░ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydatów do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub u Kierownika Inspektoratu pod nr telefonu 91-382-38-02 ░

POGODA

Reklama


Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [22.10.2018, 00:33:06] • Świnoujście

WPN w Świnoujściu

WPN w Świnoujściu

fot. Organizator

Dnia 4 października 2018 r. pracownicy Działu Edukacji WPN odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 im. Mieszka I w Świnoujściu w ich placówce. Celem wizyty była organizacja warsztatów edukacyjnych związanych z tematyką projektu realizowanego przez szkołę pt. „Czyste powietrze wokół nas”.

Dla uczniów uczestniczących w warsztatach przygotowane zostały tematy zajęć związane z ochroną przyrody, funkcjami lasu, zasadami obowiązującymi w Wolińskim Parku Narodowym, a także zagrożeniami dla środowiska morskiego, jakie stwarza działalność człowieka.

WPN w Świnoujściu

fot. Organizator

Podczas warsztatów dotyczących funkcji lasu dzieci z klas II i III uczyły się o tym, jakie znaczenie ma dla nas i dla środowiska przyrodniczego las, poznawały gatunki drzew i krzewów. Uczyły się jak rozpoznać poszczególne gatunki po liściach, owocach i korze. Podsumowaniem zdobytej wiedzy były zadania
i zagadki z kart pracy.

WPN w Świnoujściu

fot. Organizator

Na zajęciach związanych z udostępnianiem Wolińskiego Parku Narodowego, uczestnicy poznawali za pomocą piktogramów, jak należy się zachować podczas wędrówki po szlakach turystycznych, dlaczego nie zbieramy grzybów i nie wprowadzamy do parku psów. Przyrodę Wolińskiego Parku Narodowego i sposoby jej ochrony poznawali rozwiązując quiz przyrodniczy.

WPN w Świnoujściu

fot. Organizator

Warsztaty prezentujące wpływ działalności człowieka na stopień zanieczyszczenia morskiego środowiska Bałtyku, pozwoliły dzieciom zobaczyć pod mikroskopem, jakie „tajemnice" kryje w swoim składzie piasek morski. Wśród ziaren piasku uczestnicy odkryli m. in bryłki bursztynu, fragmenty muszel morskich mięczaków, ale także mikroplastik, resztki organiczne, fragmenty śmieci pozostawionych przez turystów na plaży.

Na zakończenie spotkania odbyła się projekcja filmu animowanego poświęconego tematyce odpadów zagrażających Morzu Bałtyckiemu. Film został udostępniony dzięki współpracy z EUCC - The Coastal Union Germany, współorganizatora wystawy „Człowiek · Odpady · Morze", która prezentowana jest w Centrum Edukacyjno – Muzealnym Wolińskiego Parku Narodowego do 4 listopada 2018 r. Dziękujemy Dyrekcji Szkoły nr 6 za zaproszenie, a uczniom za udział w zajęciach. Do zobaczenia na szlakach Wolińskiego Parku Narodowego.

Anna Mysińska, Dział Edukacji WPN


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Gość • Wtorek [23.10.2018, 17:50:39] • [IP: 176.221.122.***]

nie niemorze od morze franek ipałlina][papa

Gość • Wtorek [23.10.2018, 17:49:19] • [IP: 176.221.122.***]

przycz na szkoła numerek 4 monika dommonika. ...1234455

Gość • Wtorek [23.10.2018, 12:16:14] • [IP: 164.127.10.**]

"Organizator" ze szkoły, chcąc postawic" ptaszek" obok pozycji" promocja szkoły w mediach", wysłał materiał, ale jest tylko jeden komentarz, i to nie na temat. Promocja nie tak duża.

szatan • Poniedziałek [22.10.2018, 09:03:33] • [IP: 83.29.199.***]

Dobrze ze Rudziutka nie wygrała chwała Bogu

Oglądasz 1-4 z 4
■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■