POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [25.10.2018, 21:27:06] • Świnoujście

Po III Rowerowo – Pieszym Rajdzie na Orientację LATARNIK

W dniach 19 – 21 września 2018 w Wolinie na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wolinie przy pięknej pogodzie po urokliwych zakątkach ziemi Wolińskiej oraz terenów wokół zalewu Szczecińskiego odbył się III Rajd Rowerowy i Pieszy na Orientację „LATARNIK". Zgodnie z założeniami zawodnicy mieli do wyboru następujące trasy rowerowe 10, 30 i 100 km i na trasach pieszych 10 lub 50 km.

Już tradycyjnie na każdej edycji co roku zwiększa się ilość uczestników, tym razem na trasy wyruszyło 54 zawodników i zawodniczek w tym co Nas bardzo cieszy 6 rodzin ze swoimi pociechami.

Na dystansach najlepszymi zawodnikami zostali;
Dystanse Rowerowe 10 km;
1 miejsce – Andrzej Dołgopołow,
1 miejsce – rodzina Mruczkiewicz,
2 miejsce – rodzina Lewandowskich,
3 miejsce – rodzina Salamonik.

30 km;
1 miejsce – Monika Murawska,
2 miejsce – Agata Walkowiak,
3 miejsce – Agnieszka Komosa.


1 miejsce – Sławomir Murawski,
2 miejsce – Zbigniew Kerger,
3 miejsce – Maciej Tadeusz.

100 km;
1 miejsce - Anna Kucharska,
2 miejsce – Agnieszka Kalinowska.
1 miejsce – Przemysław Stefańczyk,
2 miejsce – Andrzej Fabiański,
3 miejsce – Piotr Kaczor.

Dystanse Piesze
10 km;
1 miejsce – Marzena Kula,
1 miejsce – Michał Rusiewicz,
2 miejsce – Sambor Kula,
1 miejsce – rodzina Borko.

50 km;
1 miejsce – Małgorzata Stefańczyk,
2 miejsce – Teresa Domalewska,
3 miejsce – Bernadeta Kusińska.
1 miejsce – Piotr Szaciłowski,
2 miejsce – Tomasz Magalski,
3 miejsce – Łukasz Jakubowski.

Tym razem gospodarzem z Bazą Rajdu był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wolinie gdzie po trudach przy pokonywaniu trasy Rajdu zawodnicy mogli odpocząć przy cieple ogniska, przy którym oprócz opowieści z trasy posilali się pieczonymi nad ogniskiem kiełbaskami.
W niedzielę podczas zakończenia Rajdu zaszczycił Nas swoją obecnością Burmistrz miasta Wolina oraz wręczył wszystkim zawodnikom pamiątkowe imienne medale a najlepszym także imienne puchary. Jak Burmistrz zaznaczył, chciałby aby w kolejnych latach Rajd zagościł w Jego Mieście na stałe.

Tutaj należy zaznaczyć, że bez wsparcia zarówno Miasta Wolina jak i Nadleśnictwa Międzyzdroje oraz GAZ systemu w ramach funduszu wspierania inicjatyw lokalnych impreza nie miała by szans na zorganizowanie i jej przeprowadzenie – dlatego też za okazaną pomoc w imieniu organizatorów jak i uczestników bardzo serdecznie dziękujemy.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Fundacja Logos wynajmie od 01.09.2019r. lokal użytkowy (dawna Karpatka) z przeznaczeniem na bufet szkolny – sklepik. Informacje w sprawie wynajmu – tel. 91 – 321 23 66 – dyrektor Małgorzata Gołębiowska ■
■ 90-latek wypadł z balkonu. Sąsiedzi podczas snu usłyszeli wołanie o pomoc dochodzące od strony podwórka przy ulicy Marynarzy 7. Jak się okazuje, starszy mężczyzna wypadł z balkonu. Na miejsce przyjechali ratownicy medyczni i policjanci ■ Niedawno pisaliśmy, że lista darczyńców na komitet wyborczy Janusza Żmurkiewicza pokrywa się w części z tym których zwolnił z podatków. Dziś głos w sprawie zabrał sam Janusz Żmurkiewicz ■ Lista darczyńców na komitet wyborczy Janusza Żmurkiewicza pokrywa się w części z tą o firmach, które prezydent Świnoujścia zwolnił z podatku od nieruchomości i nie tylko – zauważa jeden z naszych Czytelników. Inni mieszkańcy zwracają uwagę na relacje prezydenta z właścicielami firm zwolnionych z podatku ■ Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym ■ Mężczyzna wpadł do kanału portowego. Wyszedł z niego o własnych siłach. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Mężczyzna zagapił się i wpadł do wody. Wyszedł z niej o własnych siłach. Na miejsce przyjechała policja. Około godziny 1.30 przy przeprawie promowej Bielik, po stronie Warszowa, do wody wpadł mężczyzna. Dopłynął on do drabinek i wyszedł z wody o własnych siłach. Po tym, jak wydostał się na powierzchnię, na miejsce dojechała policja ■ Z Terminala w Świnoujściu PGNiG wyekspediowało już 5000 cystern z ładunkiem skroplonego gazu ziemnego (LNG). Największym odbiorcą LNG są stacje regazyfikacji obsługujące miejscowości, które nie mają dostępu do ogólnopolskiej sieci dystrybucji gazu ■ W ubiegłym roku z podatku od nieruchomości prezydent Janusz Żmurkiewicz zwolnił 7 firm. Bywały lata, kiedy przedsiębiorców, którzy skorzystali na takim zwolnieniu, było dwa razy tyle. W ciągu 10 lat z tego powodu do miejskiego budżetu nie wpłynęło ponad 7,5 mln złotych ■