozu odpadów komunalnych trzeba nanieść niezbędne zmiany uważa radny Góreczny. W najbliższym czasie zostaną wprowadzone nowe wyższe stawki za śmieci niesegregowane.

Stawki za śmieci mogą wzrosnąć 4 – krotnie. Przeciętna rodzina, która zużywa 10 m3 wody dotychczas płaciła ok 95 zł miesięcznie, po wprowadzeniu nowej stawki może zapłacić nawet 300 zł. Zużycie wody jest związane z opłatą za śmieci, ponieważ od ilości zużytej wody uzależnione jest opłata za śmieci. Rozwiązaniem tego problemu może być wprowadzenie zwiększonej częstotliwości odbioru śmieci (koszy tzw objazdów to ok 5% - 6% całego systemu odbioru i utylizacji śmieci). Częstotliwość odbioru odpadów powinna być uzgodniona z Zarządami Spółdzielni, Wspólnot Mieszkaniowych i innymi podmiotami.

Konieczna jest dyskusja w tym temacie, aby doprecyzować sposób odbioru śmieci, a najważniejsze uświadomić Mieszkańcom potrzebę prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów. I nie jest to sprawa, która dotyczy nas dzisiaj, ale także w będzie dotyczyć przyszłości - naszych dzieci i kolejnych pokoleń.


komentarzy: 68, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 68

Kpt. Żbik • Niedziela [14.10.2018, 19:25:25] • [IP: 176.221.122.***]

nigdy na niego głosu nie oddam kto go poznał to wie dlaczego..idę na PIS

Gość • Niedziela [14.10.2018, 17:48:04] • [IP: 80.245.183.**]

Głosuje zawsze na człowieka, który darzy mnie zaufaniem.Panie Wiesławie na pewno mój głos oddam na pana.Powodzenia.

Gość • Niedziela [14.10.2018, 13:25:19] • [IP: 95.129.224.***]

W PO musi być tragicznie skoro on jest na pierwszym miejscu. Tragi komedia.

Gość • Sobota [13.10.2018, 21:30:57] • [IP: 37.47.136.**]

gdzie do rady . .czlowieku zastanow sie paszol do domu gary myc . ..czym sie wykazales nic nie zrbiles tylko kase brales...juz nastapil twoj koniec chwalenia sie co to ja bym zrobil..a w sumie gowno zrobiono...hej

Gość • Sobota [13.10.2018, 20:06:46] • [IP: 5.173.136.**]

Mam nadzieje ze wyborcy ocenia jego osiągnięcia jako radnego i to będzie ostatnia kadencja tego rajcy wybitnie niesympatyczny gość

Gość • Sobota [13.10.2018, 16:57:41] • [IP: 176.221.122.**]

Dlaczego flaga UE jest nad flagą polską?Komu służycie?Polsce czy Brukseli?

Gość • Sobota [13.10.2018, 16:37:33] • [IP: 95.166.56.***]

Mam nadzieję, że to ostatnia kadencja tego pana. Nigdy nic mądrego do powiedzenia nie miał, o ile w ogóle miał. Kompetencje wg mnie żadne do funkcji radnego.

Gość • Sobota [13.10.2018, 15:49:54] • [IP: 5.172.237.**]

GŁOSOWAĆ, GŁOSOWAĆ

Gość • Sobota [13.10.2018, 15:29:23] • [IP: 77.111.245.**]

ktoto karwa jest ?

Gość • Sobota [13.10.2018, 15:19:45] • [IP: 37.47.145.***]

To od nich słyszę przez ostatnie 11 lat POpieprzency

Gość • Sobota [13.10.2018, 13:04:22] • [IP: 185.210.39.**]

Tyle lat w radzie i nic. W sumie każdemu można przypisać podnoszenie ręki jak chce partia. Co tutaj pisać, śmieci? A gdzie kosze na plaży wydzielonej dla psiaków? Człowieku podnosisz temat a nie masz argentów ani wiedzy co się dzieje. Zostań tam gdzie byłeś i na poziomie na jakim jesteś.

Gość • Sobota [13.10.2018, 12:38:56] • [IP: 62.69.241.**]

Wynika z tego, że" jedynki" na wszystkich listach należy omijać szerokim łukiem a szukać kandydatów na dalszych pozycjach.

Gość • Sobota [13.10.2018, 11:56:10] • [IP: 95.166.56.***]

Niech każdy zajmie się tym, co mu wychodzi najlepiej. Pan Góreczny może i dobry jest jako konserwator w spółdzielni. Jako radny nie potrafił się sprawdzić. Czas zmienić tę osobę.

Rumcajs • Sobota [13.10.2018, 11:34:13] • [IP: 176.221.122.***]

dajmy spokój, a co Pan robił przez ostatnie 4 lata że tego tematu nie załatwił. Ja idę na kogoś z PIS ale tez nie na jedynkę na liście...

Gość • Sobota [13.10.2018, 11:23:23] • [IP: 79.186.185.***]

Potrzeba segregacji wynika z potrzeby czsu w jakim żyjemy lecz za śmieci powinno się płacić" wagowo".Ten Pan nic nie zrobił aby było inaczej.

Gość • Sobota [13.10.2018, 11:02:19] • [IP: 92.42.112.**]

Wieniu Mordo Ty Moja Do Polityki Nadajesz Się Jak... Nic nie zrobileś znam Cię od dawien dawna nigdy nie byłeś za szybki i bystry. Co zrobiles przez ostatnie lata-napisz o swoich zasługach prosze na rzecz miasta jakie wypracowałeś jako radny. Kończ Waść Wstydu Oszczędz...

Gość • Sobota [13.10.2018, 10:35:33] • [IP: 176.221.122.***]

Czy przez to że się codziennie kąpię to produkuję więcej śmieci? Co za idiotyzm! Ze zużyciem wody związana jest opłata za ścieki i jeszcze za śmieci?

Gość • Sobota [13.10.2018, 10:17:30] • [IP: 83.20.250.***]

szlag Mnie trafia jak słyszę wywody tak wybitnego przedstawiciela Rady Miasta- co gosciu robiłes w tej kadencji -Jakie masz podstawy ekonomiczne do plecienia bzdur-Zasłyszane frazesy nie zawsze pasują do kazdej osoby. CENA SMIECI WINNA ZALEZEĆ OD WYTWORZONEJ ILOSCI- TYLE WYTWARZAM I ZA TYLE PŁACĘ a powiazanie z iloscia zuzytej wody wyszło z glowy napewno takiego mędrca jak prezentowany...

Gość • Sobota [13.10.2018, 10:13:04] • [IP: 82.174.234.**]

Pilnej zmiany to wymaga skład rady miasta i prezydenta.

Gość • Sobota [13.10.2018, 10:01:11] • [IP: 37.47.142.**]

nie chcę być złośliwy ale na tym zdjęciu wygląda Pan jakby Pan -nie odmawiał.

Gość • Sobota [13.10.2018, 09:56:00] • [IP: 176.221.123.***]

NIC NIE ZROBIŁ dla mieszkańców i miasta !! Warto pominąć Go przy głosowaniu, bo myśli, że jedynka na liście zapewni wejście do rady miasta i niczym nie musi się wykazać. Ja pomijam w tych wyborach wszystkie te osoby (najczęściej 1 i 2 na liście) , które były w obecnej radzie, bo należy zmieść układy i układziki oraz wzajemną adorację. Minister Adamczyk też wskazał na powstały układ ze Żmurkiewiczem. Czas zakończyć z tym.

Gość • Sobota [13.10.2018, 09:40:26] • [IP: 178.238.249.**]

Kiedy bogaty monopolista na rynku czyli Remondis kupi wagi i zacznie ważyć pdbierane smieci.Wtedy miasto zmieni uchwałę i bedziemy płacić za faktyczną ilość, co i tak nie zwalnia nas z sortowania bo rząd faktycznie za niesortowane chce nam dowalić oogromne oplaty.A na marginesie, niech Remondisowi nie przyjdzie do glowy wlulić nam w cenę kosztów za wagi.Jak zaczną marudzić zmienić operatora, bo na pewno na wagi ich stać.

Gość • Sobota [13.10.2018, 08:46:49] • [IP: 95.129.224.**]

Tacy jak on skutecznie zniechęcają mnie do głosowania i chyba kolejny raz oleję te wybory..

Gość • Sobota [13.10.2018, 08:35:13] • [IP: 62.69.254.***]

chodzilem z nim do szkoły podstawowej nr 6; był tzw. łobuzem, ja bylem grzeczny, skonczylem kilka fakultetow, do niczego nie doszedlem w zyciu, a on prosze jaka kariera mimo ze niczego nie dokonal!

Gość • Sobota [13.10.2018, 08:11:02] • [IP: 178.235.190.**]

Czy ja dobrze czytam 300 zł za wywóz śmieci miesięcznie to zrobicie ze dziada z emeryturą po zapłaceniu wszystkiego zostaną mi grosze i zostanie pytanie jakie mi zadano mi w szpitalu czy nie mam myśli samobójczych a czy potrzebuję pomocy ani słowa. Była to ankieta rozdawana pacjętą powyżej 70 dla pokrzepienia.

Oglądasz 1-25 z 68
■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■
■ W zachodniej części kraju oraz cześciowo w centrum możliwe są opady marznące powodujące śliskość na nawierzchniach dróg i chodnikach ■ Rada Miasta przyjęła przedstawiony przez Prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na 2019 rok. 16 radnych głosowało „za” nikt nie był przeciw, czterech wstrzymało się od głosu ■ III Sesja Nadzwyczajna Sesja rady Miasta rozpoczęła się od... awarii elektronicznego systemu zliczania głosów. Awarie udało się na szczęście usunąć i radni bez przeszkód kontynuują obrady. najważniejszym projektem uchwały w programie obrad jest propozycja Budżetu Miasta na rok 2019 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■