POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [25.10.2018, 21:27:06] • Świnoujście

Po III Rowerowo – Pieszym Rajdzie na Orientację LATARNIK

W dniach 19 – 21 września 2018 w Wolinie na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wolinie przy pięknej pogodzie po urokliwych zakątkach ziemi Wolińskiej oraz terenów wokół zalewu Szczecińskiego odbył się III Rajd Rowerowy i Pieszy na Orientację „LATARNIK". Zgodnie z założeniami zawodnicy mieli do wyboru następujące trasy rowerowe 10, 30 i 100 km i na trasach pieszych 10 lub 50 km.

Już tradycyjnie na każdej edycji co roku zwiększa się ilość uczestników, tym razem na trasy wyruszyło 54 zawodników i zawodniczek w tym co Nas bardzo cieszy 6 rodzin ze swoimi pociechami.

Na dystansach najlepszymi zawodnikami zostali;
Dystanse Rowerowe 10 km;
1 miejsce – Andrzej Dołgopołow,
1 miejsce – rodzina Mruczkiewicz,
2 miejsce – rodzina Lewandowskich,
3 miejsce – rodzina Salamonik.

30 km;
1 miejsce – Monika Murawska,
2 miejsce – Agata Walkowiak,
3 miejsce – Agnieszka Komosa.


1 miejsce – Sławomir Murawski,
2 miejsce – Zbigniew Kerger,
3 miejsce – Maciej Tadeusz.

100 km;
1 miejsce - Anna Kucharska,
2 miejsce – Agnieszka Kalinowska.
1 miejsce – Przemysław Stefańczyk,
2 miejsce – Andrzej Fabiański,
3 miejsce – Piotr Kaczor.

Dystanse Piesze
10 km;
1 miejsce – Marzena Kula,
1 miejsce – Michał Rusiewicz,
2 miejsce – Sambor Kula,
1 miejsce – rodzina Borko.

50 km;
1 miejsce – Małgorzata Stefańczyk,
2 miejsce – Teresa Domalewska,
3 miejsce – Bernadeta Kusińska.
1 miejsce – Piotr Szaciłowski,
2 miejsce – Tomasz Magalski,
3 miejsce – Łukasz Jakubowski.

Tym razem gospodarzem z Bazą Rajdu był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wolinie gdzie po trudach przy pokonywaniu trasy Rajdu zawodnicy mogli odpocząć przy cieple ogniska, przy którym oprócz opowieści z trasy posilali się pieczonymi nad ogniskiem kiełbaskami.
W niedzielę podczas zakończenia Rajdu zaszczycił Nas swoją obecnością Burmistrz miasta Wolina oraz wręczył wszystkim zawodnikom pamiątkowe imienne medale a najlepszym także imienne puchary. Jak Burmistrz zaznaczył, chciałby aby w kolejnych latach Rajd zagościł w Jego Mieście na stałe.

Tutaj należy zaznaczyć, że bez wsparcia zarówno Miasta Wolina jak i Nadleśnictwa Międzyzdroje oraz GAZ systemu w ramach funduszu wspierania inicjatyw lokalnych impreza nie miała by szans na zorganizowanie i jej przeprowadzenie – dlatego też za okazaną pomoc w imieniu organizatorów jak i uczestników bardzo serdecznie dziękujemy.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie z wybitnym twórcą – aktorem, satyrykiem, autorem – Panem Jackiem Fedorowiczem, który odwiedzi nas w dniu 18 lutego b.r. (poniedziałek) o godz. 17:00. Spotkanie poprowadzi warszawski dziennikarz – Pan Marcin Michrowski. Panowie porozmawiają m.in. o dwóch książkach Autora: „W zasadzie tak”(z 1975r.) i premierowej „Chamo Sapiens” (z 2018r.) Wszystkich miłośników Pana Jacka Fedorowicza zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Konsultacje zostaną przeprowadzone w dniu 18 lutego 2019 roku w formie spotkania Prezydenta Miasta Świnoujście z mieszkańcami Miasta w siedzibie Urzędu Miasta ul. Wojska Polskiego 1/5, sala nr 1 w godz. 14:00 -15:30 ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■