POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [25.10.2018, 08:44:58] • Świnoujście

Na dniach kolejna wycinka

Na dniach kolejna wycinka

fot. iswinoujscie.pl

Na ul. Batalionów Chłopskich robota wre, a.niedługo wytną rosnące tam drzewa.

Bezdyskusyjnie, ul. Batalionów Chłopskich, jak wymagała remontu. Zarówno jej jezdnia, jak chodniki. Wzdłuż drogi ma pojawić się także ścieżka rowerowa. Jest jednak pewne "ale". Koszt powstania udogodnień, to wycinka drzew rosnących na chodniku po stronie przedszkola. Pytanie, czy warto z nich rezygnować? Ostatnie lato pokazało, że cień na ulicy był zbawieniem. Latem drzewa obniżają temperaturę od 3 do nawet 8 stopni. Dzieje się tak nie tylko ze względu na zacienienoe, ale odparowywanie wody. Zupełnie odwrotny efekt ma asfalt i beton, który latem temperaturę podnosi od 2 do 4 stopni. Co ciekawe, drzewa zapobiegają zimą nadmiernemu wychładzaniu budynków. Ich oczywistymi zaletami są produkcja tlenu i filtrowanie powietrza z zanieczyszczeń. Zalet jest znacznie więcej, ale wracając do prowadzonej inwestycji, może warto tę wycinkę przemyśleć, a na wyremontowanym chodniku i stawić znak dostępności zarówno dla pieszych, jak rowerzystów, i tak wielu się porusza chodnikami, byłoby bezpieczniej.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 47, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 47

Gość • Sobota [27.10.2018, 20:15:46] • [IP: 176.221.113.**]

W telewizji już kilkanaście audycji było o drzewach na chodniku. Realizatorzy tych programów najczęściej mówią o głupich mieszkańcach a nie o tych co to zrobili.

PAPAZ • Piątek [26.10.2018, 22:50:24] • [IP: 5.173.128.**]

chory system zarządzania! wszędzie walczy się o każde drzewo podam piękny przykład Singapuru

Gość • Piątek [26.10.2018, 07:31:14] • [IP: 92.42.115.***]

no akurat drzewa na środku chodnika nie są najlepszym pomysłem...

Gość • Piątek [26.10.2018, 01:28:49] • [IP: 188.147.37.***]

Wojska polskiego ? Tak sie zaklepuje robote :) troche rozgrzebac a konczyc inna. Grunt, ze ktos działkę dostał.

Gość • Czwartek [25.10.2018, 22:31:05] • [IP: 188.146.34.***]

Chcesz drzewa ? Sio na Karsiborska street !

MINISTER GOSPODARKI • Czwartek [25.10.2018, 21:49:27] • [IP: 80.245.178.***]

ZIMA IDZIE TO JEST ZAPOTRZEBOWANIE NA DREWNO. CIEKAWE GDZIE SIĘ BĘDĄ NIM DZIELIĆ ?

Gość • Czwartek [25.10.2018, 20:07:00] • [IP: 92.42.113.**]

Chcieliśta takiego władcę to mata i teraz trzymać buźki na kłódkę, nie protestować, nie krytykować, tylko podziwiać naszego wielmożnego włodarza.

Gość • Czwartek [25.10.2018, 18:09:39] • [IP: 178.235.186.***]

No i chyba na las przy Cesarskich Ogrodach też się szykują!.

Gość • Czwartek [25.10.2018, 17:59:17] • [IP: 31.135.163.***]

Po * nam jakieś z.asrane drzewa ?? Po * nam tlen ??

Gość • Czwartek [25.10.2018, 17:44:32] • [IP: 31.0.87.***]

A co sie stalo z wojska polskiego ze sie tak zesralo? Moze wkoncu sie tym ktos zajmie?? Gdzie maszyny gdzie robotnicy?? Czy firma zrezygnowala bo to wstyd i smiech ale nie dla mieszkancow

Gość • Czwartek [25.10.2018, 17:00:31] • [IP: 178.235.186.**]

Jak zwykle nie dogodzisz dobrze że się robi. ..czy od razu zbudowano dom aby bylo ladnie w domu i w kolo domu...żenada tych ciągle nie niezadowolonych to nieroby. ...

Gość • Czwartek [25.10.2018, 16:35:26] • [IP: 83.23.252.***]

Chcieliście takiego prezydenta i jego dwór to macie...wytną i zabetonują wszystko, a potem się wyprowadzą. Szary, głupi, biedny człowiek będzie musiał tu żyć...

Gość • Czwartek [25.10.2018, 16:29:09] • [IP: 94.254.224.**]

Głupie komentarze. Mądry, oczytany człowiek takich obraźliwych słów nie wypisuje. Jest plan zagospodarowania są Spotkania dlaczego wtedy nie bierzecie w nich udziału. Siedzicie w domu itd. Ale wtedy trzeba byłoby pokazać twarz a tak anonimowo obrażaćie. Ale to też idzie sprawdzić jakie osoby bezpodstawnie obrażają.

Gość • Czwartek [25.10.2018, 16:10:11] • [IP: 92.42.113.***]

tak jest jak buraki głosują na Żmurkiewicza i Michalską. Przecież wiadomo że ta niedojda techniczna idzie po najmniejszej linii oporu. Beton we łbie to i beton na ulicach.

Gość • Czwartek [25.10.2018, 15:52:27] • [IP: 37.8.215.***]

latwiej wyciac niz przyciac

Gość • Czwartek [25.10.2018, 15:46:14] • [IP: 62.69.252.***]

Tak nowe drzewa wytnom100 posadzom 2 i tak to leciało lej pan nie załuj materjału

Gość • Czwartek [25.10.2018, 15:39:49] • [IP: 178.238.253.**]

ZA INWESTYCJE ODPOWIADA W MIEŚCIE VICE PREZYDENT MICHALSKA, DOWIEDZIAŁ SIĘ TEGO DOPIERO W CZASIE WYBORÓW!

Gość • Czwartek [25.10.2018, 15:36:04] • [IP: 185.210.38.**]

Bardzo dobrze

Gość • Czwartek [25.10.2018, 15:31:32] • [IP: 77.252.46.***]

Po co portal głupoty pisze !no i bardzo dobrze niech wycinają!najwyższa pora, trochę przez te wybory była pszerwa!popieram i trzymam kciuki za wycinkę !

Gość • Czwartek [25.10.2018, 13:21:33] • [IP: 176.221.123.**]

betonem i asfaltem bedziemy oddychac;)

Gość • Czwartek [25.10.2018, 12:25:02] • [IP: 178.238.249.**]

Odwalcie się od Prezydenta, wybraliście jego, to przez 5 lat ze Świnoujścia zgodnie z Waszym życzeniem zrobi pustynie bez wody ale za to z apartamentowcami a Wy będziecie dalej gadać jak Miasto nam pięknieje.

Gość • Czwartek [25.10.2018, 12:18:56] • [IP: 178.238.247.**]

Brawo panie prezydencie, nareszcie znikną stare i chore drzewa. Mieszkańcy będą mogli przechodzić bez obawy i strachu, że na nich spadnie gałąź. Zwłaszcza teraz kiedy hula silny wiatr i jest naprawdę niebezpiecznie. Na Platanie gałąź uszkodziła dwa samochody.

Gość • Czwartek [25.10.2018, 12:13:45] • [IP: 62.69.252.***]

Bardzo dobrze beton wam wystarczy